Will Rogers World, Oklahoma City (OKC / KOKC)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 70°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 13

03:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

04:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

05:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2337 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4629 Philadelphia (PHL) 05:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2096 Phoenix (PHX) 05:55 planerad

06:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 717-200 Korean Air KE 3731 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2272 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:30 planerad

07:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2616 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2997 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3049 Charlotte (CLT) 07:01 planerad

08:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 135°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2698 Chicago (ORD) 08:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2616 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:39 planerad

09:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 846 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:52 planerad

10:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 43 min.
United Airlines UA 1077 Houston 10:00 planerad
United Airlines UA 1544 Denver 10:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Philadelphia (PHL) 10:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 846 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:32 planerad

11:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 145°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 302 Los Angeles (LAX) 11:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:28 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 43 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Philadelphia (PHL) 11:13 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 303 Los Angeles 11:56 planerad

12:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3548 Salt Lake City (SLC) 12:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:13 planerad

13:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 13 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 58 Las Vegas 13:17 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2844 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1143 Orlando (MCO) 13:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3548 Salt Lake City (SLC) 13:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:50 planerad

14:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 7 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 18 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 59 Las Vegas 14:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2516 Seattle (SEA) 14:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1142 Orlando (MCO) 14:26 planerad

15:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3048 Chicago 15:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5993 Phoenix (PHX) 15:42 planerad

16:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3048 Chicago (ORD) 16:15 planerad

17:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 7 m/s @ 151°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1519 Atlanta 17:56 planerad

18:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1519 Atlanta 18:38 planerad

19:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2396 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:33 planerad

20:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1524 Atlanta 20:20 planerad

21:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 58 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3145 Chicago 21:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3009 Charlotte (CLT) 21:58 planerad

22:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1458 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2093 Phoenix (PHX) 22:56 planerad

23:00 21.02.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 139°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 17 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1561 Atlanta 23:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia (PHL) 23:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3546 Salt Lake City (SLC) 23:50 planerad

00:00 22.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 128°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

01:00 22.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 128°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02