Louisville Standiford Field, Louisville (SDF / KSDF)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2099 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5523 Charlotte (CLT) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5745 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:32 planerad

07:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2171 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3438 Houston (IAH) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4653 Miami (MIA) 07:05 planerad

08:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1760 Fort Lauderdale (FLL) 08:26 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 12 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3089 Chicago (ORD) 08:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2382 Atlanta (ATL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5788 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:22 planerad

09:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 49 min.
Air Canada AC 1553 Montreal 09:00 planerad
Air Canada AC 1651 Toronto 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5019 Charlotte (CLT) 09:01 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 09:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4076 Chicago (ORD) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3652 Houston (IAH) 09:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1737 Fort Lauderdale (FLL) 09:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5019 Charlotte (CLT) 09:31 planerad

10:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4174 Chicago 10:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 10:15 planerad

11:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 14 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2912 Orlando (SFB) 11:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5260 Charlotte (CLT) 11:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4523 New York (LGA) 11:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5461 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4410 Philadelphia (PHL) 11:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5189 New York (LGA) 11:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5260 Charlotte (CLT) 11:45 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2913 Orlando (SFB) 11:48 planerad

12:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta 12:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:14 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 12:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4568 New York (LGA) 12:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:44 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta (ATL) 12:50 planerad

13:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:18 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3505 Houston (IAH) 13:22 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 443 Atlanta 13:32 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3807 Detroit (DTW) 13:33 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 13:49 planerad

14:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6106 New York (LGA) 14:32 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 790 Atlanta 14:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 29 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3674 Chicago (ORD) 14:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3807 Detroit (DTW) 14:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 443 Atlanta (ATL) 14:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3772 Washington (IAD) 14:45 planerad

15:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1747 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6106 New York (LGA) 15:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 790 Atlanta (ATL) 15:40 planerad

16:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta 16:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Washington (DCA) 16:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1747 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:21 planerad

17:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4086 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3570 New York (LGA) 17:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta (ATL) 17:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Washington (DCA) 17:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4193 Chicago (ORD) 17:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3570 New York (LGA) 17:57 planerad

18:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Miami (MIA) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5277 Charlotte (CLT) 18:10 planerad

19:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3138 Chicago (ORD) 19:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4066 Detroit (DTW) 19:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Charlotte (CLT) 19:27 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 844 Tampa 19:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5883 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 18 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3138 Chicago (ORD) 19:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4066 Detroit (DTW) 19:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Charlotte (CLT) 19:57 planerad

20:00 14.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
United Airlines UA 120 New York 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5883 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 809 Tampa 20:25 planerad

21:00 14.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 29 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3749 Newark (EWR) 21:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5992 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3650 Houston (IAH) 21:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4378 Washington (DCA) 21:53 planerad

22:00 14.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5187 Charlotte (CLT) 22:01 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1504 Atlanta 22:20 planerad

23:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4411 Philadelphia (PHL) 23:16 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5939 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3504 Newark (EWR) 23:56 planerad

00:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 13 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2491 Atlanta 00:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5573 Charlotte (CLT) 00:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4453 Miami (MIA) 00:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 205 Chicago (MDW) 00:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2991 Chicago (ORD) 00:35 planerad

01:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

02:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

03:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

04:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

05:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 126°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11, 17L, 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 555 Los Angeles (LAX) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5656 Charlotte (CLT) 05:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4492 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3724 Newark (EWR) 05:55 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01