Memphis, Memphis (MEM / KMEM)

Planespotter’s tidtabell

08:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1962 Atlanta 08:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 2834 Boone County Airport 08:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1750 Charlotte (CLT) 08:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3896 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1942 Atlanta 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 554 Dallas (DAL) 08:20 planerad

09:00 23.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 80°   Moln/himmel few börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 22 - 38 min.
United Airlines UA 478 Washington 09:00 planerad
United Airlines UA 80 New York 09:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3853 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1123 Orlando (MCO) 09:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1006 Baltimore (BWI) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5532 Orlando (MCO) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 36 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1750 Charlotte (CLT) 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 2811 Boone County Airport 09:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1962 Atlanta 09:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 New York (LGA) 09:51 planerad

10:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 10 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2609 Chicago 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2974 Tampa (TPA) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 10:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3067 Chicago (ORD) 10:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1855 Atlanta 10:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 635 Chicago (MDW) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5571 Charlotte (CLT) 10:39 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1006 Denver (DEN) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5532 Denver (DEN) 10:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1122 Orlando (MCO) 10:28 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2602 Chicago (ORD) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2974 Dallas (DAL) 10:55 planerad

11:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 17 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1060 Houston (IAH) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3588 Minneapolis (MSP) 11:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2284 Orlando (MCO) 11:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6223 Detroit (DTW) 11:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 11:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4028 Miami (MIA) 11:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6039 New York (LGA) 11:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1184 Dallas (DAL) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5875 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:47 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 27 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3208 Chicago (ORD) 11:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 11:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3537 Chicago (MDW) 11:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5571 Charlotte (CLT) 11:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1855 Atlanta 11:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3588 Minneapolis (MSP) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2284 Baltimore (BWI) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6223 Detroit (DTW) 11:55 planerad

12:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4483 Washington (DCA) 12:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2084 Charlotte (CLT) 12:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 139 Houston (HOU) 12:20 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4028 Miami (MIA) 12:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1828 Atlanta 12:07 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5890 Orlando (MCO) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5875 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1184 Baltimore (BWI) 12:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2084 Charlotte (CLT) 12:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4483 Washington (DCA) 12:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 139 Tampa (TPA) 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 110°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3799 Denver (DEN) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2485 Denver (DEN) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 13:45 planerad

14:00 23.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1836 Atlanta 14:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3480 Denver (DEN) 14:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2028 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1342 Dallas (DAL) 14:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 14:36 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3799 Tampa (TPA) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2485 Dallas (DAL) 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1836 Atlanta 14:50 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2604 Chicago (ORD) 14:50 planerad

15:00 23.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3223 Detroit (DTW) 15:08 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:12 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 396 Atlanta 15:21 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3488 Chicago (ORD) 15:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5482 Charlotte 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3205 Baltimore (BWI) 15:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8178 Toronto 15:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 403 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 17 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3698 Houston (IAH) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1342 Orlando (MCO) 15:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2028 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:42 planerad

16:00 23.03.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 225 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:04 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3778 New York (LGA) 16:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4575 Washington (DCA) 16:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3577 Minneapolis (MSP) 16:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1898 Atlanta 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5374 Washington (DCA) 16:48 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3622 Newark (EWR) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 396 Atlanta 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5482 Charlotte (CLT) 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6254 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8549 Toronto 16:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3495 Denver (DEN) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3205 Orlando (MCO) 16:25 planerad

17:00 23.03.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 26 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5890 Orlando (MCO) 17:04 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 2814 Boone County Airport 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2605 Chicago 17:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5308 Charlotte (CLT) 17:42 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1867 Atlanta 17:53 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 242 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:53 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 225 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:13 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3852 Dallas 17:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3577 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2295 Houston (HOU) 17:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1898 Atlanta 17:30 planerad

18:00 23.03.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5559 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4234 Dallas (DAL) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 555 Dallas (DAL) 18:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 730 Denver (DEN) 18:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 399 Atlanta 18:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5310 Charlotte (CLT) 18:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5539 Washington (DCA) 18:12 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2606 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5559 Chicago (MDW) 18:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1867 Atlanta 18:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2551 Dallas (DAL) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5627 Las Vegas 18:55 planerad

19:00 23.03.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3001 Tampa (TPA) 19:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 242 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:18 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 731 Denver (DEN) 19:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 399 Atlanta 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3001 Chicago (MDW) 19:45 planerad

20:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 24 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3473 New York (LGA) 20:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3867 Minneapolis (MSP) 20:13 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2269 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1641 Charlotte (CLT) 20:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2970 Houston (HOU) 20:45 planerad

21:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 514 Atlanta 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 371 Chicago (MDW) 21:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4219 New York (LGA) 21:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3788 Chicago (MDW) 21:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4422 Washington (DCA) 21:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 470 Houston (HOU) 21:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2125 Houston (IAH) 21:38 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2607 Chicago 21:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2280 Detroit (DTW) 21:48 planerad

22:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 124°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1970 Atlanta 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6851 Orlando (MCO) 22:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2047 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3136 Chicago (ORD) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Delta Air Lines DL 7211 Atlanta 22:00 planerad

23:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4357 Philadelphia (PHL) 23:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4410 Miami (MIA) 23:34 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1704 Los Angeles (LAX) 23:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 Orlando (MCO) 23:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5718 Phoenix (PHX) 23:52 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1958 Atlanta 23:55 planerad

00:00 24.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

01:00 24.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

02:00 24.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

03:00 24.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

04:00 24.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 125°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

05:00 24.03.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Miami (MIA) 05:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6 Houston (HOU) 05:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3077 Chicago (ORD) 05:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4011 Chicago (MDW) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3252 Orlando (MCO) 05:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3727 Chicago (ORD) 05:45 planerad

06:00 24.03.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 17 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2175 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4210 New York (LGA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6344 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2049 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Philadelphia (PHL) 06:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3260 Tampa (TPA) 06:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 625 Houston (IAH) 06:40 planerad

07:00 24.03.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 810 Tampa 07:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2495 Dallas (DAL) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 16 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1935 Atlanta 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 27 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5991 Phoenix (PHX) 07:27 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 14 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:43 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 811 Tampa 07:59 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21