Richmond, Richmond (RIC / KRIC)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 180 m   Uppskattad bana: 25

04:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

05:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Airbus A320 American Airlines AA 485 Charlotte (CLT) 05:13 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 830 Atlanta 05:40 planerad

06:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 26 - 46 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1145 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3844 New York (LGA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3860 Chicago (ORD) 06:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4477 Miami (MIA) 06:53 planerad

07:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2204 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:01 planerad

08:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2154 Orlando (SFB) 08:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 454 Charlotte (CLT) 08:37 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 - 50 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 812 Atlanta 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4975 Philadelphia (PHL) 08:50 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2315 Nashville (BNA) 08:56 planerad

09:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 115 New York 09:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 454 Charlotte (CLT) 09:18 planerad

10:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3346 Chicago 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5951 New York (LGA) 10:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 970 Orlando (MCO) 10:26 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3346 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6087 New York (LGA) 10:46 planerad

11:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1780 Atlanta 11:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1736 Fort Lauderdale (FLL) 11:33 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 969 Orlando (MCO) 11:11 planerad

12:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Lufthansa LH 6748 New York 12:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2314 Nashville (BNA) 12:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1780 Atlanta 12:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 841 Orlando (MCO) 12:40 planerad

13:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 46 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1281 Boston (BOS) 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1370 Atlanta 13:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Philadelphia (PHL) 13:33 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2155 Orlando (SFB) 13:34 planerad

14:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5974 New York (LGA) 14:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 14:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 36 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1282 Boston (BOS) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1370 Atlanta 14:36 planerad

15:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ700 JAL JL 7416 Chicago 15:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Philadelphia (PHL) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5963 New York (LGA) 15:00 planerad

16:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 17 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 826 Atlanta 16:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 646 Fort Lauderdale (FLL) 16:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 16:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3689 Minneapolis (MSP) 16:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 826 Atlanta 16:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 645 Fort Lauderdale (FLL) 16:52 planerad

17:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 17 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 840 Orlando (MCO) 17:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 17:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3319 New York (LGA) 17:42 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 827 Atlanta 17:46 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 2 - 41 min.
United Airlines UA 114 New York 17:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Philadelphia (PHL) 17:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3689 Minneapolis (MSP) 17:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2316 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:12 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1735 Fort Lauderdale (FLL) 17:53 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5316 Charlotte (CLT) 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2285 Washington (IAD) 18:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Orlando (MCO) 18:37 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 18:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6279 Boston (BOS) 18:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3339 New York (LGA) 18:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 827 Atlanta 18:30 planerad

19:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 39°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 32 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5550 Charlotte (CLT) 19:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 19:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4878 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 381 Boston (BOS) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 17 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Orlando (MCO) 19:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5550 Charlotte (CLT) 19:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 19:53 planerad

20:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 39°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 07

21:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 39°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 22 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 823 Atlanta 21:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4919 Philadelphia (PHL) 21:37 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3381 New York 21:55 planerad

22:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3843 New York (LGA) 22:38 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 430 Atlanta 22:45 planerad

23:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 839 Atlanta 23:59 planerad

00:00 22.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 53°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4455 Miami (MIA) 00:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1133 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:11 planerad

01:00 22.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 07

02:00 22.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 44°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 02, 07

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21