Louisville Standiford Field, Louisville (SDF / KSDF)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 19.04.2018

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 60°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 35 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1686 Houston (IAH) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 931 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3517 Minneapolis (MSP) 07:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5490 Charlotte (CLT) 07:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 148 Chicago (MDW) 07:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5010 Philadelphia (PHL) 07:50 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3482 Chicago (ORD) 07:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 171 Baltimore (BWI) 07:55 planerad

08:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5535 Charlotte (CLT) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 963 Atlanta (ATL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3247 Chicago (ORD) 08:39 planerad

09:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1522 Atlanta 09:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4829 Detroit (DTW) 09:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1688 Houston (IAH) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5379 Charlotte (CLT) 09:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4766 Denver (DEN) 09:20 planerad

10:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1610 Punta Gorda 10:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4555 New York (LGA) 10:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 496 Baltimore (BWI) 10:15 planerad
One Jet J1 1441 Pittsburgh (PIT) 10:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3512 Chicago (ORD) 10:28 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3216 Chicago (ORD) 10:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5330 Charlotte (CLT) 10:41 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1522 Atlanta (ATL) 10:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4829 Detroit (DTW) 10:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4555 New York (LGA) 10:36 planerad
One Jet J1 1442 Pittsburgh (PIT) 10:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1611 Punta Gorda 10:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 496 Los Angeles (LAX) 10:50 planerad

11:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 332°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 23 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 626 Orlando (SFB) 11:01 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3171 Newark (EWR) 11:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 777 Chicago (MDW) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3351 New York (LGA) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5034 Washington (DCA) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 19 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3216 Chicago (ORD) 11:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5092 Charlotte (CLT) 11:11 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3571 Chicago (ORD) 11:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 608 Savannah (SAV) 11:46 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3172 Newark (EWR) 11:55 planerad

12:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 332°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5768 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta 12:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 576 Baltimore (BWI) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2075 Tampa (TPA) 12:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4702 Minneapolis (MSP) 12:41 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 777 Baltimore (BWI) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3342 New York (LGA) 12:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5034 Washington (DCA) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4282 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 576 Chicago (MDW) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta (ATL) 12:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5406 Orlando (MCO) 12:55 planerad

13:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 332°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5339 Charlotte (CLT) 13:13 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3633 Houston (IAH) 13:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2496 Atlanta 13:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4780 Detroit (DTW) 13:35 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3630 Chicago (ORD) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 23 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3515 Minneapolis (MSP) 13:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5339 Charlotte (CLT) 13:45 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3370 Chicago (ORD) 13:55 planerad

14:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 9 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4793 Denver (DEN) 14:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5154 Charlotte (CLT) 14:38 planerad
Bombardier CRJ British Airways BA 1793 Chicago (ORD) 14:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 295 Orlando (MCO) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2496 Atlanta (ATL) 14:12 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4724 Washington (IAD) 14:30 planerad

15:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 17 min.
American Airlines AA 3945 New York (LGA) 15:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 15:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4035 Houston (IAH) 15:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 609 Savannah (SAV) 15:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5820 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 451 Chicago (MDW) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5027 Charlotte (CLT) 15:10 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2167 Detroit (DTW) 15:15 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3067 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4650 Denver (DEN) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 295 San Diego (SAN) 15:25 planerad
American Airlines AA 3945 New York (LGA) 15:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 15:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4250 Houston (IAH) 15:50 planerad

16:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 2°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3669 Chicago (ORD) 16:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2016 Phoenix (PHX) 16:45 planerad
One Jet J1 1443 Pittsburgh (PIT) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 35 min.
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 627 Orlando (SFB) 16:12 planerad
Bombardier CRJ900 Qantas QF 4460 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 451 Baltimore (BWI) 16:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3629 Chicago (ORD) 16:55 planerad

17:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4711 Washington (DCA) 17:05 planerad
Embraer 170 Aeromexico AM 5154 Detroit (DTW) 17:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5300 Charlotte (CLT) 17:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5905 New York (LGA) 17:20 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 2971 Chicago (ORD) 17:43 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta (ATL) 17:10 planerad
One Jet J1 1444 Pittsburgh (PIT) 17:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4711 Washington (DCA) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2016 Denver (DEN) 17:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6099 New York (LGA) 17:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5340 Charlotte (CLT) 17:50 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 5852 Detroit (DTW) 17:50 planerad

18:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 44 min.
Embraer 170 Air Canada AC 3572 Chicago (ORD) 18:01 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6249 Minneapolis (MSP) 18:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1705 Atlanta 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2296 Detroit (DTW) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ British Airways BA 1879 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6249 Minneapolis (MSP) 18:40 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3168 Newark (EWR) 18:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1705 Atlanta (ATL) 18:54 planerad

19:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4848 Washington (IAD) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 407 Chicago (MDW) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5642 Baltimore (BWI) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5049 Charlotte (CLT) 19:29 planerad
Bombardier CRJ900 Qantas QF 4389 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1205 Atlanta 19:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 5686 Detroit (DTW) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 407 Phoenix (PHX) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2029 Baltimore (BWI) 19:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5474 Charlotte (CLT) 19:59 planerad

20:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 3°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4983 Philadelphia (PHL) 20:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3481 Chicago (ORD) 20:14 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3175 Newark (EWR) 20:23 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ145 Asiana Airlines OZ 6355 Chicago (ORD) 20:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4848 Chicago (ORD) 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5746 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:05 planerad

21:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 3°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4449 Washington (DCA) 21:13 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 4437 Detroit (DTW) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3246 Chicago (ORD) 21:22 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4116 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:33 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2605 Atlanta 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 417 Baltimore (BWI) 21:55 planerad

22:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 3°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5468 Charlotte (CLT) 22:07 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4600 Denver (DEN) 22:16 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5893 New York (LGA) 22:35 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1680 Houston (IAH) 22:59 planerad

23:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4532 New York (LGA) 23:17 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3514 Minneapolis (MSP) 23:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5843 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3371 Chicago (ORD) 23:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5577 Charlotte (CLT) 23:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2491 Atlanta 23:55 planerad

00:00 20.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 20 min.
Embraer 170 Air Canada AC 3169 Newark (EWR) 00:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4596 Miami (MIA) 00:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 797 Sacramento (SMF) 00:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 714 Chicago (MDW) 00:40 planerad

01:00 20.04.2018

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Las Vegas (LAS) 01:45 planerad

02:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

03:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

04:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

05:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5389 Charlotte (CLT) 05:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3095 Chicago (ORD) 05:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2099 Atlanta (ATL) 05:55 planerad

06:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4531 Washington (DCA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 894 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3545 Newark (EWR) 06:05 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 4939 Detroit (DTW) 06:14 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6114 New York (LGA) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6313 Tampa (TPA) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5756 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4613 Miami (MIA) 06:50 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23