Orlando, Orlando (MCO / KMCO)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 20 min.
Boeing 757 N546US Delta Air Lines DL 1305 Los Angeles (LAX) 06:03 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 20 Seattle (SEA) 06:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1102 Las Vegas (LAS) 06:09 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 630 Aguadilla 06:16 planerad
Airbus A320 N34460 United Airlines UA 2410 Los Angeles (LAX) 06:36 planerad
Boeing 737 N63899 United Airlines UA 2237 San Francisco (SFO) 06:49 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 726 Las Vegas (LAS) 06:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 105 San Juan (SJU) 06:56 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 20 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2276 New York (LGA) 06:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 20 Punta Cana (PUJ) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 550 Hartford (BDL) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2364 Denver (DEN) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 198 New York (LGA) 06:04 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1162 Philadelphia (PHL) 06:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2387 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1070 Detroit (DTW) 06:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 729 Aguadilla 06:10 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 130 Newark (EWR) 06:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 359 Miami (MIA) 06:23 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2737 Los Angeles (LAX) 06:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 679 Denver (DEN) 06:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1233 San Juan (SJU) 06:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 388 Detroit (DTW) 06:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1832 Philadelphia (PHL) 06:50 planerad

07:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 28 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1150 Ontario (ONT) 07:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1434 San Juan (SJU) 07:02 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 675 Atlanta 07:30 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A319 Air Canada AC 1671 Toronto 07:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2324 Washington (DCA) 07:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2380 Boston (BOS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2849 Cincinnati (CVG) 07:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1213 St Louis (STL) 07:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1921 Bogota (BOG) 07:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 804 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 668 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1546 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1768 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 759 San Francisco (SFO) 07:07 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1694 White Plains 07:09 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 893 Salt Lake City (SLC) 07:10 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2032 Newark (EWR) 07:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2721 Chicago (ORD) 07:17 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 9 Seattle (SEA) 07:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2092 Atlanta (ATL) 07:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 365 Miami (MIA) 07:21 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 53 Fort Lauderdale (FLL) 07:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 439 Jackson (JAN) 07:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2058 New York (JFK) 07:30 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1486 Minneapolis (MSP) 07:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 503 Havana (HAV) 07:46 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 52 Boston (BOS) 07:46 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2813 Atlanta (ATL) 07:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1054 Columbus (CMH) 07:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1050 Charlotte (CLT) 07:57 planerad

08:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 14 min.
United Airlines UA 463 Washington 08:00 planerad
United Airlines UA 565 Miami 08:00 planerad
United Airlines UA 567 Tampa 08:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2657 Miami (MIA) 08:01 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1169 Philadelphia (PHL) 08:08 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 804 Atlanta 08:18 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 475 Providence 08:31 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 138 Fort Lauderdale (FLL) 08:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2306 Charlotte (CLT) 08:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 27 Newark (EWR) 08:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2050 Indianapolis (IND) 08:43 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 583 New York (JFK) 08:57 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 655 Syracuse (SYR) 08:57 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 317 Indianapolis (IND) 08:58 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1950 New York (LGA) 08:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1024 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:03 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 435 Tocumen (PTY) 08:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2028 Newark (EWR) 08:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1649 Newark (EWR) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1850 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 675 Fort Lauderdale (FLL) 08:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 588 Miami (MIA) 08:26 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2518 Detroit (DTW) 08:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 461 Charlotte (CLT) 08:31 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1534 Atlanta (ATL) 08:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 800 Philadelphia 08:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1635 Montréal (YUL) 08:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2933 San Juan (SJU) 08:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1110 Chicago (ORD) 08:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1084 New York (JFK) 08:57 planerad

09:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 311 Atlantic City 09:02 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1947 Nashville (BNA) 09:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1061 Cincinnati (CVG) 09:16 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 51 Boston (BOS) 09:18 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1516 Atlanta 09:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1223 Washington (DCA) 09:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 863 Latrobe 09:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2544 Miami (MIA) 09:34 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 800 Newark (EWR) 09:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1099 New York (LGA) 09:43 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Hartford (BDL) 09:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 721 Pittsburgh (PIT) 09:44 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1042 Santo Domingo (SDQ) 09:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1065 Cincinnati (CVG) 09:46 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 331 Cincinnati (CVG) 09:48 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 788 Charlotte (CLT) 09:51 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 941 Raleigh/Durham (RDU) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1238 Boston (BOS) 09:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1168 Philadelphia (PHL) 09:04 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2399 Houston (IAH) 09:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Washington (IAD) 09:15 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 804 Atlanta (ATL) 09:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 470 San Francisco (SFO) 09:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2672 Raleigh/Durham (RDU) 09:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2306 Charlotte (CLT) 09:30 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 138 Miami 09:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1150 Atlanta (ATL) 09:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1721 Montego Bay (MBJ) 09:44 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 272 Chicago (ORD) 09:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2224 Washington (DCA) 09:57 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 358 Philadelphia (PHL) 09:59 planerad

10:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 134°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 9 min.
United Airlines UA 1058 Houston 10:00 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 140 Ft Walton Beach 10:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1895 White Plains 10:14 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 129 Aguadilla 10:17 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1883 Atlanta 10:20 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1226 Toronto (YYZ) 10:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1669 Columbus (CMH) 10:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 379 Washington (IAD) 10:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1670 Toronto (YYZ) 10:31 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 139 Newark (EWR) 10:33 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1993 Philadelphia (PHL) 10:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1565 Chicago (ORD) 10:46 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 339 Minneapolis (MSP) 10:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2645 New York (LGA) 10:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 686 Houston (IAH) 10:56 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2489 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 490 New York (JFK) 10:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1068 Cincinnati (CVG) 10:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1695 San Jose 10:04 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 515 Guatemala City (GUA) 10:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1151 Los Angeles (LAX) 10:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 407 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:17 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 252 Boston (BOS) 10:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1516 Atlanta (ATL) 10:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 28 Newark (EWR) 10:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1090 Indianapolis (IND) 10:31 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 331 Cincinnati (CVG) 10:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 550 Raleigh/Durham (RDU) 10:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 534 Cleveland (CLE) 10:39 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1473 Medellin 10:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 788 Charlotte (CLT) 10:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1232 Chicago (ORD) 10:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Hartford (BDL) 10:43 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2374 Newark (EWR) 10:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1494 White Plains 10:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1739 Cleveland (CLE) 10:55 planerad

11:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 8 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1706 Santo Domingo (SDQ) 11:00 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1246 Detroit (DTW) 11:03 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1849 Charlotte (CLT) 11:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2227 Newark (EWR) 11:06 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1210 St Louis (STL) 11:07 planerad
ATR 42-300 Silver Airways 3M 69 Huntsville (HSV) 11:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2651 Boston (BOS) 11:14 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1163 Philadelphia (PHL) 11:18 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1634 Montréal (YUL) 11:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1905 Atlanta 11:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1004 Havana (HAV) 11:34 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 227 Boston (BOS) 11:40 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1235 Asheville (AVL) 11:42 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1155 Chicago (ORD) 11:44 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 801 Detroit (DTW) 11:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 206 Chicago (ORD) 11:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 934 San Juan (SJU) 11:47 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-800 WestJet WS 1227 Toronto (YYZ) 11:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1883 Atlanta (ATL) 11:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 923 San Jose 11:23 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 239 Tocumen (PTY) 11:28 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1078 Philadelphia (PHL) 11:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1668 Columbus (CMH) 11:30 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1673 Toronto (YYZ) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 340 Minneapolis (MSP) 11:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 227 Los Angeles (LAX) 11:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 260 Miami (MIA) 11:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1788 Houston (IAH) 11:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1118 Harrisburg (MDT) 11:58 planerad

12:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 11 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1852 Denver (DEN) 12:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1784 Bogota (BOG) 12:12 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 341 Minneapolis (MSP) 12:15 planerad
Boeing 737 Bahamasair UP 237 Nassau (NAS) 12:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 199 New York (LGA) 12:21 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 446 Tocumen (PTY) 12:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 823 Washington (DCA) 12:23 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1071 Detroit (DTW) 12:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2018 Atlanta 12:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 730 Aguadilla 12:31 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1228 Toronto (YYZ) 12:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 21 Punta Cana (PUJ) 12:36 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1212 St Louis (STL) 12:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2538 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1121 Chicago (ORD) 12:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1671 Newark (EWR) 12:56 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1146 Chicago 12:59 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 1 - 12 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 952 Boston (BOS) 12:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 446 Newark (EWR) 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1849 Charlotte (CLT) 12:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2489 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1246 Detroit (DTW) 12:13 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1094 Islip 12:13 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Cleveland (CLE) 12:14 planerad
ATR 42-300 Silver Airways 3M 69 Fort Lauderdale (FLL) 12:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 398 New York (LGA) 12:21 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 185 Shanghai (PVG) 12:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 330 Worcester 12:29 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 490 Greensboro (GSO) 12:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1586 Buffalo (BUF) 12:32 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1097 Houston (IAH) 12:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 131 Los Angeles (LAX) 12:40 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1419 Chicago (ORD) 12:47 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 801 San Juan (SJU) 12:48 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 206 Denver (DEN) 12:49 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 633 Chicago (ORD) 12:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 724 Washington (DCA) 12:59 planerad

13:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 1 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 13 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1695 Charlotte (CLT) 13:00 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1230 Houston (IAH) 13:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1424 Detroit (DTW) 13:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 781 Baltimore (BWI) 13:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 395 White Plains 13:12 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 149 Newark (EWR) 13:14 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 251 Boston (BOS) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 482 Port of Spain 13:15 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1714 Minneapolis (MSP) 13:17 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 927 Chicago (ORD) 13:17 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 789 New York (JFK) 13:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 293 Denver (DEN) 13:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 28 Bogota (BOG) 13:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1153 Atlanta 13:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 688 Philadelphia (PHL) 13:31 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1104 Las Vegas (LAS) 13:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 586 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1055 Columbus (CMH) 13:37 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 776 Chicago (ORD) 13:50 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 75 Manchester (MAN) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737 Bahamasair UP 238 Nassau (NAS) 13:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 120 Albany (ALB) 13:06 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 342 Minneapolis (MSP) 13:10 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1229 Toronto (YYZ) 13:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 733 San Juan (SJU) 13:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2018 Atlanta (ATL) 13:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1745 Kingston (KIN) 13:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1019 Austin (AUS) 13:36 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 584 New York (JFK) 13:38 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 106 San Juan (SJU) 13:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2538 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:42 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 963 Port-au-Prince 13:44 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2063 Norfolk (ORF) 13:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1995 Phoenix (PHX) 13:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 846 Newburgh 13:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1695 Charlotte (CLT) 13:55 planerad

14:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 14 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2016 Washington (DCA) 14:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 498 Denver (DEN) 14:12 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1527 Newark (EWR) 14:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 458 Minneapolis (MSP) 14:19 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 27 London (LGW) 14:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 927 Newark (EWR) 14:21 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 413 Tocumen (PTY) 14:23 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 897 Atlanta 14:26 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2880 Mexico City (MEX) 14:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 680 Denver (DEN) 14:35 planerad
Airbus A330-200 Thomas Cook Airlines MT 2650 Glasgow (GLA) 14:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 841 Richmond (RIC) 14:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1362 Miami (MIA) 14:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1722 Montego Bay (MBJ) 14:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 451 Boston (BOS) 14:54 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 792 Edmonton (YEG) 14:55 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2015 Detroit (DTW) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 9 min.
Airbus A321 American Airlines AA 688 Philadelphia (PHL) 14:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1671 Houston (IAH) 14:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2379 Washington (IAD) 14:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 782 Baltimore (BWI) 14:06 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1424 Detroit (DTW) 14:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1601 Newark (EWR) 14:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1182 Providence 14:17 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 713 Houston (IAH) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 479 Tocumen (PTY) 14:21 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1011 Atlanta (ATL) 14:25 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1714 Minneapolis (MSP) 14:27 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 140 Newark (EWR) 14:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 928 Newark (EWR) 14:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2913 Cancún (CUN) 14:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1500 Chicago (ORD) 14:45 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2375 Newark (EWR) 14:49 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 435 Mexico City (MEX) 14:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2825 Mexico City (MEX) 14:57 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2016 Washington (DCA) 14:57 planerad

15:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 12 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1848 Philadelphia (PHL) 15:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Washington (IAD) 15:03 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 782 Portland (PDX) 15:15 planerad
Airbus A330-200 Thomas Cook Airlines MT 2604 Manchester 15:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2934 San Juan (SJU) 15:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1980 Houston (IAH) 15:23 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1008 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2237 Atlanta 15:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1302 San Francisco (SFO) 15:30 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7053 London (LGW) 15:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 848 Chicago (ORD) 15:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 904 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:33 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2030 Las Vegas 15:34 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2474 Lima (LIM) 15:41 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2398 Chicago (ORD) 15:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 549 Hartford (BDL) 15:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 337 Hartford (BDL) 15:46 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2616 Raleigh/Durham (RDU) 15:48 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 682 Phoenix (PHX) 15:54 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2624 Salt Lake City (SLC) 15:55 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2361 Los Angeles (LAX) 15:57 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 349 Philadelphia (PHL) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 2 - 13 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1038 Buffalo (BUF) 15:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1101 Las Vegas (LAS) 15:04 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 499 Denver (DEN) 15:04 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 29 Bogota (BOG) 15:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2417 Austin (AUS) 15:06 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 930 Richmond (RIC) 15:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1103 Las Vegas (LAS) 15:12 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 586 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:14 planerad
Boeing 737-800 Caribbean Airlines BW 485 Port of Spain 15:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2634 New York (JFK) 15:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 293 Newark (EWR) 15:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2181 New York (LGA) 15:19 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 2425 Houston (IAH) 15:20 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2881 Mexico City (MEX) 15:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 897 Atlanta (ATL) 15:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1164 Philadelphia (PHL) 15:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1362 Miami (MIA) 15:32 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 2290 New York (JFK) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 793 Edmonton (YEG) 15:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1170 Richmond (RIC) 15:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1848 Philadelphia (PHL) 15:52 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 352 Boston (BOS) 15:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2370 Denver (DEN) 15:59 planerad

16:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 1 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 3 - 6 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2215 Washington (DCA) 16:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 991 Newark (EWR) 16:11 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 732 Austin (AUS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 478 Tocumen (PTY) 16:18 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1091 Indianapolis (IND) 16:23 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1239 Boston (BOS) 16:23 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2172 Atlanta 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2009 Denver (DEN) 16:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1922 Bogota (BOG) 16:28 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1183 Providence 16:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Miami (MIA) 16:37 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1095 Islip 16:37 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2314 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 222 Charlotte (CLT) 16:41 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1827 Newark (EWR) 16:41 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2889 New York (JFK) 16:43 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1167 Philadelphia (PHL) 16:43 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 491 Greensboro (GSO) 16:48 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 16 Seattle (SEA) 16:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2134 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 234 San Francisco (SFO) 16:53 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 832 Houston (IAH) 16:56 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1034 San Juan (SJU) 16:57 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1010 Atlanta 16:57 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1076 Providence 16:07 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2015 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 727 Portland (PDX) 16:20 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1190 Raleigh/Durham (RDU) 16:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2237 Atlanta (ATL) 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2389 Washington (IAD) 16:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1008 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 411 Chicago (ORD) 16:29 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1305 San Francisco 16:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 848 Washington (IAD) 16:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 338 Hartford (BDL) 16:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2398 Chicago (ORD) 16:33 planerad
Airbus A330-200 Thomas Cook Airlines MT 2651 Glasgow (GLA) 16:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 246 Boston (BOS) 16:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2616 Raleigh/Durham (RDU) 16:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 722 Pittsburgh (PIT) 16:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2624 Salt Lake City (SLC) 16:56 planerad

17:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 768 Atlanta 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 117 Detroit (DTW) 17:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Kansas City (MCI) 17:06 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 70 Key West (EYW) 17:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 514 Guatemala City (GUA) 17:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 495 White Plains 17:12 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 730 Newark (EWR) 17:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1240 Toronto (YYZ) 17:17 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2525 Philadelphia (PHL) 17:19 planerad
Airbus A350 LATAM Airlines Brasil JJ 8186 São Paulo (GRU) 17:20 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 15 London (LGW) 17:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1696 San Jose 17:31 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 892 San Juan (SJU) 17:39 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1101 Charlotte (CLT) 17:40 planerad
Airbus A330-200 Azul AD 8730 Belo Horizonte (CNF) 17:50 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1119 Harrisburg (MDT) 17:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2040 Los Angeles (LAX) 17:52 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 951 Boston (BOS) 17:54 planerad
Boeing 747-400 D-ABVW Lufthansa LH 464 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:55 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1644 Houston (IAH) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 2 - 12 min.
Airbus A320 American Airlines AA 219 Los Angeles (LAX) 17:00 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 76 Manchester (MAN) 17:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 463 Minneapolis (MSP) 17:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2378 Newark (EWR) 17:15 planerad
Airbus A320 LATAM Airlines LA 2473 Lima (LIM) 17:19 planerad
Airbus A330-200 Thomas Cook Airlines MT 2605 Manchester 17:20 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 286 Tocumen (PTY) 17:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2152 Houston (IAH) 17:23 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1052 Phoenix (PHX) 17:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2172 Atlanta (ATL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 445 Tocumen (PTY) 17:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1126 Milwaukee (MKE) 17:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 495 Philadelphia (PHL) 17:33 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 28 London (LGW) 17:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1236 Asheville (AVL) 17:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2232 Miami (MIA) 17:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2314 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2052 Boston (BOS) 17:40 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1031 Nashville (BNA) 17:47 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1166 Philadelphia (PHL) 17:47 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1198 New York (LGA) 17:48 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1211 St Louis (STL) 17:49 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2135 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:51 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 463 San Diego (SAN) 17:55 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7054 London (LGW) 17:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1294 White Plains 17:57 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1151 Ontario (ONT) 17:58 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 912 Chicago (ORD) 17:58 planerad

18:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 622 Chicago (ORD) 18:02 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2880 Detroit (DTW) 18:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2323 Washington (DCA) 18:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1063 Cincinnati (CVG) 18:14 planerad
Airbus A330-200 Azul AD 8706 Sao Paulo 18:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 261 Los Angeles (LAX) 18:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1098 Houston (IAH) 18:20 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1684 New York (LGA) 18:22 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1183 New York (JFK) 18:26 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 85 Buffalo (BUF) 18:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1939 Charlotte (CLT) 18:27 planerad
Boeing 737-800 Gol G3 7602 Brasília (BSB) 18:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1194 Miami (MIA) 18:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1242 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2411 Chicago (ORD) 18:39 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2279 New York (JFK) 18:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2062 Norfolk (ORF) 18:41 planerad
Boeing 777 Delta Air Lines DL 186 Shanghai 18:42 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1045 Cleveland (CLE) 18:43 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1385 Baltimore (BWI) 18:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1887 Worcester 18:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 299 New York (LGA) 18:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 924 San Jose 18:50 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1674 Toronto (YYZ) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 3 - 14 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1102 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 747 San Pedro Sula 18:08 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 849 Washington (DCA) 18:09 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1241 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1861 San Juan (SJU) 18:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 380 San Francisco (SFO) 18:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 725 Las Vegas (LAS) 18:16 planerad
Saab 340 Silver Airways 3M 141 Valparaiso (VPS) 18:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 768 Atlanta (ATL) 18:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 324 Atlantic City 18:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 771 Salt Lake City (SLC) 18:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1195 San Diego (SAN) 18:38 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 892 Detroit (DTW) 18:41 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 688 Reykjavík (KEF) 18:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2040 Los Angeles (LAX) 18:57 planerad

19:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R, 36L, 36R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 767-300 N172DZ Delta Air Lines DL 411 Amsterdam (AMS) 19:08 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 266 Bogota (BOG) 19:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 801 Philadelphia 19:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 964 Port-au-Prince 19:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 119 Albany (ALB) 19:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1914 Cancún (CUN) 19:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1474 Medellin 19:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1746 Kingston (KIN) 19:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 434 Newark (EWR) 19:32 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 830 Houston (IAH) 19:37 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 347 Minneapolis (MSP) 19:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1842 Charlotte (CLT) 19:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Washington (IAD) 19:57 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2779 Atlanta 19:58 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1018 Austin (AUS) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 3 - 9 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1100 Chicago (ORD) 19:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2009 Washington (IAD) 19:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 19 Seattle (SEA) 19:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 698 New York (LGA) 19:11 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2880 Detroit (DTW) 19:14 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1152 Boston (BOS) 19:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1939 Charlotte (CLT) 19:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 991 Houston (IAH) 19:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 234 Los Angeles (LAX) 19:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 878 Latrobe 19:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1184 New York (JFK) 19:26 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1684 New York (LGA) 19:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1194 Miami (MIA) 19:37 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1118 Atlanta (ATL) 19:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1384 Baltimore (BWI) 19:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2828 Newark (EWR) 19:41 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2279 New York (JFK) 19:45 planerad
Airbus A350 LATAM Airlines Brasil JJ 8187 São Paulo (GRU) 19:50 planerad
Boeing 747-400 Virgin Atlantic VS 16 London (LGW) 19:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2009 Indianapolis (IND) 19:59 planerad
Boeing 747-400 D-ABVW Lufthansa LH 465 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:59 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1946 Nashville (BNA) 19:59 planerad

20:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 95°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 417 Phoenix (PHX) 20:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1134 San Juan (SJU) 20:07 planerad
Airbus A330-200 Aer Lingus EI 121 Dublin (DUB) 20:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1707 Houston (IAH) 20:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1669 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 445 Newburgh 20:15 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 883 New York (JFK) 20:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1023 Washington (DCA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 810 Toronto 20:32 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2038 Detroit (DTW) 20:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1169 Richmond (RIC) 20:37 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1191 Raleigh/Durham (RDU) 20:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 629 Atlanta 20:50 planerad
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7055 Copenhagen (CPH) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
United Airlines UA 464 Washington 20:00 planerad
United Airlines UA 79 New York 20:00 planerad
Airbus A330-200 Azul AD 8707 Sao Paulo 20:15 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1049 Santo Domingo (SDQ) 20:15 planerad
Boeing 767-300 Air Canada AC 1677 Toronto (YYZ) 20:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 150 Newark (EWR) 20:25 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 160 Aguadilla 20:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 279 Newark (EWR) 20:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2031 Las Vegas (LAS) 20:31 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1783 Bogota (BOG) 20:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1210 New York (LGA) 20:44 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 348 Minneapolis (MSP) 20:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1433 San Juan (SJU) 20:50 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2779 Atlanta (ATL) 20:56 planerad

21:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 95°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 24 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1919 Philadelphia (PHL) 21:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 227 Newark (EWR) 21:01 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 107 San Juan (SJU) 21:09 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 463 Miami (MIA) 21:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2416 Austin (AUS) 21:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 676 Fort Lauderdale (FLL) 21:34 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 689 Reykjavík (KEF) 21:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1881 New York (LGA) 21:42 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 543 Denver (DEN) 21:44 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2746 Cincinnati (CVG) 21:49 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1039 Buffalo (BUF) 21:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1127 Milwaukee 21:51 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2144 Atlanta 21:52 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2173 Chicago (ORD) 21:52 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1165 Philadelphia (PHL) 21:54 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1215 Houston (IAH) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 16 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1190 New York (JFK) 21:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Hartford (BDL) 21:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 656 Syracuse (SYR) 21:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1059 Colorado Springs (COS) 21:30 planerad
United Airlines UA 568 Tampa 21:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 667 Ponce 21:46 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 769 Philadelphia (PHL) 21:50 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 410 Amsterdam (AMS) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Swoop WO 711 Toronto 21:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 476 Providence 21:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 681 Denver (DEN) 21:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 683 Denver 21:56 planerad

22:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 95°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 8 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1879 Charlotte (CLT) 22:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1075 Providence 22:23 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2254 Minneapolis (MSP) 22:23 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 283 New York (JFK) 22:31 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1051 Charlotte (CLT) 22:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5237 Chicago (MDW) 22:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2824 Mexico City (MEX) 22:43 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1535 Salt Lake City 22:46 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1166 Atlanta 22:50 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1030 Nashville (BNA) 22:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2279 Los Angeles (LAX) 22:52 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 292 San Francisco (SFO) 22:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2529 Chicago (ORD) 22:53 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1649 Los Angeles (LAX) 22:55 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2228 Detroit (DTW) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 434 Tocumen (PTY) 22:56 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Hartford (BDL) 22:58 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Gol G3 7601 Brasília (BSB) 22:00 planerad
Airbus A330-200 Aer Lingus EI 120 Dublin (DUB) 22:15 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 104 San Juan (SJU) 22:16 planerad
Airbus A330-200 Azul AD 8711 Recife (REC) 22:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 676 Atlanta (ATL) 22:25 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 715 Houston (IAH) 22:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1352 Boston (BOS) 22:36 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1062 Cincinnati (CVG) 22:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1060 Cincinnati (CVG) 22:45 planerad
Boeing 787-8 Norwegian Air Shuttle DY 7056 Copenhagen (CPH) 22:50 planerad

23:00 14.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 9 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2803 Miami (MIA) 23:01 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1638 Montréal (YUL) 23:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 127 Newark (EWR) 23:14 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1149 Newark (EWR) 23:17 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 285 Tocumen (PTY) 23:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 132 Los Angeles (LAX) 23:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2103 Houston (IAH) 23:31 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2066 New York (LGA) 23:34 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2817 Salt Lake City (SLC) 23:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1673 Philadelphia (PHL) 23:39 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 1678 Toronto (YYZ) 23:41 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1951 Boston (BOS) 23:41 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 438 Denver (DEN) 23:49 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 159 Newark (EWR) 23:49 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 300 Boston (BOS) 23:54 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1405 Atlanta 23:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 16 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1044 Cleveland (CLE) 23:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 428 Newark (EWR) 23:08 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1105 Las Vegas (LAS) 23:17 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 629 Aguadilla 23:31 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1933 San Juan (SJU) 23:47 planerad

00:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 24 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2092 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1336 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 499 New York (LGA) 00:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1127 Milwaukee (MKE) 00:11 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1234 San Juan (SJU) 00:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2551 Boston (BOS) 00:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 689 Washington (IAD) 00:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1862 San Juan (SJU) 00:54 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1332 Atlanta 00:59 planerad

01:00 15.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 118°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 438 Jackson (JAN) 01:02 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 267 Bogota (BOG) 01:45 planerad

02:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

03:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

04:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 668 Ponce 04:45 planerad

05:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R, 18L, 18R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 23 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1523 Salt Lake City (SLC) 05:04 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1194 San Diego (SAN) 05:26 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1058 Colorado Springs (COS) 05:49 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 678 Denver (DEN) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 29 - 57 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2090 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1033 San Juan (SJU) 05:01 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1705 Santo Domingo (SDQ) 05:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2677 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:58 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01