John Wayne -Orange County, Santa Ana (SNA / KSNA)

Planespotter’s tidtabell

22:00 19.07.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2616 Sacramento (SMF) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 804 Denver (DEN) 22:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 22:07 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 514 Seattle (SEA) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Phoenix (PHX) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 960 Las Vegas (LAS) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 518 Seattle (SEA) 22:25 planerad

23:00 19.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

00:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

01:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

02:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

03:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

04:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

05:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

06:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3454 Denver (DEN) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5426 Baltimore (BWI) 06:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2401 Denver (DEN) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2158 Phoenix (PHX) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1231 San Jose (SJC) 06:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 860 Minneapolis (MSP) 06:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2454 Atlanta 06:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1818 San Francisco 06:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 230 Chicago (ORD) 06:55 planerad

07:00 20.07.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1477 Salt Lake City (SLC) 07:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5830 Seattle (SEA) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3483 Sacramento (SMF) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3391 Oakland (OAK) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3460 Las Vegas (LAS) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 519 Seattle (SEA) 07:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3790 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 598 Newark (EWR) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 561 Portland (PDX) 07:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 209 San Francisco (SFO) 07:50 planerad

08:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1140 Portland (PDX) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 288 Seattle (SEA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2626 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 676 Houston (IAH) 08:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3449 San Jose (SJC) 08:15 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1293 San Francisco (SFO) 08:35 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3116 San Francisco (SFO) 08:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1884 Minneapolis (MSP) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3400 Phoenix (PHX) 08:45 planerad

09:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1220 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4875 San Jose (SJC) 09:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 486 Phoenix (PHX) 09:09 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 265 Denver (DEN) 09:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1106 San Francisco 09:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1949 Salt Lake City (SLC) 09:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1503 Chicago (ORD) 09:29 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3400 San Jose (SJC) 09:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2216 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:54 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2402 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 267 Denver (DEN) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 35 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2255 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1280 Puerto Vallarta (PVR) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4876 Oakland (OAK) 09:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1521 Seattle (SEA) 09:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 486 Phoenix (PHX) 09:59 planerad

10:00 20.07.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2709 Santa Rosa 10:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2651 San Francisco 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4345 Oakland (OAK) 10:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2096 San Francisco 10:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4531 Denver (DEN) 10:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1740 Chicago (ORD) 10:39 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2758 Everett 10:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 506 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4897 Las Vegas (LAS) 10:40 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1935 Atlanta 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2613 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:48 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1970 New Orleans (MSY) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4464 Phoenix (PHX) 10:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5779 Seattle (SEA) 10:52 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5277 Denver (DEN) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 23 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 521 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1949 Salt Lake City (SLC) 10:08 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 288 Puerto Vallarta (PVR) 10:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1106 Houston (IAH) 10:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1104 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3413 San Jose (SJC) 10:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1219 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1906 Austin (AUS) 10:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2642 Chicago (ORD) 10:44 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2310 Santa Rosa 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1503 Chicago (ORD) 10:47 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2652 San Francisco (SFO) 10:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2798 San Francisco 10:55 planerad

11:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 28 min.
Boeing 757-300 United Airlines UA 403 Denver (DEN) 11:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4158 Sacramento (SMF) 11:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2266 Houston (IAH) 11:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4826 Las Vegas (LAS) 11:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 788 Newark (EWR) 11:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1136 Portland (PDX) 11:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1141 Phoenix (PHX) 11:49 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4531 San Jose (SJC) 11:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1616 San Francisco (SFO) 11:07 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5027 Denver 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2312 Santa Rosa 11:12 planerad
Embraer 175 Air France AF 2600 Seattle (SEA) 11:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2080 San Francisco (SFO) 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4897 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4461 Phoenix (PHX) 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5779 Seattle (SEA) 11:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 691 Denver (DEN) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 415 Seattle (SEA) 11:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2613 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:36 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1935 Atlanta 11:47 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1970 Detroit (DTW) 11:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2402 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:50 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3115 San Francisco (SFO) 11:52 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2786 Detroit (DTW) 11:55 planerad

12:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 21 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2705 San Francisco (SFO) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1524 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3208 San Francisco 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1051 Chicago (ORD) 12:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3358 San Jose (SJC) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5152 Houston (HOU) 12:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2069 Salt Lake City (SLC) 12:26 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3057 Salt Lake City (SLC) 12:26 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1328 Atlanta 12:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 631 San Francisco (SFO) 12:50 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1532 Seattle (SEA) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 502 Seattle (SEA) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 630 San José del Cabo (SJD) 12:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1492 Houston (IAH) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4826 Sacramento (SMF) 12:10 planerad
Embraer 175 Finnair AY 2520 San Francisco (SFO) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 624 San José del Cabo (SJD) 12:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1927 Newark (EWR) 12:27 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1153 Portland (PDX) 12:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1141 Phoenix (PHX) 12:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3208 Houston (HOU) 12:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1524 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2790 San Francisco (SFO) 12:55 planerad

13:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 215°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737 American Airlines AA 6783 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 524 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3364 San Francisco (SFO) 13:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3452 San Francisco (SFO) 13:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2089 Minneapolis (MSP) 13:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1599 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3706 San Jose (SJC) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5152 Oakland (OAK) 13:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1683 Denver 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3423 San Francisco (SFO) 13:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2069 Salt Lake City (SLC) 13:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1051 Chicago (ORD) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 503 Seattle 13:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1328 Atlanta 13:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 513 Seattle (SEA) 13:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3377 Portland (PDX) 13:55 planerad

14:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1754 Vancouver (YVR) 14:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5822 Seattle (SEA) 14:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1553 Chicago (ORD) 14:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3410 San Jose (SJC) 14:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5458 San Francisco (SFO) 14:34 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 809 San Francisco (SFO) 14:39 planerad
Boeing 737-700 Air Canada AC 5838 Newark (EWR) 14:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1877 Newark (EWR) 14:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4930 Las Vegas (LAS) 14:48 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 810 Seattle (SEA) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2748 Oakland (OAK) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3350 Denver (DEN) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1599 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1688 Chicago (ORD) 14:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 220 Minneapolis (MSP) 14:03 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 788 Chicago (ORD) 14:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3453 San Francisco (SFO) 14:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2089 Minneapolis (MSP) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3708 San Jose (SJC) 14:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3460 San Francisco (SFO) 14:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5822 Seattle (SEA) 14:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1755 Vancouver (YVR) 14:55 planerad

15:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 580 Portland (PDX) 15:05 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1292 San Francisco (SFO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2035 Phoenix (PHX) 15:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1907 Austin (AUS) 15:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1476 Phoenix (PHX) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2659 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 625 San José del Cabo (SJD) 15:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1943 Houston (IAH) 15:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 769 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3445 Phoenix (PHX) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3409 San Francisco 15:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1553 Chicago (ORD) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2748 Phoenix (PHX) 15:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4930 Las Vegas (LAS) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3353 Denver (DEN) 15:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2164 Houston (IAH) 15:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2230 San Francisco (SFO) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 583 Portland (PDX) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 507 Seattle (SEA) 15:55 planerad

16:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2707 San Francisco (SFO) 16:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1491 Chicago (ORD) 16:04 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1277 Puerto Vallarta (PVR) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4349 Sacramento (SMF) 16:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5831 Seattle (SEA) 16:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1510 Seattle (SEA) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 266 Denver (DEN) 16:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2659 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2656 San Francisco (SFO) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3445 San Jose (SJC) 16:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1755 San Francisco (SFO) 16:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1476 Phoenix (PHX) 16:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4349 Sacramento 16:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2792 San Francisco (SFO) 16:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5831 Seattle (SEA) 16:58 planerad

17:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 17 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2564 San Francisco (SFO) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 279 Puerto Vallarta (PVR) 17:13 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5841 Denver 17:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 405 Denver (DEN) 17:18 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4561 San Francisco (SFO) 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 631 San José del Cabo (SJD) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3246 Oakland (OAK) 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1077 San Francisco (SFO) 17:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2325 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1277 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Sacramento (SMF) 17:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2759 Everett 17:50 planerad

18:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-700 Air Canada AC 5455 Chicago 18:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2747 Salt Lake City (SLC) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2779 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3593 San Jose (SJC) 18:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5778 Seattle (SEA) 18:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2490 Phoenix (PHX) 18:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1160 Chicago (ORD) 18:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2799 Oakland (OAK) 18:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4931 Las Vegas (LAS) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 630 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 335 Newark (EWR) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 35 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1155 Portland (PDX) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2504 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1734 Denver (DEN) 18:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2747 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6885 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 279 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3593 Denver (DEN) 18:50 planerad

19:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 23 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1251 Atlanta 19:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1568 Chicago (ORD) 19:28 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3412 San Jose (SJC) 19:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1782 Minneapolis (MSP) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 632 Seattle (SEA) 19:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5160 Phoenix (PHX) 19:35 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3110 San Francisco (SFO) 19:40 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2500 San Francisco (SFO) 19:53 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 684 Houston (IAH) 19:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2724 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4931 Las Vegas 19:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2490 Phoenix (PHX) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5163 San Jose (SJC) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 505 Seattle (SEA) 19:35 planerad

20:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 17 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2657 San Francisco (SFO) 20:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1134 Portland (PDX) 20:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 562 Denver (DEN) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 510 Seattle (SEA) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2731 San Jose (SJC) 20:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2157 Houston (IAH) 20:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2732 San Jose (SJC) 20:10 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2507 San Francisco (SFO) 20:30 planerad

21:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20L, 20R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 482 Seattle 21:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2831 San Francisco (SFO) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5282 Sacramento (SMF) 21:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2637 Phoenix (PHX) 21:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2508 Salt Lake City (SLC) 21:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4048 Denver (DEN) 21:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1075 Newark (EWR) 21:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5816 Seattle (SEA) 21:46 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2671 Minneapolis (MSP) 21:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5203 Las Vegas (LAS) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 5119 Chicago 21:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 21:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 348 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1479 Newark (EWR) 21:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1349 Seattle (SEA) 21:10 planerad

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01