San Antonio, San Antonio (SAT / KSAT)

Planespotter’s tidtabell

16:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 38 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 249 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 840 Chicago (ORD) 16:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 570 Phoenix (PHX) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 6076 Los Angeles (LAX) 16:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 249 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:45 planerad

17:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 48 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2057 Newark (EWR) 17:07 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 494 Seattle (SEA) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 - 31 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2259 Washington (IAD) 17:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1712 Charlotte (CLT) 17:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1252 Houston (IAH) 17:56 planerad

18:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1481 Houston (IAH) 18:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1988 Charlotte (CLT) 18:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2111 Houston (IAH) 18:54 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1823 Phoenix (PHX) 18:59 planerad

19:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 46 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1793 Houston (IAH) 19:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1564 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 645 Seattle (SEA) 19:00 planerad

20:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 530 Houston (IAH) 20:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2380 Washington (IAD) 20:50 planerad

21:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 34 min.
Airbus A320 American Airlines AA 725 Charlotte (CLT) 21:03 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2074 Las Vegas (LAS) 21:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 887 Phoenix (PHX) 21:22 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1406 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2075 Las Vegas (LAS) 21:54 planerad

22:00 19.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 43 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 194 New York (JFK) 22:04 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1247 Houston (IAH) 22:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 450 Phoenix (PHX) 22:54 planerad

23:00 19.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 31 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1468 Miami (MIA) 23:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2692 Charlotte (CLT) 23:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2281 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2234 Denver (DEN) 23:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5705 Los Angeles (LAX) 23:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 40 Los Angeles (LAX) 23:50 planerad

00:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

01:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

02:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

03:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

04:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

05:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 42 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1052 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2266 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:03 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2108 Houston (IAH) 05:45 planerad

06:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1604 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5707 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2053 Phoenix (PHX) 06:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2342 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 738 Charlotte (CLT) 06:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 715 Newark (EWR) 06:32 planerad

07:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 25 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2221 Denver (DEN) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2392 Houston (IAH) 07:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 233 Chicago (ORD) 07:37 planerad

08:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2591 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:39 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 32 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1526 Chicago (ORD) 08:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1633 Phoenix (PHX) 08:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2792 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1424 New York (JFK) 08:59 planerad

09:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2591 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:47 planerad

10:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 69°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1358 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3678 Newark (EWR) 10:19 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3714 Newark (EWR) 10:55 planerad

11:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 69°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 42 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 386 Denver (DEN) 11:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1282 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 42 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1358 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5265 Minneapolis (MSP) 11:46 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 2251 Salt Lake City (SLC) 11:58 planerad

12:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 69°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Sukhoi Superjet 100 Interjet 4O 4960 Monterrey (MTY) 12:00 planerad
United Airlines UA 1547 Denver 12:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 43 min.
Airbus A319 United Airlines UA 353 Washington (IAD) 12:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1282 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:48 planerad

13:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 33 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2017 Houston (IAH) 13:00 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 632 Mexico City (MEX) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3731 Salt Lake City (SLC) 13:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 35 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 548 Phoenix (PHX) 13:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Sukhoi Superjet 100 Interjet 4O 4961 Monterrey (MTY) 13:00 planerad

14:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A320 Volaris Y4 964 Mexico City (MEX) 14:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1262 Los Angeles (LAX) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 16 - 20 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2024 Houston (IAH) 14:00 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 633 Mexico City (MEX) 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3790 Salt Lake City (SLC) 14:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 548 Charlotte (CLT) 14:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 35 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:44 planerad

15:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 12L, 12R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Airbus A319 American Airlines AA 668 Charlotte (CLT) 15:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6076 Los Angeles (LAX) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1262 Los Angeles (LAX) 15:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2013 Phoenix (PHX) 15:48 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 965 Mexico City (MEX) 15:52 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02