Kansas City, Kansas City (MCI / KMCI)

Planespotter’s tidtabell

06:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 340 m   Uppskattad bana: 19L, 19R

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2363 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1505 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1114 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1098 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4356 Philadelphia (PHL) 06:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 913 Las Vegas (LAS) 06:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1129 Houston (IAH) 06:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1112 Minneapolis (MSP) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 683 Seattle (SEA) 06:30 planerad

07:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 27

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 41 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2165 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3716 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2067 Charlotte (CLT) 07:04 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3375 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1828 Denver (DEN) 07:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1261 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:58 planerad

08:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5819 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:31 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2233 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 231 Washington (IAD) 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1787 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2513 Salt Lake City (SLC) 08:44 planerad

09:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 243°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R, 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 31 min.
United Airlines UA 1056 Houston 09:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1271 Chicago (ORD) 09:31 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2982 Detroit (DTW) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3397 San Diego (SAN) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5819 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:18 planerad

10:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 335°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 21 min.
Airbus A319 American Airlines AA 374 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Philadelphia (PHL) 10:32 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 330 Denver (DEN) 10:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3568 Denver (DEN) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2982 Detroit (DTW) 10:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 374 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:59 planerad

11:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 335°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 22 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Orlando (MCO) 11:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 475 Newark (EWR) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3479 New York (LGA) 11:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3493 Newark (EWR) 11:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1318 Minneapolis (MSP) 11:33 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta 11:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3786 Chicago (ORD) 11:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1208 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 33 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Philadelphia (PHL) 11:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3631 Chicago (ORD) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3479 New York (LGA) 11:37 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 330 Philadelphia (PHL) 11:37 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3754 Denver (DEN) 11:48 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 347 Detroit (DTW) 11:50 planerad

12:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 8 m/s @ 335°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3488 Chicago (ORD) 12:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 475 Detroit (DTW) 12:36 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 17 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1318 Minneapolis (MSP) 12:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3786 Chicago (ORD) 12:26 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta (ATL) 12:43 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3565 Newark (EWR) 12:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1208 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad

13:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 8 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3523 Newark (EWR) 13:11 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1109 Detroit (DTW) 13:17 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2627 Salt Lake City (SLC) 13:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3417 Denver (DEN) 13:34 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1475 Chicago (ORD) 13:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 New York (LGA) 13:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Orlando (MCO) 13:23 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3485 Denver (DEN) 13:50 planerad

14:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 8 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 29 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1505 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:01 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3380 Portland (PDX) 14:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2075 Chicago (ORD) 14:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1906 Charlotte (CLT) 14:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 775 Minneapolis (MSP) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 22 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1109 Detroit (DTW) 14:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3633 Newark (EWR) 14:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1475 Chicago (ORD) 14:18 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2627 Salt Lake City (SLC) 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 New York (LGA) 14:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1505 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:47 planerad

15:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 8 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 29 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2668 Atlanta 15:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2210 Chicago (ORD) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 15:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 478 Seattle (SEA) 15:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 23 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3381 Portland (PDX) 15:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 692 Chicago (ORD) 15:21 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 775 Minneapolis (MSP) 15:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1840 Charlotte (CLT) 15:45 planerad

16:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 1 - 4 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami (MIA) 16:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3705 Newark (EWR) 16:06 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7321 Toronto (YYZ) 16:07 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1838 Atlanta 16:11 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 17 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2668 Atlanta (ATL) 16:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2210 Chicago (ORD) 16:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 16:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami (MIA) 16:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 759 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7320 Toronto (YYZ) 16:40 planerad

17:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1223 Minneapolis (MSP) 17:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5934 Boston (BOS) 17:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5715 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 New York (LGA) 17:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2302 Chicago (ORD) 17:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 747 Phoenix (PHX) 17:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5116 Cincinnati (CVG) 17:37 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2556 Atlanta 17:51 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 31 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3713 Newark (EWR) 17:05 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1838 Atlanta (ATL) 17:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1223 Minneapolis (MSP) 17:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5715 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:57 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 New York (LGA) 17:59 planerad

18:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 620 Los Angeles 18:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2191 Denver (DEN) 18:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5831 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:30 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 331 Philadelphia (PHL) 18:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3104 Chicago (ORD) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5934 Boston (BOS) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5116 Cincinnati (CVG) 18:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2211 Chicago (ORD) 18:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 444 Phoenix (PHX) 18:36 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2556 Atlanta (ATL) 18:49 planerad

19:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6315 Las Vegas (LAS) 19:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 546 Washington (IAD) 19:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5291 New York (LGA) 19:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 561 Denver (DEN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 785 Los Angeles (LAX) 19:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5831 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3104 Chicago (ORD) 19:30 planerad
United Airlines UA 1057 Houston 19:30 planerad
United Airlines UA 75 New York 19:30 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 331 Denver (DEN) 19:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6315 Chicago (MDW) 19:45 planerad

20:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2860 Atlanta 20:09 planerad

21:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 4 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 18 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1331 Detroit (DTW) 21:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1447 Chicago (ORD) 21:27 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3426 San Francisco 21:45 planerad

22:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 17 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1784 Newark (EWR) 22:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3816 Chicago (ORD) 22:06 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1377 Minneapolis (MSP) 22:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4544 Washington (DCA) 22:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2267 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3325 New York (LGA) 22:26 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1926 Atlanta 22:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4160 Seattle (SEA) 22:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4358 Philadelphia (PHL) 22:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Las Vegas (LAS) 22:51 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 350 Chicago (ORD) 22:53 planerad

23:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 40 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3396 San Diego (SAN) 23:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 714 Houston (IAH) 23:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3153 Chicago (ORD) 23:41 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1903 Charlotte (CLT) 23:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4391 Miami (MIA) 23:52 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1720 Atlanta 23:59 planerad

00:00 16.10.2019

+8°C   Vindar: 5 m/s @ 341°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2508 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:07 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 702 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

02:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

03:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

04:00 16.10.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

05:00 16.10.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R, 27

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2466 Charlotte (CLT) 05:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4695 Miami (MIA) 05:40 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31