Portland, Portland (PDX / KPDX)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 20.01.2019

+6°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 546 Las Vegas (LAS) 23:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1107 Phoenix (PHX) 23:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5499 San Diego (SAN) 23:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3778 Denver (DEN) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3488 Oakland (OAK) 23:40 planerad
Embraer 175 Qantas QF 4340 Los Angeles (LAX) 23:55 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 795 Denver (DEN) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2260 Seattle (SEA) 23:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1929 Charlotte (CLT) 23:09 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2417 Newark (EWR) 23:15 planerad

00:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 22 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 926 Seattle (SEA) 00:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1205 New York (JFK) 00:32 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2371 San Francisco (SFO) 00:39 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 796 Denver (DEN) 00:55 planerad

01:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

02:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

03:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

04:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

05:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 134 Anchorage (ANC) 05:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2022 Bend 05:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2330 Eugene 05:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2011 Seattle (SEA) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2688 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2082 Houston (IAH) 05:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2658 Phoenix (PHX) 05:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2301 Seattle (SEA) 05:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 789 Denver (DEN) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 928 Phoenix (PHX) 05:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1576 Oakland (OAK) 05:55 planerad

06:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2328 Medford 06:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3464 Boise (BOI) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 822 Kahului 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2037 Spokane (GEG) 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2582 Seattle (SEA) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1264 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1423 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 448 Los Angeles 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2222 San Jose (SJC) 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2248 Newark (EWR) 06:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1406 San Francisco (SFO) 06:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1268 Atlanta (ATL) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6056 Los Angeles 06:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1150 Santa Ana (SNA) 06:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 406 San Jose (SJC) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1451 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 392 San Diego (SAN) 06:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2048 Spokane (GEG) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2873 Seattle (SEA) 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3361 Sacramento (SMF) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 420 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 782 Orlando (MCO) 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2311 Boise (BOI) 06:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1783 Los Angeles (LAX) 06:43 planerad
Boeing 717-200 China Eastern Airlines MU 4328 Los Angeles (LAX) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2275 Los Angeles (LAX) 06:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2537 Oakland (OAK) 06:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1289 Minneapolis (MSP) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 162 Sacramento (SMF) 06:50 planerad

07:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2243 Seattle (SEA) 07:25 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 351 Pendleton 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2034 Bend 07:45 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1285 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2617 Seattle (SEA) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-900 Air France AF 2648 New York (JFK) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2896 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4726 Vancouver (YVR) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2004 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 686 Chicago (ORD) 07:05 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 39 Kahului 07:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2431 Santa Rosa 07:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2104 Ontario (ONT) 07:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2857 Burbank 07:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3374 Minneapolis (MSP) 07:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1156 Seattle (SEA) 07:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 54 Newark (EWR) 07:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 392 San Francisco (SFO) 07:49 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1278 San Diego (SAN) 07:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2577 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad

08:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1766 Sacramento (SMF) 08:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 205 San Francisco (SFO) 08:07 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3430 Salt Lake City (SLC) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 405 San Jose (SJC) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2097 Boise (BOI) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 573 Los Angeles (LAX) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 700 Seattle (SEA) 08:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 959 Phoenix (PHX) 08:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5706 Seattle (SEA) 08:56 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 69 Los Angeles (LAX) 08:56 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1638 Las Vegas (LAS) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2155 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2469 Medford 08:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 463 Los Angeles (LAX) 08:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 504 Palm Springs 08:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 644 Phoenix (PHX) 08:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 652 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 697 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 352 Pendleton 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2245 Seattle (SEA) 08:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1152 Santa Ana (SNA) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Spokane (GEG) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 683 Las Vegas (LAS) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2547 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 809 Kahului 08:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1402 Phoenix (PHX) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 855 Kona 08:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1266 San Francisco (SFO) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2030 Boise (BOI) 08:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3308 Dallas (DAL) 08:55 planerad

09:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1849 San Jose (SJC) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2546 Seattle (SEA) 09:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3331 Tucson (TUS) 09:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3312 Dallas (DAL) 09:25 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Tokyo (NRT) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 09:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2807 Spokane (GEG) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2041 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 947 Oakland (OAK) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 342 Sacramento (SMF) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2204 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2228 San Jose (SJC) 09:00 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 25 Honolulu (HNL) 09:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 30 Boston (BOS) 09:25 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3102 Seattle 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1849 St Louis (STL) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2173 Reno (RNO) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1826 Los Angeles (LAX) 09:43 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 764 Washington (DCA) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 841 Lihue 09:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2348 San Francisco (SFO) 09:55 planerad

10:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 599 San Diego (SAN) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4583 Vancouver (YVR) 10:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5244 Denver (DEN) 10:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1997 San Jose (SJC) 10:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1803 San Francisco (SFO) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2514 Boise (BOI) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 521 Santa Ana (SNA) 10:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 414 Phoenix (PHX) 10:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2327 Denver (DEN) 10:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3345 Sacramento (SMF) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 849 Las Vegas (LAS) 10:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3097 Seattle (SEA) 10:37 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 353 Pendleton 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2480 Medford 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2545 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1791 Los Angeles 10:45 planerad
Embraer 175 Qantas QF 4133 Los Angeles 10:49 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 407 San Jose (SJC) 10:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3431 Reno (RNO) 10:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2510 Minneapolis (MSP) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 907 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 833 Honolulu (HNL) 10:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3327 Tucson (TUS) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3452 Fresno 10:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 948 Ontario (ONT) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1998 Oakland (OAK) 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4758 Vancouver (YVR) 10:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 292 San Jose del Cabo 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2536 Vancouver (YVR) 10:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5354 Denver (DEN) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 146 Phoenix (PHX) 10:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 414 Phoenix (PHX) 10:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Spokane (GEG) 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 215°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2636 Oakland (OAK) 11:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 449 New York (JFK) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 San Jose (SJC) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Spokane (GEG) 11:25 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 607 Atlanta 11:26 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5808 San Francisco (SFO) 11:29 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1864 Chicago (MDW) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 140 Anchorage (ANC) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2197 Seattle (SEA) 11:40 planerad
Boeing 767-300 N156DL Delta Air Lines DL 179 Amsterdam (AMS) 11:46 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2820 New York (JFK) 11:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1816 Los Angeles (LAX) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 321 Kansas City (MCI) 11:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2415 Newark (EWR) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 131 Anchorage (ANC) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2541 Sacramento (SMF) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2674 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 679 Chicago (ORD) 11:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1204 San Francisco (SFO) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2089 Medford 11:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 408 San Jose (SJC) 11:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1922 Seattle (SEA) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2327 San Diego (SAN) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 849 San Jose (SJC) 11:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3380 Burbank 11:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6088 Los Angeles (LAX) 11:29 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 69 Tokyo (NRT) 11:38 planerad
Boeing 767-300 Vietnam Airlines VN 3019 Tokyo (NRT) 11:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Denver (DEN) 11:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3482 Salt Lake City (SLC) 11:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 568 Los Angeles (LAX) 11:55 planerad

12:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 215°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 7 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1325 San Francisco (SFO) 12:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6033 Los Angeles (LAX) 12:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2027 Boise (BOI) 12:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2382 Seattle (SEA) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2618 Sacramento (SMF) 12:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1529 Los Angeles (LAX) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Sacramento (SMF) 12:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1938 Houston (IAH) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1196 Salt Lake City (SLC) 12:27 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 781 Las Vegas (LAS) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1503 Oakland (OAK) 12:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1400 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1972 San Diego (SAN) 12:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1875 San Francisco (SFO) 12:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 12:39 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3127 Seattle (SEA) 12:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 504 Dallas (DAL) 12:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2029 Ontario (ONT) 12:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2856 Burbank 12:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 982 Denver (DEN) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2050 Seattle (SEA) 12:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2066 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2307 Bend 12:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2510 Minneapolis (MSP) 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:04 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2413 San Francisco (SFO) 12:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 572 San Diego (SAN) 12:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1008 Austin (AUS) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1864 Las Vegas (LAS) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1817 Oakland (OAK) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 580 Santa Ana (SNA) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 321 Sacramento (SMF) 12:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6012 Los Angeles (LAX) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2253 Reno (RNO) 12:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2641 Detroit (DTW) 12:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3350 Boise (BOI) 12:50 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1245 Boise (BOI) 12:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2081 Eugene 12:55 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Los Angeles (LAX) 12:55 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 4150 Los Angeles (LAX) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Kansas City (MCI) 12:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1888 Houston (IAH) 12:59 planerad

13:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 215°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 430 Ontario (ONT) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2163 Omaha 13:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1437 Phoenix (PHX) 13:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Spokane (GEG) 13:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1793 Los Angeles (LAX) 13:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 13:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2390 Chicago (ORD) 13:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2515 Minneapolis (MSP) 13:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2403 Reno (RNO) 13:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 535 Palm Springs 13:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 684 Las Vegas (LAS) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 846 San Jose (SJC) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2699 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1153 Santa Ana (SNA) 13:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2415 Vancouver (YVR) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1282 San Francisco (SFO) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2148 Seattle (SEA) 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2128 Bozeman 13:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1196 Salt Lake City (SLC) 13:15 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 7979 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2223 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1503 Phoenix (PHX) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2158 San Jose (SJC) 13:20 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 178 Amsterdam (AMS) 13:23 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1924 Seattle (SEA) 13:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 13:26 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 569 San Francisco (SFO) 13:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Spokane (GEG) 13:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2794 Albuquerque (ABQ) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 505 Dallas (DAL) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 801 Burbank 13:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 314 San Jose (SJC) 13:45 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 608 Atlanta 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1614 Los Angeles (LAX) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 983 Denver (DEN) 13:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2093 Medford 13:55 planerad

14:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2236 Bend 14:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 312 San Francisco (SFO) 14:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2175 Seattle (SEA) 14:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3440 Fresno 14:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 659 Phoenix (PHX) 14:45 planerad
Airbus A319 Asiana Airlines OZ 6322 San Francisco (SFO) 14:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2055 San Francisco (SFO) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 750 Las Vegas (LAS) 14:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1460 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2092 Medford 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2608 Eugene 14:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1104 Phoenix (PHX) 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4757 Vancouver (YVR) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1427 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2714 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:01 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1798 Los Angeles (LAX) 14:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2515 Minneapolis (MSP) 14:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2117 Santa Barbara (SBA) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2633 Sacramento (SMF) 14:25 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 354 Pendleton 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 846 Chicago (MDW) 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2060 Seattle (SEA) 14:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 620 Las Vegas (LAS) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2575 Missoula 14:55 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 687 Phoenix (PHX) 14:55 planerad

15:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 260 Las Vegas (LAS) 15:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2576 Sacramento (SMF) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 626 Denver (DEN) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 San Jose (SJC) 15:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2263 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Spokane (GEG) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2850 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 311 San Francisco (SFO) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4754 Vancouver (YVR) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 639 Denver (DEN) 15:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1083 Phoenix (PHX) 15:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 643 Las Vegas (LAS) 15:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1507 Palm Springs 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2083 Bend 15:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 261 Las Vegas (LAS) 15:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 626 San Jose (SJC) 15:55 planerad

16:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 282°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3313 Boise (BOI) 16:00 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1258 Los Angeles (LAX) 16:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1751 Los Angeles (LAX) 16:04 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1327 San Francisco (SFO) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2796 Seattle (SEA) 16:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2460 Santa Rosa 16:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3377 Minneapolis (MSP) 16:10 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1923 Seattle (SEA) 16:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2176 St Louis (STL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 322 Sacramento (SMF) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1197 Salt Lake City (SLC) 16:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2094 Medford 16:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2405 Billings (BIL) 16:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3445 Fresno 16:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1625 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2252 Reno (RNO) 16:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3383 Burbank 16:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 409 San Jose (SJC) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 687 Chicago (ORD) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2223 Boise (BOI) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2404 Seattle (SEA) 16:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1072 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1061 Sacramento (SMF) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 863 Kahului 16:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1026 San Francisco (SFO) 16:16 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3394 Reno (RNO) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2370 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2406 Billings (BIL) 16:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3453 Fresno 16:45 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1178 Los Angeles (LAX) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Spokane (GEG) 16:50 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1284 San Francisco (SFO) 16:55 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1800 Los Angeles (LAX) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2176 Oakland (OAK) 16:55 planerad

17:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3332 Tucson (TUS) 17:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 416 Denver (DEN) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2507 Boise (BOI) 17:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 655 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2622 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1007 Austin (AUS) 17:25 planerad
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1176 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2007 Bozeman 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1577 Oakland (OAK) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 761 Phoenix (PHX) 17:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1797 Los Angeles (LAX) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 698 San Francisco (SFO) 17:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2319 Phoenix (PHX) 17:53 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 355 Pendleton 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2146 Bend 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Spokane (GEG) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 14 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2062 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2563 Oakland (OAK) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2160 San Jose (SJC) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1197 Salt Lake City (SLC) 17:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2237 Eugene 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3359 Burbank 17:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1154 Santa Ana (SNA) 17:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2809 Ontario (ONT) 17:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3330 Tucson (TUS) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2095 Medford 17:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3306 Salt Lake City (SLC) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2085 Bend 17:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 927 Seattle (SEA) 17:55 planerad

18:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2255 San Jose (SJC) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1177 Salt Lake City (SLC) 18:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4581 Vancouver (YVR) 18:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2315 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2406 San Francisco (SFO) 18:08 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 793 Denver (DEN) 18:14 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1937 Seattle (SEA) 18:17 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 525 Santa Ana (SNA) 18:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 571 San Diego (SAN) 18:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2063 Seattle (SEA) 18:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 359 San Francisco (SFO) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8295 Calgary (YYC) 18:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2630 Missoula 18:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Air Tahiti Nui TN 1179 Los Angeles (LAX) 18:03 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1177 Los Angeles (LAX) 18:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1578 San Jose (SJC) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 761 Sacramento (SMF) 18:10 planerad
Boeing 717-200 China Eastern Airlines MU 4327 Los Angeles (LAX) 18:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1642 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Sacramento (SMF) 18:25 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 356 Pendleton 18:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 440 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8294 Calgary (YYC) 18:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2319 Phoenix (PHX) 18:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2401 Boise (BOI) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2255 San Diego (SAN) 18:45 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1284 San Francisco (SFO) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1177 Salt Lake City (SLC) 18:51 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 338 San Diego (SAN) 18:55 planerad

19:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 887 Atlanta 19:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 727 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 848 San Diego (SAN) 19:10 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 40 Kahului 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2580 Eugene 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2056 San Jose (SJC) 19:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 612 San Francisco (SFO) 19:27 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 309 San Jose (SJC) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Singapore Airlines SQ 1244 Boise (BOI) 19:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2082 Santa Barbara (SBA) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2493 Seattle (SEA) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 33 Boston (BOS) 19:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 293 San Jose del Cabo 19:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5716 Seattle (SEA) 19:54 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 156 Lihue 19:55 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1799 Los Angeles (LAX) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5693 Oakland (OAK) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2174 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2356 Spokane (GEG) 19:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 794 Denver (DEN) 19:04 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1420 San Francisco (SFO) 19:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 640 Phoenix (PHX) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4812 Vancouver (YVR) 19:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2703 Seattle (SEA) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1701 San Jose (SJC) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 316 San Jose (SJC) 19:50 planerad

20:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 894 Kona 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2162 Seattle (SEA) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2611 Spokane (GEG) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 834 Honolulu (HNL) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2098 Medford 20:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2795 Albuquerque (ABQ) 20:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1155 Santa Ana (SNA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 771 Washington (DCA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1025 Phoenix (PHX) 20:27 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2113 Dallas (DAL) 20:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2118 Seattle (SEA) 20:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1603 San Diego (SAN) 20:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1627 Las Vegas (LAS) 20:50 planerad
Boeing 737-700 SAS SK 6726 Newark (EWR) 20:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1551 Boston (BOS) 20:50 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 1117 Denver (DEN) 20:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 745 Denver (DEN) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 742 Sacramento (SMF) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2275 Seattle (SEA) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2106 Boise (BOI) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2022 Oakland (OAK) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 143 Anchorage (ANC) 20:40 planerad

21:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1387 San Francisco (SFO) 21:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 938 Guadalajara 21:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1822 Los Angeles 21:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2276 Seattle (SEA) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 688 Phoenix (PHX) 21:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 209 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2147 Oakland (OAK) 21:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 766 San Francisco (SFO) 21:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1884 Houston (IAH) 21:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air New Zealand NZ 4579 Vancouver (YVR) 21:22 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 862 Kahului 21:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1553 Palm Springs 21:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2574 Oakland (OAK) 21:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 53 Newark (EWR) 21:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2870 Seattle (SEA) 21:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3307 Salt Lake City (SLC) 21:35 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 26 Honolulu (HNL) 21:35 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1549 Minneapolis (MSP) 21:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 San Jose (SJC) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2274 Seattle (SEA) 21:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1804 Los Angeles (LAX) 21:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2019 Bend 21:15 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1282 San Francisco (SFO) 21:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2163 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 450 New York (JFK) 21:45 planerad

22:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1483 Atlanta 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 Sacramento (SMF) 22:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1736 Charlotte (CLT) 22:07 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Sacramento (SMF) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1968 San Diego (SAN) 22:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1728 Los Angeles (LAX) 22:23 planerad
Boeing 717-200 China Eastern Airlines MU 4326 Los Angeles (LAX) 22:26 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 976 Seattle (SEA) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 518 Chicago (ORD) 22:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 446 Los Angeles (LAX) 22:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2804 Ontario (ONT) 22:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3366 Burbank 22:50 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 2180 Detroit (DTW) 22:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2254 Spokane (GEG) 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2091 Medford 22:20 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 939 Guadalajara 22:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3479 Boise (BOI) 22:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 503 Atlanta (ATL) 22:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2035 Eugene 22:55 planerad

Andra datum

January, 2019

20