Jacksonville, Jacksonville (JAX / KJAX)

Planespotter’s tidtabell

12:00 25.01.2020

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4148 Miami 12:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4762 New York (LGA) 12:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1197 Columbus 12:20 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1203 Chicago (ORD) 12:49 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 29 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5434 Washington (DCA) 12:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 117 Fort Lauderdale (FLL) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1337 Baltimore (BWI) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4148 Miami (MIA) 12:44 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2849 Atlanta (ATL) 12:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 3049 Detroit (DTW) 12:50 planerad

13:00 25.01.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4510 Philadelphia (PHL) 13:13 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5249 Charlotte (CLT) 13:21 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta 13:31 planerad
Boeing 737-800 American AA 1075 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1114 Baltimore (BWI) 13:45 planerad
Bombardier CRJ American AA 5521 Washington (DCA) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 33 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4762 New York (LGA) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1198 Atlanta (ATL) 13:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4510 Philadelphia (PHL) 13:43 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1204 Chicago (ORD) 13:52 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5249 Charlotte (CLT) 13:56 planerad

14:00 25.01.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3623 Washington (IAD) 14:41 planerad
Airbus A319 American AA 1637 Charlotte (CLT) 14:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier CRJ American AA 5521 Washington (DCA) 14:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3957 Baltimore (BWI) 14:20 planerad
Boeing 737-800 American AA 1075 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:29 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta (ATL) 14:35 planerad

15:00 25.01.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4696 Miami (MIA) 15:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2187 Houston (IAH) 15:06 planerad
Boeing 737-800 American AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2966 Denver (DEN) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 31 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5967 Boston (BOS) 15:00 planerad
Embraer 175 American AA 4696 Miami (MIA) 15:31 planerad
Airbus A319 American AA 1637 Charlotte (CLT) 15:32 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1979 Houston (IAH) 15:50 planerad

16:00 25.01.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1642 Atlanta 16:21 planerad
Boeing 737-800 American AA 2023 Charlotte (CLT) 16:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4685 Washington (DCA) 16:32 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Boeing 737-800 American AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2966 Atlanta (ATL) 16:50 planerad

17:00 25.01.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 26 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1903 Chicago (MDW) 17:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 477 New York (JFK) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5242 Charlotte (CLT) 17:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5727 Chicago (MDW) 17:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 22 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3627 Chicago (ORD) 17:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 2023 Charlotte (CLT) 17:07 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1642 Atlanta (ATL) 17:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4705 Philadelphia (PHL) 17:27 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5242 Charlotte (CLT) 17:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1903 Houston (HOU) 17:55 planerad

18:00 25.01.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 2 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5164 New York (LGA) 18:45 planerad
Embraer 175 American AA 4547 Philadelphia (PHL) 18:53 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1789 Atlanta (ATL) 18:55 planerad
Embraer 175 American AA 4514 Miami (MIA) 18:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2646 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:58 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2718 Fort Lauderdale (FLL) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 478 New York (JFK) 18:15 planerad

19:00 25.01.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 258 Denver (DEN) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5147 Charlotte (CLT) 19:26 planerad
Bombardier CRJ United UA 3778 Washington (IAD) 19:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1209 Boston (BOS) 19:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 23 min.
Embraer 175 American AA 4462 Washington (DCA) 19:23 planerad
Embraer 175 American AA 4514 Miami (MIA) 19:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2617 Fort Lauderdale (FLL) 19:34 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5147 Charlotte (CLT) 19:57 planerad

20:00 25.01.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1579 Atlanta 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 336 Atlanta 20:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2144 Atlanta 20:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 258 Nashville (BNA) 20:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1410 Boston (BOS) 20:39 planerad

21:00 25.01.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 288°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 13 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4795 New York (JFK) 21:08 planerad
Airbus A320 Frontier F9 2323 Philadelphia (PHL) 21:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2920 Baltimore (BWI) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2790 Baltimore (BWI) 21:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2168 Chicago (ORD) 21:35 planerad
Boeing 737-800 American AA 2004 Charlotte (CLT) 21:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2322 Philadelphia (PHL) 21:57 planerad

22:00 25.01.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 25 min.
Boeing 737-800 American AA 2449 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3491 Newark (EWR) 22:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4551 Washington (DCA) 22:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3591 Chicago (ORD) 22:38 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 572 Denver (DEN) 22:49 planerad

23:00 25.01.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 16 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2879 Detroit (DTW) 23:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2618 Fort Lauderdale (FLL) 23:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 568 Houston (IAH) 23:11 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1677 New York (JFK) 23:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4441 Miami (MIA) 23:18 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2098 Atlanta 23:22 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 325 Newark (EWR) 23:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 260 Nashville (BNA) 23:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2113 Charlotte (CLT) 23:56 planerad

00:00 26.01.2020

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 301°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

01:00 26.01.2020

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

02:00 26.01.2020

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

03:00 26.01.2020

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 306°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

04:00 26.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

05:00 26.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 675 Charlotte (CLT) 05:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1678 New York (JFK) 05:30 planerad

06:00 26.01.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2442 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5426 Raleigh/Durham (RDU) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4428 Miami (MIA) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 754 Newark (EWR) 06:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1944 Denver (DEN) 06:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1508 Charlotte (CLT) 06:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4247 Atlanta (ATL) 06:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1161 Chicago (ORD) 06:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5153 New York (LGA) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3991 Atlanta (ATL) 06:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4128 Chicago (ORD) 06:55 planerad

07:00 26.01.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 320°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 11 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2360 Detroit (DTW) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 506 Nashville (BNA) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4643 Washington (DCA) 07:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2717 Nashville (BNA) 07:15 planerad
Airbus A319 United UA 2109 Houston (IAH) 07:15 planerad
Boeing 737-800 American AA 375 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1993 Atlanta (ATL) 07:30 planerad

08:00 26.01.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 320°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5155 Charlotte (CLT) 08:41 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 18 Fort Lauderdale (FLL) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1512 Baltimore (BWI) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4109 Baltimore (BWI) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4909 Dayton (DAY) 08:45 planerad

09:00 26.01.2020

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 320°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1109 Boston (BOS) 09:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4509 Miami (MIA) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 14 min.
Embraer 175 American AA 4643 Washington (DCA) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5514 Charlotte (CLT) 09:12 planerad
Embraer 170 United UA 3675 New York 09:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 17 Fort Lauderdale (FLL) 09:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 858 Atlanta (ATL) 09:31 planerad
Bombardier CRJ United UA 3795 Washington (IAD) 09:45 planerad

10:00 26.01.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 17 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 677 New York (JFK) 10:09 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1664 New York (JFK) 10:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4213 Chicago (ORD) 10:23 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2180 Atlanta 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4294 Baltimore (BWI) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1432 Nashville (BNA) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1210 Boston (BOS) 10:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4509 Miami (MIA) 10:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 678 New York (JFK) 10:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3544 Chicago (ORD) 10:53 planerad

11:00 26.01.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 13 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2753 Detroit (DTW) 11:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Charlotte (CLT) 11:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5685 Baltimore (BWI) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5459 Nashville (BNA) 11:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1018 Fort Lauderdale (FLL) 11:19 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5434 Washington (DCA) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1337 Houston (HOU) 11:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5916 Boston (BOS) 11:46 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2849 Atlanta (ATL) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4294 Denver (DEN) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1432 Denver (DEN) 11:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1664 New York (JFK) 11:38 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2180 Atlanta (ATL) 11:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1416 Chicago (MDW) 11:45 planerad
Airbus A319 American AA 699 Charlotte (CLT) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5459 Baltimore (BWI) 11:50 planerad

Andra datum

July, 2019

08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05