Metropolitan Oakland, Oakland (OAK / KOAK)

Planespotter’s tidtabell

22:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 300°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 20 min.
Airbus A320 Volaris Y4 902 Guadalajara (GDL) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 976 Burbank 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 495 Las Vegas (LAS) 22:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 418 Phoenix (PHX) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2138 Santa Ana (SNA) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2475 Los Angeles (LAX) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1449 Seattle (SEA) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1154 San Diego (SAN) 22:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 167 New York (JFK) 22:33 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4103 New York 22:39 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 848 Detroit (DTW) 22:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 11 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 480 Seattle (SEA) 22:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 276 Boston (BOS) 22:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1412 San Diego (SAN) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 324 Salt Lake City (SLC) 22:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2979 Atlanta 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2486 Los Angeles (LAX) 22:35 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 905 Mexico City (MEX) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 976 Portland (PDX) 22:55 planerad

23:00 24.06.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 372 Ontario (ONT) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2450 Portland (PDX) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3178 Las Vegas 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 San Diego (SAN) 23:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2812 Salt Lake City (SLC) 23:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2288 Denver (DEN) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 132 Honolulu (HNL) 23:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 982 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1118 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2491 Phoenix (PHX) 23:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 741 Las Vegas (LAS) 23:53 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 955 New Orleans (MSY) 23:54 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 3676 Honolulu 23:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 961 San Diego (SAN) 23:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6614 Los Angeles (LAX) 23:55 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 840 Kahului 23:59 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 865 Kona 23:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 10 min.
Airbus A320 Volaris Y4 991 Morelia 23:40 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 993 Leon 23:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 168 New York (JFK) 23:53 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 849 Detroit (DTW) 23:59 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4102 New York (JFK) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1727 Las Vegas (LAS) 00:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1463 Denver 00:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 838 Honolulu 00:20 planerad

01:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

02:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

03:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

04:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

05:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 297 Ontario (ONT) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2234 San Diego (SAN) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2300 Las Vegas (LAS) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1256 Albuquerque (ABQ) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 946 Dallas (DAL) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 751 Los Angeles 05:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1289 Chicago (MDW) 05:55 planerad

06:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2239 Ontario (ONT) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 274 Salt Lake City (SLC) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 281 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1374 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 188 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 712 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1376 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 516 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2315 Las Vegas 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 397 Denver (DEN) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 463 Chicago (MDW) 06:15 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 502 Los Angeles 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1687 Phoenix (PHX) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1769 Seattle (SEA) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1509 San Diego (SAN) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2470 Los Angeles 06:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 857 Kona 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1562 Seattle (SEA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Spokane (GEG) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 359 Portland (PDX) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 819 Boise (BOI) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1392 Los Angeles 07:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 342 Seattle (SEA) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1604 Albuquerque (ABQ) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1453 Las Vegas (LAS) 07:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 25 min.
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 23 Kahului 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1106 Portland (PDX) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 382 Phoenix (PHX) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 274 Santa Ana (SNA) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 47 Corpus Christi 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1562 Dallas (DAL) 07:50 planerad

08:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 204°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3201 Crescent City 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2179 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1968 Burbank 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2410 Denver (DEN) 08:20 planerad
Southwest Airlines WN 1934 Houston (HOU) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1418 Chicago (MDW) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1330 San Diego (SAN) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 523 Dallas (DAL) 08:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2537 Portland (PDX) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2160 Houston (HOU) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Spokane 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2377 Houston (HOU) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1392 Baltimore (BWI) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1557 Reno (RNO) 08:10 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 67 Lihue 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2380 Ontario (ONT) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 808 Honolulu (HNL) 08:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 353 Seattle (SEA) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1453 Santa Ana (SNA) 08:35 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3201 Santa Barbara (SBA) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2179 Austin 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 55 Houston 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 204°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 9 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6532 Denver (DEN) 09:00 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3601 Santa Barbara (SBA) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5796 Phoenix 09:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2135 Santa Ana 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 617 Las Vegas 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 752 Los Angeles 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3701 Detroit (DTW) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1344 Ontario (ONT) 09:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3502 Salt Lake City 09:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 San Diego (SAN) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2596 Los Angeles 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 388 Reno (RNO) 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2092 Phoenix (PHX) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2636 Portland 09:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2413 Phoenix (PHX) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2088 San Diego 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1330 Denver (DEN) 09:15 planerad
Southwest Airlines WN 1934 Chicago (MDW) 09:15 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 47 Honolulu (HNL) 09:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2646 Portland (PDX) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6532 Lubbock 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 St Louis (STL) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1969 St. Louis 09:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5796 Monroe (MLU) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 360 Los Angeles 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5927 Austin (AUS) 09:55 planerad

10:00 25.06.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 204°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 949 Los Angeles 10:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2328 Las Vegas (LAS) 10:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 729 Bellingham 10:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2350 Burbank 10:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 148 Los Angeles 10:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1078 Nashville (BNA) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1866 Portland (PDX) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 738 Edmonton 10:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 890 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3502 Salt Lake City (SLC) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 124 Puerto Vallarta (PVR) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2511 Spokane 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3701 Salt Lake City (SLC) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1344 Portland (PDX) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2093 New Orleans (MSY) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2146 Boise (BOI) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 388 Seattle (SEA) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6533 Kahului 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2596 Orlando (MCO) 10:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 872 Chicago (ORD) 10:42 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 731 Bellingham 10:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1513 Newark (EWR) 10:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2328 San Diego (SAN) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2350 Spokane (GEG) 10:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 147 Los Angeles 10:58 planerad

11:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Hawaiian Airlines HA 2384 Los Angeles 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2458 Salt Lake City (SLC) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2479 Phoenix 11:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 476 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 692 San Diego (SAN) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 651 Ontario (ONT) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2338 Denver (DEN) 11:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 532 Seattle (SEA) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1427 Santa Ana (SNA) 11:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 695 Phoenix (PHX) 11:53 planerad
Southwest Airlines WN 1034 Houston (HOU) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2408 Los Angeles 11:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1474 Portland (PDX) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1866 Denver (DEN) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 739 Edmonton 11:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 890 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 537 San Diego (SAN) 11:50 planerad

12:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Volaris Y4 990 Morelia 12:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 992 Leon 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1307 Burbank 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 733 Minneapolis (MSP) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 778 Albuquerque (ABQ) 12:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1148 Salt Lake City (SLC) 12:15 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 324 Merced 12:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2451 San Diego (SAN) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Denver (DEN) 12:35 planerad
Southwest Airlines WN 1532 Las Vegas (LAS) 12:40 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 939 Houston (IAH) 12:44 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 811 Kahului 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1165 Santa Ana (SNA) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1838 Phoenix (PHX) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2458 Indianapolis (IND) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 877 Lihue 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 481 Las Vegas (LAS) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2257 Los Angeles 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 476 Seattle (SEA) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 875 Los Angeles (LAX) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1614 Ontario (ONT) 12:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 695 Phoenix (PHX) 12:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 102 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Southwest Airlines WN 2460 Austin (AUS) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 778 San Antonio (SAT) 12:50 planerad

13:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7063 Oslo (OSL) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4733 Santa Ana (SNA) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Las Vegas 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6575 Los Angeles 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 383 Phoenix (PHX) 13:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 352 Las Vegas (LAS) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 479 Portland (PDX) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2474 Chicago (MDW) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 713 Santa Ana (SNA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 518 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 758 San Diego (SAN) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2482 Kansas City (MCI) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 18 min.
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 325 Merced 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 733 San Diego (SAN) 13:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1148 Salt Lake City (SLC) 13:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2595 Philadelphia 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1056 Burbank 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Los Angeles (LAX) 13:15 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 903 Guadalajara (GDL) 13:16 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 906 Houston (IAH) 13:34 planerad
Southwest Airlines WN 1532 Houston (HOU) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Kansas City (MCI) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6575 Chicago (MDW) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 383 Portland (PDX) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 479 Phoenix (PHX) 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5528 Seattle 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2501 Burbank 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 972 Ontario (ONT) 14:25 planerad
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7077 Rome (FCO) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2116 San Antonio (SAT) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1360 Los Angeles (LAX) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 996 Denver (DEN) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2545 Indianapolis (IND) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 360 Las Vegas (LAS) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2474 Ontario (ONT) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6598 Chicago (MDW) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 713 Charlotte 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2449 Burbank 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 518 Chicago (MDW) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 758 Albuquerque (ABQ) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2504 Nashville (BNA) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 346 San Diego (SAN) 14:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5528 San Diego (SAN) 14:50 planerad

15:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2283 Austin (AUS) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 Las Vegas (LAS) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Portland (PDX) 15:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3131 Phoenix (PHX) 15:32 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7079 Paris (CDG) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2042 Los Angeles 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 389 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2330 Denver (DEN) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2378 Phoenix (PHX) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7078 Rome (FCO) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 973 Los Angeles (LAX) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2116 Santa Ana (SNA) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1360 Salt Lake City (SLC) 15:25 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3602 Santa Barbara (SBA) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 996 San Diego (SAN) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 Seattle (SEA) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2545 Milwaukee (MKE) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 984 Denver (DEN) 15:45 planerad

16:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27L, 27R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2556 St Louis (STL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 207 Kahului 16:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2955 Salt Lake City 16:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1154 Las Vegas 16:07 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4095 Salt Lake City 16:14 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2110 Salt Lake City (SLC) 16:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1021 Santa Ana (SNA) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1641 Baltimore (BWI) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1510 Burbank 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 437 San Diego (SAN) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 967 Los Angeles (LAX) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 Denver (DEN) 16:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3131 Phoenix (PHX) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2341 Las Vegas (LAS) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2330 Portland (PDX) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2378 Atlanta 16:20 planerad
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7064 Oslo (OSL) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1081 San Diego (SAN) 16:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2955 Salt Lake City 16:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2110 Salt Lake City (SLC) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2043 Los Angeles 16:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1155 Las Vegas (LAS) 16:58 planerad

17:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1092 Chicago (MDW) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1420 Ontario (ONT) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1888 Burbank 17:25 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3202 Santa Barbara (SBA) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2426 Chicago 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1243 Pensacola 17:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6565 Honolulu (HNL) 17:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 348 Los Angeles 17:48 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3916 Honolulu 17:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1022 Burbank 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1060 Columbus (CMH) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1641 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5963 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1510 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 438 Santa Ana (SNA) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 968 San Antonio (SAT) 17:25 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7080 Paris (CDG) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 145 Kahului 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 128 Honolulu (HNL) 17:50 planerad

18:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7069 Copenhagen (CPH) 18:00 planerad
Airbus A340 Azores Airlines S4 237 Lajes (TER) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2254 Atlanta 18:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3681 Salt Lake City (SLC) 18:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2148 Burbank 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2297 Boise (BOI) 18:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 528 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 125 Puerto Vallarta (PVR) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Los Angeles (LAX) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1536 Newark (EWR) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 426 Santa Ana (SNA) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2106 Portland (PDX) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2114 Orlando (MCO) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Spokane (GEG) 18:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 775 Phoenix 18:38 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1707 Austin (AUS) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Southwest Airlines WN 342 New Orleans (MSY) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3202 Santa Barbara 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1889 Burbank 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1420 Dallas (DAL) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 465 Ontario (ONT) 18:10 planerad
Airbus A320 Hawaiian Airlines HA 2385 Los Angeles 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1093 Chicago (MDW) 18:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 347 Los Angeles 18:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 944 Los Angeles 18:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4034 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4685 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2148 Las Vegas (LAS) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 990 Portland (PDX) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2254 Atlanta 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Minneapolis (MSP) 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 426 Seattle (SEA) 18:55 planerad

19:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 20 min.
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 24 Kahului 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1629 Phoenix (PHX) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 369 Los Angeles (LAX) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1003 San Diego (SAN) 19:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 431 Las Vegas (LAS) 19:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 578 Burbank 19:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2563 Portland (PDX) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 799 Las Vegas (LAS) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2297 Los Angeles (LAX) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 869 Santa Ana (SNA) 19:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 335 Seattle (SEA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Santa Ana (SNA) 19:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 775 Phoenix (PHX) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2114 Orlando 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5936 Los Angeles 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2106 Denver (DEN) 19:30 planerad
Southwest Airlines WN 343 Houston (HOU) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 484 Albuquerque (ABQ) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 673 Denver (DEN) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2431 Los Angeles 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1629 Reno (RNO) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 371 Ontario (ONT) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5953 Reno (RNO) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 399 Las Vegas (LAS) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5925 Salt Lake City 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1004 Burbank 19:55 planerad

20:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Volaris Y4 5990 Morelia 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2345 Columbus (CMH) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 914 Denver (DEN) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 184 Burbank 20:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 209 Chicago (ORD) 20:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2405 Los Angeles (LAX) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1690 Portland (PDX) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1689 Santa Ana (SNA) 20:25 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 68 Lihue 20:30 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4266 Boston (BOS) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1520 Reno (RNO) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2019 Houston (HOU) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2044 Los Angeles 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6597 Houston (HOU) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1138 Dallas (DAL) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 Ontario (ONT) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 Salt Lake City (SLC) 20:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1475 Boston (BOS) 20:52 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 12 min.
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7070 Copenhagen (CPH) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 499 San Diego (SAN) 20:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 466 Las Vegas 20:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1322 Santa Ana (SNA) 20:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2574 Portland (PDX) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2345 Los Angeles (LAX) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 171 Burbank 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1690 San Diego (SAN) 20:55 planerad

21:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27L, 27R, 29

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Volaris Y4 5904 Mexico City (MEX) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1852 Portland (PDX) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 San Diego (SAN) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 201 Albuquerque (ABQ) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 391 Los Angeles (LAX) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 480 Phoenix 21:20 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 3367 Atlanta 21:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2979 Atlanta 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5934 Las Vegas (LAS) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 168 Kahului 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6560 Portland (PDX) 21:45 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 48 Honolulu 21:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1098 Chicago (MDW) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 324 Phoenix (PHX) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1689 Phoenix (PHX) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2044 Las Vegas (LAS) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2597 Ontario (ONT) 21:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 506 Los Angeles (LAX) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1138 Portland (PDX) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 Portland (PDX) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5847 Phoenix (PHX) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1853 Spokane (GEG) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Boise (BOI) 21:45 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19