Kansas City, Kansas City (MCI / KMCI)

Planespotter’s tidtabell

00:00 20.07.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2829 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 846 Houston (HOU) 00:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1973 New York 00:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1855 San Francisco (SFO) 00:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 182 Las Vegas (LAS) 00:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 983 Atlanta 00:41 planerad

01:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 199°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 824 Denver (DEN) 01:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5845 Denver (DEN) 01:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6558 Los Angeles (LAX) 01:55 planerad

02:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 199°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

03:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 199°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

04:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

05:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2800 Fort Myers (RSW) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4664 Orlando (MCO) 05:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4356 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1869 Philadelphia (PHL) 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4987 Dallas (DAL) 05:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2883 Chicago (ORD) 05:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4429 Washington (DCA) 05:53 planerad

06:00 20.07.2019

+26°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 941 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3041 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1098 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2005 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 363 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1828 Denver (DEN) 06:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 239 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3421 New York (LGA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5092 Boston (BOS) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 683 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4695 Miami (MIA) 06:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2306 San Francisco 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1044 Houston (IAH) 06:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1112 Minneapolis (MSP) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4633 Baltimore (BWI) 06:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2330 Newark (EWR) 06:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 719 Detroit (DTW) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5750 Seattle (SEA) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4642 Denver (DEN) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1891 Phoenix (PHX) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4674 Phoenix (PHX) 06:50 planerad

07:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4979 Chicago (MDW) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2791 Dallas (DAL) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3050 Tampa (TPA) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 Emirates EK 3035 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 672 San Jose (SJC) 07:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2067 Charlotte (CLT) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2165 Atlanta 07:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1722 Los Angeles 07:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3029 Las Vegas (LAS) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 Las Vegas (LAS) 07:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2133 Chicago 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4169 Chicago (MDW) 07:20 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4341 Denver (DEN) 07:25 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2725 Chicago 07:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1505 Chicago (ORD) 07:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3324 New York (LGA) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4979 Atlanta 07:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1261 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1104 Houston (HOU) 07:55 planerad

08:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4172 Denver (DEN) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3292 Orlando (MCO) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3439 Cincinnati (CVG) 08:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4302 Baltimore (BWI) 08:20 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2656 Minneapolis (MSP) 08:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1470 Chicago 08:29 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 398 Myrtle Beach 08:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3991 Chicago (ORD) 08:38 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1975 Valparaiso (VPS) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5791 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5944 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2264 Boston (BOS) 08:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1856 Washington (IAD) 08:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3383 San Diego (SAN) 08:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2233 Atlanta 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2791 New Orleans (MSY) 08:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 231 Washington (IAD) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7447 Washington (IAD) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3050 Nashville (BNA) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3317 Chicago (MDW) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4172 Washington (DCA) 08:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2513 Salt Lake City (SLC) 08:40 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1581 Houston (IAH) 08:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2568 Chicago (ORD) 08:48 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2466 Charlotte (CLT) 08:48 planerad

09:00 20.07.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 9 min.
United Airlines UA 1054 Houston 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2569 Chicago 09:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2106 Atlanta 09:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3552 New Orleans (MSY) 09:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3612 Halifax (YHZ) 09:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5122 Columbia (CAE) 09:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2982 Detroit (DTW) 09:32 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 605 Charlotte (CLT) 09:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5183 Washington (DCA) 09:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3241 Phoenix (PHX) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4472 Fort Lauderdale (FLL) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4675 Charlotte 09:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4275 St. Louis 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3909 Nashville (BNA) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5737 Sacramento 09:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2656 Minneapolis (MSP) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4302 St Louis (STL) 09:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3991 Chicago (ORD) 09:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1470 Chicago (ORD) 09:17 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 397 Myrtle Beach 09:20 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1989 Valparaiso (VPS) 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5791 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4472 Boston (BOS) 09:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5944 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3606 Chicago (ORD) 09:57 planerad

10:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 12 min.
United Airlines UA 72 New York 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4790 Denver (DEN) 10:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 374 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4556 Washington (DCA) 10:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4726 Houston (HOU) 10:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Philadelphia (PHL) 10:19 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7490 Washington (IAD) 10:31 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5991 New York (LGA) 10:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4529 Las Vegas (LAS) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4356 Portland (PDX) 10:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 198 Orlando (MCO) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 3 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2106 Atlanta 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3552 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2982 Detroit (DTW) 10:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2037 Charlotte (CLT) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2570 Chicago (ORD) 10:18 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 354 Cancún (CUN) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3241 New York (LGA) 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1742 Detroit (DTW) 10:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4275 Tampa (TPA) 10:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 605 Charlotte (CLT) 10:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3909 Orlando (MCO) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4790 Chicago (MDW) 10:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4556 Washington (DCA) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4726 Baltimore (BWI) 10:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 374 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4419 Philadelphia (PHL) 10:56 planerad

11:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3308 Boston (BOS) 11:00 planerad
United Airlines UA 476 Washington 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta 11:23 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2571 Chicago 11:26 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3493 Newark (EWR) 11:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1547 Oakland (OAK) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4588 Chicago (MDW) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2886 Los Angeles 11:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3694 Chicago (ORD) 11:46 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3051 Chicago (ORD) 11:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3909 Chicago (ORD) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5991 New York (LGA) 11:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 476 Chicago (ORD) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4532 Los Angeles (LAX) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4356 Denver (DEN) 11:35 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2572 Chicago (ORD) 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2150 Cincinnati (CVG) 11:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 347 Detroit (DTW) 11:50 planerad

12:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5089 New York (LGA) 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4519 Miami (MIA) 12:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5224 New York (LGA) 12:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 475 Detroit (DTW) 12:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4982 Atlanta 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1428 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:26 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 508 Philadelphia (PHL) 12:33 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1318 Minneapolis (MSP) 12:38 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 3 - 19 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3481 Denver (DEN) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1547 Dallas (DAL) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4588 New York 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta 12:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2886 Chicago (MDW) 12:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3051 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3565 Newark (EWR) 12:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3477 New York (LGA) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3909 Chicago (ORD) 12:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5089 Orlando (MCO) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7491 Washington (IAD) 12:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4519 Miami (MIA) 12:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3297 New York 12:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 195 Orlando (MCO) 12:59 planerad

13:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4362 Austin (AUS) 13:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1626 Salt Lake City (SLC) 13:06 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1109 Detroit (DTW) 13:13 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3352 Portland 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3018 Chicago (MDW) 13:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3005 Detroit (DTW) 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 New York (LGA) 13:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1250 Atlanta 13:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1545 Dallas (DAL) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5482 Milwaukee (MKE) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5412 Seattle (SEA) 13:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 483 Detroit (DTW) 13:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3910 San Antonio (SAT) 13:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 5529 Denver (DEN) 13:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3032 Chicago (ORD) 13:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Las Vegas (LAS) 13:54 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1475 Chicago (ORD) 13:54 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3523 New York 13:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4982 Milwaukee (MKE) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1208 Washington (DCA) 13:06 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 508 Philadelphia (PHL) 13:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1318 Minneapolis (MSP) 13:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4362 Nashville (BNA) 13:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4036 Denver (DEN) 13:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1109 Detroit (DTW) 13:53 planerad

14:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1255 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:09 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2573 Chicago 14:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2668 Atlanta 14:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1523 Raleigh/Durham (RDU) 14:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2075 Chicago (ORD) 14:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3776 Chicago (ORD) 14:28 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2742 Los Angeles 14:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1505 Chicago (ORD) 14:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1807 Philadelphia (PHL) 14:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Philadelphia (PHL) 14:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 66 Chicago (MDW) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3407 Portland (PDX) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 Boston (BOS) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3018 Albuquerque (ABQ) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1545 Dallas 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5482 Fort Lauderdale (FLL) 14:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1250 Huntsville (HSV) 14:08 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2627 Salt Lake City (SLC) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5412 Fort Myers (RSW) 14:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3032 Chicago (ORD) 14:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3910 Denver (DEN) 14:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3633 Newark (EWR) 14:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 913 Las Vegas (LAS) 14:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1475 Chicago 14:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1523 Phoenix (PHX) 14:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2668 Atlanta 14:58 planerad

15:00 20.07.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3793 Denver (DEN) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4926 Nashville (BNA) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2622 Orlando (MCO) 15:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2256 Atlanta 15:15 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Raleigh/Durham (RDU) 15:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3700 Baltimore (BWI) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 324 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 115 Chicago (ORD) 15:21 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 478 Seattle (SEA) 15:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1906 Charlotte (CLT) 15:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3101 Chicago (ORD) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4317 Phoenix (PHX) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1255 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2578 Chicago 15:22 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 692 Chicago (ORD) 15:22 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2742 Los Angeles (LAX) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3580 Chicago (MDW) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Philadelphia 15:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1505 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4926 Raleigh/Durham (RDU) 15:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1807 Philadelphia (PHL) 15:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2622 Portland (PDX) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3793 Orlando (MCO) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3700 Austin (AUS) 15:55 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1916 Philadelphia (PHL) 15:57 planerad

16:00 20.07.2019

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 14 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8169 Toronto 16:02 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4037 Denver (DEN) 16:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1510 Seattle (SEA) 16:03 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5885 Boston (BOS) 16:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3535 Albuquerque 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 16:16 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2149 Orlando (SFB) 16:17 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3430 Denver (DEN) 16:22 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3705 Newark (EWR) 16:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami 16:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4074 Houston (HOU) 16:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3048 Detroit (DTW) 16:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2955 Minneapolis 16:47 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2643 Orlando (MCO) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4332 Fort Myers (RSW) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2256 Atlanta 16:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3682 Houston (IAH) 16:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 115 Chicago (ORD) 16:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 324 Chicago (ORD) 16:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1906 Charlotte (CLT) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4317 Fort Lauderdale (FLL) 16:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2751 Detroit (DTW) 16:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 483 Detroit (DTW) 16:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 759 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8168 Toronto 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1772 San Antonio (SAT) 16:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1855 Denver (DEN) 16:57 planerad

17:00 20.07.2019

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 New York (LGA) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4580 Las Vegas (LAS) 17:00 planerad
Boeing 717-200 Air France AF 5749 Minneapolis (MSP) 17:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 17:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2055 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 895 Minneapolis (MSP) 17:17 planerad
Embraer 175 Qantas QF 3778 San Francisco (SFO) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2575 Chicago 17:21 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 994 Chicago (ORD) 17:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 747 Phoenix (PHX) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4045 Corpus Christi 17:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3473 Louisville 17:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3927 Dallas (DAL) 17:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5142 Charlotte 17:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5734 Los Angeles (LAX) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2566 Minneapolis (MSP) 17:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3509 Newark (EWR) 17:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2236 Orlando (SFB) 17:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4343 Miami (MIA) 17:06 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3630 Denver (DEN) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4074 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4332 Columbus 17:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Washington (DCA) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2643 Oakland (OAK) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4580 Nashville (BNA) 17:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 819 Atlanta 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 New York (LGA) 17:59 planerad

18:00 20.07.2019

+33°C   Vindar: 5 m/s @ 197°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 396 Cancún (CUN) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3397 Chicago 18:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 620 Los Angeles (LAX) 18:21 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1364 Atlanta 18:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 188 Dallas 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5831 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4527 St Louis (STL) 18:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5291 New York (LGA) 18:39 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5964 New York (LGA) 18:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4813 Chicago (MDW) 18:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4340 Denver (DEN) 18:42 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2567 Cincinnati (CVG) 18:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3104 Chicago (ORD) 18:43 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6691 Houston (IAH) 18:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4853 Orlando (MCO) 18:45 planerad
Bombardier CRJ700 Brussels Airlines SN 8963 Washington 18:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5388 Fort Lauderdale (FLL) 18:50 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2233 Boston (BOS) 18:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Washington (IAD) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4045 St Louis (STL) 18:00 planerad
Embraer 175 Qantas QF 3777 San Francisco (SFO) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1366 St Louis (STL) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2055 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 444 Phoenix (PHX) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4258 Phoenix (PHX) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3930 Houston (HOU) 18:30 planerad
United Airlines UA 731 Chicago 18:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3648 Chicago (ORD) 18:31 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2574 Chicago 18:37 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2211 Chicago (ORD) 18:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5426 Boston (BOS) 18:59 planerad

19:00 20.07.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2621 Atlanta 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3012 Nashville (BNA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4954 Nashville 19:20 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 330 Denver (DEN) 19:21 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 2090 Los Angeles (LAX) 19:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2270 Washington (IAD) 19:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5250 San Antonio 19:30 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3581 Las Vegas (LAS) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 942 Atlanta 19:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 785 Los Angeles (LAX) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4527 Tampa (TPA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4813 Dallas (DAL) 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5831 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:22 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4853 San Diego (SAN) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5388 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3104 Chicago (ORD) 19:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2621 Atlanta 19:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3012 Denver (DEN) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4954 Denver (DEN) 19:55 planerad

20:00 20.07.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4777 Denver (DEN) 20:07 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3384 San Diego (SAN) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3231 Albuquerque (ABQ) 20:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3458 San Diego (SAN) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5240 Washington (DCA) 20:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1269 Dallas 20:33 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2763 Salt Lake City (SLC) 20:37 planerad
Southwest Airlines WN 3564 Denver (DEN) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4194 Boston (BOS) 20:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1531 Los Angeles (LAX) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5137 San Diego (SAN) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 31 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5250 Baltimore (BWI) 20:15 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 333 Denver (DEN) 20:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3231 Los Angeles (LAX) 20:50 planerad

21:00 20.07.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 181°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 23 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2579 Chicago 21:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2426 Fort Myers (RSW) 21:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1331 Detroit (DTW) 21:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1399 Detroit (DTW) 21:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2037 Charlotte (CLT) 21:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4544 Washington (DCA) 21:42 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1784 New York 21:43 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6690 Houston (IAH) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4554 Orlando (MCO) 21:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1582 Chicago (ORD) 21:53 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2824 Minneapolis (MSP) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5240 Orlando (MCO) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4194 Chicago (MDW) 21:20 planerad
Southwest Airlines WN 3564 Dallas (DAL) 21:25 planerad

22:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1377 Minneapolis (MSP) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1597 Baltimore (BWI) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4245 Los Angeles 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4656 Tampa (TPA) 22:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3325 New York (LGA) 22:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2267 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3426 San Francisco (SFO) 22:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1889 Philadelphia (PHL) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 820 Chicago (MDW) 22:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4358 Philadelphia (PHL) 22:42 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3065 Seattle (SEA) 22:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1843 Chicago (ORD) 22:48 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5807 Seattle (SEA) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 948 Houston (HOU) 22:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1926 Atlanta 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5090 Dallas (DAL) 22:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 350 Chicago (ORD) 22:55 planerad
Boeing 737 Emirates EK 3099 Seattle (SEA) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1706 Denver (DEN) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4554 Denver (DEN) 22:30 planerad

23:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 175°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4474 Fort Myers (RSW) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3705 Denver (DEN) 23:10 planerad
Embraer 175 Asiana Airlines OZ 6317 San Francisco (SFO) 23:14 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 445 Denver (DEN) 23:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2137 Houston (IAH) 23:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2882 Chicago (ORD) 23:44 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 738 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4967 Orlando (MCO) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5426 Orlando (MCO) 23:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2182 Chicago (ORD) 23:53 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 623 Phoenix (PHX) 23:53 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4391 Miami (MIA) 23:54 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2363 Atlanta 23:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2516 Salt Lake City (SLC) 23:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1903 Charlotte (CLT) 23:59 planerad

Andra datum

April, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30