Savannah Hilton Head, Savannah (SAV / KSAV)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2492 New York (JFK) 11:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 37 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 842 New York (JFK) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5343 Charlotte (CLT) 11:03 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3058 Newark (EWR) 11:40 planerad

12:00 18.01.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2845 Chicago (ORD) 12:04 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1371 Atlanta 12:19 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3410 New York (JFK) 12:18 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2844 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1371 Atlanta 12:59 planerad

13:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1693 Charlotte (CLT) 13:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 471 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1332 Cincinnati (CVG) 13:44 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 338 Denver (DEN) 13:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Washington (DCA) 13:46 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 49 Boston (BOS) 13:58 planerad

14:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4611 Washington (IAD) 14:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1377 Atlanta 14:49 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1693 Charlotte (CLT) 14:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 471 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Washington (DCA) 14:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1382 Baltimore (BWI) 14:29 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 50 Boston (BOS) 14:33 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 341 Denver (DEN) 14:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4614 Washington (IAD) 14:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4857 Washington (IAD) 14:45 planerad

15:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5684 Charlotte (CLT) 15:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1377 Atlanta 15:33 planerad

16:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 24 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1508 Atlanta 16:19 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3059 Newark (EWR) 16:43 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1041 New York (JFK) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 59 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5684 Charlotte (CLT) 16:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1508 Atlanta 16:59 planerad

17:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 17:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5215 Charlotte (CLT) 17:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3354 New York (LGA) 17:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1515 Atlanta 17:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5644 Philadelphia (PHL) 17:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3406 New York (JFK) 17:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 16 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2848 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 17:31 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1042 New York (JFK) 17:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5215 Charlotte (CLT) 17:47 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2261 New York (JFK) 17:56 planerad

18:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 228°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2851 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1383 Baltimore (BWI) 18:37 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5644 Philadelphia (PHL) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3365 New York (LGA) 18:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1515 Atlanta 18:29 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3064 Newark (EWR) 18:45 planerad

19:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 23 - 34 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4633 Washington (IAD) 19:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4808 Washington (IAD) 19:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 19:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1497 Atlanta 19:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 18 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1333 Cincinnati (CVG) 19:22 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4634 Washington (IAD) 19:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4815 Washington (IAD) 19:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 19:52 planerad

20:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

21:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 29 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5549 Charlotte (CLT) 21:02 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1448 Atlanta 21:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2849 Chicago (ORD) 21:15 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2611 Houston (IAH) 21:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5599 Washington (DCA) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 American Airlines AA 674 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5671 Philadelphia (PHL) 22:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1452 Atlanta 22:50 planerad

23:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 26 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5525 Charlotte (CLT) 23:23 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 5673 Newark (EWR) 23:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4909 Newark (EWR) 23:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3602 New York (LGA) 23:51 planerad

00:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1436 Atlanta 00:35 planerad

01:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

02:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

03:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

04:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

05:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5674 Charlotte (CLT) 05:34 planerad

06:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2187 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1478 Atlanta (ATL) 06:15 planerad

07:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 24 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2610 Houston (IAH) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5577 Charlotte (CLT) 07:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1489 Atlanta (ATL) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5570 Philadelphia (PHL) 07:49 planerad

08:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3359 Miami (MIA) 08:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4088 Newark (EWR) 08:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3731 New York (LGA) 08:30 planerad

09:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 192°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 09:02 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 23 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1461 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5625 Washington (DCA) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 09:33 planerad

10:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 182°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4365 New York (LGA) 10:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3953 Washington (IAD) 10:04 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 841 New York (JFK) 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5339 Charlotte 10:32 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3057 Newark (EWR) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 35 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4610 Washington (IAD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2846 Chicago (ORD) 10:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4365 New York (LGA) 10:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18