Will Rogers World, Oklahoma City (OKC / KOKC)

Planespotter’s tidtabell

13:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:22 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2844 Seattle (SEA) 13:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2883 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3658 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2201 Las Vegas (LAS) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta 13:06 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Jet Airways (India) 9W 5617 Atlanta 13:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3548 Salt Lake City (SLC) 13:26 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2077 Salt Lake City (SLC) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5345 Charlotte (CLT) 13:52 planerad

14:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 175 Qantas QF 3338 Los Angeles (LAX) 14:28 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2701 Chicago 14:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 14 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6810 Houston (IAH) 14:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 5417 Denver (DEN) 14:11 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2516 Seattle (SEA) 14:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2883 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2201 Houston (HOU) 14:30 planerad

15:00 20.05.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 13 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3615 Chicago (ORD) 15:07 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4371 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5791 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta 15:23 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 5374 Atlanta 15:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 15:41 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4032 Los Angeles (LAX) 15:05 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 6814 Houston (IAH) 15:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3569 Houston (IAH) 15:43 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5993 Phoenix (PHX) 15:53 planerad

16:00 20.05.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 13 min.
Airbus A320 Air New Zealand NZ 6802 Houston (IAH) 16:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4356 Denver (DEN) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5775 Phoenix (PHX) 16:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2199 Denver (DEN) 16:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2054 Houston (IAH) 16:36 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3921 Minneapolis (MSP) 16:47 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 3718 Minneapolis (MSP) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 26 min.
Bombardier CRJ700 Royal Jordanian RJ 7716 Chicago (ORD) 16:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta 16:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6014 Los Angeles (LAX) 16:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5812 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:54 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4128 Denver (DEN) 16:55 planerad

17:00 20.05.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 12 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2884 Detroit (DTW) 17:27 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 7923 Detroit 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2098 Washington (DCA) 17:45 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 5370 Atlanta 17:55 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6803 Houston (IAH) 17:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1519 Atlanta 17:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 3 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2199 St Louis (STL) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3940 Minneapolis (MSP) 17:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1932 Houston (IAH) 17:22 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3921 Minneapolis (MSP) 17:25 planerad

18:00 20.05.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 466 Baltimore (BWI) 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3542 Chicago 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2111 Houston (HOU) 18:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3273 Chicago (ORD) 18:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2461 Detroit (DTW) 18:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2250 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2098 Dallas (DAL) 18:20 planerad
Boeing 717-200 Air France AF 3531 Atlanta 18:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1519 Sarasota/Bradenton (SRQ) 18:36 planerad

19:00 20.05.2019

+25°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1634 Houston (IAH) 19:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2396 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 467 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2111 Denver (DEN) 19:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3273 Chicago (ORD) 19:18 planerad

20:00 20.05.2019

+25°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 22 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4446 Denver (DEN) 20:09 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2047 Minneapolis (MSP) 20:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4359 Washington (DCA) 20:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3137 Chicago (ORD) 20:38 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2396 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:18 planerad

21:00 20.05.2019

+25°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1633 Houston (IAH) 21:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1524 Atlanta 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2040 Houston (HOU) 21:30 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2703 Chicago 21:34 planerad
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3893 Minneapolis (MSP) 21:46 planerad

22:00 20.05.2019

+23°C   Vindar: 11 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 24 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1458 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2888 Detroit (DTW) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2743 Detroit (DTW) 22:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3201 Chicago (ORD) 22:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5222 Charlotte (CLT) 22:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5867 Phoenix (PHX) 22:53 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 6801 Houston 22:55 planerad

23:00 20.05.2019

+23°C   Vindar: 11 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1632 Houston (IAH) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1973 St Louis (STL) 23:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2734 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 3002 Atlanta 23:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia (PHL) 23:39 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3532 Newark (EWR) 23:42 planerad
Embraer 175 Qantas QF 3328 Los Angeles 23:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3561 Salt Lake City (SLC) 23:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6068 Los Angeles 23:59 planerad

00:00 21.05.2019

+23°C   Vindar: 11 m/s @ 179°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3254 Denver (DEN) 00:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2148 Phoenix (PHX) 00:10 planerad

01:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

02:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

03:00 21.05.2019

+22°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 17L, 17R, 18

04:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 10 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

05:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 10 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2337 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1642 Houston (IAH) 05:15 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6817 Houston (IAH) 05:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4629 Philadelphia (PHL) 05:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1151 Houston (HOU) 05:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3136 Chicago (ORD) 05:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 5767 Detroit (DTW) 05:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2022 Dallas (DAL) 05:55 planerad

06:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 10 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1576 Atlanta 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3610 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6057 Los Angeles (LAX) 06:07 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 5619 Denver (DEN) 06:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5954 Phoenix (PHX) 06:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4024 Los Angeles (LAX) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1902 St Louis (STL) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2132 Phoenix (PHX) 06:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2272 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:51 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5217 Charlotte (CLT) 06:56 planerad

07:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2616 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2050 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta 07:05 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 5616 Atlanta 07:10 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1639 Houston (IAH) 07:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4006 Denver (DEN) 07:40 planerad

08:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4360 Washington (DCA) 08:04 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2698 Chicago (ORD) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3210 Chicago (ORD) 08:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2616 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3543 Salt Lake City (SLC) 08:40 planerad

09:00 21.05.2019

+20°C   Vindar: 12 m/s @ 188°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 16 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta 09:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1143 Orlando (MCO) 09:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6813 Houston (IAH) 09:20 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1640 Houston (IAH) 09:40 planerad

10:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 10 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 25 min.
United Airlines UA 1077 Houston 10:00 planerad
United Airlines UA 1544 Denver 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1647 New Orleans 10:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3828 Chicago (ORD) 10:26 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 32 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta 10:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2301 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1142 Orlando (MCO) 10:35 planerad

11:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 10 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 23 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1925 Valparaiso (VPS) 11:05 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6800 Houston (IAH) 11:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3432 Chicago 11:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1647 Baltimore (BWI) 11:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2700 Chicago (ORD) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1058 Washington (DCA) 11:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1931 Ft Walton Beach 11:50 planerad

12:00 21.05.2019

+21°C   Vindar: 10 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
United Airlines UA 743 Washington 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Philadelphia (PHL) 12:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 192 Houston (HOU) 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2481 Sacramento (SMF) 12:22 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3548 Salt Lake City (SLC) 12:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 23 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3432 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1566 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4581 Philadelphia (PHL) 12:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 192 Dallas (DAL) 12:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02