Louisville Standiford Field, Louisville (SDF / KSDF)

Planespotter’s tidtabell

15:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 940 m   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1616 Atlanta (ATL) 15:14 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5927 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:44 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 34 min.
Embraer RJ145 American AA 3426 Chicago (ORD) 15:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2216 Orlando (MCO) 15:05 planerad
Embraer RJ140 American AA 3659 New York (LGA) 15:07 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5441 Charlotte (CLT) 15:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1616 Atlanta (ATL) 15:59 planerad

16:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1327 Chicago (MDW) 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4885 New York (LGA) 16:28 planerad
Embraer 175 American AA 4538 Washington (DCA) 16:51 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta (ATL) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 36 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5927 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1327 Tampa (TPA) 16:50 planerad

17:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 American AA 4575 Charlotte (CLT) 17:14 planerad
Airbus A319 American AA 2622 Los Angeles (LAX) 17:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4381 Philadelphia (PHL) 17:33 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6127 Detroit (DTW) 17:37 planerad
Embraer 175 American AA 4344 Miami (MIA) 17:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3592 Minneapolis (MSP) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 261 Dallas (DAL) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 17 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4885 New York (LGA) 17:04 planerad
Embraer 175 American AA 4538 Washington (DCA) 17:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2184 Atlanta (ATL) 17:35 planerad
Embraer 175 American AA 4575 Charlotte (CLT) 17:46 planerad

18:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 2 - 4 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 301 Atlanta 18:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3499 Chicago (ORD) 18:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4086 Chicago (ORD) 18:10 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6127 Detroit (DTW) 18:07 planerad
Embraer 175 American AA 4344 Miami (MIA) 18:09 planerad
Embraer 175 American AA 4381 Philadelphia (PHL) 18:09 planerad
Airbus A319 American AA 2622 Los Angeles (LAX) 18:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3592 Minneapolis (MSP) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 261 Chicago (MDW) 18:35 planerad
Embraer RJ145 American AA 4193 Chicago (ORD) 18:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 301 Atlanta 18:45 planerad
Embraer 170 United UA 3731 Newark (EWR) 18:45 planerad

19:00 29.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2992 Chicago (ORD) 19:21 planerad
Embraer 175 American AA 4565 Charlotte (CLT) 19:27 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5875 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ United UA 3806 Chicago (ORD) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2992 Chicago (ORD) 19:51 planerad

20:00 29.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1205 Atlanta (ATL) 20:17 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 American AA 4565 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5875 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:13 planerad

21:00 29.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 26°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 32 min.
Embraer 170 United UA 3749 Newark (EWR) 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5992 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:32 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5901 New York (LGA) 21:47 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3650 Houston (IAH) 21:50 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5899 Detroit (DTW) 21:53 planerad

22:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 29 - 54 min.
Embraer 175 American AA 4346 Charlotte (CLT) 22:01 planerad
Embraer 175 American AA 4378 Washington (DCA) 22:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1692 Baltimore (BWI) 22:05 planerad
Embraer 170 United UA 3504 Newark (EWR) 22:59 planerad

23:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 444 Sacramento 23:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5939 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3692 Minneapolis (MSP) 23:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1097 Denver (DEN) 23:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2491 Atlanta (ATL) 23:57 planerad

00:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5573 Charlotte (CLT) 00:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1704 Las Vegas (LAS) 00:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2991 Chicago (ORD) 00:29 planerad
Embraer 175 American AA 4453 Miami (MIA) 00:37 planerad

01:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

02:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

03:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

04:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R

05:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5656 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3727 Newark (EWR) 05:35 planerad

06:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 3 - 21 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2099 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 175 American AA 4472 Washington (DCA) 06:01 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5897 Detroit (DTW) 06:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1689 Denver (DEN) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5745 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3702 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6114 New York (LGA) 06:32 planerad
Embraer 175 American AA 4367 Charlotte (CLT) 06:53 planerad

07:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35L, 35R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2171 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3438 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1390 Chicago (MDW) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4653 Miami (MIA) 07:00 planerad

08:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5019 Charlotte (CLT) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 17 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2382 Atlanta (ATL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5788 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:22 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3089 Chicago (ORD) 08:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1684 Baltimore (BWI) 08:40 planerad

09:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 11, 35L, 35R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 09:47 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5860 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 38 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3652 Houston (IAH) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5019 Charlotte (CLT) 09:38 planerad

10:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1202 Orlando (MCO) 10:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 3086 Atlanta 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1313 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1696 Baltimore (BWI) 10:40 planerad
Embraer RJ145 American AA 4076 Chicago (ORD) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 27 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1698 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 10:12 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5764 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:27 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1203 Orlando (MCO) 10:54 planerad

11:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4799 New York (LGA) 11:08 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5260 Charlotte (CLT) 11:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4568 New York (LGA) 11:45 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5530 Washington (DCA) 11:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta (ATL) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 3086 Atlanta (ATL) 11:04 planerad
Embraer RJ145 American AA 4174 Chicago (ORD) 11:21 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1696 Las Vegas (LAS) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1313 Houston (HOU) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4799 New York (LGA) 11:43 planerad

12:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 507 Tampa (TPA) 12:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4410 Philadelphia (PHL) 12:06 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5260 Charlotte (CLT) 12:07 planerad
Embraer 175 American AA 4568 New York (LGA) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5530 Washington (DCA) 12:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4410 Philadelphia (PHL) 12:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta (ATL) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 507 Baltimore (BWI) 12:45 planerad

13:00 30.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 801 Orlando (MCO) 13:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5168 Charlotte (CLT) 13:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3076 Atlanta (ATL) 13:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3536 Detroit (DTW) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5168 Charlotte (CLT) 13:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 801 Chicago (MDW) 13:50 planerad

14:00 30.01.2020

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 12 min.
Bombardier CRJ United UA 3760 Chicago (ORD) 14:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2216 Houston (HOU) 14:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1649 Punta Gorda 14:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4102 Chicago (ORD) 14:36 planerad
Embraer RJ140 American AA 3659 New York (LGA) 14:42 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5441 Charlotte (CLT) 14:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3076 Atlanta (ATL) 14:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3536 Detroit (DTW) 14:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3772 Washington (IAD) 14:45 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19