Richmond, Richmond (RIC / KRIC)

Planespotter’s tidtabell

07:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel few börja från en höjd av 6100 m   Uppskattad bana: 20, 25

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4882 New York (JFK) 07:00 planerad
Airbus A319 N9026C American Airlines AA 2871 Miami (MIA) 07:00 planerad
Boeing 737-800 N953AN American AA 2204 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Embraer 175 American AA 4271 New York (LGA) 07:21 planerad
Airbus A319 N878UA United UA 1499 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Embraer 175 American AA 3860 Chicago (ORD) 07:34 planerad

08:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel few börja från en höjd av 6100 m   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 19 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 966 Tampa 08:11 planerad
Embraer RJ140 American AA 3867 New York (LGA) 08:30 planerad
Embraer 190 N198JB JetBlue Airways B6 1481 Boston (BOS) 08:36 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5296 Charlotte (CLT) 08:36 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1961 Atlanta 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4802 Philadelphia (PHL) 08:30 planerad
Boeing 737-800 American AA 2472 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 959 Tampa 08:56 planerad

09:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel few börja från en höjd av 6100 m   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 52 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta (ATL) 09:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3655 Chicago (ORD) 09:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 2 - 30 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5296 Charlotte (CLT) 09:08 planerad
Embraer RJ140 American AA 3776 New York (LGA) 09:09 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 382 Boston (BOS) 09:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1334 Atlanta (ATL) 09:41 planerad

10:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 17 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6099 New York (LGA) 10:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5052 Charlotte (CLT) 10:30 planerad
Embraer 175 American AA 4372 New York (LGA) 10:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5936 Boston (BOS) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 20 min.
Bombardier CRJ United UA 3869 Washington (IAD) 10:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3655 Chicago (ORD) 10:19 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6099 New York (LGA) 10:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4916 Philadelphia (PHL) 10:40 planerad

11:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1736 Fort Lauderdale (FLL) 11:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta (ATL) 11:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5619 New York (JFK) 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3936 Detroit (DTW) 11:43 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6096 New York (LGA) 11:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5380 Charlotte (CLT) 11:00 planerad
Embraer 175 American AA 4372 New York (LGA) 11:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5936 Boston (BOS) 11:25 planerad

12:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 25 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 970 Orlando (MCO) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1253 Kansas City (MCI) 12:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 21 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6096 New York (LGA) 12:00 planerad
Airbus A320 Spirit NK 841 Orlando (MCO) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2452 Atlanta (ATL) 12:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3936 Detroit (DTW) 12:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 969 Orlando (MCO) 12:42 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5649 New York (JFK) 12:50 planerad

13:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 18 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4191 New York (JFK) 13:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1081 Boston (BOS) 13:02 planerad
Airbus A319 American AA 1926 Charlotte (CLT) 13:07 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta (ATL) 13:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2862 Punta Gorda 13:41 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1254 Atlanta 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:16 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1482 Boston (BOS) 13:42 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4152 New York (JFK) 13:44 planerad
Airbus A319 American AA 1926 Charlotte (CLT) 13:52 planerad

14:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 18 min.
Boeing 737-800 American AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:08 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5926 New York (LGA) 14:26 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5306 Charlotte (CLT) 14:43 planerad
Embraer 175 American AA 4004 Chicago (ORD) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2399 Atlanta (ATL) 14:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2863 Punta Gorda 14:26 planerad
Boeing 737-800 American AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:53 planerad

15:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 244°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 26 min.
Airbus A319 United UA 561 Denver (DEN) 15:02 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 456 Atlanta 15:09 planerad
Embraer RJ140 American AA 3430 New York (LGA) 15:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 15:41 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 646 Fort Lauderdale (FLL) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 26 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5926 New York (LGA) 15:01 planerad
Embraer 175 American AA 4004 Chicago (ORD) 15:27 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5150 Charlotte (CLT) 15:28 planerad
Airbus A319 United UA 1979 Denver (DEN) 15:46 planerad

16:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 262°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 33 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1008 Las Vegas (LAS) 16:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4056 Minneapolis (MSP) 16:26 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 930 Orlando (MCO) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 19 min.
Embraer RJ140 American AA 3818 New York (LGA) 16:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 16:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 456 Atlanta 16:09 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 645 Fort Lauderdale (FLL) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1648 Houston 16:40 planerad

17:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 262°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5885 Boston (BOS) 17:03 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3314 New York (JFK) 17:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4078 Detroit (DTW) 17:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5636 New York 17:19 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5316 Charlotte (CLT) 17:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1727 Atlanta 17:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 17:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1281 Boston (BOS) 17:41 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 35 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4056 Minneapolis (MSP) 17:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5885 Boston (BOS) 17:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1735 Fort Lauderdale (FLL) 17:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4078 Detroit (DTW) 17:51 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5636 New York (JFK) 17:54 planerad

18:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 262°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 18 min.
Embraer RJ140 American AA 4180 Philadelphia (PHL) 18:09 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4953 New York (LGA) 18:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Orlando (MCO) 18:43 planerad
Bombardier CRJ United UA 3872 Washington (IAD) 18:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5316 Charlotte (CLT) 18:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3670 Miami (MIA) 18:07 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1727 Atlanta 18:17 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1282 Boston (BOS) 18:21 planerad
Embraer RJ140 American AA 4261 New York (JFK) 18:41 planerad
Embraer RJ140 American AA 4180 Philadelphia (PHL) 18:47 planerad

19:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Airbus A320 American AA 1909 Charlotte (CLT) 19:17 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3614 Newark (EWR) 19:30 planerad
Embraer RJ145 American AA 4878 Philadelphia (PHL) 19:37 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Bombardier CRJ700 N479PX Delta Air Lines DL 4953 New York (LGA) 19:00 avgick
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Orlando (MCO) 19:28 planerad

20:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Embraer 175 American AA 4457 New York (LGA) 20:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 381 Boston (BOS) 20:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Airbus A320 American AA 1909 Charlotte (CLT) 20:04 planerad
Embraer 170 United UA 3697 Washington (IAD) 20:15 planerad

21:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 246°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1124 Atlanta (ATL) 21:06 planerad
Airbus A319 United UA 450 Chicago (ORD) 21:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 347 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3669 Chicago (ORD) 21:44 planerad
Airbus A321 American AA 1946 Charlotte (CLT) 21:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4919 Philadelphia (PHL) 21:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 682 Boston (BOS) 21:00 planerad

22:00 28.02.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 34

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5025 New York (JFK) 22:11 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1978 Atlanta (ATL) 22:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3569 Detroit (DTW) 22:35 planerad
Embraer 175 American AA 4703 New York (LGA) 22:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2881 Boston (BOS) 22:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 136 New Orleans (MSY) 22:55 planerad

23:00 28.02.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5928 Boston (BOS) 23:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5876 New York (LGA) 23:29 planerad
Airbus A321 American AA 1882 Charlotte (CLT) 23:49 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1146 Fort Lauderdale (FLL) 23:58 planerad

00:00 29.02.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25, 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2361 Atlanta (ATL) 00:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 137 Miami (MIA) 00:10 planerad
Boeing 737-800 American AA 1133 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:20 planerad

01:00 29.02.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 34

02:00 29.02.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 34

03:00 29.02.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25, 34

04:00 29.02.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

05:00 29.02.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 32 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1145 Fort Lauderdale (FLL) 05:01 planerad
Airbus A321 American AA 485 Charlotte (CLT) 05:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1925 Atlanta (ATL) 05:40 planerad

06:00 29.02.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 782 Boston (BOS) 06:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5560 Los Angeles (LAX) 06:30 planerad
Airbus A321 American AA 1911 Charlotte (CLT) 06:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1673 Atlanta (ATL) 06:45 planerad

Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18