Palm Beach, West Palm Beach (PBI / KPBI)

Planespotter’s tidtabell

07:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel few börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 19 - 33 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2727 New York (LGA) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1220 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 448 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2089 Chicago (ORD) 07:05 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 54 New York (JFK) 07:38 planerad

08:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 56 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1294 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1288 Providence 08:56 planerad

09:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1967 White Plains 09:52 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 82 Tampa (TPA) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 24 - 30 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1962 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1298 Newark (EWR) 09:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 62 New York (LGA) 09:48 planerad

10:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 16 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 53 New York (JFK) 10:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1134 Atlanta 10:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 461 New York (LGA) 10:17 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1168 White Plains 10:43 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1142 Hartford (BDL) 10:53 planerad

11:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 21 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1950 Charlotte 11:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 845 Atlanta 11:18 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1601 New York (LGA) 11:29 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1489 Newark (EWR) 11:31 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1230 Detroit (DTW) 11:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 643 Newark (EWR) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 12 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 722 Boston (BOS) 11:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 154 New York (JFK) 11:04 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1134 Atlanta (ATL) 11:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 83 Tampa 11:25 planerad

12:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 943 Chicago (ORD) 12:33 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 20 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2358 New York (LGA) 12:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 845 Atlanta (ATL) 12:17 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1930 Detroit (DTW) 12:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1734 Washington (DCA) 12:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2090 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 362 New York (LGA) 12:50 planerad

13:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 13 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2553 New York (JFK) 13:23 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 690 Atlanta 13:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 343 New York 13:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2130 Newark (EWR) 13:25 planerad

14:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 27 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1567 White Plains 14:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 121 Boston (BOS) 14:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2859 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:49 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 84 Tampa 14:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 26 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2554 New York (JFK) 14:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 690 Atlanta (ATL) 14:33 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 628 Newark (EWR) 14:45 planerad

15:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 19 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1647 Philadelphia (PHL) 15:06 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1287 Providence 15:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 649 Atlanta 15:39 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2112 New York (LGA) 15:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 32 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1968 White Plains 15:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 222 Boston (BOS) 15:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2859 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:34 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1647 Philadelphia (PHL) 15:51 planerad

16:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R, 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1161 New York (LGA) 16:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1080 Washington (DCA) 16:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 725 Atlanta 16:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 16 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 858 White Plains 16:19 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2112 New York (LGA) 16:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 649 Atlanta (ATL) 16:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1022 Chicago (ORD) 16:44 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1944 Newark (EWR) 16:51 planerad

17:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 2153 New York (JFK) 17:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2067 White Plains 17:21 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1141 Hartford (BDL) 17:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 433 Washington (DCA) 17:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 24 - 40 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1080 Washington (DCA) 17:07 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 85 Tampa 17:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 725 Atlanta (ATL) 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2992 Atlanta 18:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1077 Charlotte (CLT) 18:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2640 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 46 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 781 Baltimore (BWI) 18:05 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1054 New York (JFK) 18:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2168 White Plains 18:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1077 Charlotte (CLT) 18:59 planerad

19:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 44 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 761 New York (LGA) 19:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1621 Boston (BOS) 19:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2878 Atlanta 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2992 Atlanta (ATL) 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2640 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:07 planerad

20:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 543 Newark (EWR) 20:31 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 86 Tampa 20:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2673 Atlanta 20:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 22 Boston (BOS) 20:00 planerad

21:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

22:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 78°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 857 White Plains 22:44 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 597 Atlanta 22:53 planerad

23:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 80°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 553 New York (JFK) 23:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1785 Philadelphia (PHL) 23:43 planerad

00:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 80°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 221 Boston (BOS) 00:13 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1764 Charlotte (CLT) 00:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1552 Newark (EWR) 00:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2271 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:27 planerad

01:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 80°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

02:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

03:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 83°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 85°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

06:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 85°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 21 min.
Airbus A321 American Airlines AA 550 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 244 Newark (EWR) 06:31 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 81 Tampa 06:35 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01