Louis Armstrong New Orleans, New Orleans (MSY / KMSY)

Planespotter’s tidtabell

11:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 6 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1967 Atlanta 11:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1166 Los Angeles (LAX) 11:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2685 Chicago 11:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 508 Houston (IAH) 11:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 621 Orlando (MCO) 11:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 522 Orlando (MCO) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1083 San Antonio (SAT) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:46 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3570 Denver (DEN) 11:52 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 768 New York (LGA) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1241 Detroit (DTW) 11:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2213 Concord 11:12 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 433 New York (JFK) 11:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 440 New York (JFK) 11:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 950 Baltimore (BWI) 11:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2802 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1422 Houston (HOU) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1166 New York (LGA) 11:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1967 Atlanta 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2550 Washington (DCA) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2190 Austin (AUS) 11:50 planerad

12:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 6 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2517 Baltimore (BWI) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Minneapolis 12:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 12:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia 12:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2007 Atlanta 12:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 401 Boston (BOS) 12:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 655 Las Vegas (LAS) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 615 Dallas (DAL) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1755 Minneapolis (MSP) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 3 - 16 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 810 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1176 Houston (IAH) 12:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 628 New York (JFK) 12:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2686 Chicago (ORD) 12:19 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1644 New York (LGA) 12:20 planerad
Airbus A319 South African Airways SA 7419 Washington (IAD) 12:34 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3838 Washington (IAD) 12:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2908 New York (LGA) 12:36 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2607 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:36 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3651 Denver (DEN) 12:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Fort Lauderdale (FLL) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2517 Nashville (BNA) 12:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1955 Philadelphia (PHL) 12:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4686 Philadelphia (PHL) 12:56 planerad

13:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2787 Atlanta 13:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1502 Atlanta 13:06 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 478 Denver (DEN) 13:12 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1754 Houston (IAH) 13:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2423 New York (LGA) 13:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4577 Washington (DCA) 13:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1118 Kansas City 13:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 400 Boston (BOS) 13:14 planerad
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 1883 Atlanta 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 655 Dallas (DAL) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2372 Houston (HOU) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 2251 Los Angeles 13:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1651 Los Angeles 13:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 402 Los Angeles 13:55 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2252 San Jose (SJC) 13:59 planerad

14:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1353 Dallas (DAL) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2391 Denver (DEN) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1524 Washington (DCA) 14:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 3844 Denver (DEN) 14:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2936 Atlanta 14:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 740 Denver (DEN) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1647 Fort Lauderdale (FLL) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Air Canada AC 4821 New York 14:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 711 Newark (EWR) 14:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 479 Denver (DEN) 14:03 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1502 Atlanta 14:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4392 Charlotte (CLT) 14:11 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 512 Houston (IAH) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1118 San Diego (SAN) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2423 Denver (DEN) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Houston (HOU) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Gulf Air GF 4390 Chicago (ORD) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2391 Boise 14:50 planerad

15:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1151 Chicago (MDW) 15:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 880 Minneapolis (MSP) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Nashville (BNA) 15:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2208 Chicago (ORD) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2439 Houston (HOU) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3568 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:13 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 835 Los Angeles (LAX) 15:13 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8623 Toronto 15:14 planerad
Southwest Airlines WN 610 Phoenix (PHX) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 48 San Diego (SAN) 15:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 329 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 Washington (DCA) 15:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 656 Charlotte (CLT) 15:32 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1610 Newark (EWR) 15:32 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1293 Atlanta 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1077 St Louis (STL) 15:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8910 Toronto (YYZ) 15:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 716 Austin (AUS) 15:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1182 New York (LGA) 15:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 788 Seattle (SEA) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1524 Kansas City 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1272 Baltimore (BWI) 15:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2936 Atlanta 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2610 Houston (HOU) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1152 Chicago (MDW) 15:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2028 Denver (DEN) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Dallas (DAL) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2439 Kansas City (MCI) 15:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8622 Toronto 15:50 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5601 Houston (IAH) 15:58 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3568 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4432 Miami (MIA) 15:59 planerad

16:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A320 Air Canada AC 5654 Houston (IAH) 16:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1070 Denver (DEN) 16:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1855 Tampa (TPA) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1131 Houston (IAH) 16:33 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2093 Oakland (OAK) 16:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 575 New York (JFK) 16:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2129 Orlando (MCO) 16:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 467 Boston (BOS) 16:51 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4101 New York 16:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2824 Atlanta 16:56 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 808 Las Vegas (LAS) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 22 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 891 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 48 Houston (HOU) 16:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 740 Houston (IAH) 16:05 planerad
Southwest Airlines WN 342 Oakland (OAK) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1898 Minneapolis (MSP) 16:09 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1755 Minneapolis (MSP) 16:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 656 Charlotte (CLT) 16:13 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 703 Seattle (SEA) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8911 Toronto (YYZ) 16:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 481 Las Vegas (LAS) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1077 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1643 Newark (EWR) 16:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1293 Atlanta 16:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1248 Austin (AUS) 16:55 planerad

17:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 22 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 447 Philadelphia (PHL) 17:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 Los Angeles 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2328 Newark (EWR) 17:05 planerad
Boeing 737-900 Air France AF 2179 Atlanta 17:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1710 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1110 Dallas (DAL) 17:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 985 Detroit (DTW) 17:17 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2632 Detroit (DTW) 17:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4647 Miami (MIA) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5654 Charlotte (CLT) 17:23 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1236 Detroit (DTW) 17:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2436 Houston (HOU) 17:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 773 Denver (DEN) 17:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 246 Atlanta 17:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 757 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1182 New York (LGA) 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1894 Houston (IAH) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1855 Nashville (BNA) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2129 Houston (HOU) 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 576 New York (JFK) 17:28 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2536 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 474 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2093 Austin (AUS) 17:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2824 Atlanta 17:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 330 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 Washington (DCA) 17:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2371 Washington (IAD) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1110 St Louis (STL) 17:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5654 Charlotte (CLT) 17:53 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2632 Detroit (DTW) 17:59 planerad

18:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1677 Baltimore (BWI) 18:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2266 Atlanta 18:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 950 Atlanta 18:01 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2927 New York (JFK) 18:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2241 Houston (IAH) 18:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2514 Nashville (BNA) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 416 Salt Lake City (SLC) 18:19 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 935 Baltimore (BWI) 18:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 402 Los Angeles 18:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1639 Raleigh 18:35 planerad
Southwest Airlines WN 1934 Chicago (MDW) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Houston (HOU) 18:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2972 Salt Lake City (SLC) 18:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5886 Chicago (MDW) 18:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Los Angeles (LAX) 18:43 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2257 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:44 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5635 Washington (IAD) 18:54 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 495 Washington (IAD) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1710 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 Los Angeles 18:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1559 Tampa (TPA) 18:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 992 Chicago (ORD) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2436 San Antonio (SAT) 18:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 467 Tampa (TPA) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 773 Charlotte (CLT) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 246 Dallas (DAL) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2514 Washington (DCA) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1677 Las Vegas (LAS) 18:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1822 Los Angeles 18:59 planerad

19:00 26.06.2019

+35°C   Vindar: 3 m/s @ 74°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06, 10

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1738 Los Angeles 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2370 Dallas (DAL) 19:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1390 San Francisco (SFO) 19:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 297 Houston (IAH) 19:42 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2019 Albuquerque 19:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2414 Houston (HOU) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1469 Fort Lauderdale (FLL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 416 Salt Lake City (SLC) 19:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 942 Houston (IAH) 19:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1164 New York (JFK) 19:12 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 680 Fort Lauderdale (FLL) 19:12 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2972 Salt Lake City (SLC) 19:21 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1638 Raleigh/Durham (RDU) 19:25 planerad
Southwest Airlines WN 1934 Denver (DEN) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5886 Denver (DEN) 19:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 955 San Francisco 19:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2266 Atlanta 19:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2257 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1830 Newark (EWR) 19:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 Newark (EWR) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2370 Nashville (BNA) 19:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1809 Newark (EWR) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1739 Phoenix (PHX) 19:45 planerad

20:00 26.06.2019

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4574 Washington (DCA) 20:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2363 San Antonio (SAT) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5403 New York (LGA) 20:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5190 New York (LGA) 20:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 618 Houston (IAH) 20:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 346 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:29 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2476 Atlanta 20:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1159 Milwaukee (MKE) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 764 St Louis (STL) 20:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2085 Houston (IAH) 20:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1391 San Francisco (SFO) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1469 Baltimore (BWI) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2019 Fort Lauderdale (FLL) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2363 Orlando (MCO) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2414 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1178 Chicago (MDW) 20:45 planerad

21:00 26.06.2019

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 113 Denver (DEN) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Nashville (BNA) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 107 Tampa (TPA) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 792 Tampa (TPA) 21:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1943 Charlotte (CLT) 21:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 329 Miami (MIA) 21:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2810 Atlanta 21:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1326 Chicago (MDW) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2427 Baltimore (BWI) 21:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2949 New York (JFK) 21:51 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1237 Detroit (DTW) 21:57 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2947 Detroit (DTW) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 618 Orlando (MCO) 21:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1159 Dallas (DAL) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 764 Tampa (TPA) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 113 Fort Lauderdale (FLL) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4380 Las Vegas 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Los Angeles (LAX) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 107 Houston (HOU) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 898 Houston (HOU) 21:55 planerad

22:00 26.06.2019

+30°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 18 min.
Airbus A319 United Airlines UA 538 Newark (EWR) 22:08 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 357 Atlanta 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2069 Dallas (DAL) 22:10 planerad
Airbus A319 China Eastern Airlines MU 1730 New York (JFK) 22:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1455 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:31 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 7110 Tocumen (PTY) 22:31 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1623 Houston (IAH) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1664 Orlando (MCO) 22:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1247 Austin (AUS) 22:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2355 Miami (MIA) 22:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5931 Orlando (MCO) 22:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2134 Houston (IAH) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 942 Tampa (TPA) 22:15 planerad

23:00 26.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1103 Chicago (ORD) 23:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1705 Philadelphia (PHL) 23:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 198 Houston (HOU) 23:20 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 2216 Los Angeles 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2380 Kansas City (MCI) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2592 Los Angeles 23:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4672 Charlotte (CLT) 23:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1620 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5887 Austin (AUS) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 872 Austin (AUS) 23:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3738 Chicago (ORD) 23:51 planerad
Southwest Airlines WN 915 Denver (DEN) 23:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2826 Los Angeles 23:58 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 665 Fort Lauderdale (FLL) 23:59 planerad

00:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2455 Atlanta 00:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 468 Las Vegas (LAS) 00:25 planerad

01:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2398 Sacramento (SMF) 01:05 planerad
Southwest Airlines WN 1483 Las Vegas (LAS) 01:40 planerad

02:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

03:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

04:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

05:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1197 San Francisco (SFO) 05:14 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2075 Phoenix (PHX) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1878 Austin (AUS) 05:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1805 Houston (IAH) 05:34 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 757 Philadelphia (PHL) 05:37 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 424 Charlotte (CLT) 05:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 672 Fort Lauderdale (FLL) 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1291 Dallas (DAL) 05:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4375 Washington (DCA) 05:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4701 Miami (MIA) 05:50 planerad

06:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1860 Houston (HOU) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2036 Orlando (MCO) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 American Airlines AA 159 Miami (MIA) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2156 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1633 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 835 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1071 Denver (DEN) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2007 Newark (EWR) 06:00 planerad
Southwest Airlines WN 1920 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1206 Houston (HOU) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2383 Austin (AUS) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 648 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5188 New York (LGA) 06:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1013 San Francisco (SFO) 06:15 planerad
Southwest Airlines WN 2094 Las Vegas (LAS) 06:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5413 New York (LGA) 06:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2513 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 452 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2462 Los Angeles (LAX) 06:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5943 Denver 06:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2141 Denver (DEN) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 499 Tocumen (PTY) 06:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1860 Orlando (MCO) 06:55 planerad

07:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2539 Fort Lauderdale (FLL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1349 Houston (HOU) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1352 Dallas (DAL) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Atlanta 07:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 520 Tampa (TPA) 07:46 planerad
Boeing 737-900 Aerolineas Argentinas AR 7018 Atlanta 07:56 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Air France AF 2689 New York (JFK) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1955 Atlanta 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1151 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 7111 Tocumen (PTY) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1399 Los Angeles (LAX) 07:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1102 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4663 Washington (DCA) 07:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 607 Charlotte (CLT) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2389 Fort Lauderdale (FLL) 07:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3536 Chicago (ORD) 07:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 274 Houston (IAH) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2036 Nashville (BNA) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 St Louis (STL) 07:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1470 Dallas 07:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 542 Detroit (DTW) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1349 San Antonio (SAT) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2539 Baltimore (BWI) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Houston (HOU) 07:55 planerad

08:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 12 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 310 Atlanta 08:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2002 Baltimore (BWI) 08:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 657 Fort Lauderdale (FLL) 08:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1930 Charlotte (CLT) 08:27 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 122 Raleigh/Durham (RDU) 08:32 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1238 Houston (IAH) 08:44 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:46 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4343 New York 08:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 675 New York (JFK) 08:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1516 Houston (HOU) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 30 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2701 Miami (MIA) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 311 Atlanta 08:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3656 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1158 Dallas (DAL) 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 9 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:12 planerad
Boeing 737-900 Korean Air KE 6974 Atlanta 08:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 520 Houston (IAH) 08:45 planerad

09:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 8 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2339 Philadelphia (PHL) 09:02 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1153 Newark (EWR) 09:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2483 Nashville (BNA) 09:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2433 Atlanta 09:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Chicago (MDW) 09:25 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5515 Chicago 09:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1680 Tampa (TPA) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 363 Dallas (DAL) 09:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2069 Miami (MIA) 09:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 520 Chicago (ORD) 09:42 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 2 - 13 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 310 Atlanta 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2002 Tampa (TPA) 09:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 568 Boston (BOS) 09:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1930 Charlotte (CLT) 09:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2827 Los Angeles (LAX) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1516 Chicago (MDW) 09:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 993 Houston (IAH) 09:26 planerad
Airbus A320 Qatar Airways QR 4098 New York (JFK) 09:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 76 New York (JFK) 09:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 138 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2483 San Diego (SAN) 09:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2338 Philadelphia (PHL) 09:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Dallas (DAL) 09:55 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 123 Raleigh/Durham (RDU) 09:57 planerad

10:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01, 06

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 16 min.
United Airlines UA 473 Washington 10:00 planerad
United Airlines UA 759 Chicago 10:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2155 Charlotte (CLT) 10:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 Washington (DCA) 10:18 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2724 New York (LGA) 10:18 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1423 Fort Lauderdale (FLL) 10:19 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2411 Detroit (DTW) 10:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 815 Chicago (ORD) 10:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3571 Newark (EWR) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1229 Houston (HOU) 10:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 440 New York (JFK) 10:26 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2802 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1784 Austin (AUS) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1680 Denver (DEN) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 363 Orlando (MCO) 10:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2433 Atlanta 10:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2069 Miami (MIA) 10:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 430 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 Washington (DCA) 10:49 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2155 Charlotte (CLT) 10:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1422 Fort Lauderdale (FLL) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1229 Baltimore (BWI) 10:55 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19