Orlando Sanford, Orlando (SFB / KSFB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 33 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2201 Roanoke (ROA) 11:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2131 Hagerstown 11:33 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2229 Little Rock (LIT) 11:38 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3151 Jackson (JAN) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2214 Owensboro 11:48 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2110 Harrisburg 11:50 planerad

12:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2183 Grand Rapids 12:41 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2193 Cedar Rapids (CID) 12:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 15 min.
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3121 Columbia (CAE) 12:00 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Mobile (MOB) 12:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2132 Huntington (HTS) 12:23 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2124 Allentown 12:28 planerad

13:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 339°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 21 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2109 Plattsburgh 13:02 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2237 Bangor (BGR) 13:23 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1209 Norfolk (ORF) 13:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2164 Clarksburg 13:31 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2114 Columbus (LCK) 13:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2162 Lexington (LEX) 13:52 planerad

14:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 339°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 5 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1823 Concord 14:47 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 14:52 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2177 Flint 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2178 Springfield (SGF) 14:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1201 Asheville (AVL) 14:26 planerad

15:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 339°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 25 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 400 Knoxville 15:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2191 San Juan Bautista 15:16 planerad
Embraer EMB120 Brasilia Via Airlines VC 3211 Columbia (CAE) 15:41 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2189 Raleigh/Durham (RDU) 15:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1805 Indianapolis (IND) 15:32 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2116 Toledo (TOL) 15:45 planerad

16:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2215 Owensboro 16:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2133 Huntington (HTS) 16:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 28 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 401 Knoxville (TYS) 16:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2226 Sioux Falls 16:06 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2238 Horseheads 16:34 planerad

17:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2111 Harrisburg 17:13 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2248 South Bend (SBN) 17:38 planerad

18:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 16 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2125 Allentown 18:06 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2165 Clarksburg 18:22 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2115 Columbus (LCK) 18:26 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2163 Lexington (LEX) 18:28 planerad

19:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2179 Springfield (SGF) 19:40 planerad

20:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

21:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2117 Toledo (TOL) 21:09 planerad

22:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2239 Horseheads 22:27 planerad

23:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2227 Sioux Falls 23:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2249 South Bend (SBN) 23:21 planerad

00:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

01:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

02:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

03:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09C, 09L, 09R

04:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

05:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

06:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2210 Peoria (PIA) 06:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2236 Bangor (BGR) 06:25 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2118 Newburgh 06:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2182 Grand Rapids 06:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2192 Cedar Rapids (CID) 06:51 planerad

07:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2292 Syracuse (SYR) 07:30 planerad

08:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2170 Gulfport (GPT) 08:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2184 Bismarck 08:25 planerad

09:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2162 Lexington (LEX) 09:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2110 Harrisburg 09:10 planerad

10:00 19.01.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 192°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

Andra datum

January, 2019

18