Norman Y. Mineta San Jose, San Jose (SJC / KSJC)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 20.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

00:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

01:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 289°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

02:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 289°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

03:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 289°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

04:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

05:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

06:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1143 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1019 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:10 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1254 Los Angeles 06:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3396 San Diego (SAN) 06:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 761 Phoenix (PHX) 06:22 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 405 Portland (PDX) 06:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 321 Seattle (SEA) 06:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2983 Atlanta (ATL) 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3309 Burbank 06:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3086 Seattle (SEA) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 103 Phoenix (PHX) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Santa Ana (SNA) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2587 Las Vegas (LAS) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1368 San Diego (SAN) 06:55 planerad

07:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1871 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3494 Reno (RNO) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2064 Ontario (ONT) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1997 Las Vegas (LAS) 07:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 200 Seattle (SEA) 07:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1010 Los Angeles 07:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2222 Portland (PDX) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 575 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1502 Burbank 07:00 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 45 Kahului 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6037 Los Angeles 07:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1944 Tuscon International 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1849 Portland (PDX) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4335 Seattle (SEA) 07:20 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 4607 Los Angeles 07:28 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3487 Reno (RNO) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 479 Burbank 07:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1535 Chicago (ORD) 07:34 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 358 Seattle (SEA) 07:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 58 New York (JFK) 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1972 San Diego (SAN) 07:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3400 Santa Ana (SNA) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 942 Austin (AUS) 07:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 172 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:58 planerad

08:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 7 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 826 Los Angeles 08:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 429 San Diego (SAN) 08:10 planerad
Embraer RJ145 Aerodynamics, Inc. 4A 101 San Diego 08:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 406 Portland (PDX) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 Santa Ana (SNA) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6517 Reno (RNO) 08:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6011 Los Angeles 08:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5795 Los Angeles 08:23 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 6204 Morelia 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 590 Seattle (SEA) 08:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3397 San Diego (SAN) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1349 Burbank 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Las Vegas (LAS) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 766 Austin (AUS) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8113 Vancouver (YVR) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2065 Burbank 08:00 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 5541 Denver (DEN) 08:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1412 Denver (DEN) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 976 Dallas (DAL) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1997 Portland (PDX) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 803 Kahului 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1011 Santa Ana (SNA) 08:40 planerad
Embraer RJ145 Aerodynamics, Inc. 4A 102 San Diego 08:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 327 Seattle (SEA) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2222 Las Vegas (LAS) 08:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 825 Los Angeles 08:48 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 867 Lihue 08:50 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3077 Las Vegas (LAS) 08:54 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1341 Los Angeles (LAX) 08:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 186 San Diego (SAN) 08:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 430 Ontario (ONT) 08:55 planerad

09:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 957 Phoenix (PHX) 09:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3425 Dallas (DAL) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4028 Las Vegas 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 845 Santa Ana (SNA) 09:10 planerad
Boeing 787-8 ANA NH 172 Tokyo 09:15 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 5604 Morelia 09:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2795 Phoenix (PHX) 09:19 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3303 Tucson (TUS) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4521 San Diego (SAN) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1755 Burbank 09:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3387 Boise (BOI) 09:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3388 Burbank 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1424 Las Vegas (LAS) 09:50 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 930 Guadalajara 09:50 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 43 Honolulu (HNL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 834 Reno (RNO) 09:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 407 Portland (PDX) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 786 Newark (EWR) 09:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4194 Los Angeles (LAX) 09:21 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 200 Seattle 09:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3300 Austin (AUS) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1349 Salt Lake City (SLC) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Portland (PDX) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 767 St Louis (STL) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6211 Dallas 09:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3354 Dallas (DAL) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 542 Santa Ana (SNA) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 957 Chicago (MDW) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 845 Phoenix (PHX) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1140 San Diego (SAN) 09:55 planerad

10:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3301 Austin (AUS) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1697 Santa Ana (SNA) 10:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 940 Seattle (SEA) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4075 Denver (DEN) 10:17 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1263 Los Angeles (LAX) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1859 Los Angeles (LAX) 10:30 planerad
Southwest Airlines WN 2233 Denver 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 371 Salt Lake City (SLC) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1155 Spokane (GEG) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2083 Las Vegas (LAS) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2228 Portland (PDX) 10:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5691 Los Angeles (LAX) 10:47 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5781 Salt Lake City (SLC) 10:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1017 San Diego (SAN) 10:50 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8112 Vancouver 10:58 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2795 Phoenix (PHX) 10:04 planerad
Embraer 170 American Airlines AA 7517 Portland 10:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3350 Portland (PDX) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1755 Las Vegas (LAS) 10:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3364 San Diego (SAN) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4510 Burbank 10:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3358 Santa Ana (SNA) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1424 San Diego (SAN) 10:35 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1938 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1697 Tucson (TUS) 10:45 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 5605 Morelia 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4076 Denver (DEN) 10:55 planerad
Boeing 787-8 ANA NH 171 Tokyo (NRT) 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1700 Detroit (DTW) 11:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 846 Santa Ana (SNA) 11:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3413 Santa Ana (SNA) 11:20 planerad
Embraer 175 Qantas QF 4770 Los Angeles (LAX) 11:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1113 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 974 Las Vegas (LAS) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 259 Los Angeles (LAX) 11:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 794 Atlanta 11:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2722 Phoenix (PHX) 11:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1957 Houston 11:57 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3442 Burbank 11:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 943 Seattle (SEA) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 371 Santa Ana (SNA) 11:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4186 Los Angeles (LAX) 11:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 200 Houston (HOU) 11:20 planerad
Southwest Airlines WN 2233 Houston (HOU) 11:20 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 931 Guadalajara 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5781 Salt Lake City (SLC) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1852 Ontario (ONT) 11:25 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1242 Los Angeles (LAX) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8115 Vancouver (YVR) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1155 San Diego (SAN) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1017 Seattle (SEA) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 846 Portland (PDX) 11:50 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1343 Los Angeles (LAX) 11:56 planerad

12:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1014 Santa Ana (SNA) 12:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 866 Zacatecas 12:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1448 San Diego (SAN) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1424 New York (JFK) 12:08 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1145 Salt Lake City (SLC) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1739 Orlando (MCO) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 Burbank 12:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 516 Seattle (SEA) 12:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5823 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1452 Los Angeles (LAX) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5484 Las Vegas (LAS) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5651 Austin (AUS) 12:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1100 Chicago (ORD) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1700 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 Santa Ana (SNA) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 974 Chicago (MDW) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4607 San Diego (SAN) 12:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1113 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:19 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3213 Seattle (SEA) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1014 Denver (DEN) 12:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2722 Phoenix (PHX) 12:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2188 Phoenix (PHX) 12:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 794 Atlanta 12:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5823 Las Vegas (LAS) 12:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1851 Houston (IAH) 12:57 planerad

13:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 408 Portland (PDX) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 Boise (BOI) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 849 Portland (PDX) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2122 San Diego (SAN) 13:05 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3999 Los Angeles (LAX) 13:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2116 Houston (HOU) 13:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 352 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:13 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2181 Denver (DEN) 13:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3399 San Diego 13:30 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3109 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5841 Burbank 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 655 Ontario (ONT) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1040 Santa Ana (SNA) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 6 - 11 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1145 Salt Lake City (SLC) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1802 Minneapolis (MSP) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1740 Orlando (MCO) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 Houston (HOU) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2256 Las Vegas (LAS) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5484 San Diego (SAN) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5199 Austin (AUS) 13:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1265 Denver (DEN) 13:31 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 867 Zacatecas 13:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 226 Guadalajara 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 Portland (PDX) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 849 Los Angeles (LAX) 13:40 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3654 Los Angeles (LAX) 13:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2116 Santa Ana (SNA) 13:50 planerad

14:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3316 Los Angeles (LAX) 14:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3481 Burbank 14:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 662 Seattle (SEA) 14:10 planerad
Southwest Airlines WN 1661 San Diego (SAN) 14:10 planerad
Southwest Airlines WN 1580 Seattle 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2208 Las Vegas (LAS) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 634 Burbank 14:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3423 Santa Ana (SNA) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 509 Phoenix (PHX) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5697 San Diego (SAN) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 352 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 329 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1221 San Diego (SAN) 14:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1940 Seattle (SEA) 14:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 346 Chicago (ORD) 14:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3317 Los Angeles (LAX) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4546 Los Angeles (LAX) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 655 Chicago (MDW) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 997 San Diego (SAN) 14:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3398 San Diego (SAN) 14:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3410 Santa Ana (SNA) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2208 Santa Ana (SNA) 14:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6040 Las Vegas (LAS) 14:55 planerad

15:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 8 - 17 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3973 Denver (DEN) 15:00 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1350 Los Angeles (LAX) 15:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2158 Portland (PDX) 15:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 470 Phoenix (PHX) 15:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1698 Tucson (TUS) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 Santa Ana (SNA) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 314 Portland (PDX) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1400 Las Vegas (LAS) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2255 Burbank 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4522 San Diego (SAN) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1027 Los Angeles (LAX) 15:45 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 279 London (LHR) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 17 min.
Southwest Airlines WN 1661 Phoenix (PHX) 15:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 409 Portland (PDX) 15:10 planerad
Southwest Airlines WN 484 Houston (HOU) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 509 Phoenix 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5996 San Diego (SAN) 15:25 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1347 Los Angeles (LAX) 15:38 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3973 Las Vegas (LAS) 15:55 planerad

16:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 11 min.
Embraer 175 Aeromexico AM 4779 Salt Lake City 16:07 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 235 Guadalajara 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1890 St Louis (STL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 707 Phoenix (PHX) 16:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 259 San Jose del Cabo 16:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3288 Las Vegas (LAS) 16:31 planerad
Embraer 175 Air France AF 2164 Los Angeles (LAX) 16:32 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1215 Los Angeles (LAX) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 330 Seattle (SEA) 16:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3417 San Diego (SAN) 16:45 planerad
Southwest Airlines WN 1387 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2008 Ontario (ONT) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 510 San Diego (SAN) 16:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 470 Phoenix (PHX) 16:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 Boise (BOI) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 894 Santa Ana (SNA) 16:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3382 Boise (BOI) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2255 Portland (PDX) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 508 Ontario (ONT) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2277 Phoenix (PHX) 16:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 435 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5750 Salt Lake City (SLC) 16:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 360 Los Angeles (LAX) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1891 Austin (AUS) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 707 Las Vegas (LAS) 16:55 planerad

17:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2361 Seattle 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2056 Denver (DEN) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 248 Santa Ana (SNA) 17:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 5540 Denver (DEN) 17:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 759 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1145 Los Angeles (LAX) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 626 Portland (PDX) 17:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3305 Austin (AUS) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2213 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 939 Dallas (DAL) 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8114 Vancouver (YVR) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 17 min.
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1203 Los Angeles (LAX) 17:02 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3150 Las Vegas (LAS) 17:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2079 Salt Lake City 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3328 Dallas (DAL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1245 San Diego (SAN) 17:30 planerad
Southwest Airlines WN 1387 Dallas (DAL) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2056 Portland (PDX) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 248 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6875 Seattle (SEA) 17:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 259 Seattle (SEA) 17:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 309 Portland (PDX) 17:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5760 Denver (DEN) 17:50 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 4540 Seattle (SEA) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 759 Santa Ana (SNA) 17:55 planerad

18:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1019 Los Angeles (LAX) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2046 San Diego (SAN) 18:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5755 Salt Lake City (SLC) 18:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1074 Atlanta 18:12 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1926 Los Angeles 18:17 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1344 Los Angeles 18:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3329 Dallas (DAL) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 167 Santa Ana (SNA) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1657 Houston (HOU) 18:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2735 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1940 Reno (RNO) 18:35 planerad
Embraer 175 Emirates EK 3193 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2160 Portland (PDX) 18:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 536 Phoenix (PHX) 18:54 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3362 Portland 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1474 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4534 Las Vegas (LAS) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 626 Chicago 18:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3368 Austin (AUS) 18:25 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1240 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2213 San Diego (SAN) 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8117 Vancouver (YVR) 18:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5755 Salt Lake City (SLC) 18:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 502 Los Angeles (LAX) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6518 Santa Ana 18:45 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1345 Los Angeles (LAX) 18:50 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 278 London (LHR) 18:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1925 Los Angeles 18:57 planerad

19:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 46 Kahului 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1536 Phoenix 19:10 planerad
Embraer RJ145 Aerodynamics, Inc. 4A 107 San Diego 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Salt Lake City (SLC) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 888 Burbank 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Austin (AUS) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1402 Ontario (ONT) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Denver (DEN) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 895 Santa Ana (SNA) 19:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4187 Los Angeles (LAX) 19:23 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 322 Seattle (SEA) 19:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3418 Reno (RNO) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1886 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 496 San Diego (SAN) 19:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 471 Boston (BOS) 19:49 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 167 Denver (DEN) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2046 Spokane (GEG) 19:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3304 Tucson (TUS) 19:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3412 Santa Ana (SNA) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1430 Las Vegas (LAS) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 Burbank 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2160 Los Angeles (LAX) 19:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 536 Phoenix (PHX) 19:34 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3349 Burbank 19:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3493 Reno (RNO) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2098 Santa Ana (SNA) 19:35 planerad
Embraer RJ145 Aerodynamics, Inc. 4A 108 San Diego 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1536 Ontario (ONT) 19:50 planerad
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1204 Los Angeles (LAX) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Reno (RNO) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Portland (PDX) 19:55 planerad

20:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1578 Portland (PDX) 20:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5828 Las Vegas (LAS) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1658 Burbank 20:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 812 Kahului 20:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1156 Chicago (ORD) 20:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1074 San Diego (SAN) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 598 Santa Ana (SNA) 20:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 364 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:47 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 59 New York (JFK) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1142 Denver (DEN) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1402 Los Angeles 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Phoenix (PHX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 895 Salt Lake City (SLC) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1952 Las Vegas (LAS) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1080 San Diego (SAN) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1797 Los Angeles (LAX) 20:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 319 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 472 Boston (BOS) 20:39 planerad

21:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 11 min.
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1340 Los Angeles (LAX) 21:03 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1941 Seattle (SEA) 21:08 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1271 Los Angeles (LAX) 21:15 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 44 Honolulu (HNL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 968 Phoenix (PHX) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1246 San Diego (SAN) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1701 Portland (PDX) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1782 Chicago (MDW) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3991 Seattle (SEA) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 316 Portland (PDX) 21:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 669 New York (JFK) 21:51 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 350 Atlanta 21:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1062 Los Angeles (LAX) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Santa Ana (SNA) 21:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1053 Minneapolis (MSP) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 599 Santa Ana (SNA) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1659 Los Angeles (LAX) 21:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6059 Los Angeles (LAX) 21:34 planerad

22:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 343°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 344 Seattle (SEA) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1328 San Diego (SAN) 22:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2108 Phoenix (PHX) 22:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1438 Burbank 22:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3419 Santa Ana (SNA) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1330 San Diego (SAN) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 783 Newark (EWR) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 160 Lihue 22:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3378 Burbank 22:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4511 Las Vegas (LAS) 22:40 planerad
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1201 Los Angeles (LAX) 22:48 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 362 Seattle (SEA) 22:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 7 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 670 New York (JFK) 22:43 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1417 New York (JFK) 22:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2980 Atlanta (ATL) 22:55 planerad

Andra datum

January, 2019

20