Richmond, Richmond (RIC / KRIC)

Planespotter’s tidtabell

08:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1481 Boston (BOS) 08:26 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4139 Detroit (DTW) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1165 Atlanta 08:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4802 Philadelphia (PHL) 08:47 planerad

09:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 47 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta 09:08 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3483 New York (LGA) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4139 Detroit (DTW) 09:28 planerad

10:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 18 min.
United Airlines UA 115 New York 10:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 10:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5965 Boston (BOS) 10:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 24 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta (ATL) 10:06 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3483 New York (LGA) 10:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 10:43 planerad

11:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 17 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta 11:17 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1081 Boston (BOS) 11:27 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1736 Fort Lauderdale (FLL) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 51 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5965 Boston (BOS) 11:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:52 planerad

12:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 23 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3636 Detroit (DTW) 12:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3811 New York (LGA) 12:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4540 Philadelphia (PHL) 12:48 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 24 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta (ATL) 12:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1482 Boston (BOS) 12:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4053 New York (LGA) 12:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 841 Orlando (MCO) 12:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3636 Detroit (DTW) 12:50 planerad

13:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta 13:27 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4540 Philadelphia (PHL) 13:18 planerad

14:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 17 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3494 New York (LGA) 14:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5150 Charlotte (CLT) 14:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5306 Charlotte (CLT) 14:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4156 Chicago (ORD) 14:49 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1281 Boston (BOS) 14:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta (ATL) 14:12 planerad

15:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 15:20 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3494 New York (LGA) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5150 Charlotte (CLT) 15:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4156 Chicago (ORD) 15:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5306 Charlotte (CLT) 15:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1282 Boston (BOS) 15:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 15:52 planerad

16:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 89°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3368 New York (JFK) 16:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3371 Minneapolis (MSP) 16:31 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1879 Atlanta 16:51 planerad

17:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6023 Boston (BOS) 17:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 930 Orlando (MCO) 17:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6185 Detroit (DTW) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 17:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Orlando (MCO) 17:48 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3276 Chicago (ORD) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 47 min.
United Airlines UA 114 New York 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3371 Minneapolis (MSP) 17:06 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1879 Atlanta (ATL) 17:53 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6185 Detroit (DTW) 17:55 planerad

18:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4695 New York (LGA) 18:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3862 Washington 18:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4813 Philadelphia (PHL) 18:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1198 Atlanta 18:46 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6023 Boston (BOS) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 18:01 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1735 Fort Lauderdale (FLL) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 18:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3276 Chicago (ORD) 18:27 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3393 New York (JFK) 18:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Orlando (MCO) 18:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4695 New York (LGA) 18:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3801 Chicago (ORD) 18:45 planerad

19:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1909 Charlotte (CLT) 19:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4878 Philadelphia (PHL) 19:23 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4813 Philadelphia (PHL) 19:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1198 Atlanta (ATL) 19:44 planerad

20:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 42 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 381 Boston (BOS) 20:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1124 Atlanta 20:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 53 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1909 Charlotte (CLT) 20:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 682 Boston (BOS) 20:54 planerad

21:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 450 Chicago (ORD) 21:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3472 New York 21:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4919 Philadelphia (PHL) 21:42 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1946 Charlotte (CLT) 21:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3506 Chicago 21:57 planerad

22:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 16 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1978 Atlanta 22:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1146 Fort Lauderdale (FLL) 22:41 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5940 Boston (BOS) 22:53 planerad

23:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5113 New York (LGA) 23:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2327 Denver (DEN) 23:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1882 Charlotte (CLT) 23:28 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2361 Atlanta 23:54 planerad

00:00 16.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4455 Miami (MIA) 00:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1133 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:15 planerad

01:00 16.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16

02:00 16.10.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 20

03:00 16.10.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 20

04:00 16.10.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 16, 20

05:00 16.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16, 20

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 485 Charlotte (CLT) 05:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2625 Atlanta (ATL) 05:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6240 Detroit (DTW) 05:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4485 New York (LGA) 05:57 planerad

06:00 16.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16, 20

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1145 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1194 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Philadelphia (PHL) 06:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6003 Boston (BOS) 06:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1911 Charlotte (CLT) 06:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1499 Chicago (ORD) 06:55 planerad

07:00 16.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 16, 20

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1925 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2204 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4477 Miami (MIA) 07:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5142 New York (JFK) 07:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3438 Chicago (ORD) 07:40 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01