Wichita Mid Continent, Wichita (ICT / KICT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 7 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:06 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2465 Chicago (ORD) 10:17 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 542 Phoenix 10:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1790 Atlanta 10:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 10:22 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4272 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:37 planerad

11:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 7 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 60 m   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4296 Houston (IAH) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4776 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 35 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2462 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 543 Phoenix 11:11 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1790 Atlanta 11:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1482 Houston (IAH) 11:55 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4141 Houston (IAH) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4389 Denver (DEN) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3190 St Louis (STL) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5822 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:26 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4511 Denver (DEN) 12:50 planerad

13:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3907 Minneapolis (MSP) 13:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3190 Las Vegas (LAS) 13:05 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2340 Minneapolis (MSP) 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 175°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 32 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1121 Phoenix (PHX) 14:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4211 Houston (IAH) 14:22 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2459 Chicago (ORD) 14:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1122 Phoenix (PHX) 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4401 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2460 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 3115 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3577 Houston (IAH) 15:30 planerad

16:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1797 Atlanta 16:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4401 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 St Louis (STL) 16:35 planerad

17:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 30 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4074 Denver (DEN) 17:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2040 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1399 Chicago (ORD) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1797 Atlanta 17:17 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4202 Denver (DEN) 17:38 planerad

18:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1476 Houston (IAH) 18:18 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 44 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2033 Seattle (SEA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1332 Chicago (ORD) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4122 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:11 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6280 Houston (IAH) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2041 Minneapolis (MSP) 19:57 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1084 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:58 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 304 Denver (DEN) 19:59 planerad

20:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 346°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

21:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 13 m/s @ 360°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 21:34 planerad

22:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 13 m/s @ 360°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 34 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2463 Chicago (ORD) 22:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1532 St Louis (STL) 22:10 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4219 Denver (DEN) 22:44 planerad

23:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 13 m/s @ 360°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer 170 Copa Airlines CM 1475 Houston (IAH) 23:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2284 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:44 planerad

00:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 14 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3124 Chicago (ORD) 00:06 planerad

01:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 14 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

02:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 14 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

03:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 13 m/s @ 356°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

04:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 13 m/s @ 356°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

05:00 19.01.2019

-8°C   Vindar: 13 m/s @ 356°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3113 Chicago (ORD) 05:38 planerad
Bombardier CRJ Iberia IB 4798 Chicago (ORD) 05:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1786 Atlanta (ATL) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 11 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2297 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1332 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2079 Minneapolis (MSP) 06:11 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3972 Denver (DEN) 06:26 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1481 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 11 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

08:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 11 m/s @ 354°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1038 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:09 planerad

09:00 19.01.2019

-10°C   Vindar: 11 m/s @ 354°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01L, 01R, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 3114 Chicago (ORD) 09:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3358 St Louis (STL) 09:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 637 Denver (DEN) 09:40 planerad

Andra datum

January, 2019

18