Quad City, Moline (MLI / KMLI)

Planespotter’s tidtabell

00:00 20.07.2019

01:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

02:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

03:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

04:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

05:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5453 Atlanta 05:45 planerad

06:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3179 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4241 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3401 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4231 Minneapolis (MSP) 06:42 planerad

07:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 906 Tampa 07:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3742 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5875 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad

08:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 839 Tampa 08:25 planerad

09:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 208°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3492 Chicago (ORD) 09:46 planerad

10:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2324 Chicago 10:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5377 Atlanta 10:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3492 Chicago (ORD) 10:11 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1348 Chicago (ORD) 10:33 planerad

11:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5377 Atlanta 11:00 planerad

12:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3472 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:49 planerad

13:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5756 Dallas 13:01 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3472 Greensboro (GSO) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5756 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:32 planerad

14:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

15:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 4 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2939 Atlanta 15:03 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2927 Atlanta 15:55 planerad

16:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 227°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3896 Chicago (ORD) 16:02 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1406 Chicago 16:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3896 Chicago (ORD) 16:27 planerad

17:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 227°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3323 Atlanta 17:08 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3323 Atlanta 17:45 planerad

18:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 227°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3347 Charleston (CHS) 18:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3347 Chicago 18:35 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2321 Chicago (ORD) 18:55 planerad

19:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

20:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 596 Phoenix 20:49 planerad

21:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4110 Chicago (ORD) 21:23 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 604 Phoenix 21:34 planerad

22:00 20.07.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 32 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5384 Atlanta 22:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3720 Atlanta 22:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5998 Dallas 22:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3512 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:59 planerad

23:00 20.07.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 27

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30