Blue Grass, Lexington (LEX / KLEX)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 700 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4949 Charlotte (CLT) 19:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3820 Washington (IAD) 19:08 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3647 Detroit (DTW) 19:10 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1835 Detroit (DTW) 19:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5184 Charlotte (CLT) 19:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3790 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3647 Detroit (DTW) 19:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4949 Charlotte (CLT) 19:49 planerad

20:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 25 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1515 Punta Gorda 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5065 Atlanta 20:18 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3538 Minneapolis (MSP) 20:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 47 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5184 Charlotte (CLT) 20:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3790 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:08 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1609 Punta Gorda 20:55 planerad

21:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5249 Minneapolis 21:16 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2043 Houston (IAH) 21:33 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6127 Washington (DCA) 21:47 planerad

22:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 245°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4779 Philadelphia (PHL) 22:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3015 Chicago (ORD) 22:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5230 Charlotte (CLT) 22:57 planerad

23:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 11 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2513 Chicago 23:22 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2858 Detroit (DTW) 23:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5168 Detroit (DTW) 23:44 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2150 Atlanta 23:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3602 New York (LGA) 23:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5392 New York (LGA) 23:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3480 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:56 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5118 Atlanta 23:59 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3979 Chicago (ORD) 00:18 planerad

01:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

02:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 236°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

03:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 236°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 236°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

05:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5130 Charlotte (CLT) 05:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4928 Philadelphia (PHL) 05:20 planerad

06:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 35 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3331 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3825 New York 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 942 Atlanta 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3447 Detroit (DTW) 06:12 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2510 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6129 Washington (DCA) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3440 Minneapolis (MSP) 06:55 planerad

07:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 261°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1998 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3074 Chicago (ORD) 07:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5111 Atlanta 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4140 Chicago (ORD) 07:14 planerad

08:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3795 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3908 Atlanta 08:30 planerad

09:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3894 Chicago (ORD) 09:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5378 Atlanta 09:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4647 Detroit (DTW) 09:44 planerad

10:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 23 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4774 Philadelphia (PHL) 10:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4890 Charlotte (CLT) 10:33 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4075 Chicago (ORD) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 35 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5378 Atlanta 10:04 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4647 Detroit (DTW) 10:13 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Washington (IAD) 10:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3858 Chicago (ORD) 10:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4736 Charlotte (CLT) 10:58 planerad

11:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 11:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5070 Atlanta 11:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5504 Charlotte (CLT) 11:12 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 21 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 11:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4075 Chicago (ORD) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5070 Atlanta 11:46 planerad

12:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5504 Charlotte (CLT) 12:15 planerad

13:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4724 Charlotte (CLT) 13:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3359 Detroit (DTW) 13:31 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3366 Atlanta 13:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:45 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2511 Chicago 13:48 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2889 Detroit (DTW) 13:53 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4724 Charlotte (CLT) 13:56 planerad

14:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5918 Atlanta 14:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5071 Charlotte (CLT) 14:19 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 31 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5982 Atlanta 14:01 planerad
Bombardier CRJ900 Jet Airways (India) 9W 5550 Atlanta 14:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2512 Chicago (ORD) 14:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5071 Charlotte (CLT) 14:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6091 New York (LGA) 14:56 planerad

15:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3537 Detroit (DTW) 15:05 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2143 Orlando (SFB) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2878 Detroit (DTW) 15:30 planerad

16:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 21 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5124 Atlanta 16:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1734 Fort Lauderdale (FLL) 16:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 16:42 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2261 Orlando (SFB) 16:39 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2926 Atlanta 16:50 planerad

17:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 33 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4163 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5498 Charlotte (CLT) 17:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4721 Charlotte (CLT) 17:33 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 926 Tampa 17:34 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2916 Atlanta 17:47 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 27 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1718 Fort Lauderdale (FLL) 17:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5498 Charlotte (CLT) 17:41 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4163 Chicago (ORD) 17:49 planerad

18:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3388 Atlanta 18:22 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1515 Punta Gorda 18:36 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4721 Charlotte (CLT) 18:04 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 851 Tampa 18:19 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2850 Atlanta 18:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3388 Atlanta 18:57 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19