Southwest Florida, Fort Myers (RSW / KRSW)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 19.04.2018

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 21 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2336 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1395 Chicago (MDW) 07:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2102 Philadelphia (PHL) 07:26 planerad

08:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 493 Baltimore (BWI) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1012 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1486 New York (LGA) 08:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1167 Atlanta (ATL) 08:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2492 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 866 Charlotte (CLT) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2077 St Louis (STL) 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2262 Chicago (ORD) 08:25 planerad

09:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 465 Boston (BOS) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1522 Pittsburgh (PIT) 09:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1820 Charlotte (CLT) 09:21 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1690 Newark (EWR) 09:21 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1232 Toronto (YYZ) 09:31 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1391 Cleveland (CLE) 09:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 811 Newark (EWR) 09:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 527 Washington (DCA) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5488 Pittsburgh (PIT) 09:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 466 Boston (BOS) 09:50 planerad

10:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 15°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 929 New York (JFK) 10:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 801 Atlanta 10:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 937 Boston (BOS) 10:16 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 605 Detroit (DTW) 10:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1033 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:38 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2494 Detroit (DTW) 10:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 565 Boston (BOS) 10:49 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 383 Minneapolis (MSP) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1820 Charlotte (CLT) 10:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 167 Baltimore (BWI) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 7800 Newark (EWR) 10:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1534 Newark (EWR) 10:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 812 Newark (EWR) 10:22 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1235 Toronto (YYZ) 10:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 527 Washington (DCA) 10:36 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 523 Denver (DEN) 10:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 930 New York (JFK) 10:48 planerad

11:00 19.04.2018

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1581 Washington (DCA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Hartford (BDL) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2030 Chicago (MDW) 11:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1268 Montréal (YUL) 11:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1550 Newark (EWR) 11:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1251 White Plains 11:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1037 Philadelphia (PHL) 11:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 742 Chicago (ORD) 11:38 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 801 Atlanta (ATL) 11:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 220 Chicago (ORD) 11:12 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1866 Boston (BOS) 11:34 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1582 Washington (DCA) 11:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2494 Detroit (DTW) 11:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 256 Boston (BOS) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1807 Baltimore (BWI) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 384 Minneapolis (MSP) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1923 Chicago (MDW) 11:50 planerad

12:00 19.04.2018

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 19 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1276 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1377 New York (LGA) 12:18 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2335 Atlanta 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Indianapolis (IND) 12:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1234 Toronto (YYZ) 12:31 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 211 Newark (EWR) 12:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 756 Cincinnati (CVG) 12:50 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1184 Toronto (YYZ) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1319 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1252 White Plains 12:05 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1269 Montréal (YUL) 12:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2418 Newark (EWR) 12:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1036 Philadelphia (PHL) 12:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2404 Chicago (ORD) 12:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1427 New York (LGA) 12:58 planerad

13:00 19.04.2018

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 622 Washington (DCA) 13:15 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2097 Minneapolis (MSP) 13:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1565 Boston (BOS) 13:23 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1697 Philadelphia (PHL) 13:33 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2069 Denver (DEN) 13:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1765 Atlanta 13:54 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 701 Charlotte (CLT) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 17 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1480 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 New York (LGA) 13:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2335 Atlanta (ATL) 13:17 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 756 Cincinnati (CVG) 13:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 904 Hartford (BDL) 13:33 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1237 Toronto (YYZ) 13:35 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1175 Toronto (YYZ) 13:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 622 Washington (DCA) 13:55 planerad

14:00 19.04.2018

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3226 Baltimore (BWI) 14:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 903 Hartford (BDL) 14:06 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 865 Boston (BOS) 14:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5728 Chicago (MDW) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5993 Providence 14:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 23 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2066 Boston (BOS) 14:03 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2097 Minneapolis (MSP) 14:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1697 Philadelphia (PHL) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 101 Denver (DEN) 14:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 612 Newark (EWR) 14:46 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 90 Düsseldorf (DUS) 14:47 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 3205 Atlanta (ATL) 14:47 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1809 Charlotte (CLT) 14:50 planerad
Airbus A320 British Airways BA 1941 Charlotte (CLT) 14:50 planerad

15:00 19.04.2018

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 329 New York (JFK) 15:06 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2177 Detroit (DTW) 15:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1649 Newark (EWR) 15:09 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 128 Key West 15:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2167 Chicago (ORD) 15:22 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 4453 Atlanta 15:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2113 Philadelphia (PHL) 15:36 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1136 Atlanta 15:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 442 Columbus (CMH) 15:50 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 134 Orlando (MCO) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1332 Chicago (MDW) 15:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1066 Boston (BOS) 15:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 976 Providence 15:30 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 87 Orlando (MCO) 15:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 130 New York (JFK) 15:46 planerad

16:00 19.04.2018

+32°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1141 Chicago (ORD) 16:08 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2064 New York (LGA) 16:16 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1068 Atlanta 16:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5474 Baltimore (BWI) 16:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Washington (DCA) 16:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2177 Detroit (DTW) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 7793 Newark (EWR) 16:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1983 Newark (EWR) 16:10 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 135 Key West 16:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 422 Indianapolis (IND) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1136 Atlanta (ATL) 16:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2425 Chicago (ORD) 16:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2113 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1141 Chicago (ORD) 16:58 planerad

17:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 min.
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2028 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad
Boeing 757 Air France AF 2332 Atlanta 17:41 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 91 Düsseldorf (DUS) 17:41 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2390 Houston (IAH) 17:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 13 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2019 New York (LGA) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 470 Baltimore (BWI) 17:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Washington (DCA) 17:28 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1068 Atlanta (ATL) 17:35 planerad

18:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1467 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 7792 Newark (EWR) 18:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1985 Newark (EWR) 18:08 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 842 Charlotte (CLT) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1117 Indianapolis (IND) 18:10 planerad
Embraer 190 Singapore Airlines SQ 1501 New York (JFK) 18:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1808 Cleveland (CLE) 18:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 239 Boston (BOS) 18:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 965 Boston (BOS) 18:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5636 Chicago (MDW) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2396 Atlanta (ATL) 18:36 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2077 Minneapolis (MSP) 18:38 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1646 Houston (IAH) 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1117 Baltimore (BWI) 18:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1730 New York (JFK) 18:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1467 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

19:00 19.04.2018

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 34 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1226 Atlanta 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1975 Baltimore (BWI) 19:05 planerad
Airbus A321 Air Canada AC 1236 Toronto (YYZ) 19:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1065 Boston (BOS) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 American Airlines AA 842 Charlotte (CLT) 19:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1076 Newark (EWR) 19:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1688 Cleveland (CLE) 19:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1766 Boston (BOS) 19:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1072 Chicago (MDW) 19:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 958 Boston (BOS) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1975 Richmond (RIC) 19:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1226 Atlanta (ATL) 19:55 planerad

20:00 19.04.2018

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1929 St Louis (STL) 20:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 223 Chicago (ORD) 20:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 943 Atlantic City 20:44 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1628 Atlanta 20:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Air Canada AC 1239 Toronto (YYZ) 20:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 966 Boston (BOS) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5643 Columbus (CMH) 20:50 planerad

21:00 19.04.2018

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1511 Newark (EWR) 21:00 planerad
Boeing 757 Air France AF 2318 Detroit (DTW) 21:06 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 488 Denver (DEN) 21:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 678 Detroit (DTW) 21:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 936 Atlantic City 21:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1512 Newark (EWR) 21:40 planerad

22:00 19.04.2018

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 46 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 710 Atlanta 22:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1880 Charlotte (CLT) 22:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 429 New York (JFK) 22:48 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2331 Atlanta 22:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 775 New York (LGA) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 489 Denver (DEN) 22:10 planerad

23:00 19.04.2018

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 160 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1989 Philadelphia (PHL) 23:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2184 Houston (IAH) 23:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1941 Chicago (ORD) 23:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5655 Baltimore (BWI) 23:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2366 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

00:00 20.04.2018

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 16 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1765 Boston (BOS) 00:03 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1853 Charlotte (CLT) 00:19 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1305 Atlanta 00:25 planerad

01:00 20.04.2018

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1165 Boston (BOS) 01:19 planerad

02:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel few

03:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel few

04:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel few

05:00 20.04.2018

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 338°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2584 Atlanta (ATL) 05:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1566 Boston (BOS) 05:46 planerad

06:00 20.04.2018

+15°C   Vindar: 1 m/s @ 338°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 22 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 230 New York (JFK) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1489 Baltimore (BWI) 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2397 Newark (EWR) 06:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1844 Charlotte (CLT) 06:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 527 Houston (IAH) 06:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 866 Boston (BOS) 06:46 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23