Mobile Regional, Mobile (MOB / KMOB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m

11:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3264 Houston (IAH) 11:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3943 Atlanta 11:14 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2487 Atlanta 11:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4186 Houston (IAH) 11:55 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1614 Houston (IAH) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 271°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Orlando (SFB) 12:39 planerad

13:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 271°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3262 Houston (IAH) 13:00 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3519 Atlanta 13:34 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 45 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Orlando (SFB) 13:09 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4292 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:54 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3257 Houston (IAH) 13:55 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2493 Atlanta 13:59 planerad

14:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 271°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4937 Charlotte (CLT) 14:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4937 Charlotte (CLT) 14:35 planerad

15:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3999 Atlanta 15:23 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2917 Atlanta 15:52 planerad

16:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

17:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4003 Atlanta 17:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4799 Charlotte (CLT) 17:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4003 Atlanta 17:54 planerad

18:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 46 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1607 Houston (IAH) 18:04 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4210 Houston (IAH) 18:04 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3521 Atlanta 18:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4799 Charlotte (CLT) 18:11 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3265 Houston (IAH) 18:35 planerad

19:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4268 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:02 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3065 Atlanta 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5825 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:35 planerad

20:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

21:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1608 Houston (IAH) 21:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5009 Charlotte (CLT) 21:18 planerad

22:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4284 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:42 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1341 Atlanta 22:59 planerad

23:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

00:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

01:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

02:00 19.01.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

03:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

04:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

05:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4820 Charlotte (CLT) 05:38 planerad

06:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5909 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:04 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 939 Atlanta (ATL) 06:10 planerad

07:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1613 Houston (IAH) 07:00 planerad

08:00 19.01.2019

+18°C   Vindar: 6 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3951 Atlanta 08:34 planerad

09:00 19.01.2019

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 198°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3234 Atlanta (ATL) 09:05 planerad

Andra datum

January, 2019

18