Indianapolis, Indianapolis (IND / KIND)

Planespotter’s tidtabell

02:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 250°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 850 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

03:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

04:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

05:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4681 Philadelphia (PHL) 05:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4661 Charlotte 05:17 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2026 Phoenix (PHX) 05:30 planerad

06:00 21.02.2019

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1964 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2799 Chicago 06:03 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1055 Orlando (MCO) 06:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8608 Toronto 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 111 Charlotte (CLT) 06:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2050 Los Angeles 06:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4513 Miami (MIA) 06:51 planerad

07:00 21.02.2019

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 44 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1523 Los Angeles 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1933 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1818 Austin (AUS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1615 Chicago (ORD) 07:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4345 Philadelphia (PHL) 07:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3392 Detroit (DTW) 07:50 planerad

08:00 21.02.2019

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 32 min.
United Airlines UA 458 Washington 08:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 836 Tampa 08:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1291 Fort Myers (RSW) 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3816 Chicago 08:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1820 Jacksonville 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1296 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1940 Atlanta 08:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1804 Orlando (SFB) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4572 Charlotte 08:37 planerad

09:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1853 Atlanta 09:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 695 Boston (BOS) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 837 Tampa 09:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1853 Atlanta 09:45 planerad

10:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
United Airlines UA 1044 Houston 10:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3093 Chicago 10:27 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2041 Fort Myers (RSW) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 38 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 695 Orlando (MCO) 10:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3093 Chicago 10:58 planerad

11:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 23 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3643 Chicago 11:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1823 Atlanta 11:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3740 New York 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5261 Charlotte 11:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2041 Fort Myers 11:25 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4288 Boston (BOS) 11:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1823 Atlanta 11:59 planerad

12:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 12:03 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3485 Chicago 12:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1835 Atlanta 12:23 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1819 Austin (AUS) 12:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 47 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5261 Charlotte (CLT) 12:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 12:59 planerad

13:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Charlotte 13:23 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1805 Orlando (SFB) 13:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1835 Atlanta 13:07 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1800 Fort Lauderdale (FLL) 13:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Charlotte 13:53 planerad

14:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Philadelphia (PHL) 14:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1885 Atlanta 14:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1810 Punta Gorda 14:50 planerad

15:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3949 Minneapolis 15:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8113 Toronto 15:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1885 Atlanta 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6041 New York (LGA) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Philadelphia (PHL) 15:10 planerad

16:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 642 Phoenix (PHX) 16:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4553 Charlotte 16:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1897 Atlanta 16:31 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 501 Paris (CDG) 16:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3949 Minneapolis (MSP) 16:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:19 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8610 Toronto 16:20 planerad

17:00 21.02.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 13 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5392 Raleigh 17:09 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 500 Seattle (SEA) 17:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4020 Miami (MIA) 17:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1835 Los Angeles 17:18 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4289 Boston (BOS) 17:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4553 Charlotte (CLT) 17:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1897 Atlanta 17:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5375 Raleigh 17:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4020 Miami (MIA) 17:44 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3836 New York (LGA) 17:54 planerad

18:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 45 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1865 Atlanta 18:04 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1821 Jacksonville (JAX) 18:11 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2225 Washington 18:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 170 Jet Airways (India) 9W 7116 Detroit 18:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 608 Phoenix (PHX) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 501 Seattle (SEA) 18:20 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 500 Paris (CDG) 18:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3579 Minneapolis (MSP) 18:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1865 Atlanta 18:48 planerad

19:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1871 Atlanta 19:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1801 Fort Lauderdale (FLL) 19:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5968 Detroit 19:52 planerad

20:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 2 - 21 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2040 Las Vegas 20:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4340 Charlotte 20:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4501 Philadelphia 20:23 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1811 Punta Gorda 20:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Houston 20:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6024 New York 20:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 361 Chicago 20:52 planerad

21:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 351°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 28 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4687 Charlotte (CLT) 21:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2620 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4634 Washington 21:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1978 Atlanta 21:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
United Airlines UA 145 New York 21:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2040 Fort Myers (RSW) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Fort Myers (RSW) 21:05 planerad

22:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 351°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4520 Philadelphia (PHL) 22:07 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6026 New York (LGA) 22:09 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4201 Boston (BOS) 22:23 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1060 Orlando (MCO) 22:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4474 Miami (MIA) 22:33 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8515 Toronto 22:37 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1419 Salt Lake City (SLC) 22:40 planerad

23:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 351°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3417 Detroit 23:48 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1957 Atlanta 23:55 planerad

00:00 22.02.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 23°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 130 Charlotte 00:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1222 Chicago 00:13 planerad

01:00 22.02.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 23°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American Airlines AA 780 Phoenix (PHX) 01:01 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02