Wichita Mid Continent, Wichita (ICT / KICT)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Lufthansa LH 8659 Houston (IAH) 18:06 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2557 Seattle (SEA) 18:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2033 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4157 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5759 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:20 planerad

19:00 24.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

20:00 24.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1084 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:02 planerad

21:00 24.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 192°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2459 Atlanta 21:25 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2041 Minneapolis (MSP) 21:31 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2463 Chicago 21:32 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6377 Houston (IAH) 21:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4027 Minneapolis (MSP) 21:44 planerad

22:00 24.06.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2980 Atlanta 22:26 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3124 Chicago (ORD) 22:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 St Louis (STL) 22:45 planerad

23:00 24.06.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 23 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 458 Washington (IAD) 23:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3583 Houston (IAH) 23:16 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2938 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5760 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:43 planerad

00:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 6 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

01:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

02:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

03:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 195°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 40 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1299 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3113 Chicago (ORD) 05:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2458 Atlanta 05:55 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 St Louis (STL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 St Louis (STL) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3607 Chicago (ORD) 06:01 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3945 Minneapolis (MSP) 06:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2362 Denver (DEN) 06:30 planerad

07:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

08:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 751 Chicago 08:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1038 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:01 planerad

09:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

10:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 12 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5848 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:02 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1075 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4266 Denver (DEN) 10:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2463 Atlanta 10:29 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 12 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5848 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:33 planerad
Bombardier CRJ Iberia IB 4797 Chicago (ORD) 10:45 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1075 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:50 planerad

11:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 20 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3896 Minneapolis (MSP) 11:12 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3727 Houston (IAH) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 St Louis (STL) 11:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5907 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 32 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3863 Chicago 11:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2463 Atlanta 11:13 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3896 Minneapolis (MSP) 11:45 planerad

12:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3115 Chicago (ORD) 12:05 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3546 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2130 Phoenix (PHX) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5907 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:27 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3115 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2340 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad

13:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 193°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3722 Minneapolis (MSP) 13:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5740 Dallas 13:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3704 Minneapolis (MSP) 13:44 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4511 Denver (DEN) 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 193°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2459 Chicago 14:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2079 Minneapolis (MSP) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5740 Dallas 14:19 planerad

15:00 25.06.2019

+31°C   Vindar: 7 m/s @ 193°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1495 Phoenix (PHX) 15:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 178 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2460 Chicago (ORD) 15:00 planerad

16:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 7 m/s @ 199°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 17 - 23 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4074 Denver (DEN) 16:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3619 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2899 Minneapolis (MSP) 16:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2567 Atlanta 16:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2443 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1496 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 178 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:21 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3619 Minneapolis (MSP) 16:49 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 3057 Minneapolis (MSP) 16:59 planerad

17:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 7 m/s @ 199°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19L, 19R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 17:11 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2556 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2038 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1399 Chicago 17:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5759 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 24 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4202 Denver (DEN) 17:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2567 Atlanta 17:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2443 St Louis (STL) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 17:39 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19