Blue Grass, Lexington (LEX / KLEX)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

03:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

04:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

05:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5130 Charlotte (CLT) 05:13 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3485 Atlanta (ATL) 05:50 planerad

06:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 1 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3472 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3536 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5917 Washington (DCA) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3420 Detroit (DTW) 06:12 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2510 Chicago (ORD) 06:17 planerad

07:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 21 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2042 Houston (IAH) 07:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1462 Atlanta (ATL) 07:14 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4056 Chicago (ORD) 07:35 planerad

08:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1652 Punta Gorda 08:18 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1463 Atlanta (ATL) 08:45 planerad

09:00 21.01.2019

-17°C   Vindar: 1 m/s @ 13°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5246 Charlotte (CLT) 09:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5527 Atlanta 09:37 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3772 Detroit (DTW) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 48 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1653 Punta Gorda 09:03 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4386 Chicago (ORD) 09:51 planerad

10:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2320 Chicago (ORD) 10:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5157 Chicago (ORD) 10:31 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2491 Detroit (DTW) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5527 Atlanta (ATL) 10:14 planerad

11:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5081 Charlotte (CLT) 11:01 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2514 Chicago (ORD) 11:20 planerad

12:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 2 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1439 Atlanta 12:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 12:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1439 Atlanta 12:45 planerad

13:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4776 Charlotte (CLT) 13:20 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2511 Chicago (ORD) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 13:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4776 Charlotte (CLT) 13:45 planerad

14:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3467 Atlanta 14:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2512 Chicago (ORD) 14:20 planerad

15:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2162 Orlando (SFB) 15:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3173 Atlanta 15:00 planerad

16:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4457 Newark (EWR) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5498 Charlotte (CLT) 16:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3306 Atlanta 16:33 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2517 Chicago (ORD) 16:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:21 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2163 Orlando (SFB) 16:36 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4413 Newark (EWR) 16:40 planerad

17:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 17:06 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5498 Charlotte (CLT) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3174 Atlanta 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 17:45 planerad

18:00 21.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4024 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:06 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2317 Chicago (ORD) 18:00 planerad

19:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4081 Chicago (ORD) 19:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5315 Charlotte (CLT) 19:15 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1835 Detroit (DTW) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3474 Atlanta 19:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4024 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4195 Chicago (ORD) 19:37 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3751 Detroit (DTW) 19:51 planerad

20:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

21:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 25 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1472 Atlanta 21:25 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2043 Houston (IAH) 21:50 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 Washington (DCA) 21:57 planerad

22:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3912 Chicago (ORD) 22:37 planerad

23:00 21.01.2019

-9°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 23 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2513 Chicago (ORD) 23:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3466 New York (LGA) 23:48 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1833 Detroit (DTW) 23:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1480 Atlanta 23:57 planerad

00:00 22.01.2019

-9°C   Vindar: 5 m/s @ 99°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3480 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:01 planerad

01:00 22.01.2019

-8°C   Vindar: 5 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

Andra datum

January, 2019

21