Wichita Mid Continent, Wichita (ICT / KICT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

06:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3662 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2340 Minneapolis (MSP) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1092 Raleigh/Durham (RDU) 06:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2188 Denver (DEN) 06:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1481 Houston (IAH) 06:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4125 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 19.04.2018

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

08:00 19.04.2018

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4034 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:17 planerad

09:00 19.04.2018

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4635 Denver (DEN) 09:35 planerad

10:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 17 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4130 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:02 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 10:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2463 Atlanta 10:32 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4296 Houston (IAH) 10:40 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3590 Chicago (ORD) 10:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4130 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:33 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 10:47 planerad

11:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 1376 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:33 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4701 Minneapolis (MSP) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2463 Atlanta (ATL) 11:12 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3589 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3966 Columbia (CAE) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1482 Houston (IAH) 11:41 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4141 Houston (IAH) 11:41 planerad

12:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 244 Nashville (BNA) 12:05 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4389 Denver (DEN) 12:19 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 1376 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:16 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2079 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 244 Phoenix (PHX) 12:40 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4511 Denver (DEN) 12:50 planerad

13:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

14:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4211 Houston (IAH) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1431 Phoenix (PHX) 14:25 planerad
Bombardier CRJ British Airways BA 1865 Chicago (ORD) 14:26 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3467 Chicago (ORD) 14:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3466 Chicago (ORD) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1820 San Diego (SAN) 14:55 planerad

15:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3635 Houston (IAH) 15:27 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3115 Chicago (ORD) 15:54 planerad

16:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 13 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4700 Minneapolis (MSP) 16:22 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2567 Atlanta 16:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1669 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4074 Denver (DEN) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:23 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4700 Minneapolis (MSP) 16:56 planerad

17:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4289 Chicago (ORD) 17:38 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4122 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2567 Atlanta (ATL) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1669 St Louis (STL) 17:15 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4202 Denver (DEN) 17:20 planerad

18:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 66°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1476 Houston (IAH) 18:16 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 41 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5493 Chicago (ORD) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4122 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6172 Houston (IAH) 18:55 planerad

19:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3310 Seattle (SEA) 19:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3311 Seattle (SEA) 19:40 planerad

20:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 404 Las Vegas (LAS) 20:03 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4640 Denver (DEN) 20:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 405 Las Vegas (LAS) 20:48 planerad

21:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 93°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2459 Atlanta 21:21 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2041 Minneapolis (MSP) 21:29 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 5728 Chicago (ORD) 21:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4374 Ottawa (YOW) 21:35 planerad
Bombardier CRJ900 British Airways BA 1731 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:46 planerad

22:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 16 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3124 Chicago (ORD) 22:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 173 St Louis (STL) 22:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 458 Denver (DEN) 22:56 planerad

23:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1475 Houston (IAH) 23:27 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2209 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:45 planerad

00:00 20.04.2018

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 103°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

01:00 20.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

02:00 20.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

03:00 20.04.2018

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

04:00 20.04.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 107°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

05:00 20.04.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 107°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 28 - 38 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2211 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3113 Chicago (ORD) 05:38 planerad
Bombardier CRJ Iberia IB 7004 Chicago (ORD) 05:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2458 Atlanta (ATL) 05:56 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23