Springfield Branson National, Springfield (SGF / KSGF)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

03:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

04:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

05:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 - 45 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3920 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4786 Denver (DEN) 05:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3540 Chicago (ORD) 05:57 planerad

06:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 7 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3286 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4008 Dallas 06:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1480 Chicago (ORD) 06:20 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2618 Houston (IAH) 06:40 planerad

07:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 7 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4129 Chicago (ORD) 07:06 planerad

08:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 7 m/s @ 136°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3548 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:01 planerad

09:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 9 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4648 Denver (DEN) 09:10 planerad

10:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 9 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 26 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3869 Charlotte (CLT) 10:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3887 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:43 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4781 Chicago (ORD) 10:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5122 Atlanta 10:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3869 Charlotte (CLT) 10:42 planerad

11:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 9 m/s @ 143°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3360 Chicago (ORD) 11:50 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 6 Las Vegas (LAS) 11:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3887 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:09 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4752 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2857 Atlanta 11:28 planerad

12:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 10 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3873 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:32 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5303 Denver (DEN) 12:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3768 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:17 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 7 Las Vegas (LAS) 12:33 planerad

13:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 10 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3795 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:37 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3647 Atlanta 13:42 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3660 Chicago (ORD) 13:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5373 Denver (DEN) 13:27 planerad

14:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 10 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3825 Chicago (ORD) 14:31 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3764 Chicago (ORD) 14:39 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4083 Charlotte (CLT) 14:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3795 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:05 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2693 Atlanta 14:17 planerad

15:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 157°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2178 Orlando (SFB) 15:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3767 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 12 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3748 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3516 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:12 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3962 Chicago (ORD) 15:15 planerad

16:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 157°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4013 Chicago (ORD) 16:26 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2179 Orlando (SFB) 16:28 planerad

17:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 157°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3840 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:42 planerad

18:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 12 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2856 Atlanta 18:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3895 Chicago (ORD) 18:27 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3840 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:11 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 3457 Atlanta 18:50 planerad

19:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 12 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3868 Charlotte (CLT) 19:31 planerad

20:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 12 m/s @ 157°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3793 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4666 Denver (DEN) 20:37 planerad

21:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 11 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3626 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4729 Chicago (ORD) 21:19 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2619 Houston (IAH) 21:41 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4057 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:43 planerad

22:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 11 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2692 Atlanta 22:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4695 Denver (DEN) 22:57 planerad

23:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 11 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 20

00:00 22.01.2019

+3°C   Vindar: 10 m/s @ 170°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 20

01:00 22.01.2019

+3°C   Vindar: 10 m/s @ 170°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 20

Andra datum

January, 2019