Will Rogers World, Oklahoma City (OKC / KOKC)

Planespotter’s tidtabell

14:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 360°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 979 Baltimore (BWI) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1581 Houston (HOU) 14:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2922 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:35 planerad

15:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 13 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5460 Charlotte (CLT) 15:18 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5942 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1767 Atlanta (ATL) 15:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 977 Houston (HOU) 15:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 15:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5460 Charlotte (CLT) 15:49 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5993 Phoenix (PHX) 15:55 planerad

16:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 26 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5775 Phoenix (PHX) 16:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1251 Denver (DEN) 16:45 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3050 Chicago (ORD) 16:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 22 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1767 Atlanta (ATL) 16:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 977 St Louis (STL) 16:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 16:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5812 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:52 planerad

17:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 7°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 952 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Airbus A320 Alaska AS 1404 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 766 Washington (DCA) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5738 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:42 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2483 Atlanta (ATL) 17:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1251 Houston (HOU) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3050 Chicago (ORD) 17:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 952 Nashville (BNA) 17:50 planerad

18:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 661 Houston (HOU) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4188 Phoenix (PHX) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A320 Alaska AS 1405 Seattle (SEA) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 766 Las Vegas (LAS) 18:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5738 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:27 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2483 Atlanta (ATL) 18:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 987 Phoenix (PHX) 18:45 planerad

19:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5959 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 6566 Nashville (BNA) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 4188 Houston (HOU) 19:10 planerad

20:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3791 Minneapolis (MSP) 20:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 6566 Denver (DEN) 20:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5959 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:19 planerad

21:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer 175 American AA 4359 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1933 Houston (HOU) 21:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1458 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2445 Phoenix (PHX) 21:55 planerad

22:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3546 Detroit (DTW) 22:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 786 Denver (DEN) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 649 St Louis (STL) 22:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5222 Charlotte (CLT) 22:47 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3077 Chicago (ORD) 22:48 planerad

23:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5760 Phoenix (PHX) 23:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6068 Los Angeles (LAX) 23:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1926 Las Vegas (LAS) 23:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia (PHL) 23:54 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 1259 Atlanta (ATL) 23:54 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2734 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:56 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3561 Salt Lake City (SLC) 23:59 planerad

00:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 48°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4617 Miami (MIA) 00:23 planerad

01:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 48°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

02:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 48°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

03:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

04:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

05:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 22 min.
Boeing 737-800 American AA 2337 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4618 Miami (MIA) 05:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4629 Philadelphia (PHL) 05:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3908 Detroit (DTW) 05:49 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2645 Atlanta (ATL) 05:59 planerad

06:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 6057 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 783 Houston (HOU) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5217 Charlotte (CLT) 06:33 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta (ATL) 06:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2272 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 779 St Louis (STL) 06:55 planerad

07:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5726 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3563 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5399 Denver (DEN) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2153 Phoenix (PHX) 07:20 planerad

08:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 175 American AA 4360 Washington (DCA) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5819 Phoenix (PHX) 08:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3753 Salt Lake City (SLC) 08:25 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5726 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:27 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3136 Chicago (ORD) 08:30 planerad

09:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:46 planerad

10:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 795 Houston (HOU) 10:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta (ATL) 10:17 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 17 min.
Boeing 737-800 American AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 795 Washington (DCA) 10:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta (ATL) 10:57 planerad

11:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A320 Frontier F9 1143 Orlando (MCO) 11:28 planerad
Boeing 737-800 American AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta (ATL) 11:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1031 Baltimore (BWI) 11:50 planerad

12:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 33 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1550 Houston (HOU) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3051 Chicago (ORD) 12:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 478 St Louis (STL) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 787 Houston (HOU) 12:00 planerad
Airbus A320 Frontier F9 1142 Orlando (MCO) 12:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1031 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta (ATL) 12:27 planerad
Boeing 737-800 American AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1550 Phoenix (PHX) 12:50 planerad

13:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3718 Salt Lake City (SLC) 13:07 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5345 Charlotte (CLT) 13:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 979 Denver (DEN) 13:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2922 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1581 Phoenix (PHX) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American AA 3051 Chicago (ORD) 13:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 478 Denver (DEN) 13:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3718 Salt Lake City (SLC) 13:37 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5345 Charlotte (CLT) 13:51 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19