John Wayne -Orange County, Santa Ana (SNA / KSNA)

Planespotter’s tidtabell

10:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 130°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1830 m

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3400 San Jose (SJC) 10:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2402 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2119 San Francisco (SFO) 10:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2096 San Francisco (SFO) 10:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2758 Everett 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 Denver (DEN) 10:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 403 Denver (DEN) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 26 min.
Airbus A319 American Airlines AA 486 Phoenix (PHX) 10:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1106 Houston (IAH) 10:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1906 Austin (AUS) 10:14 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3413 San Jose (SJC) 10:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2080 San Francisco (SFO) 10:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2402 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2798 San Francisco 10:55 planerad

11:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 23 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 506 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2266 Houston (IAH) 11:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1158 Phoenix (PHX) 11:18 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 788 Newark (EWR) 11:41 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2305 Santa Rosa 11:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1524 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:48 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1152 Portland (PDX) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1219 Chicago (ORD) 11:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 691 Denver (DEN) 11:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2310 Santa Rosa 11:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1616 San Francisco (SFO) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 549 Seattle (SEA) 11:55 planerad

12:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1051 Chicago (ORD) 12:06 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5323 Las Vegas (LAS) 12:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3358 San Jose (SJC) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1492 Houston (IAH) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 630 San José del Cabo (SJD) 12:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2042 San Francisco (SFO) 12:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1153 Portland (PDX) 12:45 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5324 Las Vegas (LAS) 12:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1524 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad

13:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3372 San Francisco (SFO) 13:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1599 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 28 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2426 Denver (DEN) 13:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1141 Phoenix (PHX) 13:07 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3403 San Jose (SJC) 13:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3377 San Francisco (SFO) 13:55 planerad

14:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 24 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1877 Newark (EWR) 14:32 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 809 San Francisco (SFO) 14:34 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 580 Portland (PDX) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 4 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 788 Chicago (ORD) 14:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1599 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:29 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3460 San Francisco 14:30 planerad

15:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 32 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 810 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1476 Phoenix (PHX) 15:06 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2117 San Francisco (SFO) 15:10 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5325 Las Vegas (LAS) 15:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2659 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:47 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 16 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2230 San Francisco (SFO) 15:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2164 Houston (IAH) 15:41 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5326 Las Vegas (LAS) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 507 Seattle (SEA) 15:48 planerad

16:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 25 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1223 San José del Cabo (SJD) 16:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1943 Houston (IAH) 16:09 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3410 San Jose (SJC) 16:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1510 Seattle (SEA) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 26 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 525 Portland (PDX) 16:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 147 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:12 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2084 San Francisco (SFO) 16:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1179 Phoenix (PHX) 16:41 planerad

17:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2564 San Francisco (SFO) 17:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1907 Austin (AUS) 17:13 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 405 Denver (DEN) 17:13 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 40 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3411 San Jose (SJC) 17:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1223 Seattle (SEA) 17:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2759 Everett 17:50 planerad

18:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 20 min.
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5327 Las Vegas (LAS) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 480 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2490 Phoenix (PHX) 18:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1155 Portland (PDX) 18:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 268 Denver (DEN) 18:03 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 440 Denver (DEN) 18:05 planerad

19:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1154 Portland (PDX) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2490 Phoenix (PHX) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 479 Seattle (SEA) 19:30 planerad

20:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2161 San Francisco (SFO) 20:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2724 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3412 San Jose (SJC) 20:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1347 Seattle (SEA) 20:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2024 San Francisco (SFO) 20:50 planerad

21:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2637 Phoenix (PHX) 21:38 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2157 Houston (IAH) 21:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 348 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1658 Newark (EWR) 21:15 planerad

22:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1075 Newark (EWR) 22:01 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 22:11 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 518 Seattle (SEA) 22:20 planerad

23:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

00:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

01:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 269°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

02:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 256°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

03:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 256°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

04:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 256°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

05:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

06:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2150 San Francisco (SFO) 06:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 230 Chicago (ORD) 06:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2401 Denver (DEN) 06:45 planerad

07:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3409 San Jose (SJC) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 521 Portland (PDX) 07:45 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5330 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad

08:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 16 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1280 Seattle (SEA) 08:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1150 Portland (PDX) 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1106 San Francisco (SFO) 08:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5342 Oakland (OAK) 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 676 Houston (IAH) 08:00 planerad

09:00 21.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 min.
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5347 Oakland (OAK) 09:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 267 Denver (DEN) 09:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 486 Phoenix (PHX) 09:11 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1280 Puerto Vallarta (PVR) 09:45 planerad
Embraer Pheom 300 JetBlue Airways B6 5322 Las Vegas (LAS) 09:45 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02