Palm Beach, West Palm Beach (PBI / KPBI)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1820 Philadelphia (PHL) 11:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 433 Washington (DCA) 11:02 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 222 Key West 11:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 720 Washington (DCA) 11:20 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2470 New York 11:20 planerad
ATR Freighter Bahamasair UP 281 Marsh Harbour 11:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2830 New York 11:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1953 Atlanta 11:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 Baltimore (BWI) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 2019 Detroit (DTW) 11:45 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1210 Montréal (YUL) 11:52 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1951 Atlanta 11:06 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1168 White Plains 11:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1512 Baltimore (BWI) 11:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1142 Hartford (BDL) 11:18 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 154 New York (JFK) 11:18 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2868 Islip 11:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2130 Newark (EWR) 11:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2565 Boston (BOS) 11:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2823 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1734 Washington (DCA) 11:37 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 83 Tampa 11:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1820 Philadelphia (PHL) 11:47 planerad

12:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 13 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 203 Boston (BOS) 12:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 643 Newark (EWR) 12:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4546 New York (LGA) 12:23 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 343 Newark (EWR) 12:34 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 14 min.
Air Canada AC 921 Toronto (YYZ) 12:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 720 Washington (DCA) 12:01 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2289 New York (LGA) 12:05 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 131 Marsh Harbour 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 Austin (AUS) 12:10 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 4351 New York (JFK) 12:11 planerad
ATR Freighter Bahamasair UP 282 Marsh Harbour 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Air France AF 2229 Detroit (DTW) 12:29 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1953 Atlanta 12:31 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1211 Montréal (YUL) 12:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 204 Boston (BOS) 12:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4546 New York (LGA) 12:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 362 New York (LGA) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 19 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 246 Charlotte (CLT) 13:08 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 153 New York (JFK) 13:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 772 Atlanta 13:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 604 Houston (IAH) 13:49 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 121 Boston (BOS) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Air Canada AC 5147 Newark (EWR) 13:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 600 Newark (EWR) 13:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 246 Charlotte (CLT) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 22 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1043 Newark (EWR) 14:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3680 Washington (DCA) 14:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1567 White Plains 14:31 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 256 Columbus (CMH) 14:32 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2446 New York (LGA) 14:52 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2541 Hartford (BDL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 12 min.
Airbus A321 Singapore Airlines SQ 1488 New York (JFK) 14:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 772 Atlanta 14:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 222 Boston (BOS) 14:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1044 New York 14:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3680 Washington (DCA) 14:53 planerad

15:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 19 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 84 Tampa (TPA) 15:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2036 Newark (EWR) 15:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 820 Columbus (CMH) 15:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2721 Boston (BOS) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 851 Atlanta 15:38 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2733 Chicago (ORD) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1968 White Plains 15:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 878 Houston (IAH) 15:15 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 257 Columbus (CMH) 15:17 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 223 Key West 15:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2321 New York (LGA) 15:40 planerad

16:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 11 - 13 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 151 Atlantic City 16:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 252 Baltimore (BWI) 16:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1161 New York (LGA) 16:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1647 Philadelphia 16:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 819 Philadelphia 16:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 521 Boston (BOS) 16:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2067 White Plains 16:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 820 Baltimore (BWI) 16:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2422 Boston (BOS) 16:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1586 Newark (EWR) 16:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 858 White Plains 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2732 Chicago (ORD) 16:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 851 Atlanta 16:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 253 Islip 16:55 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 152 Atlantic City 16:56 planerad

17:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 683 Islip 17:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 926 Atlanta 17:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1225 Detroit (DTW) 17:44 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 17 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1944 Newark (EWR) 17:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1647 Philadelphia (PHL) 17:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 822 Boston (BOS) 17:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 818 Philadelphia 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1921 Baltimore (BWI) 17:45 planerad

18:00 18.01.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 13 min.
Airbus A321 American Airlines AA 411 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1141 Hartford (BDL) 18:10 planerad
Airbus A321 Singapore Airlines SQ 1489 New York (JFK) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 712 Baltimore (BWI) 18:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1538 Newark (EWR) 18:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 18:22 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 224 Key West 18:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 941 Atlanta 18:47 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 30 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2168 White Plains 18:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 926 Atlanta 18:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1226 Detroit (DTW) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 712 Philadelphia (PHL) 18:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 411 Charlotte (CLT) 18:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1262 New York (LGA) 18:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2640 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

19:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 32 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2459 New York (LGA) 19:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 761 New York (LGA) 19:40 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1208 Toronto (YYZ) 19:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 85 Tampa 19:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1935 Newark (EWR) 19:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 19:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1054 New York (JFK) 19:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 941 Atlanta 19:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2400 New York (LGA) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2994 Atlanta 20:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 22 Boston (BOS) 20:20 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1209 Toronto (YYZ) 20:50 planerad

21:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 126°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2011 Detroit (DTW) 21:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1841 New York 21:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 543 Newark (EWR) 21:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 823 Baltimore (BWI) 21:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1785 Philadelphia (PHL) 21:49 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 321 Boston (BOS) 21:53 planerad

22:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2038 Charlotte (CLT) 22:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2327 New York (LGA) 22:08 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 86 Tampa (TPA) 22:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 923 Atlanta 22:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 857 White Plains 22:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 553 New York (JFK) 22:41 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 522 Newark (EWR) 22:59 planerad

23:00 18.01.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 959 Atlanta 23:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2167 White Plains 23:51 planerad

00:00 19.01.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2271 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:02 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2079 Charlotte (CLT) 00:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 221 Boston (BOS) 00:20 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1900 Atlanta 00:30 planerad

01:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

02:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

03:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 138°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

04:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

05:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A319 American Airlines AA 550 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 951 Atlanta (ATL) 05:40 planerad

06:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 31 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1022 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 448 Philadelphia (PHL) 06:31 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 54 New York (JFK) 06:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1329 Islip 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 27 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 953 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1775 Newark (EWR) 07:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2358 New York (LGA) 07:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1068 White Plains 07:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1220 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 644 Newark (EWR) 07:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4176 Baltimore (BWI) 07:50 planerad

08:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 13 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2542 Hartford (BDL) 08:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 221 Key West 08:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 837 Charlotte (CLT) 08:18 planerad

09:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3432 Islip 09:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 721 Boston (BOS) 09:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1786 Charlotte (CLT) 09:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 885 Atlanta (ATL) 09:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 62 New York (LGA) 09:45 planerad

10:00 19.01.2019

+23°C   Vindar: 8 m/s @ 154°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 53 New York (JFK) 10:11 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2867 Islip 10:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1967 White Plains 10:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1489 Newark (EWR) 10:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 461 New York (LGA) 10:38 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 131 Marsh Harbour 10:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2823 Dallas 10:50 planerad
Air Canada AC 920 Toronto (YYZ) 10:52 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2287 Boston (BOS) 10:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1820 Philadelphia 10:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3419 Baltimore (BWI) 10:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1786 Charlotte (CLT) 10:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 722 Boston (BOS) 10:36 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 723 Newark (EWR) 10:45 planerad

Andra datum

January, 2019

18