Palm Beach, West Palm Beach (PBI / KPBI)

Planespotter’s tidtabell

02:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 14

03:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 14

04:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 14

05:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Airbus A320 American Airlines AA 550 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2031 Atlanta 05:50 planerad

06:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 35 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2174 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2412 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 81 Tampa 06:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1184 Atlanta 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1220 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 448 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1298 Newark (EWR) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2395 New York (LGA) 07:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 54 New York (JFK) 07:45 planerad
Airbus A321 Qatar Airways QR 4174 New York (JFK) 07:51 planerad

08:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 53 New York (JFK) 08:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1428 Newark (EWR) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2271 Atlanta 08:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1288 Providence 08:17 planerad

09:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 29 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1786 Charlotte (CLT) 09:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1643 Raleigh 09:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 721 Boston (BOS) 09:26 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 82 Tampa (TPA) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
Airbus A320 TAP Portugal TP 4348 Newark (EWR) 09:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 154 New York (JFK) 09:06 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1962 Atlanta 09:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1898 Newark (EWR) 09:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 62 New York (LGA) 09:46 planerad

10:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 17 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1134 Atlanta 10:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1567 White Plains 10:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 461 New York (LGA) 10:22 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 433 Washington (DCA) 10:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2465 Baltimore (BWI) 10:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1820 Philadelphia (PHL) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 23 - 25 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1642 Raleigh/Durham (RDU) 10:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1786 Charlotte (CLT) 10:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 722 Boston (BOS) 10:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1134 Atlanta 10:58 planerad

11:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 11 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1950 Charlotte (CLT) 11:07 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 439 New York (JFK) 11:11 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 845 Atlanta 11:20 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1930 Detroit (DTW) 11:31 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2358 New York (LGA) 11:39 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 17 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1142 Hartford (BDL) 11:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1734 Washington (DCA) 11:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1968 White Plains 11:08 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 83 Tampa 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 408 Islip 11:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1820 Philadelphia (PHL) 11:37 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 687 Charlotte (CLT) 11:52 planerad

12:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 643 Newark (EWR) 12:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 127 Atlanta 12:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 31 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 439 New York (JFK) 12:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 731 New York (JFK) 12:07 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1930 Detroit (DTW) 12:17 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 845 Atlanta 12:18 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1242 New York (LGA) 12:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 362 New York (LGA) 12:52 planerad

13:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 3 m/s @ 321°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1307 Atlanta 13:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1247 Washington 13:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1594 Philadelphia (PHL) 13:31 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1656 Atlanta 13:39 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 343 Newark (EWR) 13:51 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3131 Marsh Harbour 13:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 127 Baltimore (BWI) 13:10 planerad

14:00 25.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2421 Boston (BOS) 14:12 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2446 New York (LGA) 14:27 planerad
Airbus A320 WestJet WS 6726 New York (LGA) 14:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1287 Providence 14:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2859 Dallas 14:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 84 Tampa 14:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 9 Atlanta 14:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 22 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1594 Philadelphia (PHL) 14:14 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1307 Richmond (RIC) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1249 Islip 14:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2348 Atlanta 14:37 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2130 Newark (EWR) 14:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 222 Boston (BOS) 14:57 planerad

15:00 25.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2564 Atlanta 15:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 12 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1902 New York (LGA) 15:19 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2446 New York (LGA) 15:19 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 5147 Newark (EWR) 15:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2859 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:33 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3131 Marsh Harbour 15:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 954 Atlanta 15:39 planerad

16:00 25.06.2019

+35°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 22 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 819 Philadelphia 16:13 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1161 New York (LGA) 16:18 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2707 Atlanta 16:23 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1635 Charlotte (CLT) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1209 Atlanta 16:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 858 White Plains 16:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 16:40 planerad

17:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 22 min.
Airbus A321 Singapore Airlines SQ 1489 New York (JFK) 17:07 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1628 Atlanta 17:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2398 Chicago 17:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1141 Hartford (BDL) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 31 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 815 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1944 Newark (EWR) 17:03 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 85 Tampa 17:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2707 Atlanta 17:21 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1635 Charlotte (CLT) 17:52 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 6731 Newark (EWR) 17:54 planerad

18:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2640 Dallas 18:17 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2067 White Plains 18:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1285 Atlanta 18:34 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2867 Islip 18:47 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 483 New York (JFK) 18:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Boston 18:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 23 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1054 New York (JFK) 18:04 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1628 Atlanta 18:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2398 Chicago 18:35 planerad

19:00 25.06.2019

+34°C   Vindar: 1 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 17 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2852 New York (LGA) 19:12 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 3019 New York (LGA) 19:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1538 Newark (EWR) 19:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 761 New York (LGA) 19:39 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 22 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1262 New York (LGA) 19:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2168 White Plains 19:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2640 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1285 Atlanta 19:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Chicago (MDW) 19:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2866 Islip 19:47 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2071 Salt Lake City (SLC) 19:51 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2852 New York (LGA) 19:57 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 483 New York (JFK) 19:59 planerad

20:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 86 Tampa (TPA) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2673 Atlanta 20:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1935 Newark (EWR) 20:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 22 Boston (BOS) 20:36 planerad

21:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 321 Boston (BOS) 21:51 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4353 Newark (EWR) 21:52 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1764 New York 21:52 planerad

22:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 86°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1553 Indianapolis (IND) 22:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 543 Newark (EWR) 22:17 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1376 Atlanta 22:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2418 Baltimore (BWI) 22:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 857 White Plains 22:46 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 840 New York (LGA) 22:54 planerad

23:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 25 min.
Boeing 737-800 Lufthansa LH 7706 Newark (EWR) 23:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1764 Charlotte (CLT) 23:57 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1785 Philadelphia (PHL) 23:59 planerad

00:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2271 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2986 Atlanta 00:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1552 Newark (EWR) 00:46 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 553 New York (JFK) 00:53 planerad

01:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2512 Atlanta 01:20 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19