Will Rogers World, Oklahoma City (OKC / KOKC)

Planespotter’s tidtabell

05:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 150°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2337 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4629 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4089 Detroit (DTW) 05:55 planerad

06:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 150°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2645 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3610 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6057 Los Angeles (LAX) 06:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5217 Charlotte (CLT) 06:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2272 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad

07:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3563 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta (ATL) 07:05 planerad

08:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5867 Phoenix (PHX) 08:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3136 Chicago (ORD) 08:45 planerad

09:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 152°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta 09:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:50 planerad

10:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta (ATL) 10:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:31 planerad

11:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3713 Minneapolis (MSP) 11:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3713 Minneapolis (MSP) 11:47 planerad

12:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 49 min.
Air Canada AC 1643 Toronto 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2972 Chicago (ORD) 12:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3718 Salt Lake City (SLC) 12:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:34 planerad

13:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1072 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 18 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2972 Chicago (ORD) 13:23 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3718 Salt Lake City (SLC) 13:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:45 planerad

14:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1072 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:29 planerad

15:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 7 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 16 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1767 Atlanta 15:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5926 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2886 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 15:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1767 Atlanta (ATL) 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5993 Phoenix (PHX) 15:52 planerad

16:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 14 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1912 Denver (DEN) 16:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5775 Phoenix (PHX) 16:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2952 Chicago (ORD) 16:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5064 Charlotte (CLT) 16:38 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3925 Minneapolis (MSP) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2887 Seattle (SEA) 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 16:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5812 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:50 planerad

17:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2250 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2483 Atlanta 17:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2952 Chicago (ORD) 17:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5064 Charlotte (CLT) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3925 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad

18:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 8 m/s @ 184°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2250 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2483 Atlanta (ATL) 18:40 planerad

19:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2396 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:28 planerad

20:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4359 Washington (DCA) 20:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2396 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:16 planerad

21:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 177°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 377 Atlanta 21:10 planerad

22:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 193°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3546 Detroit (DTW) 22:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5222 Charlotte (CLT) 22:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3137 Chicago (ORD) 22:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1458 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3532 Newark (EWR) 22:53 planerad

23:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 193°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5866 Phoenix (PHX) 23:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2734 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia (PHL) 23:37 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3561 Salt Lake City (SLC) 23:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 606 Atlanta 23:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6068 Los Angeles (LAX) 23:58 planerad

00:00 15.10.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 193°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

01:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 194°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

02:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 194°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

03:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 194°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

04:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 199°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31