Greater Rochester, Rochester (ROC / KROC)

Planespotter’s tidtabell

12:00 26.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 4570 m   Uppskattad bana: 22, 25, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2320 Baltimore (BWI) 12:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4884 Philadelphia (PHL) 12:08 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 22 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Jacksonville (JAX) 12:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2146 Atlanta 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5298 New York (LGA) 12:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4884 Philadelphia (PHL) 12:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2320 Orlando (MCO) 12:45 planerad

13:00 26.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 4570 m   Uppskattad bana: 22, 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 9 min.
United Airlines UA 496 Washington 13:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 586 New York (JFK) 13:09 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4096 Boston (BOS) 13:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4818 Boston (BOS) 13:16 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 2 - 29 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1385 Newark (EWR) 13:11 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4096 Boston (BOS) 13:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4818 Boston (BOS) 13:42 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 485 New York (JFK) 13:44 planerad

14:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 41 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5890 New York (LGA) 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5005 Philadelphia (PHL) 14:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3686 Chicago (ORD) 14:49 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5941 New York (LGA) 14:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Embraer RJ145 Austrian OS 7820 Washington 14:40 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5977 New York (LGA) 14:59 planerad

15:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 713 Boston (BOS) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 5005 Philadelphia (PHL) 15:08 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3686 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5876 New York (LGA) 15:25 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7672 New York 15:50 planerad

16:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 28 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5389 New York (LGA) 16:11 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2823 Chicago 16:39 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Washington (DCA) 16:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2004 Chicago (ORD) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 19 min.
Embraer 190 Qatar Airways QR 4180 New York 16:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 685 New York (JFK) 16:27 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5313 New York (LGA) 16:46 planerad

17:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 8 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 2 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 5004 Boston (BOS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3130 Detroit (DTW) 17:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1584 Atlanta 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2342 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5051 New York 17:49 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3947 Chicago (ORD) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Washington (DCA) 17:20 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2824 Chicago 17:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 518 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3740 Detroit (DTW) 17:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2552 Baltimore (BWI) 17:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5004 Philadelphia (PHL) 17:55 planerad

18:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2236 New York (JFK) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3314 New York (LGA) 18:11 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 8612 Newark (EWR) 18:23 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2100 Washington (IAD) 18:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5335 Charlotte (CLT) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5051 New York (JFK) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1584 Atlanta 18:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3947 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2616 New York (JFK) 18:35 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3314 New York (LGA) 18:45 planerad

19:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5335 Charlotte (CLT) 19:26 planerad

20:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 7 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4934 Philadelphia (PHL) 20:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 679 Chicago (ORD) 20:59 planerad

21:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4049 Chicago (ORD) 21:33 planerad

22:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 8 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5174 Charlotte (CLT) 22:48 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6049 New York (LGA) 22:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4633 Philadelphia (PHL) 22:57 planerad

23:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5411 Washington (DCA) 23:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4847 Philadelphia (PHL) 23:04 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2230 New York (JFK) 23:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5967 New York (LGA) 23:18 planerad
Boeing 717-200 Aeromexico AM 3771 Detroit (DTW) 23:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 632 Minneapolis (MSP) 23:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 308 Detroit (DTW) 23:46 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1111 Atlanta 23:54 planerad

00:00 27.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3309 New York (JFK) 00:13 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1642 Chicago (ORD) 00:17 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 486 New York (JFK) 00:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1077 Baltimore (BWI) 00:25 planerad

01:00 27.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

02:00 27.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

03:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

04:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

05:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5231 New York (JFK) 05:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 185 New York (JFK) 05:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4880 Philadelphia (PHL) 05:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5412 Washington (DCA) 05:41 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3410 New York (JFK) 05:45 planerad

06:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 30 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5898 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6017 New York (LGA) 06:02 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2129 Atlanta 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 313 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2741 Detroit (DTW) 06:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1436 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2873 Minneapolis (MSP) 06:45 planerad

07:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5612 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3689 Chicago (ORD) 07:36 planerad

08:00 27.06.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 25, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3701 Detroit 08:25 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2317 Orlando (SFB) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1845 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4831 Philadelphia (PHL) 08:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4793 Indianapolis 08:05 planerad

09:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 27 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 286 New York (JFK) 09:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4817 Boston 09:33 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4977 Philadelphia (PHL) 09:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4782 Washington (DCA) 09:56 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5934 Boston (BOS) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 44 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3701 Detroit 09:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2334 Orlando (SFB) 09:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 712 Boston (BOS) 09:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4817 Washington (DCA) 09:59 planerad

10:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 29 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2821 Chicago 10:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 558 Chicago (ORD) 10:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 418 Orlando (MCO) 10:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5256 New York (JFK) 10:34 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1674 Detroit (DTW) 10:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1387 Newark (EWR) 10:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4977 Philadelphia (PHL) 10:08 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5262 New York (JFK) 10:12 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2102 Washington (IAD) 10:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4782 Philadelphia (PHL) 10:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5922 New York (LGA) 10:32 planerad

11:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 257°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5126 Charlotte (CLT) 11:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3838 Chicago (ORD) 11:09 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3156 New York 11:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3487 Detroit 11:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3752 Detroit (DTW) 11:23 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2146 Atlanta 11:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Washington (DCA) 11:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5298 New York (LGA) 11:39 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 22 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2822 Chicago (ORD) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 418 Baltimore (BWI) 11:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5256 New York (JFK) 11:09 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 397 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5126 Charlotte (CLT) 11:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3838 Chicago (ORD) 11:41 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2619 New York (JFK) 11:47 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1672 Detroit (DTW) 11:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3752 Detroit (DTW) 11:58 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19