Savannah Hilton Head, Savannah (SAV / KSAV)

Planespotter’s tidtabell

12:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4905 New York (JFK) 12:04 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7209 Toronto (YYZ) 12:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1752 Atlanta 12:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5393 Charlotte (CLT) 12:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5422 New York (JFK) 12:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1270 Chicago (ORD) 12:37 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 338 Denver (DEN) 12:46 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 3 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4951 Philadelphia (PHL) 12:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5260 New York (LGA) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3311 New York (LGA) 12:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2953 Chicago (ORD) 12:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2502 Cleveland (CLE) 12:19 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2429 New York (JFK) 12:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5393 Charlotte (CLT) 12:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1280 Chicago (ORD) 12:46 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2844 Chicago 12:46 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7210 Toronto (YYZ) 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3400 New York (JFK) 12:58 planerad

13:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 20°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 33 min.
Airbus A320 Hawaiian Airlines HA 2183 Boston (BOS) 13:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1749 Boston (BOS) 13:34 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2494 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1850 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1752 Atlanta 13:01 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2283 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 339 Denver (DEN) 13:31 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4137 Boston (BOS) 13:41 planerad

14:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1265 Atlanta 14:04 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4611 Washington (IAD) 14:12 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2847 Chicago 14:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5251 Charlotte (CLT) 14:38 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2081 Charlotte 14:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1850 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1750 Boston (BOS) 14:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4614 Washington (IAD) 14:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1265 Atlanta 14:48 planerad

15:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5684 Charlotte (CLT) 15:27 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2601 Houston (IAH) 15:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2085 Charlotte (CLT) 15:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5684 Charlotte (CLT) 15:09 planerad

16:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 23 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1041 New York (JFK) 16:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1983 Atlanta 16:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3540 Newark (EWR) 16:16 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2510 Cleveland (CLE) 16:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 41 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1889 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:18 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1983 Atlanta 16:59 planerad

17:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 13°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 16 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3757 New York (JFK) 17:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5215 Charlotte (CLT) 17:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4599 Philadelphia (PHL) 17:26 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2536 Columbus (LCK) 17:37 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 13 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3719 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2600 Houston (IAH) 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 17:18 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1042 New York (JFK) 17:19 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2986 Boston 17:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3651 New York (JFK) 17:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3757 New York (JFK) 17:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5215 Charlotte (CLT) 17:49 planerad

18:00 26.06.2019

+34°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3333 New York (LGA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6786 New York (LGA) 18:03 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2492 New York (JFK) 18:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2373 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1475 Atlanta 18:33 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 24 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4599 Philadelphia (PHL) 18:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3333 New York (LGA) 18:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5277 New York (LGA) 18:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2083 Charlotte 18:53 planerad

19:00 26.06.2019

+34°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 23 - 43 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 19:13 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3787 Washington (IAD) 19:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2307 Atlanta 19:56 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1389 Cincinnati (CVG) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4920 New York (JFK) 19:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3064 Newark (EWR) 19:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1475 Atlanta 19:17 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3828 Washington (IAD) 19:40 planerad

20:00 26.06.2019

+34°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 20:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1395 Cincinnati (CVG) 20:44 planerad

21:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5549 Charlotte (CLT) 21:03 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2849 Chicago 21:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1169 Atlanta 21:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2611 Houston (IAH) 21:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5599 Washington (DCA) 21:49 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4663 Chicago 21:55 planerad

22:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 33 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3865 Chicago (ORD) 22:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3940 Detroit (DTW) 22:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2614 Atlanta 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2313 Detroit (DTW) 22:58 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3549 Newark (EWR) 22:59 planerad

23:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2987 Boston 23:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5671 Philadelphia (PHL) 23:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5525 Charlotte (CLT) 23:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3404 Miami (MIA) 23:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3559 New York (LGA) 23:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2189 Charlotte (CLT) 23:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2086 Atlanta 23:55 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 190 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:56 planerad

00:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 119°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

01:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 119°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

02:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 119°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

03:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 212°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

04:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 212°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

05:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 1 m/s @ 212°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5674 Charlotte (CLT) 05:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 429 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7123 Washington (IAD) 05:45 planerad

06:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 346°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 290 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3359 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3698 Newark (EWR) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5402 New York (LGA) 06:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3543 New York (LGA) 06:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2145 Atlanta 06:30 planerad

07:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 346°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3935 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2990 Providence 07:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2610 Houston (IAH) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2888 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5577 Charlotte (CLT) 07:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2507 Atlanta 07:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2503 Cleveland (CLE) 07:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3829 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5570 Philadelphia (PHL) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5625 Washington 07:37 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2435 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:50 planerad

08:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 346°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 841 New York (JFK) 08:48 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4387 New York 08:48 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 08:58 planerad

09:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3805 Chicago (ORD) 09:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 09:18 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1102 Atlanta 09:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 842 New York (JFK) 09:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 09:33 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5395 Philadelphia (PHL) 09:35 planerad

10:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 42 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 356 Newark (EWR) 10:01 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4609 Washington (IAD) 10:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3329 Chicago (ORD) 10:44 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 10:02 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 7110 Atlanta 10:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3775 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2203 Newark (EWR) 10:45 planerad

11:00 27.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 26°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2041 Atlanta 11:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1093 Charlotte (CLT) 11:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3804 New York 11:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4951 Philadelphia 11:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3311 New York (LGA) 11:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2953 Chicago (ORD) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 28 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5343 Charlotte (CLT) 11:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3329 Chicago (ORD) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2041 Atlanta 11:48 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1517 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3765 New York (LGA) 11:55 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19