Louis Armstrong New Orleans, New Orleans (MSY / KMSY)

Planespotter’s tidtabell

16:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 5490 m   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 26 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 585 Cleveland (CLE) 16:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 575 New York (JFK) 16:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 481 Minneapolis (MSP) 16:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7725 Toronto (YYZ) 16:23 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 788 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1412 Atlanta 16:56 planerad
Boeing 737-800 N990NN American Airlines AA 2581 Los Angeles (LAX) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 19 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2028 Denver (DEN) 16:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 656 Charlotte (CLT) 16:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4432 Miami (MIA) 16:28 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1402 Atlanta 16:31 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 576 New York (JFK) 16:50 planerad

17:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 5490 m   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 467 Boston (BOS) 17:01 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:06 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2328 Newark (EWR) 17:12 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 480 Denver (DEN) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4647 Miami (MIA) 17:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1598 Austin (AUS) 17:31 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Los Angeles (LAX) 17:51 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2241 Houston (IAH) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7726 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 992 Chicago (ORD) 17:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 618 Orlando (MCO) 17:13 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 4802 Houston (IAH) 17:15 planerad
United Airlines UA 474 Washington 17:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 703 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 Los Angeles (LAX) 17:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1134 Chicago (ORD) 17:49 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:50 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1412 Atlanta 17:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1124 Washington (IAD) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 5490 m   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 23 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 935 Baltimore (BWI) 18:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 495 Washington (IAD) 18:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 680 Houston (IAH) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 25 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 483 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 481 Denver (DEN) 18:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1501 Austin (AUS) 18:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Los Angeles 18:41 planerad

19:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 33 min.
Boeing 787-8 British Airways BA 225 London (LHR) 19:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1390 San Francisco (SFO) 19:10 planerad
United Airlines UA 297 Houston (IAH) 19:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 346 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 24 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 942 Houston (IAH) 19:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1150 Newark (EWR) 19:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 680 Fort Lauderdale (FLL) 19:39 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1809 Newark (EWR) 19:43 planerad

20:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1393 Atlanta 20:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 561 Denver (DEN) 20:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1391 San Francisco (SFO) 20:30 planerad

21:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 161 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 329 Miami (MIA) 21:01 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 British Airways BA 224 London (LHR) 21:20 planerad

22:00 19.03.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1455 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1868 Chicago (ORD) 22:32 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 538 Newark (EWR) 22:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2134 Houston (IAH) 22:58 planerad

23:00 19.03.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2355 Miami (MIA) 23:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1301 Boston (BOS) 23:28 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1389 Atlanta 23:38 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 665 Fort Lauderdale (FLL) 23:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4672 Charlotte (CLT) 23:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2826 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1843 Washington (IAD) 23:59 planerad

00:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 708 Seattle (SEA) 00:05 planerad

01:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1070 Denver (DEN) 01:35 planerad

02:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

03:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

04:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

05:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 25 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 672 Fort Lauderdale (FLL) 05:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 159 Miami (MIA) 05:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1102 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:57 planerad

06:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 27°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1300 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1071 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1604 Los Angeles (LAX) 06:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1013 San Francisco (SFO) 06:14 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2141 Denver (DEN) 06:32 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1188 Chicago (ORD) 06:34 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2007 Newark (EWR) 06:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2827 Los Angeles (LAX) 06:51 planerad

07:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 29 - 50 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 709 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1376 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1114 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 220 Charlotte (CLT) 07:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2701 Miami (MIA) 07:59 planerad

08:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 657 Fort Lauderdale (FLL) 08:08 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 621 Orlando (MCO) 08:22 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2339 Philadelphia (PHL) 08:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:32 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1631 Washington (IAD) 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 9 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:08 planerad
Boeing 737-800 JAL JL 7397 Chicago (ORD) 08:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 657 Houston (IAH) 08:53 planerad

09:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 29 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1873 Newark (EWR) 09:07 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 473 Newark (EWR) 09:22 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 478 Denver (DEN) 09:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 15 Miami (MIA) 09:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 19 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 568 Boston (BOS) 09:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2338 Philadelphia (PHL) 09:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:35 planerad
United Airlines UA 993 Houston (IAH) 09:35 planerad

10:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 17 min.
United Airlines UA 473 Washington 10:00 planerad
United Airlines UA 759 Chicago 10:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 520 Chicago (ORD) 10:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 675 New York (JFK) 10:21 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 815 Chicago (ORD) 10:27 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 880 Minneapolis (MSP) 10:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1493 Denver (DEN) 10:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 15 Miami (MIA) 10:36 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 479 Denver (DEN) 10:41 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 430 Chicago (ORD) 10:55 planerad

11:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1662 Houston (IAH) 11:07 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8623 Toronto 11:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1331 Charlotte (CLT) 11:21 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3671 Newark (EWR) 11:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1423 Fort Lauderdale (FLL) 11:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 570 Tampa (TPA) 11:38 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 689 Minneapolis (MSP) 11:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 76 New York (JFK) 11:01 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 452 Minneapolis (MSP) 11:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7724 Toronto (YYZ) 11:45 planerad

12:00 20.03.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 39°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:13 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 805 Atlanta 12:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 985 Detroit (DTW) 12:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 12:47 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 12 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1422 Fort Lauderdale (FLL) 12:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1176 Houston (IAH) 12:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3548 Newark (EWR) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1331 Charlotte (CLT) 12:08 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 950 Baltimore (BWI) 12:18 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 689 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad

13:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1754 Houston (IAH) 13:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4577 Washington (DCA) 13:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 17 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 810 Detroit (DTW) 13:13 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:16 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 805 Atlanta 13:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 13:37 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1550 Los Angeles (LAX) 13:48 planerad

14:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Tampa (TPA) 14:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1610 Newark (EWR) 14:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 740 Denver (DEN) 14:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 466 Las Vegas (LAS) 14:27 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 28 min.
Airbus A320 United Airlines UA 512 Houston (IAH) 14:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4392 Charlotte (CLT) 14:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Kansas City (MCI) 14:50 planerad

15:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 24 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1211 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2208 Chicago (ORD) 15:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1402 Atlanta 15:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4449 Washington (DCA) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 14 - 18 min.
Airbus A320 Air Canada AC 4821 New York 15:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 711 Newark (EWR) 15:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 955 Los Angeles (LAX) 15:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 400 Boston (BOS) 15:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1211 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:52 planerad
Boeing 737-800 Singapore Airlines SQ 1625 Houston (IAH) 15:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 740 Houston (IAH) 15:58 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02