Kansas City, Kansas City (MCI / KMCI)

Planespotter’s tidtabell

12:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 310°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 180 m   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3565 Newark (EWR) 12:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Detroit (DTW) 12:38 planerad

13:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 758 Phoenix (PHX) 13:27 planerad

14:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Las Vegas (LAS) 14:38 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5841 Tampa (TPA) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Airbus A319 American Airlines AA 758 Phoenix (PHX) 14:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1286 Salt Lake City (SLC) 14:20 planerad

15:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Philadelphia (PHL) 15:01 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 505 Seattle (SEA) 15:15 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Orlando (MCO) 15:23 planerad
Bombardier CRJ700 Royal Jordanian RJ 7510 Chicago (ORD) 15:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4928 Tampa (TPA) 15:35 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Philadelphia (PHL) 15:48 planerad

16:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 22 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8169 Toronto 16:09 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 756 Denver (DEN) 16:11 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3705 Newark (EWR) 16:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 New Orleans (MSY) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 729 Seattle (SEA) 16:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8168 Toronto 16:40 planerad

17:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Detroit (DTW) 17:27 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1840 Denver (DEN) 17:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 St Louis (STL) 17:25 planerad

18:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 288°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Minneapolis (MSP) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad

19:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 296°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3397 Chicago (ORD) 19:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3448 New York (LGA) 19:28 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 15 min.
United Airlines UA 1057 Houston 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Tampa (TPA) 19:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3397 Chicago (ORD) 19:52 planerad

20:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 296°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1027 Houston (IAH) 20:33 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3499 Cincinnati (CVG) 20:03 planerad

21:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 296°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2743 Atlanta 21:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1498 Chicago (ORD) 21:31 planerad

22:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2267 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1630 Atlanta 22:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3628 Chicago (ORD) 22:57 planerad

23:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1889 Philadelphia (PHL) 23:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Los Angeles 23:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1095 Phoenix (PHX) 23:31 planerad
Boeing 737-800 Royal Jordanian RJ 7225 Chicago 23:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1269 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:52 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 738 Seattle (SEA) 23:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4391 Miami (MIA) 23:58 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1754 Atlanta 23:59 planerad

00:00 21.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

01:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

02:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

03:00 21.03.2019

+5°C   Vindar: 5 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

04:00 21.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 349°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

05:00 21.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 349°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 34 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4695 Miami (MIA) 05:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1096 Phoenix (PHX) 05:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4429 Washington (DCA) 05:49 planerad

06:00 21.03.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 349°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 39 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 683 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1869 Philadelphia (PHL) 06:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1098 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1847 Houston (IAH) 06:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5807 Seattle (SEA) 06:54 planerad

07:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1749 Atlanta 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 351 Charlotte (CLT) 07:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3386 San Diego (SAN) 07:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1716 Denver (DEN) 07:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1261 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:47 planerad

08:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 904 Tampa 08:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 913 Los Angeles (LAX) 08:18 planerad

09:00 21.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 347°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
United Airlines UA 1056 Houston 09:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 94 Denver (DEN) 09:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Embraer 175 JAL JL 7377 Chicago (ORD) 09:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 905 Tampa 09:38 planerad

10:00 21.03.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 345°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3568 Denver (DEN) 10:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3493 Newark (EWR) 10:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 94 Cancún (CUN) 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2726 Chicago (ORD) 10:25 planerad

11:00 21.03.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 345°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 53 min.
Airbus A320 United Airlines UA 475 Newark (EWR) 11:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Orlando (MCO) 11:53 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28