Southwest Florida, Fort Myers (RSW / KRSW)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+34°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 20 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1222 New York (LGA) 19:08 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1662 Toronto (YYZ) 19:09 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1808 Huntsville (HSV) 19:17 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1757 Atlanta 19:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2619 Atlanta 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Indianapolis (IND) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 349 St Louis (STL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2821 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1070 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:34 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 569 Charlotte (CLT) 19:39 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1266 Boston (BOS) 19:47 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1163 New York (LGA) 19:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1540 New York (LGA) 19:59 planerad

20:00 24.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 683 Detroit (DTW) 20:11 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 943 Atlantic City 20:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Baltimore (BWI) 20:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1665 Toronto (YYZ) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 352 Chicago (MDW) 20:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 678 Detroit (DTW) 20:55 planerad

21:00 24.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 737-900 Air France AF 2465 Atlanta 21:43 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2247 Atlanta 21:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 936 Atlantic City 21:32 planerad

22:00 24.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 306°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 101 San Diego (SAN) 22:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 629 Philadelphia (PHL) 22:03 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1741 Charlotte (CLT) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 254 Baltimore (BWI) 22:30 planerad

23:00 24.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 327°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2260 Houston (IAH) 23:16 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1857 Newark (EWR) 23:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 404 Philadelphia (PHL) 23:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2474 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2289 Atlanta 23:50 planerad

00:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 327°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2474 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1803 Chicago (MDW) 00:45 planerad

01:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 327°   Moln/himmel broken

02:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

03:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

04:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

05:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

06:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 33 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1167 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1591 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2416 Chicago (MDW) 06:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1606 Philadelphia (PHL) 06:38 planerad

07:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 527 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 345 Atlanta 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2517 Baltimore (BWI) 07:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1281 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:45 planerad

08:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 811 Newark (EWR) 08:20 planerad
Airbus A320 Emirates EK 6903 Newark (EWR) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1753 Atlanta 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1255 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1646 Charlotte (CLT) 08:30 planerad

09:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 24 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2545 Baltimore (BWI) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1732 Charlotte (CLT) 09:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 507 Chicago (MDW) 09:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 746 Washington (DCA) 09:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 37 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 812 Newark (EWR) 09:00 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4374 Newark (EWR) 09:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2545 Washington 09:55 planerad

10:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 329 New York (JFK) 10:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 255 Jacksonville 10:15 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4379 New York 10:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 605 Detroit (DTW) 10:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1183 Newark (EWR) 10:34 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2423 Cleveland (CLE) 10:36 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 383 Minneapolis (MSP) 10:44 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 930 Milwaukee (MKE) 10:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1469 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1313 Chicago (ORD) 10:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 508 Columbus (CMH) 10:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1732 Charlotte (CLT) 10:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 746 Washington (DCA) 10:35 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1500 New York (JFK) 10:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 255 St Louis (STL) 10:55 planerad

11:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 11:16 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1121 New York 11:18 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2868 Detroit (DTW) 11:21 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 742 Chicago (ORD) 11:43 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 486 Denver (DEN) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 23 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 220 Chicago (ORD) 11:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2206 Newark (EWR) 11:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Cleveland (CLE) 11:31 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 384 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1313 Chicago (ORD) 11:45 planerad

12:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 433 Columbus (CMH) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2205 Pittsburgh (PIT) 12:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 801 Atlanta 12:22 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1732 Cincinnati (CVG) 12:34 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 861 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2581 New York (LGA) 12:03 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1679 New York (LGA) 12:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1588 New York (LGA) 12:09 planerad
Boeing 737-900 Air France AF 2435 Detroit (DTW) 12:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2868 Detroit (DTW) 12:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2404 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2206 Baltimore (BWI) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 434 Columbus (CMH) 12:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 487 Denver (DEN) 12:56 planerad

13:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 846 Cincinnati (CVG) 13:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1652 Minneapolis (MSP) 13:14 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 865 Boston (BOS) 13:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2603 Philadelphia (PHL) 13:32 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 35 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1732 Cincinnati (CVG) 13:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 801 Atlanta 13:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1817 Los Angeles (LAX) 13:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 846 Cincinnati (CVG) 13:56 planerad

14:00 25.06.2019

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 823 Philadelphia 14:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1475 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1251 White Plains 14:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 14:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1652 Minneapolis (MSP) 14:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2603 Philadelphia (PHL) 14:15 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1066 Boston (BOS) 14:17 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 3205 Atlanta 14:45 planerad

15:00 25.06.2019

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 23 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2177 Detroit (DTW) 15:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2167 Chicago (ORD) 15:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2561 Chicago (ORD) 15:52 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1136 Atlanta 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 27 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 822 Philadelphia 15:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1252 White Plains 15:11 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 90 Düsseldorf (DUS) 15:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1475 Chicago (ORD) 15:38 planerad

16:00 25.06.2019

+32°C   Vindar: 5 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1317 Baltimore (BWI) 16:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Philadelphia (PHL) 16:36 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2177 Detroit (DTW) 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1317 Chicago (MDW) 16:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1136 Atlanta 16:55 planerad

17:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 297°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1501 New York (JFK) 17:04 planerad
Airbus A340-300 United Airlines UA 9682 Dusseldorf 17:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2425 Cleveland (CLE) 17:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1823 Chicago (MDW) 17:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2704 Atlanta 17:34 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Washington (DCA) 17:37 planerad
Boeing 757 Aeromexico AM 4802 Atlanta 17:41 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 91 Düsseldorf (DUS) 17:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 37 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2561 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Philadelphia (PHL) 17:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1200 Pittsburgh (PIT) 17:55 planerad

18:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 297°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2821 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:28 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 569 Charlotte (CLT) 18:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1206 Chicago 18:44 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 165 Boston (BOS) 18:47 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 16 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2424 Cleveland (CLE) 18:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1730 New York (JFK) 18:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Washington (DCA) 18:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2426 Kansas City (MCI) 18:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2704 Atlanta 18:42 planerad
Airbus A340-300 United Airlines UA 9683 Dusseldorf 18:50 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19