Greater Rochester, Rochester (ROC / KROC)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 5 m/s @ 280°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 35 min.
Airbus A319 American Airlines AA 505 Charlotte (CLT) 11:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 879 Atlanta 11:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Washington (DCA) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2251 Tampa (TPA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 18 min.
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1672 Detroit (DTW) 11:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3838 Chicago (ORD) 11:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1727 Baltimore (BWI) 11:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Washington (DCA) 11:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 505 Charlotte (CLT) 11:54 planerad

12:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 5 m/s @ 280°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 29 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2827 Chicago (ORD) 12:16 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3156 New York (JFK) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1008 Baltimore (BWI) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 879 Atlanta 12:01 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2826 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1466 Orlando (MCO) 12:30 planerad

13:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 296°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 5 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4884 Philadelphia (PHL) 13:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4855 Boston (BOS) 13:50 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3464 Detroit (DTW) 13:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4341 Newark (EWR) 13:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2718 New York (JFK) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1008 Tampa (TPA) 13:25 planerad

14:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 296°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 26 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3337 New York (LGA) 14:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 586 New York (JFK) 14:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4104 Washington (IAD) 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5109 Charlotte (CLT) 14:36 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4912 Boston (BOS) 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1674 Detroit (DTW) 14:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5005 Philadelphia (PHL) 14:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3342 New York (LGA) 14:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 485 New York (JFK) 14:41 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 296°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3484 Chicago (ORD) 15:03 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 24 - 42 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4352 Washington (IAD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5109 Charlotte (CLT) 15:06 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3484 Chicago (ORD) 15:48 planerad

16:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 713 Boston (BOS) 16:06 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2222 New York 16:41 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Washington (DCA) 16:43 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2823 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 685 New York (JFK) 16:41 planerad

17:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 880 Atlanta 17:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5883 New York (LGA) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3130 Detroit (DTW) 17:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3947 Chicago (ORD) 17:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4848 Boston (BOS) 17:41 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 23 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2824 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Washington (DCA) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2632 New York (JFK) 17:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4964 Boston (BOS) 17:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5907 New York (LGA) 17:48 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 880 Atlanta 17:59 planerad

18:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4433 Charlotte (CLT) 18:07 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1380 Newark (EWR) 18:33 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3818 Washington (IAD) 18:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1676 Detroit (DTW) 18:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3947 Chicago (ORD) 18:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4918 Philadelphia (PHL) 18:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4433 Charlotte (CLT) 18:39 planerad

19:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1388 Newark (EWR) 19:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3912 Washington (IAD) 19:30 planerad

20:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4934 Philadelphia (PHL) 20:34 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2825 Chicago (ORD) 20:59 planerad

21:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1382 Newark (EWR) 21:21 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4049 Chicago (ORD) 21:29 planerad

22:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 300°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2300 New York (JFK) 22:53 planerad

23:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 300°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1410 Baltimore (BWI) 23:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4356 Charlotte (CLT) 23:16 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4251 Newark (EWR) 23:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5411 Washington (DCA) 23:37 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 858 Atlanta 23:44 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1653 Detroit (DTW) 23:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3445 Minneapolis (MSP) 23:54 planerad

00:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 300°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 486 New York (JFK) 00:10 planerad

01:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

02:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

03:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

04:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

05:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 19 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4382 Charlotte (CLT) 05:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3371 New York (JFK) 05:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 185 New York (JFK) 05:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4880 Philadelphia (PHL) 05:49 planerad

06:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 25°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2597 Baltimore (BWI) 06:00 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3465 Detroit (DTW) 06:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5412 Washington (DCA) 06:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 847 Atlanta (ATL) 06:30 planerad

07:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 5 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 07, 10

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4971 Newark (EWR) 07:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2820 Chicago (ORD) 07:30 planerad

08:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 5 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 07, 10

09:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 5 m/s @ 52°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04, 07, 10

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 286 New York (JFK) 09:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4850 Washington (IAD) 09:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5181 Philadelphia (PHL) 09:42 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1382 Newark (EWR) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1387 Newark (EWR) 09:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 712 Boston (BOS) 09:50 planerad

10:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 5 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 10

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2821 Chicago (ORD) 10:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2102 Washington (IAD) 10:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4974 Washington (IAD) 10:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2822 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5181 Philadelphia (PHL) 10:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3838 Chicago (ORD) 10:41 planerad

Andra datum

January, 2019

18