Minneapolis-St Paul /Wold-Chamberlain, Minneapolis (MSP / KMSP)

Planespotter’s tidtabell

16:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 318 Fort Myers (RSW) 16:02 planerad
Boeing 767-300 N16065 Delta Air Lines DL 163 Amsterdam (AMS) 16:04 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 905 Chicago (ORD) 16:14 planerad
Boeing 767-300 N189DN Delta Air Lines DL 11 London (LHR) 16:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 452 New Orleans (MSY) 16:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2118 Denver (DEN) 16:18 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 566 Cancún (CUN) 16:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 502 Cancún (CUN) 16:32 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1143 San Diego (SAN) 16:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 758 Yampa Valley 16:50 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2096 Tampa (TPA) 16:54 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2292 Chicago (ORD) 16:54 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2013 Jacksonville (JAX) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 607 Phoenix (PHX) 16:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 37 Seattle (SEA) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 617 Palm Springs 16:15 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 369 Tampa (TPA) 16:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8388 Toronto 16:35 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 247 New York (JFK) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 105 Las Vegas 16:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1570 Atlanta 16:37 planerad
Boeing 777-200 Delta Air Lines DL 42 Paris (CDG) 16:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 763 Las Vegas (LAS) 16:55 planerad

17:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1602 Milwaukee (MKE) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Chicago (MDW) 17:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1735 Boston (BOS) 17:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3424 Newark (EWR) 17:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 729 Fort Myers (RSW) 17:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2406 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 15 Chicago (ORD) 17:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 342 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2450 Phoenix (PHX) 17:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3637 Chicago (ORD) 17:36 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2238 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 614 Baltimore (BWI) 17:12 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 353 Orlando (MCO) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Kansas City (MCI) 17:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1142 San Diego (SAN) 17:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3666 Houston (IAH) 17:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1949 Milwaukee (MKE) 17:43 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2216 Atlanta 17:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 389 Fort Myers (RSW) 17:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1736 Boston (BOS) 17:46 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1431 Los Angeles (LAX) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 3660 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 19 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 836 Tampa (TPA) 18:02 planerad
Airbus A319 N519NK Spirit Airlines NK 424 Los Angeles (LAX) 18:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4727 Cleveland (CLE) 18:29 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1135 Orlando (MCO) 18:33 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 955 Philadelphia (PHL) 18:38 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 516 Cancún (CUN) 18:39 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 602 Phoenix (PHX) 18:48 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2290 Baltimore (BWI) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 17 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 319 Phoenix (PHX) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 15 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 10 London (LHR) 18:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 342 Detroit (DTW) 18:05 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8311 Orlando (MCO) 18:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3478 Chicago (ORD) 18:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 837 Tampa (TPA) 18:47 planerad

19:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 946 Washington (DCA) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 344 Orlando (MCO) 19:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1275 Indianapolis (IND) 19:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 418 Chicago (ORD) 19:27 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3521 Newark (EWR) 19:31 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 424 Cancún (CUN) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 784 San Juan (SJU) 19:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1156 Bozeman 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 Jet Airways (India) 9W 7107 Cincinnati (CVG) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 746 Punta Cana (PUJ) 19:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 594 Puerto Vallarta (PVR) 19:58 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 16 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 323 Los Angeles (LAX) 19:07 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1136 Orlando (MCO) 19:23 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2519 Atlanta 19:26 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3587 Minot 19:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2631 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 9084 Pasco 19:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1904 Santa Ana (SNA) 19:55 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1464 Seattle (SEA) 19:59 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1610 San Francisco (SFO) 19:59 planerad

20:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2408 Phoenix (PHX) 20:01 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 18 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2108 New York (LGA) 20:03 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 609 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 162 Amsterdam (AMS) 20:17 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 7141 Raleigh/Durham (RDU) 20:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1912 Denver (DEN) 20:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3622 Lansing 20:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 429 Los Angeles 20:55 planerad

21:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 814 Montego Bay (MBJ) 21:02 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1774 Orlando (MCO) 21:03 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1949 Milwaukee (MKE) 21:08 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 532 Puerto Vallarta (PVR) 21:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 220 Chicago (ORD) 21:18 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8215 Toronto 21:26 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 864 Punta Cana (PUJ) 21:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1546 Houston (IAH) 21:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1582 San Francisco (SFO) 21:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2799 Atlanta 21:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5131 Hartford (BDL) 21:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2381 Chicago (ORD) 21:56 planerad

22:00 19.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 17 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 774 Oranjestad (AUA) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 982 Aruba 22:12 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 346 Orlando (MCO) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 760 Liberia 22:26 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 464 Denver (DEN) 22:34 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2070 Philadelphia (PHL) 22:51 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2677 Chicago 22:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2650 Winnipeg 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 7264 Des Moines (DSM) 22:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 369 Las Vegas (LAS) 22:31 planerad

23:00 19.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-900 Virgin Atlantic VS 2634 Atlanta 23:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1454 Miami (MIA) 23:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 669 Denver (DEN) 23:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1012 Seattle (SEA) 23:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2806 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:16 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 608 Phoenix (PHX) 23:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2235 Boston (BOS) 23:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 170 Las Vegas (LAS) 23:33 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 248 New York (JFK) 23:33 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 370 Tampa (TPA) 23:37 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 428 Tampa 23:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 388 Fort Myers (RSW) 23:44 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3531 Newark (EWR) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 106 Las Vegas (LAS) 23:56 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 618 Palm Springs 23:59 planerad
Boeing 757 Virgin Atlantic VS 2633 Atlanta 23:59 planerad

00:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1560 Phoenix (PHX) 00:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 596 Fort Lauderdale (FLL) 00:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 597 Fort Lauderdale (FLL) 00:30 planerad

01:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

02:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

03:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

04:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

05:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 610 Phoenix (PHX) 05:04 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 33 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1040 Phoenix (PHX) 05:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1372 Miami (MIA) 05:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2299 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2236 Boston (BOS) 05:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 365 Houston (IAH) 05:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 459 Denver (DEN) 05:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1510 Chicago (ORD) 05:50 planerad

06:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1331 Los Angeles (LAX) 06:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3687 Grand Forks 06:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 612 Las Vegas (LAS) 06:38 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 169 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 527 Cozumel 06:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 571 Cancún (CUN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1346 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3520 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1812 Philadelphia (PHL) 06:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1652 Charlotte (CLT) 06:19 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 383 Fort Myers (RSW) 06:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8354 Toronto 06:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1407 Seattle (SEA) 06:50 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1358 Los Angeles (LAX) 06:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2629 New York (JFK) 06:50 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 7290 Houston (IAH) 06:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1395 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:51 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1866 Salt Lake City (SLC) 06:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 801 Cancún (CUN) 06:55 planerad

07:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1182 Green Bay (GRB) 07:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1017 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 135 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 313 Miami (MIA) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4493 New York (LGA) 07:06 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1301 Fort Myers (RSW) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 565 Cancún (CUN) 07:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 754 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 363 Tampa (TPA) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 101 Las Vegas 07:55 planerad

08:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 21 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2829 Winnipeg (YWG) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5223 Cincinnati (CVG) 08:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 998 Chicago (ORD) 08:36 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2558 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 345 Detroit (DTW) 08:53 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 30 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 319 Fort Myers (RSW) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 341 Orlando (MCO) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 745 Punta Cana (PUJ) 08:10 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 725 Montego Bay (MBJ) 08:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1504 Los Angeles (LAX) 08:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2521 Bozeman 08:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1982 St Louis (STL) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 689 New Orleans (MSY) 08:50 planerad

09:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22, 30L, 30R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 429 Austin (AUS) 09:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3788 International 09:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1683 Chicago (ORD) 09:23 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1135 Orlando (MCO) 09:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 23 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:43 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1827 Charlotte (CLT) 09:44 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3423 Newark (EWR) 09:46 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 11 - 18 min.
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2096 Tampa (TPA) 09:00 planerad
Boeing 757 Virgin Atlantic VS 3664 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 428 Austin (AUS) 09:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 998 Chicago (ORD) 09:22 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 593 Mazatlan 09:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 345 Phoenix (PHX) 09:43 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3592 Madison (MSN) 09:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4258 Des Moines (DSM) 09:59 planerad

10:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
United Airlines UA 403 Washington 10:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1989 New York (LGA) 10:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3519 Houston (IAH) 10:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 761 Baltimore (BWI) 10:28 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 380 Fort Myers (RSW) 10:37 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1888 Philadelphia (PHL) 10:37 planerad
Bombardier CRJ Jet Airways (India) 9W 7109 Cincinnati (CVG) 10:42 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8302 Orlando (MCO) 10:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1437 Denver (DEN) 10:43 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 354 Orlando (MCO) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 507 Cozumel 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5277 Cincinnati (CVG) 10:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 402 Chicago (ORD) 10:06 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 626 Punta Cana (PUJ) 10:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 499 Cancún (CUN) 10:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 791 Puerto Vallarta (PVR) 10:23 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1134 Orlando (MCO) 10:36 planerad

11:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2553 Charlotte (CLT) 11:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4676 Miami (MIA) 11:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3328 Chicago (ORD) 11:36 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2621 Las Vegas (LAS) 11:41 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3708 Chicago (ORD) 11:49 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1436 Los Angeles (LAX) 11:51 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 675 Jackson 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 23 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:07 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 577 Honolulu (HNL) 11:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 481 New Orleans (MSY) 11:18 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 603 Phoenix (PHX) 11:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 7330 Portland (PDX) 11:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3702 Chicago (ORD) 11:27 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 758 Yampa Valley 11:30 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 513 Philadelphia (PHL) 11:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1683 Denver (DEN) 11:37 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 343 Orlando (MCO) 11:40 planerad
Embraer 175 WestJet WS 7286 Houston (IAH) 11:45 planerad

12:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 21 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3467 Houston (IAH) 12:27 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3592 Madison (MSN) 12:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1982 St Louis (STL) 12:38 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 880 New Orleans (MSY) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 777-200 Delta Air Lines DL 121 Tokyo (HND) 12:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1600 San Francisco (SFO) 12:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3328 Chicago (ORD) 12:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2553 Charlotte (CLT) 12:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4676 Miami (MIA) 12:14 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3658 Newark (EWR) 12:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2138 Washington (DCA) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2290 Baltimore (BWI) 12:50 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1280 Fort Myers (RSW) 12:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2292 Chicago (ORD) 12:55 planerad

13:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R, 35

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4258 Des Moines (DSM) 13:03 planerad
Boeing 717-200 Korean Air KE 3231 Detroit (DTW) 13:06 planerad
Boeing 777-200LR Delta Air Lines DL 43 Paris (CDG) 13:07 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1903 New York (LGA) 13:12 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 943 Seattle (SEA) 13:17 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3384 Portland (PDX) 13:20 planerad
Boeing 737-900 Jet Airways (India) 9W 7294 San Diego (SAN) 13:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 668 Fort Myers (RSW) 13:31 planerad
Boeing 777-200LR Delta Air Lines DL 120 Tokyo (HND) 13:32 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2527 Tampa (TPA) 13:33 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 161 Amsterdam (AMS) 13:49 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2900 Boston (BOS) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 27 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3525 Bismarck 13:00 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1774 Orlando (MCO) 13:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3624 Chicago (ORD) 13:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3614 Omaha 13:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 891 New Orleans (MSY) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4727 Cleveland (CLE) 13:55 planerad

14:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R, 35

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 310 Miami (MIA) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 384 Fort Myers (RSW) 14:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 573 Denver (DEN) 14:16 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1883 Santa Ana (SNA) 14:17 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 401 Austin (AUS) 14:27 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2521 Bozeman 14:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3710 Chicago (ORD) 14:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2203 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5265 San Antonio (SAT) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 528 Cozumel 14:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 250 Orlando (MCO) 14:52 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 572 Cancún (CUN) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 16 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3385 Portland (PDX) 14:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 507 Fort Myers (RSW) 14:21 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1156 Bozeman 14:22 planerad
Airbus A321 Jet Airways (India) 9W 8437 Salt Lake City (SLC) 14:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2526 Tampa (TPA) 14:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2209 Los Angeles (LAX) 14:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1675 Portland (PDX) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 311 Miami (MIA) 14:55 planerad

15:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30L, 30R, 35

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 16 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 36 Seattle (SEA) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 689 New Orleans (MSY) 15:19 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 604 Phoenix (PHX) 15:19 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 314 Miami (MIA) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 102 Las Vegas 15:21 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2835 Atlanta 15:37 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1301 Fort Myers (RSW) 15:38 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 342 Orlando (MCO) 15:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8387 Toronto 15:56 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 19 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3369 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2839 Winnipeg 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3845 Newark (EWR) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 403 San Diego (SAN) 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4801 Winnipeg 15:11 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1275 Indianapolis (IND) 15:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3673 Newark (EWR) 15:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1134 Orlando (MCO) 15:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5131 Hartford (BDL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2670 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2203 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2832 Atlanta 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3526 Omaha 15:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6232 Raleigh/Durham (RDU) 15:49 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 427 Tampa (TPA) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 387 Fort Myers (RSW) 15:55 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 160 Amsterdam (AMS) 15:57 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02