Pittsburgh, Pittsburgh (PIT / KPIT)

Planespotter’s tidtabell

20:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 170°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7010 m   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 11 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3520 Chicago (ORD) 20:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3533 Newark (EWR) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1190 Las Vegas 20:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1692 Charlotte (CLT) 20:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1200 Fort Myers (RSW) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6004 Dallas (DAL) 20:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1957 Valparaiso (VPS) 20:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4600 New York (LGA) 20:33 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3543 Chicago (ORD) 20:44 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8393 Toronto 20:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2188 Washington (DCA) 20:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 333 Las Vegas (LAS) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 878 Chicago (MDW) 20:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2857 Chicago (ORD) 20:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1886 Boston (BOS) 20:33 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 283 Altoona 20:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 338 Bradford 20:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3520 Chicago (ORD) 20:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 112 Morgantown 20:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 162 Franklin 20:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3695 Newark (EWR) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1201 Tampa (TPA) 20:50 planerad

21:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 170°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7010 m   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1173 Chicago (ORD) 21:01 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3575 Newark (EWR) 21:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1296 Atlanta 21:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6035 New York (LGA) 21:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Boeing 767-300 Condor DE 2099 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1965 Valparaiso (VPS) 21:17 planerad

22:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 170°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7010 m   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 8 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1749 Charlotte (CLT) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4380 New York (LGA) 22:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 901 Philadelphia (PHL) 22:01 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1414 New Orleans (MSY) 22:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3483 Houston (IAH) 22:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2135 Philadelphia (PHL) 22:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1761 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4627 Miami (MIA) 22:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5901 Boston (BOS) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1242 Denver (DEN) 22:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8208 Toronto 22:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4124 New York (LGA) 22:34 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5944 New York (LGA) 22:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1211 Denver (DEN) 22:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1689 Phoenix (PHX) 22:46 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1326 Salt Lake City (SLC) 22:53 planerad
Bombardier CRJ900 China Eastern Airlines MU 1734 New York (JFK) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Lufthansa LH 6749 Washington 22:00 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1726 Washington (DCA) 23:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3429 Newark (EWR) 23:12 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2087 Washington (IAD) 23:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 558 Fort Lauderdale (FLL) 23:28 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 2048 Minneapolis (MSP) 23:28 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2759 Chicago 23:31 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 555 Chicago (ORD) 23:31 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2327 Minneapolis (MSP) 23:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5036 New York (JFK) 23:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 879 Chicago (MDW) 23:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2138 Detroit (DTW) 23:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3439 Houston (IAH) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2056 Baltimore (BWI) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 454 Orlando 23:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1962 Charlotte (CLT) 23:57 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 403 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1269 Chicago (ORD) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 11 - 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2892 Chicago (ORD) 00:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 Nashville (BNA) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 498 Washington 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6521 Chicago (MDW) 00:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1785 Boston (BOS) 00:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3573 Chicago (ORD) 00:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2188 Tampa (TPA) 00:55 planerad

01:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1707 Las Vegas (LAS) 01:30 planerad

02:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

03:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

04:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

05:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 11 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1585 Orlando (MCO) 05:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 468 Charlotte (CLT) 05:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 555 Fort Lauderdale (FLL) 05:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1986 Boston (BOS) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Tampa (TPA) 05:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3451 Newark (EWR) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2204 Chicago (MDW) 05:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4460 New York (LGA) 05:56 planerad

06:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 19 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 334 Las Vegas (LAS) 06:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1839 San Francisco (SFO) 06:30 planerad
Airbus A319 Air China CA 7334 San Francisco (SFO) 06:31 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 16 min.
Airbus A320 American Airlines AA 892 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1285 New York (JFK) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1510 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1184 Baltimore (BWI) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3726 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2057 Philadelphia (PHL) 06:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3464 New York (JFK) 06:12 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2088 Washington (IAD) 06:20 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1361 Detroit (DTW) 06:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3457 Houston (IAH) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2307 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4482 Washington (DCA) 06:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2234 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Embraer 170 Korean Air KE 3996 Boston (BOS) 06:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8209 Toronto 06:30 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 2053 Minneapolis (MSP) 06:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 577 Fort Lauderdale (FLL) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4612 Miami (MIA) 06:56 planerad

07:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 658 Los Angeles (LAX) 07:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1285 Boston (BOS) 07:47 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 8 - 11 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 957 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1438 Myrtle Beach 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3452 Newark (EWR) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2089 Denver (DEN) 07:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 762 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2144 Charlotte (CLT) 07:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6024 New York 07:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 721 Orlando (MCO) 07:19 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1417 Sarasota/Bradenton (SRQ) 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2128 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4442 New York (LGA) 07:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 572 Phoenix (PHX) 07:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2761 Salt Lake City (SLC) 07:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4149 New York (LGA) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2575 Atlanta 07:55 planerad

08:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 2 - 35 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3600 Newark (EWR) 08:01 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5950 Boston (BOS) 08:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3450 Detroit (DTW) 08:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3877 New York (LGA) 08:39 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6086 Boston (BOS) 08:53 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5534 Detroit (DTW) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 3 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1426 Chicago (ORD) 08:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4658 Philadelphia (PHL) 08:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 519 Chicago (ORD) 08:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1286 Boston (BOS) 08:27 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3511 Houston (IAH) 08:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3609 Newark (EWR) 08:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5950 Boston (BOS) 08:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3310 Raleigh/Durham (RDU) 08:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5061 Raleigh/Durham (RDU) 08:39 planerad

09:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2161 Atlanta 09:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2205 Chicago (MDW) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5164 New York 09:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5389 Charlotte (CLT) 09:18 planerad
Lufthansa LH 6733 New York 09:30 planerad
Lufthansa LH 6753 Philadelphia 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3321 Minneapolis (MSP) 09:32 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 157 Tampa (TPA) 09:35 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1300 Washington (IAD) 09:36 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1284 New York (JFK) 09:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8204 Toronto 09:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3460 Raleigh/Durham (RDU) 09:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1485 Boston (BOS) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 30 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3875 New York (LGA) 09:08 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6068 New York (LGA) 09:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6086 Boston (BOS) 09:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6121 St. Louis 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2205 Fort Myers (RSW) 09:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2161 Atlanta 09:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5375 Washington (DCA) 09:52 planerad

10:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7264 Toronto (YYZ) 10:02 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 333 Bradford 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 788 Tampa 10:10 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1948 Chicago (ORD) 10:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1272 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1413 Myrtle Beach 10:33 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1172 Atlanta 10:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1316 Baltimore (BWI) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2522 Atlanta 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1637 Chicago (ORD) 10:48 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6032 Boston (BOS) 10:52 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6041 Boston (BOS) 10:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1716 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5164 New York (JFK) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5182 New York 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5534 Detroit (DTW) 10:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 659 Los Angeles (LAX) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 512 Orlando (MCO) 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3245 New York (JFK) 10:11 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2243 Washington (IAD) 10:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8205 Toronto 10:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 157 Denver (DEN) 10:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5184 Charlotte 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3450 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7265 Toronto (YYZ) 10:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1486 Boston (BOS) 10:37 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 354 Bradford 10:40 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1948 Philadelphia (PHL) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 788 Chicago (MDW) 10:55 planerad

11:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 256°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 14 min.
United Airlines UA 485 Washington 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3369 Detroit (DTW) 11:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3425 Newark (EWR) 11:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1560 Fort Lauderdale (FLL) 11:15 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3901 Detroit (DTW) 11:17 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4150 New York (LGA) 11:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5907 New York (LGA) 11:29 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2926 Minneapolis (MSP) 11:43 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5255 Raleigh/Durham (RDU) 11:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5283 Minneapolis (MSP) 11:53 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer 175 Qantas QF 3306 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1574 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1469 Punta Gorda 11:18 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1172 Atlanta 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 516 Baltimore (BWI) 11:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6032 Boston (BOS) 11:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1637 Chicago (ORD) 11:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2522 Houston (HOU) 11:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1716 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:39 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6041 Boston (BOS) 11:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3630 Houston (IAH) 11:42 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4156 New York (LGA) 11:45 planerad

12:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 256°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5151 Minneapolis (MSP) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1672 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2422 Chicago (MDW) 12:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Charlotte (CLT) 12:11 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5083 Philadelphia (PHL) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2411 Nashville (BNA) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1599 Atlanta 12:37 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 355 Bradford 12:50 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1451 Sarasota/Bradenton (SRQ) 12:53 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 18 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1670 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5879 New York (LGA) 12:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3453 Newark (EWR) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1560 St Louis (STL) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5283 Minneapolis (MSP) 12:28 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 2054 Minneapolis (MSP) 12:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5151 Minneapolis (MSP) 12:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Montréal (YUL) 12:41 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 334 Bradford 12:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5083 Philadelphia (PHL) 12:56 planerad

13:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 256°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 894 Orlando (MCO) 13:00 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4311 Memphis (MEM) 13:09 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 874 Johnstown 13:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 13:16 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3491 New York (LGA) 13:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5373 Cedar Rapids (CID) 13:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5980 Boston (BOS) 13:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 437 Myrtle Beach 13:52 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1585 Boston (BOS) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 14 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2422 Chicago (MDW) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1673 Denver (DEN) 13:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4119 New York (JFK) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2411 Chicago (MDW) 13:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1599 Atlanta 13:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 895 Orlando (MCO) 13:35 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1423 Savannah (SAV) 13:38 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 875 Johnstown 13:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6060 New York (LGA) 13:52 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6118 New York 13:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 13:59 planerad

14:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 9 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1154 Atlanta 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1155 Houston (HOU) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2334 Dallas (DAL) 14:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8262 Toronto 14:31 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3670 Newark (EWR) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 14:47 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 14:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1551 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:51 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7266 Toronto (YYZ) 14:52 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3736 Detroit (DTW) 14:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 16 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3309 New York (JFK) 14:01 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 5091 Chicago (ORD) 14:05 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4131 Memphis (MEM) 14:21 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5980 Boston (BOS) 14:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1786 Boston (BOS) 14:39 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 436 Myrtle Beach 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5289 New York 14:55 planerad

15:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3328 Chicago (ORD) 15:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3885 Detroit (DTW) 15:03 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 335 Bradford 15:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 198 Seattle (SEA) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4543 Los Angeles 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5232 New York (LGA) 15:23 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5978 Boston (BOS) 15:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4260 Miami (MIA) 15:39 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8170 Montréal (YUL) 15:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1653 Minneapolis (MSP) 15:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 648 Denver (DEN) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 8 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8341 Toronto 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2290 Dallas (DAL) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1154 Atlanta 15:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1155 Orlando (MCO) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 15:19 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3459 Houston (IAH) 15:19 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3586 Newark (EWR) 15:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7267 Toronto (YYZ) 15:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3328 Chicago (ORD) 15:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1551 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1668 Detroit (DTW) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3885 Detroit (DTW) 15:45 planerad

16:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 2 - 26 min.
Airbus A319 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 16:05 planerad
Southwest Airlines WN 2493 Las Vegas (LAS) 16:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1560 Atlanta 16:31 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1933 Minneapolis (MSP) 16:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5374 Charlotte (CLT) 16:36 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2329 Newark (EWR) 16:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1685 Boston (BOS) 16:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 734 Chicago (ORD) 16:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3653 New York (JFK) 16:41 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1415 Punta Gorda 16:41 planerad
Airbus A319 SWISS LX 3278 Chicago 16:42 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5200 New York (JFK) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 279 Chicago (MDW) 16:45 planerad
Embraer 175 Air France AF 2430 New York (JFK) 16:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 771 Los Angeles (LAX) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8171 Montréal (YUL) 16:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 199 Seattle (SEA) 16:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1653 Minneapolis (MSP) 16:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5942 Boston (BOS) 16:32 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5978 Boston (BOS) 16:42 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 709 Denver (DEN) 16:47 planerad
Southwest Airlines WN 1145 Los Angeles (LAX) 16:55 planerad

17:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4171 New York (LGA) 17:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5162 New York (LGA) 17:08 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6081 New York 17:09 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2229 San Francisco (SFO) 17:15 planerad
Embraer 170 Korean Air KE 3975 Boston (BOS) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 888 Baltimore (BWI) 17:20 planerad
Southwest Airlines WN 908 Phoenix (PHX) 17:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 660 Chicago (ORD) 17:31 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1404 Savannah (SAV) 17:35 planerad
Southwest Airlines WN 2594 Denver (DEN) 17:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1713 Philadelphia (PHL) 17:49 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3445 Newark (EWR) 17:51 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1462 Atlanta 17:57 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A319 United Airlines UA 220 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5374 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3815 New York (LGA) 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1560 Atlanta 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5200 New York (JFK) 17:18 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1686 Boston (BOS) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 280 Chicago (MDW) 17:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1441 Tampa 17:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2340 Newark (EWR) 17:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1933 Minneapolis (MSP) 17:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 771 Portland 17:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 940 Atlanta 17:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6081 New York (LGA) 17:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4080 New York (LGA) 17:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 17:45 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3442 New York (JFK) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 724 Baltimore (BWI) 17:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4260 Miami (MIA) 17:57 planerad

18:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 16 min.
Boeing 737-800 SWISS LX 3282 Chicago 18:03 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte (CLT) 18:07 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7268 Toronto (YYZ) 18:07 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3635 Houston (IAH) 18:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4637 New York (LGA) 18:12 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2196 Houston 18:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1885 Minneapolis (MSP) 18:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3732 Minneapolis (MSP) 18:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Washington (DCA) 18:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2019 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:26 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1476 Chicago (ORD) 18:27 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2242 Washington (IAD) 18:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2216 Denver (DEN) 18:45 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1649 Detroit (DTW) 18:53 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 274 Denver (DEN) 18:55 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6002 New York 18:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2228 San Francisco (SFO) 18:10 planerad
Southwest Airlines WN 915 Denver (DEN) 18:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 660 Chicago 18:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1467 Orlando (SFB) 18:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5265 Raleigh/Durham (RDU) 18:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1713 Philadelphia (PHL) 18:31 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3522 Houston (IAH) 18:35 planerad
Southwest Airlines WN 2594 San Antonio (SAT) 18:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7269 Toronto 18:40 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1462 Atlanta 18:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4637 New York (LGA) 18:43 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3585 Newark (EWR) 18:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte (CLT) 18:53 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1885 Minneapolis (MSP) 18:53 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2313 Minneapolis (MSP) 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3732 Minneapolis (MSP) 18:56 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2414 Houston (IAH) 18:59 planerad

19:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 5 m/s @ 287°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1703 St Louis (STL) 19:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6048 Boston (BOS) 19:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3864 Detroit (DTW) 19:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6007 Boston (BOS) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2611 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6094 New York (LGA) 19:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2174 Atlanta 19:14 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 171 London (LHR) 19:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4713 Philadelphia (PHL) 19:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 722 Orlando (MCO) 19:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8272 Toronto 19:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2857 Chicago (ORD) 19:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1885 Boston (BOS) 19:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 878 Orlando (MCO) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 338 Bradford 19:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2019 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1568 Chicago (ORD) 19:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6122 New York (LGA) 19:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:26 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1826 Detroit (DTW) 19:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6138 New York (LGA) 19:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 275 Denver (DEN) 19:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 781 Denver (DEN) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1703 Phoenix (PHX) 19:40 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6133 New York 19:42 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6018 Boston (BOS) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2611 Orlando (MCO) 19:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1424 Washington (IAD) 19:49 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2174 Atlanta 19:58 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19