Portland, Portland (PDX / KPDX)

Planespotter’s tidtabell

06:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 90°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2328 Medford 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2022 Bend 06:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3464 Boise (BOI) 06:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1986 Honolulu (HNL) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 423 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1159 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 671 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4718 Denver (DEN) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2613 Sacramento (SMF) 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1406 San Francisco (SFO) 06:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2394 Los Angeles (LAX) 06:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1150 Santa Ana (SNA) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2442 Denver (DEN) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6056 Los Angeles (LAX) 06:18 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 54 Newark (EWR) 06:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1268 Atlanta 06:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2267 San Diego (SAN) 06:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2048 Spokane (GEG) 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3308 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 782 Orlando (MCO) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 685 Phoenix (PHX) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5560 Chicago (MDW) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5542 Las Vegas (LAS) 06:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2311 Boise (BOI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2428 Phoenix (PHX) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4731 Phoenix 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5527 San Diego (SAN) 06:45 planerad

07:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 90°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3430 Salt Lake City (SLC) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 822 Kahului 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6551 Oakland (OAK) 07:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2243 Seattle (SEA) 07:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2878 Everett 07:25 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2982 Pendleton 07:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2037 Spokane (GEG) 07:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2389 San Francisco 07:50 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8216 Vancouver 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 463 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2822 New York (JFK) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2238 Chicago (MDW) 07:05 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 39 Kahului 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2947 Sacramento (SMF) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2220 Oakland (OAK) 07:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2446 Burbank 07:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 294 Puerto Vallarta (PVR) 07:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 392 San Francisco (SFO) 07:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1278 San Diego (SAN) 07:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2879 Everett 07:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1053 Palm Springs 07:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 107 Anchorage (ANC) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2169 Seattle (SEA) 07:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2431 Santa Rosa 07:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 644 Phoenix (PHX) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 841 Lihue 07:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2577 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3384 Minneapolis (MSP) 07:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2208 Salt Lake City (SLC) 07:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6551 San Francisco 07:55 planerad

08:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 93°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2034 Bend 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2097 Boise (BOI) 08:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 405 San Jose (SJC) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2041 Sacramento (SMF) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2555 San Jose (SJC) 08:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1062 Los Angeles (LAX) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2099 Seattle (SEA) 08:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5706 Seattle (SEA) 08:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2029 Spokane (GEG) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 367 San Francisco (SFO) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1638 Las Vegas (LAS) 08:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 959 Phoenix (PHX) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 United Airlines UA 250 Washington (IAD) 08:00 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2985 Pendleton 08:05 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 25 Honolulu (HNL) 08:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1070 Chicago (ORD) 08:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2104 Ontario (ONT) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2245 Seattle (SEA) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Spokane (GEG) 08:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2469 Medford 08:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 652 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 855 Kona 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2513 Boise (BOI) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 958 Phoenix (PHX) 08:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1402 Phoenix (PHX) 08:49 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 372 San Francisco (SFO) 08:50 planerad

09:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 93°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5521 Sacramento (SMF) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2054 Boise (BOI) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2213 Oakland (OAK) 09:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3353 Dallas (DAL) 09:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3312 Dallas (DAL) 09:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 09:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2952 Ontario (ONT) 09:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 599 San Diego (SAN) 09:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 598 Denver (DEN) 09:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2546 Seattle (SEA) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2041 Seattle (SEA) 09:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2807 Spokane (GEG) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 361 San Francisco (SFO) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1368 Denver (DEN) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1638 Las Vegas (LAS) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2547 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5706 Seattle 09:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2041 St Louis (STL) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1638 Oakland (OAK) 09:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 769 Houston (IAH) 09:23 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2696 Spokane (GEG) 09:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 30 Boston (BOS) 09:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1152 Santa Ana (SNA) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2251 San Jose (SJC) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2943 San Jose (SJC) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2141 Reno (RNO) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5521 Denver (DEN) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2213 Kansas City (MCI) 09:55 planerad

10:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 93°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8217 Vancouver 10:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2176 Chicago (ORD) 10:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 414 Phoenix (PHX) 10:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2514 Boise (BOI) 10:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3467 Tucson (TUS) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Denver (DEN) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2526 Sacramento (SMF) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 521 Santa Ana (SNA) 10:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 332 Las Vegas (LAS) 10:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1875 San Francisco (SFO) 10:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1813 San Jose (SJC) 10:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 449 New York (JFK) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 808 Washington (DCA) 10:38 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2983 Pendleton 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2545 Seattle (SEA) 10:40 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Tokyo (NRT) 10:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3331 Reno 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 Chicago (MDW) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2510 Minneapolis (MSP) 10:51 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4186 Las Vegas (LAS) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2228 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 764 Washington (DCA) 10:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3452 Fresno 10:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 833 Honolulu (HNL) 10:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2881 Everett 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2661 Phoenix (PHX) 10:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1194 Salt Lake City (SLC) 10:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2348 San Francisco (SFO) 10:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8218 Vancouver 10:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2541 Sacramento (SMF) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1368 Oakland (OAK) 10:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 292 San José del Cabo (SJD) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Spokane (GEG) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Ontario (ONT) 10:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 414 Phoenix (PHX) 10:53 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3327 Oakland (OAK) 10:55 planerad

11:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 93°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4842 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1478 Phoenix (PHX) 11:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2480 Medford 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2470 Kansas City (MCI) 11:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Spokane (GEG) 11:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 11:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2526 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 130 Anchorage (ANC) 11:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2820 New York (JFK) 11:31 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 69 Los Angeles (LAX) 11:31 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1325 San Francisco (SFO) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2044 Sacramento (SMF) 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2197 Seattle (SEA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 131 Anchorage 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2674 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5566 Las Vegas 11:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 679 Chicago (ORD) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2536 Vancouver (YVR) 11:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5840 Seattle (SEA) 11:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 830 Denver (DEN) 11:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 568 Los Angeles (LAX) 11:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2209 Medford 11:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 391 San Francisco (SFO) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 Denver (DEN) 11:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3462 Burbank 11:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 808 Seattle 11:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2066 Dallas (DAL) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2510 Minneapolis (MSP) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 809 Kahului 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2470 Oakland (OAK) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2825 Denver (DEN) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4844 Dallas (DAL) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2325 Bend 11:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 572 San Diego (SAN) 11:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1478 Sacramento (SMF) 11:55 planerad

12:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 607 Atlanta 12:02 planerad
Boeing 767 Jet Airways (India) 9W 8254 Atlanta 12:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6033 Los Angeles (LAX) 12:06 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2582 Seattle (SEA) 12:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1938 Houston (IAH) 12:11 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1491 Salt Lake City (SLC) 12:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1905 Oakland (OAK) 12:15 planerad
Southwest Airlines WN 3366 Oakland (OAK) 12:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1569 Salt Lake City (SLC) 12:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2269 San Jose (SJC) 12:25 planerad
Boeing 767-300 N178DZ Delta Air Lines DL 179 Amsterdam (AMS) 12:29 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1110 Las Vegas (LAS) 12:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 12:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 686 Ontario (ONT) 12:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2027 Boise (BOI) 12:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 854 Seattle 12:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1791 Los Angeles (LAX) 12:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3381 San Jose (SJC) 12:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2171 Spokane (GEG) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1750 Dallas (DAL) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5438 Sacramento (SMF) 12:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2457 Burbank 12:55 planerad
Southwest Airlines WN 295 San Diego (SAN) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 446 Denver 12:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5464 St Louis (STL) 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1316 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3482 Salt Lake City (SLC) 12:15 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Los Angeles (LAX) 12:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2641 Detroit (DTW) 12:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2052 Seattle (SEA) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1033 Las Vegas (LAS) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 580 Santa Ana (SNA) 12:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6033 Los Angeles (LAX) 12:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 69 Los Angeles 12:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2223 Denver (DEN) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1906 Chicago (MDW) 12:50 planerad

13:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5753 Seattle (SEA) 13:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1437 Phoenix (PHX) 13:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Spokane (GEG) 13:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1793 Los Angeles 13:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2515 Minneapolis (MSP) 13:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1057 Palm Springs 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6119 San Francisco 13:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2015 Ontario (ONT) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2699 Seattle (SEA) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5531 Phoenix (PHX) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2148 Seattle (SEA) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2081 Eugene 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2326 Phoenix (PHX) 13:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 569 San Francisco (SFO) 13:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 686 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1569 Salt Lake City (SLC) 13:19 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1282 San Francisco (SFO) 13:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1505 Palm Springs 13:20 planerad
Southwest Airlines WN 2612 San Diego (SAN) 13:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1442 Chicago (ORD) 13:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2093 Medford 13:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3460 Boise (BOI) 13:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2189 Honolulu (HNL) 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5753 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1750 Oakland (OAK) 13:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1036 San Jose (SJC) 13:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2558 Spokane (GEG) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5438 Phoenix (PHX) 13:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3414 Albuquerque (ABQ) 13:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 314 San Jose (SJC) 13:45 planerad
Southwest Airlines WN 296 San Diego (SAN) 13:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2714 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:54 planerad

14:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2236 Bend 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1757 Denver (DEN) 14:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3440 Fresno 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 824 Las Vegas (LAS) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2415 Vancouver (YVR) 14:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2880 Everett 14:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2567 San Francisco (SFO) 14:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1557 Los Angeles (LAX) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2359 Washington 14:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2576 Sacramento (SMF) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4501 Las Vegas (LAS) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 659 Phoenix (PHX) 14:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1460 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:41 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 260 Las Vegas (LAS) 14:53 planerad
Southwest Airlines WN 582 San Francisco 14:55 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 5938 Guadalajara (GDL) 14:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8221 Vancouver 14:57 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 905 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 532 Dallas (DAL) 14:00 planerad
Boeing 767-300 Virgin Atlantic VS 2657 Atlanta 14:07 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 608 Atlanta 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Sacramento (SMF) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2515 Minneapolis (MSP) 14:12 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2012 Bozeman 14:25 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2986 Pendleton 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5531 Oakland (OAK) 14:30 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 178 Amsterdam (AMS) 14:31 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1065 Las Vegas (LAS) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5610 Denver (DEN) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 824 San Jose (SJC) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2575 Missoula 14:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2054 San Francisco 14:58 planerad

15:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 285°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2200 Medford 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2175 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2608 Eugene 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2255 Oakland (OAK) 15:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1153 Santa Ana (SNA) 15:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2460 Santa Rosa 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5149 Oakland (OAK) 15:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 549 Chicago (ORD) 15:17 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1751 Los Angeles 15:26 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3332 Oakland (OAK) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2615 Seattle (SEA) 15:40 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1795 Los Angeles (LAX) 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Spokane (GEG) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 710 Sacramento (SMF) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2060 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2591 Santa Barbara (SBA) 15:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 311 San Francisco 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2359 Chicago (MDW) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5275 Lubbock 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2223 Boise (BOI) 15:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2316 San Francisco 15:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8220 Vancouver 15:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1436 Los Angeles (LAX) 15:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1083 Phoenix (PHX) 15:34 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3463 Fresno 15:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2406 Billings (BIL) 15:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 261 Las Vegas (LAS) 15:45 planerad
Southwest Airlines WN 582 Denver (DEN) 15:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2883 Everett 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1800 Phoenix (PHX) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5152 Sacramento (SMF) 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2083 Bend 15:55 planerad

16:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 285°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3313 Boise (BOI) 16:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1197 Salt Lake City (SLC) 16:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2049 Seattle (SEA) 16:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3385 Minneapolis (MSP) 16:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5836 Seattle 16:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1625 Las Vegas (LAS) 16:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 333 San Francisco (SFO) 16:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3441 Fresno 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 981 St Louis (STL) 16:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3570 Seattle (SEA) 16:22 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 409 San Jose (SJC) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2176 Reno (RNO) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5329 San Diego (SAN) 16:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3349 Boise (BOI) 16:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 758 Seattle (SEA) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2404 Seattle (SEA) 16:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1507 Palm Springs 16:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1751 Los Angeles (LAX) 16:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1072 Denver (DEN) 16:05 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 5939 Guadalajara (GDL) 16:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3330 Reno (RNO) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 863 Kahului 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2194 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 711 San Jose (SJC) 16:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2809 Ontario (ONT) 16:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1197 Salt Lake City (SLC) 16:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Spokane (GEG) 16:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3362 San Jose (SJC) 16:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3496 Tucson (TUS) 16:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3570 Seattle (SEA) 16:55 planerad

17:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 285°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3475 Burbank 17:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1087 Austin (AUS) 17:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2405 Billings (BIL) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Denver (DEN) 17:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 612 San Francisco (SFO) 17:11 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2622 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1854 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 655 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6032 Los Angeles (LAX) 17:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 416 Denver (DEN) 17:39 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1072 Chicago (ORD) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2232 Oakland (OAK) 17:50 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2984 Pendleton 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2146 Bend 17:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Spokane (GEG) 17:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 295 Puerto Vallarta (PVR) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2288 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3306 Salt Lake City (SLC) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 981 Oakland (OAK) 17:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 315 San Francisco 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3359 Burbank 17:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1154 Santa Ana (SNA) 17:25 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1800 Los Angeles (LAX) 17:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3488 Burbank 17:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 927 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2095 Medford 17:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3380 San Jose (SJC) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3467 Los Angeles 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Los Angeles (LAX) 17:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1854 Los Angeles (LAX) 17:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2233 San Francisco 17:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6032 Los Angeles (LAX) 17:56 planerad

18:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2025 Los Angeles (LAX) 18:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1177 Salt Lake City (SLC) 18:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8225 Vancouver 18:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 793 Denver (DEN) 18:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5734 Seattle (SEA) 18:08 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 665 Reykjavík (KEF) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2063 Seattle (SEA) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3973 Los Angeles (LAX) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 525 Santa Ana (SNA) 18:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 571 San Diego (SAN) 18:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 422 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2630 Missoula 18:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2007 Bozeman 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2307 Boise (BOI) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4967 Sacramento (SMF) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 7929 Vancouver (YVR) 18:47 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 894 Kona 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1580 San Jose (SJC) 18:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 887 Atlanta 18:51 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2882 Everett 18:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1556 Austin (AUS) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2174 Seattle 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2417 Boise (BOI) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 San Jose (SJC) 18:25 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2987 Pendleton 18:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 440 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1732 Las Vegas (LAS) 18:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1642 Las Vegas (LAS) 18:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 338 San Diego (SAN) 18:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2306 Spokane (GEG) 18:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5734 Seattle 18:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 794 Denver (DEN) 18:54 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1177 Salt Lake City (SLC) 18:59 planerad

19:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1551 Palm Springs 19:00 planerad
Southwest Airlines WN 4141 St Louis (STL) 19:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 53 Newark (EWR) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 156 Lihue 19:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 727 Orlando (MCO) 19:25 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 40 Kahului 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2946 Phoenix (PHX) 19:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1718 Boston (BOS) 19:28 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 309 San Jose (SJC) 19:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1743 San Francisco 19:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1101 San Diego (SAN) 19:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1643 Minneapolis (MSP) 19:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2493 Seattle (SEA) 19:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 293 San José del Cabo (SJD) 19:50 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1799 Los Angeles (LAX) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1494 Oakland (OAK) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3971 Sacramento (SMF) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8224 Vancouver 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4967 Las Vegas (LAS) 19:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 640 Phoenix (PHX) 19:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Sacramento (SMF) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2703 Seattle (SEA) 19:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 498 Los Angeles (LAX) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2401 Boise (BOI) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1581 San Jose (SJC) 19:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 316 San Jose (SJC) 19:55 planerad
Southwest Airlines WN 4141 Ontario (ONT) 19:55 planerad

20:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 33 Boston (BOS) 20:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5716 Seattle (SEA) 20:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2031 Spokane (GEG) 20:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2383 San Francisco 20:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2592 Santa Barbara (SBA) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2002 San Jose (SJC) 20:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3415 Albuquerque (ABQ) 20:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1155 Santa Ana (SNA) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2188 Medford 20:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 771 Washington (DCA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 952 Phoenix (PHX) 20:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5602 Denver (DEN) 20:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2113 Dallas (DAL) 20:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 484 Los Angeles (LAX) 20:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1603 San Diego (SAN) 20:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 834 Honolulu (HNL) 20:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 393 Denver (DEN) 20:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2276 Seattle 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1769 Sacramento (SMF) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 862 Kahului 20:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2142 Sacramento (SMF) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2275 Seattle 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2946 San Jose (SJC) 20:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 624 Las Vegas (LAS) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 143 Anchorage (ANC) 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2106 Boise (BOI) 20:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 870 Seattle (SEA) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1495 San Jose (SJC) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6599 San Diego (SAN) 20:50 planerad

21:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 United Airlines UA 766 San Francisco 21:02 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 209 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1822 Los Angeles 21:08 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1884 Houston (IAH) 21:08 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 688 Phoenix (PHX) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1673 San Jose (SJC) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6552 Oakland (OAK) 21:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2318 Boise (BOI) 21:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8223 Vancouver 21:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2169 Salt Lake City (SLC) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1074 Las Vegas (LAS) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3609 Kansas City (MCI) 21:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2870 Seattle (SEA) 21:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1572 Newark (EWR) 21:42 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1553 Palm Springs 21:45 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 26 Honolulu (HNL) 21:45 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1627 Las Vegas (LAS) 21:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1736 Charlotte (CLT) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2274 Seattle (SEA) 21:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2359 San Francisco 21:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2346 Spokane (GEG) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1769 Las Vegas (LAS) 21:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2885 Everett 21:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 450 New York (JFK) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Oakland (OAK) 21:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1206 New York (JFK) 21:58 planerad

22:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 8 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2884 Everett 22:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3307 Salt Lake City (SLC) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 896 Chicago (MDW) 22:00 planerad
United Airlines UA 1576 Eugene 22:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2804 Ontario (ONT) 22:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 518 Chicago (ORD) 22:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4793 San Jose (SJC) 22:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2371 San Francisco (SFO) 22:19 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1731 Los Angeles (LAX) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4410 Dallas (DAL) 22:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2104 Atlanta 22:21 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2704 Atlanta 22:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1645 San Jose (SJC) 22:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2574 Oakland (OAK) 22:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 976 Seattle (SEA) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5609 Denver (DEN) 22:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2628 Detroit (DTW) 22:41 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 16 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3479 Boise (BOI) 22:00 planerad
United Airlines UA 1598 Seattle 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1074 Sacramento (SMF) 22:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2035 Eugene 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2091 Medford 22:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2417 Newark (EWR) 22:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2260 Seattle (SEA) 22:55 planerad

23:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1107 Phoenix (PHX) 23:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3451 Burbank 23:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 546 Las Vegas (LAS) 23:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1087 Sacramento (SMF) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2618 Las Vegas (LAS) 23:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2617 Seattle (SEA) 23:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2632 Sacramento (SMF) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5183 Phoenix (PHX) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1264 Oakland (OAK) 23:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6044 Los Angeles (LAX) 23:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1929 Charlotte (CLT) 23:04 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2104 Atlanta 23:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 745 Chicago (ORD) 23:20 planerad

00:00 24.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 13 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1157 Seattle (SEA) 00:03 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1402 Seattle (SEA) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3221 San Diego (SAN) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 518 San Jose (SJC) 00:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 302 Los Angeles (LAX) 00:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2131 Denver (DEN) 00:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2536 Phoenix (PHX) 00:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2224 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1205 New York (JFK) 00:51 planerad

01:00 24.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1522 San Diego (SAN) 01:05 planerad

02:00 24.03.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 249°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

03:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 236°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

04:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 236°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

05:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 236°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 134 Anchorage (ANC) 05:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2022 Bend 05:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2330 Eugene 05:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1986 Honolulu (HNL) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2658 Phoenix (PHX) 05:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2082 Houston (IAH) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1570 Las Vegas (LAS) 05:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2300 Seattle (SEA) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Sacramento (SMF) 05:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 San Jose (SJC) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2541 Oakland (OAK) 05:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2216 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:49 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02