Indianapolis, Indianapolis (IND / KIND)

Planespotter’s tidtabell

01:00 21.04.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1289 Phoenix (PHX) 01:55 planerad

02:00 21.04.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

03:00 21.04.2019

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

04:00 21.04.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

05:00 21.04.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 8 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 570 Los Angeles 05:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 566 Las Vegas (LAS) 05:30 planerad
Boeing 737-800 Korean Air KE 7415 Los Angeles 05:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4681 Philadelphia (PHL) 05:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4661 Charlotte 05:17 planerad

06:00 21.04.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 301°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1818 Austin (AUS) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2188 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2585 Tampa (TPA) 06:05 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2490 Chicago 06:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2782 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:07 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8608 Toronto 06:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6012 New York (LGA) 06:12 planerad
Southwest Airlines WN 2577 Orlando (MCO) 06:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4346 Washington 06:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 82 Charlotte (CLT) 06:19 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1641 Detroit 06:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1055 Orlando (MCO) 06:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5982 Boston (BOS) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5053 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1800 Fort Lauderdale (FLL) 06:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 317 Orlando (MCO) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1237 Fort Myers (RSW) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1353 Denver (DEN) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 China Eastern Airlines MU 1743 New York (JFK) 06:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4174 Denver (DEN) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1044 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad
Boeing 737-800 Korean Air KE 7416 Los Angeles 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5190 Albuquerque (ABQ) 06:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4513 Miami (MIA) 06:55 planerad

07:00 21.04.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1815 Atlanta 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3563 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1523 Los Angeles 07:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3717 Newark (EWR) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4189 Phoenix (PHX) 07:15 planerad
Southwest Airlines WN 889 Las Vegas (LAS) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4617 Houston (HOU) 07:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3608 Chicago 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1922 Oakland (OAK) 07:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 500 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4165 Phoenix 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5505 Dallas (DAL) 07:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4345 Philadelphia (PHL) 07:45 planerad

08:00 21.04.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Air Canada AC 1629 Toronto 08:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2258 Orlando (SFB) 08:17 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3643 Chicago 08:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5070 Kansas City (MCI) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5059 Fort Lauderdale (FLL) 08:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 324 Salt Lake City (SLC) 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1296 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3519 Washington 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4170 San Juan Bautista 08:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3621 Chicago (ORD) 08:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4572 Charlotte 08:43 planerad

09:00 21.04.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 275°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 14 min.
United Airlines UA 1747 Chicago 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 394 Atlanta 09:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Orlando (MCO) 09:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5496 Charlotte 09:12 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3249 Tampa 09:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3893 Chicago 09:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6116 Detroit 09:49 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 28 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3144 Boston (BOS) 09:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2259 Orlando (SFB) 09:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3452 Houston (IAH) 09:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4397 Washington 09:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5070 Sacramento (SMF) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Boston (BOS) 09:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5496 Charlotte (CLT) 09:46 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 394 Atlanta 09:51 planerad

10:00 21.04.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 30 min.
United Airlines UA 752 Chicago 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3091 Denver (DEN) 10:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2041 Fort Myers 10:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 725 Atlanta 10:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 14 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 936 Detroit 10:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3249 Las Vegas (LAS) 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5396 Minneapolis (MSP) 10:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6116 Detroit 10:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1615 Chicago 10:33 planerad

11:00 21.04.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1648 Fort Myers (RSW) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3034 Atlanta 11:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3708 Chicago 11:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6045 New York (LGA) 11:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4459 Philadelphia 11:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3535 Detroit 11:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 352 Denver 11:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3740 New York (LGA) 11:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5958 Norfolk (ORF) 11:31 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5261 Charlotte 11:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 11:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1819 Austin (AUS) 11:48 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2041 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3091 Tampa (TPA) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4417 Washington 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 767 Atlanta 11:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3034 Austin (AUS) 11:40 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1832 Chicago 11:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1700 Fort Myers (RSW) 11:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3832 Evansville 11:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3787 New York (JFK) 11:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4459 Philadelphia (PHL) 11:54 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 6847 Newark (EWR) 11:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 352 Portland (PWM) 11:55 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2733 Detroit 11:58 planerad

12:00 21.04.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 212°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4637 New York 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5466 Dallas (DAL) 12:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1801 Fort Lauderdale (FLL) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 336 Denver (DEN) 12:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4619 Philadelphia (PHL) 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5256 Minneapolis (MSP) 12:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3542 Houston (IAH) 12:54 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 6653 Houston 12:56 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 5308 Denver 12:58 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2799 Chicago 12:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6137 Boston (BOS) 12:01 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 3087 Raleigh 12:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 615 Dallas (DAL) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5261 Charlotte (CLT) 12:18 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3888 Minneapolis (MSP) 12:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1820 Jacksonville 12:38 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2480 Chicago 12:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 12:45 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1831 Chicago 12:50 planerad

13:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 27 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4558 Baltimore (BWI) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Charlotte 13:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3847 Chicago 13:46 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 667 Atlanta 13:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5466 Denver (DEN) 13:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4619 Philadelphia (PHL) 13:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1205 Atlanta 13:16 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1806 New Orleans (MSY) 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4652 New York (JFK) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 360 Los Angeles (LAX) 13:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3561 Newark (EWR) 13:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4302 Denver (DEN) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3825 Washington 13:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Charlotte (CLT) 13:57 planerad

14:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4862 Houston (HOU) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4657 Las Vegas (LAS) 14:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Philadelphia (PHL) 14:27 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2479 Chicago 14:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3847 Chicago 14:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 667 Atlanta 14:35 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2482 Chicago 14:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4862 Orlando (MCO) 14:55 planerad

15:00 21.04.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 219°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1756 Detroit 15:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2284 Washington 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3992 Denver (DEN) 15:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3412 Chicago 15:21 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6121 New York (LGA) 15:23 planerad
Southwest Airlines WN 1458 Orlando (MCO) 15:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:38 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8113 Toronto 15:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 493 Las Vegas (LAS) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 30 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4654 Philadelphia (PHL) 15:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4657 Fort Myers (RSW) 15:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1756 Detroit 15:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3412 Chicago 15:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3995 Las Vegas (LAS) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2284 Denver (DEN) 15:55 planerad

16:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 198°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1707 Fort Myers (RSW) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2570 Tampa (TPA) 16:10 planerad
Southwest Airlines WN 5504 Boston 16:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1897 Atlanta 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2481 Chicago 16:17 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3835 Chicago 16:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 642 Phoenix (PHX) 16:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5980 Atlanta 16:25 planerad
Embraer 170 WestJet WS 7576 New York (LGA) 16:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4553 Charlotte 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3652 New Orleans (MSY) 16:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4020 Miami (MIA) 16:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 854 Tampa (TPA) 16:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5512 Washington 16:52 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3453 Chicago 16:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2031 Minneapolis (MSP) 16:07 planerad
Southwest Airlines WN 2103 Orlando (MCO) 16:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8610 Toronto 16:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:25 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1810 Punta Gorda 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1708 Fort Myers (RSW) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2570 Tampa 16:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 493 Las Vegas 16:50 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2486 Chicago 16:53 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1897 Atlanta 16:59 planerad

17:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 198°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4933 Fort Myers (RSW) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4763 San Juan Bautista 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1316 Richmond 17:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1835 Los Angeles 17:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5428 Washington 17:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3807 New York (JFK) 17:27 planerad
Airbus A320 Air France AF 2364 Minneapolis (MSP) 17:43 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 500 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3827 Harrisburg 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3321 Minneapolis (MSP) 17:52 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Southwest Airlines WN 5504 Oakland (OAK) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4553 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 5658 Denver (DEN) 17:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 488 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3195 New Orleans (MSY) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 855 Tampa (TPA) 17:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4020 Miami (MIA) 17:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5512 Washington 17:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3453 Chicago 17:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4933 Fort Myers 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4763 Denver (DEN) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1316 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3836 New York (LGA) 17:52 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1652 Detroit 17:55 planerad

18:00 21.04.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 198°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1387 Denver (DEN) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Australia VA 6414 Atlanta 18:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4177 Oakland (OAK) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2411 Denver (DEN) 18:20 planerad
Embraer 170 Korean Air KE 3966 Boston (BOS) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2756 Los Angeles 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5098 Charlotte 18:40 planerad
Embraer 170 SAS SK 6850 Newark (EWR) 18:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1300 Los Angeles 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Dallas (DAL) 18:50 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7466 Washington 18:51 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3551 Newark (EWR) 18:51 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 4582 Detroit 18:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 404 Charlotte 18:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5428 Dallas (DAL) 18:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 608 Phoenix (PHX) 18:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3396 Minneapolis (MSP) 18:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3321 Minneapolis 18:29 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 501 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1387 Denver 18:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 5146 Atlanta 18:51 planerad

19:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Southwest Airlines WN 2120 Oakland (OAK) 19:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 614 Washington 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2284 Chicago 19:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 317 San Francisco (SFO) 19:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3122 Phoenix (PHX) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2655 Las Vegas (LAS) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5021 Austin (AUS) 19:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 392 Orlando (MCO) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4180 Las Vegas (LAS) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2411 Houston (HOU) 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5098 Charlotte (CLT) 19:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2850 Phoenix (PHX) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Denver (DEN) 19:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3631 Newark (EWR) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1724 Detroit 19:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 404 Charlotte (CLT) 19:39 planerad
Southwest Airlines WN 2120 Houston (HOU) 19:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 680 Washington 19:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 3542 Atlanta 19:59 planerad

20:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 23 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2040 Las Vegas (LAS) 20:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4501 Philadelphia (PHL) 20:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4340 Charlotte 20:17 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 836 Tampa 20:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3512 New York 20:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2552 Chicago 20:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 361 Chicago 20:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3122 Orlando (MCO) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5021 Sacramento 20:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2655 Denver (DEN) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 283 Boston (BOS) 20:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 533 Las Vegas (LAS) 20:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2040 Fort Myers (RSW) 20:58 planerad

21:00 21.04.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4250 Baltimore (BWI) 21:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4687 Charlotte (CLT) 21:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2576 Atlanta 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1639 Detroit 21:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4634 Washington 21:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3562 Houston (IAH) 21:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5266 Fort Lauderdale (FLL) 21:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3706 Newark (EWR) 21:46 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6026 New York (LGA) 21:47 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 358 Houston (HOU) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
United Airlines UA 145 New York 21:00 planerad
United Airlines UA 728 Chicago 21:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 837 Tampa 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4250 Tampa (TPA) 21:40 planerad

22:00 21.04.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1060 Orlando (MCO) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1601 Las Vegas (LAS) 22:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1811 Punta Gorda 22:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3480 Chicago 22:04 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2620 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 Denver 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1362 Los Angeles (LAX) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4245 Las Vegas (LAS) 22:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4520 Philadelphia (PHL) 22:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4633 Houston (HOU) 22:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6064 New York (LGA) 22:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4474 Miami (MIA) 22:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8515 Toronto 22:33 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1821 Jacksonville (JAX) 22:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 3540 Atlanta 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1668 Boston (BOS) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3265 Orlando (MCO) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 477 Phoenix (PHX) 22:15 planerad

23:00 21.04.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3192 Denver 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 451 Kansas City (MCI) 23:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1807 New Orleans (MSY) 23:12 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2042 Minneapolis (MSP) 23:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1241 Washington 23:25 planerad
Southwest Airlines WN 3978 Chicago 23:30 planerad
Airbus A320 Virgin Atlantic VS 1641 Detroit 23:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5477 Dallas (DAL) 23:50 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2069 Washington 23:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2383 Tampa (TPA) 23:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1957 Atlanta 23:59 planerad

00:00 22.04.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 172°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14, 23L, 23R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 130 Charlotte 00:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3471 Denver (DEN) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1097 Denver (DEN) 00:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02