Pittsburgh, Pittsburgh (PIT / KPIT)

Planespotter’s tidtabell

09:00 23.03.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel few börja från en höjd av 880 m   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 679 Atlanta 09:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4130 Tampa (TPA) 09:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 751 Bradford 09:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5422 Charlotte (CLT) 09:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2458 Orlando (MCO) 09:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1033 Dubois 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2144 Tampa 09:25 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 781 Bradford 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3359 New York 09:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4368 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2432 Fort Lauderdale (FLL) 09:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 373 Altoona 09:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1031 Franklin 09:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5060 Washington (DCA) 09:43 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8204 Toronto 09:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 873 Johnstown 09:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1535 Atlanta 09:48 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1485 Boston (BOS) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 27 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3594 Minneapolis (MSP) 09:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2233 Orlando (SFB) 09:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5957 New York (LGA) 09:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5654 Orlando (MCO) 09:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1032 Dubois 09:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 679 Atlanta 09:48 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5278 Washington (DCA) 09:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2022 Orlando (MCO) 09:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 684 Hagerstown 09:55 planerad

10:00 23.03.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel few börja från en höjd av 880 m   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 360 Chicago (MDW) 10:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Philadelphia (PHL) 10:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 653 Hagerstown 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 701 Atlanta 10:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 247 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3425 New York 10:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3115 Orlando (MCO) 10:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3958 New York (LGA) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5208 New York 10:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 374 Altoona 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2144 Chicago (MDW) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4368 Denver (DEN) 10:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 874 Johnstown 10:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8205 Toronto 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2432 Denver (DEN) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5389 Charlotte (CLT) 10:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1486 Boston (BOS) 10:32 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1535 Atlanta 10:32 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 373 Cancún (CUN) 10:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Philadelphia (PHL) 10:40 planerad

11:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5298 New York (LGA) 11:00 planerad
United Airlines UA 483 Washington 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5515 Detroit (DTW) 11:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4992 Fort Myers (RSW) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 952 Baltimore (BWI) 11:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 855 Johnstown 11:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 483 Morgantown 11:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 276 Denver (DEN) 11:39 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 403 Morgantown 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 500 Fort Myers (RSW) 11:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1989 International 11:55 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 575 Dubois 11:55 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 981 Lancaster 11:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4961 Washington 11:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3649 Minneapolis (MSP) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 360 Baltimore (BWI) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 701 Houston (HOU) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3117 Orlando (MCO) 11:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3458 Houston (IAH) 11:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3958 New York (LGA) 11:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5435 New York (LGA) 11:36 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 247 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 62 Tampa (TPA) 11:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 856 Johnstown 11:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 952 St Louis (STL) 11:55 planerad

12:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 16 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1055 Lancaster 12:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 769 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 722 Orlando (MCO) 12:06 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3926 Raleigh/Durham (RDU) 12:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2224 Nashville (BNA) 12:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 12:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Philadelphia (PHL) 12:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta 12:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5474 Boston (BOS) 12:34 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 681 Hagerstown 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2628 Orlando (MCO) 12:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4711 Washington (DCA) 12:42 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 333 Altoona 12:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3491 Portland (PWM) 12:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1736 Orlando (MCO) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2639 Fort Myers (RSW) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 7 - 15 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 484 Morgantown 12:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 276 West Palm Beach (PBI) 12:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 158 Morgantown 12:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 984 Lancaster 12:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1056 Franklin 12:25 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 576 Dubois 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 500 Chicago (MDW) 12:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3649 Minneapolis (MSP) 12:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2224 Fort Lauderdale (FLL) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4961 Fort Lauderdale (FLL) 12:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 754 Bradford 12:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 291 Tampa (TPA) 12:54 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 782 Bradford 12:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 12:58 planerad

13:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte (CLT) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3239 Detroit (DTW) 13:18 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3481 Houston (IAH) 13:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5540 New York (LGA) 13:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3373 Orlando (MCO) 13:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3045 Nashville (BNA) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4942 Tampa (TPA) 13:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 532 Fort Myers (RSW) 13:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4552 Philadelphia (PHL) 13:49 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 857 Johnstown 13:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Philadelphia (PHL) 13:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3871 New York (LGA) 13:11 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 654 Hagerstown 13:15 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 769 Philadelphia (PHL) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4711 Washington (DCA) 13:18 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2626 Fort Myers (RSW) 13:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4119 New York (JFK) 13:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1737 Orlando (MCO) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2639 Orlando (MCO) 13:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 356 Altoona 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5203 Detroit (DTW) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte 13:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3409 Detroit (DTW) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 310°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1585 Boston (BOS) 14:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3426 Newark (EWR) 14:07 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1067 Franklin 14:10 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3644 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5965 New York (LGA) 14:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 577 Dubois 14:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3770 New York (LGA) 14:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 St Louis (STL) 14:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8272 Toronto 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5181 San Antonio (SAT) 14:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 14:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 77 Morgantown 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1987 Houston (HOU) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4540 Dallas (DAL) 14:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5051 Detroit (DTW) 14:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 419 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 3560 Atlanta 14:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3542 Chicago (ORD) 14:04 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1034 Franklin 14:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5445 New York (LGA) 14:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3045 Dallas (DAL) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4942 St Louis (STL) 14:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 529 Fort Myers (RSW) 14:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4552 Philadelphia (PHL) 14:28 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 858 Johnstown 14:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 954 Lancaster 14:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3455 Newark (EWR) 14:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3459 Houston (IAH) 14:55 planerad

15:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 16 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 755 Bradford 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 836 Los Angeles 15:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1525 Atlanta 15:06 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 783 Bradford 15:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 198 Seattle (SEA) 15:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8170 Montréal (YUL) 15:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5361 New York (LGA) 15:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 648 Denver (DEN) 15:44 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 359 Altoona 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3363 Minneapolis (MSP) 15:52 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1035 Franklin 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4425 Las Vegas (LAS) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 9 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 78 Morgantown 15:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8393 Toronto 15:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1786 Boston (BOS) 15:03 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3770 New York (LGA) 15:03 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 15:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 West Palm Beach (PBI) 15:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 578 Dubois 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5181 Tampa (TPA) 15:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 876 Johnstown 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 15:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 752 Franklin 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1154 Dallas (DAL) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4540 Nashville (BNA) 15:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5428 Boston (BOS) 15:26 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 594 Dubois 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 836 Tampa (TPA) 15:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 419 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:49 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1525 Atlanta 15:50 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5870 New York 15:50 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1404 Punta Gorda 15:58 planerad

16:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4136 Chicago (MDW) 16:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5565 Fort Lauderdale (FLL) 16:05 planerad
Southwest Airlines WN 2250 Las Vegas (LAS) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 168 Chicago (MDW) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Dallas (DAL) 16:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1563 Atlanta 16:34 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 16:34 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1685 Boston (BOS) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3071 Orlando (MCO) 16:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3440 New York (LGA) 16:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5501 New York (LGA) 16:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3821 Detroit (DTW) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8171 Montréal (YUL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3362 New York 16:03 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1985 International 16:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 756 Bradford 16:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1360 Harrisburg 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5352 New York (LGA) 16:27 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 199 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4136 Orlando (MCO) 16:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 709 Denver (DEN) 16:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4429 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1400 Tampa 16:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 168 Orlando (MCO) 16:50 planerad

17:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 14 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 859 Johnstown 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3353 New York 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 369 Baltimore (BWI) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5079 Boston (BOS) 17:09 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 753 Franklin 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1885 Phoenix (PHX) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 415 Cancún (CUN) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 Tampa (TPA) 17:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2229 San Francisco (SFO) 17:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 485 Morgantown 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2903 Phoenix (PHX) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5374 Denver (DEN) 17:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4543 Miami (MIA) 17:23 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 593 Dubois 17:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte 17:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4614 Charlotte 17:42 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3653 New York (JFK) 17:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3402 Chicago (ORD) 17:53 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2065 Atlanta 17:57 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 4 - 9 min.
Southwest Airlines WN 1759 Los Angeles (LAX) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5565 Chicago (MDW) 17:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3815 New York (LGA) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Fort Myers (RSW) 17:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 17:07 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1036 Franklin 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1563 Atlanta 17:18 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 860 Johnstown 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3745 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3071 Baltimore (BWI) 17:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1686 Boston (BOS) 17:21 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 17:27 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1060 Lancaster 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3447 Minneapolis (MSP) 17:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3317 New York (LGA) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 369 Orlando (MCO) 17:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 486 Morgantown 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 Chicago (MDW) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3821 Detroit 17:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 786 Bradford 17:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1885 Phoenix 17:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4543 Miami (MIA) 17:58 planerad

18:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5487 Tampa (TPA) 18:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1713 Philadelphia (PHL) 18:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1346 Orlando (MCO) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4637 New York (LGA) 18:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 975 Fort Lauderdale (FLL) 18:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4968 Minneapolis (MSP) 18:12 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 277 West Palm Beach (PBI) 18:16 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 294 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 280 Tampa (TPA) 18:29 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 878 Johnstown 18:30 planerad
Southwest Airlines WN 1001 St Louis (STL) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3493 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3445 Newark (EWR) 18:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Washington (DCA) 18:35 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2758 Chicago 18:38 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 757 Bradford 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5198 Detroit (DTW) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4822 Phoenix (PHX) 18:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3959 Raleigh/Durham (RDU) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5374 Houston (HOU) 18:15 planerad
Airbus A319 N839UA United Airlines UA 2228 San Francisco (SFO) 18:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3402 Chicago (ORD) 18:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5487 Denver (DEN) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1346 Las Vegas (LAS) 18:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2065 Atlanta 18:42 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1713 Charlotte (CLT) 18:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 975 Nashville (BNA) 18:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4267 Boston (BOS) 18:48 planerad

19:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2315 Chicago (ORD) 19:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1885 Boston (BOS) 19:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 526 Cancún (CUN) 19:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4713 Philadelphia (PHL) 19:11 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1361 Harrisburg 19:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5969 New York (LGA) 19:31 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1986 International 19:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3533 Newark (EWR) 19:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 596 Fort Myers (RSW) 19:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1061 Lancaster 19:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 16 min.
United Airlines UA 771 Chicago 19:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 277 Denver (DEN) 19:01 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 879 Johnstown 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3492 Orlando (MCO) 19:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 758 Bradford 19:10 planerad
Southwest Airlines WN 1001 Phoenix (PHX) 19:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 294 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:17 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3585 Newark (EWR) 19:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5198 Detroit 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4717 Tampa (TPA) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Orlando (MCO) 19:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1886 Boston (BOS) 19:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4562 Washington (DCA) 19:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 333 Las Vegas (LAS) 19:45 planerad

20:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 12 - 23 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 157 Morgantown 20:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1727 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4600 New York (LGA) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1513 Orlando (MCO) 20:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 579 Dubois 20:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3543 Chicago (ORD) 20:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Washington (DCA) 20:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 13 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 362 Altoona 20:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1062 Franklin 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 596 Fort Myers 20:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 408 Morgantown 20:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4600 New York (LGA) 20:33 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 580 Dubois 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1514 Tampa (TPA) 20:45 planerad

21:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 285°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1173 Chicago (ORD) 21:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5333 New York (LGA) 21:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2598 Atlanta 21:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3575 Newark (EWR) 21:31 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1405 Punta Gorda 21:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3904 San Juan Bautista 21:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1749 Charlotte (CLT) 21:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3523 Fort Lauderdale (FLL) 21:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2738 Detroit (DTW) 21:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5412 Boston (BOS) 21:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1684 Philadelphia (PHL) 21:58 planerad

22:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 285°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 656 Los Angeles (LAX) 22:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3483 Houston (IAH) 22:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1761 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:06 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1401 Tampa 22:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1689 Phoenix (PHX) 22:16 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1491 Denver (DEN) 22:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1715 Chicago (MDW) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4627 Miami (MIA) 22:22 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3378 New York (LGA) 22:29 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8208 Toronto 22:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1211 Denver (DEN) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5140 New York 22:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3554 Denver (DEN) 22:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 702 Salt Lake City (SLC) 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3529 Baltimore (BWI) 22:55 planerad

23:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 285°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 22 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6053 New York (LGA) 23:04 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 558 Fort Lauderdale (FLL) 23:26 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 504 Washington (IAD) 23:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5479 Fort Myers (RSW) 23:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3439 Houston (IAH) 23:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3642 Minneapolis (MSP) 23:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1996 Atlanta 23:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4850 Chicago (MDW) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1206 Tampa (TPA) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2984 Tampa (TPA) 23:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1785 Boston (BOS) 23:56 planerad

00:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1962 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2564 West Palm Beach (PBI) 00:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4539 Orlando (MCO) 00:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Nashville (BNA) 00:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 473 Orlando (MCO) 00:55 planerad

01:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1290 Chicago (MDW) 01:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1309 Las Vegas (LAS) 01:30 planerad

02:00 24.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

03:00 24.03.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

04:00 24.03.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

05:00 24.03.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 233°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1700 Orlando (MCO) 05:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3204 Tampa (TPA) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3375 Orlando (MCO) 05:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 468 Charlotte (CLT) 05:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 103 Chicago (ORD) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1695 Fort Lauderdale (FLL) 05:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3425 New York (LGA) 05:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3381 Fort Myers (RSW) 05:55 planerad

06:00 24.03.2019

-5°C   Vindar: 1 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 40 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 151 Morgantown 06:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1051 Franklin 06:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 353 Altoona 06:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 571 Dubois 06:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 853 Johnstown 06:15 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 870 Johnstown 06:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5066 Boston (BOS) 06:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5973 New York (LGA) 06:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 653 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5006 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4482 Washington 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2089 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Korean Air KE 3240 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2186 Nashville (BNA) 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1925 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4601 Philadelphia (PHL) 06:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2440 Chicago (MDW) 06:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1632 Washington (IAD) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3369 Fort Lauderdale (FLL) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3460 Minneapolis (MSP) 06:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1706 Fort Myers (RSW) 06:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3457 Houston (IAH) 06:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 154 Morgantown 06:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 572 Dubois 06:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1052 Lancaster 06:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 854 Johnstown 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4993 Nashville (BNA) 06:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4612 Miami (MIA) 06:56 planerad

07:00 24.03.2019

-5°C   Vindar: 1 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 38 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 334 Las Vegas (LAS) 07:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3600 Newark (EWR) 07:43 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1285 Boston (BOS) 07:49 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 951 Lancaster 07:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 4 - 23 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 577 Fort Lauderdale (FLL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3390 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4373 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1753 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Boeing 737-900 Korean Air KE 3562 Atlanta 07:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1698 Las Vegas (LAS) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1422 Chicago (MDW) 07:10 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3452 Newark (EWR) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3374 Las Vegas (LAS) 07:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 572 Phoenix (PHX) 07:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1418 Savannah (SAV) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2518 San Diego (SAN) 07:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 762 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:33 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 749 Philadelphia (PHL) 07:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3306 New York (LGA) 07:57 planerad

08:00 24.03.2019

-5°C   Vindar: 1 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3927 Detroit (DTW) 08:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3201 Orlando (MCO) 08:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1694 Punta Gorda 08:36 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5961 New York (LGA) 08:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4287 Boston (BOS) 08:41 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 3 - 20 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 332 Altoona 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1230 Chicago (ORD) 08:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 721 Orlando (MCO) 08:08 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1988 International 08:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3511 Houston (IAH) 08:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1824 Charlotte (CLT) 08:21 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3485 Chicago (ORD) 08:22 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 871 Johnstown 08:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3609 Newark (EWR) 08:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3927 Detroit (DTW) 08:50 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22