Memphis, Memphis (MEM / KMEM)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

01:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 36C, 36L, 36R

02:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 50°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 36C, 36L, 36R

03:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 36C, 36L, 36R

04:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 36C, 36L, 36R

05:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 4 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 36C, 36L, 36R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3559 Chicago (ORD) 05:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 538 Charlotte (CLT) 05:40 planerad

06:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 802 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4622 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1932 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1967 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1824 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 155 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1386 Los Angeles 06:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4542 Washington (DCA) 06:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3923 Miami (MIA) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Philadelphia (PHL) 06:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 55 Nashville (BNA) 06:25 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1589 Houston (IAH) 06:40 planerad

07:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2148 Orlando (SFB) 07:23 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1935 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5991 Phoenix (PHX) 07:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2047 Charlotte (CLT) 07:21 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 14 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:36 planerad

08:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6929 Dallas (DAL) 08:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1846 Atlanta 08:33 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1942 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2149 Orlando (SFB) 08:08 planerad
Southwest Airlines WN 1537 Orlando (MCO) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 826 Houston (HOU) 08:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2608 Chicago (ORD) 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4470 Denver (DEN) 08:45 planerad

09:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 37 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 54 Nashville (BNA) 09:20 planerad
Embraer RJ140 Qantas QF 3242 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:22 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1855 Atlanta 09:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 38 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6905 Dallas (DAL) 09:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 2811 Boone County Airport 09:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1846 Atlanta (ATL) 09:17 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 New York (LGA) 09:55 planerad

10:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 17 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2609 Chicago (ORD) 10:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2279 Baltimore (BWI) 10:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4014 Newark (EWR) 10:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4064 Chicago (ORD) 10:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 10:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5702 Washington (DCA) 10:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5571 Charlotte (CLT) 10:46 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3710 Minneapolis (MSP) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1855 Atlanta (ATL) 10:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2279 Denver (DEN) 10:45 planerad

11:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 97°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4028 Miami (MIA) 11:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1586 Houston (IAH) 11:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3845 Detroit (DTW) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2238 Orlando (MCO) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 11:42 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4784 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:46 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 11:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5702 Washington (DCA) 11:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4064 Chicago (ORD) 11:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5571 Charlotte (CLT) 11:16 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2602 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1590 Houston (IAH) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3459 Minneapolis (MSP) 11:34 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4007 Newark (EWR) 11:47 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1658 Detroit (DTW) 11:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4028 Miami (MIA) 11:57 planerad

12:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Washington (DCA) 12:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2035 Charlotte (CLT) 12:16 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1640 Houston (HOU) 12:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2238 Baltimore (BWI) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 12:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Washington (DCA) 12:53 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 759 Charlotte (CLT) 12:57 planerad

13:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 32 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3452 New York (LGA) 13:10 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4492 Denver (DEN) 13:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1642 Dallas (DAL) 13:20 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2604 Chicago (ORD) 13:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5227 New York (LGA) 13:57 planerad

14:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 118°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1836 Atlanta 14:03 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4016 Houston (IAH) 14:03 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Dallas (DAL) 14:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1704 Fort Lauderdale (FLL) 14:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 14:57 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2603 Chicago (ORD) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1836 Atlanta 14:47 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:56 planerad

15:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 12 min.
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3223 Detroit (DTW) 15:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1727 Charlotte (CLT) 15:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7271 Toronto (YYZ) 15:46 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1583 Houston (IAH) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6544 Houston (IAH) 15:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4090 Houston (IAH) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Tampa (TPA) 15:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:27 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1705 Fort Lauderdale (FLL) 15:34 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4517 Denver (DEN) 15:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:38 planerad

16:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1887 Atlanta 16:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 158 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Embraer 175 Air France AF 3522 Minneapolis (MSP) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 19 min.
Bombardier CRJ700 Air France AF 2091 Detroit (DTW) 16:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7272 Toronto (YYZ) 16:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 654 Charlotte (CLT) 16:21 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 774 Houston (IAH) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 158 Houston (HOU) 16:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1887 Atlanta 16:48 planerad

17:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 133°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A319 Frontier Airlines F9 730 Denver (DEN) 17:06 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4617 Newark (EWR) 17:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1898 Atlanta 17:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5699 Washington (DCA) 17:16 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 2814 Boone County Airport 17:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1697 Charlotte (CLT) 17:39 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2605 Chicago (ORD) 17:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1975 Denver (DEN) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2380 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3577 Minneapolis (MSP) 17:25 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4618 Newark (EWR) 17:45 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 731 Denver (DEN) 17:56 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1898 Atlanta 17:57 planerad

18:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ900 Qantas QF 3301 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 646 Houston (IAH) 18:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1867 Atlanta 18:26 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5699 Washington (DCA) 18:18 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2606 Chicago (ORD) 18:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1975 Chicago (MDW) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5736 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:43 planerad

19:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6906 Dallas (DAL) 19:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1964 Charlotte (CLT) 19:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1746 Houston (IAH) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1867 Atlanta 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6908 Dallas (DAL) 19:40 planerad

20:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1941 Minneapolis (MSP) 20:16 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3473 New York (LGA) 20:17 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2269 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1873 Atlanta 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 Houston (HOU) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 Qantas QF 3222 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:42 planerad

21:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 15 min.
Southwest Airlines WN 2264 Tampa (TPA) 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5233 New York (LGA) 21:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4567 Denver (DEN) 21:23 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1585 Houston (IAH) 21:38 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2607 Chicago (ORD) 21:42 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2088 Detroit (DTW) 21:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4422 Washington (DCA) 21:47 planerad

22:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1970 Atlanta 22:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3945 Chicago (ORD) 22:44 planerad

23:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 142°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 24 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4619 Newark (EWR) 23:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 801 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4354 Philadelphia (PHL) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 230 Chicago (MDW) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 982 Los Angeles (LAX) 23:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3807 Miami (MIA) 23:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1958 Atlanta 23:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5718 Phoenix (PHX) 23:57 planerad

00:00 22.01.2019

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

Andra datum

January, 2019