Lubbock Preston Smith, Lubbock (LBB / KLBB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 4570 m   Uppskattad bana: 26

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4551 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:31 planerad

11:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 4570 m   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Dallas (DAL) 11:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3437 Houston (IAH) 11:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 29 Dallas (DAL) 11:45 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1505 Houston (IAH) 11:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4172 Houston (IAH) 11:50 planerad

12:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 12 m/s @ 263°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4086 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4649 Denver (DEN) 12:23 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4086 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:38 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4707 Denver (DEN) 12:53 planerad

13:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 12 m/s @ 263°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

14:00 18.01.2019

+19°C   Vindar: 12 m/s @ 263°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 620 Las Vegas (LAS) 14:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 620 Austin (AUS) 14:30 planerad

15:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 16 m/s @ 279°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

16:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 16 m/s @ 279°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4104 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1600 Austin (AUS) 16:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1500 Houston (IAH) 16:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4054 Houston (IAH) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4519 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1601 Dallas (DAL) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+20°C   Vindar: 16 m/s @ 279°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1980 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4393 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3440 Houston (IAH) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1980 Las Vegas (LAS) 17:30 planerad

18:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 14 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Dallas (DAL) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4295 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:19 planerad

19:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 14 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Dallas (DAL) 19:15 planerad

20:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 14 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1499 Houston (IAH) 20:13 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4257 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:50 planerad

21:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 10 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Denver (DEN) 21:45 planerad

22:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 10 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 481 Dallas (DAL) 22:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4605 Denver (DEN) 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5897 Phoenix (PHX) 22:45 planerad

23:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 10 m/s @ 338°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4794 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:50 planerad

00:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 11 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

01:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 11 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

02:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 11 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

03:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 353°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

04:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 353°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

05:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 11 m/s @ 353°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4443 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad

06:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 9 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3597 Dallas (DAL) 06:25 planerad

07:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 9 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

08:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 9 m/s @ 355°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4694 Dallas 08:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4620 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3588 Las Vegas (LAS) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5889 Phoenix (PHX) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 346°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35L, 35R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4551 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1507 Houston (IAH) 09:15 planerad

Andra datum

January, 2019

18