Los Angeles, Los Angeles (LAX / KLAX)

Planespotter’s tidtabell

00:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 7 m/s @ 270°   Moln/himmel few börja från en höjd av 940 m   Uppskattad bana: 24L, 24R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 16 min.
Southwest Airlines WN 2202 Austin (AUS) 00:00 förväntad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2988 Atlanta (ATL) 00:01 förväntad
Airbus A330-200 Virgin Australia VA 6749 New York (JFK) 00:01 förväntad
American Airlines AA 1061 Miami (MIA) 00:02 förväntad
Airbus A319 United Airlines UA 257 San Francisco (SFO) 00:02 förväntad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5724 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:03 förväntad
Southwest Airlines WN 1004 Oakland (OAK) 00:10 förväntad
Southern Air 9S 96 Hong Kong (HKG) 00:26 förväntad
Southwest Airlines WN 775 Las Vegas (LAS) 00:30 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 2 Sydney (SYD) 00:00 försenad
Boeing 777-300ER ANA NH 105 Tokyo (HND) 00:05 förväntad
Volaris Y4 901 Mexico City (MEX) 00:07 förväntad
Boeing 787-9 Qantas QF 12 Sydney (SYD) 00:15 försenad
Airbus A320 Interjet 4O 983 Guadalajara (GDL) 00:15 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 340 Miami (MIA) 00:15 förväntad
Airbus A330-200 Sichuan Airlines 3U 8700 Jinan (TNA) 00:20 förväntad
Airbus A321 AVIANCA AV 521 Santa Clara (SAL) 00:30 förväntad
Delta Air Lines DL 1331 Minneapolis (MSP) 00:35 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 988 Boston (BOS) 00:40 försenad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2024 New York (JFK) 00:40 förväntad
Boeing 777-300 Air China CA 984 Beijing (PEK) 00:40 förväntad
Airbus A330-300 China Southern Airlines CZ 610 Shenyang (SHE) 00:40 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 1871 Charlotte (CLT) 00:41 förväntad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2291 Chicago (ORD) 00:50 förväntad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 408 Denver (DEN) 00:55 förväntad
Qantas QF 7558 Honolulu (HNL) 00:55 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 2352 Houston (IAH) 00:55 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 362 Chicago (ORD) 00:59 förväntad

01:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 41 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1927 Philadelphia (PHL) 01:01 förväntad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 1975 New York (JFK) 01:42 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 987 Boston (BOS) 01:43 förväntad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 4 - 20 min.
Airbus A330-200 Delta Air Lines DL 2279 New York (JFK) 01:00 försenad
Boeing 787-9 Qantas QF 16 Brisbane (BNE) 01:00 försenad
China Cargo CK 222 Shanghai (PVG) 01:00 förväntad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1388 San Jose (SJO) 01:01 försenad
Airbus A321 American Airlines AA 1383 Dallas-Fort Worth (DFW) 01:05 förväntad
LATAM Cargo Mexico M7 6845 Guadalajara (GDL) 01:05 förväntad
Atlas Air 5Y 531 Tokyo (NRT) 01:15 förväntad
China Cargo CK 224 Shanghai (PVG) 01:15 förväntad
Cathay Pacific CX 87 Mexico City (MEX) 01:35 förväntad
Airbus A320 Volaris Y4 913 Guadalajara (GDL) 01:38 förväntad

02:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 20 min.
Airbus A321 American Airlines AA 300 New York (JFK) 02:10 förväntad
Cathay Pacific CX 3280 Anchorage (ANC) 02:30 planerad
Air China CA 1057 Shanghai (PVG) 02:42 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 430 Minneapolis (MSP) 02:05 försenad
Airbus A320 Volaris Y4 923 Zacatecas (ZCL) 02:17 förväntad

03:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 23°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 18 min.
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1987 New York (JFK) 03:20 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1723 New York (JFK) 03:38 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 185 New York (JFK) 03:51 förväntad
Emirates EK 9387 Chicago (ORD) 03:52 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Aloha Air Cargo KH 7001 Honolulu (HNL) 03:00 förväntad
Southern Air 9S 97 Leipzig (LEJ) 03:15 förväntad

04:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1823 New York (JFK) 04:02 förväntad
Atlas Air 5Y 8563 Mexico City (MEX) 04:31 förväntad
UPS 5X 934 Lubbock (LBB) 04:37 förväntad
AirBridgeCargo RU 367 Anchorage (ANC) 04:45 förväntad
UPS 5X 904 Louisville (SDF) 04:47 förväntad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1147 Kailua/Kona (KOA) 04:50 förväntad
Boeing 757-200 United Airlines UA 534 Honolulu (HNL) 04:50 förväntad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2222 Kahului (OGG) 04:54 förväntad
United Airlines UA 1871 Newark (EWR) 04:58 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Kalitta Air K4 1920 San Francisco (SFO) 04:20 förväntad

05:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1212 Honolulu (HNL) 05:07 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 250 Kahului (OGG) 05:10 förväntad
Qatar Airways QR 8177 Mexico City (MEX) 05:25 förväntad
Suparna Airlines Y8 7401 Zhengzhou (CGO) 05:35 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 2116 Kailua/Kona (KOA) 05:44 förväntad
Boeing 787-9 United Airlines UA 842 Sydney (SYD) 05:44 förväntad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 602 Santiago (SCL) 05:48 förväntad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 150 Anchorage (ANC) 05:55 förväntad
Boeing 787-9 American Airlines AA 216 São Paulo (GRU) 05:59 förväntad
Boeing 787-9 American Airlines AA 82 Auckland (AKL) 05:59 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Southwest Airlines WN 1358 Phoenix (PHX) 05:15 förväntad
Southwest Airlines WN 2191 Denver (DEN) 05:25 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 24 New York (JFK) 05:30 förväntad
Southwest Airlines WN 8500 Burbank (BUR) 05:33 förväntad
Southwest Airlines WN 1211 Oakland (OAK) 05:35 förväntad
Cathay Pacific CX 3281 Portland (PDX) 05:45 förväntad
Southwest Airlines WN 1871 San Jose (SJC) 05:45 förväntad

06:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 787-9 El Al LY 5 Tel Aviv (TLV) 06:00 förväntad
Airbus A380-800 Qantas QF 11 Sydney (SYD) 06:00 förväntad
Boeing 787-9 Qantas QF 15 Brisbane (BNE) 06:00 förväntad
Qatar Airways QR 8178 Mexico City (MEX) 06:00 förväntad
Boeing 787-9 American Airlines AA 72 Sydney (SYD) 06:16 förväntad
Airbus A380-800 Qantas QF 93 Melbourne (MEL) 06:25 förväntad
Boeing 787-9 United Airlines UA 99 Melbourne (MEL) 06:30 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5119 St George (SGU) 06:36 förväntad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 4 Honolulu (HNL) 06:40 förväntad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 6 Taipei (TPE) 06:43 förväntad
China Southern Airlines CZ 477 Anchorage (ANC) 06:45 förväntad
Southwest Airlines WN 2212 Phoenix (PHX) 06:45 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 144 Honolulu (HNL) 06:50 förväntad
Southwest Airlines WN 818 Tucson (TUS) 06:50 förväntad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1382 Lihue (LIH) 06:56 förväntad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2075 Charlotte (CLT) 06:00 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 292 New York (JFK) 06:00 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 814 Philadelphia (PHL) 06:00 förväntad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 573 Portland (PDX) 06:00 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 288 Boston (BOS) 06:00 förväntad
Delta Air Lines DL 1890 Seattle (SEA) 06:00 förväntad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2761 Salt Lake City (SLC) 06:00 förväntad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 562 Las Vegas (LAS) 06:00 förväntad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1203 San Francisco (SFO) 06:00 förväntad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1815 Houston (IAH) 06:00 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5675 San Diego (SAN) 06:00 förväntad
Southwest Airlines WN 1131 Sacramento (SMF) 06:00 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 1895 Phoenix (PHX) 06:05 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 2452 Chicago (ORD) 06:10 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 2811 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:10 förväntad
Southwest Airlines WN 403 San Antonio (SAT) 06:10 förväntad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2222 Atlanta (ATL) 06:11 förväntad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 1876 New York (JFK) 06:15 förväntad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 724 Minneapolis (MSP) 06:15 förväntad
Southwest Airlines WN 582 Austin (AUS) 06:20 förväntad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 69 Portland (PDX) 06:25 förväntad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1802 Denver (DEN) 06:25 förväntad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1440 Miami (MIA) 06:30 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6034 San Francisco (SFO) 06:30 förväntad
Airbus A319 Allegiant Air G4 302 Oklahoma City (OKC) 06:30 förväntad
Southwest Airlines WN 1162 Nashville (BNA) 06:30 förväntad
Southwest Airlines WN 1010 San Jose (SJC) 06:40 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 1884 Boston (BOS) 06:45 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6005 Sacramento (SMF) 06:45 förväntad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1779 Seattle (SEA) 06:50 förväntad
Embraer 175 United Airlines UA 5635 Sacramento (SMF) 06:50 förväntad
Southwest Airlines WN 861 Chicago (MDW) 06:50 förväntad
AirBridgeCargo RU 367 Chicago (ORD) 06:55 förväntad

07:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 16°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 39
Väntningstid 1 - 7 min.
Embraer 175 United Airlines UA 5596 Santa Barbara (SBA) 07:05 förväntad
Southwest Airlines WN 827 Albuquerque (ABQ) 07:05 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6019 San Francisco (SFO) 07:07 förväntad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2624 Las Vegas (LAS) 07:09 förväntad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1469 Las Vegas (LAS) 07:10 förväntad
Mokulele Airlines MW 801 Imperial (IPL) 07:10 förväntad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 1 Sydney (SYD) 07:10 förväntad
Southwest Airlines WN 32 Sacramento (SMF) 07:10 förväntad
Delta Air Lines DL 7 Salt Lake City (SLC) 07:15 förväntad
Southwest Airlines WN 4028 Las Vegas (LAS) 07:15 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5611 San Luis Obispo (SBP) 07:16 förväntad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3239 Fresno (FAT) 07:19 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6030 Albuquerque (ABQ) 07:19 förväntad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5707 San Antonio (SAT) 07:20 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6062 San Diego (SAN) 07:22 förväntad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2413 Austin (AUS) 07:23 förväntad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1917 San Diego (SAN) 07:25 förväntad
Southwest Airlines WN 41 Oakland (OAK) 07:25 förväntad
Delta Air Lines DL 2783 San Francisco (SFO) 07:29 förväntad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 867 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:29 förväntad
Boeing 737-800 United Airlines UA 324 Las Vegas (LAS) 07:29 förväntad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1890 San Francisco (SFO) 07:30 förväntad
Embraer 175 United Airlines UA 5331 San Diego (SAN) 07:30 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6057 Oklahoma City (OKC) 07:31 förväntad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1214 Sacramento (SMF) 07:31 förväntad
American Airlines AA 1115 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:32 förväntad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3196 Phoenix (PHX) 07:32 förväntad
Airbus A319 American Airlines AA 2190 Sacramento (SMF) 07:33 förväntad
Boeing 777 Delta Air Lines DL 40 Sydney (SYD) 07:34 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5321 Palm Springs (PSP) 07:35 förväntad
Embraer 175 United Airlines UA 5506 Phoenix (PHX) 07:37 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6078 El Paso (ELP) 07:42 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5521 Monterey (MRY) 07:42 förväntad
Airbus A319 Volaris Y4 912 Guadalajara (GDL) 07:43 förväntad
Southwest Airlines WN 48 San Antonio (SAT) 07:45 förväntad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 217 Houston (IAH) 07:46 förväntad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2387 Reno (RNO) 07:47 förväntad
Delta Air Lines DL 5840 Phoenix (PHX) 07:49 förväntad
Boeing 767-300 LATAM Airlines LA 2476 Lima (LIM) 07:56 förväntad

AVÅGENDE — 40
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 American Airlines AA 118 New York (JFK) 07:00 förväntad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1348 Raleigh/Durham (RDU) 07:00 förväntad
American Airlines AA 2437 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 förväntad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3183 Fresno (FAT) 07:00 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6011 San Jose (SJC) 07:00 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6058 Seattle (SEA) 07:00 förväntad
Airbus A321 Air Canada AC 551 Vancouver (YVR) 07:00 förväntad
Aeromexico AM 18 Mexico City (MEX) 07:00 förväntad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1252 San José del Cabo (SJD) 07:00 förväntad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1212 Detroit (DTW) 07:00 förväntad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2705 San Francisco (SFO) 07:00 förväntad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5735 Las Vegas (LAS) 07:00 förväntad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 1 Honolulu (HNL) 07:00 förväntad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 266 Philadelphia (PHL) 07:00 förväntad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2265 Chicago (ORD) 07:00 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 2361 Orlando (MCO) 07:05 förväntad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1108 Washington (IAD) 07:10 förväntad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 162 Newark (EWR) 07:10 förväntad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2732 Salt Lake City (SLC) 07:10 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5851 Boise (BOI) 07:10 förväntad
Embraer 175 American Airlines AA 6029 Reno (RNO) 07:15 förväntad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 124 New York (JFK) 07:15 förväntad
Boeing 757-200 United Airlines UA 247 Newark (EWR) 07:15 förväntad
American Airlines AA 1784 Houston (IAH) 07:20 förväntad
Airbus A330-200 American Airlines AA 1799 Philadelphia (PHL) 07:20 förväntad
Southwest Airlines WN 2212 San Francisco (SFO) 07:20 förväntad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1484 Las Vegas (LAS) 07:25 förväntad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 949 Oakland (OAK) 07:25 förväntad
Qatar Airways QR 8178 Liège (LGG) 07:25 förväntad
Southwest Airlines WN 1219 Phoenix (PHX) 07:25 förväntad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5795 San Jose (SJC) 07:30 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5784 Fresno (FAT) 07:30 förväntad
Southwest Airlines WN 818 Dallas (DAL) 07:30 förväntad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5310 Monterey (MRY) 07:35 förväntad
Southwest Airlines WN 1993 Atlanta (ATL) 07:35 förväntad
Boeing 737-800 American Airlines AA 384 Austin (AUS) 07:40 förväntad
Southwest Airlines WN 827 Oakland (OAK) 07:40 förväntad
Airbus A321 American Airlines AA 1053 Miami (MIA) 07:45 förväntad
Delta Air Lines DL 2204 Atlanta (ATL) 07:45 förväntad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 937 Cancún (CUN) 07:45 förväntad

08:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 16°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 29 min.
Boeing 777-300 Philippine Airlines PR 112 Manila (MNL) 08:03 förväntad
Southwest Airlines WN 2286 Denver (DEN) 08:05 förväntad
Boeing 787-9 Air China CA 887 Beijing (PEK) 08:21 förväntad
Hong Kong Airlines HX 68 Hong Kong (HKG) 08:50 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Air Canada AC 794 Toronto (YYZ) 08:00 försenad

09:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 16°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

10:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Southwest Airlines WN 838 Baltimore (BWI) 10:30 förväntad

11:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

12:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

13:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 299°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24L, 24R, 25L, 25R

14:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 299°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24L, 24R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 2 - 7 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 227 Orlando (MCO) 14:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1219 Atlanta 14:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 568 Portland (PDX) 14:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 561 San Francisco 14:29 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1409 New York 14:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2639 San Francisco 14:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2787 Detroit (DTW) 14:32 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8327 Toronto 14:33 planerad
Airbus A340-300 Air Tahiti Nui TN 7 Paris (CDG) 14:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1786 Seattle (SEA) 14:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 237 San José del Cabo (SJD) 14:47 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 12 Taipei (TPE) 14:50 planerad
Airbus A380-800 United Airlines UA 7287 Seoul (ICN) 14:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 282 Miami (MIA) 14:53 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A330-300 SAS SK 940 Stockholm (ARN) 14:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 143 Honolulu (HNL) 14:25 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 496 New York 14:25 planerad
United Airlines UA 8417 Vancouver 14:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 617 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 215 São Paulo (GRU) 14:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5756 Phoenix (PHX) 14:41 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 656 Pittsburgh (PIT) 14:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2800 Fort Lauderdale (FLL) 14:52 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 8 London (LHR) 14:55 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1559 Honolulu (HNL) 14:59 planerad

15:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 299°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24L, 24R, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 777-300ER British Airways BA 1545 London (LHR) 15:00 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 68 Portland (PDX) 15:03 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 744 Denver (DEN) 15:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 131 Orlando (MCO) 15:04 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1762 New York 15:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1422 Edmonton (YEG) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 221 San Jose 15:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 271 Liberia 15:20 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1231 Honolulu (HNL) 15:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1156 Newark (EWR) 15:21 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1928 San Francisco 15:25 planerad
Airbus A340-600 United Airlines UA 8860 Munich 15:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 3 New York 15:29 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3323 Dallas (DAL) 15:30 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1150 Honolulu (HNL) 15:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1480 Honolulu (HNL) 15:33 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1248 San Francisco 15:34 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 326 Merced 15:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1161 Boston (BOS) 15:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 632 Washington (IAD) 15:40 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 199 Shanghai (PVG) 15:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 481 Philadelphia (PHL) 15:47 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2459 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:52 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 642 Mexico City (MEX) 15:55 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 281 London (LHR) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1262 Orlando (MCO) 15:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1718 Portland (PDX) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3542 Las Vegas 15:00 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 42 Jeddah (JED) 15:00 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 740 Doha (DOH) 15:05 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1215 San Jose (SJC) 15:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1148 Houston (IAH) 15:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1797 Portland (PDX) 15:15 planerad
Boeing 787-9 LATAM Airlines LA 603 Santiago (SCL) 15:15 planerad
Boeing 777-300ER Singapore Airlines SQ 11 Tokyo (NRT) 15:15 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 1478 Newark (EWR) 15:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 720 Las Vegas 15:19 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1029 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 366 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:30 planerad
Airbus A380-800 Air France AF 65 Paris (CDG) 15:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 497 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1380 Minneapolis (MSP) 15:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2279 Orlando (MCO) 15:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2865 Everett 15:35 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1219 Atlanta 15:35 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 216 Dubai (DXB) 15:35 planerad
Airbus A380-800 United Airlines UA 8844 Frankfurt am Main 15:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 416 Denver (DEN) 15:38 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1416 New York 15:40 planerad
Airbus A330-200 Aeroflot SU 107 Moscow (SVO) 15:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8322 Toronto 15:40 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 919 Guadalajara (GDL) 15:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 132 Orlando (MCO) 15:55 planerad
Boeing 777-300ER Etihad Airways EY 170 Abu Dhabi (AUH) 15:55 planerad

16:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 558 San José del Cabo (SJD) 16:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1555 Las Vegas 16:04 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2611 Chicago 16:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2511 Eagle 16:08 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7095 London (LGW) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1550 New Orleans (MSY) 16:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1735 Atlanta 16:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 424 Seattle (SEA) 16:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1203 Salt Lake City (SLC) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1777 Houston (IAH) 16:25 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 880 San José del Cabo (SJD) 16:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2137 Seattle 16:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1798 Portland (PDX) 16:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7133 Tocumen (PTY) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 31 New York 16:40 planerad
Boeing 777-200 British Airways BA 1502 London (LHR) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1492 Minneapolis (MSP) 16:40 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1512 Calgary (YYC) 16:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1836 Chicago 16:43 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 9 Istanbul (IST) 16:45 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 554 Vancouver (YVR) 16:49 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A321 American Airlines AA 409 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:00 planerad
United Airlines UA 454 Kahului 16:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1423 Edmonton (YEG) 16:05 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1907 New York 16:10 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 2 London (LHR) 16:10 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1170 Honolulu (HNL) 16:10 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1711 Denver (DEN) 16:12 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 327 Merced 16:25 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 184 New York 16:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1933 San Francisco 16:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 439 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 646 Columbus (CMH) 16:35 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 282 London (LHR) 16:35 planerad
Airbus A340-300 Air Tahiti Nui TN 7 Paris 16:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6073 Bend 16:40 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 661 Chicago (ORD) 16:40 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 1298 Minneapolis 16:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1581 New Orleans (MSY) 16:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 783 Washington (IAD) 16:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 501 Las Vegas 16:55 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 691 Detroit (DTW) 16:59 planerad

17:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 36
Väntningstid 2 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1439 Miami (MIA) 17:00 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 192 Hong Kong (HKG) 17:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1253 Puerto Vallarta (PVR) 17:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2139 Atlanta 17:00 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7097 Paris (CDG) 17:00 planerad
Boeing 777-300 China Eastern Airlines MU 577 Shanghai (PVG) 17:00 planerad
Boeing 777-300 United Airlines UA 7616 Beijing (PEK) 17:00 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 7982 Tokyo (HND) 17:00 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 935 London (LHR) 17:00 planerad
Airbus A319 Volaris Y4 900 Leon 17:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1450 Houston (IAH) 17:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1262 San Antonio (SAT) 17:05 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 88 Shanghai (PVG) 17:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 869 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:07 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1424 Seattle (SEA) 17:10 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 481 Denver (DEN) 17:12 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1278 Kansas City (MCI) 17:14 planerad
Airbus A320 VivaAerobus VB 2906 Guadalajara (GDL) 17:15 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6688 Bogota (BOG) 17:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1932 San Francisco 17:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1861 Las Vegas 17:25 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 305 New York 17:26 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 341 New York 17:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 215 San Francisco 17:34 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1952 Charlotte (CLT) 17:35 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 339 Boise (BOI) 17:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1375 Chicago 17:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2957 Fresno 17:38 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1149 Detroit (DTW) 17:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 770 Puerto Vallarta (PVR) 17:39 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 327 Houston (IAH) 17:41 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 955 New Orleans (MSY) 17:53 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 574 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:54 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 23 London (LHR) 17:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 523 New York 17:57 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 338 Boston (BOS) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 6 - 12 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2431 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1185 Salt Lake City (SLC) 17:00 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 9 Honolulu (HNL) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6050 Omaha 17:06 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2414 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Airbus A340-600 United Airlines UA 8861 Munich 17:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2546 San Francisco 17:27 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1150 Honolulu 17:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1735 Atlanta 17:30 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 923 London (LHR) 17:30 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1513 Calgary (YYC) 17:30 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 557 Vancouver (YVR) 17:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 457 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 982 Memphis (MEM) 17:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 494 Houston (IAH) 17:35 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1287 Kansas City (MCI) 17:45 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 280 London (LHR) 17:55 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 816 Kansas City (MCI) 17:57 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 674 Austin (AUS) 17:59 planerad

18:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R, 07L, 07R

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 3 - 9 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 291 Ixtapa/Zihuatanejo 18:00 planerad
Boeing 787-9 Xiamen Airlines MF 829 Xiamen (XMN) 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 894 Washington (IAD) 18:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2240 Seattle 18:01 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1096 Seattle (SEA) 18:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 232 Mazatlan 18:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 253 Loreto 18:10 planerad
Airbus A380-800 China Southern Airlines CZ 327 Guangzhou (CAN) 18:10 planerad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 493 Xianyang (XIY) 18:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 265 Manzanillo 18:15 planerad
Boeing 777-300 Philippine Airlines PR 102 Manila (MNL) 18:15 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 592 Chicago 18:15 planerad
Airbus A330-300 N822NW Delta Air Lines DL 79 Amsterdam (AMS) 18:17 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1491 Las Vegas 18:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1936 San Francisco 18:25 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 731 Chicago 18:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 8626 Calgary 18:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2102 Columbus (CMH) 18:34 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 219 Orlando (MCO) 18:35 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 620 San Jose 18:35 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 229 Washington 18:36 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 556 Vancouver (YVR) 18:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 662 Charlotte (CLT) 18:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1348 Raleigh/Durham (RDU) 18:45 planerad
Airbus A330-200 American Airlines AA 726 Philadelphia (PHL) 18:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2170 Atlanta 18:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 816 Mexico City (MEX) 18:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2866 Everett 18:50 planerad
Airbus A380-800 British Airways BA 269 London (LHR) 18:50 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 309 Cancun 18:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 574 Mexico City (MEX) 18:51 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 117 New York 18:53 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 8019 Toronto 18:53 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6096 Puerto Vallarta (PVR) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1480 Las Vegas 18:00 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 481 Denver 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 750 Denver (DEN) 18:05 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7096 London (LGW) 18:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2776 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 99 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2826 New Orleans (MSY) 18:25 planerad
Boeing 777-300ER British Airways BA 1540 London (LHR) 18:25 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 10 Istanbul (IST) 18:25 planerad
Airbus A319 Volaris Y4 915 Guadalajara (GDL) 18:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3024 Salt Lake City (SLC) 18:35 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1343 Minneapolis (MSP) 18:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 326 Houston (IAH) 18:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1924 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1187 Salt Lake City (SLC) 18:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2503 San Francisco 18:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1301 Austin (AUS) 18:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 955 Oakland (OAK) 18:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2048 Las Vegas 18:45 planerad
Airbus A320 VivaAerobus VB 2909 Guadalajara (GDL) 18:45 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1149 Honolulu (HNL) 18:55 planerad

19:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 360°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 4 - 9 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3007 San Diego (SAN) 19:00 planerad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7923 Changsha (CSX) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 111 Puerto Vallarta (PVR) 19:00 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1698 Vancouver (YVR) 19:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3090 Eugene 19:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1097 Washington (IAD) 19:05 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 1722 New York 19:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3086 Medford 19:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1800 Portland (PDX) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 71 Newark (EWR) 19:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 751 Newark (EWR) 19:23 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 16 Taipei (TPE) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 863 Kansas City (MCI) 19:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1323 New York 19:29 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 980 Guadalajara (GDL) 19:35 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1078 Seattle (SEA) 19:35 planerad
Boeing 777-300ER China Airlines CI 8 Taipei (TPE) 19:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 816 Seattle 19:36 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 687 Boston (BOS) 19:38 planerad
Airbus A330-200 Sichuan Airlines 3U 8631 Hangzhou (HGH) 19:45 planerad
Boeing 777 Delta Air Lines DL 195 Atlanta 19:45 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 330 Merced 19:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 53 New York 19:55 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1231 San José del Cabo (SJD) 19:55 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1240 San Jose (SJC) 19:55 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 38 Singapore (SIN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7098 Paris (CDG) 19:00 planerad
United Airlines UA 1410 El Paso 19:00 planerad
United Airlines UA 1415 Las Vegas 19:00 planerad
United Airlines UA 1420 Phoenix 19:00 planerad
United Airlines UA 1428 Salt Lake City 19:00 planerad
United Airlines UA 1432 Tuscon International 19:00 planerad
United Airlines UA 1439 San Diego 19:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2201 San Francisco 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 40 San Antonio (SAT) 19:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2432 Seattle (SEA) 19:10 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 6687 Bogota (BOG) 19:10 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1490 Las Vegas 19:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 8688 Calgary 19:25 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 868 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:27 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 8451 Vancouver 19:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2818 Houston (IAH) 19:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 467 Seattle (SEA) 19:40 planerad
Boeing 777-200 British Airways BA 1509 London (LHR) 19:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2205 Honolulu (HNL) 19:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 616 Las Vegas 19:50 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 1271 San Jose (SJC) 19:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 650 Phoenix (PHX) 19:51 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2867 Everett 19:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1225 Salt Lake City (SLC) 19:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1728 Portland (PDX) 19:55 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1699 Vancouver (YVR) 19:55 planerad

20:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 360°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 2 - 6 min.
Boeing 787-9 Air China CA 769 Shenzhen (SZX) 20:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 267 Philadelphia (PHL) 20:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 958 Austin (AUS) 20:05 planerad
Airbus A319 Volaris Costa Rica Q6 4090 San Jose 20:07 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1444 Seattle (SEA) 20:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 584 Las Vegas 20:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 719 Washington (IAD) 20:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2172 Houston (IAH) 20:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1409 Atlanta 20:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2581 New Orleans (MSY) 20:15 planerad
Boeing 777-200 American Airlines AA 314 Miami (MIA) 20:19 planerad
American Airlines AA 163 Washington (DCA) 20:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1600 Newark (EWR) 20:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1718 Portland (PDX) 20:22 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1872 Washington (DCA) 20:26 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1613 Denver (DEN) 20:26 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1277 Cancun 20:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 323 Minneapolis (MSP) 20:34 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1082 Austin (AUS) 20:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 369 Chicago 20:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2263 San Francisco 20:36 planerad
United Airlines UA 8467 Montréal (YUL) 20:38 planerad
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 880 Hong Kong 20:40 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 2354 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 692 Kahului 20:45 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 8385 Toronto 20:51 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 440 Portland (PDX) 20:52 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 133 New York 20:54 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 12 New York 20:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 863 Reno (RNO) 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3046 Tucson (TUS) 20:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2996 Eugene 20:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2189 Sacramento (SMF) 20:15 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 446 Portland (PDX) 20:15 planerad
American Airlines AA 8521 Denver 20:30 planerad
American Airlines AA 8526 Seattle 20:30 planerad
Boeing 787-9 Virgin Atlantic VS 24 London (LHR) 20:35 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 981 Guadalajara (GDL) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 715 Las Vegas 20:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 310 Fort Lauderdale (FLL) 20:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 740 Baltimore (BWI) 20:55 planerad
Boeing 777-300ER Air New Zealand NZ 1 Auckland (AKL) 20:55 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 6751 Auckland (AKL) 20:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1224 New York 20:59 planerad

21:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 360°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 34
Väntningstid 2 - 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3264 San Diego (SAN) 21:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 58 Kona 21:00 planerad
Airbus A330-300 China Southern Airlines CZ 609 Shenyang 21:00 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1354 Kahului 21:07 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 922 Zacatecas 21:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1523 New York 21:10 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1654 Boston (BOS) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1658 New Orleans (MSY) 21:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2546 San Francisco 21:10 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 286 Honolulu (HNL) 21:12 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 717 Boston (BOS) 21:16 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 275 Newark (EWR) 21:17 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1493 Las Vegas 21:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1217 Salt Lake City (SLC) 21:21 planerad
United Airlines UA 1205 Kona 21:22 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 254 Kahului 21:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1247 Orlando (MCO) 21:30 planerad
Airbus A330-200 Delta Air Lines DL 2001 New York 21:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2627 Seattle (SEA) 21:34 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 76 Paris (CDG) 21:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 219 Guadalajara (GDL) 21:35 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 464 Seattle (SEA) 21:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 157 Nashville (BNA) 21:36 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 466 Lihue 21:39 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 640 Guatemala City (GUA) 21:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1842 Houston (IAH) 21:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 162 Honolulu (HNL) 21:42 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 64 Lihue 21:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 820 Phoenix (PHX) 21:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6073 Bend 21:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 208 Washington (IAD) 21:51 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 719 Seattle (SEA) 21:52 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 302 New York 21:55 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1241 Chicago 21:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 10 New York 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 7108 Tocumen (PTY) 21:00 planerad
Airbus A380-800 British Airways BA 268 London (LHR) 21:05 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2224 Newark (EWR) 21:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 94 New York 21:19 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1128 Philadelphia (PHL) 21:25 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 6753 Auckland (AKL) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 491 Seattle (SEA) 21:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1941 Washington (IAD) 21:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 506 Philadelphia (PHL) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1598 Columbus (CMH) 21:45 planerad

22:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 345°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2868 Everett 22:00 planerad
United Airlines UA 706 Kahului 22:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 928 Uruapan 22:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 416 Denver (DEN) 22:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 504 Las Vegas 22:14 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1369 Boston 22:15 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 34 Kahului 22:15 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 510 Oakland (OAK) 22:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 101 Fort Lauderdale (FLL) 22:16 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 185 Cleveland (CLE) 22:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1967 Reno (RNO) 22:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2759 Detroit (DTW) 22:26 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1056 Seattle (SEA) 22:35 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1337 Fort Lauderdale (FLL) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1186 Chicago 22:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1623 New York 22:41 planerad
Airbus A321 United Airlines UA 8494 Vancouver 22:44 planerad
Airbus A320 Interjet 4O 2972 Mexico City (MEX) 22:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 520 San Salvador 22:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7127 Tocumen (PTY) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 429 Minneapolis (MSP) 22:51 planerad
Boeing 737-800 WestJet WS 1702 Vancouver (YVR) 22:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1398 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:57 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6052 Seattle (SEA) 22:57 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1166 Newark (EWR) 22:00 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 8 Brisbane (BNE) 22:00 planerad
Boeing 787-9 Xiamen Airlines MF 830 Xiamen (XMN) 22:10 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 8324 Toronto 22:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1114 Washington (IAD) 22:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 100 Fort Lauderdale (FLL) 22:20 planerad
Airbus A380-800 China Southern Airlines CZ 328 Guangzhou (CAN) 22:20 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 37 Singapore (SIN) 22:25 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1354 Kahului 22:27 planerad
Airbus A330-300 Fiji Airways FJ 811 Nadi 22:30 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 12 Sydney (SYD) 22:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7128 Tocumen (PTY) 22:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1786 Cleveland (CLE) 22:34 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 98 Melbourne (MEL) 22:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 28 New York 22:40 planerad
Airbus A380-800 Korean Air KE 12 Seoul (ICN) 22:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1292 Nashville (BNA) 22:41 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 621 San Jose 22:45 planerad
Boeing 777-300ER China Airlines CI 7 Taipei (TPE) 22:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1131 Orlando (MCO) 22:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 398 San Francisco (SFO) 22:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 660 Chicago (ORD) 22:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 707 Charlotte (CLT) 22:47 planerad
Boeing 787-9 Air China CA 770 Shenzhen (SZX) 22:50 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 73 Sydney (SYD) 22:55 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 641 Guatemala City (GUA) 22:55 planerad
Airbus A380-800 Qantas QF 94 Melbourne (MEL) 22:55 planerad
Airbus A330-200 Delta Air Lines DL 2279 New York 22:56 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 709 Detroit (DTW) 22:59 planerad

23:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 345°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 4 - 7 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 766 Honolulu (HNL) 23:00 planerad
Airbus A330-200 Hawaiian Airlines HA 2 Honolulu (HNL) 23:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 284 Honolulu (HNL) 23:09 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 77 Newark (EWR) 23:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1446 Minneapolis (MSP) 23:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1218 Salt Lake City (SLC) 23:11 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1721 Charlotte (CLT) 23:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 245 Chicago 23:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 266 Lihue 23:16 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2579 Honolulu (HNL) 23:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 706 Detroit (DTW) 23:20 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 341 Medford 23:26 planerad
Boeing 737-800 Aeromexico AM 630 Mexico City (MEX) 23:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1813 Houston (IAH) 23:34 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1413 New York 23:35 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1804 Portland (PDX) 23:35 planerad
Airbus A321 Hawaiian Airlines HA 62 Kona 23:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 84 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 815 Denver (DEN) 23:48 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 914 Guadalajara (GDL) 23:50 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 409 Denver (DEN) 23:52 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1130 Seattle (SEA) 23:59 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 339 Fort Lauderdale (FLL) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 5 - 6 min.
Airbus A320 Interjet 4O 2973 Mexico City (MEX) 23:00 planerad
Boeing 777-300 Philippine Airlines PR 103 Manila (MNL) 23:00 planerad
Airbus A380-800 United Airlines UA 7288 Seoul (ICN) 23:00 planerad
Boeing 777-300ER Virgin Australia VA 2 Sydney (SYD) 23:00 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 11 Taipei (TPE) 23:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1314 Miami (MIA) 23:08 planerad
Boeing 787-9 American Airlines AA 83 Auckland (AKL) 23:10 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 415 Newark (EWR) 23:15 planerad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 494 Xianyang (XIY) 23:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 184 Cleveland (CLE) 23:20 planerad
Boeing 787-9 Qantas QF 16 Brisbane (BNE) 23:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1424 New York 23:26 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 15 Taipei (TPE) 23:30 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 2592 Atlanta 23:30 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 917 Guadalajara (GDL) 23:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 72 New York 23:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 411 Washington (IAD) 23:35 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 76 Paris 23:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1268 Chicago (ORD) 23:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 24 New York 23:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1071 Atlanta 23:50 planerad
Boeing 777-300ER American Airlines AA 193 Hong Kong (HKG) 23:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 296 Chicago (ORD) 23:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 601 Anchorage (ANC) 23:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 988 Boston (BOS) 23:55 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1394 Guatemala City (GUA) 23:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1496 Indianapolis (IND) 23:55 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 430 Minneapolis (MSP) 23:55 planerad
United Airlines UA 2364 Houston (IAH) 23:55 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 2197 New York 23:59 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 961 San Salvador 23:59 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02