Lambert St Louis, St Louis (STL / KSTL)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 260°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 24, 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3848 Nashville (BNA) 19:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2342 Washington (IAD) 19:04 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2364 Minneapolis 19:08 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2073 Minneapolis (MSP) 19:13 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1416 Chicago 19:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1733 Philadelphia (PHL) 19:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 419 Charlotte (CLT) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1583 Dallas (DAL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1110 New Orleans (MSY) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1424 Phoenix (PHX) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6205 Cincinnati (CVG) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6499 Orlando (MCO) 19:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1062 Chicago (ORD) 19:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1157 Boston (BOS) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1915 Atlanta 19:00 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2709 Jonesboro 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 Asiana Airlines OZ 6335 Chicago (ORD) 19:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1446 Detroit (DTW) 19:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1266 Raleigh/Durham (RDU) 19:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta 19:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 779 Seattle (SEA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1235 Cleveland (CLE) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Columbus (CMH) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 197 Columbus (CMH) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 Detroit (DTW) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2544 Washington (DCA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 453 San Diego (SAN) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 764 New Orleans (MSY) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 416 Indianapolis 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 Nashville (BNA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 752 New York (LGA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2387 Newark (EWR) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 856 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 7 Denver (DEN) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 743 Minneapolis (MSP) 19:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2444 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3848 Detroit (DTW) 19:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4002 Chattanooga (CHA) 19:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2364 Minneapolis (MSP) 19:56 planerad

20:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 260°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 24, 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2485 Chicago (MDW) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4602 Philadelphia (PHL) 20:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2156 Raleigh/Durham (RDU) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1665 Washington (DCA) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2061 Denver (DEN) 20:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2761 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:11 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 679 Portland (PDX) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1146 Los Angeles (LAX) 20:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 155 Phoenix (PHX) 20:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4557 New York (LGA) 20:23 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1458 Houston (IAH) 20:31 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1705 Houston (IAH) 20:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 Cleveland (CLE) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 449 Columbus (CMH) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3545 Cincinnati (CVG) 20:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 Philadelphia (PHL) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2368 Detroit (DTW) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2539 Minneapolis (MSP) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4306 Minneapolis (MSP) 20:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5883 New York (LGA) 20:48 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2899 Chicago 20:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 439 Charlotte (CLT) 20:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6192 Detroit (DTW) 20:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5396 New York (LGA) 20:58 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 30 min.
United Airlines UA 1098 Houston 20:00 planerad
United Airlines UA 124 New York 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 Dallas (DAL) 20:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 751 Chicago (ORD) 20:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1110 Las Vegas (LAS) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2038 New York (LGA) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1426 Phoenix (PHX) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2485 Denver (DEN) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1157 Chicago (MDW) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1665 Orlando (MCO) 20:50 planerad

21:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 10 m/s @ 260°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 24, 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1241 Dallas (DAL) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 178 Fort Lauderdale (FLL) 21:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4438 Washington (DCA) 21:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1518 Chicago (MDW) 21:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1073 Chicago (ORD) 21:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 345 Nashville (BNA) 21:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1619 Atlanta 21:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2495 Tampa (TPA) 21:35 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1704 Houston (IAH) 21:39 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3594 Houston (IAH) 21:46 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1578 Minneapolis (MSP) 21:47 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 680 Portland (PDX) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2062 Baltimore (BWI) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2540 Boston (BOS) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 Philadelphia 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1401 Tulsa (TUL) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 Wichita (ICT) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2539 Oklahoma City (OKC) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 449 Kansas City (MCI) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6618 Houston (HOU) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Houston (HOU) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2368 Des Moines (DSM) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 San Antonio (SAT) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 178 Austin (AUS) 21:55 planerad

22:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1010 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:10 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 9738 Newark (EWR) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2607 Salt Lake City 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 594 Fort Lauderdale (FLL) 22:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2901 Chicago 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1763 Detroit (DTW) 22:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1581 Miami (MIA) 22:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5211 Philadelphia (PHL) 22:39 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4147 New York (LGA) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 147 San Diego (SAN) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1506 Boston (BOS) 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 446 Chicago (MDW) 22:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6237 Detroit (DTW) 22:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1518 Tampa 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 345 Little Rock (LIT) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4387 Los Angeles (LAX) 22:05 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 6 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 686 Baltimore (BWI) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 834 Las Vegas (LAS) 23:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1211 Orlando (MCO) 23:11 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2344 Washington (IAD) 23:18 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 280 Denver (DEN) 23:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 183 Dallas (DAL) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2528 Orlando (MCO) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5533 Dallas (DAL) 23:20 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6903 Houston 23:29 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3449 Newark (EWR) 23:42 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1426 Atlanta 23:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1198 Denver (DEN) 23:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2730 Minneapolis (MSP) 23:52 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 803 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 784 Seattle (SEA) 23:59 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1430 Salt Lake City 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2579 Houston (HOU) 00:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2561 Salt Lake City (SLC) 00:09 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1439 Phoenix (PHX) 00:15 planerad

01:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 167 Denver (DEN) 01:25 planerad

02:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

03:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

04:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2094 Las Vegas 04:48 planerad

05:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1529 San Francisco (SFO) 05:48 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 12 - 20 min.
Southwest Airlines WN 103 Houston (HOU) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1702 Chicago (MDW) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1755 Baltimore (BWI) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 598 Orlando (MCO) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1694 Atlanta 05:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2614 Denver (DEN) 05:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 944 Miami (MIA) 05:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1894 Charlotte (CLT) 05:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5325 Philadelphia (PHL) 05:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5 Dallas (DAL) 05:50 planerad

06:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 86 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2004 Minneapolis (MSP) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2261 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4655 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 785 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1179 Atlanta 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3708 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1428 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5232 New York (LGA) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4543 Washington (DCA) 06:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2185 Tampa (TPA) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1842 Fort Lauderdale (FLL) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1939 Los Angeles (LAX) 06:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1493 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5259 Detroit (DTW) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 854 Phoenix (PHX) 06:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3589 Houston (IAH) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1598 Boston (BOS) 06:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1003 Chicago (ORD) 06:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 453 Los Angeles (LAX) 06:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6238 Detroit (DTW) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 189 Chicago (MDW) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 826 Las Vegas (LAS) 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1261 Oklahoma City (OKC) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1500 San Antonio (SAT) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Wichita (ICT) 07:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1520 Decatur 07:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Minneapolis (MSP) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2278 Austin (AUS) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2282 Tulsa (TUL) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 430 Kansas City (MCI) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 Des Moines (DSM) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 422 Little Rock (LIT) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1498 Dallas (DAL) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 269 Denver (DEN) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4371 New York (LGA) 07:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 818 Salt Lake City (SLC) 07:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4146 New York (LGA) 07:21 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 86 Cancún (CUN) 07:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5197 Washington (DCA) 07:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1489 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1210 Orlando (MCO) 07:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2574 Phoenix (PHX) 07:42 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1410 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:45 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1498 Chicago (ORD) 07:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 858 Charlotte (CLT) 07:49 planerad

08:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 24 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2700 Jonesboro 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Omaha 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 705 Baltimore (BWI) 08:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1585 Chicago 08:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2083 Boston (BOS) 08:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2919 Minneapolis (MSP) 08:16 planerad
Southwest Airlines WN 2565 Houston (HOU) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 536 Chicago (MDW) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5526 Charlotte (CLT) 08:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 152 Dallas 08:54 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 6 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2721 Salt Lake City (SLC) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Nashville (BNA) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2278 Raleigh/Durham (RDU) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Minneapolis 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 267 Milwaukee (MKE) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 430 Detroit (DTW) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 121 Columbus (CMH) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1362 Orlando (MCO) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 Cleveland (CLE) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2334 Dallas (DAL) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1311 Philadelphia (PHL) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2366 New York (LGA) 08:25 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2337 Washington (IAD) 08:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 270 Denver (DEN) 08:35 planerad
Bombardier CRJ900 Jet Airways (India) 9W 7128 Detroit (DTW) 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Detroit (DTW) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Boston (BOS) 08:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1533 Chicago 08:48 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2474 Chicago (MDW) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2084 Newark (EWR) 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1489 New York (LGA) 09:00 planerad
Embraer RJ145 Asiana Airlines OZ 6432 Chicago 09:02 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2309 Atlanta 09:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1741 Nashville (BNA) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2280 Newark (EWR) 09:05 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Milwaukee (MKE) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 New Orleans (MSY) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 Columbus (CMH) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 428 Philadelphia (PHL) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2523 Detroit (DTW) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 367 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Cleveland (CLE) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Washington (DCA) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Tampa (TPA) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 190 Chicago (MDW) 09:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5880 New York (LGA) 09:51 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2679 Washington (IAD) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2209 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2382 Houston (IAH) 09:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2919 Minneapolis (MSP) 09:10 planerad
Southwest Airlines WN 2565 Las Vegas (LAS) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5682 Charlotte (CLT) 09:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 152 Dallas 09:41 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2309 Atlanta 09:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1489 New York 09:50 planerad

10:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4524 Washington 10:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 995 Las Vegas (LAS) 10:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1570 Atlanta 10:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Miami (MIA) 10:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3483 New York 10:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2265 Minneapolis (MSP) 10:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5707 Charlotte (CLT) 10:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2291 Denver (DEN) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2492 Kansas City (MCI) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2477 Baltimore (BWI) 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4040 Minneapolis (MSP) 10:51 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 385 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1808 Detroit (DTW) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1741 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2523 Little Rock (LIT) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 493 Oklahoma City (OKC) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Houston (HOU) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 Des Moines (DSM) 10:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5880 New York (LGA) 10:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Wichita (ICT) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2513 Austin (AUS) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 378 Washington 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 190 Minneapolis (MSP) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 San Antonio (SAT) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Kansas City (MCI) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2560 Tulsa (TUL) 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4524 Washington (DCA) 10:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 429 San Francisco (SFO) 10:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Miami (MIA) 10:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3490 New York (LGA) 10:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5707 Charlotte (CLT) 10:56 planerad

11:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 17 min.
United Airlines UA 1097 Houston 11:00 planerad
United Airlines UA 479 Washington 11:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4930 Chicago 11:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2412 Chicago (MDW) 11:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3475 Chicago (ORD) 11:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1656 Boston (BOS) 11:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4644 New York (LGA) 11:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1576 Fort Lauderdale (FLL) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2322 Dallas (DAL) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5068 Philadelphia (PHL) 11:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4585 Washington (DCA) 11:56 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6902 Houston (IAH) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 18 min.
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2703 Jonesboro 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1570 Atlanta 11:00 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2061 Minneapolis (MSP) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2291 Baltimore (BWI) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 996 Denver (DEN) 11:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1710 Houston (IAH) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2477 Nashville (BNA) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4569 Denver (DEN) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4040 Minneapolis (MSP) 11:26 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 385 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3475 Chicago (ORD) 11:53 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2892 Chicago (ORD) 11:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4644 New York (LGA) 11:58 planerad

12:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5218 Cincinnati (CVG) 12:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6070 New York (LGA) 12:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1423 Atlanta 12:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3398 Cincinnati (CVG) 12:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5449 Baltimore (BWI) 12:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 255 Fort Myers (RSW) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1090 Washington (DCA) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 311 Dallas 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1197 Atlanta 12:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1560 Pittsburgh (PIT) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 182 Phoenix (PHX) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 Hartford (BDL) 12:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 278 Denver (DEN) 12:56 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2891 Chicago 12:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 3 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2412 Boston (BOS) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1656 Cleveland (CLE) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1576 Chicago (MDW) 12:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5068 Philadelphia (PHL) 12:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5218 Cincinnati (CVG) 12:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1937 New York (LGA) 12:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6052 New York (LGA) 12:43 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3398 Cincinnati (CVG) 12:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4585 Washington (DCA) 12:50 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 3972 Washington (IAD) 12:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5848 Omaha 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5275 New York (LGA) 12:58 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1423 Atlanta 12:59 planerad

13:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1077 Raleigh/Durham (RDU) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 Philadelphia (PHL) 13:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6189 Detroit (DTW) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1892 Las Vegas (LAS) 13:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4589 New York (LGA) 13:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2113 Los Angeles (LAX) 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5783 Salt Lake City (SLC) 13:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5847 Salt Lake City (SLC) 13:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1209 Detroit 13:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 255 Washington (DCA) 13:05 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2894 Chicago (ORD) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1090 Denver (DEN) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1197 Los Angeles (LAX) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 182 Portland (PDX) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 Seattle (SEA) 13:40 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 279 Denver (DEN) 13:44 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6189 Detroit (DTW) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1560 San Diego (SAN) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2394 Kansas City (MCI) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2556 Oakland (OAK) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 Sacramento (SMF) 13:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4589 New York (LGA) 13:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1077 New Orleans (MSY) 13:50 planerad

14:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 14 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4202 New York (LGA) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5113 Lafayette (LFT) 14:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6073 New York (LGA) 14:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 590 Phoenix (PHX) 14:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 639 Las Vegas 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 987 Minneapolis (MSP) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1771 Chicago 14:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2045 Minneapolis (MSP) 14:27 planerad
Cessna 208 Caravan Air Choice One 3E 2708 Jonesboro 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3656 Minneapolis (MSP) 14:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Boston (BOS) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1708 Detroit (DTW) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1892 Houston (HOU) 14:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5783 Salt Lake City (SLC) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2113 Dallas (DAL) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1209 San Jose (SJC) 14:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4202 New York (LGA) 14:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5411 New York (LGA) 14:40 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6911 Houston 14:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 590 Phoenix (PHX) 14:54 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5872 New York (LGA) 14:59 planerad

15:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2360 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta 15:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2555 Denver (DEN) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 New York (LGA) 15:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1037 San Diego (SAN) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1296 Sacramento (SMF) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1300 San Jose (SJC) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1271 Tuscon International 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1451 Houston (HOU) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 Oakland (OAK) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 349 Portland (PDX) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5554 Charlotte (CLT) 15:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Dallas (DAL) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 223 New York (LGA) 15:40 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines LA 6616 Miami (MIA) 15:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Washington (DCA) 15:48 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2893 Chicago 15:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4435 Philadelphia (PHL) 15:56 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 87 Cancún (CUN) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 987 Orlando (MCO) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2611 Chicago (MDW) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 639 Las Vegas 15:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2045 Minneapolis (MSP) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3656 Minneapolis (MSP) 15:25 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2896 Chicago (ORD) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Detroit (DTW) 15:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 New York (LGA) 15:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta 15:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2555 Washington (DCA) 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 4 - 9 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2436 San Diego (SAN) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1658 Cleveland (CLE) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 635 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2420 Washington (DCA) 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5446 New York (LGA) 16:09 planerad
Cessna Cape Air 9K 1532 Chicago 16:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3725 Detroit (DTW) 16:19 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2162 San Diego (SAN) 16:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5886 New York (LGA) 16:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6180 Detroit (DTW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1114 Richmond 16:25 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4878 Denver (DEN) 16:27 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7658 Newark (EWR) 16:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1778 Denver (DEN) 16:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 670 Los Angeles (LAX) 16:31 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2117 Minneapolis (MSP) 16:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3310 San Diego (SAN) 16:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 New York (LGA) 16:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2170 Minneapolis (MSP) 16:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1818 Chicago (ORD) 16:53 planerad
Southwest Airlines WN 682 Orlando (MCO) 16:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1477 San Francisco (SFO) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 4 - 5 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2360 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5554 Charlotte (CLT) 16:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1452 Dallas (DAL) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1271 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 140 Hartford (BDL) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1581 Tampa (TPA) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6579 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1703 Pittsburgh (PIT) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1970 Las Vegas (LAS) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 349 Fort Myers (RSW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Minneapolis (MSP) 16:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4435 Philadelphia (PHL) 16:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2456 Milwaukee (MKE) 16:30 planerad
Airbus A319 Iberia IB 4420 Miami (MIA) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1658 Boston (BOS) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 635 Denver (DEN) 16:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1810 Detroit (DTW) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2420 Nashville (BNA) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5211 New York (LGA) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6161 Dallas (DAL) 16:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1521 Decatur 16:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2346 Chicago (MDW) 16:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6180 Detroit (DTW) 16:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6280 Detroit 16:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Washington (DCA) 16:59 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5886 New York (LGA) 16:59 planerad

17:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3891 Chicago (ORD) 17:01 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1616 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:04 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1199 Atlanta 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8199 Toronto 17:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2401 Chicago (MDW) 17:20 planerad
Embraer RJ145 Austrian OS 7749 Newark (EWR) 17:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1791 Charlotte (CLT) 17:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5846 Salt Lake City (SLC) 17:52 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3455 New York (LGA) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 13 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2437 San Diego (SAN) 17:00 planerad
Boeing 737-800 AVIANCA AV 2331 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6617 Phoenix (PHX) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1114 Kansas City (MCI) 17:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 New York (LGA) 17:07 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3357 San Diego (SAN) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3572 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1778 Chicago (ORD) 17:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 670 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 9865 Newark (EWR) 17:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2170 Minneapolis (MSP) 17:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1818 Chicago (ORD) 17:39 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1616 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1191 San Francisco (SFO) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8198 Toronto 17:45 planerad
Southwest Airlines WN 682 Phoenix (PHX) 17:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1199 Atlanta 17:50 planerad

18:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 202 Kansas City (MCI) 18:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1915 Atlanta 18:02 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2554 Salt Lake City (SLC) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Houston (HOU) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5888 Baltimore (BWI) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 824 Baltimore (BWI) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 855 San Francisco (SFO) 18:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5326 Washington (DCA) 18:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 748 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2236 Los Angeles (LAX) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2325 Newark (EWR) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 478 Austin (AUS) 18:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 511 Detroit (DTW) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1534 Tulsa (TUL) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 Little Rock (LIT) 18:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1446 Detroit (DTW) 18:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6121 New York (LGA) 18:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3866 Washington (IAD) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Phoenix 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2443 Wichita (ICT) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 Oklahoma City (OKC) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 752 Des Moines (DSM) 18:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2544 San Antonio (SAT) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 Nashville (BNA) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2686 Washington (IAD) 18:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 87 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2401 Baltimore (BWI) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1972 Denver (DEN) 18:10 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6912 Houston 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5176 New York (LGA) 18:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1791 Charlotte (CLT) 18:39 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2554 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 639 Minneapolis (MSP) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5846 Salt Lake City (SLC) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5888 Chicago (MDW) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 824 Chicago (MDW) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Fort Lauderdale (FLL) 18:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 511 Detroit (DTW) 18:59 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6007 New York (LGA) 18:59 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19