Kansas City, Kansas City (MCI / KMCI)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 714 Richmond 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4026 Chicago (ORD) 10:18 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6166 Houston (IAH) 10:21 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1521 Fort Lauderdale (FLL) 10:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4556 Washington (DCA) 10:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1860 Houston (HOU) 10:30 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2072 Washington (IAD) 10:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3534 Minneapolis (MSP) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 321 Portland (PDX) 10:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1834 Chicago (ORD) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1110 Chicago (MDW) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1617 Atlanta 10:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1708 St Louis (STL) 10:30 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1706 Detroit (DTW) 10:33 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4497 Denver (DEN) 10:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 714 Las Vegas (LAS) 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4026 Chicago (ORD) 10:54 planerad

11:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 2 - 22 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6007 Boston (BOS) 11:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3493 Newark (EWR) 11:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 677 Washington (DCA) 11:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3446 New York (LGA) 11:11 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2391 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:12 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2037 Charlotte (CLT) 11:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1605 Atlanta 11:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Orlando (MCO) 11:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3909 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 465 Fort Lauderdale (FLL) 11:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 Milwaukee (MKE) 11:55 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2571 Chicago (ORD) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4556 Washington (DCA) 11:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Dallas (DAL) 11:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1522 Fort Lauderdale (FLL) 11:06 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1518 Minneapolis (MSP) 11:22 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1578 Houston (IAH) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 483 Denver (DEN) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5912 Cincinnati (CVG) 11:40 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2572 Chicago (ORD) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 677 Chicago (MDW) 11:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2391 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3462 New York (LGA) 11:56 planerad

12:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1894 St. Louis 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1153 Dallas (DAL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2382 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 305 Denver (DEN) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2037 Charlotte (CLT) 12:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3909 Chicago (ORD) 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1605 Atlanta 12:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Detroit (DTW) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6034 Washington (IAD) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 Nashville (BNA) 12:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3565 Newark (EWR) 12:32 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 465 Phoenix (PHX) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1153 Los Angeles (LAX) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1894 Oakland (OAK) 12:50 planerad

13:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1286 Salt Lake City (SLC) 13:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 398 San Antonio (SAT) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 952 New York (LGA) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1612 Atlanta 13:25 planerad
Southwest Airlines WN 1353 Baltimore (BWI) 13:25 planerad
Southwest Airlines WN 41 Los Angeles (LAX) 13:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 456 Phoenix (PHX) 13:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5352 Charlotte (CLT) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 310 Minneapolis (MSP) 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3697 New York (LGA) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2154 Chicago (MDW) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 411 Albuquerque (ABQ) 13:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2866 Detroit (DTW) 13:46 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1803 Las Vegas (LAS) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 799 San Diego (SAN) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1324 Phoenix (PHX) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 32 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2382 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 499 Denver (DEN) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 398 Chicago (MDW) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 955 New York (LGA) 13:45 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1656 Detroit (DTW) 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 109°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4133 Houston (IAH) 14:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Dallas (DAL) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1783 Denver (DEN) 14:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Las Vegas (LAS) 14:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 999 Austin (AUS) 14:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1278 Los Angeles (LAX) 14:54 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1593 Minneapolis (MSP) 14:56 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5256 San Francisco (SFO) 14:57 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2573 Chicago (ORD) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5352 Charlotte (CLT) 14:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 310 Houston (HOU) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1612 Atlanta 14:10 planerad
Southwest Airlines WN 41 Dallas (DAL) 14:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 456 Phoenix (PHX) 14:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2154 St Louis (STL) 14:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3673 New York (LGA) 14:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1229 Salt Lake City (SLC) 14:25 planerad
Southwest Airlines WN 1644 San Diego (SAN) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1324 Minneapolis (MSP) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 411 Washington (DCA) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 799 San Antonio (SAT) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1907 Las Vegas (LAS) 14:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4354 Houston (IAH) 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 972 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Philadelphia (PHL) 15:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1616 Chicago (MDW) 15:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 324 Chicago (ORD) 15:07 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 478 Seattle (SEA) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2272 St Louis (STL) 15:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2311 Denver (DEN) 15:40 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1604 Punta Gorda 15:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 15:46 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Albuquerque (ABQ) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1783 Austin (AUS) 15:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Orlando (MCO) 15:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 999 Denver (DEN) 15:30 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2578 Chicago (ORD) 15:33 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1278 Los Angeles 15:34 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1593 Minneapolis (MSP) 15:37 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Philadelphia (PHL) 15:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 324 Chicago (ORD) 15:52 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 972 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1616 New Orleans (MSY) 15:55 planerad

16:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 19 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta 16:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7321 Toronto (YYZ) 16:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5912 Cincinnati (CVG) 16:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3338 Oakland (OAK) 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami (MIA) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Houston (HOU) 16:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 399 Detroit (DTW) 16:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2261 Denver (DEN) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Nashville (BNA) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 845 Phoenix (PHX) 16:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3371 San Francisco (SFO) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2272 Raleigh/Durham (RDU) 16:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 16:23 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 729 Seattle (SEA) 16:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1605 Punta Gorda 16:26 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7320 Toronto (YYZ) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3338 St Louis (STL) 16:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami (MIA) 16:58 planerad

17:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 97°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 935 Minneapolis (MSP) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 863 San Antonio 17:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3679 New York (LGA) 17:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1734 Raleigh/Durham (RDU) 17:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 949 Salt Lake City (SLC) 17:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 356 Dallas (DAL) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2062 Los Angeles (LAX) 17:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Detroit (DTW) 17:34 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1906 Charlotte (CLT) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 New Orleans (MSY) 17:40 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2575 Chicago (ORD) 17:44 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3705 Newark (EWR) 17:53 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 512 Phoenix 17:54 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4340 Denver (DEN) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 427 Chicago (MDW) 17:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1068 Atlanta 17:56 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta 17:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3509 Newark (EWR) 17:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Milwaukee (MKE) 17:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2186 Denver (DEN) 17:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2261 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Chicago (MDW) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 845 Fort Lauderdale (FLL) 17:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1601 Minneapolis (MSP) 17:29 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3375 San Francisco 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 863 San Antonio 17:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1246 Salt Lake City (SLC) 17:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1735 Richmond (RIC) 17:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2837 Detroit (DTW) 17:52 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6006 Boston (BOS) 17:56 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3677 New York (LGA) 17:59 planerad

18:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 35°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1325 Minneapolis (MSP) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Portland (PDX) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Milwaukee (MKE) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1229 Washington (DCA) 18:45 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1574 Houston (IAH) 18:46 planerad
Bombardier CRJ900 Qantas QF 4403 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1554 Denver (DEN) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 356 Phoenix (PHX) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1485 Fort Myers (RSW) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Denver (DEN) 18:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1906 Charlotte (CLT) 18:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1341 Chicago (ORD) 18:33 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4501 Chicago (ORD) 18:33 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3584 Houston (IAH) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1325 Nashville (BNA) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 427 Dallas (DAL) 18:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 513 Phoenix 18:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1068 Atlanta 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Houston (HOU) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 35°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 33 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3397 Chicago (ORD) 19:10 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2238 Washington (IAD) 19:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3448 New York (LGA) 19:21 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1511 Minneapolis (MSP) 19:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2278 San Diego (SAN) 19:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 390 Fort Lauderdale (FLL) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Boston (BOS) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1133 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5831 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5312 San Francisco (SFO) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1554 Las Vegas (LAS) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3397 Chicago (ORD) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3499 Cincinnati (CVG) 19:56 planerad

20:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 35°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1881 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Chicago (MDW) 20:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 596 Houston (IAH) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1947 Dallas (DAL) 20:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1624 Atlanta 20:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1785 New York (LGA) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 102 Baltimore (BWI) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1031 Nashville (BNA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3566 Minneapolis (MSP) 20:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2278 Chicago (MDW) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1881 Indianapolis (IND) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Dallas (DAL) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 391 Orlando (MCO) 20:45 planerad

21:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 9 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 14 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6009 Boston (BOS) 21:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1498 Chicago (ORD) 21:28 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1711 Detroit (DTW) 21:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Denver (DEN) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2005 Baltimore (BWI) 21:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4544 Washington (DCA) 21:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 102 Minneapolis (MSP) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1947 Denver (DEN) 21:30 planerad

22:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 9 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2120 St Louis (STL) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2260 Dallas (DAL) 22:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3480 San Diego (SAN) 22:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1547 Minneapolis (MSP) 22:21 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3491 Newark (EWR) 22:23 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1630 Atlanta 22:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Jacksonville (JAX) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3440 New York (LGA) 22:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2267 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:39 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3065 Seattle (SEA) 22:49 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1074 Denver (DEN) 22:54 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1287 Los Angeles 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 338 Phoenix (PHX) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 9 m/s @ 23°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 379 Los Angeles 23:05 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1889 Philadelphia (PHL) 23:13 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5695 San Francisco (SFO) 23:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 293 Orlando (MCO) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 738 Seattle (SEA) 23:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Los Angeles 23:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 279 Charlotte (CLT) 23:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1095 Phoenix (PHX) 23:28 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1573 Houston (IAH) 23:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1033 Denver (DEN) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2125 Houston (HOU) 23:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1269 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1582 Chicago (ORD) 23:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4391 Miami (MIA) 23:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1258 Salt Lake City (SLC) 23:56 planerad

00:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 9 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 795 Las Vegas (LAS) 00:35 planerad

01:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 9 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

02:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 9 m/s @ 10°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R

03:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 9 m/s @ 2°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

04:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 9 m/s @ 2°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

05:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 9 m/s @ 2°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4695 Miami (MIA) 05:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Phoenix (PHX) 05:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1757 Atlanta (ATL) 05:45 planerad

06:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 9 m/s @ 357°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1869 Philadelphia (PHL) 06:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3710 Denver (DEN) 06:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1098 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3690 Orlando (MCO) 06:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 203 Chicago (ORD) 06:25 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1516 Minneapolis (MSP) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3702 Chicago (MDW) 06:25 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1577 Houston (IAH) 06:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3066 Seattle (SEA) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1392 Baltimore (BWI) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5471 Fort Myers (RSW) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3684 Las Vegas (LAS) 06:55 planerad

07:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 9 m/s @ 357°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 8 - 11 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 683 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1749 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 351 Charlotte (CLT) 07:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2209 Atlanta (ATL) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3661 Dallas (DAL) 07:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4429 Washington (DCA) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3670 Fort Lauderdale (FLL) 07:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5694 San Francisco (SFO) 07:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1716 Denver (DEN) 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2885 Houston (HOU) 07:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1261 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:46 planerad

08:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 9 m/s @ 357°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2869 Dallas (DAL) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3386 San Diego (SAN) 08:05 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1581 Houston (IAH) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3707 Orlando (MCO) 08:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 913 Los Angeles (LAX) 08:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 565 Detroit (DTW) 08:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1233 Salt Lake City (SLC) 08:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5042 New York (LGA) 08:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 779 Los Angeles (LAX) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3658 Nashville (BNA) 08:30 planerad

09:00 19.01.2019

-11°C   Vindar: 9 m/s @ 354°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 United Airlines UA 646 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2271 Charlotte (CLT) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3677 Washington (DCA) 09:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2670 Chicago (ORD) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3696 Phoenix (PHX) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2869 St Louis (STL) 09:20 planerad

Andra datum

January, 2019

18