Orlando, Orlando (MCO / KMCO)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 976 Lima (LIM) 17:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 380 Newark (EWR) 17:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 16 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1774 Minneapolis (MSP) 17:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 119 Albany 17:33 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 892 San Juan (SJU) 17:34 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 7846 São Paulo (GRU) 17:35 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 187 Baltimore (BWI) 17:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 495 White Plains 17:37 planerad
American Airlines AA 1116 Miami (MIA) 17:37 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 622 Chicago (ORD) 17:47 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 760 San Diego (SAN) 17:50 planerad
United Airlines UA 1644 Houston (IAH) 17:52 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1794 Los Angeles (LAX) 17:57 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 730 Newark (EWR) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A321 American Airlines AA 682 Phoenix (PHX) 17:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1694 White Plains 17:14 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 677 Charlotte (CLT) 17:18 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2473 Lima (LIM) 17:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 392 Indianapolis (IND) 17:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1192 Raleigh/Durham (RDU) 17:20 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 981 Mexico City (MEX) 17:21 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 964 Newark (EWR) 17:25 planerad
ATR 42-300 Silver Airways 3M 120 Huntsville (HSV) 17:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1164 Philadelphia (PHL) 17:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2052 Boston (BOS) 17:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1818 New York (LGA) 17:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1223 Atlanta 17:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1933 San Juan (SJU) 17:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 7147 Tocumen (PTY) 17:36 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 849 Washington (DCA) 17:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Miami (MIA) 17:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1198 New York (LGA) 17:45 planerad
WestJet WS 1417 Calgary (YYC) 17:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 380 San Francisco (SFO) 17:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2378 Newark (EWR) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 19 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2338 Detroit (DTW) 18:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 682 Denver (DEN) 18:03 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1183 New York (JFK) 18:05 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 951 Boston (BOS) 18:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1939 Charlotte (CLT) 18:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2323 Washington (DCA) 18:11 planerad
Airbus A330-200 United Airlines UA 7376 Sao Paulo 18:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1956 Philadelphia (PHL) 18:21 planerad
Boeing 737-900 N68452 United Airlines UA 261 Los Angeles (LAX) 18:26 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 581 Philadelphia (PHL) 18:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1194 Miami (MIA) 18:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1134 San Juan (SJU) 18:46 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 277 H.S.Truman 18:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2704 New York (JFK) 18:54 planerad
Boeing 747-400 United Airlines UA 9065 Frankfurt am Main 18:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 924 San Jose 18:57 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2411 Chicago (ORD) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 8 - 23 min.
American Airlines AA 1116 Miami 18:00 planerad
United Airlines UA 1059 Houston 18:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 801 Salt Lake City (SLC) 18:23 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1774 Minneapolis (MSP) 18:31 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 423 San Salvador 18:39 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 892 Detroit (DTW) 18:39 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 19 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 407 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2009 Washington (IAD) 18:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 824 Washington (DCA) 18:46 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1247 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 685 Denver (DEN) 18:55 planerad
United Airlines UA 991 Houston (IAH) 18:55 planerad

19:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 5 m/s @ 30°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1848 Montego Bay (MBJ) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 345 Minneapolis (MSP) 19:01 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Kansas City (MCI) 19:05 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 3661 Raleigh/Durham (RDU) 19:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 899 Detroit (DTW) 19:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1086 Washington (IAD) 19:17 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2537 Hartford (BDL) 19:18 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1984 Phoenix (PHX) 19:18 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Cleveland (CLE) 19:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1887 Worcester 19:27 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1674 Toronto (YYZ) 19:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 964 Port-au-Prince 19:28 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 830 Houston (IAH) 19:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 299 New York (LGA) 19:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1611 Minneapolis (MSP) 19:31 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1215 Syracuse (SYR) 19:35 planerad
Airbus A330-300 HB-JHQ Edelweiss Air WK 8 Zurich (ZRH) 19:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2754 Atlanta 19:37 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1071 Detroit (DTW) 19:37 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1707 Houston (IAH) 19:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1914 Cancún (CUN) 19:38 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 883 New York (JFK) 19:47 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 227 Newark (EWR) 19:54 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 85 Buffalo (BUF) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1939 Charlotte (CLT) 19:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1184 New York (JFK) 19:07 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1152 Boston (BOS) 19:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 698 New York (LGA) 19:17 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 422 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1938 Detroit (DTW) 19:22 planerad
Boeing 767-300 American Airlines AA 7847 São Paulo (GRU) 19:25 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 234 Los Angeles (LAX) 19:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1194 Miami (MIA) 19:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2525 Philadelphia (PHL) 19:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1210 New York (LGA) 19:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Las Vegas 19:55 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 346 Minneapolis (MSP) 19:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1783 Bogota (BOG) 19:56 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1921 Bogota (BOG) 19:59 planerad

20:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1041 Buffalo (BUF) 20:00 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1346 Winnipeg (YWG) 20:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 618 New Orleans (MSY) 20:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Washington (IAD) 20:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1842 Charlotte (CLT) 20:13 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 445 Newburgh 20:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2236 Detroit (DTW) 20:22 planerad
Boeing 787-9 G-CKWA Norwegian Air UK DI 7057 London (LGW) 20:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 904 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:25 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 411 Amsterdam 20:37 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1119 Harrisburg 20:37 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 303 Atlantic City 20:37 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1636 Montréal (YUL) 20:38 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 283 New York (JFK) 20:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 117 Detroit (DTW) 20:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1075 Providence 20:47 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1173 Philadelphia (PHL) 20:47 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1919 Philadelphia (PHL) 20:48 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 309 Philadelphia (PHL) 20:53 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1063 Cincinnati (CVG) 20:58 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2791 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1049 Santo Domingo (SDQ) 20:00 planerad
United Airlines UA 464 Washington 20:00 planerad
United Airlines UA 79 New York 20:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1211 St Louis (STL) 20:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 878 Latrobe 20:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2828 Newark (EWR) 20:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 150 Newark (EWR) 20:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Syracuse (SYR) 20:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1050 Charlotte (CLT) 20:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1151 Ontario (ONT) 20:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1984 Phoenix (PHX) 20:27 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 715 Houston (IAH) 20:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1433 San Juan (SJU) 20:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1651 Salt Lake City (SLC) 20:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1155 Chicago (ORD) 20:37 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 410 Amsterdam 20:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Hartford (BDL) 20:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1294 White Plains 20:49 planerad
Airbus A330-200 United Airlines UA 7377 Sao Paulo 20:50 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1190 New York (JFK) 20:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 386 Akron 20:50 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1637 Montréal (YUL) 20:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 279 Newark (EWR) 20:59 planerad

21:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 20 min.
Airbus A330 United Airlines UA 7635 Dublin (DUB) 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 543 Denver (DEN) 21:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1451 Boston (BOS) 21:03 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1023 Washington (DCA) 21:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Richmond (RIC) 21:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Hartford (BDL) 21:26 planerad
United Airlines UA 1513 Houston (IAH) 21:27 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1083 Huntsville (HSV) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 353 Minneapolis (MSP) 21:36 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 689 Reykjavík (KEF) 21:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2227 Newark (EWR) 21:42 planerad
Boeing 737-900 N24224 United Airlines UA 292 San Francisco (SFO) 21:52 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1417 Newark (EWR) 21:58 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2173 Chicago (ORD) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 747-400 United Airlines UA 9054 Frankfurt am Main 21:15 planerad
Airbus A320 Azul AD 7420 Providence 21:18 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines Brasil JJ 4247 Toronto (YYZ) 21:25 planerad
Airbus A330-300 Edelweiss Air WK 9 Zurich (ZRH) 21:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1672 Columbus (CMH) 21:27 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2236 Detroit (DTW) 21:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 625 Baltimore (BWI) 21:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 754 Philadelphia (PHL) 21:30 planerad
United Airlines UA 568 Tampa 21:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 476 Providence 21:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2417 Austin (AUS) 21:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 629 Aguadilla 21:40 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 304 Atlantic City 21:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1851 Denver (DEN) 21:43 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 104 San Juan (SJU) 21:50 planerad

22:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 43°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2672 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 387 Akron 22:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 929 Chicago (ORD) 22:15 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1095 Islip 22:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 251 Cleveland (CLE) 22:25 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8311 Minneapolis (MSP) 22:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2824 Mexico City (MEX) 22:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2727 Miami (MIA) 22:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 417 Phoenix (PHX) 22:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 738 Denver (DEN) 22:52 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1010 Salt Lake City (SLC) 22:53 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 959 Hartford (BDL) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 667 Ponce 22:08 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1677 Toronto (YYZ) 22:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 784 New York 22:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 428 Newark (EWR) 22:27 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 7634 Dublin (DUB) 22:50 planerad

23:00 19.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2279 Los Angeles (LAX) 23:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7102 Tocumen (PTY) 23:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 676 Fort Lauderdale (FLL) 23:06 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1951 Boston (BOS) 23:11 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1858 Cartagena 23:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 239 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2103 Houston (IAH) 23:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2529 Chicago (ORD) 23:20 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8229 Detroit (DTW) 23:23 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1638 Montréal (YUL) 23:23 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 423 Boston (BOS) 23:28 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1673 Philadelphia (PHL) 23:33 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1676 Toronto (YYZ) 23:38 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 1159 Newark (EWR) 23:39 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1486 Salt Lake City (SLC) 23:41 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1136 Minneapolis (MSP) 23:53 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 614 Baltimore (BWI) 23:56 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2092 Charlotte (CLT) 23:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 811 San Juan (SJU) 23:05 planerad
Delta Air Lines DL 6946 Brasília (BSB) 23:30 planerad

00:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 16 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2989 New York (JFK) 00:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1234 San Juan (SJU) 00:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1336 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:14 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 689 Washington (IAD) 00:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1149 Newark (EWR) 00:31 planerad

01:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 29°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2152 Chicago (ORD) 01:17 planerad

02:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

03:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

04:00 20.03.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 16°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 630 Aguadilla 04:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 802 Salt Lake City (SLC) 04:34 planerad

05:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 14 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 726 Las Vegas (LAS) 05:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 668 Ponce 05:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1102 Las Vegas (LAS) 05:29 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 10 Seattle (SEA) 05:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 884 San Juan (SJU) 05:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2090 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1165 Atlanta 05:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2677 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:39 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1705 Santo Domingo (SDQ) 05:55 planerad

06:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 26 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1495 Salt Lake City (SLC) 06:04 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 680 Denver (DEN) 06:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 105 San Juan (SJU) 06:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2410 Los Angeles 06:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1434 San Juan (SJU) 06:52 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1352 Boston (BOS) 06:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1727 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1832 Philadelphia (PHL) 06:02 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 910 Chicago (ORD) 06:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 990 New York (JFK) 06:14 planerad
American Airlines AA 2390 Miami (MIA) 06:14 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1162 Philadelphia (PHL) 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 248 New York (JFK) 06:21 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 1130 Newark (EWR) 06:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 759 San Francisco (SFO) 06:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1823 Los Angeles (LAX) 06:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2369 Denver (DEN) 06:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1896 Charlotte (CLT) 06:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2841 Washington (DCA) 06:48 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2411 Denver (DEN) 06:50 planerad

07:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 22 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2237 San Francisco (SFO) 07:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2840 Washington (DCA) 07:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1152 Ontario (ONT) 07:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1150 Ontario (ONT) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 767-300 Air Canada AC 1671 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2864 Cincinnati (CVG) 07:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1135 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 432 Boston (BOS) 07:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 550 Hartford (BDL) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2142 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 861 San Salvador 07:02 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 252 Cleveland (CLE) 07:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1881 Philadelphia (PHL) 07:06 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 9 Seattle (SEA) 07:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 336 Detroit (DTW) 07:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 675 Fort Lauderdale (FLL) 07:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1094 Islip 07:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1768 Houston (IAH) 07:22 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 621 New Orleans (MSY) 07:25 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1639 Montréal (YUL) 07:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1192 Raleigh/Durham (RDU) 07:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 503 Havana (HAV) 07:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1024 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:41 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2028 Newark (EWR) 07:43 planerad
Airbus A321 WestJet WS 6669 New York (LGA) 07:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2387 Los Angeles (LAX) 07:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 470 San Francisco (SFO) 07:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 681 Denver (DEN) 07:59 planerad

08:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2657 Miami (MIA) 08:06 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1051 Charlotte (CLT) 08:20 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 311 Atlantic City 08:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2603 Miami (MIA) 08:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 753 Philadelphia (PHL) 08:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 27 Newark (EWR) 08:46 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 803 Philadelphia 08:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1673 Columbus (CMH) 08:52 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 317 Indianapolis (IND) 08:52 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 16 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 52 Boston (BOS) 08:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7149 Tocumen (PTY) 08:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1062 Cincinnati (CVG) 08:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 800 Philadelphia 08:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1649 Newark (EWR) 08:00 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8302 Minneapolis (MSP) 08:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 461 Charlotte (CLT) 08:10 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1127 Milwaukee (MKE) 08:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 241 Nassau (NAS) 08:17 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1525 Mexico City (MEX) 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2032 Newark (EWR) 08:21 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1123 Memphis (MEM) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 354 Minneapolis (MSP) 08:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1011 Atlanta 08:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 735 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 970 Richmond (RIC) 08:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1695 San Jose 08:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2673 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:56 planerad

09:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 9 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2114 Charlotte (CLT) 09:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 475 Providence 09:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Miami 09:03 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1784 Newark (EWR) 09:04 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1670 Toronto (YYZ) 09:08 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2851 Cincinnati (CVG) 09:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1895 White Plains 09:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2645 New York (LGA) 09:22 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 30 Toronto (YYZ) 09:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 51 Boston (BOS) 09:26 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 863 Latrobe 09:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2113 Philadelphia (PHL) 09:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Hartford (BDL) 09:37 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 933 Detroit (DTW) 09:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1042 Santo Domingo (SDQ) 09:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 654 Chicago (ORD) 09:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1099 New York (LGA) 09:54 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 810 Toronto 09:55 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 431 Washington (DCA) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A330-200 American Airlines AA 1899 Philadelphia (PHL) 09:11 planerad
United Airlines UA 2399 Houston (IAH) 09:12 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1043 Cleveland (CLE) 09:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Washington (IAD) 09:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 160 Aguadilla 09:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1150 Atlanta 09:31 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 138 Atlantic City 09:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2458 Miami (MIA) 09:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1019 Austin (AUS) 09:37 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1107 Lafayette (LFT) 09:37 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 358 Philadelphia (PHL) 09:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 722 Pittsburgh (PIT) 09:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1033 San Juan (SJU) 09:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Kansas City (MCI) 09:53 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 272 Chicago (ORD) 09:55 planerad

10:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 359°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 10 min.
United Airlines UA 78 New York 10:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2416 Austin (AUS) 10:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2883 New York (JFK) 10:11 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1098 Newark (EWR) 10:12 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 139 New York 10:22 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2378 Atlanta 10:26 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1210 St Louis (STL) 10:29 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1226 Toronto (YYZ) 10:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Syracuse (SYR) 10:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 379 Washington (IAD) 10:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 721 Pittsburgh (PIT) 10:31 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 260 Miami (MIA) 10:33 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1171 Philadelphia (PHL) 10:39 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1262 Ottawa (YOW) 10:40 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 219 Dubai (DXB) 10:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2489 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 535 Cleveland (CLE) 10:50 planerad
United Airlines UA 686 Houston (IAH) 10:50 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 832 Houston (IAH) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 7 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 252 Boston (BOS) 10:05 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2374 Newark (EWR) 10:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 208 Miami (MIA) 10:07 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2114 Charlotte (CLT) 10:14 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1721 Montego Bay (MBJ) 10:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 405 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:19 planerad
Boeing 737-800 Sunwing WG 31 Toronto (YYZ) 10:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 490 New York (JFK) 10:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1494 White Plains 10:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 934 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1995 Phoenix (PHX) 10:34 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1673 Toronto (YYZ) 10:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 28 Newark (EWR) 10:39 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 431 Washington (DCA) 10:44 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 426 Baltimore (BWI) 10:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1937 Chicago (ORD) 10:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Hartford (BDL) 10:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 120 Albany 10:59 planerad

11:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 3°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 7 min.
ATR 42-300 Silver Airways 3M 121 Huntsville (HSV) 11:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1223 Washington (DCA) 11:12 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1849 Charlotte (CLT) 11:12 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1672 Toronto (YYZ) 11:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1235 Washington (IAD) 11:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1784 Bogota (BOG) 11:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1102 Newark (EWR) 11:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 135 Minneapolis (MSP) 11:21 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2707 Boston (BOS) 11:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 840 Atlanta 11:27 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 902 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:31 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1004 Havana (HAV) 11:38 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 801 Detroit (DTW) 11:44 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1240 Toronto (YYZ) 11:51 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2079 Cleveland (CLE) 11:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1235 Asheville (AVL) 11:59 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1993 Philadelphia (PHL) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 5 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2884 New York (JFK) 11:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 446 Newark (EWR) 11:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7117 Tocumen (PTY) 11:11 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 711 Toronto 11:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 534 Cleveland (CLE) 11:18 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1034 Burlington 11:19 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1045 Halifax (YHZ) 11:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2202 Los Angeles (LAX) 11:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 923 San Jose 11:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1739 Cleveland (CLE) 11:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 260 Miami (MIA) 11:32 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 1263 Ottawa (YOW) 11:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 490 Greensboro (GSO) 11:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 227 Los Angeles (LAX) 11:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2489 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:43 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2224 Washington (DCA) 11:47 planerad
United Airlines UA 1788 Houston (IAH) 11:50 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 186 Baltimore (BWI) 11:53 planerad

12:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 3°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 251 Boston (BOS) 12:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7148 Tocumen (PTY) 12:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1922 Bogota (BOG) 12:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 676 Denver (DEN) 12:08 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 240 Nassau (NAS) 12:11 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 237 Nassau (NAS) 12:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 289 New York (JFK) 12:16 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 341 Minneapolis (MSP) 12:16 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1080 Atlanta 12:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1121 Chicago (ORD) 12:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 927 Newark (EWR) 12:33 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1706 Santo Domingo (SDQ) 12:34 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2538 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:34 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1548 Newark (EWR) 12:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1154 Chicago (ORD) 12:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1852 Denver (DEN) 12:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 781 Baltimore (BWI) 12:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1228 Toronto (YYZ) 12:46 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1113 New York (LGA) 12:47 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 422 San Salvador 12:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1230 Houston (IAH) 12:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 199 New York (LGA) 12:56 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1695 Charlotte (CLT) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 14 min.
Saab 340 United Airlines UA 3116 Marsh Harbour 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1849 Charlotte (CLT) 12:02 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2178 New York (JFK) 12:03 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1675 Toronto (YYZ) 12:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1362 Boston (BOS) 12:10 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1182 Providence 12:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2375 Newark (EWR) 12:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 250 Minneapolis (MSP) 12:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 398 New York (LGA) 12:18 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1723 Detroit (DTW) 12:20 planerad
Boeing 757 WestJet WS 8172 Atlanta 12:25 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 713 Houston (IAH) 12:31 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 801 San Juan (SJU) 12:45 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1241 Toronto (YYZ) 12:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 804 Detroit (DTW) 12:49 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2538 Hartford (BDL) 12:52 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1993 Philadelphia (PHL) 12:57 planerad

13:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 3°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 2 - 8 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 149 Newark (EWR) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 482 Port of Spain 13:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 969 Richmond (RIC) 13:16 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 451 Boston (BOS) 13:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 293 Denver (DEN) 13:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1153 Atlanta 13:21 planerad
Boeing 757 Virgin Atlantic VS 3664 Minneapolis (MSP) 13:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 934 San Juan (SJU) 13:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 395 White Plains 13:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 337 Detroit (DTW) 13:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6626 Bogota (BOG) 13:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 549 Hartford (BDL) 13:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1122 Memphis (MEM) 13:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1095 Islip 13:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 154 Des Moines (DSM) 13:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 776 Chicago (ORD) 13:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1063 Cincinnati (CVG) 13:49 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 862 San Salvador 13:54 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3137 Key West (EYW) 13:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 565 Detroit (DTW) 13:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2016 Washington (DCA) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 2 - 7 min.
ATR 42-300 United Airlines UA 3075 Key West (EYW) 13:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 330 Worcester 13:00 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 238 Nassau (NAS) 13:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 952 Boston (BOS) 13:01 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1070 Detroit (DTW) 13:08 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1186 Portland (PWM) 13:08 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 342 Minneapolis (MSP) 13:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1764 Newark (EWR) 13:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 928 Newark (EWR) 13:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2352 New York (JFK) 13:19 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 580 Philadelphia (PHL) 13:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1080 Atlanta 13:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2538 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1745 Kingston (KIN) 13:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 963 Port-au-Prince 13:35 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1040 Buffalo (BUF) 13:36 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1166 Philadelphia (PHL) 13:37 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2403 Houston (IAH) 13:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1586 Buffalo (BUF) 13:44 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1229 Toronto (YYZ) 13:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1695 Charlotte (CLT) 13:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1091 Indianapolis (IND) 13:52 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 584 New York (JFK) 13:54 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 770 Detroit (DTW) 13:55 planerad

14:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 14 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 7131 Tocumen (PTY) 14:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 823 Washington (DCA) 14:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 789 New York (JFK) 14:14 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 433 Boston (BOS) 14:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 841 Richmond (RIC) 14:19 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 434 Mexico City (MEX) 14:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1106 Lafayette (LFT) 14:39 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1732 Austin (AUS) 14:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1527 Newark (EWR) 14:42 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Washington (IAD) 14:45 planerad
American Airlines AA 1362 Miami (MIA) 14:46 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 782 Portland (PDX) 14:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 927 Chicago (ORD) 14:52 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2361 Los Angeles (LAX) 14:52 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1827 Newark (EWR) 14:54 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1112 New York (LGA) 14:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 846 Newburgh 14:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 733 San Juan (SJU) 14:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1076 Providence 14:14 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1733 Austin (AUS) 14:15 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 220 Dubai (DXB) 14:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7074 Tocumen (PTY) 14:16 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 352 Boston (BOS) 14:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 118 Detroit (DTW) 14:20 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 140 Newark (EWR) 14:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2379 Washington (IAD) 14:20 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3137 Key West (EYW) 14:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1913 Cancún (CUN) 14:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1601 Newark (EWR) 14:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2825 Mexico City (MEX) 14:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2016 Washington (DCA) 14:38 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 155 Des Moines (DSM) 14:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 724 Washington (DCA) 14:45 planerad

15:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 1 - 15 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1134 Minneapolis (MSP) 15:02 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1126 Milwaukee (MKE) 15:03 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 848 Chicago (ORD) 15:04 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1678 Toronto (YYZ) 15:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1980 Houston 15:14 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1540 Cancún (CUN) 15:20 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2880 Mexico City (MEX) 15:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1300 San Francisco (SFO) 15:25 planerad
Delta Air Lines DL 6928 Fortaleza 15:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1722 Montego Bay (MBJ) 15:28 planerad
Boeing 757 Korean Air KE 3750 Atlanta 15:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 90 San Francisco (SFO) 15:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 491 Greensboro (GSO) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 343 Minneapolis (MSP) 15:51 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1018 Austin (AUS) 15:52 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 330 Salt Lake City (SLC) 15:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1138 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:54 planerad
Saab 340 United Airlines UA 3116 Marsh Harbour 15:55 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2474 Lima (LIM) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 840 Richmond (RIC) 15:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 6628 Bogota (BOG) 15:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 860 Hartford (BDL) 15:10 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 690 New York (JFK) 15:14 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 485 Port of Spain 15:15 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 422 Boston (BOS) 15:18 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 487 Tocumen (PTY) 15:25 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 977 Lima (LIM) 15:28 planerad
American Airlines AA 1362 Miami (MIA) 15:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 828 Newark (EWR) 15:39 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 435 Mexico City (MEX) 15:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 912 Chicago (ORD) 15:42 planerad
Boeing 737-900 Singapore Airlines SQ 1617 Houston (IAH) 15:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 219 Los Angeles (LAX) 15:57 planerad

16:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 9°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1524 Mexico City (MEX) 16:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 682 Phoenix (PHX) 16:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 129 Aguadilla 16:08 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2882 Milwaukee (MKE) 16:12 planerad
ATR 42-300 United Airlines UA 3070 Key West (EYW) 16:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7076 Tocumen (PTY) 16:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1696 San Jose 16:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 677 Charlotte (CLT) 16:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 564 Denver (DEN) 16:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 849 Washington (DCA) 16:27 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1169 Philadelphia (PHL) 16:28 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1223 Atlanta 16:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1034 San Juan (SJU) 16:36 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 234 San Francisco (SFO) 16:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Miami (MIA) 16:49 planerad
Delta Air Lines DL 6947 Brasília (BSB) 16:50 planerad
WestJet WS 1416 Calgary (YYC) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 7 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2370 Denver (DEN) 16:01 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1075 Grand Rapids 16:02 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 679 Denver (DEN) 16:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2389 Washington (IAD) 16:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 727 Portland (PDX) 16:10 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 366 Chicago (ORD) 16:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 782 Baltimore (BWI) 16:23 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1112 San Francisco (SFO) 16:30 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2881 Mexico City (MEX) 16:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Richmond (RIC) 16:38 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1679 Toronto (YYZ) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 344 Minneapolis (MSP) 16:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1335 Salt Lake City (SLC) 16:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1138 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:54 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 905 San Francisco (SFO) 16:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1236 Asheville (AVL) 16:58 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02