La Guardia, New York (LGA / KLGA)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 150 m   Uppskattad bana: 04

04:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 31

05:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 31

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1597 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 657 Houston (IAH) 05:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4645 Columbus (CMH) 05:56 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1934 Philadelphia 05:59 planerad

06:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 349°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5918 Washington 06:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 371 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2962 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1137 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 761 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 609 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1201 Toronto (YYZ) 06:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 628 Charlotte (CLT) 06:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4078 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Ecuador XL 6242 Atlanta 06:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2645 Orlando (MCO) 06:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2632 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6062 Raleigh/Durham (RDU) 06:30 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 705 Fort Lauderdale (FLL) 06:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8227 Toronto 06:30 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6592 Charlotte (CLT) 06:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8431 Montreal 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5235 Cincinnati (CVG) 06:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2510 Miami (MIA) 06:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1877 Boston (BOS) 06:59 planerad

07:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5291 Norfolk 07:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3477 Manchester 07:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3844 Richmond (RIC) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5337 Pittsburgh (PIT) 07:36 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 316 Detroit (DTW) 07:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5118 Burlington 07:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3823 Raleigh/Durham (RDU) 07:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5955 Greensboro (GSO) 07:48 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1715 Boston 07:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8572 Toronto 07:58 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8180 Montreal 07:59 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 20 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 461 West Palm Beach (PBI) 07:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2944 Atlanta 07:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5946 Washington (DCA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 628 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5312 Pittsburgh (PIT) 07:04 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 869 Detroit (DTW) 07:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8229 Toronto 07:25 planerad
American Airlines AA 1530 Miami (MIA) 07:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3370 Syracuse (SYR) 07:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 370 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1099 Orlando (MCO) 07:30 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1203 Toronto (YYZ) 07:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3847 Charlotte 07:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2098 Houston (IAH) 07:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1782 Charlotte (CLT) 07:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3351 St Louis (STL) 07:59 planerad

08:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 18 min.
Embraer 175 WestJet WS 6633 Greenville (GSP) 08:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3472 Lexington (LEX) 08:09 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3616 Columbus (CMH) 08:21 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1510 Atlanta 08:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5349 Columbia (CAE) 08:41 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5877 Raleigh/Durham (RDU) 08:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2923 Atlanta 08:52 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 198 Orlando (MCO) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 4 - 13 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1482 Fort Lauderdale (FLL) 08:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 463 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2470 West Palm Beach (PBI) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2913 Denver (DEN) 08:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1623 Orlando (MCO) 08:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5253 Norfolk (ORF) 08:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3792 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5230 Cincinnati (CVG) 08:16 planerad
American Airlines AA 970 Miami (MIA) 08:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3688 Milwaukee (MKE) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3846 Kansas City (MCI) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5951 Richmond (RIC) 08:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3343 Fort Myers (RSW) 08:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 847 Chicago (ORD) 08:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8181 Montreal 08:40 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5117 Burlington 08:43 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1791 Philadelphia 08:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8469 Toronto 08:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3812 Greensboro (GSO) 08:47 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5498 Birmingham (BHM) 08:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5466 Montréal (YUL) 08:54 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6010 Houston (IAH) 08:58 planerad

09:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 224 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6436 Montreal 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6745 Portland (PWM) 09:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1172 Chicago 09:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3725 Chicago (MDW) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3457 Cincinnati (CVG) 09:06 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 917 Boston (BOS) 09:17 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3931 Greensboro (GSO) 09:19 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2126 Boston 09:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5398 Bangor (BGR) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3491 Madison (MSN) 09:32 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4050 Raleigh/Durham (RDU) 09:33 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8542 Toronto 09:33 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2933 Atlanta 09:37 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6589 Charlotte (CLT) 09:46 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5879 Raleigh/Durham (RDU) 09:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3767 Chicago 09:56 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1105 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1894 Boston 09:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 838 Detroit (DTW) 09:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 519 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3740 Indianapolis 09:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3727 Chicago (ORD) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5130 Knoxville 09:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4506 Nashville (BNA) 09:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3521 Cleveland (CLE) 09:21 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1113 Orlando (MCO) 09:29 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1702 Miami (MIA) 09:30 planerad
Embraer 175 WestJet WS 6754 Raleigh/Durham (RDU) 09:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 199 Orlando (MCO) 09:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3481 Madison (MSN) 09:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 475 Detroit (DTW) 09:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 971 Fort Lauderdale (FLL) 09:47 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Ecuador XL 6244 Atlanta 09:56 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2941 Atlanta 09:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5266 New Orleans (MSY) 09:59 planerad

10:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 14 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1583 Orlando (MCO) 10:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2358 West Palm Beach (PBI) 10:00 planerad
American Airlines AA 1554 Miami (MIA) 10:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3382 St Louis (STL) 10:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3444 Kansas City (MCI) 10:16 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8182 Montreal 10:16 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 604 Fort Lauderdale (FLL) 10:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3740 Milwaukee (MKE) 10:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8226 Toronto 10:33 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2936 Atlanta 10:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 337 Chicago 10:39 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2967 Detroit (DTW) 10:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 Knoxville (TYS) 10:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3757 Chicago 10:47 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5893 Columbus (CMH) 10:50 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6785 Fort Myers (RSW) 10:52 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2588 Tampa (TPA) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3386 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3346 St Louis (STL) 10:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5257 Norfolk (ORF) 10:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3719 Chicago (ORD) 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3344 Sarasota/Bradenton (SRQ) 10:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5472 Montréal (YUL) 10:17 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8573 Toronto 10:20 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1879 Minneapolis (MSP) 10:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3637 Charlottesville 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3324 Portland (PWM) 10:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5915 Cincinnati (CVG) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5280 Greensboro (GSO) 10:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3697 Kansas City (MCI) 10:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 842 Detroit (DTW) 10:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8183 Montreal 10:55 planerad

11:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4371 St Louis (STL) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1330 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4493 Minneapolis (MSP) 11:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1166 Chicago 11:05 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1202 Toronto (YYZ) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 610 Chicago (MDW) 11:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3989 Montréal (YUL) 11:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5415 Cleveland (CLE) 11:18 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3413 Syracuse (SYR) 11:19 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6587 Charlotte (CLT) 11:22 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3499 Columbus (CMH) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4068 Chicago 11:32 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2927 Atlanta 11:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 300 Myrtle Beach 11:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 367 Chicago 11:38 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8206 Toronto 11:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5874 Raleigh/Durham (RDU) 11:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3461 Cincinnati (CVG) 11:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5295 Norfolk (ORF) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6043 Charlotte (CLT) 11:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 856 Atlanta 11:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5901 Columbus (CMH) 11:04 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1491 Fort Lauderdale (FLL) 11:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3692 Milwaukee (MKE) 11:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 921 Myrtle Beach 11:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3722 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8231 Toronto 11:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3477 Columbus (CMH) 11:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3341 Fort Myers (RSW) 11:21 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1903 Minneapolis (MSP) 11:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 337 Chicago (ORD) 11:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2446 West Palm Beach (PBI) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3961 Nashville (BNA) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5465 Des Moines (DSM) 11:32 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1565 Orlando (MCO) 11:42 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2563 Tampa (TPA) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5464 Cleveland (CLE) 11:50 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1207 Toronto (YYZ) 11:55 planerad

12:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 259°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1105 Fort Lauderdale (FLL) 12:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 910 Chicago 12:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2958 Detroit (DTW) 12:06 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6087 Richmond (RIC) 12:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5922 Washington (DCA) 12:16 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8625 Montreal 12:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5979 Boston 12:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 62 West Palm Beach (PBI) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5119 Burlington 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1573 Houston (IAH) 12:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2930 Atlanta 12:34 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5904 Louisville (SDF) 12:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 349 Chicago 12:37 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3813 Chicago 12:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1911 Minneapolis (MSP) 12:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3850 Charlotte (CLT) 12:46 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 831 Boston (BOS) 12:48 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 718 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3884 Cleveland (CLE) 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4335 Washington (DCA) 12:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5993 Boston 12:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 834 Atlanta 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 611 Chicago (MDW) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3348 St Louis (STL) 12:02 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3970 Norfolk (ORF) 12:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2586 Miami (MIA) 12:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3755 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 711 Toronto (YYZ) 12:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6058 Raleigh/Durham (RDU) 12:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 197 Fort Lauderdale (FLL) 12:30 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6712 Norfolk (ORF) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3337 Rochester (ROC) 12:31 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5373 Charlottesville 12:39 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 898 Detroit (DTW) 12:51 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5974 Richmond (RIC) 12:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8624 Montreal 12:55 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5898 Louisville (SDF) 12:59 planerad

13:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3459 Kansas City (MCI) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5471 Montréal (YUL) 13:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3732 Milwaukee (MKE) 13:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3759 Greensboro (GSO) 13:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5903 Columbus (CMH) 13:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3450 Cincinnati (CVG) 13:21 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 710 Toronto (YYZ) 13:26 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3905 Memphis (MEM) 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3966 Chicago 13:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1056 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5237 Buffalo (BUF) 13:38 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5281 Norfolk (ORF) 13:39 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2914 Atlanta 13:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5876 Raleigh/Durham (RDU) 13:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5388 Jacksonville (JAX) 13:56 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3712 Milwaukee (MKE) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4328 Washington (DCA) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5047 Charlotte (CLT) 13:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5995 Boston (BOS) 13:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 840 Atlanta 13:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1213 San Francisco 13:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3915 Raleigh/Durham (RDU) 13:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3943 Wilmington North Carolina 13:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1161 West Palm Beach (PBI) 13:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3777 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5456 Ottawa (YOW) 13:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 30 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 832 Boston 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3937 Nashville (BNA) 13:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 St Louis (STL) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5361 Pittsburgh (PIT) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3393 Northwest Arkansas 13:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 917 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:48 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3835 Birmingham (BHM) 13:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 393 Denver (DEN) 13:50 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5937 Washington (DCA) 13:59 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 897 Atlanta 13:59 planerad

14:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 9 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2111 Philadelphia 14:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1572 Fort Lauderdale (FLL) 14:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1920 Austin 14:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3913 Toronto (YYZ) 14:03 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6059 Charlotte (CLT) 14:07 planerad
Embraer 170 WestJet WS 6635 Greenville (GSP) 14:14 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1998 Boston (BOS) 14:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3388 St Louis (STL) 14:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5328 Pittsburgh (PIT) 14:17 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5931 Washington (DCA) 14:22 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 180 Fort Lauderdale (FLL) 14:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4072 Houston (IAH) 14:29 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1788 Miami (MIA) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3323 Portland (PWM) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3391 Knoxville (TYS) 14:34 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3493 Charlottesville 14:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1249 Miami (MIA) 14:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3804 Chicago 14:38 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6027 Charleston (CHS) 14:38 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1588 Orlando (MCO) 14:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3955 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3871 Pittsburgh (PIT) 14:44 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8406 Toronto 14:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 398 Orlando (MCO) 14:57 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8184 Montreal 14:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3960 Chicago (ORD) 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3383 St Louis (STL) 14:18 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 715 Toronto (YYZ) 14:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5125 Burlington 14:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3679 Kansas City (MCI) 14:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5445 Cleveland (CLE) 14:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1056 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1859 Minneapolis (MSP) 14:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3354 Savannah (SAV) 14:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1171 Fort Lauderdale (FLL) 14:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6098 Memphis (MEM) 14:54 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3682 Milwaukee (MKE) 14:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3879 Houston (IAH) 14:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5239 Omaha 14:56 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1746 Atlanta 14:59 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1866 Boston (BOS) 14:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5938 Washington (DCA) 14:59 planerad

15:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 3 - 14 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1608 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4506 Nashville (BNA) 15:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2289 West Palm Beach (PBI) 15:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5932 Washington (DCA) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5976 Boston 15:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5994 Grand Rapids 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5514 Birmingham (BHM) 15:01 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1741 Chicago 15:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1599 Fort Lauderdale (FLL) 15:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3494 Madison (MSN) 15:19 planerad
American Airlines AA 1556 Miami (MIA) 15:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5294 Greensboro (GSO) 15:29 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Ecuador XL 6238 Atlanta 15:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 303 Denver (DEN) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1763 Chicago (MDW) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3333 Fort Myers (RSW) 15:32 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2601 Tampa (TPA) 15:33 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2858 Atlanta 15:37 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5914 Cincinnati (CVG) 15:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3806 Chicago 15:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 362 West Palm Beach (PBI) 15:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3826 Kansas City (MCI) 15:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6061 Charlotte (CLT) 15:59 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 922 Myrtle Beach 15:59 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2166 Boston (BOS) 15:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 Detroit (DTW) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4324 Washington (DCA) 15:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6045 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 765 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5473 Montréal (YUL) 15:02 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3941 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5035 Columbus (CMH) 15:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3440 Pittsburgh (PIT) 15:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3769 Chicago (ORD) 15:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4857 Greensboro (GSO) 15:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1660 Miami (MIA) 15:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3334 Fort Myers (RSW) 15:30 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 171 Fort Lauderdale (FLL) 15:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1626 Miami (MIA) 15:31 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1572 Orlando (MCO) 15:31 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1527 Fort Lauderdale (FLL) 15:38 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5883 Rochester (ROC) 15:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8185 Montreal 15:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 833 Houston (IAH) 15:40 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8403 Toronto 15:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2459 West Palm Beach (PBI) 15:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5355 Pittsburgh (PIT) 15:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1608 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3319 Richmond (RIC) 15:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5943 Washington (DCA) 15:59 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3670 Boston 15:59 planerad

16:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 9 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3342 Rochester (ROC) 16:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5929 Washington 16:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6001 Boston (BOS) 16:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1187 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8422 Toronto 16:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 682 Denver 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5515 Cleveland (CLE) 16:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5393 Charlottesville 16:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3366 St Louis (STL) 16:20 planerad
American Airlines AA 1457 Miami (MIA) 16:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2179 Houston (IAH) 16:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5963 Richmond (RIC) 16:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1727 Miami (MIA) 16:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5287 Norfolk (ORF) 16:38 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 2949 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:42 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2876 Atlanta 16:43 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1231 Boston 16:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8230 Toronto 16:48 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3786 Chicago 16:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5885 Raleigh/Durham (RDU) 16:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1164 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:59 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8186 Montreal 16:59 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 299 Orlando (MCO) 16:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 761 West Palm Beach (PBI) 16:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 870 Atlanta 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5475 Nashville (BNA) 16:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2604 Tampa (TPA) 16:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3498 Madison (MSN) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1764 Chicago (MDW) 16:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6025 Charleston (CHS) 16:19 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 940 Detroit (DTW) 16:23 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4265 Raleigh/Durham (RDU) 16:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1875 Minneapolis (MSP) 16:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 Columbus (CMH) 16:40 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5417 Bangor (BGR) 16:40 planerad
American Airlines AA 2392 Miami (MIA) 16:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3372 Syracuse 16:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 922 Detroit (DTW) 16:49 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8233 Toronto 16:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3448 Kansas City (MCI) 16:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1187 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:59 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5313 Norfolk (ORF) 16:59 planerad

17:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 11 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5930 Washington 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6041 Indianapolis (IND) 17:06 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2280 Minneapolis (MSP) 17:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1112 Orlando (MCO) 17:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3912 Nashville (BNA) 17:13 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2918 Denver (DEN) 17:16 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3943 Wilmington North Carolina 17:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5227 Memphis (MEM) 17:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4329 Washington (DCA) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5250 New Orleans (MSY) 17:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4861 Chicago 17:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 336 Chicago 17:38 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6074 Houston (IAH) 17:38 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 668 Atlanta 17:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5905 Columbus (CMH) 17:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3536 Chicago (MDW) 17:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5476 Ottawa (YOW) 17:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 347 Detroit (DTW) 17:54 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1210 Toronto (YYZ) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5878 Charlotte (CLT) 17:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5944 Washington (DCA) 17:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 896 Atlanta 17:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2010 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3753 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5358 Pittsburgh (PIT) 17:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 687 Denver (DEN) 17:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1270 Houston (IAH) 17:22 planerad
American Airlines AA 1389 Miami (MIA) 17:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3685 Milwaukee (MKE) 17:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6049 Raleigh/Durham (RDU) 17:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 802 Atlanta 17:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8187 Montreal 17:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8235 Toronto 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 956 St Louis (STL) 17:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1164 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4557 St Louis (STL) 17:59 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 1057 Boston (BOS) 17:59 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1552 Orlando (MCO) 17:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5156 Cleveland (CLE) 17:59 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6024 Indianapolis 17:59 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 419 Denver (DEN) 17:59 planerad

18:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 31

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2822 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5935 Washington (DCA) 18:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8232 Toronto 18:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5052 Charlotte (CLT) 18:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5352 Pittsburgh (PIT) 18:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3673 Kansas City (MCI) 18:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5906 Louisville (SDF) 18:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3368 St Louis (STL) 18:16 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2028 Boston (BOS) 18:17 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 6783 Fort Myers (RSW) 18:19 planerad
American Airlines AA 2809 Miami (MIA) 18:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5115 Burlington 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5452 Des Moines (DSM) 18:31 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2321 West Palm Beach (PBI) 18:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3779 Chicago 18:39 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8234 Toronto 18:43 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2243 Minneapolis (MSP) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3453 Cincinnati (CVG) 18:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5928 Raleigh/Durham (RDU) 18:56 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1272 Fort Lauderdale (FLL) 18:59 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 659 Tampa (TPA) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5941 Washington (DCA) 18:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 663 Atlanta 18:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1709 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Ecuador XL 6253 Atlanta 18:06 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5983 Greensboro (GSO) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2956 Denver (DEN) 18:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4241 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3380 St Louis (STL) 18:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3752 Raleigh/Durham (RDU) 18:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5890 Columbus (CMH) 18:29 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6005 Houston (IAH) 18:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 380 Chicago (ORD) 18:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 888 Detroit (DTW) 18:33 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1215 Toronto (YYZ) 18:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 347 Detroit 18:44 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2327 West Palm Beach (PBI) 18:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5316 Norfolk (ORF) 18:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3940 Nashville (BNA) 18:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5429 Jacksonville (JAX) 18:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8237 Toronto 18:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1167 Houston (IAH) 18:55 planerad
Airbus A321 LATAM Airlines Ecuador XL 6234 Charlotte (CLT) 18:56 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2822 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1513 Fort Lauderdale (FLL) 18:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5233 Memphis (MEM) 18:59 planerad

19:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 11 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3815 Pittsburgh (PIT) 19:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1770 Fort Lauderdale (FLL) 19:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2531 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3970 Nashville (BNA) 19:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 639 San Francisco 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5258 Buffalo (BUF) 19:12 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7640 Montréal (YUL) 19:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5493 Cleveland (CLE) 19:17 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 Detroit (DTW) 19:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 174 Fort Lauderdale (FLL) 19:28 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2157 Boston 19:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3317 Pittsburgh (PIT) 19:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1982 Boston 19:33 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3827 Birmingham (BHM) 19:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5936 Washington 19:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 30 Chicago 19:36 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1274 Denver (DEN) 19:38 planerad
Airbus A321 Virgin Atlantic VS 2609 Atlanta 19:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4576 St Louis (STL) 19:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3938 Chicago 19:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8236 Toronto 19:43 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3688 Cincinnati (CVG) 19:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2716 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1936 Boston (BOS) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5051 Charlotte (CLT) 19:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5892 Louisville (SDF) 19:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5942 Washington (DCA) 19:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 773 Atlanta 19:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3747 Chicago (ORD) 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5446 Des Moines (DSM) 19:25 planerad
American Airlines AA 2809 Miami (MIA) 19:29 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2626 Tampa (TPA) 19:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5333 Pittsburgh (PIT) 19:29 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8429 Toronto 19:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1271 Fort Lauderdale (FLL) 19:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1944 Minneapolis (MSP) 19:35 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1669 Miami (MIA) 19:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6026 Indianapolis (IND) 19:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3736 Milwaukee (MKE) 19:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8383 Montreal 19:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1557 Orlando (MCO) 19:58 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3336 Fort Myers (RSW) 19:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3440 Kansas City (MCI) 19:59 planerad

20:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 332 Miami (MIA) 20:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3836 Indianapolis (IND) 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3339 Richmond (RIC) 20:00 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2738 Detroit (DTW) 20:01 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3773 Cleveland (CLE) 20:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4088 Greensboro (GSO) 20:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5469 Montréal (YUL) 20:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6055 Charlotte (CLT) 20:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3375 St Louis (STL) 20:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7628 Montréal (YUL) 20:21 planerad
American Airlines AA 1311 Miami (MIA) 20:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1198 Orlando (MCO) 20:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3365 Savannah (SAV) 20:31 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5933 Washington 20:38 planerad
Airbus A321 Virgin Atlantic VS 2606 Atlanta 20:39 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 793 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:43 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2094 Houston (IAH) 20:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3402 Northwest Arkansas 20:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3783 Chicago 20:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8238 Toronto 20:48 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 672 Fort Lauderdale (FLL) 20:56 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 630 Chicago 20:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1089 Atlanta 20:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3550 Wilmington North Carolina 20:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5419 Bangor (BGR) 20:05 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 301 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3409 Knoxville 20:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5916 Columbus (CMH) 20:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 779 Fort Lauderdale (FLL) 20:14 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3763 Chicago (ORD) 20:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1537 Fort Lauderdale (FLL) 20:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6044 Raleigh/Durham (RDU) 20:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8239 Toronto 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3325 Portland (PWM) 20:55 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5376 Charlottesville 20:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3843 Richmond (RIC) 20:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5225 Madison (MSN) 20:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5243 Omaha 20:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6031 Charleston (CHS) 20:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6053 Pittsburgh (PIT) 20:59 planerad

21:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 10 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3416 Syracuse 21:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3815 Raleigh/Durham (RDU) 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5032 Columbus (CMH) 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5232 Cincinnati (CVG) 21:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6029 Charleston (CHS) 21:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5309 Norfolk (ORF) 21:01 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2056 New Orleans (MSY) 21:02 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5420 Bangor (BGR) 21:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 692 Chicago 21:04 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1214 Toronto (YYZ) 21:10 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1655 Philadelphia (PHL) 21:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3318 Pittsburgh (PIT) 21:17 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5991 Memphis (MEM) 21:19 planerad
American Airlines AA 43 Miami (MIA) 21:29 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 751 Boston 21:29 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8400 Montreal 21:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 406 Denver (DEN) 21:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1262 West Palm Beach (PBI) 21:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3677 Kansas City (MCI) 21:46 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3799 Chicago 21:48 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 698 Orlando (MCO) 21:57 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5274 Madison (MSN) 21:58 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5264 Omaha 21:59 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6057 Charlotte (CLT) 21:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 251 Houston (IAH) 21:59 planerad
Boeing 737-600 WestJet WS 1216 Toronto (YYZ) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7645 Montréal (YUL) 21:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 499 Orlando (MCO) 21:10 planerad
Embraer 190 LATAM Airlines Ecuador XL 6237 Atlanta 21:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5470 Montréal (YUL) 21:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3602 Savannah (SAV) 21:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5397 Chattanooga (CHA) 21:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3784 Greenville (GSP) 21:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5870 Rochester (ROC) 21:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1371 Fort Lauderdale (FLL) 21:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3466 Lexington (LEX) 21:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5339 Columbia (CAE) 21:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 331 Chicago (ORD) 21:54 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5477 Ottawa (YOW) 21:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5900 Syracuse (SYR) 21:58 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1965 Boston (BOS) 21:59 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3486 Manchester (MHT) 21:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5129 Burlington 21:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5319 Buffalo (BUF) 21:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6102 Grand Rapids 21:59 planerad

22:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 14 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2880 Miami (MIA) 22:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1823 Chicago 22:04 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1798 Orlando 22:18 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 728 Toronto (YYZ) 22:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1210 Orlando (MCO) 22:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3378 St Louis (STL) 22:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3360 Fort Myers (RSW) 22:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 358 Chicago 22:37 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3803 Chicago 22:43 planerad
American Airlines AA 1171 Miami (MIA) 22:52 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2400 West Palm Beach (PBI) 22:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2881 Miami (MIA) 22:50 planerad

23:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2708 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1501 Fort Lauderdale (FLL) 23:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1994 Miami (MIA) 23:02 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1013 Denver (DEN) 23:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5957 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:13 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2485 Tampa (TPA) 23:15 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 710 Fort Lauderdale (FLL) 23:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 360 Miami (MIA) 23:29 planerad
Airbus A321 Virgin Atlantic VS 2607 Atlanta 23:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 357 Chicago 23:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2108 Minneapolis (MSP) 23:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4869 Chicago 23:44 planerad

00:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1501 Houston (IAH) 00:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2422 Chicago 00:10 planerad

01:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 316°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

02:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 316°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02