Southwest Florida, Fort Myers (RSW / KRSW)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1792 Hartford (BDL) 11:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 665 Boston (BOS) 11:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1251 White Plains 11:22 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1614 Montréal (YUL) 11:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 364 Baltimore (BWI) 11:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 742 Chicago (ORD) 11:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6111 Chicago (MDW) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1292 Indianapolis (IND) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 942 Atlanta 11:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 532 Pittsburgh (PIT) 11:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 256 Boston (BOS) 11:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 614 Indianapolis (IND) 11:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1469 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1313 Chicago (ORD) 11:33 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 384 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2772 Detroit (DTW) 11:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1770 Denver (DEN) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 160 Madison (MSN) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1793 Hartford (BDL) 11:50 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 220 Chicago (ORD) 11:50 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 950 Portland (PWM) 11:50 planerad

12:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1301 Minneapolis (MSP) 12:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3343 New York (LGA) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 635 Nashville (BNA) 12:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1581 Washington (DCA) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1784 Kansas City (MCI) 12:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 319 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2476 Atlanta 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1585 Baltimore (BWI) 12:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 918 Grand Rapids 12:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 12:51 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1766 Boston (BOS) 12:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1615 Montréal (YUL) 12:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1252 White Plains 12:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4656 St Louis (STL) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2097 Chicago (MDW) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3333 New York (LGA) 12:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2404 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1582 Washington (DCA) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1785 New York (LGA) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 125°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4828 Houston (IAH) 13:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1184 Toronto (YYZ) 13:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1649 Newark (EWR) 13:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 565 Charlotte (CLT) 13:13 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2766 Detroit (DTW) 13:19 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 436 Cincinnati (CVG) 13:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1416 Denver (DEN) 13:34 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1660 Toronto (YYZ) 13:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 862 Philadelphia (PHL) 13:46 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 1927 New York (JFK) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 24 min.
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 636 Nashville (BNA) 13:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 318 Minneapolis (MSP) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1973 Baltimore (BWI) 13:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 946 Providence 13:39 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2476 Atlanta 13:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 13:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 565 Charlotte (CLT) 13:53 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1175 Toronto (YYZ) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 125°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 903 Hartford (BDL) 14:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1798 Chicago (MDW) 14:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 440 Atlanta 14:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1475 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:40 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 996 Minneapolis (MSP) 14:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 865 Boston (BOS) 14:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4486 Washington (DCA) 14:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3341 New York (LGA) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 19 min.
Airbus A320 United Airlines UA 590 Houston (IAH) 14:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 436 Cincinnati (CVG) 14:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2766 Detroit (DTW) 14:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 862 Philadelphia (PHL) 14:36 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 2707 New York (JFK) 14:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 904 Hartford (BDL) 14:43 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1061 Chicago (ORD) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1799 Columbus (CMH) 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 125°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2167 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1729 New York (JFK) 15:09 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4826 Houston (IAH) 15:11 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1599 Houston (IAH) 15:11 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 183 Latrobe 15:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 757 Charlotte (CLT) 15:42 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1305 Indianapolis (IND) 15:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2771 Detroit (DTW) 15:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 683 Detroit (DTW) 15:53 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1663 Toronto (YYZ) 15:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4827 Houston (IAH) 15:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 90 Düsseldorf (DUS) 15:19 planerad
Boeing 757 Virgin Atlantic VS 3205 Atlanta 15:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6923 Dallas (DAL) 15:20 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1500 New York (JFK) 15:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1475 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3358 New York (LGA) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4486 Washington (DCA) 15:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4358 Miami (MIA) 15:43 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 996 Minneapolis (MSP) 15:48 planerad

16:00 18.01.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 23 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 960 Atlanta 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1429 Milwaukee (MKE) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 385 Minneapolis (MSP) 16:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1068 Baltimore (BWI) 16:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1206 Chicago (ORD) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2198 Newark (EWR) 16:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 757 Charlotte (CLT) 16:22 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 282 Akron 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 16:30 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1266 Boston (BOS) 16:32 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1184 Milwaukee (MKE) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1429 Baltimore (BWI) 16:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2771 Detroit (DTW) 16:49 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 124 Chicago (ORD) 16:54 planerad

17:00 18.01.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 Columbus (CMH) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 529 Pittsburgh (PIT) 17:07 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2789 Detroit (DTW) 17:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2172 Pittsburgh (PIT) 17:20 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1280 Minneapolis (MSP) 17:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Washington (DCA) 17:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 830 Chicago (MDW) 17:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2267 Cleveland (CLE) 17:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1438 Chicago (ORD) 17:52 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2057 Chicago (ORD) 17:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 29 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 960 Atlanta 17:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 386 Minneapolis (MSP) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1068 Little Rock 17:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2561 Chicago (ORD) 17:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1172 St Louis (STL) 17:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 678 Detroit (DTW) 17:52 planerad

18:00 18.01.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 967 Cleveland (CLE) 18:04 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 970 Atlanta 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2103 Washington (DCA) 18:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 165 Boston (BOS) 18:16 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 150 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4856 St Louis (STL) 18:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 130 Charlotte (CLT) 18:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 429 New York (JFK) 18:49 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 159 Madison (MSN) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Washington (DCA) 18:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2026 Chicago (MDW) 18:05 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2789 Detroit (DTW) 18:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 830 Baltimore (BWI) 18:20 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1280 Minneapolis (MSP) 18:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2350 Cleveland (CLE) 18:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1419 Chicago (ORD) 18:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 938 Atlantic City 18:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1076 Newark (EWR) 18:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2103 Washington (DCA) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 19 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 239 Boston (BOS) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3334 New York (LGA) 19:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Detroit (DTW) 19:11 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2371 Boston (BOS) 19:19 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 827 Hartford (BDL) 19:23 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 7792 Newark (EWR) 19:42 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2275 Newark (EWR) 19:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1511 Newark (EWR) 19:50 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2423 Cleveland (CLE) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 970 Atlanta 19:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1070 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1730 New York (JFK) 19:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2066 Boston (BOS) 19:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 153 Charlotte (CLT) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4671 Chicago (MDW) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3360 New York (LGA) 19:43 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 365 Baltimore (BWI) 19:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 960 Cleveland (CLE) 19:58 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2608 Boston (BOS) 19:59 planerad

20:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 223 Chicago (ORD) 20:09 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 951 Portland (PWM) 20:17 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 387 Minneapolis (MSP) 20:17 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1172 Toronto (YYZ) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 399 St Louis (STL) 20:35 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 945 Atlantic City 20:36 planerad
Boeing 757 Aeromexico AM 4007 Atlanta 20:42 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 91 Düsseldorf (DUS) 20:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 814 Hartford (BDL) 20:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1512 Newark (EWR) 20:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 931 Milwaukee (MKE) 20:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 958 Boston (BOS) 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 13 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 947 Providence 21:13 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4824 Houston (IAH) 21:26 planerad
Airbus A321 Air France AF 2318 Detroit (DTW) 21:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1593 Houston (IAH) 21:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1865 Boston (BOS) 21:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 681 Baltimore (BWI) 21:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1857 Newark (EWR) 21:41 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 396 Atlanta 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1704 Dallas (DAL) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 388 Minneapolis (MSP) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 684 Indianapolis (IND) 21:15 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1185 Toronto (YYZ) 21:15 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Cleveland (CLE) 21:17 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 684 Detroit (DTW) 21:31 planerad

22:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 305°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1485 Kansas City (MCI) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2213 Chicago (ORD) 22:18 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2010 Nashville (BNA) 22:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1405 Minneapolis (MSP) 22:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1731 Charlotte (CLT) 22:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1743 Cincinnati (CVG) 22:04 planerad

23:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 305°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1661 Philadelphia (PHL) 23:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 689 Detroit (DTW) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1186 Milwaukee (MKE) 23:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3336 New York (LGA) 23:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 214 Baltimore (BWI) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Chicago (MDW) 23:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 725 Atlanta 23:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 954 Salt Lake City (SLC) 23:44 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2474 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

00:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 305°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 38 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1741 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 547 Chicago (MDW) 00:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2905 Newark (EWR) 00:58 planerad

01:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel broken

02:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel broken

03:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 334°   Moln/himmel broken

04:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

05:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 866 Boston (BOS) 05:40 planerad

06:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 488 Denver (DEN) 06:31 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 33 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 612 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 886 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 919 Grand Rapids 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1281 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:01 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1638 Charlotte (CLT) 06:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4492 Indianapolis (IND) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 676 Baltimore (BWI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4500 Pittsburgh (PIT) 06:55 planerad

07:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 606 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 380 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 527 Houston (IAH) 07:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1606 Philadelphia (PHL) 07:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 958 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1409 Minneapolis (MSP) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2643 Milwaukee (MKE) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4473 Chicago (MDW) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4490 Buffalo (BUF) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3316 New York (LGA) 07:50 planerad

08:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3379 Indianapolis (IND) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2817 Columbus (CMH) 08:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 283 Akron 08:49 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2011 Nashville (BNA) 08:06 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2780 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1646 Charlotte (CLT) 08:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1255 Chicago (ORD) 08:42 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1271 Atlanta (ATL) 08:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3383 Columbus (CMH) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2817 Atlanta (ATL) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 12 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2355 Philadelphia (PHL) 09:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 605 Detroit (DTW) 09:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 943 Atlantic City 09:14 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1732 Charlotte (CLT) 09:26 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1660 Toronto (YYZ) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4390 Providence 09:30 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 465 Boston (BOS) 09:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1742 Cincinnati (CVG) 09:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 823 Philadelphia 09:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3825 Chicago (MDW) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 19 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2085 Philadelphia (PHL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4349 Hartford (BDL) 09:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 489 Denver (DEN) 09:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 182 Latrobe 09:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1534 Newark (EWR) 09:30 planerad

10:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 134°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4912 St Louis (STL) 10:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 257 Columbus (CMH) 10:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1469 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 937 Boston (BOS) 10:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5471 Kansas City (MCI) 10:35 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2772 Detroit (DTW) 10:37 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 383 Minneapolis (MSP) 10:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1313 Chicago (ORD) 10:48 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 930 Milwaukee (MKE) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4347 Pittsburgh (PIT) 10:50 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 121 Chicago (ORD) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2354 Philadelphia (PHL) 10:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 936 Atlantic City 10:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 258 Columbus (CMH) 10:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1732 Charlotte (CLT) 10:16 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4385 Baltimore (BWI) 10:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2071 Las Vegas (LAS) 10:30 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 466 Boston (BOS) 10:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 822 Philadelphia 10:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3826 Indianapolis (IND) 10:50 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1663 Toronto (YYZ) 10:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18