Lafayette Regional, Lafayette (LFT / KLFT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

03:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

04:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

05:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1531 Houston (IAH) 05:30 planerad

06:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1580 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5733 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:18 planerad

07:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 75°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1530 Houston (IAH) 07:10 planerad

08:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 75°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

09:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 75°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1527 Houston (IAH) 09:06 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1532 Houston (IAH) 09:40 planerad

10:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5206 Atlanta 10:40 planerad

11:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1107 Orlando (MCO) 11:04 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1526 Houston (IAH) 11:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5998 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:48 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 43 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2742 Atlanta (ATL) 11:11 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1106 Orlando (MCO) 11:54 planerad

12:00 21.01.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 11

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1529 Houston (IAH) 12:05 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4228 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:20 planerad

13:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3569 Houston (IAH) 13:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3439 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3642 Houston (IAH) 13:52 planerad

14:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3439 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:10 planerad

15:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 108°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5876 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:41 planerad

16:00 21.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 175 United Airlines UA 6045 Houston (IAH) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4221 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:17 planerad

17:00 21.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3320 Atlanta 17:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1523 Houston (IAH) 17:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5741 Houston (IAH) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3486 Atlanta 17:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5658 Houston (IAH) 17:50 planerad

18:00 21.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 127°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

19:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1524 Houston (IAH) 19:07 planerad

20:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

21:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 128°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1594 Atlanta 21:27 planerad

22:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1525 Houston (IAH) 22:39 planerad

23:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4233 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:43 planerad

00:00 22.01.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

01:00 22.01.2019

+13°C   Vindar: 6 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 11

Andra datum

January, 2019