Miami, Miami (MIA / KMIA)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 850 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Boeing 777-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8190 São Paulo (GRU) 06:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1810 Las Vegas (LAS) 06:37 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 756 Denver (DEN) 06:52 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 173 Tocumen (PTY) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 940 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 277 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2358 Charlotte (CLT) 06:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2278 Washington (DCA) 06:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2717 Atlanta (ATL) 06:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 17 Havana (HAV) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 840 Newark (EWR) 06:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1060 Newark (EWR) 06:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1341 San Juan (SJU) 06:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4517 New York (LGA) 06:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2657 Orlando (MCO) 06:54 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1623 Philadelphia (PHL) 06:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2512 Detroit (DTW) 06:55 planerad

07:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 850 m

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 906 São Paulo (GRU) 07:00 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1302 Buenos Aires (EZE) 07:10 planerad
Airbus A321 N928AM American Airlines AA 1314 Los Angeles (LAX) 07:12 planerad
Airbus A321 N986AN American Airlines AA 1713 San Francisco (SFO) 07:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4428 Jacksonville (JAX) 07:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4351 Charleston (CHS) 07:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4458 Nassau 07:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 359 Orlando (MCO) 07:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1183 Baltimore (BWI) 07:37 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3527 Norfolk (ORF) 07:41 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3446 Greenville (GSP) 07:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3359 Savannah (SAV) 07:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4549 Key West (EYW) 07:45 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 221 Nassau (NAS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 21 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 891 Atlanta 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2445 Denver (DEN) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1983 Phoenix (PHX) 07:01 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1495 Chicago (ORD) 07:04 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 2575 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2151 New York (LGA) 07:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2253 New York (LGA) 07:36 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2732 New York (JFK) 07:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4368 Austin (AUS) 07:55 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 491 Tocumen (PTY) 07:58 planerad

08:00 14.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
United Airlines UA 566 Orlando 08:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2179 Tampa (TPA) 08:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1154 Santo Domingo (SDQ) 08:07 planerad
Airbus A321 N154AA American Airlines AA 340 Los Angeles (LAX) 08:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 365 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3508 Pensacola 08:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3638 Cincinnati (CVG) 08:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2274 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1177 Atlanta 08:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Cleveland (CLE) 08:49 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 1 - 21 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1667 Atlanta (ATL) 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2221 San Jose 08:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2544 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 551 Philadelphia (PHL) 08:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1675 Charlotte (CLT) 08:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3552 Jacksonville (JAX) 08:31 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 9 Bogota (BOG) 08:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2069 New Orleans (MSY) 08:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4676 Minneapolis (MSP) 08:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 987 Santo Domingo (SDQ) 08:35 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 54 New York (JFK) 08:36 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 222 Nassau (NAS) 08:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 326 Chicago (ORD) 08:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2296 Bridgetown 08:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1157 Cancún (CUN) 08:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3733 Pensacola 08:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2676 Toronto (YYZ) 08:44 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 383 San Francisco (SFO) 08:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4590 Nassau (NAS) 08:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1356 St Louis (STL) 08:54 planerad

09:00 14.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 1 - 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Birmingham (BHM) 09:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4348 Knoxville 09:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2337 Philadelphia (PHL) 09:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1249 New York (LGA) 09:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 159 New Orleans (MSY) 09:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1418 Boston (BOS) 09:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1411 Chicago (ORD) 09:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1088 Raleigh/Durham (RDU) 09:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1306 Santiago 09:19 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2268 New York (JFK) 09:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1338 Providenciales 09:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2831 Nashville (BNA) 09:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1020 Detroit (DTW) 09:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1593 Austin (AUS) 09:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 944 St Louis (STL) 09:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 146 Hartford (BDL) 09:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4477 Richmond (RIC) 09:31 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 102 Georgetown (GCM) 09:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2344 Atlanta 09:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 588 Orlando (MCO) 09:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4471 Memphis (MEM) 09:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 391 Washington (DCA) 09:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4653 Louisville (SDF) 09:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2589 Toronto (YYZ) 09:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Columbus (CMH) 09:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4612 Pittsburgh (PIT) 09:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 770 Charlotte (CLT) 09:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1516 Montréal (YUL) 09:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1604 San Antonio (SAT) 09:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2921 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3565 Greensboro (GSO) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4513 Indianapolis (IND) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4695 Kansas City (MCI) 09:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2623 Boston (BOS) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A320 Air France AF 613 Cayenne 09:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 625 Havana (HAV) 09:10 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 2808 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:15 planerad
Boeing 777-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8195 São Paulo (GRU) 09:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Pittsburgh (PIT) 09:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Atlanta (ATL) 09:29 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1303 Buenos Aires (EZE) 09:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1228 Los Angeles 09:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1614 Houston (IAH) 09:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Memphis (MEM) 09:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1447 Havana (HAV) 09:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2397 Raleigh/Durham (RDU) 09:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2669 New York (LGA) 09:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2741 Varadero (VRA) 09:50 planerad

10:00 14.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1250 Georgetown (GCM) 10:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2498 Chicago (ORD) 10:02 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 315 New York (LGA) 10:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2282 Port of Spain 10:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2678 Havana (HAV) 10:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2701 New Orleans (MSY) 10:20 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 932 Quito (UIO) 10:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 960 Tocumen (PTY) 10:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1987 Atlanta 10:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1109 New York 10:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2370 Kingston (KIN) 10:48 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 2386 Dallas 10:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3558 Columbus (CMH) 10:50 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2 Barranquilla 10:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1182 Guatemala City (GUA) 10:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4608 Minneapolis (MSP) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2158 Newark (EWR) 10:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2336 Philadelphia (PHL) 10:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1140 Chicago (ORD) 10:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 795 Atlanta (ATL) 10:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2416 Mexico City (MEX) 10:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1254 San Juan (SJU) 10:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 990 Washington (DCA) 10:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4666 Cleveland (CLE) 10:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4558 Key West (EYW) 10:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2476 Belize City (BZE) 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4682 Nassau (NAS) 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4409 Freeport 10:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2241 Guatemala City (GUA) 10:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 949 Port-au-Prince 10:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 972 Liberia 10:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1407 Tocumen (PTY) 10:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2243 Managua 10:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4385 Providenciales 10:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2705 Havana (HAV) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2446 Montego Bay (MBJ) 10:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4566 Mérida 10:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2584 Tampa (TPA) 10:44 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 103 Georgetown (GCM) 10:45 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1321 Cancún (CUN) 10:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2405 St. George (ANU) 10:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4181 Jacksonville (JAX) 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1589 Kingston (KIN) 10:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1145 Cartagena 10:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2739 Willemstad (CUR) 10:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 913 Bogota (BOG) 10:50 planerad

11:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1498 Mexico City (MEX) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1841 Houston (IAH) 11:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 342 Charlotte (CLT) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1259 Boston (BOS) 11:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1130 Bogota (BOG) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4465 Monterrey (MTY) 11:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2507 Chicago (ORD) 11:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 948 Guayaquil 11:14 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1650 Montréal (YUL) 11:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2717 Atlanta 11:19 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1640 Toronto (YYZ) 11:23 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1829 Detroit (DTW) 11:26 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2447 Cleveland (CLE) 11:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4590 Nassau (NAS) 11:26 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 412 Mexico City (MEX) 11:30 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 6 Bogota (BOG) 11:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3552 Jacksonville (JAX) 11:31 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2405 Atlanta 11:34 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2106 Washington (IAD) 11:51 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 226 Tocumen (PTY) 11:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1325 International 11:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1204 San Jose 11:57 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 9 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1379 Bonaire 11:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1546 Grenada 11:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2625 Nashville (BNA) 11:01 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2190 New York (JFK) 11:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1987 Atlanta (ATL) 11:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2147 Houston (IAH) 11:31 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1530 New York (LGA) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 440 Tocumen (PTY) 11:44 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1306 New York (LGA) 11:53 planerad

12:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 23 min.
United Airlines UA 1068 Houston 12:00 planerad
United Airlines UA 87 New York 12:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 212 Chicago (ORD) 12:02 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 650 Havana (HAV) 12:25 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1276 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1036 Oranjestad (AUA) 12:29 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1091 San Juan (SJU) 12:29 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 484 Georgetown 12:35 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 64 Bogota (BOG) 12:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2278 Washington (DCA) 12:41 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 854 Mexico City (MEX) 12:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3733 Pensacola 12:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4558 Key West (EYW) 12:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2742 Varadero (VRA) 12:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4364 Freeport 12:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 260 Orlando (MCO) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 2 - 13 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 2567 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 29 Boston (BOS) 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4387 George Town 12:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1613 San Juan (SJU) 12:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 318 St Kitts 12:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4433 Nassau (NAS) 12:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1400 Kingston (KIN) 12:08 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1641 Toronto (YYZ) 12:10 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1651 Montréal (YUL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1293 Alex Hamilton 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1481 Santo Domingo (SDQ) 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1501 Montego Bay (MBJ) 12:10 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2219 Saint Martin (SXM) 12:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1829 Detroit (DTW) 12:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2422 Cancún (CUN) 12:12 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 342 Charlotte (CLT) 12:19 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 35 Cartagena 12:20 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2405 Atlanta (ATL) 12:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 282 Los Angeles (LAX) 12:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 961 Tegucigalpa 12:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2446 Cleveland (CLE) 12:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2468 Punta Cana (PUJ) 12:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1556 New York (LGA) 12:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1527 Providenciales 12:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 935 Puerto Plata 12:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3560 Charleston (CHS) 12:49 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 423 Mexico 12:55 planerad

13:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 13 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1334 Havana (HAV) 13:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2415 San Juan (SJU) 13:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4682 Nassau (NAS) 13:13 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 334 Tocumen (PTY) 13:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 920 Cali 13:20 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 69 Madrid 13:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2069 New Orleans (MSY) 13:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1157 Cancún (CUN) 13:27 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1936 Minneapolis (MSP) 13:29 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 207 Milan (MXP) 13:35 planerad
Boeing 777-200 N762AN American Airlines AA 113 Barcelona (BCN) 13:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1795 Atlanta 13:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2512 Detroit (DTW) 13:42 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2013 Houston (IAH) 13:42 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2584 Tampa (TPA) 13:49 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2665 Philadelphia (PHL) 13:49 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 30 Medellin 13:50 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 214 Brasília (BSB) 13:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4408 Atlanta 13:52 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1558 Lima (LIM) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 30 min.
Airbus A319 American Airlines AA 505 Mexico City (MEX) 13:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 212 Washington (IAD) 13:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1460 Atlanta (ATL) 13:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3861 Tallahassee (TLH) 13:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1362 Orlando (MCO) 13:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2807 Tampa (TPA) 13:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3408 Pittsburgh (PIT) 13:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1506 Newark (EWR) 13:39 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 1276 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4692 Nassau (NAS) 13:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 750 Chicago (ORD) 13:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 941 San Pedro Sula 13:40 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2570 Philadelphia (PHL) 13:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Jacksonville (JAX) 13:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2569 Toronto (YYZ) 13:53 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Kansas City (MCI) 13:58 planerad

14:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4181 Jacksonville (JAX) 14:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1571 New York (JFK) 14:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2706 Havana (HAV) 14:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4368 Austin (AUS) 14:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1060 Newark (EWR) 14:11 planerad
Boeing 777-200 Norwegian Air UK DI 7043 London (LGW) 14:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 987 Santo Domingo (SDQ) 14:20 planerad
TAP Portugal TP 223 Lisbon (LIS) 14:30 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 536 San Salvador 14:35 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 63 Paris (CDG) 14:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2158 Las Vegas (LAS) 14:42 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1554 New York (LGA) 14:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 795 Atlanta 14:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Memphis (MEM) 14:46 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 2550 Dallas 14:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4433 Nassau (NAS) 14:47 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2944 New York (LGA) 14:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2397 Raleigh/Durham (RDU) 14:50 planerad
Airbus A380-800 D-AIML Lufthansa LH 462 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:50 planerad
Airbus A319 TACA TA 396 San Salvador 14:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4385 Providenciales 14:57 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1803 Washington (DCA) 14:11 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 855 Mexico City (MEX) 14:12 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1936 Minneapolis (MSP) 14:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 210 Phoenix (PHX) 14:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Columbus (CMH) 14:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4407 Atlanta (ATL) 14:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2759 Raleigh/Durham (RDU) 14:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2414 San Juan (SJU) 14:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 15 New York (JFK) 14:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2700 Charlotte (CLT) 14:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1795 Atlanta (ATL) 14:41 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 431 Tocumen (PTY) 14:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1267 Houston (IAH) 14:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2283 Los Angeles (LAX) 14:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Savannah (SAV) 14:53 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4476 Houston (IAH) 14:55 planerad

15:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 747-400 British Airways BA 207 London (LHR) 15:00 planerad
Airbus A330 Iberia IB 6123 Madrid (MAD) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1415 Newark (EWR) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4387 George Town 15:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1238 San Jose 15:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1273 Montego Bay (MBJ) 15:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1356 St Louis (STL) 15:17 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1536 Cancún (CUN) 15:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2535 Detroit (DTW) 15:25 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2460 Lima (LIM) 15:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1224 Atlanta 15:26 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3334 Pittsburgh (PIT) 15:30 planerad
Airbus A330 Alitalia AZ 630 Rome 15:30 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 5 London (LHR) 15:30 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 291 New York (JFK) 15:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1545 Kingston (KIN) 15:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4566 Mérida 15:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 Houston (IAH) 15:37 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1609 Charlotte (CLT) 15:41 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2025 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:42 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 343 San Francisco (SFO) 15:45 planerad
Boeing 737 Surinam Airways PY 463 Oranjestad (AUA) 15:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2335 Philadelphia (PHL) 15:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1311 New York (LGA) 15:47 planerad
Airbus A330-200 Corsair SS 918 Paris (ORY) 15:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1419 Belize City (BZE) 15:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 903 Port-au-Prince 15:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1614 Houston (IAH) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Louisville (SDF) 15:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 158 Cancún (CUN) 15:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 293 Washington (DCA) 15:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Orlando (MCO) 15:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2159 Las Vegas (LAS) 15:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4033 Cincinnati (CVG) 15:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 837 Havana (HAV) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 483 Georgetown 15:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1235 Houston (IAH) 15:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2815 Camaguey 15:40 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1307 Lima (LIM) 15:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 669 Tampa (TPA) 15:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Birmingham (BHM) 15:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Indianapolis (IND) 15:47 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2944 New York (LGA) 15:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2191 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:51 planerad

16:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 5 m/s @ 111°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4692 Nassau (NAS) 16:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 38 Cali 16:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 335 Chicago (ORD) 16:08 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2676 Toronto (YYZ) 16:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2445 Denver (DEN) 16:23 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 430 Tocumen (PTY) 16:23 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 314 Los Angeles (LAX) 16:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1968 Phoenix (PHX) 16:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2807 Tampa (TPA) 16:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1174 Washington (DCA) 16:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2446 Montego Bay (MBJ) 16:40 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1304 Buenos Aires (EZE) 16:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4676 Minneapolis (MSP) 16:41 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 962 Lima (LIM) 16:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3560 Charleston (CHS) 16:44 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1362 Orlando (MCO) 16:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4666 Cleveland (CLE) 16:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1299 San Juan (SJU) 16:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3861 Tallahassee (TLH) 16:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1548 Kingston (KIN) 16:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2625 Nashville (BNA) 16:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Jacksonville (JAX) 16:50 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 777 Doha (DOH) 16:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1285 Cancún (CUN) 16:52 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1998 Atlanta 16:52 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1182 Düsseldorf (DUS) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 2 - 14 min.
Boeing 757 American Airlines AA 376 Philadelphia (PHL) 16:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4347 Greensboro (GSO) 16:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 68 Madrid (MAD) 16:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2809 New York (LGA) 16:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Knoxville (TYS) 16:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1143 Chicago (ORD) 16:03 planerad
Airbus A319 TACA TA 397 San Salvador 16:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 31 Medellin 16:10 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 537 San Salvador 16:10 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 1199 New York (JFK) 16:11 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2535 Detroit (DTW) 16:13 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 963 Lima (LIM) 16:15 planerad
TAP Portugal TP 224 Lisbon (LIS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2751 Santa Clara 16:25 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 127 Bogota (BOG) 16:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3427 Pensacola 16:26 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1224 Atlanta (ATL) 16:28 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2334 Philadelphia (PHL) 16:42 planerad
Airbus A380-800 D-AIML Lufthansa LH 463 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:55 planerad

17:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 928 Managua 17:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2669 New York (LGA) 17:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2359 Guatemala City (GUA) 17:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1527 Providenciales 17:10 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 90 Paris (CDG) 17:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 972 Liberia 17:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2296 Bridgetown 17:23 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 4 Bogota (BOG) 17:30 planerad
Boeing 787-8 LOT - Polish Airlines LO 29 Warsaw (WAW) 17:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1494 San Salvador 17:39 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 39 London (LHR) 17:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1144 Cartagena 17:45 planerad
Airbus A330-300 HB-JHN SWISS LX 64 Zurich (ZRH) 17:45 planerad
Boeing 777-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8194 São Paulo (GRU) 17:50 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 224 Cordoba 17:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1473 Los Angeles (LAX) 17:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 935 Puerto Plata 17:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2025 Atlanta 17:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1481 Santo Domingo (SDQ) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 34
Väntningstid 1 - 10 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1521 Raleigh/Durham (RDU) 17:00 planerad
Boeing 777-200 Norwegian Air UK DI 7044 London (LGW) 17:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 332 New York (LGA) 17:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1345 Havana (HAV) 17:05 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 206 London (LHR) 17:05 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8189 Fortaleza 17:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1159 Chicago (ORD) 17:06 planerad
Airbus A330 Iberia IB 6124 Madrid (MAD) 17:10 planerad
Boeing 737 Surinam Airways PY 462 Oranjestad (AUA) 17:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 39 Cali 17:25 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2467 Lima (LIM) 17:25 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2469 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 937 Santa Cruz (VVI) 17:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2572 New York (JFK) 17:31 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1194 Orlando (MCO) 17:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Greenville (GSP) 17:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Jacksonville (JAX) 17:33 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 206 Milan (MXP) 17:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3844 Tallahassee (TLH) 17:35 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 917 Lima (LIM) 17:35 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 6 London (LHR) 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2365 Santiago 17:36 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1998 Atlanta 17:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1041 Holguin 17:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4560 Nassau (NAS) 17:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 915 Bogota (BOG) 17:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 921 Cali 17:41 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 1570 San Juan (SJU) 17:44 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1698 Charlotte (CLT) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 333 Tocumen (PTY) 17:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 338 Los Angeles (LAX) 17:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2768 New York (LGA) 17:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4494 Monterrey (MTY) 17:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4481 Key West (EYW) 17:53 planerad

18:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1031 Mexico City (MEX) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2192 Tocumen (PTY) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2739 Willemstad (CUR) 18:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2854 Minneapolis (MSP) 18:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2796 Chicago (ORD) 18:03 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 209 London (LHR) 18:05 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2239 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:23 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1613 San Juan (SJU) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7748 Brasília (BSB) 18:25 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 229 Nassau (NAS) 18:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1379 Bonaire 18:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2405 St. George (ANU) 18:30 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2571 Philadelphia (PHL) 18:33 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3375 Savannah (SAV) 18:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2468 Punta Cana (PUJ) 18:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1626 New York (LGA) 18:42 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 243 New York (JFK) 18:43 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 97 Madrid 18:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4407 Atlanta 18:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1293 Alex Hamilton 18:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Orlando (MCO) 18:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 669 Tampa (TPA) 18:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 85 Charlotte (CLT) 18:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4432 New Orleans (MSY) 18:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1383 New York (LGA) 18:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1956 Atlanta 18:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 34 Cartagena 18:58 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A330-200 Corsair SS 919 Paris (ORY) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 959 Tocumen (PTY) 18:02 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 112 Barcelona (BCN) 18:05 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 927 Guayaquil 18:05 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 227 Tocumen (PTY) 18:05 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 939 Quito (UIO) 18:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1074 Boston (BOS) 18:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2688 San Francisco (SFO) 18:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1353 San Jose 18:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2432 Guatemala City (GUA) 18:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 308 International 18:20 planerad
Airbus A330 AVIANCA AV 7 Bogota (BOG) 18:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1139 Santiago de Cuba 18:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2303 Chicago (ORD) 18:30 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 62 Paris (CDG) 18:30 planerad
Airbus A330 Aerolineas Argentinas AR 1305 Buenos Aires (EZE) 18:40 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1183 Düsseldorf (DUS) 18:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1985 Washington (DCA) 18:42 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2854 Minneapolis (MSP) 18:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 257 Mexico City (MEX) 18:45 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 65 Bogota (BOG) 18:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2699 Havana (HAV) 18:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2025 Atlanta (ATL) 18:55 planerad

19:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1308 Chicago (ORD) 19:00 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2219 Saint Martin (SXM) 19:00 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 77 Istanbul (IST) 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 838 Havana (HAV) 19:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 318 St Kitts 19:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1128 Medellin 19:20 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 352 Medellin 19:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2816 Camaguey 19:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1707 Raleigh/Durham (RDU) 19:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 916 Bogota (BOG) 19:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3408 Pittsburgh (PIT) 19:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2392 New York (LGA) 19:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2750 Santa Clara 19:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 982 Grenada 19:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1504 San Pedro Sula 19:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1531 Tegucigalpa 19:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 158 Cancún (CUN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 2 - 15 min.
United Airlines UA 1069 Houston 19:00 planerad
United Airlines UA 469 Washington 19:00 planerad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 778 Doha (DOH) 19:10 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 230 Nassau (NAS) 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1513 Georgetown 19:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 871 New York (LGA) 19:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2391 Providenciales 19:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2713 Port of Spain 19:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1577 Charlotte (CLT) 19:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2289 Los Angeles (LAX) 19:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 305 Seattle (SEA) 19:35 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2333 Philadelphia (PHL) 19:36 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2524 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4474 Indianapolis (IND) 19:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3798 Columbus (CMH) 19:40 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 585 Quito (UIO) 19:40 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 929 São Paulo (GRU) 19:40 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 99 Paris (CDG) 19:40 planerad
Airbus A330 Alitalia AZ 631 Rome 19:40 planerad
Airbus A330-300 HB-JHN SWISS LX 65 Zurich (ZRH) 19:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1810 Las Vegas (LAS) 19:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1272 Hartford (BDL) 19:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4627 Pittsburgh (PIT) 19:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 322 Newark (EWR) 19:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2674 San Diego (SAN) 19:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2702 Montréal (YUL) 19:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 329 New Orleans (MSY) 19:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1171 New York (LGA) 19:55 planerad
Boeing 777-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8191 São Paulo (GRU) 19:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4674 Minneapolis (MSP) 19:56 planerad

20:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 94°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A330 Iberia IB 6117 Madrid (MAD) 20:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 457 Charlotte (CLT) 20:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Columbus (CMH) 20:14 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1268 Los Angeles (LAX) 20:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Birmingham (BHM) 20:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4481 Key West (EYW) 20:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2482 Havana (HAV) 20:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4560 Nassau (NAS) 20:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1923 Newark (EWR) 20:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1803 Washington (DCA) 20:30 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 106 Georgetown (GCM) 20:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3427 Pensacola 20:36 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 2206 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Jacksonville (JAX) 20:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 505 Mexico City (MEX) 20:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1506 Newark (EWR) 20:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Kansas City (MCI) 20:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3422 Knoxville (TYS) 20:44 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 2595 Philadelphia (PHL) 20:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3820 Cincinnati (CVG) 20:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4344 Louisville (SDF) 20:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2323 Chicago (ORD) 20:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1194 Orlando (MCO) 20:49 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 1297 Los Angeles (LAX) 20:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1355 San Juan (SJU) 20:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3844 Tallahassee (TLH) 20:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4347 Greensboro (GSO) 20:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4476 Houston (IAH) 20:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1863 Atlanta 20:52 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 2 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3676 Cincinnati (CVG) 20:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 463 Orlando (MCO) 20:01 planerad
Boeing 787-8 LOT - Polish Airlines LO 30 Warsaw (WAW) 20:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 513 Havana (HAV) 20:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1468 San Antonio (SAT) 20:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3578 Columbus (CMH) 20:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 3 Barranquilla 20:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1246 Toronto (YYZ) 20:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2457 Chicago (ORD) 20:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2421 San Francisco (SFO) 20:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2290 Atlanta 20:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1396 Austin (AUS) 20:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1511 Santo Domingo (SDQ) 20:40 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 208 London (LHR) 20:40 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 78 Istanbul (IST) 20:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2881 St Louis (STL) 20:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 360 New York (LGA) 20:47 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7821 Buenos Aires (EZE) 20:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3754 Greensboro (GSO) 20:50 planerad
Airbus A320 Viva Air Colombia VH 353 Medellin 20:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1142 New York (JFK) 20:58 planerad

21:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 94°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 747-400 British Airways BA 211 London (LHR) 21:00 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 1219 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2569 Toronto (YYZ) 21:17 planerad
Airbus A320 Air France AF 606 Cayenne 21:20 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 383 San Francisco (SFO) 21:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1482 Holguin 21:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 293 Washington (DCA) 21:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1235 Houston (IAH) 21:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1729 Atlanta 21:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1147 Phoenix (PHX) 21:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Indianapolis (IND) 21:57 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 998 Atlanta 21:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2577 Charlotte (CLT) 21:59 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Greenville (GSP) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 1 - 2 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1061 Los Angeles (LAX) 21:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2793 Denver (DEN) 21:30 planerad
Boeing 787-8 Air Europa UX 98 Madrid (MAD) 21:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3331 Norfolk (ORF) 21:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1054 Boston (BOS) 21:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4575 Cleveland (CLE) 21:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2362 Washington (DCA) 21:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2486 Chicago (ORD) 21:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1357 New York (JFK) 21:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4441 Jacksonville (JAX) 21:37 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3411 Greenville (GSP) 21:38 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4109 Pensacola 21:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1137 Bogota (BOG) 21:40 planerad
Boeing 737-300 Cayman Airways KX 107 Georgetown (GCM) 21:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2493 Baltimore (BWI) 21:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4391 Kansas City (MCI) 21:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4453 Louisville (SDF) 21:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4455 Richmond (RIC) 21:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2245 Atlanta (ATL) 21:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2833 Nashville (BNA) 21:45 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 501 Santiago (SCL) 21:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4430 Charleston (CHS) 21:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4349 Knoxville (TYS) 21:48 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1286 Raleigh/Durham (RDU) 21:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Birmingham (BHM) 21:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3404 Savannah (SAV) 21:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 457 Phoenix (PHX) 21:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1023 Detroit (DTW) 21:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2803 Orlando (MCO) 21:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Memphis (MEM) 21:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4694 Key West (EYW) 21:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1921 Tampa (TPA) 21:57 planerad

22:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 94°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 12

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1521 Raleigh/Durham (RDU) 22:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2696 Havana (HAV) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 427 Tocumen (PTY) 22:32 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2756 New York (JFK) 22:37 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 896 New York (LGA) 22:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1277 Chicago (ORD) 22:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1138 Santiago de Cuba 22:54 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1537 Newark (EWR) 22:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2641 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2230 Houston (IAH) 22:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3382 Norfolk (ORF) 22:10 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 503 Santiago (SCL) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7749 Brasília (BSB) 22:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1739 Charlotte (CLT) 22:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2355 New Orleans (MSY) 22:42 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 995 São Paulo (GRU) 22:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4701 Nassau (NAS) 22:47 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 905 Rio De Janeiro (GIG) 22:50 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 957 Santiago (SCL) 22:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2329 Philadelphia (PHL) 22:54 planerad
Airbus A330 Iberia IB 6118 Madrid (MAD) 22:55 planerad

23:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 16 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 527 Havana (HAV) 23:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2809 New York (LGA) 23:07 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 441 Tocumen (PTY) 23:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2189 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:17 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2146 Houston (IAH) 23:33 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 931 Buenos Aires (EZE) 23:00 planerad
Boeing 737-800 BoA OB 767 Santa Cruz (VVI) 23:00 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 210 London (LHR) 23:15 planerad

00:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1352 Charlotte (CLT) 00:35 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2008 Atlanta 00:37 planerad

01:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 87°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 8 Bogota (BOG) 01:25 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 490 Tocumen (PTY) 01:52 planerad

02:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 8152 Belém (BEL) 02:05 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 126 Bogota (BOG) 02:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 5 Bogota (BOG) 02:50 planerad

03:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 LATAM Airlines Brasil JJ 8153 Belém (BEL) 03:25 planerad

04:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 84°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 7 min.
Boeing 777-200 American Airlines AA 912 Santiago (SCL) 04:23 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 904 Rio De Janeiro (GIG) 04:30 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 902 Guayaquil 04:35 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 930 São Paulo (GRU) 04:40 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 502 Santiago (SCL) 04:45 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 918 Lima (LIM) 04:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 1579 Fort Lauderdale 04:30 planerad

05:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 31 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1209 San Diego (SAN) 05:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1126 Bogota (BOG) 05:05 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 900 Buenos Aires (EZE) 05:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2237 Los Angeles (LAX) 05:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2054 Phoenix (PHX) 05:12 planerad
Boeing 757 American Airlines AA 946 Quito (UIO) 05:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1512 Georgetown 05:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1471 Seattle (SEA) 05:21 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 614 Denver (DEN) 05:52 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Argentina 4M 7820 Buenos Aires (EZE) 05:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 American Airlines AA 1226 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:30 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01