Bill & Hillary Clinton National /Adams Field, Little Rock (LIT / KLIT)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 22R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 12 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1536 Houston (IAH) 18:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1373 Atlanta 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2437 Las Vegas (LAS) 18:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4164 Chicago (ORD) 18:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3458 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:10 planerad

19:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 329°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3627 Washington (DCA) 19:31 planerad
Embraer 175 Gulf Air GF 6761 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3413 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:42 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1413 Atlanta 19:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1373 Atlanta 19:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2437 Dallas (DAL) 19:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4173 Chicago (ORD) 19:16 planerad

20:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 329°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3413 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:13 planerad

21:00 24.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 329°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 18 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1535 Houston (IAH) 21:17 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2171 Detroit (DTW) 21:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3602 Detroit (DTW) 21:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4071 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:57 planerad

22:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2087 Atlanta 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3561 Chicago (ORD) 22:44 planerad

23:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 345 St Louis (STL) 23:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3942 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 Dallas (DAL) 23:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5686 Charlotte (CLT) 23:52 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22R, 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1592 Phoenix (PHX) 00:10 planerad

01:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 0 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

02:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 0 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

03:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 0 m/s @ 280°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04L

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04L

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3977 Dallas 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1484 Phoenix (PHX) 05:10 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04L

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1481 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air France AF 2142 Detroit (DTW) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 422 St Louis (STL) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3419 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:37 planerad

07:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 13 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1541 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1150 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5429 Charlotte (CLT) 07:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3656 Chicago (ORD) 07:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1614 Atlanta 07:27 planerad

08:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 38 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3383 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5683 Charlotte (CLT) 08:51 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1913 Atlanta 08:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 29 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3794 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4073 Washington (DCA) 08:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3383 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 9 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5683 Charlotte (CLT) 09:21 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1543 Houston (IAH) 09:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1913 Atlanta 09:38 planerad

10:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 174°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2298 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3723 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3723 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2298 Las Vegas (LAS) 10:45 planerad

11:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 174°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 28 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3684 Houston (IAH) 11:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2523 St Louis (STL) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2088 Atlanta 11:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3786 Chicago (ORD) 11:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3340 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2523 Dallas (DAL) 11:50 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1544 Houston (IAH) 11:55 planerad

12:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 174°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5592 Charlotte (CLT) 12:29 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2088 Atlanta 12:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3315 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3377 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:29 planerad

13:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3688 Houston (IAH) 13:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5969 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5592 Charlotte (CLT) 13:01 planerad

14:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3798 Denver (DEN) 14:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1861 Atlanta 14:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 31 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5969 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:14 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2554 Chicago (ORD) 14:45 planerad

15:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3317 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3388 Chicago (ORD) 15:25 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3250 Houston (IAH) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2962 Atlanta 15:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1861 Atlanta 15:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3317 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3388 Chicago (ORD) 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 Dallas (DAL) 16:35 planerad

17:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2105 Atlanta 17:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5490 Charlotte (CLT) 17:13 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2555 Chicago 17:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3458 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 3 - 35 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3379 Houston (IAH) 17:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 St Louis (STL) 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2963 Atlanta 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5490 Charlotte (CLT) 17:47 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2105 Atlanta 17:48 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19