Memphis, Memphis (MEM / KMEM)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+27°C   Vindar: 6 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 23 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1686 Houston (IAH) 18:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1996 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2067 Atlanta 18:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4117 Chicago (ORD) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 136 Orlando (MCO) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6620 Orlando (MCO) 18:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3980 New York (LGA) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5310 Charlotte (CLT) 18:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3825 Chicago (ORD) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1894 Charlotte 18:55 planerad

19:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 24 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1723 Fort Lauderdale (FLL) 19:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3474 Denver 19:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 Tampa (TPA) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5701 Philadelphia (PHL) 19:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2079 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 4 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4117 Chicago (ORD) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2067 Atlanta 19:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1409 Houston (IAH) 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1996 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6620 Chicago (MDW) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 136 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3852 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1750 Fort Lauderdale (FLL) 19:49 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3535 Denver (DEN) 19:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 738 Atlanta 19:55 planerad

20:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 238 Atlanta 20:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2071 Atlanta 20:06 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3458 Minneapolis (MSP) 20:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1323 Tampa (TPA) 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4010 Minneapolis (MSP) 20:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1641 Charlotte (CLT) 20:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3359 New York (LGA) 20:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 409 Philadelphia 20:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 927 Chicago (MDW) 20:55 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 348 Los Angeles (LAX) 20:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
United Airlines UA 1063 Houston 20:00 planerad
United Airlines UA 81 New York 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 Dallas (DAL) 20:15 planerad

21:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 18 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3625 Newark (EWR) 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5382 New York (LGA) 21:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1564 Houston (HOU) 21:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1422 Atlanta 21:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4422 Washington (DCA) 21:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2705 Minneapolis (MSP) 21:32 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1272 Detroit (DTW) 21:33 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7273 Toronto (YYZ) 21:51 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2607 Chicago 21:55 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 6796 Newark (EWR) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 927 Dallas (DAL) 21:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 363 Los Angeles (LAX) 21:41 planerad

22:00 24.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3945 Chicago (ORD) 22:23 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 953 Atlanta 22:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 801 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:29 planerad

23:00 24.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2125 Houston (IAH) 23:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3807 Miami (MIA) 23:01 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2346 Chicago (ORD) 23:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 585 Dallas (DAL) 23:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6588 Dallas (DAL) 23:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Miami 23:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5718 Phoenix (PHX) 23:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 186 Phoenix (PHX) 23:57 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1532 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:57 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3440 Denver (DEN) 23:58 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1316 Los Angeles 23:59 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1329 Atlanta 23:59 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1758 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

01:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 270°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

02:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 270°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

03:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 270°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27

04:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 214°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

05:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 214°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 25 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1940 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2180 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1289 Atlanta 05:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3559 Chicago (ORD) 05:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 538 Charlotte (CLT) 05:49 planerad

06:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 214°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1847 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1878 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3923 Miami (MIA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7270 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 446 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2532 Houston (HOU) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4542 Washington (DCA) 06:02 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1658 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2189 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3645 Newark (EWR) 06:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1499 Atlanta 06:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2020 Los Angeles (LAX) 06:38 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 54 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 625 Houston (IAH) 06:40 planerad

07:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2570 Atlanta 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3587 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3510 Denver (DEN) 07:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1474 Phoenix (PHX) 07:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2892 Atlanta 07:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1827 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1846 Charlotte (CLT) 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5991 Phoenix (PHX) 07:50 planerad

08:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Dallas (DAL) 08:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2441 Atlanta 08:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1563 Atlanta 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3459 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1159 Baltimore (BWI) 08:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 966 Atlanta 08:30 planerad

09:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 111°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 27 min.
United Airlines UA 477 Washington 09:00 planerad
United Airlines UA 82 New York 09:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1750 Charlotte (CLT) 09:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2308 Baltimore (BWI) 09:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 55 Nashville (BNA) 09:35 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 949 Tampa 09:37 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3853 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:50 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4311 Austin (AUS) 09:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 New York (LGA) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5751 Dallas 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 615 Dallas (DAL) 09:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2441 Atlanta 09:35 planerad

10:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1771 Atlanta 10:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4353 Philadelphia (PHL) 10:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3600 New York (LGA) 10:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 10:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5131 New York (LGA) 10:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3633 Detroit (DTW) 10:58 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Miami (MIA) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 16 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 56 Nashville (BNA) 10:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1750 Charlotte (CLT) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2308 Denver (DEN) 10:05 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4311 Pittsburgh (PIT) 10:21 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 818 Tampa 10:22 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4620 Newark (EWR) 10:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 5416 Atlanta 10:42 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1771 Atlanta 10:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4353 Philadelphia (PHL) 10:58 planerad

11:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3470 Detroit (DTW) 11:00 planerad
United Airlines UA 1062 Houston 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4013 Minneapolis (MSP) 11:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3743 Detroit (DTW) 11:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5329 Minneapolis (MSP) 11:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3951 Minneapolis (MSP) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4341 Miami (MIA) 11:11 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 11:19 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4218 Chicago (ORD) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 3 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Miami (MIA) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2602 Chicago (ORD) 11:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3600 New York (LGA) 11:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 11:06 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1590 Houston (IAH) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3457 Minneapolis (MSP) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4013 Minneapolis (MSP) 11:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3937 Minneapolis (MSP) 11:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4341 Miami (MIA) 11:41 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1824 Detroit (DTW) 11:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1401 Houston (IAH) 11:56 planerad

12:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 177°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5119 Charlotte (CLT) 12:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1104 Houston (HOU) 12:15 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 5216 Atlanta 12:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 12:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4218 Chicago (ORD) 12:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5119 Charlotte 12:45 planerad

13:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 211°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4201 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1104 Tampa (TPA) 13:00 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 9713 Newark (EWR) 13:40 planerad

14:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 211°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2108 Denver (DEN) 14:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3478 Denver (DEN) 14:21 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2603 Chicago 14:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 24 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4201 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta 14:44 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2108 Dallas (DAL) 14:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3627 Denver (DEN) 14:58 planerad

15:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 211°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3223 Detroit (DTW) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:13 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4131 Pittsburgh (PIT) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2580 Chicago (MDW) 15:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8178 Toronto 15:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1281 Atlanta 15:32 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7577 Toronto (YYZ) 15:34 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7271 Toronto (YYZ) 15:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4607 Philadelphia (PHL) 15:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 654 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4537 Philadelphia (PHL) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 29 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2604 Chicago (ORD) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:39 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:43 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4131 Austin (AUS) 15:45 planerad

16:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 11 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2376 Minneapolis (MSP) 16:32 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4617 Newark (EWR) 16:39 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 59 Nashville (BNA) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1562 Dallas (DAL) 16:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5224 Minneapolis (MSP) 16:53 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1752 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8549 Toronto 16:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 5212 Atlanta 16:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2028 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4607 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7272 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1281 Atlanta 16:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2580 Raleigh 16:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4537 Philadelphia (PHL) 16:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 654 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:28 planerad

17:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 New York 17:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2736 Charlotte (CLT) 17:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3460 New York (LGA) 17:05 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 9714 Newark (EWR) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington (DCA) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5310 Charlotte (CLT) 17:22 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3854 Chicago (ORD) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2376 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 60 Nashville (BNA) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1563 Houston (HOU) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5224 Minneapolis (MSP) 17:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 New York (LGA) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3453 New York (LGA) 17:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 17:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2410 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington (DCA) 17:57 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19