Orlando Sanford, Orlando (SFB / KSFB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 340°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 662 Lexington (LEX) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 772 Fort Wayne (FWA) 07:05 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 654 Richmond (RIC) 07:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 620 Cincinnati (CVG) 07:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 636 Dayton (DAY) 07:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 682 Grand Rapids 07:25 planerad

08:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 660 Belleville (BLV) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 722 Chicago/Rockford (RFD) 08:05 planerad

09:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 626 Louisville (SDF) 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 740 Rochester (ROC) 09:16 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 752 New Orleans (MSY) 09:41 planerad

10:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 698 Cleveland (CLE) 10:12 planerad

11:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 663 Lexington (LEX) 11:34 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 655 Richmond (RIC) 11:49 planerad

12:00 19.04.2018

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 12 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 625 Allentown 12:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 773 Fort Wayne 12:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 621 Cincinnati (CVG) 12:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 637 Dayton (DAY) 12:22 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 604 Bloomington/Normal (BMI) 12:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 694 Evansville 12:39 planerad

13:00 19.04.2018

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 779 Appleton 13:23 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 683 Grand Rapids 13:27 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 732 Pittsburgh (PIT) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 798 Plattsburgh 13:09 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 632 Huntington (HTS) 13:14 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 696 Knoxville (TYS) 13:19 planerad

14:00 19.04.2018

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2880 Mexico City (MEX) 14:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 727 Sioux Falls 14:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 723 Chicago/Rockford (RFD) 14:07 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 37 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 602 Des Moines (DSM) 14:13 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 742 Omaha 14:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 680 Moline (MLI) 14:57 planerad

15:00 19.04.2018

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 741 Rochester (ROC) 15:12 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2881 Mexico City (MEX) 15:20 planerad

16:00 19.04.2018

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 53 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 746 San Antonio (SAT) 16:02 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 610 Harrisburg 16:55 planerad

17:00 19.04.2018

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 695 Evansville 17:22 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 633 Huntington (HTS) 17:40 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 605 Bloomington/Normal (BMI) 17:52 planerad

18:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 627 Louisville (SDF) 18:06 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 733 Pittsburgh (PIT) 18:13 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 661 Belleville (BLV) 18:31 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 664 Clarksburg 18:12 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 706 Greensboro (GSO) 18:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 646 Bristol/Johnson/Kingsport (TRI) 18:51 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 612 Greenville (GSP) 18:58 planerad

19:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 799 Plattsburgh 19:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 702 Chattanooga (CHA) 19:03 planerad

20:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 753 New Orleans (MSY) 20:17 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 699 Cleveland (CLE) 20:37 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 603 Des Moines (DSM) 20:39 planerad

21:00 19.04.2018

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 681 Moline (MLI) 21:05 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 743 Omaha 21:31 planerad

22:00 19.04.2018

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 747 San Antonio (SAT) 22:18 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 611 Harrisburg 22:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 707 Greensboro (GSO) 22:27 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 613 Greenville (GSP) 22:29 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 697 Knoxville 22:46 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 647 Johnson City 22:49 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 703 Chattanooga 22:54 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 665 Clarksburg 22:59 planerad

23:00 19.04.2018

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

00:00 20.04.2018

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

01:00 20.04.2018

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

02:00 20.04.2018

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

03:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

04:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

05:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R

06:00 20.04.2018

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 303°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27C, 27L, 27R, 36

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 794 Toledo (TOL) 06:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 624 Allentown 06:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 786 Northwest Arkansas 06:55 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23