Savannah Hilton Head, Savannah (SAV / KSAV)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 40°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 6710 m   Uppskattad bana: 01, 10

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 8 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 17:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5644 Philadelphia 17:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5215 Charlotte (CLT) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 8 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Miami (MIA) 17:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1042 New York (JFK) 17:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5707 Philadelphia (PHL) 17:44 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5644 Charlotte (CLT) 17:50 planerad

18:00 19.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 40°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 6710 m   Uppskattad bana: 01, 10

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3064 Newark (EWR) 18:45 planerad

19:00 19.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 40°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 6710 m   Uppskattad bana: 01, 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 19:16 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5435 Charlotte (CLT) 19:49 planerad

20:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01, 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5549 Charlotte (CLT) 20:59 planerad

21:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01, 10

22:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01, 10

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A320 American Airlines AA 674 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5671 Philadelphia (PHL) 22:22 planerad

23:00 19.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 20 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2611 Houston (IAH) 23:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5525 Charlotte (CLT) 23:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3404 Miami (MIA) 23:32 planerad

00:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

01:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

02:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

03:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

04:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

05:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5674 Charlotte (CLT) 05:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2187 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:58 planerad

06:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

07:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 24 - 25 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2610 Houston (IAH) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5577 Charlotte (CLT) 07:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5570 Philadelphia (PHL) 07:48 planerad

08:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3359 Miami (MIA) 08:05 planerad

09:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 49 Boston (BOS) 09:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5534 Charlotte (CLT) 09:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 50 Boston (BOS) 09:46 planerad

10:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

11:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 841 New York (JFK) 11:08 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 842 New York (JFK) 11:53 planerad

12:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7209 Toronto (YYZ) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5702 Philadelphia (PHL) 12:48 planerad

13:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7210 Toronto (YYZ) 13:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5702 Philadelphia (PHL) 13:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2283 Chicago (ORD) 13:25 planerad

14:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1749 Boston (BOS) 14:09 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1750 Boston (BOS) 14:44 planerad

15:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2601 Houston (IAH) 15:48 planerad

16:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3059 Newark (EWR) 16:27 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1041 New York (JFK) 16:48 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21