Richmond, Richmond (RIC / KRIC)

Planespotter’s tidtabell

08:00 19.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 29 - 57 min.
Air Canada AC 1552 Montreal 08:00 planerad
Air Canada AC 1652 Toronto 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3599 Detroit (DTW) 08:57 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta 08:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 27 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1673 Atlanta 08:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 382 Boston (BOS) 08:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4802 Philadelphia (PHL) 08:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4984 Philadelphia 08:53 planerad

09:00 19.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 09:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 57 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1961 Atlanta 09:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta 09:57 planerad

10:00 19.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3356 Chicago (ORD) 10:21 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2107 Nashville (BNA) 10:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5380 Charlotte (CLT) 10:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:51 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5947 Boston (BOS) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 10:21 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2097 Washington (IAD) 10:40 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2802 Chicago (ORD) 10:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4177 New York (LGA) 10:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3356 Chicago (ORD) 10:48 planerad

11:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3655 Chicago (ORD) 11:13 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5415 New York (JFK) 11:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta 11:27 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1736 Fort Lauderdale (FLL) 11:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3344 Chicago (ORD) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5380 Charlotte (CLT) 11:11 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2321 Nashville (BNA) 11:11 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5959 Boston (BOS) 11:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3655 Chicago (ORD) 11:44 planerad

12:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3680 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1081 Boston (BOS) 12:18 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta 12:13 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 841 Orlando (MCO) 12:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3344 Chicago (ORD) 12:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4751 New York (LGA) 12:34 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3856 Detroit (DTW) 12:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1482 Boston (BOS) 12:58 planerad

13:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta 13:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 842 Tampa 13:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3336 New York (LGA) 13:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3554 Minneapolis (MSP) 13:41 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4155 Salt Lake City (SLC) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:27 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta 13:55 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 8859 New York 13:55 planerad

14:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 3 - 4 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3618 Detroit (DTW) 14:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 14:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5150 Charlotte (CLT) 14:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4004 Chicago (ORD) 14:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1281 Boston (BOS) 14:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 19 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3336 New York (LGA) 14:03 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 853 Tampa 14:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4048 New York (LGA) 14:11 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4155 Minneapolis (MSP) 14:30 planerad

15:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 36 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4822 Philadelphia 15:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1178 Atlanta 15:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 941 Atlanta 15:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3277 Chicago (ORD) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 19 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 15:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4757 Minneapolis (MSP) 15:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5150 Charlotte (CLT) 15:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4004 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1282 Boston (BOS) 15:26 planerad
Embraer RJ145 Austrian OS 7822 Washington 15:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4822 Philadelphia 15:46 planerad

16:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 30 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4781 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 646 Fort Lauderdale (FLL) 16:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 16:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1307 Atlanta 16:35 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5536 New York (JFK) 16:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1165 Atlanta 16:39 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2845 Atlanta 16:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1178 Atlanta 16:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3277 Chicago (ORD) 16:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 645 Fort Lauderdale (FLL) 16:41 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4781 Minneapolis (MSP) 16:55 planerad

17:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4813 Philadelphia (PHL) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2805 Chicago 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4088 Detroit (DTW) 17:11 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 5421 Atlanta 17:19 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 840 Orlando (MCO) 17:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 17:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4107 Boston (BOS) 17:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3363 Chicago (ORD) 17:46 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2285 Washington (IAD) 17:51 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4695 New York (LGA) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 23 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 17:00 planerad
United Airlines UA 114 New York 17:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1165 Atlanta 17:23 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2327 Chicago (ORD) 17:29 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1307 Atlanta 17:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4813 Philadelphia (PHL) 17:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 3992 Atlanta 17:59 planerad

18:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3862 Washington 18:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Orlando (MCO) 18:36 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 18:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4165 Boston (BOS) 18:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3363 Chicago (ORD) 18:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3393 New York (JFK) 18:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4807 New York (LGA) 18:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3801 Chicago (ORD) 18:45 planerad

19:00 19.08.2019

+36°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 36 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1198 Atlanta 19:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 381 Boston (BOS) 19:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4878 Philadelphia 19:37 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 34 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:11 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Orlando (MCO) 19:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1198 Atlanta 19:50 planerad

20:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1124 Atlanta 20:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 682 Boston (BOS) 20:16 planerad

21:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 450 Chicago (ORD) 21:08 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1946 Charlotte (CLT) 21:19 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5436 New York 21:22 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3498 Minneapolis (MSP) 21:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4796 Newburgh 21:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4919 Philadelphia (PHL) 21:54 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3669 Chicago (ORD) 21:59 planerad

22:00 19.08.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1978 Atlanta 22:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3264 Chicago 22:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4179 Boston (BOS) 22:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2098 Atlanta 22:53 planerad

23:00 19.08.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 21 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3783 New York (LGA) 23:03 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2095 Washington (IAD) 23:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1146 Fort Lauderdale (FLL) 23:42 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 5746 Minneapolis (MSP) 23:50 planerad

00:00 20.08.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4455 Miami (MIA) 00:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3968 Miami (MIA) 00:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2361 Atlanta 00:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1133 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:18 planerad

01:00 20.08.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

02:00 20.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

03:00 20.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

04:00 20.08.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 193°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

05:00 20.08.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2625 Atlanta 05:45 planerad

06:00 20.08.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 29 - 39 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2204 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Philadelphia 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 4200 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1145 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3700 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4172 Boston (BOS) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4824 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2096 Washington (IAD) 06:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1911 Charlotte (CLT) 06:59 planerad

07:00 20.08.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 244°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1481 Boston (BOS) 07:39 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1925 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1499 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3937 Miami (MIA) 07:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4477 Miami (MIA) 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3860 Chicago (ORD) 07:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5142 New York (JFK) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3162 Chicago (ORD) 07:36 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01