George Bush Intercontinental Houston, Houston (IAH / KIAH)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2740 m   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 26 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2112 Seattle (SEA) 06:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1138 Mcallen 06:33 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2108 San Antonio (SAT) 06:38 planerad
Boeing 737-900 N37470 United Airlines UA 2377 San Francisco (SFO) 06:38 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 377 Portland (PDX) 06:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1855 Austin 06:43 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2427 New Orleans (MSY) 06:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3662 Corpus Christi (CRP) 06:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 8 - 15 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 569 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 862 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2121 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 477 Mexico City (MEX) 06:15 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 712 Newark (EWR) 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2551 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:16 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8103 Calgary (YYC) 06:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4487 Philadelphia (PHL) 06:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2011 Charlotte (CLT) 06:38 planerad
Delta Air Lines DL 2249 Salt Lake City (SLC) 06:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1224 Chicago (ORD) 06:40 planerad

07:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 United Airlines UA 855 Lima (LIM) 07:10 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 7 min.
Boeing 737 United Airlines UA 554 Denver (DEN) 07:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1841 Miami (MIA) 07:22 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1238 New Orleans (MSY) 07:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3514 Pittsburgh (PIT) 07:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 686 Orlando (MCO) 07:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 647 Odessa 07:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1592 Washington (IAD) 07:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3697 Detroit (DTW) 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 408 Newark (EWR) 07:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 498 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1855 Tocumen (PTY) 07:32 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1169 Los Angeles (LAX) 07:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 348 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 981 Tampa (TPA) 07:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3477 Cleveland (CLE) 07:45 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1631 Chicago (ORD) 07:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 799 Austin (AUS) 07:50 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2421 Las Vegas (LAS) 07:55 planerad

08:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 38
Väntningstid 1 - 8 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1619 Raleigh/Durham (RDU) 08:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2668 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:08 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1151 New Orleans (MSY) 08:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1129 Kansas City (MCI) 08:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1011 Cancún (CUN) 08:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3438 Louisville (SDF) 08:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4668 Detroit (DTW) 08:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1919 Austin (AUS) 08:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2092 Baltimore (BWI) 08:28 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2392 San Antonio (SAT) 08:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1217 Odessa 08:29 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1768 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1859 Dallas 08:30 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1895 Tampa (TPA) 08:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 527 Fort Myers (RSW) 08:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1720 Tulsa (TUL) 08:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2043 Chicago 08:39 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 657 New York (LGA) 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 441 Nashville (BNA) 08:41 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 363 Atlanta 08:42 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1577 Detroit (DTW) 08:42 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2148 Fort Lauderdale (FLL) 08:42 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1174 Omaha 08:43 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 252 Honolulu (HNL) 08:44 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 304 Boston (BOS) 08:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 625 Memphis (MEM) 08:44 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2037 Newark (EWR) 08:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2113 Philadelphia (PHL) 08:46 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 595 Chicago (ORD) 08:47 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 671 St Louis (STL) 08:47 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1414 Mcallen 08:48 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 445 Minneapolis (MSP) 08:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2109 Jacksonville (JAX) 08:51 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1192 Denver (DEN) 08:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3506 Columbus (CMH) 08:53 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 440 Charlotte (CLT) 08:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3563 Indianapolis (IND) 08:55 planerad
Delta Air Lines DL 2118 New York (LGA) 08:56 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2378 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1673 San José del Cabo (SJD) 08:01 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1994 San Antonio (SAT) 08:03 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1573 New York (LGA) 08:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2118 Denver (DEN) 08:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5744 Phoenix (PHX) 08:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 346 Minneapolis (MSP) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2377 Denver (DEN) 08:42 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7684 Montréal (YUL) 08:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1804 Charlotte (CLT) 08:56 planerad

09:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 65°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 23 min.
United Airlines UA 1033 Dallas 09:00 planerad
United Airlines UA 1115 New Orleans 09:00 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 890 Guadalajara (GDL) 09:23 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 174 Tokyo (NRT) 09:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1733 Chicago 09:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 980 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:44 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 428 Mexico City (MEX) 09:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1901 Guatemala City (GUA) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 4 - 18 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1618 Raleigh/Durham (RDU) 09:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1012 Cancún (CUN) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4668 Detroit (DTW) 09:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 193 Las Vegas (LAS) 09:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1059 Portland (PDX) 09:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1432 Managua 09:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1440 Nashville (BNA) 09:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1487 San Pedro Sula 09:35 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1895 Phoenix (PHX) 09:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 217 Vancouver (YVR) 09:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2318 Tucson (TUS) 09:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2393 Calgary (YYC) 09:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2426 Boston (BOS) 09:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3472 Raleigh/Durham (RDU) 09:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1441 San Salvador 09:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2190 San Antonio (SAT) 09:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2261 San Diego (SAN) 09:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1540 Tegucigalpa 09:44 planerad
Delta Air Lines DL 2118 New York (LGA) 09:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1956 Los Angeles (LAX) 09:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1998 San Francisco (SFO) 09:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2266 Santa Ana (SNA) 09:46 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1751 Guatemala City (GUA) 09:47 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 524 New Orleans (MSY) 09:47 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1046 Las Vegas (LAS) 09:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1096 San Jose 09:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1920 New York (LGA) 09:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1408 Belize City (BZE) 09:52 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1230 Orlando (MCO) 09:56 planerad

10:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1467 San Salvador 10:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 367 Washington (DCA) 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4033 Minneapolis (MSP) 10:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 Newark (EWR) 10:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2424 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 657 New Orleans (MSY) 10:20 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 100 Sydney (SYD) 10:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2098 New York (LGA) 10:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 762 Washington (IAD) 10:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2399 Orlando (MCO) 10:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1254 Boston (BOS) 10:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 333 Fort Lauderdale (FLL) 10:42 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3583 Indianapolis (IND) 10:43 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 591 Toronto (YYZ) 10:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 748 Chicago (ORD) 10:49 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 461 Victoria 10:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5543 Detroit (DTW) 10:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1190 Atlanta 10:51 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1532 Austin (AUS) 10:52 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3412 Columbus (CMH) 10:54 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3652 Louisville (SDF) 10:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1870 Tampa (TPA) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1512 Liberia 10:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1781 Sacramento (SMF) 10:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2013 Miami (MIA) 10:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 253 Honolulu (HNL) 10:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3505 Louisville (SDF) 10:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1452 San José del Cabo (SJD) 10:01 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 1403 Chicago (ORD) 10:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2040 Fort Lauderdale (FLL) 10:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1880 Albuquerque (ABQ) 10:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 276 Austin (AUS) 10:15 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 7 Tokyo (NRT) 10:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1032 Tocumen (PTY) 10:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1297 San Juan (SJU) 10:18 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1101 Denver (DEN) 10:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 557 Newark (EWR) 10:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1264 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1014 Cancún (CUN) 10:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1060 Mexico City (MEX) 10:35 planerad
Airbus A320 Volaris Y4 891 Guadalajara (GDL) 10:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4033 Minneapolis (MSP) 10:45 planerad

11:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 1 - 12 min.
United Airlines UA 1014 Austin 11:00 planerad
United Airlines UA 1089 San Antonio 11:00 planerad
United Airlines UA 1118 Oklahoma City 11:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 609 Washington (DCA) 11:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2138 Las Vegas (LAS) 11:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3447 Minneapolis (MSP) 11:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2276 Las Vegas (LAS) 11:03 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1131 Phoenix (PHX) 11:04 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 993 New Orleans (MSY) 11:04 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2035 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1120 San Antonio (SAT) 11:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1886 Newark (EWR) 11:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1255 Sacramento (SMF) 11:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2082 Portland (PDX) 11:11 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3511 Pittsburgh (PIT) 11:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1710 Odessa 11:13 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2405 San Francisco (SFO) 11:13 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3685 Cincinnati (CVG) 11:13 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1815 Cleveland (CLE) 11:14 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1864 Minneapolis 11:15 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1614 Miami (MIA) 11:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Philadelphia (PHL) 11:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1097 San Jose 11:17 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5386 Cincinnati (CVG) 11:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2376 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:32 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7703 Montréal (YUL) 11:44 planerad
Delta Air Lines DL 2017 Minneapolis (MSP) 11:47 planerad
Boeing 737 Aeromexico AM 472 Mexico City (MEX) 11:54 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 462 San Pedro Sula 11:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 328 Guatemala City (GUA) 11:18 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 594 Toronto (YYZ) 11:30 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 173 Tokyo (NRT) 11:30 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 462 Victoria 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1190 Atlanta (ATL) 11:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Philadelphia (PHL) 11:47 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5131 Cincinnati (CVG) 11:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1157 Salt Lake City (SLC) 11:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1980 Orlando (MCO) 11:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2053 Boston (BOS) 11:55 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 2091 Washington (IAD) 11:55 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3475 Cleveland (CLE) 11:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 462 Las Vegas (LAS) 11:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 617 Seattle (SEA) 11:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1754 New Orleans (MSY) 11:56 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1768 Tampa (TPA) 11:56 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3625 Little Rock (LIT) 11:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 Miami (MIA) 11:59 planerad

12:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 90°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 9 - 18 min.
United Airlines UA 1051 Laredo 12:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 858 San Diego (SAN) 12:09 planerad
Delta Air Lines DL 636 New York (LGA) 12:11 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 368 San Salvador 12:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1025 Mexico City (MEX) 12:15 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 832 Denver (DEN) 12:33 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2275 Los Angeles 12:33 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 869 Chicago (ORD) 12:42 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1008 Bogota (BOG) 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 675 New York (LGA) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1016 Cancún (CUN) 12:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1088 Mexico City (MEX) 12:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2082 Pittsburgh (PIT) 12:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2179 New York (LGA) 12:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3470 Charleston (CHS) 12:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3482 Charlotte (CLT) 12:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1491 Puerto Vallarta (PVR) 12:02 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2141 Las Vegas (LAS) 12:04 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1160 Chicago (ORD) 12:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2156 San Diego (SAN) 12:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 332 Guadalajara (GDL) 12:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1815 San Francisco (SFO) 12:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1872 Mcallen 12:13 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2027 Philadelphia (PHL) 12:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3699 Cincinnati (CVG) 12:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 748 Newark (EWR) 12:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 784 Minneapolis (MSP) 12:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7702 Montréal (YUL) 12:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1859 Phoenix (PHX) 12:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1614 Miami (MIA) 12:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2376 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:23 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3536 Corpus Christi (CRP) 12:23 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1117 Los Angeles (LAX) 12:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1862 Austin (AUS) 12:25 planerad
Delta Air Lines DL 1899 Salt Lake City (SLC) 12:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1528 Baltimore (BWI) 12:30 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1874 Denver (DEN) 12:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2187 San Francisco (SFO) 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3492 Detroit (DTW) 12:45 planerad

13:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 7 min.
Airbus A320 United Airlines UA 520 New Orleans (MSY) 13:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 567 San Antonio (SAT) 13:03 planerad
Boeing 787-9 PH-BHD KLM KL 661 Amsterdam (AMS) 13:05 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1103 Denver (DEN) 13:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2094 San Diego (SAN) 13:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2152 Atlanta 13:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2116 Chicago (ORD) 13:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 663 Newark (EWR) 13:13 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 540 San Francisco (SFO) 13:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6060 Los Angeles (LAX) 13:18 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2101 Austin (AUS) 13:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1899 Las Vegas (LAS) 13:21 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2147 Miami (MIA) 13:21 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1788 Orlando (MCO) 13:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1797 Tampa (TPA) 13:27 planerad
United Airlines UA 1007 Atlanta 13:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 443 Seattle (SEA) 13:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2630 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:33 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2256 Nashville (BNA) 13:33 planerad
Delta Air Lines DL 2505 Salt Lake City (SLC) 13:34 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3630 Pittsburgh (PIT) 13:38 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3660 Cleveland (CLE) 13:39 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2359 Los Angeles (LAX) 13:40 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 636 Paris (CDG) 13:45 planerad
Boeing 777 N78004 United Airlines UA 879 London (LHR) 13:45 planerad
Airbus A380-800 D-AIMA Lufthansa LH 440 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5824 Phoenix (PHX) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 13 min.
Delta Air Lines DL 636 New York (LGA) 13:03 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 858 Fort Lauderdale (FLL) 13:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 869 Chicago (ORD) 13:22 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 832 Orlando (MCO) 13:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1086 Cancún (CUN) 13:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 6060 Los Angeles (LAX) 13:48 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2152 Atlanta (ATL) 13:57 planerad

14:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1097 Orlando (MCO) 14:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1156 San José del Cabo (SJD) 14:08 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 195 London (LHR) 14:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1031 Tocumen (PTY) 14:14 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 306 Denver 14:15 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 52 Singapore 14:30 planerad
Boeing 777 N77019 United Airlines UA 21 Amsterdam (AMS) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8102 Calgary (YYC) 14:35 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 327 Newark (EWR) 14:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 6 Tokyo (NRT) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3585 Detroit (DTW) 14:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1015 Cancún (CUN) 14:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5355 Minneapolis (MSP) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 362 Atlanta (ATL) 14:08 planerad
Delta Air Lines DL 2027 Minneapolis (MSP) 14:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2630 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1858 Nashville (BNA) 14:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1899 Chicago (ORD) 14:20 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1973 San Francisco 14:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2105 San Antonio (SAT) 14:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3494 Columbus (CMH) 14:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2095 Austin (AUS) 14:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 443 Newark (EWR) 14:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 606 Fort Lauderdale (FLL) 14:25 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1644 Orlando (MCO) 14:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3404 Atlanta (ATL) 14:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 423 Las Vegas (LAS) 14:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1457 Port of Spain 14:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1821 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 750 Memphis (MEM) 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5824 Phoenix (PHX) 14:40 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 2300 Denver (DEN) 14:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1170 Honolulu (HNL) 14:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 589 Washington (IAD) 14:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1131 New Orleans (MSY) 14:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1098 Orlando (MCO) 14:58 planerad

15:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 117°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 757-200 United Airlines UA 484 Washington (IAD) 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4533 Philadelphia (PHL) 15:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 976 Atlanta 15:13 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 830 Los Angeles (LAX) 15:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 355 Newark (EWR) 15:13 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 28 Auckland (AKL) 15:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2361 Los Angeles (LAX) 15:19 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3627 Corpus Christi (CRP) 15:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1265 Tucson (TUS) 15:21 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 237 Phoenix (PHX) 15:21 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 623 Albuquerque (ABQ) 15:22 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2277 Las Vegas (LAS) 15:23 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2071 Philadelphia (PHL) 15:26 planerad
Delta Air Lines DL 719 New York (LGA) 15:28 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 985 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1671 Orlando (MCO) 15:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2240 Mcallen 15:33 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3661 Little Rock (LIT) 15:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2830 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:34 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1121 Seattle (SEA) 15:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2420 Santa Ana (SNA) 15:36 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 15:39 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1958 San Francisco (SFO) 15:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1405 Belize City (BZE) 15:51 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 713 Orlando (MCO) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787-9 PH-BHD KLM KL 662 Amsterdam (AMS) 15:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1870 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2067 Tampa (TPA) 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8105 Calgary (YYC) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3585 Detroit (DTW) 15:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4533 Philadelphia (PHL) 15:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1034 Tocumen (PTY) 15:35 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 327 Los Angeles (LAX) 15:40 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 639 Paris (CDG) 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5355 Minneapolis (MSP) 15:45 planerad
Airbus A380-800 D-AIMA Lufthansa LH 441 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 976 Atlanta (ATL) 15:59 planerad

16:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 15 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1017 Cancún (CUN) 16:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2428 San José del Cabo (SJD) 16:08 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 713 Doha (DOH) 16:10 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 160 Munich (MUC) 16:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1488 San Pedro Sula 16:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1661 Charlotte (CLT) 16:33 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1267 Miami (MIA) 16:36 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1903 Guatemala City (GUA) 16:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1468 San Salvador 16:38 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1541 Tegucigalpa 16:40 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1981 Los Angeles (LAX) 16:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4476 Miami (MIA) 16:43 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 738 Atlanta 16:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 832 Fort Lauderdale (FLL) 16:48 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 313 Denver (DEN) 16:49 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 211 Dubai (DXB) 16:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2078 New York (LGA) 16:51 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 2425 Orlando (MCO) 16:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3552 Cincinnati (CVG) 16:56 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1856 Tocumen (PTY) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 747-400 British Airways BA 194 London (LHR) 16:10 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 830 Orlando (MCO) 16:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2830 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2268 Edmonton 16:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 480 Fort Lauderdale (FLL) 16:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2298 Cleveland (CLE) 16:22 planerad
Delta Air Lines DL 719 New York (LGA) 16:25 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 102 Munich (MUC) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1429 Austin (AUS) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 825 Denver (DEN) 16:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 880 London (LHR) 16:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3566 Cincinnati (CVG) 16:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1125 Newark (EWR) 16:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 321 Washington (IAD) 16:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 457 Memphis (MEM) 16:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 854 Lima (LIM) 16:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1020 Cancún (CUN) 16:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1578 Boston (BOS) 16:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2094 New York (LGA) 16:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2119 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1481 San Antonio (SAT) 16:41 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1700 San Francisco 16:41 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1007 Bogota (BOG) 16:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1156 Washington (DCA) 16:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1707 Orlando (MCO) 16:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1671 Seattle (SEA) 16:46 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 20 Amsterdam (AMS) 16:50 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 367 San Salvador 16:55 planerad

17:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 7 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1433 Managua 17:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 619 Boston (BOS) 17:03 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 242 Denver (DEN) 17:10 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 2289 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 507 San Francisco (SFO) 17:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1534 Newark (EWR) 17:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1128 Chicago (ORD) 17:14 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1534 Calgary (YYC) 17:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1091 Mexico City (MEX) 17:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1492 Santa Ana (SNA) 17:21 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1930 San Antonio (SAT) 17:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1680 Phoenix (PHX) 17:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1235 Miami (MIA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2391 Raleigh/Durham (RDU) 17:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 740 New Orleans (MSY) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3913 Minneapolis (MSP) 17:27 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 593 Toronto (YYZ) 17:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1019 Cancún (CUN) 17:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 335 Guadalajara (GDL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1315 Chicago (ORD) 17:32 planerad
Boeing 777 N77014 United Airlines UA 47 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5730 Phoenix (PHX) 17:38 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2276 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5219 Cincinnati (CVG) 17:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1703 Puerto Vallarta (PVR) 17:45 planerad
Delta Air Lines DL 2471 Salt Lake City (SLC) 17:51 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 463 San Pedro Sula 17:53 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 6 - 22 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1661 Charlotte (CLT) 17:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 713 Denver (DEN) 17:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2153 Chicago (ORD) 17:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2241 New Orleans (MSY) 17:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4476 Miami (MIA) 17:13 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1284 New York (LGA) 17:29 planerad
United Airlines UA 1003 Albuquerque 17:30 planerad
United Airlines UA 1017 Nashville 17:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1044 Las Vegas (LAS) 17:30 planerad
United Airlines UA 1056 Kansas City 17:30 planerad
United Airlines UA 1062 Memphis 17:30 planerad
United Airlines UA 1077 Oklahoma City 17:30 planerad
United Airlines UA 1080 Omaha 17:30 planerad
United Airlines UA 1085 Phoenix 17:30 planerad
United Airlines UA 1095 Salt Lake City 17:30 planerad
United Airlines UA 1097 St. Louis 17:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1105 Cleveland (CLE) 17:30 planerad
United Airlines UA 1109 Tuscon International 17:30 planerad
United Airlines UA 1541 Denver 17:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 738 Atlanta (ATL) 17:33 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 243 Denver (DEN) 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+31°C   Vindar: 3 m/s @ 119°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 08L, 08R, 09, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 383 Guatemala City (GUA) 18:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1516 Liberia 18:01 planerad
Delta Air Lines DL 2865 New York (LGA) 18:02 planerad
Boutique Air 4B 465 Victoria 18:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1099 San Jose 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3882 Detroit (DTW) 18:13 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 350 Seattle (SEA) 18:15 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 4 London (LHR) 18:15 planerad
Boeing 777 British Airways BA 197 London (LHR) 18:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 267 Fort Myers (RSW) 18:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1615 San Francisco (SFO) 18:34 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1894 New Orleans (MSY) 18:36 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3440 Charleston (CHS) 18:43 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1134 Memphis (MEM) 18:45 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 687 Newark (EWR) 18:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 725 Phoenix (PHX) 18:46 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2087 Sacramento (SMF) 18:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1607 Calgary (YYC) 18:48 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1772 Boston (BOS) 18:48 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1094 Minneapolis (MSP) 18:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1867 Seattle (SEA) 18:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3512 Washington (DCA) 18:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2152 Orlando (MCO) 18:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 673 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1954 Las Vegas (LAS) 18:58 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1241 Los Angeles (LAX) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 38
Väntningstid 2 - 13 min.
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 2309 Doha (DOH) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3716 Detroit (DTW) 18:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1851 Baltimore (BWI) 18:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2420 Toronto (YYZ) 18:05 planerad
Boeing 737-700 WestJet WS 1535 Calgary (YYC) 18:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1001 Minneapolis (MSP) 18:08 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 437 Denver (DEN) 18:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1565 San Jose 18:09 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 596 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Airbus A350-1000 Qatar Airways QR 714 Doha (DOH) 18:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1235 Miami (MIA) 18:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1461 San Salvador 18:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 619 Seattle (SEA) 18:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1315 Chicago (ORD) 18:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1035 Quito (UIO) 18:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1793 San Antonio (SAT) 18:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3650 Louisville (SDF) 18:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1680 Tampa (TPA) 18:23 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 2172 Los Angeles (LAX) 18:25 planerad
Boeing 777 N78004 United Airlines UA 46 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2276 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5730 Phoenix (PHX) 18:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5219 Cincinnati (CVG) 18:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1215 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1708 Raleigh/Durham (RDU) 18:30 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1916 San Diego (SAN) 18:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 704 Newark (EWR) 18:30 planerad
Delta Air Lines DL 2471 Salt Lake City (SLC) 18:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1115 Phoenix (PHX) 18:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2071 San Jose (SJC) 18:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2100 Fort Lauderdale (FLL) 18:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 508 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 684 Santa Ana (SNA) 18:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 297 New Orleans (MSY) 18:36 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1780 Calgary (YYC) 18:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3748 Minneapolis (MSP) 18:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1884 Portland (PDX) 18:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2280 Sacramento (SMF) 18:50 planerad

19:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 263 Portland (PDX) 19:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 658 Atlanta 19:02 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 33 Istanbul (IST) 19:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1056 Cancún (CUN) 19:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 249 Washington (IAD) 19:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1152 Charlotte (CLT) 19:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2111 San Antonio (SAT) 19:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3596 Detroit (DTW) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boutique Air 4B 466 Victoria 19:00 planerad
Delta Air Lines DL 2865 New York (LGA) 19:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1501 New York (LGA) 19:05 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 51 Singapore (SIN) 19:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 401 Seattle (SEA) 19:20 planerad
United Airlines UA 1094 Louisville 19:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3435 Columbus (CMH) 19:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3562 Indianapolis (IND) 19:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1902 Guatemala City (GUA) 19:42 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 429 Mexico City (MEX) 19:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1844 San Francisco (SFO) 19:46 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 658 Atlanta (ATL) 19:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1072 Omaha 19:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1955 Washington (DCA) 19:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2038 Austin (AUS) 19:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 212 Dubai (DXB) 19:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1808 Odessa 19:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2076 Denver (DEN) 19:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1842 Los Angeles (LAX) 19:59 planerad

20:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 1 - 9 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1411 Baltimore (BWI) 20:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 659 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:09 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1002 Newark (EWR) 20:14 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1765 Philadelphia (PHL) 20:18 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1926 New York (LGA) 20:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 668 San Juan (SJU) 20:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1148 Los Angeles (LAX) 20:29 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 619 Fort Lauderdale (FLL) 20:38 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3525 Washington (DCA) 20:38 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7685 Montréal (YUL) 20:39 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2355 Phoenix (PHX) 20:39 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3690 Raleigh/Durham (RDU) 20:41 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3615 Atlanta 20:44 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1735 San Francisco (SFO) 20:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1234 Tampa (TPA) 20:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1409 Memphis (MEM) 20:46 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 2207 Seattle (SEA) 20:47 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 322 Cleveland (CLE) 20:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 991 Orlando (MCO) 20:47 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3604 Odessa 20:48 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 942 New Orleans (MSY) 20:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1179 Las Vegas (LAS) 20:49 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3676 Huntsville (HSV) 20:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1126 Minneapolis 20:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2134 Austin (AUS) 20:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2195 Boston (BOS) 20:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2210 San Diego (SAN) 20:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 388 Fort Lauderdale (FLL) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 500 Chicago (ORD) 20:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1136 Detroit (DTW) 20:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1439 Jacksonville (JAX) 20:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1628 Nashville (BNA) 20:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1867 Newark (EWR) 20:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2146 Miami (MIA) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2260 Fort Myers (RSW) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 530 San Antonio (SAT) 20:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 595 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2085 New Orleans (MSY) 20:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2103 Orlando (MCO) 20:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2131 Chicago (ORD) 20:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1271 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:10 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1789 Tampa (TPA) 20:10 planerad
Boeing 777-200 Air New Zealand NZ 29 Auckland (AKL) 20:20 planerad
Boeing 777 British Airways BA 196 London (LHR) 20:25 planerad
Boeing 777-300ER Turkish Airlines TK 34 Istanbul (IST) 20:50 planerad

21:00 14.10.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 24 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 682 Atlanta 21:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4542 Philadelphia (PHL) 21:20 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8104 Calgary (YYC) 21:25 planerad
Airbus A320 VivaAerobus VB 616 Monterrey (MTY) 21:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2694 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:49 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 810 Washington 21:51 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1234 Austin (AUS) 21:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1586 Newark (EWR) 21:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1813 Los Angeles (LAX) 21:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1765 Las Vegas (LAS) 21:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2152 Orlando 21:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 385 San Francisco (SFO) 21:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 991 San Diego (SAN) 21:40 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 619 San Diego (SAN) 21:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2257 Phoenix (PHX) 21:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3547 Corpus Christi (CRP) 21:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 714 Kansas City (MCI) 21:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1247 San Antonio (SAT) 21:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1242 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1561 Tulsa (TUL) 21:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2125 Memphis (MEM) 21:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2134 New Orleans (MSY) 21:50 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 62 São Paulo (GRU) 21:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1854 Chicago (ORD) 21:55 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 1963 Denver (DEN) 21:55 planerad

22:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1113 Chicago (ORD) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 341 Newark (EWR) 22:37 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 767-300 United Airlines UA 129 Rio De Janeiro (GIG) 22:00 planerad
United Airlines UA 132 New York 22:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 847 Santiago (SCL) 22:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 819 Buenos Aires (EZE) 22:25 planerad
Airbus A320 VivaAerobus VB 617 Monterrey (MTY) 22:35 planerad
Boeing 787-9 United Airlines UA 101 Sydney (SYD) 22:45 planerad

23:00 14.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 19 min.
Boeing 777-300ER EVA Air BR 52 Taipei (TPE) 23:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 529 Charlotte (CLT) 23:07 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 595 Toronto (YYZ) 23:13 planerad
Boeing 737 United Airlines UA 494 Los Angeles (LAX) 23:19 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2319 Philadelphia (PHL) 23:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1318 Chicago (ORD) 23:23 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5879 Phoenix (PHX) 23:31 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2230 Miami (MIA) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 776 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 715 Orlando (MCO) 23:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1218 Chicago (ORD) 23:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2790 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:57 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2657 Atlanta 23:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2028 Denver (DEN) 23:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1681 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1009 Bogota (BOG) 23:54 planerad

00:00 15.10.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 16 min.
Airbus A319 United Airlines UA 2258 Washington (IAD) 00:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1727 Newark (EWR) 00:21 planerad
Delta Air Lines DL 2583 Salt Lake City (SLC) 00:22 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 244 Denver (DEN) 00:31 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1292 Las Vegas (LAS) 00:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2318 Philadelphia (PHL) 00:16 planerad
Boeing 777-300ER EVA Air BR 51 Taipei (TPE) 00:50 planerad

01:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 175°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 326 Los Angeles (LAX) 01:04 planerad

02:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 175°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

03:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 175°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 15L, 15R

04:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15L, 15R

05:00 15.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1459 Port of Spain 05:03 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 2181 Los Angeles (LAX) 05:10 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 846 Santiago (SCL) 05:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1006 Bogota (BOG) 05:19 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 63 São Paulo (GRU) 05:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 654 San Francisco (SFO) 05:38 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 128 Rio De Janeiro (GIG) 05:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1036 Quito (UIO) 05:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 298 Las Vegas (LAS) 05:48 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 818 Buenos Aires (EZE) 05:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1751 Las Vegas (LAS) 05:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2442 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 245 Denver (DEN) 05:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2246 Chicago (ORD) 05:35 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01