Lambert St Louis, St Louis (STL / KSTL)

Planespotter’s tidtabell

08:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 29 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2700 Jonesboro 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5127 Chicago (ORD) 08:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 768 Charlotte (CLT) 08:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2119 Minneapolis (MSP) 08:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5649 Minneapolis (MSP) 08:35 planerad
Cessna Cape Air 9K 1104 Marion 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5567 Fort Lauderdale (FLL) 08:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 261 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:52 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 427 Atlanta 08:57 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 948 Baltimore (BWI) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3242 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Milwaukee (MKE) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 544 Las Vegas (LAS) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2257 Columbus (CMH) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1427 Cleveland (CLE) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2316 Orlando (MCO) 08:20 planerad
Southwest Airlines WN 1117 Boston (BOS) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 610 Philadelphia (PHL) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 995 Raleigh/Durham (RDU) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 714 Chicago (MDW) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1405 Detroit (DTW) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 624 New York (LGA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2081 Nashville (BNA) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3617 Little Rock (LIT) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3656 Tulsa (TUL) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3805 Kansas City (MCI) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 563 Denver (DEN) 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6258 Detroit (DTW) 08:38 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1712 Houston (IAH) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4501 Des Moines (DSM) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4702 San Diego (SAN) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5533 San Jose (SJC) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6555 Wichita (ICT) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4145 Fort Myers (RSW) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4485 Chicago 08:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1101 Marion 08:55 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3667 Newark (EWR) 08:55 planerad

09:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2171 Nashville (BNA) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1169 New York 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1348 Baltimore (BWI) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 476 Cleveland (CLE) 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6191 Detroit (DTW) 09:29 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2202 Fort Dodge 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3620 Detroit (DTW) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 Chicago (MDW) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1614 Philadelphia (PHL) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2556 Newark (EWR) 09:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3794 Washington (IAD) 09:38 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 6 Denver (DEN) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1281 Orlando (MCO) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2372 Detroit (DTW) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 347 Boston (BOS) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5270 Houston (HOU) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5443 Amarillo 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2032 Milwaukee (MKE) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2317 Houston 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 31 Columbus (CMH) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4568 Minneapolis (MSP) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4700 Omaha 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 507 Fort Lauderdale (FLL) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 637 Washington (DCA) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4197 Denver (DEN) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4247 Wichita (ICT) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5301 Tulsa (TUL) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5554 Des Moines (DSM) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1831 Montego Bay (MBJ) 09:00 planerad
Southwest Airlines WN 2630 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5068 Philadelphia (PHL) 09:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5649 Washington (DCA) 09:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 768 Charlotte (CLT) 09:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1523 Decatur 09:11 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 89 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:16 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2119 Minneapolis (MSP) 09:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5567 Washington (DCA) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6965 Punta Cana (PUJ) 09:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2209 Chicago (ORD) 09:38 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 427 Atlanta 09:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2171 Newark (EWR) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1348 Manchester 09:50 planerad

10:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3821 Austin (AUS) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4680 Oklahoma City (OKC) 10:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8197 Toronto 10:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3877 San Antonio (SAT) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4436 Kansas City (MCI) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1778 Fort Myers (RSW) 10:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5494 Washington (DCA) 10:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2522 Denver (DEN) 10:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6061 New York (LGA) 10:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 709 Atlanta 10:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4585 Washington (DCA) 10:23 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2306 Jackson 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Phoenix (PHX) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4794 Las Vegas (LAS) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5619 Charlotte (CLT) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5417 Minneapolis (MSP) 10:34 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 385 Valparaiso (VPS) 10:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Miami (MIA) 10:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5981 Dallas 10:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2196 Orlando (MCO) 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5357 Philadelphia (PHL) 10:48 planerad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2203 Fort Dodge 10:00 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2301 Jackson 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1169 New York 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6191 Detroit (DTW) 10:12 planerad
Cessna Cape Air 9K 1161 Kirksville 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 Tulsa (TUL) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1401 Dallas (DAL) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2032 Wichita (ICT) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2317 San Antonio (SAT) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2556 Austin (AUS) 10:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 6 Punta Cana (PUJ) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1281 Des Moines (DSM) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1614 Minneapolis (MSP) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 31 Little Rock (LIT) 10:30 planerad
Cessna Cape Air 9K 1103 Marion 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5270 Los Angeles (LAX) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 637 Kansas City (MCI) 10:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8196 Toronto 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 507 Jacksonville 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 680 Houston (HOU) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3877 New York (LGA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4247 Minneapolis (MSP) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4348 Orlando (MCO) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4568 Columbus (CMH) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5301 Nashville (BNA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5554 Des Moines 10:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5877 New York (LGA) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4197 Philadelphia (PHL) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4436 Milwaukee (MKE) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4680 Tampa (TPA) 10:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5494 Washington (DCA) 10:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1778 Fort Myers 10:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4228 Hartford (BDL) 10:55 planerad

11:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 18 min.
United Airlines UA 1097 Houston 11:00 planerad
United Airlines UA 121 New York 11:00 planerad
United Airlines UA 479 Washington 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3475 Chicago (ORD) 11:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4830 Fort Myers (RSW) 11:05 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2208 Fort Dodge 11:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1522 Decatur 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 Dallas (DAL) 11:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5302 Cincinnati (CVG) 11:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 251 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2469 Dallas (DAL) 11:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5875 New York (LGA) 11:52 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5225 Tampa (TPA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 13 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2703 Jonesboro 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2522 Phoenix (PHX) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5357 Philadelphia (PHL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5619 Charlotte (CLT) 11:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4585 Washington (DCA) 11:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 709 Atlanta 11:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Miami (MIA) 11:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Baltimore (BWI) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2609 Boston (BOS) 11:10 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1710 Houston (IAH) 11:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 385 Dallas 11:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4794 Raleigh/Durham (RDU) 11:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5980 Dallas 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2196 Washington 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3475 Chicago (ORD) 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3620 Detroit (DTW) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4831 West Palm Beach (PBI) 11:45 planerad

12:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2444 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:07 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2633 Burlington 12:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2139 San Diego (SAN) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4635 Phoenix (PHX) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4223 Washington (DCA) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1447 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 425 Atlanta 12:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5268 Oakland (OAK) 12:30 planerad
Cessna Cape Air 9K 1108 Marion 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5514 Los Angeles (LAX) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 644 Atlanta 12:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4621 Philadelphia (PHL) 12:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2365 Las Vegas 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 952 Pittsburgh (PIT) 12:45 planerad
Southwest Airlines WN 2566 Houston 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Washington (DCA) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 435 Raleigh 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 833 Hartford (BDL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2209 Fort Dodge 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5417 Minneapolis (MSP) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 Pittsburgh (PIT) 12:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5302 Cincinnati (CVG) 12:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1163 Kirksville 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 251 Washington (DCA) 12:15 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2624 Burlington 12:30 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3502 Fort Leonard Wood 12:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5225 San Antonio (SAT) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2444 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1995 Cancún (CUN) 12:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5957 New York 12:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4223 Houston (HOU) 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 149 Boston (BOS) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 192 Chicago 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2223 Orlando (MCO) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2306 San Juan Bautista 13:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 981 Fort Lauderdale (FLL) 13:05 planerad
Cessna Cape Air 9K 1532 Chicago 13:08 planerad
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3249 Detroit (DTW) 13:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 13:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5343 Fort Lauderdale (FLL) 13:15 planerad
Cessna Cape Air 9K 1168 Kirksville 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4307 Orlando (MCO) 13:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3997 Salt Lake City (SLC) 13:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 590 Phoenix (PHX) 13:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1911 Denver 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 497 Dallas (DAL) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3099 Fort Myers 13:50 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1447 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4621 Philadelphia (PHL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4044 Phoenix (PHX) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5268 Baltimore (BWI) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5514 Denver (DEN) 13:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 425 Atlanta 13:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5619 Fort Myers (RSW) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2005 Cancún (CUN) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 952 Indianapolis 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1056 Chicago (MDW) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 644 Denver (DEN) 13:30 planerad
Cessna Cape Air 9K 1105 Marion 13:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 149 Oakland (OAK) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 192 San Diego (SAN) 13:40 planerad
Southwest Airlines WN 2277 New Orleans (MSY) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Houston (HOU) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 833 Seattle (SEA) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2223 Kansas City (MCI) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 435 San Jose (SJC) 13:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1107 Marion 13:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1169 Kirksville 13:50 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6183 Detroit (DTW) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2306 Sacramento (SMF) 13:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5149 Charlotte (CLT) 13:51 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 981 Portland (PDX) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 7 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6214 Orlando (MCO) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5591 Las Vegas (LAS) 14:05 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2907 Burlington 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3348 New York (LGA) 14:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5361 Cleveland (CLE) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5588 Minneapolis (MSP) 14:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6041 New York (LGA) 14:27 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6270 Minneapolis 14:35 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 158 Fort Myers (RSW) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4466 West Palm Beach (PBI) 14:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1617 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5853 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5526 Denver (DEN) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1900 San Jose (SJC) 14:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1172 Kirksville 14:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1311 Los Angeles 14:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2041 Portland (PDX) 14:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4591 San Antonio (SAT) 14:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2982 Atlanta 14:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4309 New York 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5343 Dallas (DAL) 14:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3997 Salt Lake City (SLC) 14:08 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 590 Phoenix (PHX) 14:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 497 Nashville (BNA) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1911 Dallas (DAL) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3099 Los Angeles (LAX) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5591 Fort Lauderdale (FLL) 14:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3368 New York (LGA) 14:54 planerad

15:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 7 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 87 Cancún (CUN) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1993 Sacramento (SMF) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4942 Pittsburgh (PIT) 15:00 planerad
Southwest Airlines WN 925 Oakland (OAK) 15:00 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2629 Burlington 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1210 Kansas City (MCI) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1842 New Orleans (MSY) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2412 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3883 Hartford (BDL) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Houston (HOU) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2280 San Diego (SAN) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Washington (DCA) 15:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2465 Tampa (TPA) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Las Vegas (LAS) 15:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5295 Washington (DCA) 15:22 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3503 Fort Leonard Wood 15:30 planerad
Cessna Cape Air 9K 1110 Marion 15:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 New York (LGA) 15:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3060 Philadelphia (PHL) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4005 Oakland (OAK) 15:35 planerad
Southwest Airlines WN 5351 Washington 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2731 New York (LGA) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4272 Columbus (CMH) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4381 Austin 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4402 Tampa (TPA) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2338 Las Vegas (LAS) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3268 Boston (BOS) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3757 Detroit (DTW) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 877 New York (LGA) 15:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1112 Marion 15:53 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2726 San Diego (SAN) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 6 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2626 Burlington 15:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1533 Chicago 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5361 Orlando (MCO) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5588 Las Vegas (LAS) 15:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1617 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6270 Minneapolis (MSP) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4466 Phoenix (PHX) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 157 Fort Myers (RSW) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5526 Washington (DCA) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas 15:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4591 Fort Lauderdale (FLL) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4942 Chicago (MDW) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3883 Fort Myers (RSW) 15:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2982 Atlanta 15:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1027 Tampa (TPA) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1210 Philadelphia (PHL) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1842 Chicago (MDW) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Milwaukee (MKE) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2412 Hartford (BDL) 15:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Washington (DCA) 15:57 planerad

16:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 7 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3383 New York (LGA) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2321 Baltimore (BWI) 16:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2441 Chicago (ORD) 16:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3568 Chicago (ORD) 16:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1616 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 382 Dallas (DAL) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 475 Orlando (MCO) 16:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4878 Denver (DEN) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6230 Detroit (DTW) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2783 Houston (HOU) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2823 Punta Cana (PUJ) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2835 Nashville (BNA) 16:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3365 Minneapolis (MSP) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5003 Chicago (MDW) 16:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1174 Kirksville 16:55 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 17 min.
Cessna Cape Air 9K 1109 Marion 16:00 planerad
Southwest Airlines WN 1001 Pittsburgh (PIT) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1058 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2280 Boston (BOS) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2465 Washington (DCA) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Fort Myers (RSW) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 992 Orlando (MCO) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 939 Panama City NW Florida Beaches Intl 16:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 New York (LGA) 16:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3757 Minneapolis (MSP) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 518 Las Vegas (LAS) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5332 Tampa (TPA) 16:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2727 San Diego (SAN) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3268 Sacramento (SMF) 16:35 planerad
Southwest Airlines WN 4141 Portland (PDX) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4150 Los Angeles (LAX) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4272 Atlanta 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4402 New Orleans (MSY) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2321 Phoenix (PHX) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3059 Dallas (DAL) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2734 San Antonio (SAT) 16:45 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 87 Las Vegas (LAS) 16:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2441 Chicago (ORD) 16:49 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6230 Detroit (DTW) 16:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3568 Chicago 16:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3375 New York (LGA) 16:59 planerad

17:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 17:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2169 Chicago (MDW) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Washington 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3010 Fort Myers (RSW) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5453 Dallas (DAL) 17:05 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2210 Fort Dodge 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2129 Phoenix (PHX) 17:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 7 Punta Cana (PUJ) 17:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1688 Nashville (BNA) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5326 Washington (DCA) 17:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1832 Montego Bay (MBJ) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1986 Cancún (CUN) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2118 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8199 Toronto 17:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5464 Portland (PDX) 17:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4012 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5554 Charlotte (CLT) 17:48 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 19 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2307 Jackson 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 382 Baltimore (BWI) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 475 Dallas (DAL) 17:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1111 Marion 17:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3365 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2783 Oklahoma City (OKC) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2835 Kansas City (MCI) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5003 Phoenix (PHX) 17:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1616 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2169 Denver (DEN) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4473 Orlando (MCO) 17:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 17:47 planerad
Cessna Cape Air 9K 1113 Marion 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Chicago (MDW) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1688 Kansas City (MCI) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5453 Fort Lauderdale (FLL) 17:55 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5326 Washington (DCA) 17:56 planerad

18:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 3 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2206 Fort Dodge 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3597 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1114 Marion 18:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3612 Salt Lake City (SLC) 18:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1737 Orlando (MCO) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2244 Phoenix (PHX) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4039 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3691 Kansas City (MCI) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5527 Sacramento (SMF) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2812 San Diego (SAN) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2880 San Jose (SJC) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5124 Phoenix (PHX) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1753 Oklahoma City (OKC) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Kansas City (MCI) 18:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2897 Detroit (DTW) 18:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2061 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:26 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2304 Jackson 18:30 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2710 Jonesboro 18:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 748 Seattle (SEA) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1339 Los Angeles 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2122 San Antonio (SAT) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4066 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 755 Little Rock (LIT) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1826 San Francisco 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 486 Wichita (ICT) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5349 Las Vegas (LAS) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 797 Austin (AUS) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1185 Des Moines (DSM) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2187 Phoenix (PHX) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2263 Houston (HOU) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2549 Tulsa (TUL) 18:40 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 691 Atlanta 18:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1996 Cancún (CUN) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5583 Chicago (MDW) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 13 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2305 Jackson 18:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8198 Toronto 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2129 Oakland (OAK) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4012 Chicago (ORD) 18:18 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 7 Denver (DEN) 18:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 Nashville (BNA) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2618 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5554 Charlotte (CLT) 18:29 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2205 Fort Dodge 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5702 Denver (DEN) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1737 Newark (EWR) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5206 Houston (HOU) 18:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3612 Salt Lake City (SLC) 18:49 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3504 Fort Leonard Wood 18:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2244 Fort Lauderdale (FLL) 18:55 planerad
Cessna Cape Air 9K 1115 Marion 18:57 planerad

19:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5211 Philadelphia (PHL) 19:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4557 New York (LGA) 19:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1172 Charlotte (CLT) 19:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1345 Newark (EWR) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 Minneapolis (MSP) 19:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Dallas (DAL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4107 Washington (DCA) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2008 Denver (DEN) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 334 Chicago (MDW) 19:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1062 Chicago (ORD) 19:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4796 Dallas 19:35 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2637 Burlington 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2962 New York (LGA) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4120 New Orleans (MSY) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4481 Fort Lauderdale (FLL) 19:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 925 Atlanta 19:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 623 Washington (DCA) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2211 Fort Dodge 19:00 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2709 Jonesboro 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1204 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3597 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1753 Tampa (TPA) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5527 Baltimore (BWI) 19:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2061 Raleigh/Durham (RDU) 19:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2880 Detroit (DTW) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4042 Boston (BOS) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4408 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 693 Cleveland (CLE) 19:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2897 Detroit (DTW) 19:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2815 Tampa (TPA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3934 New York (LGA) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1339 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2122 New Orleans (MSY) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4826 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 486 Columbus (CMH) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 797 Detroit (DTW) 19:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 691 Los Angeles (LAX) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1826 Baltimore (BWI) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2187 Albuquerque 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2549 Orlando (MCO) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 579 Nashville (BNA) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1185 Cleveland (CLE) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2263 Boston (BOS) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5388 Fort Myers (RSW) 19:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 779 Seattle (SEA) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5054 Chicago (ORD) 19:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3463 Minneapolis (MSP) 19:58 planerad

20:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2204 Fort Dodge 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Dallas (DAL) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2042 Minneapolis (MSP) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 729 Denver 20:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 155 Phoenix (PHX) 20:21 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1395 Boston (BOS) 20:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2761 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1705 Houston (IAH) 20:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 New York (LGA) 20:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2801 Chicago 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1914 Chicago (MDW) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 428 Columbus (CMH) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1648 Cleveland (CLE) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2034 Nashville (BNA) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4089 Milwaukee (MKE) 20:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6240 Detroit (DTW) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1093 Philadelphia (PHL) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1364 Detroit (DTW) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1569 Fort Myers (RSW) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2140 San Diego (SAN) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 773 Sacramento (SMF) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 334 Washington (DCA) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 New York (LGA) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5327 Washington (DCA) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2008 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4796 Dallas 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4120 Las Vegas (LAS) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4481 San Diego (SAN) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 632 Chicago (MDW) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 820 Denver (DEN) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4211 Dallas (DAL) 20:40 planerad

21:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5413 Washington (DCA) 21:00 planerad
Southwest Airlines WN 5623 Denver (DEN) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3639 Baltimore (BWI) 21:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 972 Atlanta 21:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1478 Las Vegas (LAS) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1818 Baltimore (BWI) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3884 Fort Myers (RSW) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5314 Orlando 21:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 744 Fort Lauderdale (FLL) 21:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1581 Miami (MIA) 21:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1073 Chicago (ORD) 21:54 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 729 Las Vegas (LAS) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2801 Fort Lauderdale (FLL) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1219 Kansas City (MCI) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 428 Orlando 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1093 Des Moines (DSM) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1569 Los Angeles (LAX) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2034 Houston (HOU) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2140 Dallas (DAL) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4089 Austin (AUS) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 585 Orlando (MCO) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1364 Wichita (ICT) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 571 Oklahoma City (OKC) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 654 San Antonio (SAT) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2582 Tulsa (TUL) 21:55 planerad

22:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 13 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1213 Orlando (MCO) 22:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1704 Houston (IAH) 22:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1336 Phoenix (PHX) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3709 Tampa (TPA) 22:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 645 Minneapolis (MSP) 22:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1010 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3917 Fort Lauderdale (FLL) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1535 Dallas (DAL) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3782 Orlando (MCO) 22:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4602 Philadelphia (PHL) 22:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 934 Tampa (TPA) 22:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1818 Little Rock (LIT) 22:15 planerad

23:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6237 Detroit (DTW) 23:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2266 Denver (DEN) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3001 Chicago (MDW) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5374 Houston (HOU) 23:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1206 Chicago (ORD) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3492 Orlando (MCO) 23:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 966 Atlanta 23:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5115 Charlotte (CLT) 23:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5484 Phoenix (PHX) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 704 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 239 Orlando (MCO) 23:55 planerad

00:00 24.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1162 Houston (HOU) 00:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3621 Salt Lake City (SLC) 00:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4663 Fort Myers (RSW) 00:25 planerad
Southwest Airlines WN 2240 Phoenix (PHX) 00:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4383 Fort Lauderdale (FLL) 00:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4430 Las Vegas (LAS) 00:35 planerad

01:00 24.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 779 Denver (DEN) 01:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 753 Las Vegas (LAS) 01:45 planerad
Southwest Airlines WN 1760 Los Angeles (LAX) 01:45 planerad

02:00 24.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

03:00 24.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

04:00 24.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

05:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2094 Las Vegas (LAS) 05:01 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2548 Chicago (MDW) 05:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5059 Charlotte (CLT) 05:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2530 Houston (HOU) 05:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2112 San Diego (SAN) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2105 Orlando (MCO) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5342 Houston (HOU) 05:35 planerad
Southwest Airlines WN 2553 Las Vegas (LAS) 05:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4655 Philadelphia (PHL) 05:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2354 Fort Lauderdale (FLL) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2090 Denver (DEN) 05:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 944 Miami (MIA) 05:59 planerad

06:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2519 Oklahoma City (OKC) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1338 Chicago (MDW) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 4 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2207 Fort Dodge 06:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 711 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 884 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5331 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5367 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2261 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3382 New York (LGA) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3619 Las Vegas (LAS) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 461 Dallas (DAL) 06:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 374 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Southwest Airlines WN 3628 Tampa (TPA) 06:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2025 Minneapolis (MSP) 06:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5384 Fort Myers (RSW) 06:20 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 86 Cancún (CUN) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2704 New Orleans (MSY) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5340 Fort Lauderdale (FLL) 06:25 planerad
Southwest Airlines WN 5353 Los Angeles (LAX) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5372 Phoenix (PHX) 06:25 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2622 Burlington 06:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 236 Los Angeles (LAX) 06:32 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1712 Houston (IAH) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5325 Tampa 06:35 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2628 Burlington 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6199 Detroit (DTW) 06:40 planerad
Southwest Airlines WN 2311 Los Angeles (LAX) 06:55 planerad

07:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1100 Marion 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 224 Austin (AUS) 07:05 planerad
Southwest Airlines WN 1860 San Antonio (SAT) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 933 Houston (HOU) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1427 New Orleans (MSY) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2155 Tulsa (TUL) 07:25 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2300 Jackson 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1229 Kansas City (MCI) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2316 Little Rock (LIT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2369 Des Moines (DSM) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 948 Wichita (ICT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Omaha 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1170 Atlanta 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2257 Dallas (DAL) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2109 Fort Myers (RSW) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 271 West Palm Beach (PBI) 07:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1210 Orlando (MCO) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2519 Tampa (TPA) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2539 Phoenix (PHX) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3779 Dallas (DAL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2574 Phoenix (PHX) 07:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2498 Milwaukee (MKE) 07:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4371 New York (LGA) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1338 Dallas (DAL) 07:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1003 Chicago (ORD) 07:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 350 Charlotte (CLT) 07:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1410 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:44 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6181 Cincinnati (CVG) 07:48 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02