Bill & Hillary Clinton National /Adams Field, Little Rock (LIT / KLIT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 90°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 04L

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 868 Dallas (DAL) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3723 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:33 planerad

11:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 90°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 300 m   Uppskattad bana: 04L

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 36 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1600 Atlanta 11:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3684 Houston (IAH) 11:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3340 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3786 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1117 Orlando (MCO) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 868 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1544 Houston (IAH) 11:40 planerad

12:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 39 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 St Louis (STL) 12:10 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2559 Chicago (ORD) 12:16 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4116 Austin (AUS) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1600 Atlanta 12:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3315 Chicago (ORD) 12:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3377 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 Dallas (DAL) 12:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1114 Orlando (MCO) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5937 Denver (DEN) 12:50 planerad

13:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4651 Denver (DEN) 13:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5592 Charlotte (CLT) 13:18 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3688 Houston (IAH) 13:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4388 Houston (IAH) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4161 Austin (AUS) 13:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3251 Houston (IAH) 13:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5592 Charlotte (CLT) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 116°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2554 Chicago (ORD) 14:00 planerad

15:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1518 Atlanta 15:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3388 Chicago (ORD) 15:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3317 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3388 Chicago (ORD) 15:44 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1518 Atlanta 15:45 planerad

16:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 261 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1538 Houston (IAH) 16:06 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4659 Denver (DEN) 16:19 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 31 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3317 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 261 St Louis (STL) 16:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4710 Denver (DEN) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5490 Charlotte (CLT) 17:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3458 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:35 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2555 Chicago (ORD) 17:49 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3946 Chicago (ORD) 17:49 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3379 Houston (IAH) 17:00 planerad

18:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 22 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1536 Houston (IAH) 18:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1522 Atlanta 18:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1899 Las Vegas (LAS) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5490 Charlotte (CLT) 18:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3458 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2556 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3788 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3683 Houston (IAH) 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3413 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1522 Atlanta 19:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1899 Dallas (DAL) 19:30 planerad

20:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3627 Washington (DCA) 20:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1560 Atlanta 20:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3413 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:08 planerad

21:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 49 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1535 Houston (IAH) 21:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4071 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:54 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2557 Chicago (ORD) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 St Louis (STL) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 553 Dallas (DAL) 22:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3561 Chicago (ORD) 22:42 planerad

23:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 25 - 37 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3942 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1570 Atlanta 23:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4665 Denver (DEN) 23:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5686 Charlotte (CLT) 23:51 planerad

00:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

01:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

02:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 22R

03:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 223°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

04:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 223°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

05:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 4 m/s @ 223°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3419 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:02 planerad

06:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 283°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 17 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1544 Atlanta (ATL) 06:10 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2558 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2117 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1541 Houston (IAH) 06:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4403 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 283°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 2 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3656 Chicago (ORD) 07:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5429 Charlotte (CLT) 07:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3634 St Louis (STL) 07:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4073 Washington (DCA) 07:25 planerad

08:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 283°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Air Canada AC 3246 Houston (IAH) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3794 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:20 planerad

09:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 314°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1556 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4675 Denver (DEN) 09:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1543 Houston (IAH) 09:30 planerad

Andra datum

January, 2019

18