Sacramento, Sacramento (SMF / KSMF)

Planespotter’s tidtabell

22:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 170°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 500 San Diego (SAN) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2129 Phoenix (PHX) 22:05 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 6370 Chicago 22:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2411 Newark (EWR) 22:10 planerad
Boeing 737 Emirates EK 3071 Seattle (SEA) 22:12 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 20 Honolulu (HNL) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 547 Los Angeles (LAX) 22:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2318 Atlanta 22:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2048 Phoenix (PHX) 22:38 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 970 Guadalajara (GDL) 22:39 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4270 Boston (BOS) 22:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 429 Boston (BOS) 22:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1287 Portland (PDX) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 411 Minneapolis (MSP) 22:44 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2105 Seattle (SEA) 22:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1005 Burbank 22:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5707 Seattle (SEA) 22:51 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1423 Las Vegas (LAS) 22:12 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 162 New York (JFK) 22:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 748 San Diego (SAN) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1246 San Diego (SAN) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 456 Portland (PDX) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 626 Detroit (DTW) 22:30 planerad
Airbus A321 Qatar Airways QR 4142 New York (JFK) 22:32 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 351 Detroit (DTW) 22:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1944 Atlanta 22:40 planerad

23:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 19 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1432 Salt Lake City (SLC) 23:03 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 520 Los Angeles 23:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1033 Las Vegas (LAS) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1329 San Diego (SAN) 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 544 Ontario (ONT) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6519 Las Vegas 23:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 798 San Diego (SAN) 23:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2051 Seattle (SEA) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 38 Los Angeles 23:20 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9696 San Francisco (SFO) 23:23 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1493 Chicago (MDW) 23:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1824 Houston (IAH) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 427 Seattle (SEA) 23:30 planerad
Southwest Airlines WN 1934 Denver (DEN) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5886 Denver (DEN) 23:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 23:37 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4530 San Francisco 23:56 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2412 Denver (DEN) 23:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6066 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 29 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1029 Chicago (ORD) 23:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 923 Atlanta 23:25 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 971 Guadalajara (GDL) 23:54 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 412 Minneapolis (MSP) 23:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1682 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 430 Boston (BOS) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 658 Los Angeles (LAX) 00:02 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 456 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:02 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 5970 Guadalajara (GDL) 00:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 867 Los Angeles (LAX) 00:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1848 San Diego (SAN) 00:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2142 Phoenix (PHX) 00:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1174 Minneapolis (MSP) 00:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1185 Houston (IAH) 00:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 626 Denver (DEN) 00:55 planerad

01:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Volaris Y4 5971 Guadalajara (GDL) 01:27 planerad

02:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

03:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

04:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16L, 16R

05:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 12°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Las Vegas (LAS) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2568 San Antonio (SAT) 05:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 699 Los Angeles 05:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1336 Chicago (MDW) 05:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1246 Houston (IAH) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 596 San Diego (SAN) 05:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 575 Phoenix (PHX) 05:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4541 San Francisco (SFO) 05:49 planerad

06:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 12°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6546 Seattle (SEA) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2123 San Diego (SAN) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1384 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Southwest Airlines WN 1183 Austin (AUS) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 849 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1544 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1867 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1553 Los Angeles 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1394 Santa Ana (SNA) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1644 Burbank 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1780 Denver (DEN) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6157 Burbank 06:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 181 Seattle (SEA) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1952 San Diego (SAN) 06:25 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 5222 Denver 06:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 701 Atlanta 06:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 740 Denver (DEN) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1745 Minneapolis (MSP) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 179 Baltimore (BWI) 06:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5765 Seattle (SEA) 06:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5488 Chicago 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 12°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1327 Seattle (SEA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1661 Los Angeles 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1413 Las Vegas (LAS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 8 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 6094 Los Angeles 07:00 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3110 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1865 Portland (PDX) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1233 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1775 Burbank 07:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1989 Chicago (ORD) 07:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1327 San Diego (SAN) 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6546 Seattle 07:40 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 19 Honolulu (HNL) 07:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1661 Seattle (SEA) 07:50 planerad

08:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Southwest Airlines WN 2615 Portland (PDX) 08:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 266 Los Angeles 08:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 469 San Diego (SAN) 08:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2561 Portland (PDX) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1020 Burbank 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Phoenix (PHX) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 457 Santa Ana (SNA) 08:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1818 Las Vegas (LAS) 08:31 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle (SEA) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1296 Los Angeles 08:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6005 Los Angeles 08:46 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 6 - 18 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1436 Las Vegas (LAS) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1956 Burbank 08:00 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 3954 Washington 08:14 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4359 San Francisco 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1414 San Diego (SAN) 08:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 822 Washington (IAD) 08:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 265 Los Angeles 08:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 470 Chicago (MDW) 08:50 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9675 San Francisco 08:52 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2526 Portland (PDX) 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2795 Phoenix (PHX) 09:06 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4311 Denver (DEN) 09:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 San Diego (SAN) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2077 Boise (BOI) 09:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3725 Salt Lake City (SLC) 09:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2006 Denver (DEN) 09:35 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2066 San Francisco 09:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2194 Burbank 09:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5718 Seattle (SEA) 09:52 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2124 San Diego (SAN) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 59 Kahului 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1020 Denver (DEN) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Ontario (ONT) 09:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2285 Denver (DEN) 09:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1819 Las Vegas (LAS) 09:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6005 Los Angeles 09:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 458 San Diego (SAN) 09:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1332 Phoenix (PHX) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1296 St Louis (STL) 09:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2795 Chicago (ORD) 09:47 planerad

10:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 847 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Southwest Airlines WN 1559 Phoenix (PHX) 10:00 planerad
United Airlines UA 1430 Los Angeles 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5703 Los Angeles 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5752 Los Angeles 10:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 647 Santa Ana (SNA) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2462 New Orleans (MSY) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 850 Seattle (SEA) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1254 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 978 San Diego (SAN) 10:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1700 Atlanta 10:44 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 435 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2603 Ontario (ONT) 10:45 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2388 Los Angeles 10:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2244 Detroit (DTW) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ ANA NH 7391 San Francisco 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2618 Portland (PDX) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 823 Seattle 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2006 Oklahoma City 10:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2387 Los Angeles 10:13 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3725 Salt Lake City (SLC) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1044 Santa Ana (SNA) 10:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4533 San Francisco 10:20 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3577 Salt Lake City (SLC) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2194 Portland (PDX) 10:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2108 Seattle (SEA) 10:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5703 Los Angeles 10:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5718 Seattle (SEA) 10:35 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4132 Los Angeles 10:38 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2021 Seattle (SEA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5866 San Diego (SAN) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 653 San Diego (SAN) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1029 Los Angeles 10:50 planerad

11:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 316°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1791 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 5108 Denver (DEN) 11:08 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8042 Vancouver (YVR) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1881 Burbank 11:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 976 Denver (DEN) 11:17 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1785 San Diego (SAN) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Portland (PDX) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4842 San Diego (SAN) 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5784 Seattle 11:23 planerad
Southwest Airlines WN 1494 Chicago (MDW) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5732 Spokane (GEG) 11:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1634 Houston (HOU) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1728 Phoenix (PHX) 11:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3336 San Diego (SAN) 11:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 610 Seattle (SEA) 11:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6544 Los Angeles 11:55 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 14 min.
Southwest Airlines WN 245 Orlando (MCO) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2462 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 850 Ontario (ONT) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1719 Burbank 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2603 Las Vegas (LAS) 11:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 435 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2297 Phoenix (PHX) 11:30 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9677 San Francisco 11:39 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1700 Atlanta 11:42 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2444 Minneapolis (MSP) 11:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1941 San Diego (SAN) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8043 Vancouver (YVR) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1292 Los Angeles (LAX) 11:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 847 Seattle 11:55 planerad

12:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 316°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5740 Seattle 12:02 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2562 Salt Lake City (SLC) 12:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1781 Houston (IAH) 12:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5695 Los Angeles 12:17 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 324 Merced 12:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1257 San Diego (SAN) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 836 Spokane (GEG) 12:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6010 Los Angeles 12:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5862 El Paso 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2574 Las Vegas (LAS) 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2086 Syracuse (SYR) 12:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2360 Chicago (MDW) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5760 Los Angeles (LAX) 12:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5740 Seattle (SEA) 12:05 planerad
Southwest Airlines WN 1494 Salt Lake City (SLC) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2538 Las Vegas (LAS) 12:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2366 Seattle (SEA) 12:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 693 Ontario (ONT) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1786 San Diego (SAN) 12:40 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2106 Los Angeles (LAX) 12:41 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 652 Phoenix (PHX) 12:41 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4314 Denver (DEN) 12:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3345 San Diego (SAN) 12:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1781 Denver (DEN) 12:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 429 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1729 Las Vegas 12:55 planerad

13:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 316°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34L, 34R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 14 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1981 Minneapolis (MSP) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1898 Ontario (ONT) 13:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2178 Chicago (ORD) 13:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2308 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2562 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3605 Santa Barbara (SBA) 13:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2541 Portland (PDX) 13:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 614 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4344 San Francisco 13:59 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 325 Merced 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1257 Boise (BOI) 13:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2087 Houston (IAH) 13:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6010 Los Angeles (LAX) 13:08 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 572 Minneapolis (MSP) 13:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 836 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2574 Louisville 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5862 El Paso 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1943 Santa Ana (SNA) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1981 Minneapolis (MSP) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1899 Las Vegas (LAS) 13:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3435 San Diego 13:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2562 Salt Lake City (SLC) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1504 Salt Lake City 13:52 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 976 Chicago (ORD) 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2195 Portland (PDX) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1574 Phoenix (PHX) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2202 San Diego (SAN) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2324 Santa Ana (SNA) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1667 Los Angeles 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1653 Denver (DEN) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5893 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Embraer 175 China Eastern Airlines MU 4188 Los Angeles (LAX) 14:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 620 Austin (AUS) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 Las Vegas (LAS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2308 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2576 Portland (PDX) 14:25 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3606 Santa Barbara (SBA) 14:25 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1486 San Francisco 14:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2195 Portland 14:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 467 Seattle (SEA) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2202 Phoenix (PHX) 14:45 planerad

15:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3342 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1592 Salt Lake City (SLC) 15:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5735 Los Angeles (LAX) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1919 San Diego (SAN) 15:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 15:23 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2392 Los Angeles (LAX) 15:34 planerad
Embraer 175 Air France AF 3071 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 440 Boise (BOI) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Birmingham 15:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5737 Los Angeles (LAX) 15:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 St Louis (STL) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2318 Orlando (MCO) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 Phoenix (PHX) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4130 Los Angeles (LAX) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1575 San Diego (SAN) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 327 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 620 Los Angeles (LAX) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1653 Chicago (MDW) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 Portland (PDX) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1592 Little Rock (LIT) 15:40 planerad
Embraer 175 ANA NH 7245 Los Angeles (LAX) 15:42 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5737 Seattle (SEA) 15:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3379 San Diego (SAN) 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2484 Burbank 16:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3504 Salt Lake City (SLC) 16:16 planerad
Embraer 175 Air France AF 2652 Salt Lake City (SLC) 16:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2398 Baltimore (BWI) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 Santa Ana (SNA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2473 Los Angeles 16:40 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7388 San Francisco (SFO) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1787 San Diego (SAN) 16:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 928 Las Vegas (LAS) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 580 Los Angeles (LAX) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6562 San Diego (SAN) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 5180 Denver 16:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2302 Los Angeles 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1862 San Diego (SAN) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 440 Santa Ana (SNA) 16:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 542 Phoenix (PHX) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 Santa Ana (SNA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Denver (DEN) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 Spokane (GEG) 16:40 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2028 Los Angeles (LAX) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2318 Houston 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 954 Burbank 16:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3504 Salt Lake City (SLC) 16:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3723 Salt Lake City (SLC) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1058 Ontario (ONT) 16:55 planerad

17:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Las Vegas (LAS) 17:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4532 San Francisco (SFO) 17:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5832 Seattle (SEA) 17:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2633 Portland (PDX) 17:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 542 Seattle (SEA) 17:40 planerad
Boeing 737 Emirates EK 3220 Seattle (SEA) 17:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1778 Ontario (ONT) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2484 Las Vegas (LAS) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2398 New Orleans (MSY) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1788 San Diego (SAN) 17:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 979 Las Vegas (LAS) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1904 Burbank 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 581 Santa Ana (SNA) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Portland (PDX) 17:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5832 Seattle (SEA) 17:55 planerad

18:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 701 Atlanta 18:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3565 Salt Lake City (SLC) 18:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2448 Dallas (DAL) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2509 Nashville (BNA) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 813 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 794 Denver (DEN) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2080 San Diego (SAN) 18:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5758 Los Angeles (LAX) 18:29 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1588 Spokane (GEG) 18:37 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 18:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2554 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:49 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2362 Seattle (SEA) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2076 Boise (BOI) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1779 Los Angeles (LAX) 18:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 485 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3565 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1136 Phoenix (PHX) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 794 Ontario (ONT) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 813 Seattle 18:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5758 Los Angeles (LAX) 18:59 planerad

19:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 7 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5824 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Embraer 175 Air France AF 2638 Los Angeles (LAX) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 865 Santa Ana (SNA) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Kahului 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 406 San Diego (SAN) 19:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6039 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 600 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2197 Los Angeles 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2362 Las Vegas (LAS) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 249 Phoenix 19:45 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 3955 Washington 19:47 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 1825 Minneapolis (MSP) 19:49 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 314 San Diego (SAN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2448 Milwaukee 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2081 Burbank 19:10 planerad
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1211 Los Angeles (LAX) 19:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 839 Phoenix (PHX) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 San Diego (SAN) 19:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5736 Seattle (SEA) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4921 San Diego (SAN) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 866 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5836 Seattle (SEA) 19:40 planerad

20:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 241°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2616 Portland (PDX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6152 Los Angeles 20:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 291 Washington (IAD) 20:08 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Portland (PDX) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1212 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 170 Ontario (ONT) 20:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1440 Chicago (ORD) 20:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1252 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:21 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2451 San Francisco (SFO) 20:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 161 New York (JFK) 20:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1861 Burbank 20:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 773 Denver (DEN) 20:43 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 60 Kahului 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2124 Los Angeles (LAX) 20:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2280 Houston (IAH) 20:51 planerad
Airbus A321 Qatar Airways QR 4143 New York 20:52 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 606 Charlotte (CLT) 20:53 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2551 Phoenix (PHX) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 600 Las Vegas (LAS) 20:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6039 Los Angeles (LAX) 20:07 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6836 Seattle (SEA) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 800 Seattle (SEA) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 249 Denver (DEN) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2362 San Diego (SAN) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5892 San Diego (SAN) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2616 Santa Ana (SNA) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 170 Seattle (SEA) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 611 Burbank 20:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Portland (PDX) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 337 San Diego (SAN) 20:50 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2067 San Francisco 20:55 planerad

21:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 241°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 16L, 16R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1422 Las Vegas (LAS) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6459 Santa Ana (SNA) 21:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 9697 San Francisco (SFO) 21:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2499 San Diego (SAN) 21:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2390 Los Angeles (LAX) 21:12 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 846 Kona 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Denver (DEN) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 7952 Guadalajara (GDL) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 788 Guadalajara (GDL) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 748 Seattle (SEA) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2662 Minneapolis (MSP) 21:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Las Vegas (LAS) 21:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2091 Las Vegas (LAS) 21:42 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2093 Las Vegas 21:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1245 Ontario (ONT) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2082 Burbank 21:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 289 Minneapolis (MSP) 21:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 456 Tampa (TPA) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6576 Las Vegas (LAS) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2125 Los Angeles (LAX) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6459 Portland (PDX) 21:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1945 Newark (EWR) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Ontario (ONT) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 884 San Diego (SAN) 21:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 576 Charlotte (CLT) 21:57 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19