San Antonio, San Antonio (SAT / KSAT)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 400 m

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2342 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5723 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 774 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 715 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2053 Phoenix (PHX) 06:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 625 Seattle (SEA) 06:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 387 Denver (DEN) 06:30 planerad

07:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2185 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6020 Los Angeles (LAX) 07:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2214 New York (JFK) 07:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2392 Houston (IAH) 07:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 233 Chicago (ORD) 07:40 planerad

08:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2591 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:26 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2792 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2068 New York (JFK) 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1230 Chicago (ORD) 08:03 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2305 Atlanta 08:15 planerad

09:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 23 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1994 Houston (IAH) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1291 Houston 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5292 Charlotte (CLT) 09:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1358 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 33 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2591 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1291 San Diego (SAN) 09:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5292 Charlotte (CLT) 09:59 planerad

10:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 13L, 13R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1641 Atlanta 10:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1839 Washington (IAD) 10:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2190 Houston (IAH) 10:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3705 Detroit (DTW) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 37 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1120 Houston (IAH) 10:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1358 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:40 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1641 Atlanta (ATL) 10:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1839 Ontario (ONT) 10:54 planerad

11:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 13L, 13R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1790 Washington (IAD) 11:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1792 Denver (DEN) 11:13 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 625 Minneapolis (MSP) 11:15 planerad
United Airlines UA 1090 Houston 11:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2132 Atlanta 11:31 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2074 Las Vegas (LAS) 11:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1282 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 20 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1510 Denver (DEN) 11:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3608 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2190 Washington (IAD) 11:55 planerad

12:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 99°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 13L, 13R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3678 Newark (EWR) 12:04 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 632 Mexico City (MEX) 12:05 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 18 min.
Airbus A319 United Airlines UA 567 Houston (IAH) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 462 Las Vegas (LAS) 12:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2132 Atlanta (ATL) 12:17 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2074 New Orleans (MSY) 12:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1282 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:36 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3714 Newark (EWR) 12:40 planerad

13:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 523 Phoenix (PHX) 13:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2036 Chicago (ORD) 13:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1394 Los Angeles (LAX) 13:31 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1216 Atlanta 13:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2018 Colorado Springs (COS) 13:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Aeromexico AM 633 Mexico City (MEX) 13:20 planerad

14:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3548 Denver (DEN) 14:16 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1225 Chicago (ORD) 14:09 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1216 Atlanta (ATL) 14:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1394 Los Angeles (LAX) 14:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2019 Colorado Springs (COS) 14:43 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3671 Denver (DEN) 14:52 planerad

15:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2781 Charlotte (CLT) 15:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2105 Houston (IAH) 15:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2267 Chicago (ORD) 15:47 planerad

16:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1928 Atlanta 16:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6029 Los Angeles (LAX) 16:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 570 Phoenix (PHX) 16:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2075 New Orleans (MSY) 16:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1290 Chicago (ORD) 16:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1930 Houston (IAH) 16:09 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1928 Atlanta (ATL) 16:54 planerad

17:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 33 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3582 Minneapolis (MSP) 17:06 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2495 Atlanta 17:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 334 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:43 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1838 Ontario (ONT) 17:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1481 Houston (IAH) 17:47 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 494 Seattle (SEA) 17:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4618 Salt Lake City (SLC) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 19 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 2259 Washington (IAD) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6029 Los Angeles (LAX) 17:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1712 Charlotte (CLT) 17:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2075 Las Vegas (LAS) 17:30 planerad

18:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 45 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1988 Charlotte (CLT) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 463 Las Vegas (LAS) 18:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2372 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2495 Atlanta (ATL) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1290 Chicago (ORD) 18:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 334 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2111 Houston (IAH) 18:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1838 Washington (IAD) 18:48 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 647 Seattle (SEA) 18:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4618 Salt Lake City (SLC) 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4006 Minneapolis (MSP) 18:56 planerad

19:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1793 Houston (IAH) 19:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 511 Washington (IAD) 19:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 44 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1823 Phoenix (PHX) 19:01 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 626 Minneapolis (MSP) 19:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2372 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:55 planerad

20:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1564 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:04 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2995 Atlanta 20:32 planerad

21:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 188°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 28 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 530 Houston (IAH) 21:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 706 New York (JFK) 21:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1406 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2837 New York (JFK) 21:49 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2365 Atlanta 21:55 planerad

22:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1468 Miami (MIA) 22:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1247 Houston (IAH) 22:48 planerad

23:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1434 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2441 Charlotte (CLT) 23:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6046 Los Angeles (LAX) 23:32 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1630 Atlanta 23:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1012 Chicago (ORD) 23:34 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2234 Denver (DEN) 23:37 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 600 Seattle (SEA) 23:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2281 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1213 Salt Lake City (SLC) 23:58 planerad

00:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 386 Denver (DEN) 00:43 planerad

01:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

02:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

03:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 157°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

04:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 185°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

05:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 185°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R, 22

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 35 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2266 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2108 Houston (IAH) 05:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1604 Miami (MIA) 05:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1231 Salt Lake City (SLC) 05:54 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2221 Denver (DEN) 05:55 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01