Portland, Portland (PDX / KPDX)

Planespotter’s tidtabell

22:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 03, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2986 Los Angeles (LAX) 22:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2884 Everett 22:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 503 Atlanta 22:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1572 Newark (EWR) 22:03 planerad
Boeing 737-900 SWISS LX 3298 Chicago 22:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 518 Chicago (ORD) 22:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1736 Charlotte (CLT) 22:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1995 Minneapolis (MSP) 22:14 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 946 Seattle (SEA) 22:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2574 Oakland (OAK) 22:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 221 Los Angeles 22:19 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 950 Detroit (DTW) 22:23 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1400 Seattle (SEA) 22:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Sacramento (SMF) 22:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 464 Detroit (DTW) 22:26 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 547 Los Angeles (LAX) 22:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2057 Ontario (ONT) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 299 Minneapolis (MSP) 22:47 planerad
Boeing 737-900 Air France AF 2508 Los Angeles 22:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2247 Chicago (ORD) 22:52 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2303 New York (JFK) 22:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6459 Sacramento (SMF) 22:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1107 Phoenix (PHX) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2326 San Francisco (SFO) 22:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2091 Medford 22:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2106 Boise (BOI) 22:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 616 Atlanta 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2035 Eugene 22:20 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 939 Guadalajara (GDL) 22:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 96 Boston (BOS) 22:23 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2150 Seattle (SEA) 22:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1929 Charlotte (CLT) 22:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2757 Seattle (SEA) 22:45 planerad

23:00 24.06.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1138 Oakland (OAK) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 Oakland (OAK) 23:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 443 San Diego (SAN) 23:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1205 New York (JFK) 23:09 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 680 St Louis (STL) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1006 San Jose (SJC) 23:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 499 Phoenix (PHX) 23:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1674 Salt Lake City (SLC) 23:23 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2944 New York (JFK) 23:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2402 Las Vegas (LAS) 23:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1811 San Francisco 23:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 456 Sacramento (SMF) 23:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 983 Los Angeles (LAX) 23:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1766 Houston (IAH) 23:46 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 791 Denver (DEN) 23:47 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 442 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 980 Denver (DEN) 23:51 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2926 Atlanta 23:54 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 San Diego (SAN) 23:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 682 Minneapolis (MSP) 23:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6044 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2417 Newark (EWR) 23:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2710 Detroit (DTW) 23:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 489 Philadelphia (PHL) 23:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2126 Detroit (DTW) 23:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 950 Detroit (DTW) 23:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2356 Spokane (GEG) 23:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 745 Chicago (ORD) 23:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 814 Atlanta 23:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2665 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1206 New York (JFK) 23:59 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5195 Boston (BOS) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1207 Denver (DEN) 00:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 948 Seattle (SEA) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 786 San Diego (SAN) 00:10 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1402 Seattle (SEA) 00:15 planerad
Southwest Airlines WN 2127 Phoenix (PHX) 00:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 976 Oakland (OAK) 00:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2224 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:33 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 9234 San Francisco (SFO) 00:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 481 San Francisco (SFO) 00:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 34 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2168 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 377 Houston (IAH) 00:44 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2303 Minneapolis (MSP) 00:50 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 790 Denver (DEN) 00:55 planerad

01:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 546 Las Vegas (LAS) 01:02 planerad

02:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 339°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Qantas QF 3703 Los Angeles 02:14 planerad

03:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 339°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

04:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 339°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 47 Anchorage (ANC) 04:33 planerad

05:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 134 Anchorage (ANC) 05:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2022 Bend 05:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2058 Bend 05:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2328 Medford 05:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2595 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2658 Phoenix (PHX) 05:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2082 Houston (IAH) 05:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 502 Los Angeles 05:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2148 Seattle (SEA) 05:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5951 Los Angeles 05:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1139 Austin 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 933 San Jose (SJC) 05:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2097 Chicago (MDW) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 359 Oakland (OAK) 05:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 196 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:31 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 980 Las Vegas (LAS) 05:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1800 Los Angeles (LAX) 05:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2216 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:46 planerad

06:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2037 Spokane (GEG) 06:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2357 Spokane (GEG) 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2097 Boise (BOI) 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2596 Seattle (SEA) 06:45 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6784 Anchorage (ANC) 06:48 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 136 Anchorage (ANC) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 822 Kahului 06:50 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 4 - 9 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1140 Santa Ana (SNA) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 943 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2153 Medford 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1824 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2001 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 736 Los Angeles 06:01 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2471 Santa Rosa 06:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 768 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2248 Newark (EWR) 06:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6056 Los Angeles 06:12 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 54 Newark (EWR) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 552 Denver (DEN) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 771 Pittsburgh (PIT) 06:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 384 Huntsville (HSV) 06:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2048 Spokane (GEG) 06:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 412 San Jose (SJC) 06:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 789 Denver (DEN) 06:27 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2561 Sacramento (SMF) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 566 San Diego (SAN) 06:30 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1284 San Francisco (SFO) 06:30 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 2658 Atlanta 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2042 San Jose (SJC) 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2469 Medford 06:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 782 Orlando (MCO) 06:35 planerad
Southwest Airlines WN 2615 Sacramento (SMF) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2407 Phoenix (PHX) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 692 San Diego (SAN) 06:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2311 Boise (BOI) 06:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 392 San Francisco (SFO) 06:47 planerad

07:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3330 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2330 Eugene 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2243 Seattle (SEA) 07:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2878 Everett 07:25 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2982 Pendleton 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2291 Reno (RNO) 07:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3385 Minneapolis (MSP) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2034 Bend 07:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 249 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3381 Omaha 07:45 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1321 San Francisco (SFO) 07:50 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1332 Las Vegas (LAS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8216 Vancouver 07:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 125 Anchorage (ANC) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2434 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2537 Oakland (OAK) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 564 Los Angeles 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1854 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2713 New York (JFK) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2298 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 39 Kahului 07:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2004 Chicago (ORD) 07:10 planerad
Boeing 737-900 SWISS LX 3299 Chicago 07:11 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2431 Santa Rosa 07:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 847 Salt Lake City (SLC) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 292 Minneapolis (MSP) 07:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2663 Seattle (SEA) 07:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 686 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1986 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2672 Seattle (SEA) 07:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2879 Everett 07:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3352 Salt Lake City (SLC) 07:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3370 Kansas City (MCI) 07:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5786 Seattle (SEA) 07:45 planerad
Airbus A320 Asiana Airlines OZ 6321 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2577 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:45 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8100 Toronto 07:50 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 546 Toronto (YYZ) 07:55 planerad

08:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 124°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 8 min.
United Airlines UA 1596 Seattle 08:00 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 697 Las Vegas 08:08 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3430 Salt Lake City (SLC) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2600 Seattle (SEA) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 302 San Jose (SJC) 08:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3371 Boise (BOI) 08:17 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 713 Los Angeles 08:19 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 557 Los Angeles 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1865 Sacramento (SMF) 08:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 69 Los Angeles 08:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5787 Seattle (SEA) 08:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1106 Oakland (OAK) 08:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 449 San Francisco (SFO) 08:44 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2362 San Francisco (SFO) 08:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3443 Salt Lake City (SLC) 08:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 349 San Jose (SJC) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1570 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2985 Pendleton 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Spokane (GEG) 08:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 372 Baltimore (BWI) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2245 Seattle (SEA) 08:10 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 25 Honolulu (HNL) 08:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Washington (IAD) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 683 Las Vegas 08:20 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1372 San Francisco (SFO) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2228 Seattle (SEA) 08:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 30 Boston (BOS) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 652 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 889 Honolulu (HNL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1402 Phoenix (PHX) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2024 Bozeman 08:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3378 Ontario (ONT) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 714 Salt Lake City (SLC) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1107 San Jose (SJC) 08:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 855 Kona 08:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 313 San Francisco (SFO) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2513 Boise (BOI) 08:50 planerad

09:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 124°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2664 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3351 Salt Lake City (SLC) 09:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3464 Boise (BOI) 09:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 205 San Francisco (SFO) 09:02 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 469 Philadelphia (PHL) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2614 Denver (DEN) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Las Vegas (LAS) 09:10 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Tokyo (NRT) 09:16 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3331 Tuscon International 09:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3455 Burbank 09:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2189 Salt Lake City (SLC) 09:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Phoenix (PHX) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2041 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2807 Spokane (GEG) 09:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1690 Denver (DEN) 09:52 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 333 San Diego (SAN) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3308 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3072 Seattle 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1866 Oakland (OAK) 09:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2756 Los Angeles 09:01 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 713 Chicago (ORD) 09:04 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1638 Las Vegas (LAS) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 644 Phoenix (PHX) 09:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1136 Santa Ana (SNA) 09:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2141 Reno (RNO) 09:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 833 Honolulu (HNL) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2236 St Louis (STL) 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2821 Bend 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 349 St Louis (STL) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2669 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 764 Washington (DCA) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Sacramento (SMF) 09:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3454 Burbank 09:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 841 Lihue 09:55 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 3712 Honolulu 09:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2348 San Francisco (SFO) 09:57 planerad

10:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 0 m/s @ 124°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2059 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2176 Chicago (ORD) 10:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8217 Vancouver 10:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3361 Chicago 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1486 San Diego (SAN) 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Spokane (GEG) 10:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1156 Atlanta 10:13 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2996 Atlanta 10:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8121 Vancouver (YVR) 10:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2514 Boise (BOI) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3312 Dallas (DAL) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3383 Dallas (DAL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 561 Santa Ana (SNA) 10:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 403 Detroit (DTW) 10:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 373 Charlotte (CLT) 10:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2526 Sacramento (SMF) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 479 New York (JFK) 10:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3097 Seattle (SEA) 10:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1408 Las Vegas (LAS) 10:36 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2983 Pendleton 10:40 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1404 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1177 Burbank 10:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 930 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2488 San Jose (SJC) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2480 Medford 10:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 383 San Francisco (SFO) 10:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 407 San Francisco 10:51 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1761 Minneapolis (MSP) 10:51 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2614 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2124 Fresno 10:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 430 San Francisco (SFO) 10:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3327 Tuscon International 10:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2189 Salt Lake City (SLC) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Denver (DEN) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2881 Everett 10:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2794 Albuquerque (ABQ) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8218 Vancouver 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Spokane (GEG) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 645 Las Vegas 10:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2679 Seattle (SEA) 10:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3414 Albuquerque (ABQ) 10:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3429 Seattle (SEA) 10:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2089 Medford 10:55 planerad
Boeing 737-800 JAL JL 5416 San Francisco (SFO) 10:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 679 Chicago (ORD) 10:56 planerad

11:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3420 Reno (RNO) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2674 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6088 Los Angeles 11:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1178 San Francisco (SFO) 11:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2043 San Jose (SJC) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2049 Spokane (GEG) 11:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 11:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 947 New York (JFK) 11:12 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2646 Oakland (OAK) 11:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3315 Los Angeles 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3628 Calgary (YYC) 11:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 473 Los Angeles 11:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8295 Calgary (YYC) 11:34 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 130 Anchorage (ANC) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2876 Bend 11:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1468 Chicago (MDW) 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2538 Boise (BOI) 11:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2618 Sacramento (SMF) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2194 Sacramento (SMF) 11:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1059 Houston (IAH) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3350 Boise (BOI) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 7983 Denver (DEN) 11:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 830 Denver (DEN) 11:05 planerad
Boeing 737-900 SWISS LX 3269 Chicago (ORD) 11:07 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 6908 San Jose (SJC) 11:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1924 Seattle 11:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1156 Atlanta 11:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2974 New York (JFK) 11:19 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 131 Anchorage (ANC) 11:20 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1568 Minneapolis (MSP) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1485 San Jose (SJC) 11:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 373 Charlotte (CLT) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2421 Las Vegas (LAS) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 479 Oakland (OAK) 11:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1409 Las Vegas (LAS) 11:26 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 358 Los Angeles (LAX) 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6088 Los Angeles (LAX) 11:32 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1901 Seattle (SEA) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2325 Bend 11:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2392 San Francisco (SFO) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2536 Vancouver (YVR) 11:35 planerad
Boeing 737 American Airlines AA 7003 Anchorage (ANC) 11:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2336 Spokane (GEG) 11:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2681 Seattle (SEA) 11:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1761 Minneapolis (MSP) 11:49 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 69 Tokyo (NRT) 11:49 planerad
Boeing 767-300 Vietnam Airlines VN 3019 Tokyo (NRT) 11:49 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 572 San Diego (SAN) 11:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 353 San Francisco (SFO) 11:59 planerad

12:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 11 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1110 Las Vegas (LAS) 12:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1281 Boston (BOS) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2027 Boise (BOI) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1344 Oakland (OAK) 12:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1741 Salt Lake City (SLC) 12:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 864 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1938 Houston (IAH) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 443 Seattle (SEA) 12:26 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 9343 San Francisco (SFO) 12:27 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2941 Seattle 12:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2011 Bozeman 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Spokane (GEG) 12:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3440 Fresno 12:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 439 San Francisco (SFO) 12:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 12:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1437 Phoenix (PHX) 12:39 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2415 Newark (EWR) 12:48 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 944 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2390 Chicago (ORD) 12:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1474 Oakland (OAK) 12:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2633 Atlanta 12:57 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2066 Newport News (PHF) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2407 Seattle (SEA) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2541 Sacramento (SMF) 12:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3391 Salt Lake City (SLC) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8294 Calgary (YYC) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 809 Kahului 12:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3627 Calgary (YYC) 12:10 planerad
Boeing 717-200 Aeromexico AM 3360 Los Angeles (LAX) 12:12 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Los Angeles (LAX) 12:12 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2253 Reno (RNO) 12:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 403 Detroit (DTW) 12:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 473 Los Angeles (LAX) 12:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2066 Dallas (DAL) 12:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2142 Dallas (DAL) 12:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2369 Denver 12:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1468 Houston (HOU) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2195 Sacramento (SMF) 12:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2825 Santa Barbara (SBA) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 580 Santa Ana (SNA) 12:35 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 7979 Denver 12:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2223 Denver (DEN) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Spokane (GEG) 12:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1554 Austin (AUS) 12:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 263 Houston (IAH) 12:50 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1806 San Francisco (SFO) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1344 Denver (DEN) 12:55 planerad

13:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1600 Los Angeles 13:04 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 677 Salt Lake City (SLC) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Ontario (ONT) 13:05 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2166 San Francisco (SFO) 13:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2260 Reno (RNO) 13:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1793 Los Angeles 13:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2554 San Jose (SJC) 13:16 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1503 Minneapolis (MSP) 13:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2682 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1791 Los Angeles 13:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 684 Las Vegas 13:41 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3405 Salt Lake City (SLC) 13:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2236 Bend 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2569 San Jose (SJC) 13:45 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1376 San Francisco (SFO) 13:52 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3403 Ontario (ONT) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 American Airlines AA 7545 Seattle (SEA) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2081 Eugene 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 864 San Jose (SJC) 13:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1741 Salt Lake City (SLC) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 443 Seattle 13:15 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 178 Amsterdam (AMS) 13:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2093 Medford 13:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2714 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 569 San Francisco (SFO) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 414 San Jose (SJC) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Oakland (OAK) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 931 Houston (HOU) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2276 Kalispell 13:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 314 San Jose (SJC) 13:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 945 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2066 Atlanta 13:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2633 Atlanta 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 793 Denver (DEN) 14:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2880 Everett 14:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3313 Boise (BOI) 14:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3447 Burbank 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2424 Las Vegas (LAS) 14:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1467 Chicago (ORD) 14:23 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1557 Los Angeles 14:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1805 San Francisco (SFO) 14:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2460 Santa Rosa 14:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3475 Burbank 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1519 Denver (DEN) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2275 Phoenix (PHX) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2053 Spokane (GEG) 14:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1460 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:34 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2474 Santa Rosa 14:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5760 Seattle (SEA) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2230 Dallas (DAL) 14:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5780 Seattle (SEA) 14:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8125 Vancouver (YVR) 14:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2415 Vancouver (YVR) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2702 Medford 14:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8221 Vancouver 14:53 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1153 Santa Ana (SNA) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2177 Chicago (ORD) 14:02 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1607 Los Angeles (LAX) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2575 Missoula 14:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3318 Chicago 14:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 486 Burbank 14:10 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1419 San Francisco 14:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1833 San Francisco (SFO) 14:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 482 San Francisco (SFO) 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2223 Boise (BOI) 14:20 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1503 Minneapolis (MSP) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2569 Kansas City (MCI) 14:25 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2986 Pendleton 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2610 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1065 Las Vegas (LAS) 14:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3492 Boise (BOI) 14:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3475 Fresno 14:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 794 Denver (DEN) 14:56 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2823 Bend 14:59 planerad

15:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2092 Medford 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2686 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2301 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1454 Los Angeles (LAX) 15:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 898 Atlanta 15:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2608 Eugene 15:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 659 Phoenix (PHX) 15:10 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 37 London (LHR) 15:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 549 Chicago (ORD) 15:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2609 Seattle 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2516 Oklahoma City (OKC) 15:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2055 San Francisco (SFO) 15:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 383 Oakland (OAK) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2688 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3377 Santa Ana (SNA) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Spokane (GEG) 15:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2796 Seattle (SEA) 15:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2616 Atlanta 15:48 planerad
Boeing 737-900 Air France AF 2703 Minneapolis (MSP) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 15:54 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3407 Kansas City (MCI) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Icelandair FI 7693 San Francisco (SFO) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 182 St Louis (STL) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2106 Houston (HOU) 15:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 861 Los Angeles 15:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2689 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 286 Phoenix (PHX) 15:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 311 San Francisco (SFO) 15:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3441 Fresno 15:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1083 Phoenix (PHX) 15:13 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1808 San Francisco (SFO) 15:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2176 Phoenix (PHX) 15:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5760 Seattle (SEA) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1519 San Jose (SJC) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8220 Vancouver 15:25 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1637 Los Angeles (LAX) 15:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3394 Reno (RNO) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2260 Denver (DEN) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2083 Bend 15:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1454 Los Angeles (LAX) 15:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1172 Boston (BOS) 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2633 Sacramento (SMF) 15:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2883 Everett 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2819 Medford 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 220°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 7 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2576 Sacramento (SMF) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5936 Houston (HOU) 16:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 493 Las Vegas 16:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2094 Medford 16:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2333 San Francisco (SFO) 16:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 492 Los Angeles (LAX) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1292 Los Angeles (LAX) 16:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2232 Reno (RNO) 16:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1937 Seattle (SEA) 16:21 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1625 Las Vegas (LAS) 16:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5791 Seattle (SEA) 16:28 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 409 San Jose (SJC) 16:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 8 Minneapolis (MSP) 16:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2319 Phoenix (PHX) 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2166 Seattle (SEA) 16:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2405 Billings (BIL) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1950 San Jose (SJC) 16:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2894 Minneapolis (MSP) 16:48 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1087 Austin (AUS) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 Sacramento (SMF) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2060 Seattle (SEA) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 383 Los Angeles (LAX) 16:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2670 San Jose (SJC) 16:04 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1938 Denver (DEN) 16:07 planerad
Boeing 737-900 Jet Airways (India) 9W 5645 Minneapolis (MSP) 16:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2406 Billings (BIL) 16:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2054 San Francisco (SFO) 16:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1367 San Jose (SJC) 16:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3306 Salt Lake City (SLC) 16:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 861 Los Angeles 16:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2274 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Spokane (GEG) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2699 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 863 Kahului 16:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 897 Kahului 16:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 16:43 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3434 Santa Rosa 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2106 Oakland (OAK) 16:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 600 Minneapolis (MSP) 16:46 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2012 Bozeman 16:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2237 Eugene 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1293 San Diego (SAN) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 182 Las Vegas (LAS) 16:50 planerad

17:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 3 - 17 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3332 Tuscon International 17:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 297 Minneapolis (MSP) 17:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2795 Albuquerque (ABQ) 17:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 655 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:05 planerad
Boeing 767-300 D-ABUB Condor DE 2090 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 748 Los Angeles (LAX) 17:08 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3415 Albuquerque (ABQ) 17:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 777 Los Angeles (LAX) 17:12 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 687 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 8738 Denver (DEN) 17:22 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 416 Denver (DEN) 17:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2277 Kalispell 17:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2826 Santa Barbara (SBA) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2700 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 575 San Diego (SAN) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2147 Spokane (GEG) 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2630 Missoula 17:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1142 Salt Lake City (SLC) 17:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6032 Los Angeles (LAX) 17:52 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2984 Pendleton 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2198 Bend 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Spokane (GEG) 17:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3473 Boise (BOI) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 583 Santa Ana (SNA) 17:55 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 665 Reykjavík (KEF) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3914 Seattle 17:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 684 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2050 Ontario (ONT) 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3359 Burbank 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1951 Ontario (ONT) 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2173 Reno (RNO) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2417 Boise (BOI) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2838 Vancouver (YVR) 17:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3330 Tuscon International 17:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 947 Seattle (SEA) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 Phoenix (PHX) 17:30 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1489 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 374 San Diego (SAN) 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2319 Phoenix (PHX) 17:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 402 San Jose (SJC) 17:49 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 748 Los Angeles (LAX) 17:53 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1134 Santa Ana (SNA) 17:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2563 Oakland (OAK) 17:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3386 Omaha 17:55 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 36 London (LHR) 17:57 planerad

18:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 4 - 8 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 359 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2330 Oakland (OAK) 18:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3442 Fresno 18:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3444 Fresno 18:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 371 Los Angeles (LAX) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6557 Phoenix (PHX) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 981 San Jose (SJC) 18:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 612 San Francisco (SFO) 18:07 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1923 Seattle (SEA) 18:08 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1495 Los Angeles (LAX) 18:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5752 Seattle (SEA) 18:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5842 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 571 San Diego (SAN) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8225 Vancouver 18:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8127 Vancouver (YVR) 18:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 370 Las Vegas (LAS) 18:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2098 Medford 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2843 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 381 San Jose (SJC) 18:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2750 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1852 San Diego (SAN) 18:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2882 Everett 18:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 53 Newark (EWR) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 723 Orlando (MCO) 18:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2618 New York (JFK) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1142 Denver (DEN) 18:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 611 Denver (DEN) 18:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 386 San Francisco (SFO) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2358 Spokane (GEG) 18:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Sacramento (SMF) 18:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6032 Los Angeles (LAX) 18:28 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2987 Pendleton 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2751 Seattle (SEA) 18:30 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 1177 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2616 Sacramento (SMF) 18:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2095 Medford 18:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2174 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1690 Oakland (OAK) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 982 San Jose (SJC) 18:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 316 San Jose (SJC) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1886 Las Vegas (LAS) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2401 Boise (BOI) 18:50 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1642 Las Vegas (LAS) 18:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 173 Anchorage (ANC) 18:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3496 Burbank 18:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1142 Salt Lake City (SLC) 18:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2233 San Francisco (SFO) 18:58 planerad

19:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2578 Eugene 19:00 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 40 Kahului 19:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 727 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Sacramento (SMF) 19:10 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4268 Boston (BOS) 19:14 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2507 Boise (BOI) 19:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1743 San Francisco (SFO) 19:16 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2409 San Francisco 19:17 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 563 Burbank 19:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2433 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1263 San Jose (SJC) 19:30 planerad
Southwest Airlines WN 2531 Denver (DEN) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2811 Spokane (GEG) 19:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2829 Phoenix (PHX) 19:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 725 Charlotte (CLT) 19:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 33 Boston (BOS) 19:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 952 Phoenix (PHX) 19:51 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 140 Anchorage (ANC) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 156 Lihue 19:55 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1809 San Francisco (SFO) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8224 Vancouver 19:00 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3770 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Boeing 767-300 Condor DE 2091 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 562 Los Angeles (LAX) 19:05 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 662 Reykjavík (KEF) 19:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 293 Las Vegas (LAS) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2185 Bend 19:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 815 Honolulu (HNL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1852 Oakland (OAK) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6961 San Diego (SAN) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2753 Seattle (SEA) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2254 Spokane (GEG) 19:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2703 Seattle (SEA) 19:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 552 San Diego (SAN) 19:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2085 Bend 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 546 Odessa 19:45 planerad
Boeing 737-900 Qantas QF 3704 Los Angeles (LAX) 19:52 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Singapore Airlines SQ 1245 Boise (BOI) 19:55 planerad

20:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 385 Baltimore (BWI) 20:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 251 Washington (IAD) 20:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2259 Seattle (SEA) 20:05 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8101 Toronto 20:07 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 547 Toronto (YYZ) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2339 Las Vegas (LAS) 20:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1155 Santa Ana (SNA) 20:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1799 Los Angeles 20:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 309 San Jose (SJC) 20:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1822 Los Angeles 20:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 771 Washington (DCA) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 990 Oakland (OAK) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2752 Seattle (SEA) 20:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1870 New York (JFK) 20:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5754 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 393 Denver (DEN) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 197 Los Angeles (LAX) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2451 Vancouver (YVR) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 834 Honolulu (HNL) 20:35 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 9070 Denver (DEN) 20:35 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 26 Honolulu (HNL) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1287 Kansas City (MCI) 20:40 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 9344 San Francisco (SFO) 20:43 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3353 Santa Rosa 20:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 577 San Diego (SAN) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 898 Kahului 20:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5769 Seattle (SEA) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2450 Phoenix (PHX) 20:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2175 Phoenix (PHX) 20:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3307 Salt Lake City (SLC) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 862 Kahului 20:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1263 San Diego (SAN) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6560 Oakland (OAK) 20:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1460 San Francisco (SFO) 20:05 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 2411 San Francisco 20:10 planerad
Southwest Airlines WN 2058 Denver (DEN) 20:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3479 Boise (BOI) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 534 Los Angeles (LAX) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 624 Las Vegas 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2339 San Jose (SJC) 20:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 143 Anchorage (ANC) 20:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2046 Spokane (GEG) 20:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 438 Philadelphia (PHL) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 990 Las Vegas (LAS) 20:55 planerad

21:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 6 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8129 Vancouver (YVR) 21:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 95 Boston (BOS) 21:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2957 Atlanta 21:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 458 Philadelphia (PHL) 21:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1986 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1884 Houston (IAH) 21:06 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2113 Dallas (DAL) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 3711 Honolulu 21:12 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2039 Salt Lake City (SLC) 21:14 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2007 Bozeman 21:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2063 Seattle (SEA) 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8223 Vancouver 21:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2045 Spokane (GEG) 21:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3314 Reno (RNO) 21:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2754 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1644 Minneapolis (MSP) 21:34 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1627 Las Vegas (LAS) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2329 Chicago (MDW) 21:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 489 Philadelphia 21:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2318 Boise (BOI) 21:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 766 San Francisco (SFO) 21:47 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2755 Seattle (SEA) 21:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 46 Anchorage (ANC) 21:03 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1374 San Jose (SJC) 21:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1624 Las Vegas (LAS) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1287 Sacramento (SMF) 21:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2009 Bend 21:20 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4110 New York (JFK) 21:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 454 New York (JFK) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2450 Oakland (OAK) 21:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2885 Everett 21:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3443 Seattle (SEA) 21:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 995 New York (JFK) 21:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3310 Los Angeles (LAX) 21:50 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19