Jacksonville, Jacksonville (JAX / KJAX)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 31

03:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 31

04:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

05:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1973 Charlotte (CLT) 05:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1678 New York (JFK) 05:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2191 Atlanta (ATL) 05:30 planerad

06:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2042 Las Vegas (LAS) 06:02 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2789 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2010 Boston (BOS) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4352 Miami (MIA) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4605 Atlanta (ATL) 06:20 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2142 Atlanta (ATL) 06:30 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4882 New York (JFK) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2260 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1070 Detroit (DTW) 06:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1017 Fort Lauderdale (FLL) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4531 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2012 Philadelphia (PHL) 06:52 planerad

07:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 24 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4132 Houston (IAH) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4643 Washington (DCA) 07:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5384 New York (LGA) 07:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3906 Chicago (ORD) 07:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2157 Atlanta (ATL) 07:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3683 Chicago (ORD) 07:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 375 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 279 St Louis (STL) 07:55 planerad

08:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2112 Atlanta 08:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 549 Fort Lauderdale (FLL) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6910 Dallas (DAL) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1738 Baltimore (BWI) 08:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2185 Charlotte (CLT) 08:46 planerad

09:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 20 min.
Embraer 175 LATAM Airlines Brasil JJ 2314 Miami (MIA) 09:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2117 Atlanta 09:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 772 Charlotte (CLT) 09:49 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 465 Detroit (DTW) 09:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 549 Chicago (MDW) 09:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2112 Atlanta (ATL) 09:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4972 Washington (IAD) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4430 Miami (MIA) 09:56 planerad

10:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 2 - 17 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3544 Chicago (ORD) 10:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 677 New York (JFK) 10:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3891 Washington (IAD) 10:37 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1944 Charlotte (CLT) 10:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 784 Nashville (BNA) 10:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1018 Fort Lauderdale (FLL) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 929 Baltimore (BWI) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A319 American Airlines AA 772 Charlotte (CLT) 10:32 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2117 Atlanta (ATL) 10:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 480 Detroit (DTW) 10:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3544 Chicago (ORD) 10:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2116 Washington (DCA) 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5436 New York (LGA) 11:01 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4748 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:16 planerad
Boeing 717-200 China Southern Airlines CZ 1282 New York (JFK) 11:21 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2074 Atlanta 11:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1109 Boston (BOS) 11:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4021 Miami (MIA) 11:48 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 589 Washington (DCA) 11:53 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4661 Newark (EWR) 11:58 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4959 Newark (EWR) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 10 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4732 Newark (EWR) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 784 Fort Lauderdale (FLL) 11:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 678 New York (JFK) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 929 Houston (HOU) 11:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1944 Charlotte (CLT) 11:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5388 New York (LGA) 11:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4112 Boston (BOS) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5710 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:55 planerad

12:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Washington (DCA) 12:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1472 Chicago (ORD) 12:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 533 Denver 12:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7398 Toronto (YYZ) 12:52 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1990 Philadelphia (PHL) 12:56 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta 12:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 18 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1644 New York (JFK) 12:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1210 Boston (BOS) 12:18 planerad
Embraer RJ145 LATAM Airlines Brasil JJ 2172 Miami (MIA) 12:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1853 Fort Lauderdale (FLL) 12:28 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4738 Newark (EWR) 12:30 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2074 Atlanta (ATL) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Washington (DCA) 12:36 planerad

13:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 353°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 36 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1754 Charlotte (CLT) 13:01 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4699 Houston (IAH) 13:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1203 Chicago (ORD) 13:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5521 Washington (DCA) 13:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1070 Baltimore (BWI) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 16 min.
Airbus A319 United Airlines UA 654 Chicago (ORD) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 871 Washington 13:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7399 Toronto (YYZ) 13:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1990 Philadelphia (PHL) 13:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1754 Charlotte (CLT) 13:44 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2075 Atlanta 13:59 planerad

14:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 31

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 470 Newark (EWR) 14:13 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1637 Charlotte (CLT) 14:27 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4971 Washington (IAD) 14:39 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2060 Atlanta 14:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4022 Miami (MIA) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 27 min.
Embraer 175 Air Canada AC 3890 Washington (IAD) 14:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5521 Washington (DCA) 14:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1071 Baltimore (BWI) 14:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2509 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:52 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 645 Newark (EWR) 14:55 planerad

15:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 31

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 29 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2159 Denver (DEN) 15:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 477 New York (JFK) 15:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1487 Atlanta 15:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3497 Houston (IAH) 15:44 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2071 Atlanta 15:50 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1310 Cincinnati (CVG) 15:53 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 3 - 21 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1637 Charlotte (CLT) 15:13 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4700 Houston (IAH) 15:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1202 Chicago (ORD) 15:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4022 Miami (MIA) 15:26 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2060 Atlanta 15:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1487 Denver (DEN) 15:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 478 New York (JFK) 15:52 planerad

16:00 21.01.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07, 31

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 42 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2115 Washington (DCA) 16:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4685 Washington 16:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 16:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2236 Denver (DEN) 16:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1311 Cincinnati (CVG) 16:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 716 Washington (DCA) 16:43 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3536 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2071 Atlanta 16:50 planerad

17:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5439 New York (LGA) 17:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1595 Denver (DEN) 17:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2104 Atlanta 17:56 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 12 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:58 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3616 Chicago (ORD) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 47 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4705 Philadelphia (PHL) 17:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5605 Charlotte (CLT) 17:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5427 New York (LGA) 17:54 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 17:59 planerad

18:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 26 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1566 New York (JFK) 18:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4547 Philadelphia (PHL) 18:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1296 Fort Lauderdale (FLL) 18:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4107 Boston (BOS) 18:31 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1209 Boston (BOS) 18:34 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4377 Newark (EWR) 18:41 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2718 Fort Lauderdale (FLL) 18:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Houston (HOU) 18:50 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3895 Washington (IAD) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 9 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1595 Baltimore (BWI) 18:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1631 New York (JFK) 18:42 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3626 Newark (EWR) 18:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2104 Atlanta 18:54 planerad

19:00 21.01.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 34 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2176 Atlanta 19:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1928 Charlotte (CLT) 19:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 280 St Louis (STL) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 19 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2617 Fort Lauderdale (FLL) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1297 Fort Lauderdale (FLL) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 12 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:08 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1410 Boston (BOS) 19:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4462 Washington (DCA) 19:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4698 Houston (IAH) 19:11 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4446 Houston (IAH) 19:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Kansas City (MCI) 19:20 planerad
Embraer RJ145 LATAM Airlines Brasil JJ 2184 Miami (MIA) 19:29 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3896 Washington (IAD) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Nashville (BNA) 19:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2176 Atlanta 19:59 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4046 Boston (BOS) 19:59 planerad

20:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4523 Atlanta 20:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2043 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad

21:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 13 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2196 Atlanta 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 645 Baltimore (BWI) 21:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3618 Chicago (ORD) 21:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5429 New York (LGA) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6904 Dallas (DAL) 21:50 planerad

22:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 22 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2004 Charlotte (CLT) 22:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3591 Chicago (ORD) 22:18 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2202 Atlanta 22:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4697 Houston (IAH) 22:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4551 Washington (DCA) 22:52 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2618 Fort Lauderdale (FLL) 22:53 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4879 New York (JFK) 22:54 planerad

23:00 21.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 46°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 789 Fort Lauderdale (FLL) 23:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1072 Detroit (DTW) 23:02 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4182 Newark (EWR) 23:10 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1465 New York (JFK) 23:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 852 Nashville (BNA) 23:20 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Brasil JJ 2126 Miami (MIA) 23:22 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1793 Philadelphia (PHL) 23:27 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1305 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:53 planerad

00:00 22.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 46°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2009 Boston (BOS) 00:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2182 Atlanta 00:57 planerad

01:00 22.01.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 46°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

Andra datum

January, 2019

21