Quad City, Moline (MLI / KMLI)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 520 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3850 Chicago (ORD) 10:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5064 Atlanta 10:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2638 Chicago (ORD) 10:45 planerad

11:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 520 m

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3492 Chicago (ORD) 11:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2928 Atlanta 11:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3492 Chicago (ORD) 11:31 planerad

12:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4756 Chicago (ORD) 12:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5959 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:52 planerad

13:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2640 Chicago (ORD) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5959 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:22 planerad

14:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

15:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

16:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 27 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5363 Denver (DEN) 16:02 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4327 Detroit (DTW) 16:29 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2979 Atlanta 16:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5672 Denver (DEN) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4327 Detroit (DTW) 16:54 planerad

17:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1406 Chicago (ORD) 17:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3896 Chicago (ORD) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2927 Atlanta 17:21 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1348 Chicago (ORD) 17:40 planerad

18:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3896 Chicago 18:02 planerad

19:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

20:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5950 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4615 Denver (DEN) 20:42 planerad

21:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 57°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4317 Detroit (DTW) 21:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4110 Chicago (ORD) 21:39 planerad

22:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 57°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 min.
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2324 Chicago (ORD) 22:13 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4319 Minneapolis (MSP) 22:19 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2305 Atlanta 22:25 planerad

23:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 57°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

00:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 7 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

01:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 7 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

02:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 7 m/s @ 32°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

03:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 9 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

04:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 9 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

05:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 9 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4632 Chicago 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 10 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3179 Atlanta (ATL) 06:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3492 Chicago 06:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 7433 Minneapolis (MSP) 06:33 planerad

07:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 10 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5938 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:22 planerad

08:00 19.01.2019

-6°C   Vindar: 10 m/s @ 31°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 7436 Detroit (DTW) 08:45 planerad

09:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 9 m/s @ 18°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4673 Denver (DEN) 09:10 planerad

Andra datum

January, 2019

18