Louisville Standiford Field, Louisville (SDF / KSDF)

Planespotter’s tidtabell

09:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 31 min.
United Airlines UA 488 Washington 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1536 Atlanta 09:31 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4734 Detroit (DTW) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3652 Houston (IAH) 09:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4683 Charlotte (CLT) 09:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2107 Orlando (SFB) 09:19 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3571 Chicago (ORD) 09:29 planerad

10:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5613 Baltimore (BWI) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2766 Tampa (TPA) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 739 Baltimore (BWI) 10:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3766 Washington (IAD) 10:19 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1536 Atlanta 10:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4734 Detroit (DTW) 10:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5613 Orlando (MCO) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2766 Denver (DEN) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 739 Chicago (MDW) 10:40 planerad

11:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 13 min.
United Airlines UA 1092 Houston 11:00 planerad
United Airlines UA 117 New York 11:00 planerad
United Airlines UA 764 Chicago 11:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4134 New York (LGA) 11:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3376 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3171 Newark (EWR) 11:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1212 Chicago (MDW) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2962 Charlotte (CLT) 11:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5530 Washington (DCA) 11:36 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 35 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3513 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3172 Newark (EWR) 11:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3376 Chicago (ORD) 11:58 planerad

12:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 54 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6090 New York (LGA) 12:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4124 Orlando (MCO) 12:05 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3591 Minneapolis (MSP) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1212 Houston (HOU) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2951 Charlotte (CLT) 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5530 Washington (DCA) 12:22 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4134 New York (LGA) 12:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6088 New York (LGA) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:38 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4744 Tampa (TPA) 12:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta 12:54 planerad

13:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4562 Dallas (DAL) 13:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:23 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1530 Atlanta 13:38 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Detroit 13:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6002 Detroit (DTW) 13:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2460 Houston (HOU) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 2 - 20 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3370 Chicago (ORD) 13:32 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3591 Minneapolis (MSP) 13:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4564 Dallas (DAL) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3630 Chicago 14:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3908 Houston (HOU) 14:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5441 Charlotte (CLT) 14:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2197 Baltimore (BWI) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 21 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Detroit (DTW) 14:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1530 Atlanta 14:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2460 Tampa (TPA) 14:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3772 Washington (IAD) 14:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5325 Washington (DCA) 14:56 planerad

15:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 25 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3659 New York (LGA) 15:07 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3505 Houston (IAH) 15:14 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2274 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2935 Tampa (TPA) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4768 Sacramento 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 417 Chicago (MDW) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3908 Chicago (MDW) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2446 Baltimore (BWI) 15:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3659 New York (LGA) 15:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3577 Houston (IAH) 15:50 planerad

16:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4378 Washington (DCA) 16:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2728 Atlanta 16:16 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3669 Chicago 16:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1796 Phoenix (PHX) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2607 Chicago (MDW) 16:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5935 New York (LGA) 16:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3771 New York (LGA) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2935 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4768 Orlando (MCO) 16:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2274 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 417 Orlando (MCO) 16:30 planerad

17:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 132°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3573 Minneapolis (MSP) 17:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6104 Detroit (DTW) 17:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 17:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Philadelphia (PHL) 17:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4479 Phoenix (PHX) 17:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 270 Dallas (DAL) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 14 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2728 Atlanta 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1074 Las Vegas (LAS) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2607 Tampa (TPA) 17:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3774 New York (LGA) 17:27 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3629 Chicago (ORD) 17:54 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6104 Detroit (DTW) 17:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3573 Minneapolis (MSP) 17:57 planerad

18:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 24 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2673 Atlanta 18:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 825 Atlanta 18:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 154 Tampa (TPA) 18:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5204 Washington 18:50 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6185 Detroit (DTW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Philadelphia (PHL) 18:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5939 Detroit (DTW) 18:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 18:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4479 Houston (HOU) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2299 Dallas (DAL) 18:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 825 Atlanta 18:55 planerad

19:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 24 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3262 Chicago (ORD) 19:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5883 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1554 Orlando (MCO) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 154 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3168 Newark (EWR) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5535 Charlotte (CLT) 19:33 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6185 Detroit 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3262 Chicago (ORD) 19:43 planerad

20:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4411 Philadelphia (PHL) 20:09 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1542 Atlanta 20:26 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 33 min.
United Airlines UA 772 Chicago 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5883 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2350 Baltimore (BWI) 20:40 planerad

21:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2965 Chicago (ORD) 21:12 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3545 Newark (EWR) 21:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4116 Orlando (MCO) 21:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5990 Detroit (DTW) 21:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3650 Houston (IAH) 21:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3861 Baltimore (BWI) 21:55 planerad

22:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5187 Charlotte (CLT) 22:05 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3096 Chicago 22:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5371 Tampa (TPA) 22:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1548 Atlanta 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1992 Denver (DEN) 22:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6086 New York (LGA) 22:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 681 Las Vegas (LAS) 22:50 planerad

23:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3422 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3504 Newark (EWR) 23:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4977 Minneapolis (MSP) 23:27 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3371 Chicago 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5098 Denver (DEN) 23:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5939 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:35 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1662 Atlanta 23:58 planerad

00:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 28 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5137 Charlotte 00:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2991 Chicago (ORD) 00:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2111 Phoenix 00:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4453 Miami (MIA) 00:41 planerad

01:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

02:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

03:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

04:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

05:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 127°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5112 Charlotte (CLT) 05:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4349 Charlotte (CLT) 05:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4492 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Chicago (MDW) 05:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3231 Chicago (ORD) 05:50 planerad

06:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3576 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1869 Denver (DEN) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5523 Charlotte (CLT) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1874 Phoenix (PHX) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5745 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5189 Phoenix (PHX) 06:50 planerad

07:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4653 Miami (MIA) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3438 Houston (IAH) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1655 Atlanta 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1864 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 Chicago (MDW) 07:10 planerad

08:00 24.03.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1610 Punta Gorda 08:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4683 Charlotte (CLT) 08:43 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3489 Orlando (MCO) 08:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1616 Atlanta 08:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3229 Chicago (ORD) 08:16 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5788 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5178 Baltimore (BWI) 08:40 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3482 Chicago (ORD) 08:45 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21