Washington Dulles, Washington (IAD / KIAD)

Planespotter’s tidtabell

15:00 29.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 350°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1340 m   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 3 - 5 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5038 Charlotte (CLT) 15:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4867 New York (JFK) 15:12 planerad
Airbus A380-800 G-XLEJ British Airways BA 217 London (LHR) 15:15 planerad
Airbus A340-300 LN-RKG SAS SK 925 Copenhagen (CPH) 15:15 planerad
Boeing 777 N779UA United UA 291 San Francisco (SFO) 15:16 planerad
Boeing 767-300 N673UA United UA 53 Zurich (ZRH) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 156 Atlanta 15:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3876 Harrisburg (MDT) 15:25 planerad
Boeing 777 United UA 804 Tokyo (NRT) 15:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3770 Charlottesville 15:29 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Montréal (YUL) 15:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3872 Roanoke (ROA) 15:34 planerad
Bombardier CRJ United UA 3885 International 15:37 planerad
Bombardier CRJ United UA 3784 Nashville (BNA) 15:37 planerad
Bombardier CRJ United UA 3870 Greensboro (GSO) 15:38 planerad
Boeing 777 United UA 107 Munich (MUC) 15:40 planerad
Boeing 737-800 United UA 316 Phoenix (PHX) 15:44 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1474 Kansas City (MCI) 15:45 planerad
Boeing 767-300 N671UA United UA 919 London (LHR) 15:45 planerad
Boeing 737-700 United UA 340 Chicago (ORD) 15:47 planerad
Boeing 747-8 D-ABYU Lufthansa LH 418 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:50 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 707 Doha (DOH) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska AS 1108 Los Angeles (LAX) 15:54 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3465 New Orleans (MSY) 15:54 planerad
Airbus A320 EI-FNH Aer Lingus EI 119 Dublin (DUB) 15:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2220 Seattle (SEA) 15:56 planerad
Boeing 737-900 United UA 546 San Diego (SAN) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 12 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 583 Santa Clara (SAL) 15:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1317 Atlanta 15:18 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 305 Tocumen (PTY) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5038 Charlotte (CLT) 15:41 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4867 New York (JFK) 15:42 planerad

16:00 29.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 787 United UA 2305 Los Angeles (LAX) 16:00 planerad
Airbus A330-300 PH-AKA KLM KL 651 Amsterdam (AMS) 16:05 planerad
Boeing 767-300 United UA 2091 Houston (IAH) 16:08 planerad
Boeing 737-900 United UA 419 Seattle (SEA) 16:08 planerad
Boeing 737-800 United UA 822 Sacramento (SMF) 16:08 planerad
Boeing 737-900 United UA 255 Austin (AUS) 16:13 planerad
Embraer 175 United UA 3687 Pittsburgh (PIT) 16:16 planerad
Bombardier CRJ United UA 3772 Louisville (SDF) 16:18 planerad
Bombardier CRJ United UA 3813 Columbus (CMH) 16:18 planerad
Boeing 737-900 United UA 511 Boston (BOS) 16:19 planerad
Boeing 737-900 United UA 495 Denver (DEN) 16:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7708 Toronto (YYZ) 16:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska AS 1078 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Boeing 737-900 United UA 2107 Las Vegas (LAS) 16:20 planerad
Bombardier CRJ United UA 3782 Albany (ALB) 16:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3467 Sarasota/Bradenton (SRQ) 16:21 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 212 Miami (MIA) 16:22 planerad
Bombardier CRJ United UA 3842 Ithaca 16:22 planerad
Bombardier CRJ United UA 3886 Richmond (RIC) 16:22 planerad
Airbus A319 United UA 236 Atlanta (ATL) 16:23 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 315 Fort Lauderdale (FLL) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United UA 2379 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1992 Newark (EWR) 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 801 Tampa (TPA) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3763 Columbia (CAE) 16:25 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 54 Paris (CDG) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 372 Denver (DEN) 16:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2022 San Juan (SJU) 16:50 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Abu Dhabi (AUH) 16:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4166 Minneapolis (MSP) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 35 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Montréal (YUL) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United UA 560 San Francisco (SFO) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United UA 542 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 597 Atlanta 16:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4080 Minneapolis (MSP) 16:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7711 Toronto (YYZ) 16:55 planerad

17:00 29.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1359 Atlanta (ATL) 17:04 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5672 Charlotte (CLT) 17:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1445 H.S.Truman 17:21 planerad
Boeing 757-200 N588UA United Airlines UA 516 San Francisco (SFO) 17:36 planerad
Boeing 737-800 N531AS Alaska AS 1084 San Francisco (SFO) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 50
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2220 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 38 Riyadh (RUH) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska AS 1097 Los Angeles (LAX) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United UA 3805 Ithaca 17:05 planerad
Embraer 170 United UA 3653 Portland (PWM) 17:05 planerad
Airbus A320 United UA 1566 Mexico City (MEX) 17:10 planerad
Bombardier CRJ United UA 3897 Norfolk (ORF) 17:10 planerad
Boeing 737-800 United UA 822 Boston (BOS) 17:10 planerad
Bombardier CRJ United UA 3787 Savannah (SAV) 17:10 planerad
Airbus A340-300 SAS SK 926 Copenhagen (CPH) 17:15 planerad
Embraer 175 United UA 3628 New Orleans (MSY) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3778 Jacksonville (JAX) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3790 Albany (ALB) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3794 Rochester (ROC) 17:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3422 Pittsburgh (PIT) 17:20 planerad
Bombardier CRJ United UA 3876 Cleveland (CLE) 17:20 planerad
Boeing 787 United UA 719 Los Angeles (LAX) 17:20 planerad
Boeing 737-900 United UA 1924 Chicago (ORD) 17:20 planerad
Boeing 777 N799UA United UA 989 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska AS 1085 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 118 Dublin (DUB) 17:25 planerad
Boeing 737-900 United UA 2303 San Diego (SAN) 17:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3846 Roanoke (ROA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1437 Denver (DEN) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 1972 New York 17:30 planerad
Airbus A320 United UA 249 Houston (IAH) 17:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 340 San Francisco (SFO) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 2180 Fort Myers (RSW) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 326 Seattle (SEA) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 980 Denver (DEN) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3774 Grand Rapids (GRR) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3940 Detroit (DTW) 17:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2232 Fort Lauderdale (FLL) 17:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2196 Hartford (BDL) 17:35 planerad
Boeing 787-8 United UA 915 Paris (CDG) 17:35 planerad
Bombardier CRJ United UA 3879 Columbia (CAE) 17:35 planerad
Bombardier CRJ United UA 3882 Syracuse (SYR) 17:35 planerad
Bombardier CRJ United UA 3821 Dayton (DAY) 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5672 Charlotte (CLT) 17:43 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1359 Atlanta (ATL) 17:45 planerad
Boeing 777 United UA 291 Sacramento (SMF) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United UA 3788 Wilmington North Carolina 17:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 400 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Boeing 737-800 United UA 2110 Phoenix (PHX) 17:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3872 Roanoke 17:50 planerad
Boeing 777 N794UA United UA 950 Brussels (BRU) 17:50 planerad
Boeing 737-800 United UA 360 Tampa (TPA) 17:50 planerad
Airbus A330-300 PH-AKE KLM KL 652 Amsterdam (AMS) 17:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 511 San Antonio (SAT) 17:55 planerad
Boeing 767-300 United UA 52 Zurich (ZRH) 17:55 planerad

18:00 29.01.2020

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 352°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 11 min.
Boeing 737-800 American AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:17 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 645 Reykjavík (KEF) 18:25 planerad
Boeing 737-900 United UA 589 Houston (IAH) 18:30 planerad
Boeing 737-800 United UA 461 Denver (DEN) 18:34 planerad
Boeing 787-8 United UA 808 Beijing (PEK) 18:45 planerad
Boeing 787-9 Turkish TK 7 Istanbul (IST) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ United UA 3770 Charlottesville 18:00 planerad
Boeing 747-8 D-ABYU Lufthansa LH 419 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:20 planerad
Boeing 767-300 United UA 946 Amsterdam (AMS) 18:25 planerad
Airbus A380-800 British Airways BA 216 London (LHR) 18:25 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 55 Paris (CDG) 18:30 planerad
Boeing 737-700 United UA 1281 Miami (MIA) 18:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 208 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Boeing 757-200 United UA 1893 San Francisco (SFO) 18:45 planerad

19:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1442 Atlanta (ATL) 19:01 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5218 Charlotte (CLT) 19:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4153 Detroit (DTW) 19:23 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 218 Casablanca (CMN) 19:25 planerad
Boeing 777 N226UA United UA 925 London (LHR) 19:45 planerad
Airbus A350-900 Lufthansa LH 414 Munich (MUC) 19:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1133 Cancún (CUN) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 American AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:02 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 708 Doha (DOH) 19:05 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 2305 Denver (DEN) 19:35 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 644 Reykjavík (KEF) 19:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1442 Atlanta 19:46 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5218 Charlotte (CLT) 19:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4153 Detroit (DTW) 19:58 planerad

20:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 848 Orlando (MCO) 20:08 planerad
Airbus A321 SA AVIANCA AV 580 Santa Clara (SAL) 20:10 planerad
Boeing 757-200 United UA 2282 San Diego (SAN) 20:10 planerad
Airbus A320 CS-TXB TAP Air Portugal TP 231 Lisbon (LIS) 20:15 planerad
Boeing 777 N78013 United UA 933 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:15 planerad
Airbus A320 United UA 309 San Francisco (SFO) 20:19 planerad
Boeing 757-200 United UA 321 Houston (IAH) 20:22 planerad
Boeing 787-9 G-ZBKB British Airways BA 293 London (LHR) 20:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3831 Charlottesville 20:44 planerad
Bombardier CRJ United UA 3814 Harrisburg (MDT) 20:55 planerad

21:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 1 - 38 min.
Boeing 757-200 United UA 727 San Francisco (SFO) 21:04 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1116 Raleigh/Durham (RDU) 21:05 planerad
Boeing 737-900 United UA 672 Denver (DEN) 21:08 planerad
Boeing 737-900 United UA 661 Orlando (MCO) 21:08 planerad
Boeing 737-700 United UA 1448 Hartford (BDL) 21:09 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3471 Newark (EWR) 21:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 653 Los Angeles (LAX) 21:10 planerad
Boeing 737-900 United UA 1847 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:10 planerad
Embraer 170 United UA 3579 San Antonio (SAT) 21:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 714 Chicago (ORD) 21:13 planerad
Boeing 737-700 United UA 2136 Boston (BOS) 21:13 planerad
Airbus A320 United UA 2371 New Orleans (MSY) 21:20 planerad
Boeing 737-900 United UA 352 Tampa (TPA) 21:20 planerad
Airbus A319 United UA 487 Las Vegas (LAS) 21:20 planerad
Embraer 175 United UA 3624 Pittsburgh (PIT) 21:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1839 Atlanta 21:58 planerad
Airbus A319 Volaris Costa Rica Q6 4082 Santa Clara (SAL) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Abu Dhabi (AUH) 21:15 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 219 Casablanca (CMN) 21:15 planerad
Boeing 767-300 United UA 924 London (LHR) 21:55 planerad

22:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 28 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4784 New York 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 368 Denver (DEN) 22:05 planerad
Boeing 737-800 American AA 1291 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:33 planerad
Boeing 737-800 United UA 2135 Denver (DEN) 22:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4074 Detroit (DTW) 22:51 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ United UA 3800 Columbia (CAE) 22:00 planerad
Embraer 175 United UA 3630 Pittsburgh (PIT) 22:05 planerad
Airbus A320 United UA 843 San Francisco (SFO) 22:05 planerad
Boeing 777 N78013 United UA 932 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:05 planerad
Bombardier CRJ United UA 3814 Cleveland (CLE) 22:10 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3507 Columbus (CMH) 22:10 planerad
Boeing 737-900 United UA 352 Boston (BOS) 22:15 planerad
Embraer 170 United UA 3622 Newark (EWR) 22:15 planerad
Airbus A320 United UA 552 Chicago (ORD) 22:15 planerad
Boeing 737-900 United UA 689 Orlando (MCO) 22:15 planerad
Boeing 767-300 United UA 861 São Paulo (GRU) 22:25 planerad
Airbus A350-900 Lufthansa LH 415 Munich (MUC) 22:30 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 292 London (LHR) 22:35 planerad
Airbus A320 TAP Air Portugal TP 232 Lisbon (LIS) 22:40 planerad
Boeing 777 United UA 72 Tel Aviv (TLV) 22:45 planerad

23:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2458 Atlanta 23:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2249 Salt Lake City (SLC) 23:19 planerad
Boeing 737-800 Copa CM 488 Tocumen (PTY) 23:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2592 Charlotte (CLT) 23:58 planerad
Boeing 737-800 United UA 2000 Chicago (ORD) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-9 Turkish TK 8 Istanbul (IST) 23:25 planerad

00:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4098 Minneapolis (MSP) 00:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 783 Los Angeles (LAX) 00:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1201 Atlanta (ATL) 00:12 planerad
Boeing 737-800 United UA 517 San Francisco (SFO) 00:42 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 1805 Los Angeles (LAX) 00:56 planerad

01:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 590 Santa Clara (SAL) 01:45 planerad

02:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

03:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 4°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 SA AVIANCA AV 591 Santa Clara (SAL) 03:30 planerad

04:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Volaris Costa Rica Q6 4083 Santa Clara (SAL) 04:52 planerad

05:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 min.
Boeing 787-9 EgyptAir MS 981 Cairo (CAI) 05:10 planerad
Boeing 737-900 United UA 2247 San Francisco (SFO) 05:26 planerad
Boeing 737-800 American AA 303 Los Angeles (LAX) 05:42 planerad

06:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 2°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Airbus A330-300 South African Airways SA 209 Accra (ACC) 06:00 planerad
Boeing 767-300 United UA 860 São Paulo (GRU) 06:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 584 Las Vegas (LAS) 06:28 planerad
Boeing 787-8 United UA 1912 San Francisco (SFO) 06:47 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5115 New York (JFK) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4032 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1108 Denver (DEN) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2131 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 572 San Francisco (SFO) 06:30 planerad
Boeing 737-800 American AA 2578 Charlotte (CLT) 06:33 planerad
Boeing 737-800 United UA 319 Los Angeles (LAX) 06:45 planerad

07:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 2 - 13 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3648 Indianapolis 07:00 planerad
Boeing 737-900 United UA 262 Seattle (SEA) 07:13 planerad
Boeing 737-800 United UA 411 Los Angeles (LAX) 07:13 planerad
Bombardier CRJ United UA 3894 Harrisburg (MDT) 07:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3802 Columbia (CAE) 07:28 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3578 Pittsburgh (PIT) 07:29 planerad
Bombardier CRJ United UA 3784 Manchester (MHT) 07:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3761 Norfolk (ORF) 07:32 planerad
Bombardier CRJ United UA 3807 Ithaca 07:34 planerad
Bombardier CRJ United UA 3771 International 07:35 planerad
Boeing 737-900 United UA 389 Boston (BOS) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 39 min.
Boeing 737-800 Alaska AS 1997 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 548 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 2617 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2660 Salt Lake City (SLC) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 252 Los Angeles (LAX) 07:39 planerad

08:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 24 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 231 Dubai (DXB) 08:10 planerad
Boeing 777-300ER Ethiopian ET 500 Addis Ababa (ADD) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5516 Charlotte (CLT) 08:39 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 9 min.
Boeing 737-900 Alaska AS 1069 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3820 Providence (PVD) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 892 Atlanta (ATL) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3567 Minneapolis (MSP) 08:10 planerad
Airbus A320 United UA 2002 Tampa (TPA) 08:15 planerad
Boeing 787-8 United UA 1889 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United UA 379 Orlando (MCO) 08:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1586 Fort Myers (RSW) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United UA 2250 Newark (EWR) 08:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3896 Cincinnati (CVG) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United UA 2021 San Juan (SJU) 08:15 planerad
Boeing 757-200 United UA 424 San Francisco (SFO) 08:15 planerad
Boeing 737-700 United UA 1443 Charlotte Amalie, Harry S. Truman Airport (STT) 08:18 planerad
Boeing 757-200 United UA 122 London (LHR) 08:20 planerad
Embraer 170 United UA 3458 New Orleans (MSY) 08:20 planerad
Bombardier CRJ United UA 3869 State College 08:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3634 Sarasota/Bradenton (SRQ) 08:20 planerad
Bombardier CRJ United UA 3768 Rochester (ROC) 08:20 planerad
Airbus A319 United UA 2368 Atlanta (ATL) 08:25 planerad
Boeing 767-300 United UA 762 Houston (IAH) 08:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1785 Fort Lauderdale (FLL) 08:25 planerad
Boeing 737-900 United UA 2117 Austin (AUS) 08:30 planerad
Airbus A320 United UA 641 Boston (BOS) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United UA 796 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United UA 1964 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 229 San Diego (SAN) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1154 Cancún (CUN) 08:36 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1719 Nashville (BNA) 08:45 planerad

09:00 30.01.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 United UA 2198 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3685 Detroit (DTW) 09:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta (ATL) 09:15 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 2 Tokyo (NRT) 09:25 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7706 Toronto (YYZ) 09:40 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 93 Seoul (ICN) 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4859 New York 09:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 40 min.
Boeing 737-900 United UA 2219 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 357 Tocumen (PTY) 09:03 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5516 Charlotte (CLT) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3685 Detroit 09:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta (ATL) 09:55 planerad

10:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1599 Miami 10:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3855 Asheville (AVL) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER Ethiopian ET 501 Addis Ababa (ADD) 10:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7709 Toronto (YYZ) 10:15 planerad
Airbus A321 SA AVIANCA AV 581 Santa Clara (SAL) 10:20 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 232 Dubai (DXB) 10:25 planerad
Airbus A320 United UA 721 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4859 New York (JFK) 10:33 planerad

11:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 11 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2008 Orlando (MCO) 11:07 planerad
Boeing 737-800 United UA 2338 Tampa (TPA) 11:10 planerad
Bombardier CRJ United UA 3780 Dayton (DAY) 11:14 planerad
Boeing 757-200 United UA 123 London (LHR) 11:15 planerad
Boeing 737-900 United UA 1750 Fort Lauderdale (FLL) 11:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1811 Fort Myers (RSW) 11:20 planerad
Bombardier CRJ United UA 3862 Nashville (BNA) 11:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1592 Houston (IAH) 11:25 planerad
Boeing 737-900 United UA 525 Boston (BOS) 11:25 planerad
Bombardier CRJ United UA 3792 Columbia (CAE) 11:26 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5317 Charlotte (CLT) 11:28 planerad
Bombardier CRJ United UA 3878 Savannah (SAV) 11:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 340 Atlanta (ATL) 11:31 planerad
Bombardier CRJ United UA 3808 Knoxville 11:32 planerad
Bombardier CRJ United UA 3874 Roanoke (ROA) 11:34 planerad
Boeing 737-900 United UA 221 Orlando (MCO) 11:37 planerad
Bombardier CRJ United UA 3817 St Louis (STL) 11:37 planerad
Bombardier CRJ United UA 3795 Jacksonville (JAX) 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3995 Detroit 11:39 planerad
Embraer 175 United UA 3551 New York 11:50 planerad
Airbus A319 United UA 632 Chicago (ORD) 11:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3866 Richmond (RIC) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1600 Atlanta (ATL) 11:05 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 1 Tokyo (NRT) 11:05 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 94 Seoul (ICN) 11:50 planerad

12:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 29 min.
Airbus A319 SA AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 12:04 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 37 Riyadh (RUH) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3564 Minneapolis (MSP) 12:49 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 EgyptAir MS 982 Cairo (CAI) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5317 Charlotte (CLT) 12:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 340 Atlanta (ATL) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3949 Minneapolis (MSP) 12:15 planerad
Bombardier CRJ United UA 3838 Greensboro (GSO) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United UA 778 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3817 Burlington (BTV) 12:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3796 Knoxville 12:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 632 Los Angeles (LAX) 12:35 planerad
Embraer 175 United UA 3623 Jacksonville (JAX) 12:35 planerad
Bombardier CRJ United UA 3845 Providence (PVD) 12:40 planerad
Boeing 777 United UA 803 Tokyo (NRT) 12:40 planerad
Bombardier CRJ United UA 3828 Albany (ALB) 12:40 planerad
Boeing 737-700 United UA 2245 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 276 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United UA 3857 Cincinnati (CVG) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United UA 3827 Roanoke (ROA) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United UA 3780 Columbia (CAE) 12:45 planerad
Boeing 757-200 United UA 484 Houston (IAH) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United UA 655 Boston (BOS) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1263 Las Vegas (LAS) 12:50 planerad
Boeing 737-900 United UA 1908 Denver (DEN) 12:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3823 International 12:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3840 Buffalo (BUF) 12:50 planerad
Boeing 787-8 United UA 807 Beijing (PEK) 12:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3884 Cleveland (CLE) 12:50 planerad
Bombardier CRJ United UA 3856 Columbus (CMH) 12:55 planerad

13:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 147°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 3 - 20 min.
Boeing 777-300 Air China LTD CA 817 Beijing (PEK) 13:10 planerad
Boeing 737-900 United UA 939 Denver (DEN) 13:13 planerad
Boeing 737-800 American AA 1212 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:33 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5320 Charlotte (CLT) 13:36 planerad
Airbus A321 SA AVIANCA AV 582 Santa Clara (SAL) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 54 min.
Airbus A320 United UA 1112 Tampa (TPA) 13:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3773 Ithaca 13:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3861 Charlottesville 13:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3862 Harrisburg (MDT) 13:00 planerad
Airbus A330 SA AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 13:54 planerad

14:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 147°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 304 Tocumen (PTY) 14:06 planerad
Boeing 777 N799UA United UA 988 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:15 planerad
Boeing 787-8 United UA 914 Paris (CDG) 14:30 planerad
Boeing 777 United UA 951 Brussels (BRU) 14:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1317 Atlanta 14:34 planerad
Boeing 737-900 United UA 712 Denver (DEN) 14:49 planerad
Airbus A320 United UA 1567 Mexico City (MEX) 14:50 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 93 Vienna (VIE) 14:55 planerad
Boeing 767-300 United UA 947 Amsterdam (AMS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5320 Charlotte (CLT) 14:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 359 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:29 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20