Indianapolis, Indianapolis (IND / KIND)

Planespotter’s tidtabell

17:00 27.02.2020

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 12 min.
Embraer 175 American AA 3595 Chicago 17:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1374 Orlando (MCO) 17:05 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1812 Jacksonville (JAX) 17:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5054 Detroit 17:17 planerad
Embraer 175 American AA 4509 Washington (DCA) 17:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5969 Boston (BOS) 17:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5869 New York (JFK) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5771 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska AS 500 Seattle (SEA) 17:30 planerad
Airbus A320 Spirit NK 392 Orlando (MCO) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3835 Knoxville 17:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 488 Los Angeles (LAX) 17:45 planerad
Boeing 717-200 N928AT Delta Air Lines DL 2342 Minneapolis (MSP) 17:48 planerad
Embraer 175 American AA 4369 New York (JFK) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 2 - 17 min.
Airbus A319 N702UW American AA 1888 Charlotte (CLT) 17:11 avgick
Boeing 737-800 N8567Z Southwest WN 1132 Fort Lauderdale (FLL) 17:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6116 New York (LGA) 17:16 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1922 Atlanta 17:17 planerad
Embraer 175 American AA 3595 Chicago 17:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1374 Fort Myers (RSW) 17:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5946 New York (JFK) 17:50 planerad
Airbus A319 N319NB Delta Air Lines DL 744 Seattle (SEA) 17:50 planerad
Embraer 175 American AA 4509 Washington 17:52 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5054 Detroit 17:54 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5976 Boston (BOS) 17:55 planerad

18:00 27.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 19 min.
Boeing 737-800 N843NN American Airlines AA 1881 Miami (MIA) 18:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2441 Atlanta 18:03 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1882 Tampa (TPA) 18:16 planerad
Airbus A320 Frontier F9 922 Fort Myers (RSW) 18:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1925 Fort Myers (RSW) 18:45 planerad
Embraer RJ145 American AA 4138 Chicago 18:50 planerad
Embraer 175 American AA 4634 Washington (DCA) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 737-700 N787SA Southwest WN 5771 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1801 Tampa 18:02 planerad
Airbus A320 N605NK Spirit NK 317 Orlando (MCO) 18:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3760 Chicago (ORD) 18:17 planerad
Airbus A319 N771XF American Airlines AA 608 Phoenix (PHX) 18:25 planerad
Embraer 175 American AA 4383 New York (LGA) 18:28 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 500 Paris (CDG) 18:29 planerad
Boeing 737-800 N577AS Alaska AS 501 Seattle (SEA) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2281 Atlanta (ATL) 18:43 planerad
Boeing 717-200 N933AT Delta Air Lines DL 993 Minneapolis (MSP) 18:46 planerad

19:00 27.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4086 Detroit 19:10 planerad
Airbus A319 N716UW American AA 1889 Charlotte (CLT) 19:16 planerad
Boeing 737-700 N559WN Southwest WN 968 Orlando (MCO) 19:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3759 Newark (EWR) 19:21 planerad
Boeing 737-800 N930NN American AA 1202 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:27 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 Frontier F9 923 Fort Myers (RSW) 19:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1881 Miami (MIA) 19:16 planerad
Embraer RJ145 American AA 4138 Chicago 19:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1881 Tampa (TPA) 19:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1925 Fort Myers 19:20 planerad
Embraer 175 American AA 4578 Washington 19:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4086 Detroit 19:45 planerad
Boeing 737-700 N559WN Southwest WN 968 Denver (DEN) 19:55 planerad
Airbus A319 American AA 1889 Charlotte (CLT) 19:56 planerad
Embraer 170 United UA 3478 Chicago (ORD) 19:59 planerad

20:00 27.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4340 Charlotte (CLT) 20:01 planerad
Embraer 170 United UA 3449 Chicago 20:07 planerad
Embraer 175 American AA 4501 Philadelphia (PHL) 20:23 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1728 Fort Myers (RSW) 20:32 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2883 Tucson (TUS) 20:46 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1939 Atlanta (ATL) 20:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American AA 1202 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:12 planerad

21:00 27.02.2020

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 263°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 609 Baltimore (BWI) 21:00 planerad
Embraer 175 American AA 3453 Chicago 21:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5139 Detroit 21:29 planerad
Airbus A320 N282NV Allegiant Air G4 1816 Fort Lauderdale (FLL) 21:36 planerad
Embraer 175 American AA 4400 Washington (DCA) 21:37 planerad
Boeing 737-800 American AA 2620 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit NK 533 Las Vegas (LAS) 21:20 planerad

22:00 27.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 7 min.
Embraer 175 United UA 3480 Chicago 22:01 planerad
Embraer 170 United UA 3482 Denver (DEN) 22:02 planerad
Embraer 175 American AA 4687 Charlotte (CLT) 22:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 392 Los Angeles 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1305 Fort Myers (RSW) 22:15 planerad
Airbus A320 N655AW American Airlines AA 1638 Phoenix (PHX) 22:18 planerad
Embraer 175 American AA 4446 New York (LGA) 22:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5878 Boston (BOS) 22:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2009 Orlando (MCO) 22:28 planerad
Boeing 737-800 N8578Q Southwest WN 1891 Fort Lauderdale (FLL) 22:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2428 Atlanta 22:31 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2687 Salt Lake City (SLC) 22:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4520 Philadelphia (PHL) 22:36 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7945 Toronto (YYZ) 22:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5523 Dallas (DAL) 22:40 planerad
Embraer 175 United UA 3551 Newark (EWR) 22:45 planerad

23:00 27.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 12 min.
Embraer 175 American AA 4474 Miami (MIA) 23:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 149 Atlanta 23:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1544 Orlando (MCO) 23:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5977 New York (LGA) 23:15 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1838 Tampa 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1083 Tampa (TPA) 23:20 planerad
Boeing 737-800 United UA 2070 San Francisco (SFO) 23:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1175 Minneapolis (MSP) 23:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5279 Detroit 23:39 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5087 Washington (DCA) 23:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3421 Newark (EWR) 23:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2711 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5425 Denver (DEN) 23:55 planerad
Airbus A320 Spirit NK 566 Las Vegas (LAS) 23:57 planerad
Embraer 170 United UA 3644 Washington (IAD) 23:59 planerad

00:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 28 min.
Bombardier CRJ700 American AA 3060 Chicago 00:13 planerad
Embraer 175 American AA 4603 Charlotte (CLT) 00:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3382 Las Vegas (LAS) 00:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1489 Phoenix (PHX) 00:55 planerad

01:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

02:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

03:00 28.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

04:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

05:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1873 Los Angeles (LAX) 05:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1653 Los Angeles (LAX) 05:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 19 - 23 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4661 Charlotte (CLT) 05:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4681 Philadelphia (PHL) 05:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2435 Atlanta (ATL) 05:45 planerad
Embraer 170 United UA 3648 Washington 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 453 Orlando (MCO) 05:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3603 Newark (EWR) 05:50 planerad

06:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 319°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 9 min.
Embraer 175 American AA 3756 Chicago 06:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7942 Toronto 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3676 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 2782 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2050 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5362 Washington (DCA) 06:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1601 Tampa (TPA) 06:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6031 Boston (BOS) 06:09 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 584 Los Angeles (LAX) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 287 Las Vegas (LAS) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4770 Detroit 06:28 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1818 Tampa 06:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 767 Minneapolis (MSP) 06:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1093 Fort Lauderdale (FLL) 06:40 planerad
Embraer 175 American AA 4497 Charlotte (CLT) 06:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4513 Miami (MIA) 06:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 819 Denver (DEN) 06:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3563 Houston (IAH) 06:54 planerad

07:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 14 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1575 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1825 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6085 New York (LGA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1894 Phoenix (PHX) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3035 Chicago (ORD) 07:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4345 Philadelphia (PHL) 07:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1662 Los Angeles (LAX) 07:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 556 Kansas City (MCI) 07:10 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1727 Fort Myers (RSW) 07:13 planerad
Boeing 737-800 United UA 500 San Francisco (SFO) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 146 Charleston 07:20 planerad
Boeing 737-800 American AA 1296 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:31 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1806 Austin (AUS) 07:45 planerad
Embraer 175 American AA 4535 New York (LGA) 07:48 planerad
Embraer 170 United UA 3675 Newark (EWR) 07:50 planerad
Embraer 170 United UA 3621 Chicago (ORD) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1318 Fort Myers (RSW) 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5400 Detroit 07:54 planerad

08:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2196 Atlanta (ATL) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 16 - 24 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2848 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1531 Houston (HOU) 08:00 planerad
Airbus A320 American AA 2026 Phoenix (PHX) 08:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2975 Salt Lake City (SLC) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1940 Dallas (DAL) 08:10 planerad
Embraer 175 American AA 4572 Charlotte (CLT) 08:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6120 New York (LGA) 08:50 planerad

09:00 28.02.2020

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1372 Tampa (TPA) 09:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3893 Chicago 09:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5978 Detroit 09:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1905 Orlando (MCO) 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5250 Charlotte 09:53 planerad
Boeing 737-800 American AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 47 min.
Embraer 175 American AA 4397 Washington (DCA) 09:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2196 Atlanta (ATL) 09:57 planerad

10:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 8 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1127 Atlanta (ATL) 10:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4754 Minneapolis (MSP) 10:26 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3037 Chicago 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 813 St. Louis 10:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5881 New York (LGA) 10:34 planerad
Embraer 175 American AA 4417 Washington (DCA) 10:42 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5280 Raleigh/Durham (RDU) 10:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2166 Fort Myers (RSW) 10:45 planerad
Airbus A320 Frontier F9 606 Denver (DEN) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1373 Orlando (MCO) 10:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5978 Detroit 10:19 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5250 Charlotte (CLT) 10:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1905 Denver (DEN) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American AA 188 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:43 planerad
Bombardier CRJ United UA 3779 Chicago 10:44 planerad

11:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 175 American AA 4510 Philadelphia (PHL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3898 Kalamazoo 11:13 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5963 Boston (BOS) 11:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5451 Detroit 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 424 Boston 11:25 planerad
Embraer 175 American AA 4399 Charlotte 11:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3483 Miami (MIA) 11:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4366 New York (LGA) 11:33 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7943 Toronto (YYZ) 11:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 361 Houston (HOU) 11:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1841 Tampa 11:43 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1127 Atlanta (ATL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3037 Chicago 11:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4754 Minneapolis (MSP) 11:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4050 Dallas (DAL) 11:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5881 New York (LGA) 11:11 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5270 Raleigh/Durham (RDU) 11:15 planerad
Embraer 175 American AA 4417 Washington (DCA) 11:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2166 Fort Myers 11:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 89 Cancún (CUN) 11:40 planerad
Embraer 175 American AA 4510 Philadelphia (PHL) 11:54 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5963 Boston (BOS) 11:55 planerad
Embraer RJ145 American AA 3483 Miami (MIA) 11:59 planerad

12:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 298°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4792 New York (JFK) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3039 Chicago 12:04 planerad
Bombardier CRJ United UA 3899 Appleton 12:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1342 Atlanta (ATL) 12:25 planerad
Embraer 175 United UA 3457 Denver (DEN) 12:29 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5262 Philadelphia (PHL) 12:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1359 Denver (DEN) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4116 Minneapolis (MSP) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5451 Detroit 12:00 planerad
Embraer 175 American AA 4399 Charlotte (CLT) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 424 Boston 12:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7946 Toronto 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 143 Dallas (DAL) 12:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4522 New York (JFK) 12:26 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3039 Chicago 12:34 planerad
Bombardier CRJ United UA 3843 Chicago 12:53 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1837 Fort Lauderdale (FLL) 12:59 planerad

13:00 28.02.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 21 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1820 Austin (AUS) 13:23 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5252 Charlotte 13:25 planerad
Airbus A320 Frontier F9 2038 Las Vegas (LAS) 13:46 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4792 New York (JFK) 13:01 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5262 Philadelphia 13:02 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1342 Atlanta (ATL) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1359 Fort Myers (RSW) 13:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4116 Minneapolis (MSP) 13:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3623 Denver (DEN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5252 Charlotte (CLT) 13:55 planerad

14:00 28.02.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 10 min.
Embraer RJ145 American AA 4788 Washington (DCA) 14:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 480 Atlanta 14:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6009 New York (LGA) 14:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 300 Orlando (MCO) 14:35 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5233 Philadelphia (PHL) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1858 Sarasota/Bradenton (SRQ) 14:13 planerad
Embraer RJ145 American AA 4788 Washington 14:45 planerad

15:00 28.02.2020

0°C   Vindar: 5 m/s @ 289°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1637 Las Vegas (LAS) 15:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 500 Phoenix (PHX) 15:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1811 Las Vegas (LAS) 15:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4150 Detroit 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2170 Washington 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4861 Minneapolis (MSP) 15:25 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3221 Chicago 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5489 Raleigh/Durham (RDU) 15:39 planerad
Boeing 737-800 American AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 18 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 480 Atlanta 15:01 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6009 New York (LGA) 15:10 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5054 Philadelphia (PHL) 15:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1933 Orlando (MCO) 15:20 planerad
Airbus A320 Frontier F9 2038 Orlando (MCO) 15:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4150 Detroit 15:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1639 Phoenix (PHX) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2170 Tampa (TPA) 15:55 planerad

16:00 28.02.2020

0°C   Vindar: 6 m/s @ 296°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1005 Phoenix (PHX) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1393 Denver (DEN) 16:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1922 Atlanta 16:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1652 Fort Lauderdale (FLL) 16:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1888 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6116 New York (LGA) 16:46 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 744 Seattle (SEA) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4861 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1800 Punta Gorda 16:01 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3221 Chicago 16:01 planerad
Airbus A319 American AA 43 Los Angeles (LAX) 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5051 Raleigh 16:14 planerad
Boeing 737-800 American AA 1018 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 155 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1393 Austin (AUS) 16:50 planerad

Andra datum

August, 2019

10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20