Richmond, Richmond (RIC / KRIC)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.04.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2590 m   Uppskattad bana: 25

03:00 21.04.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2590 m   Uppskattad bana: 25

04:00 21.04.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2590 m   Uppskattad bana: 25

05:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 American Airlines AA 485 Charlotte (CLT) 05:13 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3832 New York (LGA) 05:43 planerad

06:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 33 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1145 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3690 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3499 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4039 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1015 Atlanta 06:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3844 New York (LGA) 06:06 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1911 Charlotte (CLT) 06:39 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2096 Washington (IAD) 06:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4477 Miami (MIA) 06:53 planerad

07:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Philadelphia (PHL) 07:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2204 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:11 planerad
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1289 New York (JFK) 07:28 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2480 Atlanta 07:40 planerad

08:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 37 min.
Air Canada AC 1652 Toronto 08:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2002 Sarasota/Bradenton (SRQ) 08:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 454 Charlotte (CLT) 08:39 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 26 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1499 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3919 New York (LGA) 08:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 7014 Atlanta 08:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta 08:40 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2003 Sarasota/Bradenton (SRQ) 08:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4802 Philadelphia (PHL) 08:52 planerad

09:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Lufthansa LH 6768 Washington 09:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3776 New York (LGA) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 28 min.
Airbus A319 American Airlines AA 454 Charlotte (CLT) 09:19 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2346 Atlanta 09:47 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3776 New York (LGA) 09:53 planerad

10:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 20, 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6140 New York (LGA) 10:11 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 970 Orlando (MCO) 10:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 876 Charlotte (CLT) 10:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5084 Charlotte 10:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5171 Boston (BOS) 10:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3485 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2802 Chicago (ORD) 10:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3791 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3346 Chicago (ORD) 10:32 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 8797 Washington (IAD) 10:40 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2097 Washington (IAD) 10:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3660 New York 10:54 planerad

11:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 265°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 12 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1736 Fort Lauderdale (FLL) 11:27 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1780 Atlanta 11:33 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6142 New York (LGA) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5084 Charlotte (CLT) 11:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 969 Orlando (MCO) 11:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 876 Charlotte (CLT) 11:07 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2293 Boston (BOS) 11:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3485 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:37 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2304 New York (JFK) 11:55 planerad

12:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 265°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5423 Fort Lauderdale (FLL) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5380 Charlotte (CLT) 12:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1081 Boston (BOS) 12:44 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 31 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6131 New York (LGA) 12:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 841 Orlando (MCO) 12:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1780 Atlanta 12:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5422 Atlanta 12:50 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1777 Detroit (DTW) 12:55 planerad

13:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 265°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1370 Atlanta 13:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 16 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2806 Chicago (ORD) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1316 Las Vegas (LAS) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5380 Charlotte (CLT) 13:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1482 Boston (BOS) 13:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:28 planerad

14:00 21.04.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5093 Charlotte (CLT) 14:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 14:28 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1370 Atlanta 14:43 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5093 Charlotte (CLT) 14:45 planerad

15:00 21.04.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2803 Chicago 15:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3818 New York (LGA) 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 JAL JL 7416 Chicago 15:30 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7652 New York 15:31 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 15:00 planerad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 8985 Washington (IAD) 15:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3818 New York (LGA) 15:50 planerad

16:00 21.04.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 334°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 34

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 826 Atlanta 16:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 646 Fort Lauderdale (FLL) 16:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1751 Atlanta 16:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6143 New York (LGA) 16:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 16:32 planerad
Embraer 170 WestJet WS 6772 New York (LGA) 16:33 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 916 Nashville (BNA) 16:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5049 Kansas City (MCI) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 4703 New York 16:43 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 645 Fort Lauderdale (FLL) 16:48 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 826 Atlanta 16:55 planerad

17:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 07

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 840 Orlando (MCO) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:18 planerad
Embraer 175 Air France AF 2191 Detroit (DTW) 17:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 17:32 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3977 Boston (BOS) 17:34 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2805 Chicago 17:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4953 Chicago 17:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3874 New York (LGA) 17:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5783 Atlanta 17:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 31 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 17:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1752 Austin (AUS) 17:10 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2531 New York 17:13 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2327 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5051 Raleigh 17:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 917 Nashville (BNA) 17:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1735 Fort Lauderdale (FLL) 17:55 planerad

18:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Embraer RJ145 SAS SK 8799 Washington (IAD) 18:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Orlando (MCO) 18:39 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 18:07 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2937 Detroit (DTW) 18:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2682 Atlanta 18:34 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2804 Chicago (ORD) 18:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3874 New York (LGA) 18:45 planerad

19:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 02, 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 19:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5550 Charlotte (CLT) 19:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4878 Philadelphia (PHL) 19:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3808 Chicago (ORD) 19:36 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Orlando (MCO) 19:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5550 Charlotte (CLT) 19:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 19:53 planerad

20:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 96°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07, 16

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2154 Orlando (SFB) 20:44 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2297 Atlanta 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3808 Chicago (ORD) 20:01 planerad

21:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 96°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07, 16

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 10 min.
Airbus A320 SAS SK 6819 Chicago 21:19 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 4284 New York 21:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4783 Philadelphia (PHL) 21:37 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3498 Minneapolis (MSP) 21:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3669 Chicago (ORD) 21:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2155 Orlando (SFB) 21:29 planerad

22:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 96°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07, 16

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 14 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2373 Atlanta 22:05 planerad
Embraer 175 Air France AF 2129 Detroit (DTW) 22:13 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6579 Houston (IAH) 22:27 planerad

23:00 21.04.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 16 min.
Boeing 737-900 Aeromexico AM 3128 Atlanta 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Atlanta 23:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1146 Fort Lauderdale (FLL) 23:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3960 Houston (HOU) 23:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1882 Charlotte (CLT) 23:52 planerad

00:00 22.04.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4455 Miami (MIA) 00:07 planerad
Boeing 737-900 Aeromexico AM 3199 Atlanta 00:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 839 Atlanta 00:21 planerad

01:00 22.04.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 350°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02, 34

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29