Pittsburgh, Pittsburgh (PIT / KPIT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

03:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 8 m/s @ 300°   Moln/himmel few börja från en höjd av 700 m   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

04:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 4 m/s @ 304°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

05:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 4 m/s @ 304°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 30 min.
Airbus A321 American Airlines AA 468 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1986 Boston (BOS) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1168 Tampa (TPA) 05:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3425 New York (LGA) 05:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1298 Orlando (MCO) 05:50 planerad
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1285 New York (JFK) 05:55 planerad

06:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 4 m/s @ 304°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 22 - 40 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 151 Morgantown 06:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1051 Franklin 06:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 353 Altoona 06:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 571 Dubois 06:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 853 Johnstown 06:15 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 870 Johnstown 06:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3451 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 653 Los Angeles 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1663 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4601 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1499 Chicago (ORD) 06:02 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2746 Detroit 06:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3457 Houston (IAH) 06:08 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2054 Minneapolis (MSP) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 640 Baltimore (BWI) 06:10 planerad
Airbus A319 Ethiopian Airlines ET 1389 Washington (IAD) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4482 Washington (DCA) 06:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 103 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2280 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 154 Morgantown 06:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 572 Dubois 06:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1052 Lancaster 06:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7307 Toronto (YYZ) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2049 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 854 Johnstown 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1934 Chicago (MDW) 06:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4612 Miami (MIA) 06:54 planerad

07:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 47 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 334 Las Vegas (LAS) 07:03 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 951 Lancaster 07:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1285 Boston (BOS) 07:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 27 min.
Airbus A319 American Airlines AA 572 Phoenix (PHX) 07:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1400 Tampa 07:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 577 Fort Lauderdale (FLL) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1846 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4442 New York (LGA) 07:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5151 New York (LGA) 07:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1665 Atlanta (ATL) 07:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 762 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:18 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 822 Salt Lake City (SLC) 07:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 749 Philadelphia (PHL) 07:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2152 Atlanta (ATL) 07:55 planerad

08:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 979 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3927 Detroit 08:51 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1426 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 332 Altoona 08:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1988 International 08:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1824 Charlotte (CLT) 08:14 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2754 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3511 Houston (IAH) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1896 Phoenix (PHX) 08:25 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 871 Johnstown 08:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 721 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1286 Boston (BOS) 08:31 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2089 Denver (DEN) 08:35 planerad

09:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 18 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3600 Newark (EWR) 09:01 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 751 Bradford 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1917 Chicago (MDW) 09:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1533 Atlanta 09:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5170 Charlotte (CLT) 09:17 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6399 Tampa (TPA) 09:35 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1284 New York (JFK) 09:42 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6110 Washington (IAD) 09:42 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7264 Toronto (YYZ) 09:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5060 Washington (DCA) 09:46 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 781 Philadelphia (PHL) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 981 Fort Lauderdale (FLL) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5324 New York (LGA) 09:28 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3609 Newark (EWR) 09:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2180 Los Angeles (LAX) 09:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5278 Washington (DCA) 09:47 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2451 New York 09:52 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2053 Minneapolis (MSP) 09:52 planerad
Bombardier CRJ900 China Eastern Airlines MU 1742 New York (JFK) 09:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1533 Atlanta (ATL) 09:59 planerad

10:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 18 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1485 Boston (BOS) 10:02 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 653 Hagerstown 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 544 Nashville 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 292 Baltimore (BWI) 10:25 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1412 Chicago (ORD) 10:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 247 Chicago (ORD) 10:53 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1535 Atlanta 10:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 390 Fort Myers (RSW) 10:55 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3958 New York (LGA) 10:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 3 - 14 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7265 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5389 Charlotte (CLT) 10:16 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1668 Detroit (DTW) 10:17 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2243 Washington (IAD) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6399 Denver (DEN) 10:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1486 Boston (BOS) 10:39 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 354 Bradford 10:40 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 781 Philadelphia (PHL) 10:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 544 Orlando (MCO) 10:50 planerad

11:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 16 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3514 Houston (IAH) 11:14 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 855 Johnstown 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3447 Detroit (DTW) 11:32 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2077 Charlotte (CLT) 11:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1480 Orlando (MCO) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5298 New York (LGA) 11:39 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 403 Morgantown 11:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1989 International 11:55 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 575 Dubois 11:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 292 Houston (HOU) 11:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3458 Houston (IAH) 11:10 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2756 Chicago (ORD) 11:12 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3958 New York (LGA) 11:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1535 Atlanta (ATL) 11:39 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3453 Newark (EWR) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 390 Baltimore (BWI) 11:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 247 Chicago (ORD) 11:53 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 856 Johnstown 11:55 planerad

12:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 3 m/s @ 313°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 12 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1055 Lancaster 12:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 722 Orlando (MCO) 12:07 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3926 Raleigh/Durham (RDU) 12:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3464 Minneapolis (MSP) 12:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 12:21 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1401 Tampa 12:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Philadelphia (PHL) 12:27 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3426 Newark (EWR) 12:27 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3871 New York (LGA) 12:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 158 Nashville (BNA) 12:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 333 Altoona 12:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 355 Bradford 12:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5359 New York 12:58 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1480 St Louis (STL) 12:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2077 Charlotte (CLT) 12:13 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 158 Morgantown 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5060 Boston (BOS) 12:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1056 Franklin 12:25 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 576 Dubois 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5328 New York (LGA) 12:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 754 Bradford 12:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Miami (MIA) 12:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 291 Tampa (TPA) 12:55 planerad

13:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta 13:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte (CLT) 13:08 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 874 Johnstown 13:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3444 Boston (BOS) 13:18 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Washington (IAD) 13:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 532 Fort Myers (RSW) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1082 Fort Lauderdale (FLL) 13:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5099 Philadelphia (PHL) 13:47 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3239 Detroit (DTW) 13:49 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 857 Johnstown 13:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6031 Houston (IAH) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3850 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2758 Chicago (ORD) 13:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4426 Philadelphia (PHL) 13:07 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 654 Hagerstown 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 158 Chicago (MDW) 13:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4119 New York (JFK) 13:19 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1666 Detroit (DTW) 13:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte (CLT) 13:40 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 875 Johnstown 13:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 356 Altoona 13:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta 13:47 planerad

14:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2172 Chicago (MDW) 14:00 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2755 Chicago (ORD) 14:08 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1067 Franklin 14:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 577 Dubois 14:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1585 Boston (BOS) 14:27 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3770 New York (LGA) 14:28 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7268 Toronto (YYZ) 14:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 419 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 14:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 77 Morgantown 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 14:44 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 22 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5347 New York (LGA) 14:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 529 Fort Myers (RSW) 14:25 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 858 Johnstown 14:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Washington (IAD) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1083 Orlando (MCO) 14:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 954 Lancaster 14:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5099 Philadelphia (PHL) 14:39 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3455 Newark (EWR) 14:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2172 Fort Myers (RSW) 14:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3770 New York (LGA) 14:58 planerad

15:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 3 m/s @ 315°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2072 Houston (HOU) 15:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 648 Denver (DEN) 15:01 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 755 Bradford 15:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1525 Atlanta 15:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8170 Montréal (YUL) 15:27 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3670 Newark (EWR) 15:27 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 359 Altoona 15:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6228 Houston (IAH) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 78 Morgantown 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Washington (DCA) 15:00 planerad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 6811 Toronto 15:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6348 Houston (IAH) 15:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1786 Boston (BOS) 15:02 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 578 Dubois 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5633 Charlotte (CLT) 15:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 419 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 752 Franklin 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2072 Chicago (MDW) 15:45 planerad

16:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2202 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 16:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1691 Phoenix (PHX) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1760 Chicago (MDW) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2229 San Francisco 16:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1563 Atlanta 16:33 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 734 Chicago (ORD) 16:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2199 Orlando (MCO) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2491 New York (JFK) 16:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1685 Boston (BOS) 16:49 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3815 New York (LGA) 16:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 575 Dallas (DAL) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 12 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8171 Montréal (YUL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 China Eastern Airlines MU 1748 New York (JFK) 16:01 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3586 Newark (EWR) 16:04 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1985 International 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2483 New York (JFK) 16:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1525 Atlanta 16:08 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 756 Bradford 16:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1360 Harrisburg 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 240 Denver (DEN) 16:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6169 Houston (IAH) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2202 Austin (AUS) 16:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5352 New York (LGA) 16:47 planerad

17:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 19 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 859 Johnstown 17:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 753 Franklin 17:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 198 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4543 Miami (MIA) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5331 Philadelphia (PHL) 17:22 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2329 Newark (EWR) 17:23 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte (CLT) 17:31 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3653 New York (JFK) 17:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3402 Chicago (ORD) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A320 American Airlines AA 579 Phoenix (PHX) 17:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1686 Boston (BOS) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1760 Baltimore (BWI) 17:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2228 San Francisco 17:09 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1692 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1563 Atlanta 17:17 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 860 Johnstown 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2304 Nashville (BNA) 17:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3815 New York (LGA) 17:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3441 Minneapolis (MSP) 17:22 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1060 Lancaster 17:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2325 Chicago (ORD) 17:34 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 220 Chicago (ORD) 17:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 575 Chicago (MDW) 17:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1926 Charlotte (CLT) 17:46 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5331 Philadelphia (PHL) 17:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3317 New York (LGA) 17:57 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4543 Miami (MIA) 17:58 planerad

18:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 311°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1563 Baltimore (BWI) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4637 New York (LGA) 18:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2179 Atlanta 18:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2019 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3449 Minneapolis (MSP) 18:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 280 Tampa (TPA) 18:27 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 878 Johnstown 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2242 Washington (IAD) 18:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Washington (DCA) 18:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1178 St Louis (STL) 18:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3445 Newark (EWR) 18:36 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 757 Bradford 18:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 8 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2340 Newark (EWR) 18:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3939 Raleigh/Durham (RDU) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5261 Detroit (DTW) 18:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2003 Charlotte (CLT) 18:17 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 199 Seattle (SEA) 18:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3402 Chicago (ORD) 18:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1563 Orlando (MCO) 18:35 planerad

19:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5358 New York (LGA) 19:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1885 Boston (BOS) 19:07 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2758 Chicago (ORD) 19:07 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1739 Detroit (DTW) 19:19 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1361 Harrisburg 19:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3533 Newark (EWR) 19:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1986 International 19:50 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1061 Lancaster 19:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2603 Atlanta 19:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5062 Boston (BOS) 19:04 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 879 Johnstown 19:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2019 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:06 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 758 Bradford 19:10 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3585 Newark (EWR) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1178 Tampa (TPA) 19:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 333 Las Vegas (LAS) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1424 Washington (IAD) 19:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3318 New York (LGA) 19:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1886 Boston (BOS) 19:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4562 Washington (DCA) 19:43 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2764 Chicago (ORD) 19:43 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6076 Detroit (DTW) 19:50 planerad

20:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 26 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 157 Morgantown 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4600 New York (LGA) 20:03 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1692 Charlotte (CLT) 20:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 579 Dubois 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 240 Chicago (MDW) 20:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1173 Chicago (ORD) 20:51 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2763 Chicago (ORD) 20:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 362 Altoona 20:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2315 Chicago (ORD) 20:14 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 1062 Franklin 20:15 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 408 Morgantown 20:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3695 Newark (EWR) 20:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4600 New York (LGA) 20:35 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 580 Dubois 20:45 planerad

21:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5333 New York (LGA) 21:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3575 Newark (EWR) 21:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Washington (DCA) 21:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1749 Charlotte (CLT) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2140 Denver (DEN) 21:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1927 Philadelphia (PHL) 21:57 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3483 Houston (IAH) 21:57 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1649 Detroit 21:58 planerad

22:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 13 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1761 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 566 Nashville (BNA) 22:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1689 Phoenix (PHX) 22:16 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1539 Atlanta 22:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4627 Miami (MIA) 22:19 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 656 Los Angeles (LAX) 22:26 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7306 Toronto (YYZ) 22:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3378 New York (LGA) 22:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5146 New York (LGA) 22:46 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 702 Salt Lake City (SLC) 22:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1211 Denver (DEN) 22:52 planerad

23:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 2 - 17 min.
Embraer 175 China Eastern Airlines MU 1740 New York (JFK) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 762 Washington 23:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3591 New York (JFK) 23:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2288 Baltimore (BWI) 23:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 558 Fort Lauderdale (FLL) 23:22 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1201 Tampa (TPA) 23:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3429 Newark (EWR) 23:26 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1979 Washington (IAD) 23:28 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3439 Houston (IAH) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5063 Boston (BOS) 23:39 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2048 Minneapolis (MSP) 23:56 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1962 Charlotte (CLT) 23:58 planerad

00:00 22.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 6 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1785 Boston (BOS) 00:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 648 Chicago (MDW) 00:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 829 Chicago (ORD) 00:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1547 Atlanta 00:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 776 Orlando (MCO) 00:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2345 Chicago (ORD) 00:25 planerad

01:00 22.01.2019

-17°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

02:00 22.01.2019

-17°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28C, 28L, 28R, 32

Andra datum

January, 2019

21