Memphis, Memphis (MEM / KMEM)

Planespotter’s tidtabell

05:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 538 Charlotte (CLT) 05:16 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1289 Atlanta (ATL) 05:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3559 Chicago (ORD) 05:35 planerad

06:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2444 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5379 New York (LGA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1940 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2560 Washington (DCA) 06:01 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1137 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2159 Detroit (DTW) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4471 Miami (MIA) 06:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1499 Atlanta (ATL) 06:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 54 Nashville (BNA) 06:40 planerad

07:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 29 min.
Airbus A320 United Airlines UA 625 Houston (IAH) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1846 Charlotte (CLT) 07:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1474 Phoenix (PHX) 07:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1827 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:45 planerad

08:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 35 min.
Air Canada AC 1534 Montreal 08:00 planerad
Air Canada AC 1636 Toronto 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2441 Atlanta 08:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5751 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 966 Atlanta (ATL) 08:12 planerad

09:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 173°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 35 min.
United Airlines UA 82 New York 09:00 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 55 Nashville (BNA) 09:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3853 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1771 Atlanta 09:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5751 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2441 Atlanta (ATL) 09:20 planerad

10:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 130°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 27 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 38 Chicago 10:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 10:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3484 Detroit (DTW) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 39 min.
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 56 Nashville (BNA) 10:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 New York (LGA) 10:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1771 Atlanta (ATL) 10:43 planerad

11:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 130°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Miami (MIA) 11:02 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 730 Denver (DEN) 11:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2966 Minneapolis (MSP) 11:08 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 11:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4218 Chicago (ORD) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4646 Philadelphia (PHL) 11:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 228 Chicago (ORD) 11:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4170 Miami (MIA) 11:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3320 New York (LGA) 11:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2966 Minneapolis (MSP) 11:48 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 731 Denver (DEN) 11:54 planerad

12:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 130°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 13 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2233 Orlando (SFB) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5229 Charlotte (CLT) 12:13 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 302 Los Angeles (LAX) 12:14 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4218 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 920 Atlanta 12:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 681 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5229 Charlotte (CLT) 12:44 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 319 Los Angeles (LAX) 12:54 planerad

13:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 161°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2368 Orlando (SFB) 13:09 planerad

14:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 161°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta 14:08 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 937 Tampa 14:08 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2497 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5782 Phoenix (PHX) 14:44 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2451 Atlanta (ATL) 14:52 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 922 Tampa 14:53 planerad

15:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 161°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:02 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 442 Detroit (DTW) 15:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 654 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7201 Toronto (YYZ) 15:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3757 Chicago (ORD) 15:34 planerad

16:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 23 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1281 Atlanta 16:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 750 Houston (IAH) 16:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3647 Minneapolis (MSP) 16:27 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 59 Nashville (BNA) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 32 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 442 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7202 Toronto (YYZ) 16:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2028 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:18 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1281 Atlanta (ATL) 16:50 planerad

17:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 New York (LGA) 17:07 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 17:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1372 Charlotte (CLT) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington (DCA) 17:21 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 37 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1134 Houston (IAH) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3647 Minneapolis (MSP) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 New York (LGA) 17:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Washington (DCA) 17:57 planerad

18:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 22 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1996 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 457 Houston (IAH) 18:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4117 Chicago (ORD) 18:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2067 Atlanta 18:37 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 40 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2410 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:08 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2324 Charlotte (CLT) 18:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1409 Houston (IAH) 18:59 planerad

19:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3473 New York (LGA) 19:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2079 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4117 Chicago (ORD) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2067 Atlanta (ATL) 19:21 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3852 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:45 planerad

20:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 44 Las Vegas (LAS) 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3359 New York (LGA) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 81 New York 20:00 planerad

21:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 18 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1272 Detroit (DTW) 21:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1422 Atlanta 21:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2496 Washington (DCA) 21:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1193 Chicago (ORD) 21:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 45 Las Vegas (LAS) 21:10 planerad

22:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 44 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3945 Chicago (ORD) 22:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 409 Philadelphia (PHL) 22:47 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2883 Minneapolis (MSP) 22:55 planerad

23:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 953 Atlanta 23:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1758 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:08 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1964 Charlotte (CLT) 23:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2125 Houston (IAH) 23:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4468 Miami (MIA) 23:28 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1316 Los Angeles (LAX) 23:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 186 Phoenix (PHX) 23:59 planerad

00:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 130°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1329 Atlanta 00:07 planerad

01:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

02:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

03:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 158°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18C, 18L, 18R

04:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 18C, 18L, 18R

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31