Sacramento, Sacramento (SMF / KSMF)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 20.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3050 m   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3849 Denver (DEN) 23:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5435 Los Angeles (LAX) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4015 Seattle (SEA) 23:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2023 Los Angeles (LAX) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2519 Dallas (DAL) 23:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3421 Seattle (SEA) 23:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2081 San Francisco (SFO) 23:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 28 min.
Boeing 737-800 Aeromexico AM 789 Guadalajara 23:20 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 162 New York (JFK) 23:48 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 971 Guadalajara 23:50 planerad

00:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3050 m   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1252 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:02 planerad

01:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear

02:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear

03:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear

04:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

05:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-900 Air Canada AC 5222 Denver (DEN) 05:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1246 Houston (IAH) 05:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 410 Denver (DEN) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 32 Houston (HOU) 05:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 212 San Diego (SAN) 05:55 planerad

06:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1131 Los Angeles (LAX) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1544 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 181 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3343 San Diego (SAN) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1138 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1214 Los Angeles 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2086 San Francisco 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1867 Phoenix (PHX) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Dallas (DAL) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 463 Ontario (ONT) 06:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1078 Atlanta (ATL) 06:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1874 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1273 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1766 Portland (PDX) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 184 Seattle (SEA) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1696 Santa Ana (SNA) 06:40 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2030 Los Angeles 06:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 114 Burbank 06:45 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3090 Seattle (SEA) 06:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1989 Chicago (ORD) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 555 Austin (AUS) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2075 San Diego (SAN) 06:55 planerad

07:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 281 Ontario (ONT) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 342 Phoenix (PHX) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 19 Honolulu (HNL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 400 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Phoenix (PHX) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Los Angeles 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2069 Ontario (ONT) 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3988 Tulsa (TUL) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 281 Seattle (SEA) 07:55 planerad

08:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3361 Portland (PDX) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle (SEA) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 162 Portland (PDX) 08:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4162 Los Angeles 08:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 266 Los Angeles 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2133 San Diego (SAN) 08:30 planerad
Southwest Airlines WN 526 Los Angeles 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 Burbank 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 358 Seattle (SEA) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 755 Santa Ana (SNA) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 313 Las Vegas (LAS) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1233 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Airbus A320 SAS SK 3954 Washington (IAD) 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 822 Washington (IAD) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1132 San Diego (SAN) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5698 Los Angeles 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 176 Santa Ana (SNA) 08:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1546 Denver (DEN) 08:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 342 Portland (PDX) 08:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3345 Portland (PDX) 08:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4162 Los Angeles (LAX) 08:55 planerad

09:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 175 AVIANCA AV 2388 Los Angeles 09:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2105 Phoenix (PHX) 09:23 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5832 Los Angeles 09:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 595 Burbank 09:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4536 San Francisco (SFO) 09:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5843 Salt Lake City (SLC) 09:46 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2257 Boise (BOI) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 653 San Diego (SAN) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 162 Las Vegas (LAS) 09:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 265 Los Angeles 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 Salt Lake City (SLC) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Houston (HOU) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 358 Denver (DEN) 09:30 planerad
Southwest Airlines WN 323 St Louis (STL) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 313 San Diego (SAN) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle 09:55 planerad

10:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 69°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5699 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3340 San Diego (SAN) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 616 Las Vegas (LAS) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1604 Denver (DEN) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2315 Ontario (ONT) 10:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4311 Denver (DEN) 10:16 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1012 Phoenix (PHX) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 145 Burbank 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2014 Santa Ana (SNA) 10:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2622 Atlanta 10:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4509 San Diego (SAN) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 175 Air France AF 3060 Los Angeles (LAX) 10:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2105 Phoenix (PHX) 10:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 596 Santa Ana (SNA) 10:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4524 Los Angeles (LAX) 10:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4531 San Francisco 10:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2366 Seattle (SEA) 10:16 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 4557 Salt Lake City (SLC) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2618 Portland (PDX) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 654 Ontario (ONT) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 756 Burbank 10:30 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3141 Seattle (SEA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Phoenix (PHX) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Portland (PDX) 10:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4314 Denver (DEN) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 852 Las Vegas (LAS) 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 69°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 33 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 286 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2324 Chicago (MDW) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2129 Ontario (ONT) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 417 Seattle (SEA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 663 Burbank 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1604 Seattle (SEA) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2015 San Diego (SAN) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1557 Los Angeles (LAX) 11:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2622 Atlanta 11:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 286 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:52 planerad

12:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 69°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 19 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1633 San Diego (SAN) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 239 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 785 Los Angeles (LAX) 12:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 12:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5841 Seattle (SEA) 12:04 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1139 Salt Lake City (SLC) 12:07 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1781 Houston (IAH) 12:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6513 Los Angeles 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1340 Santa Ana (SNA) 12:15 planerad
Embraer 175 Qantas QF 4319 Los Angeles (LAX) 12:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2243 Las Vegas (LAS) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2541 Portland (PDX) 12:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5804 Denver (DEN) 12:54 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 282 Denver (DEN) 12:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2006 San Diego (SAN) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4515 San Diego (SAN) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1873 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 432 Los Angeles (LAX) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1813 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2108 Seattle (SEA) 12:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1520 Los Angeles 12:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 12:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 239 Denver (DEN) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 864 Santa Ana (SNA) 12:55 planerad

13:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8042 Vancouver (YVR) 13:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2178 Chicago (ORD) 13:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2308 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:28 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2562 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Boise (BOI) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4640 Burbank 13:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1166 Los Angeles 13:49 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1139 Salt Lake City (SLC) 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4503 Los Angeles (LAX) 13:04 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2087 Houston (IAH) 13:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4328 San Diego (SAN) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2576 Portland (PDX) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2243 Chicago (MDW) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2007 Ontario (ONT) 13:35 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5180 Denver (DEN) 13:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 669 Denver (DEN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8043 Vancouver (YVR) 13:45 planerad

14:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 745 San Diego (SAN) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1361 Phoenix (PHX) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 321 Portland (PDX) 14:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3342 San Diego (SAN) 14:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4527 Los Angeles (LAX) 14:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1853 Ontario (ONT) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 839 Salt Lake City (SLC) 14:40 planerad
Embraer 175 China Eastern Airlines MU 4188 Los Angeles (LAX) 14:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4223 Austin (AUS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 21 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2308 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:18 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 4832 Chicago (ORD) 14:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 282 Chicago (ORD) 14:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Phoenix (PHX) 14:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2557 Seattle (SEA) 14:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 365 Los Angeles 14:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1361 Los Angeles (LAX) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 322 Portland (PDX) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 971 Boise (BOI) 14:50 planerad

15:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 224 Las Vegas (LAS) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1021 San Diego (SAN) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 658 Los Angeles (LAX) 15:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 15:37 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4344 San Francisco (SFO) 15:56 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3137 Salt Lake City (SLC) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3455 San Diego (SAN) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 746 Denver (DEN) 15:00 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2028 Los Angeles (LAX) 15:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2182 San Diego (SAN) 15:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2107 Los Angeles (LAX) 15:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 839 Las Vegas (LAS) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4223 Chicago 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 224 Santa Ana (SNA) 15:40 planerad

16:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 339°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Santa Ana (SNA) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4519 San Diego (SAN) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2633 Portland (PDX) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1073 St Louis (STL) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2071 Seattle (SEA) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 431 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 517 Dallas (DAL) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4246 Los Angeles 16:45 planerad
Embraer 175 Fiji Airways FJ 5084 Los Angeles (LAX) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1778 San Diego (SAN) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2143 Burbank 16:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 16:22 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1486 San Francisco 16:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3628 Salt Lake City (SLC) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4612 Seattle (SEA) 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2258 Boise (BOI) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2071 Ontario (ONT) 16:55 planerad

17:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 339°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 15 - 24 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1574 Denver (DEN) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 173 San Diego (SAN) 17:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4131 Los Angeles (LAX) 17:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 169 Santa Ana (SNA) 17:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2182 Seattle (SEA) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1061 Portland (PDX) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 394 Denver (DEN) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1073 San Diego (SAN) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 264 Burbank 17:20 planerad
Embraer 175 China Eastern Airlines MU 4186 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Embraer 175 Qantas QF 3293 Los Angeles (LAX) 17:26 planerad
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1211 Los Angeles (LAX) 17:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 174 Santa Ana (SNA) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 636 Phoenix (PHX) 17:50 planerad

18:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 339°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 18 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3630 Salt Lake City (SLC) 18:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 672 Burbank 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 813 San Diego (SAN) 18:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 788 Atlanta 18:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1362 Los Angeles (LAX) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1425 Ontario (ONT) 18:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2362 Seattle (SEA) 18:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2554 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:41 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 629 Denver (DEN) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1350 Phoenix (PHX) 18:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 18:47 planerad
Southwest Airlines WN 271 Seattle (SEA) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4520 San Diego (SAN) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1061 Los Angeles (LAX) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 470 San Diego (SAN) 18:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2045 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3630 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1819 Ontario (ONT) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5768 Seattle (SEA) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1363 Burbank 18:55 planerad

19:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 644 Burbank 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1588 Las Vegas (LAS) 19:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3344 San Diego (SAN) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 225 Santa Ana (SNA) 19:15 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 20 Honolulu (HNL) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Kahului 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4255 Los Angeles 19:30 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2390 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 San Diego (SAN) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 761 Portland (PDX) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1376 Spokane (GEG) 19:55 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 1587 Minneapolis (MSP) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6545 Los Angeles 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1426 San Diego (SAN) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1350 Las Vegas (LAS) 19:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 19:27 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 628 Denver (DEN) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 644 Seattle (SEA) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 512 Los Angeles (LAX) 19:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3467 San Diego (SAN) 19:55 planerad
Southwest Airlines WN 274 Phoenix (PHX) 19:55 planerad

20:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 11 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Portland (PDX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Airbus A330-200 China Airlines CI 9212 Honolulu (HNL) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1477 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2451 San Francisco (SFO) 20:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2119 Ontario (ONT) 20:30 planerad
Airbus A320 SAS SK 3955 Washington (IAD) 20:41 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 291 Washington (IAD) 20:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 361 Los Angeles (LAX) 20:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 773 Denver (DEN) 20:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 543 Santa Ana (SNA) 20:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2280 Houston (IAH) 20:57 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2387 Los Angeles (LAX) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 232 Santa Ana (SNA) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 761 San Diego (SAN) 20:15 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6836 Seattle (SEA) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Seattle (SEA) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1376 Spokane 20:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Portland (PDX) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 Portland (PDX) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2012 Ontario (ONT) 20:55 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2458 San Francisco 20:56 planerad

21:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4321 San Diego (SAN) 21:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 606 Charlotte (CLT) 21:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1383 Burbank 21:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 654 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 742 Portland (PDX) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 788 Guadalajara 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2207 Seattle (SEA) 21:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2189 Los Angeles (LAX) 21:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1820 Ontario (ONT) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2195 Los Angeles (LAX) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3425 Las Vegas (LAS) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 474 Los Angeles (LAX) 21:35 planerad

22:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1799 Las Vegas (LAS) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 356 Phoenix (PHX) 22:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 161 New York (JFK) 22:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1957 Burbank 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2321 San Diego (SAN) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2074 Orlando (MCO) 22:25 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 970 Guadalajara 22:35 planerad
Boeing 737-700 Air Canada AC 4833 Chicago (ORD) 22:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 781 Atlanta 22:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 22:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2048 Phoenix (PHX) 22:47 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2105 Seattle (SEA) 22:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Airbus A321 American Airlines AA 576 Charlotte (CLT) 22:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 828 Atlanta (ATL) 22:40 planerad

Andra datum

January, 2019

20