Southwest Florida, Fort Myers (RSW / KRSW)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 866 Boston (BOS) 06:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2195 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2239 Pittsburgh (PIT) 06:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1646 Charlotte (CLT) 06:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2215 Detroit (DTW) 06:25 planerad

07:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1281 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 527 Houston (IAH) 07:00 planerad

08:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1753 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5069 New York (LGA) 08:00 planerad

09:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 937 Boston (BOS) 09:57 planerad

10:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 16 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 329 New York (JFK) 10:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1183 Newark (EWR) 10:31 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 383 Minneapolis (MSP) 10:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Houston 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1469 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1252 White Plains 10:55 planerad

11:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 113°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 33 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2189 Detroit (DTW) 11:11 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1251 White Plains 11:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1850 Minneapolis (MSP) 11:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 742 Chicago 11:51 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 486 Denver (DEN) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 19 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1742 Cincinnati (CVG) 11:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Detroit (DTW) 11:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Pittsburgh (PIT) 11:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2206 Newark (EWR) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 384 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 308 Hartford (BDL) 11:54 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1630 New York (JFK) 11:55 planerad

12:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 113°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5043 New York (LGA) 12:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 12:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1732 Atlanta 12:28 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 27 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1469 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:03 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2868 Detroit (DTW) 12:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2404 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 487 Denver (DEN) 12:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5043 New York (LGA) 12:55 planerad

13:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 113°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 15 min.
United Airlines UA 461 Washington 13:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 811 Newark (EWR) 13:09 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 865 Boston (BOS) 13:12 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2003 Denver (DEN) 13:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2603 Philadelphia (PHL) 13:34 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 26 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2211 Chicago (ORD) 13:12 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1732 Atlanta (ATL) 13:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 812 Newark (EWR) 13:54 planerad

14:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 208°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2603 Philadelphia (PHL) 14:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2343 Denver (DEN) 14:15 planerad

15:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 208°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 21 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2922 Minneapolis (MSP) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 161 Gulfport (GPT) 15:13 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 121 Chicago (ORD) 15:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2167 Chicago (ORD) 15:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2131 Detroit (DTW) 15:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 967 Cleveland (CLE) 15:27 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 714 Cincinnati (CVG) 15:48 planerad

16:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 208°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2561 Chicago (ORD) 16:06 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 732 Atlanta 16:28 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1262 Charlotte (CLT) 16:33 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Washington (DCA) 16:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Philadelphia (PHL) 16:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1729 New York 16:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 16 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2922 Minneapolis (MSP) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 162 Gulfport (GPT) 16:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 124 Chicago (ORD) 16:12 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2131 Detroit (DTW) 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2003 Chicago (ORD) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 714 Cincinnati (CVG) 16:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2561 Chicago (ORD) 16:51 planerad

17:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2704 Atlanta 17:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Detroit (DTW) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A320 United Airlines UA 267 Houston (IAH) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 960 Cleveland (CLE) 17:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Philadelphia (PHL) 17:19 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 732 Atlanta (ATL) 17:26 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1262 Charlotte (CLT) 17:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1730 New York 17:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Washington (DCA) 17:40 planerad

18:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 18 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1062 Newark (EWR) 18:07 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1743 Cincinnati (CVG) 18:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1070 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 569 Charlotte (CLT) 18:39 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2355 Philadelphia (PHL) 18:45 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 307 Hartford (BDL) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2704 Atlanta (ATL) 18:44 planerad

19:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1662 Toronto (YYZ) 19:11 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 17 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1076 Newark (EWR) 19:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 958 Boston (BOS) 19:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1070 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:07 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Cleveland (CLE) 19:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 569 Charlotte (CLT) 19:33 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2354 Philadelphia (PHL) 19:40 planerad

20:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 342°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 21 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 385 Minneapolis (MSP) 20:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1511 Newark (EWR) 20:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1918 Detroit (DTW) 20:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1665 Toronto (YYZ) 20:15 planerad

21:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 342°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1512 Newark (EWR) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 386 Minneapolis (MSP) 21:20 planerad

22:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 342°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2474 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1165 Boston (BOS) 22:59 planerad

23:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 31 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5071 New York (LGA) 23:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2260 Houston (IAH) 23:19 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 404 Philadelphia (PHL) 23:50 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2289 Atlanta 23:59 planerad

00:00 15.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1741 Charlotte (CLT) 00:13 planerad

01:00 15.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 105°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

02:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 115°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

03:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 115°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

04:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 115°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

05:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 109°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01