Memphis, Memphis (MEM / KMEM)

Planespotter’s tidtabell

10:00 25.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 820 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1719 Charlotte (CLT) 10:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Washington (DCA) 10:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1326 Baltimore (BWI) 10:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 10:41 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5111 Washington (DCA) 10:43 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1197 Atlanta 10:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 31 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 67 Boone County Airport 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5556 Denver (DEN) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2703 Denver (DEN) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Washington (DCA) 10:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1719 Charlotte (CLT) 10:55 planerad

11:00 25.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 820 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4156 Miami (MIA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 469 Dallas (DAL) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6213 Detroit (DTW) 11:38 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3042 Chicago (ORD) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5111 Washington (DCA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1326 Orlando (MCO) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 11:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4156 Miami (MIA) 11:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1197 Atlanta (ATL) 11:55 planerad

12:00 25.01.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5246 Tampa (TPA) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5262 Charlotte (CLT) 12:16 planerad
Airbus A319 American AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Houston (HOU) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta (ATL) 12:43 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 469 Baltimore (BWI) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6213 Detroit (DTW) 12:14 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3042 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5262 Charlotte (CLT) 12:46 planerad

13:00 25.01.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 78 El Dorado 13:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 57 Nashville (BNA) 13:05 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 66 Boone County Airport 13:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3824 Detroit (DTW) 13:40 planerad
Boeing 737-800 American AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:50 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5782 Phoenix (PHX) 13:55 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 242 Phoenix (PHX) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Tampa (TPA) 13:00 planerad
Airbus A319 American AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5248 Tampa (TPA) 13:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta (ATL) 13:30 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 58 Nashville (BNA) 13:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 79 El Dorado 13:50 planerad

14:00 25.01.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 43 Denver (DEN) 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4754 New York (LGA) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 25 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 67 Boone County Airport 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5782 Phoenix (PHX) 14:25 planerad
Boeing 737-800 American AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:35 planerad
Airbus A320 American AA 242 Phoenix (PHX) 14:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 43 Dallas (DAL) 14:50 planerad

15:00 25.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 27 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3319 Chicago 15:10 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3044 Chicago (ORD) 15:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8387 Toronto (YYZ) 15:46 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5205 Charlotte (CLT) 15:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 989 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Embraer RJ145 American AA 3319 Chicago (ORD) 15:35 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3044 Chicago (ORD) 15:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4659 New York (LGA) 15:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3719 Detroit (DTW) 15:59 planerad

16:00 25.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 3530 Denver (DEN) 16:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 59 Nashville (BNA) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8386 Toronto (YYZ) 16:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5205 Charlotte (CLT) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 989 Houston (HOU) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3530 Chicago (MDW) 16:55 planerad

17:00 25.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 697 Atlanta 17:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1408 Tampa (TPA) 17:15 planerad
Boeing 737-800 American AA 1641 Charlotte (CLT) 17:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington 17:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2869 Washington (DCA) 17:34 planerad

18:00 25.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 26 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1282 Orlando (MCO) 18:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2067 Atlanta (ATL) 18:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4798 Chicago (MDW) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 24 - 42 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2875 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington (DCA) 18:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1408 Chicago (MDW) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1063 Charlotte (CLT) 18:52 planerad

19:00 25.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer RJ140 American AA 3473 New York (LGA) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5606 Dallas (DAL) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2474 Orlando (MCO) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5056 Charlotte (CLT) 19:25 planerad

20:00 25.01.2020

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 230°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1920 Houston (HOU) 20:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 2079 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:07 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3602 Minneapolis (MSP) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5772 Houston (HOU) 20:45 planerad

21:00 25.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 19 min.
Airbus A320 American Airlines AA 852 Charlotte (CLT) 21:19 planerad
Boeing 737-900 United UA 2125 Houston (IAH) 21:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4089 Detroit (DTW) 21:45 planerad

22:00 25.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 25 min.
Boeing 737-800 American AA 1758 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2496 Washington (DCA) 22:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 52 Dallas (DAL) 22:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 926 Atlanta 22:34 planerad
Embraer 175 American AA 4270 Philadelphia (PHL) 22:59 planerad

23:00 25.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 18 min.
Embraer 175 American AA 4341 Miami (MIA) 23:40 planerad
Airbus A319 American AA 2916 Phoenix (PHX) 23:58 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 953 Atlanta (ATL) 23:59 planerad

00:00 26.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

01:00 26.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

02:00 26.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 195°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

03:00 26.01.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

04:00 26.01.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

05:00 26.01.2020

+5°C   Vindar: 3 m/s @ 218°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R, 27

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5050 Charlotte (CLT) 05:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1499 Atlanta (ATL) 05:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5716 Houston (HOU) 05:55 planerad

06:00 26.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 24 min.
Boeing 737-800 American AA 1940 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4356 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 380 Chicago (MDW) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4275 Miami (MIA) 06:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2759 Washington (DCA) 06:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3878 Detroit (DTW) 06:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4478 Orlando (MCO) 06:40 planerad

07:00 26.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 11 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2892 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1386 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Airbus A320 American AA 1846 Charlotte (CLT) 07:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 986 Phoenix (PHX) 07:23 planerad
Boeing 737-800 American AA 1827 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4096 Minneapolis (MSP) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5415 Houston (HOU) 07:50 planerad

08:00 26.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 190°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1757 Charlotte (CLT) 08:18 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 966 Atlanta (ATL) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5386 Tampa (TPA) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5507 Dallas (DAL) 08:50 planerad

09:00 26.01.2020

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5556 Chicago (MDW) 09:30 planerad
Airbus A321 Frontier F9 730 Denver (DEN) 09:37 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1685 Atlanta 09:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1673 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1414 Houston (IAH) 09:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1757 Charlotte (CLT) 09:08 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 New York (LGA) 09:29 planerad

Andra datum

July, 2019

08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29