Louisville Standiford Field, Louisville (SDF / KSDF)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 430 m

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4134 New York (LGA) 11:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3008 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 368 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3171 Newark (EWR) 11:39 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4973 Newark (EWR) 11:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5530 Washington (DCA) 11:53 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1651 Atlanta 11:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3234 Chicago 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2103 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1682 Detroit (DTW) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2951 Charlotte (CLT) 11:45 planerad

12:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 430 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 28 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1277 Tampa (TPA) 12:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3518 Houston (IAH) 12:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 368 Houston (HOU) 12:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3172 Newark (EWR) 12:10 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2868 Chicago (ORD) 12:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5530 Washington (DCA) 12:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4134 New York (LGA) 12:26 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:34 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1651 Atlanta 12:40 planerad

13:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 17 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 896 Tampa 13:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:19 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1530 Atlanta 13:36 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Detroit (DTW) 13:42 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 168 Houston (HOU) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 49 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1277 Baltimore (BWI) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:49 planerad

14:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 4 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3630 Chicago 14:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Chicago (ORD) 14:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5441 Charlotte (CLT) 14:27 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 897 Tampa 14:02 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1686 Detroit (DTW) 14:17 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1530 Atlanta 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 168 Tampa (TPA) 14:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4814 Washington (IAD) 14:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5325 Washington (DCA) 14:57 planerad

15:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 101°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 17 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3659 New York (LGA) 15:07 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4793 Denver (DEN) 15:10 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 5250 Houston (IAH) 15:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1567 Atlanta 15:31 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2274 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:33 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5898 New York (LGA) 15:34 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Chicago (ORD) 15:23 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3659 New York (LGA) 15:33 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3168 Newark (EWR) 15:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 5188 Houston (IAH) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3669 Chicago (ORD) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2308 Chicago (MDW) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 1 - 10 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4669 Denver (DEN) 16:03 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5906 New York (LGA) 16:04 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2274 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1567 Atlanta 16:15 planerad

17:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 21 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1661 Detroit (DTW) 17:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3770 Minneapolis (MSP) 17:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Philadelphia (PHL) 17:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1866 Baltimore (BWI) 17:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 17:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1575 Atlanta 17:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 31 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 215 Chicago (MDW) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5254 Minneapolis (MSP) 17:41 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3629 Chicago (ORD) 17:50 planerad

18:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5204 Washington (DCA) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 23 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Philadelphia (PHL) 18:02 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1684 Detroit (DTW) 18:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 18:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1869 Baltimore (BWI) 18:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1575 Atlanta 18:38 planerad

19:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3262 Chicago (ORD) 19:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 644 Denver (DEN) 19:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3874 Washington (IAD) 19:07 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4116 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5535 Charlotte (CLT) 19:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 645 Denver (DEN) 19:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3262 Chicago (ORD) 19:59 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5883 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:59 planerad

20:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 34 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1542 Atlanta 20:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4411 Philadelphia (PHL) 20:14 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1413 Chicago (ORD) 20:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6923 Dallas (DAL) 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 170 Air Canada AC 3175 Newark (EWR) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 999 Denver (DEN) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Baltimore (BWI) 21:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5892 New York (LGA) 21:39 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4591 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:53 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1680 Houston (IAH) 21:57 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2871 Chicago (ORD) 21:58 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4378 Washington (DCA) 21:59 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1667 Detroit (DTW) 21:59 planerad

22:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 107°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 38 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1548 Atlanta 22:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5187 Charlotte (CLT) 22:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4600 Denver (DEN) 22:19 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3169 Newark (EWR) 22:57 planerad

23:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 107°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1908 Las Vegas (LAS) 23:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4360 New York (LGA) 23:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5939 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:32 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3514 Minneapolis (MSP) 23:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2250 Chicago (MDW) 23:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1662 Atlanta 23:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Charlotte (CLT) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 107°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4453 Miami (MIA) 00:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3178 Chicago (ORD) 00:36 planerad

01:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 106°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

02:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 106°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

03:00 19.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 106°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

04:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

05:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4355 Charlotte (CLT) 05:12 planerad

06:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 101°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1648 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4492 Philadelphia (PHL) 06:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4593 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3095 Chicago (ORD) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5523 Charlotte (CLT) 06:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5745 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:30 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1686 Houston (IAH) 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4600 Chicago (MDW) 06:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1655 Atlanta (ATL) 06:59 planerad

07:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4653 Miami (MIA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4589 Baltimore (BWI) 07:55 planerad

08:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4683 Charlotte (CLT) 08:43 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6932 Dallas (DAL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3229 Chicago (ORD) 08:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1616 Atlanta (ATL) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4282 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:22 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1443 Chicago (ORD) 08:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4505 New York (LGA) 08:38 planerad

09:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 35 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4766 Denver (DEN) 09:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4683 Charlotte (CLT) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3515 Minneapolis (MSP) 09:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4616 Phoenix (PHX) 09:15 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3168 Newark (EWR) 09:23 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3571 Chicago (ORD) 09:58 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1682 Detroit (DTW) 09:59 planerad

10:00 19.01.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 19 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2867 Chicago (ORD) 10:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2774 Baltimore (BWI) 10:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3766 Washington (IAD) 10:39 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2962 Charlotte (CLT) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 50 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4816 Washington (IAD) 10:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3513 Chicago (ORD) 10:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3945 Chicago (ORD) 10:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18