Sacramento, Sacramento (SMF / KSMF)

Planespotter’s tidtabell

06:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1546 Ontario (ONT) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1142 Los Angeles 06:45 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 497 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1214 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1138 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1867 Phoenix (PHX) 06:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1544 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:16 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1874 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5135 Chicago (MDW) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2050 San Diego (SAN) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Las Vegas (LAS) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 740 Denver (DEN) 06:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5686 Seattle (SEA) 06:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2532 Baltimore (BWI) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5025 Houston 06:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2035 Orlando (MCO) 06:55 planerad

07:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Portland (PDX) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2272 Las Vegas 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3173 Ontario (ONT) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2613 Portland (PDX) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2017 San José del Cabo (SJD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2041 Portland (PDX) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2391 Tuscon International 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2414 Santa Ana (SNA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4768 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3343 San Diego (SAN) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3341 Burbank 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3389 Seattle (SEA) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3184 San Diego (SAN) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1143 Burbank 07:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2280 San Diego (SAN) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1546 Phoenix (PHX) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5521 Portland (PDX) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Portland 07:35 planerad
Southwest Airlines WN 4807 Phoenix (PHX) 07:35 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 19 Honolulu (HNL) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3277 Los Angeles (LAX) 07:40 planerad

08:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2338 San Diego (SAN) 08:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6005 Los Angeles (LAX) 08:18 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle (SEA) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1172 Los Angeles 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2078 Santa Ana (SNA) 08:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 266 Los Angeles 08:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6568 San Diego (SAN) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1993 Burbank 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1161 Los Angeles 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2656 Burbank 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2947 Portland (PDX) 08:45 planerad
Southwest Airlines WN 4332 Phoenix (PHX) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3178 Las Vegas (LAS) 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1233 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2272 San Diego (SAN) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2920 San Diego (SAN) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2526 Portland (PDX) 08:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 822 Washington (IAD) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2338 Las Vegas (LAS) 08:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6005 Los Angeles (LAX) 08:50 planerad

09:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3301 Dallas 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3842 San Diego (SAN) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5467 Las Vegas (LAS) 09:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1940 Phoenix (PHX) 09:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2918 San Diego (SAN) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4766 Los Angeles (LAX) 09:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3340 San Diego (SAN) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2044 Las Vegas 09:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5832 Los Angeles (LAX) 09:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5844 Salt Lake City (SLC) 09:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2052 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5699 Seattle (SEA) 09:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1994 Las Vegas (LAS) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3175 Ontario (ONT) 09:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 265 Los Angeles 09:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1073 Los Angeles 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2078 Phoenix (PHX) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2656 Salt Lake City (SLC) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3394 Las Vegas (LAS) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1173 Santa Ana (SNA) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1993 St Louis (STL) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2947 Santa Ana (SNA) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5467 Las Vegas 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6631 San Antonio 09:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 227 San José del Cabo (SJD) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2919 Los Angeles (LAX) 09:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1940 Phoenix (PHX) 09:48 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3301 Phoenix (PHX) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4764 Phoenix (PHX) 09:50 planerad

10:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 10 - 15 min.
United Airlines UA 1429 Los Angeles 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1970 Santa Ana (SNA) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4477 Phoenix (PHX) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5214 San Diego (SAN) 10:10 planerad
Southwest Airlines WN 979 Denver (DEN) 10:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 847 Seattle (SEA) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1928 Phoenix (PHX) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2387 San Antonio (SAT) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5438 Burbank 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1789 San Diego (SAN) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1768 Los Angeles 10:55 planerad
Southwest Airlines WN 2304 Chicago (MDW) 10:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2622 Atlanta 10:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5699 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2044 Portland (PDX) 10:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5832 Los Angeles (LAX) 10:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5844 Salt Lake City (SLC) 10:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2052 Seattle 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2256 Boise (BOI) 10:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3359 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1997 Los Angeles 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1971 Ontario (ONT) 10:45 planerad
Southwest Airlines WN 4335 Denver (DEN) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6561 San Diego (SAN) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4477 Phoenix 10:55 planerad
Southwest Airlines WN 979 Austin (AUS) 10:55 planerad

11:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 298°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5581 Denver (DEN) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 289 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1667 Ontario (ONT) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4689 Ontario (ONT) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1280 Los Angeles (LAX) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5391 Santa Ana (SNA) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3462 Los Angeles 11:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5527 San Diego (SAN) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Santa Ana (SNA) 11:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 610 Seattle (SEA) 11:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1781 Houston (IAH) 11:57 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1747 San Diego (SAN) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1928 Seattle (SEA) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5438 Portland (PDX) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1844 Santa Ana (SNA) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1866 Las Vegas (LAS) 11:40 planerad
Southwest Airlines WN 2304 Boise (BOI) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4689 Boise (BOI) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5581 Phoenix (PHX) 11:45 planerad

12:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2386 Denver (DEN) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1917 Las Vegas 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2019 Phoenix (PHX) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1139 Salt Lake City (SLC) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1777 Spokane (GEG) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2371 San Diego (SAN) 12:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2541 Portland (PDX) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 Boise (BOI) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6010 Los Angeles 12:32 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5745 Seattle (SEA) 12:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2380 Seattle (SEA) 12:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2178 Chicago (ORD) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2622 Atlanta 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3476 Santa Ana (SNA) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5391 Las Vegas (LAS) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5329 San Diego (SAN) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Phoenix (PHX) 12:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 289 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:07 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 847 Seattle 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 210 San Diego (SAN) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1781 Los Angeles 12:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5527 St Louis (STL) 12:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 12:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1917 Las Vegas 12:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1781 Denver (DEN) 12:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 429 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2019 Phoenix 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2205 Las Vegas 12:50 planerad

13:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3677 San Diego (SAN) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 575 San Diego (SAN) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8042 Vancouver (YVR) 13:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2373 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2925 Seattle (SEA) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1478 Portland (PDX) 13:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2562 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4245 Las Vegas (LAS) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Salt Lake City (SLC) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 376 Phoenix (PHX) 13:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1166 Los Angeles 13:48 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 6010 Los Angeles (LAX) 13:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2576 Portland (PDX) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1139 Salt Lake City (SLC) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 Santa Ana (SNA) 13:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5745 Seattle (SEA) 13:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1899 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2380 Phoenix (PHX) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3677 Denver (DEN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8043 Vancouver (YVR) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2266 San Diego (SAN) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2925 Ontario (ONT) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1506 Burbank 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3682 Boise (BOI) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2357 Ontario (ONT) 14:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5856 Los Angeles (LAX) 14:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 458 San Diego (SAN) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 715 Los Angeles 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2010 Denver (DEN) 14:30 planerad
Southwest Airlines WN 2471 Las Vegas (LAS) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1745 San Diego (SAN) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 523 Austin (AUS) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3700 Burbank 14:45 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2373 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1478 Las Vegas (LAS) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4245 Harlingen 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Portland (PDX) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 376 Milwaukee (MKE) 14:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 365 Los Angeles 14:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1506 Seattle (SEA) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3682 Spokane (GEG) 14:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5856 Los Angeles (LAX) 14:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1663 Santa Ana (SNA) 14:55 planerad

15:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 373 Santa Ana (SNA) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5019 Denver (DEN) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3456 Spokane (GEG) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4606 Phoenix (PHX) 15:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2270 Denver (DEN) 15:21 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 15:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1889 San Diego (SAN) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1929 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Portland (PDX) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5555 Orlando 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1295 Los Angeles 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1516 Burbank 15:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2448 Los Angeles (LAX) 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3375 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2010 Ontario (ONT) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 293 Los Angeles (LAX) 15:10 planerad
Southwest Airlines WN 2471 Chicago (MDW) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 523 San Diego (SAN) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4727 Burbank 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5019 San Diego (SAN) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3456 Phoenix (PHX) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 651 Los Angeles 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 373 Spokane (GEG) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1763 Los Angeles 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4606 Ontario (ONT) 15:55 planerad

16:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5755 Salt Lake City (SLC) 16:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2306 St Louis (STL) 16:05 planerad
Southwest Airlines WN 445 Baltimore (BWI) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5294 Las Vegas (LAS) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2310 Las Vegas (LAS) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4967 Santa Ana (SNA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1469 San Diego (SAN) 16:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5791 Los Angeles 16:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6039 Los Angeles (LAX) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2055 Ontario (ONT) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1929 Seattle 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1889 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1289 Denver 16:17 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2178 Denver (DEN) 16:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Denver (DEN) 16:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1517 Phoenix (PHX) 16:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5755 Salt Lake City (SLC) 16:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2306 Los Angeles (LAX) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2072 Boise (BOI) 16:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2078 Boise (BOI) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5294 Seattle (SEA) 16:55 planerad

17:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2927 Ontario (ONT) 17:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 228 San José del Cabo (SJD) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5152 Portland (PDX) 17:20 planerad
Southwest Airlines WN 3707 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4244 Burbank 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 Phoenix (PHX) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 669 Los Angeles (LAX) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3371 Los Angeles (LAX) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5791 Los Angeles (LAX) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2433 Ontario (ONT) 17:00 planerad
Southwest Airlines WN 445 Seattle (SEA) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6518 San Diego (SAN) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4967 Portland (PDX) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6039 Los Angeles (LAX) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2929 Los Angeles 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5152 Santa Ana (SNA) 17:55 planerad

18:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2459 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Santa Ana (SNA) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3356 Los Angeles 18:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5731 Salt Lake City (SLC) 18:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 788 Atlanta 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5703 San Diego (SAN) 18:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5768 Seattle (SEA) 18:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2018 San José del Cabo (SJD) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 833 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2554 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:36 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 18:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1769 Burbank 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 236 Las Vegas (LAS) 18:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 629 Denver (DEN) 18:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1908 Dallas (DAL) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3268 St Louis (STL) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2056 Los Angeles (LAX) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4244 Las Vegas (LAS) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 670 San Diego (SAN) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 Phoenix 18:10 planerad
Southwest Airlines WN 3704 Dallas (DAL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3378 San Diego (SAN) 18:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 365 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2459 Santa Ana (SNA) 18:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5731 Salt Lake City (SLC) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Las Vegas (LAS) 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3357 Burbank 18:50 planerad

19:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1044 San Diego (SAN) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2339 Los Angeles (LAX) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Kahului 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1722 Los Angeles 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4036 San Diego (SAN) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5188 Phoenix (PHX) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 Santa Ana (SNA) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5416 Salt Lake City (SLC) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2193 Dallas (DAL) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5285 Burbank 19:45 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4983 San Diego (SAN) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 833 San Diego (SAN) 19:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5768 Seattle (SEA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1769 Portland (PDX) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 236 Chicago 19:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 19:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1908 Amarillo 19:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 628 Denver (DEN) 19:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1045 Ontario (ONT) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3268 Phoenix (PHX) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2339 Seattle (SEA) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4037 Ontario (ONT) 19:50 planerad

20:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 179°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3344 San Diego (SAN) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1849 Minneapolis (MSP) 20:04 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 846 Kona 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 105 Los Angeles (LAX) 20:05 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 20 Honolulu (HNL) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3909 San Diego (SAN) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1426 Las Vegas (LAS) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2239 San Diego (SAN) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4348 Las Vegas (LAS) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3971 Portland (PDX) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3402 Santa Ana (SNA) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4711 Los Angeles (LAX) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2077 Santa Ana (SNA) 20:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 773 St Louis (STL) 20:51 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5188 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Seattle (SEA) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 Santa Ana 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1522 San Diego (SAN) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5416 Santa Ana (SNA) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4365 San Diego (SAN) 20:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3431 San Diego (SAN) 20:55 planerad

21:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5596 Ontario (ONT) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1720 Ontario (ONT) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 600 Burbank 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 Denver (DEN) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5386 San Diego (SAN) 21:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 606 Charlotte (CLT) 21:18 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 291 Washington (IAD) 21:19 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Portland (PDX) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2425 San Diego (SAN) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2152 Las Vegas (LAS) 21:30 planerad
Southwest Airlines WN 4336 Chicago (MDW) 21:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1140 Salt Lake City (SLC) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2142 Portland (PDX) 21:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2189 Los Angeles (LAX) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4388 Dallas (DAL) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1426 Santa Ana (SNA) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2590 Ontario (ONT) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4389 San Diego (SAN) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2077 Phoenix (PHX) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1087 Portland (PDX) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 603 Los Angeles (LAX) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6567 San Diego (SAN) 21:55 planerad

22:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 5 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4600 Seattle (SEA) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 451 Las Vegas (LAS) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 788 Guadalajara (GDL) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5567 Denver (DEN) 22:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1763 Los Angeles (LAX) 22:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 161 New York (JFK) 22:23 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1766 San Diego (SAN) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 368 Los Angeles (LAX) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3066 San Diego (SAN) 22:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 781 Atlanta 22:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1838 Phoenix (PHX) 22:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5798 Seattle (SEA) 22:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1909 Burbank 22:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2048 Phoenix (PHX) 22:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 16 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Portland (PDX) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6593 Las Vegas (LAS) 22:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 576 Charlotte (CLT) 22:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 788 Atlanta 22:40 planerad

23:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 418 Seattle (SEA) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6002 Los Angeles (LAX) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2252 San Diego (SAN) 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2029 Ontario (ONT) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Phoenix 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1074 Portland (PDX) 23:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1944 Los Angeles (LAX) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 453 Las Vegas (LAS) 23:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2280 Houston (IAH) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 43 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1002 Chicago (ORD) 23:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 162 New York (JFK) 23:43 planerad

00:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 110°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 456 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1056 Phoenix (PHX) 00:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1782 Washington 00:05 planerad
Southwest Airlines WN 1678 Denver (DEN) 00:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 51 min.
Boeing 737-800 Aeromexico AM 789 Guadalajara (GDL) 00:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1682 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:56 planerad

01:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 110°   Moln/himmel few

02:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 110°   Moln/himmel few

03:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 354°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

04:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 354°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

05:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 354°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 597 Tampa (TPA) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2173 Las Vegas (LAS) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2328 Seattle (SEA) 05:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1246 Houston (IAH) 05:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2190 Los Angeles (LAX) 05:57 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02