Will Rogers World, Oklahoma City (OKC / KOKC)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

03:00 20.02.2018

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken

04:00 20.02.2018

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken

05:00 20.02.2018

+27°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2315 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:10 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1640 Houston (IAH) 05:15 planerad
Bombardier CRJ Etihad Airways EY 3307 Chicago (ORD) 05:31 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4921 Detroit (DTW) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 Dallas (DAL) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 339 Houston (HOU) 05:55 planerad

06:00 20.02.2018

+13°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 4024 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2645 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5254 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5599 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1914 St Louis (STL) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1971 Denver (DEN) 06:45 planerad

07:00 20.02.2018

+13°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2443 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2653 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2106 Charlotte (CLT) 07:09 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4756 Minneapolis (MSP) 07:09 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta (ATL) 07:20 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1639 Houston (IAH) 07:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6075 Washington (IAD) 07:35 planerad

08:00 20.02.2018

+13°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 34 min.
Embraer 175 United Airlines UA 5427 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2392 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5489 Phoenix (PHX) 08:50 planerad

09:00 20.02.2018

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 United Airlines UA 996 Houston (IAH) 09:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta (ATL) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1642 Houston (IAH) 09:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1701 Denver (DEN) 09:52 planerad

10:00 20.02.2018

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3376 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 295 Houston (HOU) 10:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3680 Chicago (ORD) 10:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1637 Boston (BOS) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1147 Atlanta (ATL) 10:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3376 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:30 planerad

11:00 20.02.2018

+15°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4447 Houston (IAH) 11:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3812 Chicago (ORD) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 295 Boston (BOS) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 506 Houston (HOU) 11:45 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1641 Houston (IAH) 11:50 planerad

12:00 20.02.2018

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 227°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3495 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1789 St Louis (STL) 12:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta (ATL) 12:17 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5218 Denver (DEN) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1834 Houston (HOU) 12:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3605 Chicago (ORD) 12:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1789 Las Vegas (LAS) 12:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3495 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2481 Atlanta (ATL) 12:53 planerad

13:00 20.02.2018

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 227°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 11 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5116 Charlotte (CLT) 13:23 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6348 Houston (IAH) 13:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1482 Denver (DEN) 13:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4101 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 54 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 5417 Denver (DEN) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 772 New York (LGA) 13:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5116 Charlotte (CLT) 13:59 planerad

14:00 20.02.2018

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 227°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 175 Qantas QF 3338 Los Angeles (LAX) 14:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1919 Phoenix (PHX) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 38 min.
Embraer 175 United Airlines UA 6168 Houston (IAH) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1482 Houston (HOU) 14:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4101 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad
Embraer 175 Qantas QF 4490 Los Angeles (LAX) 14:58 planerad

15:00 20.02.2018

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2007 Atlanta (ATL) 15:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 British Airways BA 1715 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1919 Dallas (DAL) 15:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4116 Houston (IAH) 15:48 planerad

16:00 20.02.2018

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6323 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1633 Houston (IAH) 16:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6204 Dallas (DAL) 16:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5585 San Francisco (SFO) 16:39 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 4356 Denver (DEN) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 24 min.
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 2007 Atlanta (ATL) 16:05 planerad
McDonnell Douglas MD-80 British Airways BA 1648 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6323 Denver (DEN) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6204 Washington (DCA) 16:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4120 Houston (IAH) 16:55 planerad

17:00 20.02.2018

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 22°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4661 Salt Lake City (SLC) 17:19 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 470 Denver (DEN) 17:22 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 1207 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1816 Baltimore (BWI) 17:35 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2035 Atlanta (ATL) 17:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Santa Ana (SNA) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 Air Canada AC 4128 Denver (DEN) 17:35 planerad

18:00 20.02.2018

+5°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 13 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1635 Houston (IAH) 18:09 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2820 Seattle (SEA) 18:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 160 Houston (HOU) 18:30 planerad
Bombardier CRJ Etihad Airways EY 3422 Chicago (ORD) 18:33 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4661 Salt Lake City (SLC) 18:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5702 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1816 Las Vegas (LAS) 18:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 471 Denver (DEN) 18:12 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2483 Atlanta (ATL) 18:19 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 1207 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Oakland (OAK) 18:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6111 Houston (IAH) 18:45 planerad

19:00 20.02.2018

+5°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5715 Dallas (DAL) 19:10 planerad
Airbus A319 British Airways BA 1689 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:27 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6341 Washington (IAD) 19:39 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1634 Houston (IAH) 19:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 33 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5410 Dallas (DAL) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3614 Chicago (ORD) 19:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2839 Seattle (SEA) 19:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5609 Houston (HOU) 19:40 planerad

20:00 20.02.2018

+5°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1799 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6384 Las Vegas (LAS) 20:05 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 4446 Denver (DEN) 20:12 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 1094 Atlanta (ATL) 20:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2030 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6384 Denver (DEN) 20:35 planerad

21:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 38 min.
Embraer 175 United Airlines UA 6088 Houston (IAH) 21:10 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2246 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:15 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2047 Minneapolis (MSP) 21:53 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2743 Detroit (DTW) 21:55 planerad

22:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 23 min.
Embraer 175 United Airlines UA 5393 Chicago (ORD) 22:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 660 San Diego (SAN) 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3628 Chicago (ORD) 22:28 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 5636 Denver (DEN) 22:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5287 Calgary (YYC) 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2421 Dallas (DAL) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1566 Chicago (MDW) 22:50 planerad
Boeing 737-700 Delta Air Lines DL 1259 Atlanta (ATL) 22:55 planerad

23:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2625 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1632 Houston (IAH) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1918 Phoenix (PHX) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5895 Houston (HOU) 23:35 planerad
Embraer 175 Qantas QF 3328 Los Angeles (LAX) 23:49 planerad

00:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 7 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

01:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 7 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

02:00 21.02.2018

-1°C   Vindar: 7 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36

Andra datum

December, 2017

29    30    31   

January, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22