Philadelphia, Philadelphia (PHL / KPHL)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Indianapolis (IND) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Washington 17:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5593 Madison (MSN) 17:04 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Greensboro (GSO) 17:04 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 771 Manchester (MHT) 17:05 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 9198 Frankfurt am Main 17:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5464 Knoxville (TYS) 17:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Syracuse (SYR) 17:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4829 Williamsport 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5379 Cincinnati (CVG) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4976 Washington 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4870 Worcester 17:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 484 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4928 Portland (PWM) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5693 Birmingham (BHM) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4902 Milwaukee (MKE) 17:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1430 Fort Myers (RSW) 17:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 New Orleans (MSY) 17:27 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 654 Phoenix (PHX) 17:29 planerad
Airbus A319 N465UA United Airlines UA 445 San Francisco (SFO) 17:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5340 Greenville (GSP) 17:44 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 791 Punta Cana (PUJ) 17:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 664 Chicago (ORD) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 4 - 14 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2355 Fort Myers (RSW) 17:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4994 Ithaca 17:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1726 Charlotte (CLT) 17:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4970 State College 17:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 563 Chicago (ORD) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5211 St Louis (STL) 17:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4861 Baltimore (BWI) 17:39 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1765 Houston (IAH) 17:43 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2082 Tampa (TPA) 17:44 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1997 Los Angeles (LAX) 17:45 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2595 Miami (MIA) 17:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4926 Columbia (CAE) 17:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4713 Pittsburgh (PIT) 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5583 Cincinnati (CVG) 17:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4515 Washington 17:54 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5477 Knoxville (TYS) 17:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4395 Greensboro (GSO) 17:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4411 Louisville (SDF) 17:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5394 Greenville (GSP) 17:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 547 San Francisco (SFO) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 767-300 American Airlines AA 1496 San Juan (SJU) 18:00 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5202 Boston (BOS) 18:02 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1677 Boston (BOS) 18:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4897 State College 18:05 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 729 London (LHR) 18:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 714 Myrtle Beach 18:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Richmond (RIC) 18:14 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 2191 Charlotte (CLT) 18:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5002 Buffalo (BUF) 18:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4796 Newburgh 18:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5124 Norfolk (ORF) 18:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4981 New York 18:39 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 688 Boston (BOS) 18:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4841 Charlottesville 18:46 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 90 Cancún (CUN) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 4 - 5 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1173 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1933 Austin (AUS) 18:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 309 Orlando (MCO) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4501 Indianapolis (IND) 18:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5120 Akron 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1793 Jacksonville (JAX) 18:09 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1919 Orlando (MCO) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4878 Richmond (RIC) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4941 Fort Wayne 18:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1009 Fort Lauderdale (FLL) 18:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4823 Albany 18:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5268 Norfolk (ORF) 18:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5163 Watertown 18:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4786 Montréal (YUL) 18:20 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 754 Paris (CDG) 18:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2132 San Francisco (SFO) 18:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4807 Salisbury 18:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5012 Portland (PWM) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5567 Madison (MSN) 18:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 589 Las Vegas (LAS) 18:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 896 San Diego (SAN) 18:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1529 San Juan (SJU) 18:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5199 New Haven 18:35 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 716 Munich (MUC) 18:40 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 718 Rome (FCO) 18:40 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 9199 Frankfurt am Main 18:45 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 92 Zurich (ZRH) 18:45 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 740 Madrid 18:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4596 Des Moines (DSM) 18:54 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 114 Dublin (DUB) 18:55 planerad

19:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 396 Las Vegas (LAS) 19:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4946 International 19:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4968 Ottawa (YOW) 19:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1683 Austin (AUS) 19:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 808 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:09 planerad
Boeing 737-800 N837NN American Airlines AA 2312 Saint Martin (SXM) 19:12 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 856 Fort Lauderdale (FLL) 19:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 376 Miami (MIA) 19:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4872 Erie (ERI) 19:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5296 Syracuse (SYR) 19:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5639 Cincinnati (CVG) 19:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1720 Montego Bay (MBJ) 19:29 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Kansas City (MCI) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5513 Myrtle Beach 19:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Greensboro (GSO) 19:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Lexington (LEX) 19:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1159 Boston (BOS) 19:37 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4918 Rochester (ROC) 19:39 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Gol G3 8208 Detroit (DTW) 19:40 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 805 Cancún (CUN) 19:40 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 892 Cleveland (CLE) 19:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1767 Tampa (TPA) 19:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Montréal (YUL) 19:51 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5707 Savannah (SAV) 19:51 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4931 Toronto (YYZ) 19:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 460 Phoenix (PHX) 19:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4994 Ithaca 19:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 403 Chicago (ORD) 19:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1647 West Palm Beach (PBI) 19:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Louisville (SDF) 19:59 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4970 State College 19:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Dayton (DAY) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 35 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 717 Myrtle Beach 19:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4922 Harrisburg 19:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 580 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 593 Salt Lake City (SLC) 19:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 395 Las Vegas (LAS) 19:45 planerad

20:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 25 min.
Airbus A321 American Airlines AA 658 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Fort Myers (RSW) 20:03 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1164 Orlando (MCO) 20:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Detroit (DTW) 20:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4957 Albany 20:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4798 Manchester (MHT) 20:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4377 Nashville (BNA) 20:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4847 Bangor (BGR) 20:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4861 Baltimore (BWI) 20:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4955 Buffalo (BUF) 20:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 897 San Diego (SAN) 20:10 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 67 London (LHR) 20:10 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1991 Atlanta 20:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4879 Burlington 20:39 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2334 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:46 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 4 - 8 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 760 Boston (BOS) 20:12 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1655 New York 20:14 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 736 London (LHR) 20:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4971 Ottawa (YOW) 20:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5671 Savannah (SAV) 20:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4919 Richmond (RIC) 20:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4860 Newport News (PHF) 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5300 Cincinnati (CVG) 20:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4826 Toronto (YYZ) 20:39 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5692 Norfolk (ORF) 20:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1684 Pittsburgh (PIT) 20:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1772 Atlanta 20:40 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 386 Miami (MIA) 20:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4452 Columbus (CMH) 20:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Birmingham (BHM) 20:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1724 Tampa (TPA) 20:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1927 Los Angeles 20:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 528 Denver (DEN) 20:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2070 Minneapolis (MSP) 20:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4374 Charleston (CHS) 20:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4821 Albany 20:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 713 Providence 20:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Oklahoma City (OKC) 20:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5001 Grand Rapids 20:55 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 728 Doha (DOH) 20:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1673 Orlando (MCO) 20:56 planerad

21:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2346 West Palm Beach (PBI) 21:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1612 Houston (IAH) 21:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 626 Chicago (ORD) 21:33 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8334 Montréal (YUL) 21:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1941 Chicago (ORD) 21:48 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 600 Fort Lauderdale (FLL) 21:53 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1648 Charlotte (CLT) 21:57 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1892 Houston (IAH) 21:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4398 Omaha 21:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4889 Bangor (BGR) 21:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 661 Las Vegas (LAS) 21:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1889 Kansas City (MCI) 21:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4602 St Louis (STL) 21:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4804 Wilmington North Carolina 21:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 108 San Juan (SJU) 21:05 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 734 Manchester (MAN) 21:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1708 West Palm Beach (PBI) 21:10 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1769 Manchester (MHT) 21:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4995 Ithaca 21:10 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1987 Cleveland (CLE) 21:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4953 Buffalo (BUF) 21:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4967 Newburgh 21:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1833 Portland (PWM) 21:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2110 Hartford (BDL) 21:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4357 Memphis (MEM) 21:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4781 Worcester 21:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4858 Milwaukee (MKE) 21:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1640 Nashville (BNA) 21:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1680 Chicago (ORD) 21:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4857 Erie (ERI) 21:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4885 Burlington 21:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4690 Detroit (DTW) 21:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4790 International 21:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5331 Syracuse (SYR) 21:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4966 Allentown 21:40 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 722 Dublin (DUB) 21:55 planerad

22:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 26 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2525 Orlando (MCO) 22:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 744 Los Angeles (LAX) 22:11 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2620 Detroit (DTW) 22:23 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8194 Toronto 22:49 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2333 Miami (MIA) 22:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 478 Phoenix (PHX) 22:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1305 Atlanta 22:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1488 Houston (IAH) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 747-400 British Airways BA 66 London (LHR) 22:10 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 728 London (LHR) 22:15 planerad

23:00 19.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 22 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1259 Boston (BOS) 23:12 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 1004 Fort Lauderdale (FLL) 23:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2356 Fort Myers (RSW) 23:52 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 754 Orlando (MCO) 23:56 planerad

00:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 34 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 640 Chicago (ORD) 00:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1421 Atlanta 00:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2329 Miami (MIA) 00:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 976 Fort Lauderdale (FLL) 00:25 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2472 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:59 planerad

01:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 129°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2506 Chicago (ORD) 01:01 planerad

02:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

03:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

04:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

05:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 17 - 33 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1128 Los Angeles (LAX) 05:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 170 Denver (DEN) 05:17 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1658 Phoenix (PHX) 05:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2186 Denver (DEN) 05:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 506 Los Angeles (LAX) 05:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2324 Chicago (ORD) 05:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2340 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1809 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 860 Boston (BOS) 05:40 planerad

06:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 American Airlines AA 593 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 109 San Juan (SJU) 06:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 564 Seattle (SEA) 06:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1653 San Francisco (SFO) 06:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1876 Las Vegas (LAS) 06:44 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1138 San Francisco (SFO) 06:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2066 San Diego (SAN) 06:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4875 Allentown 06:52 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1827 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 195 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8189 Toronto 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2625 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 753 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2113 Houston (IAH) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 731 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2355 Fort Myers (RSW) 06:09 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1129 Los Angeles (LAX) 06:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2339 New Orleans (MSY) 06:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 323 Denver (DEN) 06:20 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 563 Charlotte (CLT) 06:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2311 Charleston (CHS) 06:44 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2660 Boston (BOS) 06:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 499 Phoenix (PHX) 06:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 792 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 877 Miami 06:45 planerad

07:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 36
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4492 Louisville (SDF) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5546 Norfolk (ORF) 07:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4817 Buffalo (BUF) 07:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1934 New York 07:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4965 International 07:02 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5332 Syracuse (SYR) 07:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1953 Hartford (BDL) 07:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4852 State College 07:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4681 Indianapolis (IND) 07:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Greensboro (GSO) 07:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4894 Newport News (PHF) 07:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 779 Providence 07:13 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4880 Rochester (ROC) 07:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1828 Atlanta 07:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4930 Newburgh 07:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4935 Ithaca 07:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5090 New Haven 07:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5620 Knoxville (TYS) 07:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4783 Albany 07:20 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1729 Manchester (MHT) 07:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4782 Erie (ERI) 07:26 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1656 Cleveland (CLE) 07:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4797 Columbia (CAE) 07:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4881 Bangor (BGR) 07:28 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 851 Los Angeles 07:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1935 Portland (PWM) 07:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4601 Pittsburgh (PIT) 07:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4810 Grand Rapids 07:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4815 Worcester 07:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5164 Watertown 07:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5015 Dayton (DAY) 07:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Columbus (CMH) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5417 Cincinnati (CVG) 07:38 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4787 Wilmington North Carolina 07:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4854 Ottawa (YOW) 07:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 767 Chicago (ORD) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2113 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 375 Fort Lauderdale (FLL) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1406 Atlanta 07:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2098 Chicago (ORD) 07:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1875 Austin (AUS) 07:30 planerad

08:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4898 Richmond (RIC) 08:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2012 Jacksonville (JAX) 08:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4992 Toronto (YYZ) 08:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1832 Orlando (MCO) 08:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1162 Orlando (MCO) 08:52 planerad

AVÅGENDE — 40
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1141 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1171 Orlando (MCO) 08:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Oklahoma City (OKC) 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5013 Albany 08:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 897 San Diego (SAN) 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2409 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1533 Miami (MIA) 08:05 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2528 H.S.Truman 08:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4541 Omaha 08:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 582 Los Angeles (LAX) 08:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Columbus (CMH) 08:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4923 Manchester (MHT) 08:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4969 International 08:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1491 Houston (IAH) 08:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Greenville (GSP) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Birmingham (BHM) 08:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5581 Dayton (DAY) 08:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4864 Toronto (YYZ) 08:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5008 Norfolk (ORF) 08:20 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 781 Providence 08:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8031 Montréal (YUL) 08:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1888 Minneapolis (MSP) 08:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1897 Fort Lauderdale (FLL) 08:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 451 Houston (IAH) 08:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Memphis (MEM) 08:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 474 Phoenix (PHX) 08:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2835 Boston (BOS) 08:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4952 Rochester (ROC) 08:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5395 Greensboro (GSO) 08:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 540 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4806 Buffalo (BUF) 08:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5260 Hartford (BDL) 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Pittsburgh (PIT) 08:35 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1496 San Juan (SJU) 08:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5423 New Haven 08:40 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 790 Punta Cana (PUJ) 08:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 815 Cancún (CUN) 08:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4867 Portland (PWM) 08:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4943 Charlottesville 08:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4987 Ithaca 08:55 planerad

09:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 2 - 7 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4655 St Louis (STL) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5088 Norfolk (ORF) 09:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4909 Fort Wayne (FWA) 09:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4938 Albany 09:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 235 San Juan (SJU) 09:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 749 Pittsburgh (PIT) 09:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1806 Tampa (TPA) 09:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4856 Salisbury 09:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5486 Greenville (GSP) 09:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5440 Akron 09:33 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5014 Portland (PWM) 09:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5478 Madison (MSN) 09:37 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1881 Orlando (MCO) 09:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5039 Cincinnati (CVG) 09:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4400 Detroit (DTW) 09:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4345 Indianapolis (IND) 09:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Memphis (MEM) 09:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4490 Des Moines (DSM) 09:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4939 Harrisburg 09:44 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1869 Kansas City (MCI) 09:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4830 Burlington 09:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5011 Montréal (YUL) 09:48 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1791 New York 09:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5570 Savannah (SAV) 09:49 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1812 Minneapolis (MSP) 09:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4629 Oklahoma City (OKC) 09:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4945 Milwaukee (MKE) 09:56 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5238 Dayton (DAY) 09:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4657 Omaha 09:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1854 Chicago (ORD) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4891 Washington 09:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4999 Williamsport 09:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2312 Saint Martin (SXM) 09:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Bangor (BGR) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1993 Orlando (MCO) 09:15 planerad

10:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 95°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 1 - 30 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4559 Columbus (CMH) 10:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8188 Toronto 10:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4975 Richmond (RIC) 10:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 459 Boston (BOS) 10:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1008 Fort Lauderdale (FLL) 10:07 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4969 International 10:37 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 22 Punta Cana (PUJ) 10:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4998 Columbia (CAE) 10:15 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 2730 Chicago 10:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 549 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Montréal (YUL) 10:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4801 Wilmington North Carolina 10:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Detroit (DTW) 10:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5405 Myrtle Beach 10:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1970 Phoenix (PHX) 10:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1990 Jacksonville (JAX) 10:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5469 Norfolk (ORF) 10:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5653 Watertown 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Des Moines (DSM) 10:34 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1683 Austin (AUS) 10:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 New Orleans (MSY) 10:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Lexington (LEX) 10:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8191 Toronto 10:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5702 Savannah (SAV) 10:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 860 Montego Bay (MBJ) 10:40 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 867 Providence 10:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 160 Boston (BOS) 10:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4974 Ottawa (YOW) 10:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 805 Cancún (CUN) 10:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 566 Los Angeles (LAX) 10:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4820 Rochester (ROC) 10:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1243 Tampa (TPA) 10:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4537 Pensacola 10:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Cleveland (CLE) 10:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4876 Burlington 10:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4984 Portland (PWM) 10:55 planerad

11:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 1 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 5013 Albany 11:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5008 Norfolk (ORF) 11:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4877 Harrisburg 11:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4891 Baltimore (BWI) 11:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1705 Tampa (TPA) 11:34 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1768 Houston (IAH) 11:38 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 224 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:38 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1899 Orlando (MCO) 11:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4606 Washington 11:39 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5423 New Haven 11:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4999 Williamsport 11:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3163 Houston (HOU) 11:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5260 Hartford (BDL) 11:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2074 Austin (AUS) 11:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4923 Manchester (MHT) 11:49 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1404 Miami (MIA) 11:50 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 781 Providence 11:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Columbus (CMH) 11:54 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2310 Charleston (CHS) 11:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4806 Buffalo (BUF) 11:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4977 Rochester (ROC) 11:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4640 Nashville (BNA) 11:56 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4987 Ithaca 11:58 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Pittsburgh (PIT) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4792 Manchester (MHT) 11:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4949 Grand Rapids 11:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 614 San Francisco (SFO) 11:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5593 Madison (MSN) 11:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Syracuse (SYR) 11:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Richmond (RIC) 11:54 planerad

12:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 358 Orlando (MCO) 12:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5395 Greensboro (GSO) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5068 St Louis (STL) 12:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Greenville (GSP) 12:29 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1284 Atlanta 12:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4864 Toronto (YYZ) 12:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4867 Portland (PWM) 12:40 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2354 Fort Myers (RSW) 12:54 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2338 New Orleans (MSY) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 4 - 5 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4884 Rochester (ROC) 12:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4902 Milwaukee (MKE) 12:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Bangor (BGR) 12:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3297 Houston (HOU) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Indianapolis (IND) 12:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4833 Islip 12:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4936 Harrisburg 12:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5198 Hartford (BDL) 12:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 481 Los Angeles (LAX) 12:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4900 Allentown 12:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4990 Fort Wayne 12:35 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 224 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 171 Denver (DEN) 12:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4669 Nashville (BNA) 12:45 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 793 Charlotte (CLT) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5467 Greenville (GSP) 12:50 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Kansas City (MCI) 12:52 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5146 Akron 12:56 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2111 New York 12:57 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5379 Cincinnati (CVG) 12:59 planerad

13:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 5009 Charlottesville 13:02 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 755 Paris (CDG) 13:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Bangor (BGR) 13:29 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 215 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1114 Miami (MIA) 13:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 771 Manchester (MHT) 13:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Richmond (RIC) 13:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1284 Atlanta 13:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4812 Burlington 13:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Greensboro (GSO) 13:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4928 Portland (PWM) 13:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Albany 13:34 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1670 Fort Myers (RSW) 13:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1647 West Palm Beach (PBI) 13:45 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1169 Orlando (MCO) 13:54 planerad

14:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A330-200 American Airlines AA 735 Manchester (MAN) 14:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5003 Rochester (ROC) 14:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 814 Los Angeles (LAX) 14:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 14:15 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 867 Providence 14:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 659 Phoenix (PHX) 14:16 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 437 Las Vegas (LAS) 14:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4801 Wilmington North Carolina 14:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5342 Norfolk (ORF) 14:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5377 Birmingham (BHM) 14:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5653 Watertown 14:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1766 San Francisco (SFO) 14:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4998 Columbia (CAE) 14:25 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 723 Dublin (DUB) 14:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Memphis (MEM) 14:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5405 Myrtle Beach 14:29 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 737 London (LHR) 14:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4876 Burlington 14:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4900 Allentown 14:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 638 Chicago (ORD) 14:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4792 Manchester (MHT) 14:38 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4849 Richmond (RIC) 14:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Cleveland (CLE) 14:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4850 Syracuse (SYR) 14:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Detroit (DTW) 14:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4936 Harrisburg 14:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4984 Portland (PWM) 14:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4389 Montréal (YUL) 14:42 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2095 Chicago (ORD) 14:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4541 Omaha 14:51 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4974 Ottawa (YOW) 14:59 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Lexington (LEX) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4870 Worcester 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4904 Syracuse (SYR) 14:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 975 Fort Lauderdale (FLL) 14:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4829 Williamsport 14:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4976 Baltimore (BWI) 14:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 14:59 planerad

15:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4833 Islip 15:09 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 513 Minneapolis (MSP) 15:09 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1897 Fort Lauderdale (FLL) 15:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 266 Los Angeles (LAX) 15:11 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8030 Montréal (YUL) 15:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Oklahoma City (OKC) 15:17 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 727 Doha (DOH) 15:20 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 93 Zurich (ZRH) 15:20 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1799 Los Angeles (LAX) 15:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1993 Orlando (MCO) 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5702 Savannah (SAV) 15:26 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 32 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Airbus A330-300 American Airlines AA 719 Rome (FCO) 15:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5198 Hartford (BDL) 15:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1990 Jacksonville (JAX) 15:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4814 Grand Rapids 15:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2636 Detroit (DTW) 15:52 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 580 Orlando (MCO) 15:52 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5005 Rochester (ROC) 15:54 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1874 Austin (AUS) 15:58 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8190 Toronto 15:59 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 3 - 5 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4775 New York 15:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4897 State College 15:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5002 Buffalo (BUF) 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5639 Cincinnati (CVG) 15:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4377 Nashville (BNA) 15:08 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5271 Knoxville (TYS) 15:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1822 Charlotte (CLT) 15:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4386 Louisville (SDF) 15:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2032 Tampa (TPA) 15:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Lexington (LEX) 15:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4963 Richmond (RIC) 15:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 777 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5124 Norfolk (ORF) 15:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 655 Phoenix (PHX) 15:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4794 Harrisburg 15:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4988 Rochester (ROC) 15:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4845 Montreal 15:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5513 Myrtle Beach 15:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Detroit (DTW) 15:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4796 Newburgh 15:35 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 892 Cleveland (CLE) 15:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4931 Toronto (YYZ) 15:38 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1535 Denver (DEN) 15:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Dayton (DAY) 15:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1956 Orlando (MCO) 15:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Greensboro (GSO) 15:44 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8333 Montreal 15:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4841 Charlottesville 15:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4847 Bangor (BGR) 15:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4872 Erie (ERI) 15:50 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 680 San Francisco (SFO) 15:55 planerad

16:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 115°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08, 09L, 09R, 17

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 767-300 American Airlines AA 203 Amsterdam (AMS) 16:05 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 741 Madrid (MAD) 16:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4863 Richmond (RIC) 16:08 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 854 Phoenix (PHX) 16:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1166 Orlando (MCO) 16:13 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 115 Dublin (DUB) 16:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5146 Akron 16:27 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 700 San Francisco (SFO) 16:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Bangor (BGR) 16:32 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 451 Houston (IAH) 16:35 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 717 Munich (MUC) 16:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Albany 16:40 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2570 Miami (MIA) 16:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4537 Pensacola 16:47 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5356 Charleston (CRW) 16:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2014 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Des Moines (DSM) 16:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4812 Burlington 16:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4990 Fort Wayne (FWA) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 21 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 581 Orlando (MCO) 16:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4798 Manchester (MHT) 16:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5296 Syracuse (SYR) 16:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4946 International 16:30 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 726 Los Angeles (LAX) 16:30 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 326 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:33 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8195 Toronto 16:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 955 Minneapolis (MSP) 16:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4957 Albany 16:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 267 Los Angeles (LAX) 16:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 433 Phoenix (PHX) 16:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4955 Buffalo (BUF) 16:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 17 Seattle (SEA) 16:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4879 Burlington 16:53 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2375 Tampa (TPA) 16:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02