Shreveport Regional, Shreveport (SHV / KSHV)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

03:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 119°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

04:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 119°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

05:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 119°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

06:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 26 - 49 min.
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3076 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3438 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5392 Charlotte (CLT) 06:52 planerad

07:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3288 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1700 Houston (IAH) 07:16 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4197 Houston (IAH) 07:16 planerad

08:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4040 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:07 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4040 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:42 planerad

09:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

10:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 54 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4016 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:03 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4100 Atlanta 10:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4016 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:39 planerad

11:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Air France AF 3493 Atlanta (ATL) 11:32 planerad

12:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4041 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4041 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:34 planerad

13:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 8 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5582 Charlotte (CLT) 13:00 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3151 Atlanta 13:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4057 Houston (IAH) 13:13 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3378 Atlanta 13:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4324 Houston (IAH) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5582 Charlotte (CLT) 13:54 planerad

14:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

15:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4055 Houston (IAH) 15:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6695 Houston (IAH) 15:55 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4146 Houston (IAH) 15:55 planerad

16:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5779 Denver (DEN) 16:14 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3872 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3872 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:43 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5387 Denver (DEN) 16:44 planerad

17:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2308 Atlanta 17:13 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2751 Atlanta 17:48 planerad

18:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

19:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 76 Las Vegas (LAS) 19:22 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3512 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:34 planerad

20:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3512 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:12 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 77 Las Vegas (LAS) 20:12 planerad

21:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 41 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2309 Atlanta 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5585 Charlotte (CLT) 21:42 planerad

22:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1693 Houston (IAH) 22:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3461 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:38 planerad

23:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2428 Atlanta 23:25 planerad

00:00 22.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 163°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

01:00 22.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 163°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

Andra datum

January, 2019