Phoenix Sky Harbor, Phoenix (PHX / KPHX)

Planespotter’s tidtabell

03:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

04:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 80°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

05:00 14.10.2019

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American Airlines AA 693 Honolulu (HNL) 05:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5836 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 591 Seattle (SEA) 05:55 planerad

06:00 14.10.2019

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 36 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1945 Kahului 06:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2053 San Antonio (SAT) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5934 Odessa 06:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1861 Austin (AUS) 06:46 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5865 Tucson (TUS) 06:47 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 697 Lihue (LIH) 06:48 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5898 El Paso 06:49 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2967 Yuma 06:51 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3251 Flagstaff 06:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 14 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5809 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 848 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2822 Colorado Springs (COS) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 970 Minneapolis (MSP) 06:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1994 New York (JFK) 06:02 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1453 Detroit (DTW) 06:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1600 Newark (EWR) 06:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2356 San Francisco (SFO) 06:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1131 Houston (IAH) 06:29 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 567 Charlotte (CLT) 06:35 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 407 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2805 Everett 06:50 planerad

07:00 14.10.2019

+17°C   Vindar: 1 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 6 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3068 Santa Barbara (SBA) 07:33 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1731 Cincinnati (CVG) 07:39 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1872 Boise (BOI) 07:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2027 Los Angeles (LAX) 07:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1065 Salt Lake City (SLC) 07:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1808 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1688 Ontario (ONT) 07:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 829 Spokane (GEG) 07:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3038 Bakersfield 07:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 625 San Diego (SAN) 07:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3133 Saint George 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5721 Monterey 07:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 664 Kona 07:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1040 Minneapolis (MSP) 07:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1910 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3041 County 07:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1867 Sacramento (SMF) 07:56 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3103 Palm Springs (PSP) 07:56 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 675 Honolulu (HNL) 07:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 13 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5759 Tucson (TUS) 07:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 601 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1774 Denver (DEN) 07:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1107 Oakland (OAK) 07:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2105 San Jose (SJC) 07:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 445 Los Angeles (LAX) 07:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5766 Reno (RNO) 07:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1765 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1298 Santa Barbara (SBA) 07:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2795 Sacramento (SMF) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5936 Burbank (BUR) 07:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 486 Santa Ana (SNA) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5802 Fresno 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5988 Ontario (ONT) 07:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1003 Palm Springs (PSP) 07:40 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 438 San Diego (SAN) 07:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 711 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1821 San Francisco (SFO) 07:47 planerad

08:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2974 Fresno 08:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 516 Oakland (OAK) 08:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2026 Indianapolis (IND) 08:02 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2042 San Francisco (SFO) 08:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5930 Tucson (TUS) 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 201 Santa Ana (SNA) 08:12 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 815 Show Low 08:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 603 Minneapolis (MSP) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5928 Los Angeles 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 581 Newark (EWR) 08:16 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2662 Minneapolis 08:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5835 Burbank (BUR) 08:26 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 636 Seattle (SEA) 08:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1404 Denver (DEN) 08:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1958 Columbus (CMH) 08:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2574 St Louis (STL) 08:56 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1983 Miami (MIA) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 1 - 15 min.
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 35 Honolulu (HNL) 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3196 Los Angeles (LAX) 08:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 378 Houston (HOU) 08:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 739 Chicago (ORD) 08:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1730 Cincinnati (CVG) 08:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1664 Charlotte (CLT) 08:35 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Washington (DCA) 08:37 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1762 Columbus (CMH) 08:38 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 532 San José del Cabo (SJD) 08:39 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 682 Orlando (MCO) 08:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5878 Durango 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2983 Grand Junction 08:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 523 San Antonio (SAT) 08:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 590 St Louis (STL) 08:44 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2978 Roswell 08:47 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 812 Show Low 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2994 Flagstaff 08:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 619 Mexico City (MEX) 08:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5914 El Paso 08:51 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Des Moines (DSM) 08:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1580 Newark (EWR) 08:55 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 554 Puerto Vallarta (PVR) 08:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Memphis (MEM) 08:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 608 Indianapolis (IND) 08:56 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1968 Miami (MIA) 08:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1887 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 613 Omaha 08:58 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2100 Detroit (DTW) 08:59 planerad

09:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 2 - 7 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1196 Atlanta 09:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 439 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5717 El Paso 09:00 planerad
United Airlines UA 1084 Houston 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5805 Tucson (TUS) 09:01 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 237 Denver (DEN) 09:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1474 Memphis (MEM) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 442 Detroit (DTW) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 572 Pittsburgh (PIT) 09:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1487 New York (JFK) 09:06 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1795 Des Moines (DSM) 09:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3176 Yuma 09:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1678 Charlotte (CLT) 09:11 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2176 Raleigh/Durham (RDU) 09:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 767 Los Angeles (LAX) 09:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5889 Lubbock (LBB) 09:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 455 Austin (AUS) 09:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5867 Oklahoma City (OKC) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5744 Houston (IAH) 09:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2260 Boston (BOS) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5758 Albuquerque (ABQ) 09:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5759 Tucson (TUS) 09:23 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1672 Tampa (TPA) 09:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3175 Grand Junction 09:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 464 Milwaukee (MKE) 09:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 520 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5756 Los Angeles (LAX) 09:32 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 140 Las Vegas (LAS) 09:35 planerad
Advanced Air AN 200 Silver City 09:42 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1537 Calgary (YYC) 09:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 558 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 854 Philadelphia (PHL) 09:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5824 Houston (IAH) 09:06 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 604 Minneapolis (MSP) 09:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1569 Boston (BOS) 09:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 760 Los Angeles 09:14 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2662 Minneapolis (MSP) 09:16 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 248 Chicago (ORD) 09:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1897 Albuquerque (ABQ) 09:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 551 Seattle (SEA) 09:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2083 Boise (BOI) 09:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Burbank (BUR) 09:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3158 Hermosillo (HMO) 09:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 524 Ontario (ONT) 09:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 531 Tampa (TPA) 09:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 652 Sacramento (SMF) 09:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 695 Oakland (OAK) 09:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2722 San Jose (SJC) 09:52 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5768 Santa Rosa 09:52 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2969 Bakersfield 09:56 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 604 Denver (DEN) 09:56 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5736 Los Angeles 09:58 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5742 Palm Springs (PSP) 09:59 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 873 Spokane (GEG) 09:59 planerad

10:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 16 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 756 Detroit (DTW) 10:10 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1532 Edmonton (YEG) 10:17 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1895 Houston (IAH) 10:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 876 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 653 Seattle (SEA) 10:32 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1057 Chicago (ORD) 10:48 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 813 Show Low 10:50 planerad
Advanced Air AN 301 Hawthorne 10:54 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1402 Portland (PDX) 10:57 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1196 Atlanta (ATL) 10:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3132 Saint George 10:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 498 Charlotte (CLT) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5902 Guadalajara (GDL) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5890 Tucson (TUS) 10:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5756 Los Angeles 10:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 546 Reno (RNO) 10:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5757 Monterey 10:03 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 493 Austin (AUS) 10:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 777 Las Vegas (LAS) 10:07 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1262 Detroit (DTW) 10:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2671 San Diego (SAN) 10:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1499 Salt Lake City (SLC) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3014 Mazatlan 10:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1437 Portland (PDX) 10:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3015 County 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Yuma 10:18 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1844 San Francisco (SFO) 10:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 710 Seattle (SEA) 10:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 534 San José del Cabo (SJD) 10:26 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1802 Puerto Vallarta (PVR) 10:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 629 Philadelphia (PHL) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 139 Las Vegas (LAS) 10:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 237 Houston (IAH) 10:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 663 Kona 10:50 planerad

11:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 9 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1003 Palm Springs (PSP) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2994 Flagstaff 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5988 Ontario (ONT) 11:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 474 Philadelphia (PHL) 11:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 711 Las Vegas (LAS) 11:08 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 644 Portland (PDX) 11:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 486 Santa Ana (SNA) 11:19 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1868 San Francisco (SFO) 11:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5936 Burbank (BUR) 11:21 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 753 Denver (DEN) 11:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1465 Vancouver (YVR) 11:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1298 Santa Barbara (SBA) 11:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 384 Seattle (SEA) 11:27 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 690 Charlotte (CLT) 11:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 445 Los Angeles (LAX) 11:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5802 Fresno 11:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 866 Chicago (ORD) 11:38 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 438 San Diego (SAN) 11:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5766 Reno (RNO) 11:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1107 Oakland (OAK) 11:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 725 Chicago (ORD) 11:52 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 761 Salt Lake City (SLC) 11:53 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5878 Durango 11:58 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 WestJet WS 1533 Edmonton (YEG) 11:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2877 Salt Lake City (SLC) 11:09 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 692 Honolulu (HNL) 11:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1552 Newark (EWR) 11:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1609 San Francisco (SFO) 11:16 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 653 Seattle (SEA) 11:19 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 432 Kahului (OGG) 11:30 planerad
Advanced Air AN 300 Hawthorne 11:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 523 Chicago (ORD) 11:45 planerad

12:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 1 - 8 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1332 Sacramento (SMF) 12:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1402 Calgary (YYC) 12:17 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2371 Newark (EWR) 12:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5914 El Paso 12:19 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1772 Atlanta 12:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2983 Grand Junction 12:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 897 Newark (EWR) 12:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5699 Los Angeles 12:38 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8304 Calgary (YYC) 12:39 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 656 Seattle (SEA) 12:40 planerad
Boeing 777-200 N786AN American Airlines AA 195 London (LHR) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2978 Roswell 12:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5890 Tucson (TUS) 12:46 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 407 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 562 Chicago (ORD) 12:47 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 476 Atlanta 12:48 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1970 Philadelphia (PHL) 12:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2229 Boston (BOS) 12:52 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1255 Minneapolis (MSP) 12:54 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1897 Albuquerque (ABQ) 12:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 623 Charlotte (CLT) 12:57 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1218 Washington (DCA) 12:58 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3132 Saint George 12:58 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Yuma 12:58 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 3 - 5 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 659 Portland (PDX) 12:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 727 Charlotte (CLT) 12:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2450 Minneapolis (MSP) 12:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3021 Tucson (TUS) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5940 Albuquerque (ABQ) 12:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 615 Chicago (ORD) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5775 Oklahoma City (OKC) 12:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1760 Austin (AUS) 12:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 460 Philadelphia (PHL) 12:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 462 Atlanta (ATL) 12:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5905 Durango 12:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1743 Denver (DEN) 12:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 570 San Antonio (SAT) 12:22 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 752 Denver (DEN) 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5754 El Paso 12:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2434 New York (JFK) 12:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 678 Milwaukee (MKE) 12:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2320 Boston (BOS) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5834 Sioux Falls 12:38 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1796 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1777 San José del Cabo (SJD) 12:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1680 Houston (IAH) 12:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 417 Orlando (MCO) 12:52 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1466 Detroit (DTW) 12:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 747 Kansas City (MCI) 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5730 Houston (IAH) 12:59 planerad

13:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 83°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R, 08

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 19 min.
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 773 Cortez 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5742 Palm Springs (PSP) 13:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 524 Ontario (ONT) 13:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3158 Hermosillo (HMO) 13:06 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1859 Houston (IAH) 13:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2369 New York (JFK) 13:27 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 2259 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2969 Bakersfield 13:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5736 Los Angeles 13:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1806 San Diego (SAN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Burbank (BUR) 13:41 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 533 San José del Cabo (SJD) 13:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2671 San Diego (SAN) 13:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 777 Las Vegas (LAS) 13:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2150 Las Vegas (LAS) 13:54 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3043 Bend 13:58 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 757-200 American Airlines AA 1634 Washington (DCA) 13:07 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1403 Calgary (YYC) 13:15 planerad
Advanced Air AN 201 Silver City 13:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1772 Atlanta 13:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5699 Los Angeles (LAX) 13:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5722 Palm Springs (PSP) 13:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3144 Eugene 13:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 556 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:34 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 774 Cortez 13:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 581 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3134 Rapid City 13:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 542 Sacramento (SMF) 13:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 254 Denver (DEN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5785 Reno (RNO) 13:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5839 Monterey 13:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2197 Seattle (SEA) 13:49 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1200 Newark (EWR) 13:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 883 Chicago (ORD) 13:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 491 San Diego (SAN) 13:52 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1476 Santa Ana (SNA) 13:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 899 Los Angeles (LAX) 13:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1707 Salt Lake City (SLC) 13:55 planerad

14:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3021 Tucson (TUS) 14:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1664 San Francisco (SFO) 14:07 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1837 Toronto (YYZ) 14:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3015 County 14:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5757 Monterey 14:18 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 765 Philadelphia (PHL) 14:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1499 Salt Lake City (SLC) 14:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1880 San Francisco (SFO) 14:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 546 Reno (RNO) 14:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3065 Eugene 14:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3091 Medford 14:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 695 Oakland (OAK) 14:29 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 652 Sacramento (SMF) 14:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2722 San Jose (SJC) 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5768 Santa Rosa 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8228 Vancouver (YVR) 14:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2083 Boise (BOI) 14:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 373 Chicago (ORD) 14:41 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 974 Guadalajara (GDL) 14:41 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2802 Everett 14:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3256 Medford 14:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 725 Houston (IAH) 14:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2989 County 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5956 Bakersfield 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1806 Boise (BOI) 14:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3265 Fresno 14:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 580 Ontario (ONT) 14:27 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 694 Honolulu (HNL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1147 Miami (MIA) 14:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3063 Santa Barbara (SBA) 14:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 643 Charlotte (CLT) 14:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2151 Las Vegas (LAS) 14:44 planerad

15:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1333 Newark (EWR) 15:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2046 Atlanta 15:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 571 Puerto Vallarta (PVR) 15:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2256 Nashville 15:08 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1995 Orlando (MCO) 15:18 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 601 Chicago (ORD) 15:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3014 Mazatlan 15:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 535 San José del Cabo (SJD) 15:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5824 Houston (IAH) 15:33 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Des Moines (DSM) 15:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5940 Albuquerque (ABQ) 15:37 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 613 Omaha 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5905 Durango 15:42 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 493 Austin (AUS) 15:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1057 Boston (BOS) 15:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2014 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:49 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2063 Las Vegas (LAS) 15:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 412 Denver (DEN) 15:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 194 London (LHR) 15:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2988 Yuma 15:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3022 Grand Junction 15:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 604 Tampa (TPA) 15:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 155 St Louis (STL) 15:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 492 Columbus (CMH) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5746 El Paso 15:15 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 981 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:20 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8229 Vancouver (YVR) 15:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2104 Detroit (DTW) 15:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1689 Pittsburgh (PIT) 15:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2763 Boston (BOS) 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3074 Albuquerque (ABQ) 15:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3081 Santa Fe 15:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1836 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 891 Chicago (ORD) 15:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1388 New York (JFK) 15:47 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2803 Everett 15:55 planerad

16:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 237°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 2 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2829 New York (JFK) 16:03 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 428 Charlotte (CLT) 16:03 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 873 Spokane (GEG) 16:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 210 Miami (MIA) 16:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5754 El Paso 16:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1910 Baltimore (BWI) 16:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 590 St Louis (STL) 16:12 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2065 Denver (DEN) 16:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Memphis (MEM) 16:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5722 Palm Springs (PSP) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5993 Oklahoma City (OKC) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5902 Guadalajara (GDL) 16:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 502 Mexico City (MEX) 16:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 650 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 754 Las Vegas 16:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2249 Denver (DEN) 16:36 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1802 Puerto Vallarta (PVR) 16:44 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1591 San Francisco 16:53 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 2 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 889 Austin (AUS) 16:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 975 Guadalajara (GDL) 16:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2355 Houston (IAH) 16:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5801 Durango 16:17 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 478 Philadelphia (PHL) 16:18 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 816 Show Low 16:20 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2046 Atlanta 16:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 780 Indianapolis (IND) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Oakland (OAK) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5718 Reno (RNO) 16:46 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2958 Flagstaff 16:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2664 Vancouver (YVR) 16:48 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 650 Los Angeles (LAX) 16:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1744 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:55 planerad

17:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 605 Minneapolis (MSP) 17:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5689 Los Angeles (LAX) 17:14 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3120 Dallas 17:20 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3303 Page 17:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1706 Chicago (ORD) 17:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2988 Yuma 17:33 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 537 San José del Cabo (SJD) 17:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1083 Portland (PDX) 17:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1058 Philadelphia (PHL) 17:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 580 Ontario (ONT) 17:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1476 Santa Ana (SNA) 17:57 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5795 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 500 Seattle (SEA) 17:58 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5956 Bakersfield 17:59 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2490 Santa Ana (SNA) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3048 County 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 159 Atlanta (ATL) 17:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 425 Las Vegas (LAS) 17:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5794 Santa Barbara (SBA) 17:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1386 Salt Lake City (SLC) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Tucson (TUS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5832 Fresno 17:08 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 686 San Francisco 17:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5743 Burbank (BUR) 17:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 578 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2829 Portland (PDX) 17:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1933 Chicago (ORD) 17:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 772 Denver (DEN) 17:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 480 San Diego (SAN) 17:23 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 691 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 754 Chicago (MDW) 17:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1485 San Diego 17:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5689 Los Angeles (LAX) 17:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3119 Saint George 17:55 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3304 Page 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 2 - 13 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2176 Portland (PDX) 18:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1514 San Diego (SAN) 18:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5839 Monterey 18:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5785 Reno (RNO) 18:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 899 Los Angeles (LAX) 18:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1825 San Francisco 18:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2989 County 18:08 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3265 Fresno 18:09 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2063 Las Vegas (LAS) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 542 Sacramento (SMF) 18:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 778 Charlotte (CLT) 18:11 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3063 Santa Barbara (SBA) 18:13 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 817 Show Low 18:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1646 Seattle (SEA) 18:25 planerad
Boeing 767-300 D-ABUM Condor DE 2026 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1757 Buffalo (BUF) 18:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3022 Grand Junction 18:44 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1052 Orlando (MCO) 18:57 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 606 Minneapolis (MSP) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3055 Palm Springs (PSP) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2417 San Jose (SJC) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5713 El Paso 18:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 667 Milwaukee (MKE) 18:44 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 691 Austin (AUS) 18:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2175 Portland (PDX) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5879 Houston (IAH) 18:50 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 814 Show Low 18:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2886 Seattle (SEA) 18:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2315 Denver (DEN) 18:59 planerad

19:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 333°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R, 26

ANKOMMANDE — 35
Väntningstid 1 - 6 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1216 Newark (EWR) 19:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3134 Rapid City 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1587 New York (JFK) 19:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 479 Atlanta 19:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3074 Albuquerque (ABQ) 19:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1966 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:08 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2100 Detroit (DTW) 19:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5746 El Paso 19:12 planerad
Advanced Air AN 202 Silver City 19:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3081 Santa Fe 19:14 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Washington (DCA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 531 Tampa (TPA) 19:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5834 Sioux Falls 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 San Jose (SJC) 19:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 472 Milwaukee (MKE) 19:21 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2958 Flagstaff 19:22 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 440 Atlanta 19:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1115 Houston (IAH) 19:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Columbus (CMH) 19:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1947 Washington (IAD) 19:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5730 Houston (IAH) 19:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 605 Indianapolis (IND) 19:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 444 Kansas City (MCI) 19:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5801 Durango 19:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1696 Charlotte 19:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1823 San Antonio (SAT) 19:32 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2450 Minneapolis (MSP) 19:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3258 Los Angeles (LAX) 19:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1967 Boston (BOS) 19:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5887 Tucson (TUS) 19:34 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 426 Denver (DEN) 19:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 339 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2110 Washington (IAD) 19:42 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1536 Calgary (YYC) 19:47 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 603 Boston (BOS) 19:53 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 2 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 186 Memphis (MEM) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5737 Tucson (TUS) 19:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 630 Chicago (ORD) 19:00 planerad
United Airlines UA 1122 Houston 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5866 Oklahoma City (OKC) 19:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3060 Yuma 19:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2959 Grand Junction 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5833 Odessa 19:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 633 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1899 Austin (AUS) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5897 Lubbock (LBB) 19:06 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 568 Des Moines (DSM) 19:07 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1643 Seattle (SEA) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1757 Buffalo 19:25 planerad
Advanced Air AN 203 Silver City 19:45 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 288 London (LHR) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1396 Los Angeles (LAX) 19:55 planerad

20:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 24 min.
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 36 Honolulu (HNL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 478 Pittsburgh (PIT) 20:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2825 Colorado Springs (COS) 20:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 594 Denver (DEN) 20:04 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 854 Philadelphia (PHL) 20:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2209 New York (JFK) 20:33 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2490 Santa Ana (SNA) 20:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3048 County 20:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 480 San Diego (SAN) 20:52 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 2 - 13 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5762 Burbank (BUR) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5791 Los Angeles 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5837 Monterey 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5870 Tucson (TUS) 20:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 597 San Francisco (SFO) 20:11 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1992 Boise (BOI) 20:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3085 Palm Springs (PSP) 20:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 634 Ontario (ONT) 20:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Spokane (GEG) 20:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3040 County 20:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 418 Oakland (OAK) 20:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3054 Fresno 20:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3131 Saint George 20:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2746 Salt Lake City (SLC) 20:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3067 Santa Barbara (SBA) 20:22 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2106 Las Vegas (LAS) 20:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2982 Bend 20:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 559 San Diego (SAN) 20:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3010 Bakersfield 20:28 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2048 Sacramento (SMF) 20:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2637 Santa Ana (SNA) 20:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 136 New York (JFK) 20:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 478 San Jose (SJC) 20:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 820 Los Angeles (LAX) 20:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1295 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 750 Denver (DEN) 20:50 planerad
Boeing 767-300 Condor DE 2027 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:55 planerad

21:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 1 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5794 Santa Barbara (SBA) 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3055 Palm Springs (PSP) 21:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5832 Fresno 21:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 574 San Francisco 21:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5743 Burbank (BUR) 21:04 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2197 Seattle (SEA) 21:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 521 Las Vegas (LAS) 21:08 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5718 Reno (RNO) 21:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1517 Atlanta 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Oakland (OAK) 21:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1386 Salt Lake City (SLC) 21:12 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 636 Los Angeles (LAX) 21:12 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1307 Salt Lake City (SLC) 21:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 483 Chicago (ORD) 21:28 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1632 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 316 Charlotte (CLT) 21:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2804 Everett 21:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 555 Seattle (SEA) 21:41 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1239 Minneapolis (MSP) 21:43 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 135 New York (JFK) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 1 - 5 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5799 Albuquerque (ABQ) 21:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 584 Baltimore (BWI) 21:47 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5790 El Paso 21:48 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5929 Tucson (TUS) 21:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1439 Newark (EWR) 21:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3263 Flagstaff 21:56 planerad

22:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 22 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 726 Detroit (DTW) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1537 Burbank (BUR) 22:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2097 Chicago (ORD) 22:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2257 Houston (IAH) 22:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 230 Newark (EWR) 22:31 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 1677 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2054 Miami (MIA) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2985 Yuma 22:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2588 Boston (BOS) 22:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1280 New York (JFK) 22:19 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1658 Philadelphia (PHL) 22:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2175 Raleigh/Durham (RDU) 22:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 602 Boston (BOS) 22:48 planerad

23:00 14.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1157 Fort Lauderdale (FLL) 23:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 751 Denver (DEN) 23:09 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 716 Denver (DEN) 23:14 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 441 Philadelphia (PHL) 23:16 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 622 Seattle (SEA) 23:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1469 San Francisco (SFO) 23:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6560 San Jose (SJC) 23:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 457 Miami (MIA) 23:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 971 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2756 New York (JFK) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 316 Washington (IAD) 23:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 640 Charlotte (CLT) 23:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2651 New York (JFK) 23:17 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 736 Atlanta (ATL) 23:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 782 Philadelphia (PHL) 23:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1524 Chicago (ORD) 23:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1976 Newark (EWR) 23:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1158 Fort Lauderdale (FLL) 23:59 planerad

00:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1429 Chicago (ORD) 00:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 24 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1542 Washington (DCA) 00:07 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1426 Chicago (ORD) 00:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 972 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:53 planerad

01:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 American Airlines AA 599 Charlotte (CLT) 01:05 planerad

02:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel broken

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01