Jacksonville, Jacksonville (JAX / KJAX)

Planespotter’s tidtabell

07:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2043 Philadelphia (PHL) 07:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 14 - 28 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1017 Fort Lauderdale (FLL) 07:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2360 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2462 Chicago (ORD) 07:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2012 Philadelphia (PHL) 07:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1993 Atlanta (ATL) 07:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2109 Houston (IAH) 07:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 375 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:58 planerad

08:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 858 Atlanta 08:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5155 Charlotte (CLT) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2043 Las Vegas (LAS) 08:48 planerad

09:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
United Airlines UA 1046 Houston 09:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3552 Miami (MIA) 09:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5155 Charlotte (CLT) 09:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 858 Atlanta (ATL) 09:44 planerad

10:00 14.10.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 249 Chicago 10:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1018 Fort Lauderdale (FLL) 10:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 268 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4112 Chicago (ORD) 10:23 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 474 Denver (DEN) 10:27 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2978 Grand Rapids 10:29 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 591 Atlanta 10:31 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 32 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3552 Miami (MIA) 10:14 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1853 Fort Lauderdale (FLL) 10:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3544 Chicago (ORD) 10:53 planerad

11:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1109 Boston (BOS) 11:07 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2753 Detroit (DTW) 11:23 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1317 Atlanta 11:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5883 Boston (BOS) 11:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 14 min.
Airbus A319 American Airlines AA 268 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2979 Grand Rapids 11:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 206 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 475 Denver (DEN) 11:29 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 591 Atlanta (ATL) 11:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1210 Boston (BOS) 11:42 planerad

12:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4181 Miami (MIA) 12:10 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 425 Atlanta 12:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2753 Detroit (DTW) 12:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5883 Boston (BOS) 12:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1317 Atlanta (ATL) 12:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4181 Miami (MIA) 12:44 planerad

13:00 14.10.2019

+27°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 435 Detroit (DTW) 13:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 974 Minneapolis (MSP) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 425 Atlanta (ATL) 13:58 planerad

14:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 25 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 926 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2115 Washington (DCA) 14:37 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2297 Atlanta 14:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 444 Detroit (DTW) 14:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 974 Minneapolis (MSP) 14:43 planerad

15:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 23 - 35 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Miami (MIA) 15:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:37 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1416 Atlanta 15:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 21 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 926 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 716 Washington (DCA) 15:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Miami (MIA) 15:34 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2297 Atlanta (ATL) 15:39 planerad

16:00 14.10.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 9 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3732 Newark (EWR) 16:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2023 Charlotte (CLT) 16:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4685 Washington (DCA) 16:37 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5921 New York (LGA) 16:46 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1840 Atlanta 16:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:22 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1416 Atlanta (ATL) 16:49 planerad

17:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 14 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2372 Norfolk (ORF) 17:21 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5970 Boston (BOS) 17:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 323 New York (JFK) 17:37 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3559 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5921 New York (LGA) 17:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2023 Charlotte (CLT) 17:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4705 Philadelphia (PHL) 17:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1840 Atlanta (ATL) 17:52 planerad

18:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 21 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1339 Cincinnati (CVG) 18:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4547 Philadelphia (PHL) 18:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 12 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Miami (MIA) 18:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2218 Norfolk (ORF) 18:06 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5970 Boston (BOS) 18:10 planerad

19:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2718 Fort Lauderdale (FLL) 19:05 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1789 Atlanta 19:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 477 New York (JFK) 19:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5028 Charlotte (CLT) 19:20 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 18 min.
United Airlines UA 1110 Houston 19:00 planerad
United Airlines UA 41 New York 19:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1322 Cincinnati (CVG) 19:01 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 323 New York (JFK) 19:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4462 Washington (DCA) 19:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 12 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Miami (MIA) 19:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2617 Fort Lauderdale (FLL) 19:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5028 Charlotte (CLT) 19:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 478 New York (JFK) 19:58 planerad

20:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3637 Newark (EWR) 20:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1209 Boston (BOS) 20:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1789 Atlanta (ATL) 20:08 planerad

21:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 24 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2042 Las Vegas (LAS) 21:13 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2408 Atlanta 21:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5234 New York (LGA) 21:39 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2004 Charlotte (CLT) 21:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2449 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:48 planerad

22:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 79°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 08

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 3 - 19 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2447 Chicago (ORD) 22:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5039 Raleigh/Durham (RDU) 22:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4551 Washington (DCA) 22:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2879 Detroit (DTW) 22:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4441 Miami (MIA) 22:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2042 Philadelphia (PHL) 22:02 planerad

23:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3455 Boston (BOS) 23:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1677 New York (JFK) 23:11 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1439 Houston (IAH) 23:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2618 Fort Lauderdale (FLL) 23:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1793 Philadelphia (PHL) 23:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1122 Fort Lauderdale (FLL) 23:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1305 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:49 planerad

00:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 American Airlines AA 818 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 560 Atlanta 00:46 planerad

01:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

02:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 26

03:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 26

04:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 187°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14, 26

05:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1678 New York (JFK) 05:10 planerad

06:00 15.10.2019

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2010 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1123 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2789 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4428 Miami (MIA) 06:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5033 Raleigh/Durham (RDU) 06:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1608 Atlanta (ATL) 06:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 495 Denver (DEN) 06:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2073 Charlotte (CLT) 06:33 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31