Louis Armstrong New Orleans, New Orleans (MSY / KMSY)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 210 m   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 18 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 478 Denver (DEN) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1257 Orlando (MCO) 10:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 675 New York (JFK) 10:01 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3864 Washington (IAD) 10:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 172 Austin (AUS) 10:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 815 Chicago (ORD) 10:28 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2466 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 1145 New York (JFK) 10:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2186 Baltimore (BWI) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 880 Minneapolis (MSP) 10:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 761 Denver (DEN) 10:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1505 Concord 10:19 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2020 Miami (MIA) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4901 Columbus (CMH) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1828 New York (LGA) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 892 Orlando (MCO) 10:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 374 Chicago (MDW) 10:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 76 New York (JFK) 10:41 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 4823 Newark (EWR) 10:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 479 Denver (DEN) 10:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1065 Newark (EWR) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 172 Fort Lauderdale (FLL) 10:55 planerad

11:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 210 m   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4588 Washington (DCA) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6696 Tampa (TPA) 11:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7723 Toronto (YYZ) 11:08 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1662 Houston (IAH) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1408 Chicago (MDW) 11:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1331 Charlotte (CLT) 11:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2152 Pittsburgh (PIT) 11:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 570 Tampa (TPA) 11:34 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1416 Atlanta 11:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:41 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 740 Denver (DEN) 11:42 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 574 Chicago (ORD) 11:44 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1241 Detroit (DTW) 11:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 452 Minneapolis (MSP) 11:13 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2798 New York (JFK) 11:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2186 Houston (HOU) 11:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 Washington (DCA) 11:30 planerad
Embraer 175 Lufthansa LH 6597 Toronto 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6515 Tampa (TPA) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1409 Nashville (BNA) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2152 Dallas (DAL) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 32 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 Houston (HOU) 12:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 985 Detroit (DTW) 12:32 planerad
Southwest Airlines WN 2227 Orlando 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 617 Nashville (BNA) 12:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 12:54 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2372 Minneapolis (MSP) 12:57 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5266 New York (LGA) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1331 Charlotte (CLT) 12:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 520 Houston (IAH) 12:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 950 Baltimore (BWI) 12:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 430 Chicago (ORD) 12:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 Washington (DCA) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 939 Denver (DEN) 12:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1416 Atlanta 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3838 Washington (IAD) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 San Antonio (SAT) 13:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1754 Houston (IAH) 13:06 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3571 Newark (EWR) 13:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1423 Fort Lauderdale (FLL) 13:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1981 Tampa (TPA) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2150 Dallas (DAL) 13:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4577 Washington (DCA) 13:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 4 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 810 Detroit (DTW) 13:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 617 St Louis (STL) 13:25 planerad
Southwest Airlines WN 2227 Orlando 13:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 13:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5250 New York (LGA) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1550 Los Angeles 13:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Houston (HOU) 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1256 New York (LGA) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2166 New York (LGA) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 862 Washington (DCA) 14:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1423 Atlanta 14:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1119 Chicago (ORD) 14:19 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 466 Las Vegas (LAS) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2303 Denver (DEN) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Houston (HOU) 14:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 580 San Francisco (SFO) 14:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 267 Los Angeles (LAX) 14:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 401 Boston (BOS) 14:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Las Vegas (LAS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3548 Newark (EWR) 14:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1422 Fort Lauderdale (FLL) 14:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 512 Houston (IAH) 14:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1982 Orlando (MCO) 14:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4392 Charlotte (CLT) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1704 Dallas (DAL) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1256 New York 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1552 Nashville (BNA) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 862 Oakland (OAK) 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 788 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1211 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2208 Chicago (ORD) 15:11 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1411 Los Angeles (LAX) 15:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1480 St Louis (STL) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1402 Atlanta 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 142 Houston (HOU) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4908 Columbus (CMH) 15:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 656 Charlotte (CLT) 15:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 Washington (DCA) 15:52 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1131 Houston (IAH) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1119 Chicago (ORD) 15:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2303 Las Vegas (LAS) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 355 Austin (AUS) 15:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1423 Atlanta 15:17 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2158 San Francisco (SFO) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 267 Houston (HOU) 15:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 400 Boston (BOS) 15:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Kansas City (MCI) 15:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1211 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:53 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2221 Minneapolis (MSP) 15:59 planerad

16:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 575 New York (JFK) 16:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2145 New York (LGA) 16:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 481 Minneapolis (MSP) 16:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 319 Denver (DEN) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1838 Dallas (DAL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 Nashville (BNA) 16:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7725 Toronto (YYZ) 16:23 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 891 Minneapolis (MSP) 16:32 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 641 Nashville (BNA) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2142 Oakland (OAK) 16:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2328 Newark (EWR) 16:53 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1412 Atlanta 16:57 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 17 min.
Airbus A319 United Airlines UA 506 Houston (IAH) 16:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1480 San Antonio (SAT) 16:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 703 Seattle (SEA) 16:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 656 Charlotte (CLT) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3599 Baltimore (BWI) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4923 Raleigh/Durham (RDU) 16:25 planerad
Embraer 175 Iberia IB 4303 Miami (MIA) 16:31 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1402 Atlanta 16:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1839 Houston (HOU) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 Dallas (DAL) 16:55 planerad

17:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 219°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2267 Tampa (TPA) 17:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 Los Angeles (LAX) 17:01 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:07 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 467 Boston (BOS) 17:10 planerad
Embraer 175 Iberia IB 4579 Miami (MIA) 17:15 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1236 Detroit (DTW) 17:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2194 Charlotte (CLT) 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 646 Orlando (MCO) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 Houston (HOU) 17:30 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1621 Houston (IAH) 17:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 374 Houston (IAH) 17:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1616 Kansas City (MCI) 17:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Los Angeles (LAX) 17:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1525 Los Angeles (LAX) 17:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 831 Los Angeles (LAX) 17:54 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7726 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 992 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 576 New York (JFK) 17:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2056 New York (LGA) 17:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1894 Houston (IAH) 17:11 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 618 Orlando (MCO) 17:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1134 Chicago (ORD) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 642 Nashville (BNA) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2142 Tampa (TPA) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2267 Phoenix (PHX) 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 Los Angeles 17:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:54 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1412 Atlanta 17:56 planerad

18:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1936 Atlanta 18:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 931 Salt Lake City (SLC) 18:01 planerad
Boeing 737-700 China Eastern Airlines MU 1735 New York (JFK) 18:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 753 Dallas (DAL) 18:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2257 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1433 Atlanta 18:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1639 Raleigh/Durham (RDU) 18:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 300 Houston (HOU) 18:20 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 225 London (LHR) 18:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 935 Baltimore (BWI) 18:34 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1390 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Fort Lauderdale (FLL) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1945 San Diego (SAN) 18:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 680 Houston (IAH) 18:53 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5635 Washington (IAD) 18:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 495 Washington (IAD) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 483 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1124 Washington (IAD) 18:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2481 Detroit (DTW) 18:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 646 Columbus (CMH) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 Chicago (MDW) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2194 Charlotte (CLT) 18:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1525 Dallas (DAL) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1936 Houston (HOU) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1616 Denver (DEN) 18:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 Washington (DCA) 18:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1721 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 1243 Los Angeles 18:46 planerad
Boeing 737-700 China Eastern Airlines MU 1732 New York (JFK) 18:46 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Tampa (TPA) 18:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 942 Houston (IAH) 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 753 Nashville (BNA) 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1231 Houston (HOU) 19:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4574 Washington (DCA) 19:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 297 Houston (IAH) 19:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1631 Charlotte (CLT) 19:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Austin (AUS) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 920 Dallas (DAL) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 300 Houston 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2257 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:07 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1638 Raleigh/Durham (RDU) 19:09 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1433 Atlanta 19:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1150 Newark (EWR) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Washington (DCA) 19:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1391 San Francisco (SFO) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1945 Houston (HOU) 19:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 680 Fort Lauderdale (FLL) 19:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1231 Orlando (MCO) 19:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1809 Newark (EWR) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 346 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 147 St Louis (STL) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2168 Nashville (BNA) 20:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1434 Atlanta 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5267 New York (LGA) 20:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1707 Houston (HOU) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1731 Washington (DCA) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 713 Nashville 20:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1626 Dallas (DAL) 20:05 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 224 London (LHR) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 921 Houston (HOU) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 147 St. Louis 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 161 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 329 Miami (MIA) 21:07 planerad
Southwest Airlines WN 1516 Baltimore (BWI) 21:10 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1624 Houston (IAH) 21:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 97 Charlotte (CLT) 21:23 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 498 Panama 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4926 Raleigh/Durham (RDU) 21:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1731 Houston (HOU) 21:30 planerad

22:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1363 Atlanta 22:15 planerad
Airbus A319 Air France AF 2150 New York (JFK) 22:21 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1868 Chicago (ORD) 22:21 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1581 Los Angeles 22:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 719 Chicago (MDW) 22:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 943 Detroit (DTW) 22:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 Dallas (DAL) 22:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 673 Newark (EWR) 22:53 planerad

23:00 18.01.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1575 Houston (HOU) 23:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 665 Fort Lauderdale (FLL) 23:04 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1623 Houston (IAH) 23:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2134 Houston (IAH) 23:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1253 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1389 Atlanta 23:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1705 Philadelphia (PHL) 23:29 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 763 Denver (DEN) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 643 Las Vegas (LAS) 23:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4672 Charlotte (CLT) 23:53 planerad
Southwest Airlines WN 495 Washington 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2826 Los Angeles 00:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1103 Chicago (ORD) 00:27 planerad

01:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

02:00 19.01.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

03:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

04:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

05:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 7 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 672 Fort Lauderdale (FLL) 05:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 468 Houston (IAH) 05:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1752 Philadelphia (PHL) 05:34 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 424 Charlotte (CLT) 05:41 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 499 Panama 05:46 planerad

06:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 207°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1400 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1102 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5246 New York (LGA) 06:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3122 Fort Lauderdale (FLL) 06:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1604 Los Angeles (LAX) 06:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 159 Miami (MIA) 06:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4005 Houston (HOU) 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2686 Chicago (ORD) 06:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3990 Baltimore (BWI) 06:35 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 1734 New York (JFK) 06:50 planerad
Southwest Airlines WN 3984 Orlando (MCO) 06:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2827 Los Angeles (LAX) 06:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 547 Houston (IAH) 06:55 planerad

07:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 207°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4663 Washington (DCA) 07:00 planerad
Southwest Airlines WN 4010 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5943 Denver (DEN) 07:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2141 Denver (DEN) 07:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 220 Charlotte (CLT) 07:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2872 Tampa (TPA) 07:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 929 Detroit (DTW) 07:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1188 Chicago (ORD) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1218 San Diego (SAN) 07:55 planerad

08:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 207°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 621 Orlando (MCO) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2915 Tampa (TPA) 08:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 657 Fort Lauderdale (FLL) 08:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2953 Dallas (DAL) 08:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1238 Houston (IAH) 08:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2029 Charlotte (CLT) 08:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3343 Houston (HOU) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1383 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2701 Miami (MIA) 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 9 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2007 Newark (EWR) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 282 Houston (HOU) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3978 Atlanta (ATL) 08:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 303 Cancun 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4002 Fort Lauderdale (FLL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2513 Chicago (ORD) 08:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2444 Nashville (BNA) 08:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 568 Boston (BOS) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2915 St Louis (STL) 08:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4375 Washington (DCA) 08:52 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 657 Houston (IAH) 08:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1695 Kansas City (MCI) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 8 m/s @ 228°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 9 - 13 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1302 Atlanta 09:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1407 Fort Lauderdale (FLL) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2876 Dallas (DAL) 09:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 473 Newark (EWR) 09:30 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2020 Miami (MIA) 09:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2950 Washington 09:50 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 5667 Newark (EWR) 09:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1162 Newark (EWR) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2554 Boston 09:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2029 Charlotte (CLT) 09:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3343 Denver (DEN) 09:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 556 Houston (IAH) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1407 New York (LGA) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5014 Dallas (DAL) 09:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18