Blue Grass, Lexington (LEX / KLEX)

Planespotter’s tidtabell

09:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 13 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5350 Charlotte (CLT) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3413 Atlanta 09:29 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3894 Chicago (ORD) 09:33 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 09:46 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3772 Detroit (DTW) 09:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5315 Atlanta 09:00 planerad

10:00 23.03.2019

-3°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3846 Washington (IAD) 10:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5157 Chicago (ORD) 10:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3413 Atlanta 10:04 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Washington (IAD) 10:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5162 Chicago (ORD) 10:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3746 Detroit (DTW) 10:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3772 Detroit (DTW) 10:19 planerad

11:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3350 Atlanta 11:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 32 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5504 Charlotte (CLT) 11:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3874 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3350 Atlanta 11:52 planerad

12:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 12:36 planerad

13:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5928 Detroit (DTW) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3412 Atlanta 13:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4886 Charlotte (CLT) 13:28 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4996 Philadelphia (PHL) 13:16 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4205 Detroit (DTW) 13:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4886 Charlotte (CLT) 13:54 planerad

14:00 23.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 68°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3412 Atlanta 14:00 planerad

15:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 5 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5498 Charlotte 15:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:51 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4887 Charlotte 15:53 planerad

16:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 28 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3374 Atlanta 16:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3466 New York (LGA) 16:42 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1328 Punta Gorda 16:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4887 Philadelphia (PHL) 16:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3777 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3374 Atlanta 16:55 planerad

17:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 104°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3751 Detroit (DTW) 17:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 17:14 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 - 7 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3751 Detroit (DTW) 17:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1329 Punta Gorda 17:36 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4962 Philadelphia (PHL) 17:43 planerad

18:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3407 Atlanta 18:04 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3407 Atlanta 18:39 planerad

19:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4944 Charlotte (CLT) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5067 Atlanta 19:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3089 Chicago (ORD) 19:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4944 Charlotte (CLT) 19:46 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3089 Chicago (ORD) 19:56 planerad

20:00 23.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 107°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2162 Orlando (SFB) 20:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5067 Atlanta 20:09 planerad

21:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5325 Atlanta 21:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2043 Houston (IAH) 21:34 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1472 Atlanta 21:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 Washington (DCA) 21:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2163 Orlando (SFB) 21:41 planerad

22:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5942 Detroit (DTW) 22:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5230 Charlotte (CLT) 22:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3037 Chicago (ORD) 22:43 planerad

23:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 87°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3437 Detroit (DTW) 23:37 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1363 Atlanta 23:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3416 Atlanta 23:46 planerad

00:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3480 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:04 planerad

01:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

02:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 86°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

03:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 112°   Moln/himmel few

04:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 112°   Moln/himmel few

05:00 24.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 112°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5130 Charlotte (CLT) 05:23 planerad

06:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 125°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3536 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3420 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3849 Chicago (ORD) 06:30 planerad

07:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 125°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3198 Chicago (ORD) 07:03 planerad

08:00 24.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 125°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1702 Fort Lauderdale (FLL) 08:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2042 Houston (IAH) 08:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21