Orlando Sanford, Orlando (SFB / KSFB)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+35°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2154 Concord 19:27 planerad

20:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2200 Asheville (AVL) 20:58 planerad

21:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2334 San Juan (SJU) 21:32 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2147 Plattsburgh 21:53 planerad

22:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 22 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 22:09 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2322 Raleigh/Durham (RDU) 22:25 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2313 Niagara Falls 22:47 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2271 Columbus (LCK) 22:54 planerad

23:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 14 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2125 South Bend (SBN) 23:11 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2206 Concord 23:13 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2158 Cedar Rapids (CID) 23:27 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2244 Austin (AUS) 23:34 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2330 Harrisburg 23:42 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2169 Allentown 23:43 planerad

00:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

01:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

02:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

03:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

04:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

05:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

06:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2100 Allentown 06:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2379 Springfield (SGF) 06:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2268 Clarksburg 06:10 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2364 Horseheads 06:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2381 Fort Wayne (FWA) 06:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2176 Harrisburg 06:25 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2135 Omaha 06:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2292 Louisville (SDF) 06:35 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2357 Mcallen 06:40 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2233 Boston 06:45 planerad

07:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2155 Bangor (BGR) 07:10 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2246 Bristol/Johnson/Kingsport (TRI) 07:15 planerad

08:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

09:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

10:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 299°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2350 Clarksburg 10:51 planerad

11:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R, 36

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 17 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2185 Louisville (SDF) 11:11 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2363 Johnson City 11:11 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2202 Allentown 11:27 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1335 Cincinnati (CVG) 11:28 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2146 Springfield (SGF) 11:28 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2179 Fort Wayne (FWA) 11:29 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 414 Knoxville 11:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2243 Harrisburg 11:38 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2275 Horseheads 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2296 Des Moines (DSM) 11:41 planerad

12:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1848 Indianapolis (IND) 12:36 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2320 Mcallen 12:54 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2132 Greensboro (GSO) 12:01 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2287 Shreveport (SHV) 12:01 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1378 Cincinnati (CVG) 12:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 427 Knoxville (TYS) 12:17 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2391 Northwest Arkansas 12:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2161 Bloomington/Normal (BMI) 12:22 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2338 Columbus (LCK) 12:23 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2258 Rochester (ROC) 12:33 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2307 Sioux Falls 12:45 planerad

13:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2359 Omaha 13:12 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2374 Boston 13:16 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1882 Concord 13:21 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2105 Chicago/Rockford (RFD) 13:44 planerad

14:00 25.06.2019

+38°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2206 Bangor (BGR) 14:06 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2143 Lexington (LEX) 14:02 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2212 Oklahoma City (OKC) 14:06 planerad

15:00 25.06.2019

+38°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2410 Grand Rapids 15:10 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2378 Greensboro (GSO) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2421 Grand Rapids 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+38°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2236 Flint 16:45 planerad

17:00 25.06.2019

+38°C   Vindar: 4 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 31 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1864 Concord 17:07 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2205 Columbus (LCK) 17:10 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2134 Shreveport (SHV) 17:11 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2180 Northwest Arkansas 17:42 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2259 Bloomington/Normal (BMI) 17:46 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2170 Des Moines (DSM) 17:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1897 Indianapolis (IND) 17:52 planerad

18:00 25.06.2019

+38°C   Vindar: 4 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2319 Rochester (ROC) 18:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2261 Lexington (LEX) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 31 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2196 Little Rock (LIT) 18:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2328 South Bend (SBN) 18:01 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2337 Belleville (BLV) 18:32 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2152 Chattanooga (CHA) 18:36 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2383 Huntington (HTS) 18:43 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19