Orlando Sanford, Orlando (SFB / KSFB)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 47 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2147 Johnson City 17:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2105 Bloomington/Normal (BMI) 17:52 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2139 Concord 17:56 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 400 Knoxville 17:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 36 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1805 Indianapolis (IND) 17:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2112 Greenville (GSP) 17:52 planerad

18:00 19.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2206 Greensboro (GSO) 18:42 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2164 Clarksburg 18:42 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 401 Knoxville (TYS) 18:58 planerad

19:00 19.03.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1200 Asheville (AVL) 19:14 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2163 Lexington (LEX) 19:34 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2129 Northwest Arkansas 19:53 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2125 Allentown 19:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1201 Asheville (AVL) 19:59 planerad

20:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2179 Springfield (SGF) 20:32 planerad

21:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 19 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2223 Chicago/Rockford (RFD) 21:07 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2113 Greenville (GSP) 21:26 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2111 Harrisburg 21:40 planerad

22:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 26 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2153 Niagara Falls 22:12 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2239 Horseheads 22:38 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2207 Greensboro (GSO) 22:42 planerad

23:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 18 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2157 Appleton 23:11 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2173 Boston 23:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2165 Clarksburg 23:34 planerad

00:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

01:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

02:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

03:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

04:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

05:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

06:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2110 Harrisburg 06:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2102 Des Moines (DSM) 06:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2176 Flint 06:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2260 Grand Rapids 06:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2108 Plattsburgh 06:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2138 Concord 06:25 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2142 Asheville (AVL) 06:30 planerad

07:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 15°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2116 Toledo (TOL) 07:50 planerad

08:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1804 Indianapolis (IND) 08:09 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 24 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2156 Appleton 08:01 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2236 Bangor (BGR) 08:06 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2252 Albany 08:23 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2222 Chicago/Rockford (RFD) 08:28 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3117 Montgomery (MGM) 08:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1805 Indianapolis (IND) 08:54 planerad

09:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1394 Cincinnati (CVG) 09:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2238 Horseheads 09:00 planerad

10:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 5°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2139 Concord 10:14 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2143 Asheville (AVL) 10:16 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1395 Cincinnati (CVG) 10:17 planerad

11:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 7°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2111 Harrisburg 11:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 - 6 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2124 Allentown 11:06 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2182 Grand Rapids 11:12 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2210 Peoria (PIA) 11:14 planerad

12:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 7°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2177 Flint 12:08 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2261 Grand Rapids 12:13 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3171 Montgomery (MGM) 12:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2103 Des Moines (DSM) 12:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2162 Lexington (LEX) 12:15 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3121 Columbia (CAE) 12:40 planerad

13:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 7°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2109 Plattsburgh 13:07 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2117 Toledo (TOL) 13:16 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 27 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2244 Milwaukee (MKE) 13:03 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2292 Des Moines (DSM) 13:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2184 Bismarck 13:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2144 Ogdensburg 13:57 planerad

14:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 9 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 19 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1854 Indianapolis (IND) 14:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2157 Appleton 14:28 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2223 Chicago/Rockford (RFD) 14:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2253 Albany 14:31 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2239 Horseheads 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 52 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2114 Columbus (LCK) 14:06 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1855 Indianapolis (IND) 14:58 planerad

15:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 9 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1300 Cincinnati (CVG) 15:04 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2237 Bangor (BGR) 15:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 20 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2140 Grand Forks 15:18 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2172 Boston 15:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2130 Hagerstown 15:40 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1334 Knoxville (TYS) 15:49 planerad

16:00 20.03.2019

+20°C   Vindar: 9 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 27 min.
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3211 Columbia (CAE) 16:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2125 Allentown 16:43 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2163 Lexington (LEX) 16:49 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2211 Peoria (PIA) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2192 Cedar Rapids (CID) 16:10 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02