General Wayne A. Downing Peoria, Peoria (PIA / KPIA)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

01:00 21.01.2019

-19°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

02:00 21.01.2019

-19°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

03:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

04:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

05:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4749 Chicago 05:45 planerad

06:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 29 - 37 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4029 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5193 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Embraer RJ145 Iberia IB 4162 Chicago 06:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5941 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:59 planerad

07:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

08:00 21.01.2019

-23°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1664 Punta Gorda 08:38 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2749 Chicago (ORD) 08:49 planerad

09:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1423 Chicago (ORD) 09:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1665 Punta Gorda 09:23 planerad

10:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3984 Atlanta 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 5 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2852 Atlanta (ATL) 11:20 planerad

12:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 40 Las Vegas (LAS) 12:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5312 Charlotte (CLT) 12:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 41 Las Vegas (LAS) 12:53 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5312 Charlotte (CLT) 12:55 planerad

13:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5381 Chicago (ORD) 13:17 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5304 Chicago (ORD) 13:50 planerad

14:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5784 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:39 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3645 Minneapolis (MSP) 14:47 planerad

15:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3083 Atlanta 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3645 Minneapolis (MSP) 15:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5784 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:15 planerad

16:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3987 Atlanta 16:23 planerad

17:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1410 Chicago (ORD) 17:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4187 Chicago (ORD) 17:54 planerad

18:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 7 m/s @ 128°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4187 Chicago (ORD) 18:19 planerad

19:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 7 m/s @ 128°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4788 Chicago (ORD) 19:22 planerad

20:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 7 m/s @ 128°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4744 Chicago (ORD) 20:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5765 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:54 planerad

21:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 8 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Embraer RJ145 Iberia IB 4164 Chicago (ORD) 21:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5451 Charlotte (CLT) 21:32 planerad

22:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 8 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2851 Atlanta 22:25 planerad

23:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 8 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

00:00 22.01.2019

-10°C   Vindar: 7 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13

Andra datum

January, 2019