South Bend Regional, South Bend (SBN / KSBN)

Planespotter’s tidtabell

00:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

01:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

02:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

03:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 241°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

04:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

05:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

06:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 35 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4117 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4812 Detroit 06:35 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 4187 Detroit 06:39 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5145 Charlotte (CLT) 06:55 planerad

07:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3892 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3232 Dallas 07:03 planerad

08:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2896 Atlanta 08:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3687 Atlanta 08:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3817 Detroit 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3261 Charlotte 08:30 planerad

09:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4161 Detroit 09:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4161 Detroit 09:49 planerad

10:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3210 Detroit 10:10 planerad

11:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3599 Minneapolis 11:42 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3637 Atlanta 11:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4011 Minneapolis 11:52 planerad

12:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3841 Minneapolis 12:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 7 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3599 Minneapolis 12:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3637 Atlanta 12:14 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2419 Atlanta 12:20 planerad

13:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 231°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 27 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4190 Detroit 13:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3283 Charlotte (CLT) 13:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3779 Detroit 13:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3513 Minneapolis 13:05 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2939 Detroit 13:42 planerad

14:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 231°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1595 Punta Gorda 14:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5110 Charlotte (CLT) 14:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 36 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3779 Detroit 14:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1698 Punta Gorda 14:54 planerad

15:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 231°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3611 Minneapolis 15:23 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3650 Atlanta 15:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3181 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5110 Charlotte (CLT) 15:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3611 Minneapolis (MSP) 15:48 planerad

16:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 218°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3289 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:13 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 40 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3841 Detroit 16:03 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3511 Minneapolis (MSP) 16:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3246 Dallas 16:19 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2900 Detroit 16:59 planerad

17:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 218°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4756 Detroit 17:03 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 23 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3292 Charlotte 17:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3650 Atlanta 17:28 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3421 Atlanta 17:36 planerad

18:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 218°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4065 Detroit 18:38 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2338 Detroit 18:48 planerad

19:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 7 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2940 Detroit 19:45 planerad

20:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 7 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2328 Orlando (SFB) 20:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2854 Atlanta 20:13 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3642 Atlanta 20:25 planerad

21:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 7 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2023 Detroit 21:23 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4800 Detroit 21:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3244 Charlotte (CLT) 21:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2125 Orlando (SFB) 21:14 planerad

22:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 16 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2853 Atlanta 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3182 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:03 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3510 Minneapolis 22:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4684 Minneapolis 22:06 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3626 Atlanta 22:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5157 Charlotte (CLT) 22:26 planerad

23:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18, 27L, 27R

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19