General Mitchell, Milwaukee (MKE / KMKE)

Planespotter’s tidtabell

05:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 435 Denver (DEN) 05:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5501 Charlotte (CLT) 05:23 planerad

06:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2085 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3721 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 883 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3261 Chicago 06:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3517 New York (LGA) 06:41 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2758 Detroit (DTW) 06:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4945 Philadelphia (PHL) 06:50 planerad

07:00 14.10.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2539 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3750 Boston (BOS) 07:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3819 Chicago 07:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 464 Phoenix (PHX) 07:25 planerad

08:00 14.10.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 34 min.
Air Canada AC 1537 Montreal 08:00 planerad
Air Canada AC 1637 Toronto 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5420 Charlotte (CLT) 08:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3210 Chicago 08:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3833 Chicago 08:15 planerad

09:00 14.10.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 22 min.
United Airlines UA 90 New York 09:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4086 Boston (BOS) 09:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2762 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 764 Atlanta 09:36 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 36 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5420 Charlotte (CLT) 09:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4018 New York (LGA) 09:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2762 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:54 planerad

10:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3691 New York (LGA) 10:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Chicago 10:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 764 Atlanta (ATL) 10:36 planerad

11:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 25 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1280 Minneapolis (MSP) 11:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3888 Chicago 11:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1215 Atlanta 11:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 33 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3691 New York (LGA) 11:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3069 Chicago 11:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1280 Minneapolis (MSP) 11:51 planerad

12:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R, 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3972 Detroit (DTW) 12:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 New York (LGA) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 26 - 40 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3895 Chicago 12:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1215 Atlanta (ATL) 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3972 Detroit (DTW) 12:57 planerad

13:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 27 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5054 Charlotte (CLT) 13:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4902 Philadelphia (PHL) 13:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2345 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:47 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1181 Atlanta 13:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 38 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3496 Salt Lake City (SLC) 13:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3596 Denver (DEN) 13:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3896 Chicago 13:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 New York (LGA) 13:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5054 Charlotte (CLT) 13:52 planerad

14:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1463 Denver (DEN) 14:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1338 Minneapolis (MSP) 14:12 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 26 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4902 Philadelphia (PHL) 14:09 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1181 Atlanta (ATL) 14:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2345 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:55 planerad

15:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 266°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 52 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1631 Raleigh/Durham (RDU) 15:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5616 Charlotte (CLT) 15:54 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2035 Atlanta 15:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1338 Minneapolis (MSP) 15:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1630 Raleigh/Durham (RDU) 15:52 planerad

16:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 23 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1813 Detroit (DTW) 16:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3990 New York (LGA) 16:32 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2330 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 55 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5616 Charlotte (CLT) 16:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1813 Detroit (DTW) 16:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2035 Atlanta (ATL) 16:58 planerad

17:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 31 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1261 Minneapolis (MSP) 17:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3657 Newark (EWR) 17:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5227 Charlotte (CLT) 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3109 Chicago (ORD) 17:46 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 678 Phoenix (PHX) 17:47 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 932 Detroit (DTW) 17:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 366 Seattle (SEA) 17:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1663 Atlanta 17:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 16 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3990 New York (LGA) 17:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 472 Phoenix (PHX) 17:31 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1261 Minneapolis (MSP) 17:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3478 Chicago 17:50 planerad

18:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 253°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5227 Charlotte (CLT) 18:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3109 Chicago 18:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1456 Salt Lake City (SLC) 18:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2286 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1663 Atlanta (ATL) 18:54 planerad

19:00 14.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 21 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 882 Salt Lake City (SLC) 19:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1544 Minneapolis (MSP) 19:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4016 New York (LGA) 19:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1126 Orlando (MCO) 19:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3201 Chicago 19:38 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3517 Newark (EWR) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 40 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 367 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1320 Detroit (DTW) 19:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3613 Boston (BOS) 19:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1544 Minneapolis (MSP) 19:59 planerad

20:00 14.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 23 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4799 Philadelphia (PHL) 20:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3697 Boston (BOS) 20:11 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3823 Chicago 20:34 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1103 Atlanta 20:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1127 Orlando (MCO) 20:22 planerad

21:00 14.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3574 New York (LGA) 21:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3259 Chicago (ORD) 21:41 planerad

22:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 51 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3806 Chicago 22:04 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2448 Detroit (DTW) 22:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1234 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:57 planerad

23:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 434 Denver (DEN) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5578 Charlotte (CLT) 23:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1222 Minneapolis (MSP) 23:44 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 769 Atlanta 23:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 667 Phoenix (PHX) 23:59 planerad

00:00 15.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 769 Atlanta 00:09 planerad

01:00 15.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19L, 19R

02:00 15.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19L, 19R

03:00 15.10.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19L, 19R

04:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13, 19L, 19R

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31