Indianapolis, Indianapolis (IND / KIND)

Planespotter’s tidtabell

06:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel few börja från en höjd av 5790 m   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3564 Chicago 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6031 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1703 Detroit 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2782 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:17 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1612 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2050 Orlando (MCO) 06:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 317 Orlando (MCO) 06:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4497 Charlotte (CLT) 06:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4513 Miami (MIA) 06:58 planerad

07:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 135°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 4 - 32 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 381 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3717 Newark (EWR) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1575 Atlanta (ATL) 07:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 500 San Francisco (SFO) 07:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4345 Philadelphia (PHL) 07:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2026 Phoenix (PHX) 07:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2177 Chicago 07:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3563 Houston (IAH) 07:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 584 Los Angeles (LAX) 07:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1296 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:54 planerad

08:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 135°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 57 min.
United Airlines UA 458 Washington 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2196 Atlanta 08:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3621 Chicago 08:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2848 Atlanta (ATL) 08:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1826 Tampa 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4572 Charlotte (CLT) 08:31 planerad

09:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 135°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3512 Chicago 09:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2332 Minneapolis (MSP) 09:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5048 Charlotte 09:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1814 Punta Gorda 09:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4397 Washington 09:07 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3583 Houston (IAH) 09:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3512 Chicago 09:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2196 Atlanta 09:50 planerad

10:00 15.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 20 min.
United Airlines UA 1044 Houston 10:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:02 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1127 Atlanta 10:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5881 New York (LGA) 10:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2970 Chicago 10:39 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5280 Raleigh 10:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7308 Toronto 10:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2332 Minneapolis 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5048 Charlotte (CLT) 10:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3779 Chicago 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:52 planerad

11:00 15.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 17 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4399 Charlotte (CLT) 11:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 606 Denver (DEN) 11:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5451 Detroit 11:16 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1771 Fort Lauderdale (FLL) 11:23 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 11:31 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3740 New York (LGA) 11:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 30 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5881 New York (LGA) 11:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2970 Chicago 11:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1127 Atlanta 11:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5270 Raleigh/Durham (RDU) 11:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 607 Denver (DEN) 11:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4399 Charlotte (CLT) 11:55 planerad

12:00 15.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3350 New York (JFK) 12:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 392 Orlando (MCO) 12:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1342 Atlanta 12:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2286 Minneapolis (MSP) 12:21 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3842 Chicago 12:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 31 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5451 Detroit 12:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 12:02 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1720 Fort Lauderdale (FLL) 12:08 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3787 New York (JFK) 12:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3350 New York (JFK) 12:50 planerad

13:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2190 Charlotte 13:07 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1807 Tampa 13:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 38 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1342 Atlanta (ATL) 13:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3843 Chicago 13:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2286 Minneapolis 13:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 533 Las Vegas (LAS) 13:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2190 Charlotte (CLT) 13:48 planerad

14:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 22 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6017 Boston (BOS) 14:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6009 New York (LGA) 14:12 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1833 Punta Gorda 14:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1121 Atlanta 14:37 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1812 Orlando (SFB) 14:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6017 Boston (BOS) 14:37 planerad

15:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 6 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6246 Raleigh/Durham (RDU) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3297 Detroit 15:08 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 608 Phoenix (PHX) 15:27 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2691 Minneapolis (MSP) 15:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1296 Denver (DEN) 15:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7311 Toronto 15:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1121 Atlanta (ATL) 15:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6009 New York (LGA) 15:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3297 Detroit 15:45 planerad

16:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 22 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3762 Chicago 16:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta 16:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5334 Charlotte 16:35 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 501 Paris (CDG) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6236 Raleigh/Durham (RDU) 16:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 121 Los Angeles 16:09 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2691 Minneapolis (MSP) 16:14 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7312 Toronto 16:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3807 Allentown 16:48 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 16:50 planerad

17:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 24 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6028 Boston (BOS) 17:03 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 744 Seattle (SEA) 17:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4363 Washington 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3192 Chicago 17:11 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6130 New York (LGA) 17:14 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 500 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 925 Philadelphia (PHL) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5433 Detroit 17:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 488 Los Angeles (LAX) 17:22 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1889 Minneapolis (MSP) 17:46 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3336 New York 17:52 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 22 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5334 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1534 Atlanta (ATL) 17:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3192 Chicago 17:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4363 Washington 17:43 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5976 Boston (BOS) 17:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5433 Detroit (DTW) 17:59 planerad

18:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 924 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5184 New York (JFK) 18:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 18:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4131 Chicago 18:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 317 San Francisco 18:51 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 744 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 925 Philadelphia (PHL) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 501 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3836 New York (LGA) 18:20 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 500 Paris (CDG) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1889 Minneapolis (MSP) 18:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 605 Phoenix (PHX) 18:37 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3578 Newark (EWR) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5184 New York (JFK) 18:55 planerad

19:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 232°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5484 Detroit 19:06 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1408 Atlanta 19:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Washington 19:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1202 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:34 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1806 Orlando (SFB) 19:44 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3759 Newark (EWR) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 28 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4131 Chicago 19:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4582 Miami (MIA) 19:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 924 Charlotte (CLT) 19:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5484 Detroit 19:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Washington 19:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1408 Atlanta (ATL) 19:59 planerad

20:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 232°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 32 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4340 Charlotte 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4501 Philadelphia (PHL) 20:32 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6078 New York (LGA) 20:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5350 New York (JFK) 20:51 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 943 Atlanta 20:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1628 Chicago 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1202 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:21 planerad

21:00 15.10.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 232°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4634 Washington 21:37 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 399 Denver (DEN) 21:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2620 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:56 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4687 Charlotte 21:58 planerad

22:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 255°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 16 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5878 Boston (BOS) 22:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2009 Orlando (MCO) 22:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4474 Miami (MIA) 22:28 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2687 Salt Lake City (SLC) 22:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7313 Toronto 22:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4520 Philadelphia (PHL) 22:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 780 Phoenix (PHX) 22:43 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3421 Newark (EWR) 22:57 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2038 Las Vegas (LAS) 22:59 planerad

23:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 255°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 33 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3562 Houston (IAH) 23:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3498 Chicago 23:21 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2460 Minneapolis (MSP) 23:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2134 Detroit 23:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2070 San Francisco 23:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2039 Las Vegas (LAS) 23:59 planerad

00:00 16.10.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 255°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 33 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3566 Chicago 00:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2711 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4603 Charlotte 00:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Washington 00:46 planerad

01:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 6 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

02:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 6 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

03:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 6 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

04:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

05:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 302°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 566 Las Vegas (LAS) 05:32 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 503 Los Angeles (LAX) 05:38 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4661 Charlotte 05:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4681 Philadelphia (PHL) 05:27 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3486 Chicago 05:45 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31