Washington Dulles, Washington (IAD / KIAD)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 3960 m   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 777-200 Air France AF 26 Paris (CDG) 19:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1442 Atlanta 19:05 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 645 Reykjavík (KEF) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2234 Denver (DEN) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2952 New York 19:06 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1067 Detroit (DTW) 19:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4153 Detroit 19:22 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 7 Istanbul (IST) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 727 Toronto 19:26 planerad
Airbus A350-900 United Airlines UA 8785 Munich 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5218 Charlotte (CLT) 19:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 309 San Francisco (SFO) 19:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1669 Punta Cana (PUJ) 19:37 planerad
Airbus A330-200 TAP Portugal TP 231 Lisbon (LIS) 19:40 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 808 Beijing (PEK) 19:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 925 London (LHR) 19:50 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 218 Casablanca (CMN) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1339 Los Angeles (LAX) 19:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1893 San Francisco (SFO) 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:15 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 8725 Las Vegas 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4732 New York 19:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1077 San Francisco (SFO) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3427 New York (JFK) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 166 Denver (DEN) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1442 Atlanta 19:44 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2305 Los Angeles 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4153 Detroit (DTW) 19:59 planerad

20:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 777 N209UA United Airlines UA 933 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1133 Cancún (CUN) 20:08 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 454 Denver (DEN) 20:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2064 Los Angeles (LAX) 20:16 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 293 London (LHR) 20:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Tampa (TPA) 20:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1437 Rochester (ROC) 20:35 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1418 Norfolk (ORF) 20:36 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2282 San Diego (SAN) 20:38 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 321 Houston (IAH) 20:40 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1075 Buffalo (BUF) 20:41 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3854 Norfolk (ORF) 20:41 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1289 H.S.Truman 20:42 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3760 Charlottesville 20:43 planerad
Airbus A320 Asiana Airlines OZ 6286 Los Angeles (LAX) 20:48 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Knoxville 20:50 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2108 Syracuse (SYR) 20:52 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1098 Columbus (CMH) 20:52 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2625 Minneapolis (MSP) 20:54 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1424 Pittsburgh (PIT) 20:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 843 Chicago (ORD) 20:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 260 Seattle (SEA) 20:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 727 San Francisco 20:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Lufthansa LH 6762 Charlotte 20:00 planerad
Lufthansa LH 6767 Raleigh 20:00 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 9182 San Francisco 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 208 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5218 Charlotte (CLT) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 728 Toronto 20:25 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 708 Doha (DOH) 20:25 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 644 Reykjavík (KEF) 20:30 planerad

21:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 38
Väntningstid 1 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4694 Ottawa (YOW) 21:00 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 1400 San Francisco (SFO) 21:04 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2453 Chicago 21:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 653 Los Angeles (LAX) 21:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 672 Denver (DEN) 21:05 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2686 St Louis (STL) 21:06 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1426 Providence 21:09 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1099 Cincinnati (CVG) 21:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 620 Nashville (BNA) 21:10 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2602 Detroit (DTW) 21:11 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1095 Charlotte (CLT) 21:12 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2162 Charleston (CHS) 21:13 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2009 Orlando (MCO) 21:13 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3828 Savannah (SAV) 21:13 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1204 Greenville (GSP) 21:14 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1335 Indianapolis 21:14 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 580 San Salvador 21:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1448 Hartford (BDL) 21:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3800 Manchester (MHT) 21:15 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2292 Richmond (RIC) 21:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 487 Las Vegas (LAS) 21:16 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 856 Newark (EWR) 21:16 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1089 Cleveland (CLE) 21:17 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Chattanooga (CHA) 21:17 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2136 Boston (BOS) 21:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1429 Portland (PWM) 21:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1847 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2259 San Antonio (SAT) 21:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2371 New Orleans (MSY) 21:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 678 Raleigh/Durham (RDU) 21:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4672 Montreal 21:29 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3896 Jacksonville (JAX) 21:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8174 Montréal (YUL) 21:40 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2126 Atlanta 21:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4074 Detroit 21:44 planerad
Airbus A350-1000 Cathay Pacific CX 866 Hong Kong (HKG) 21:45 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1068 Detroit (DTW) 21:48 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5095 Charlotte (CLT) 21:52 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 40 min.
United Airlines UA 1503 Cleveland 21:00 planerad
United Airlines UA 403 Minneapolis 21:00 planerad
United Airlines UA 415 Nashville 21:00 planerad
United Airlines UA 432 Dayton 21:00 planerad
United Airlines UA 442 Cincinnati 21:00 planerad
United Airlines UA 446 Detroit 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 458 Wichita (ICT) 21:00 planerad
United Airlines UA 470 Omaha 21:00 planerad
United Airlines UA 475 Kansas City 21:00 planerad
United Airlines UA 477 Memphis 21:00 planerad
United Airlines UA 479 St. Louis 21:00 planerad
United Airlines UA 485 Pittsburgh 21:00 planerad
United Airlines UA 498 Louisville 21:00 planerad
United Airlines UA 741 Milwaukee 21:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 455 Denver (DEN) 21:05 planerad
Boeing 777-200 TAROM RO 9524 Paris 21:05 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 27 Paris (CDG) 21:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Abu Dhabi (AUH) 21:50 planerad

22:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7572 Toronto 22:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2015 Atlanta 22:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2061 Chicago (ORD) 22:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1217 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2348 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:29 planerad
Boeing 737 Icelandair FI 649 Reykjavík (KEF) 22:35 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 4717 New York 22:36 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 2135 Denver (DEN) 22:37 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1838 Austin (AUS) 22:38 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1305 San Francisco (SFO) 22:45 planerad

AVÅGENDE — 50
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 219 Casablanca (CMN) 22:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2022 Boston (BOS) 22:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2042 Buffalo (BUF) 22:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2069 Indianapolis 22:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2106 Syracuse (SYR) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2168 Toronto (YYZ) 22:00 planerad
Lufthansa LH 6772 Atlanta 22:00 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 7530 San Francisco (SFO) 22:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 126 Dublin (DUB) 22:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1609 Denver (DEN) 22:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2240 Nashville (BNA) 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2258 Houston (IAH) 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2296 Seattle (SEA) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3800 Columbia (CAE) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Chattanooga 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 309 San Francisco 22:01 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2344 St Louis (STL) 22:03 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2075 Harrisburg 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2136 New York (LGA) 22:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3856 Harrisburg 22:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 552 Chicago (ORD) 22:05 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 861 São Paulo (GRU) 22:05 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2456 Chicago (ORD) 22:07 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2051 Columbus (CMH) 22:10 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2164 Montreal 22:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Boston (BOS) 22:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3812 Manchester (MHT) 22:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4257 Knoxville 22:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4687 Greensboro (GSO) 22:15 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2093 Portland (PWM) 22:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1116 Raleigh/Durham (RDU) 22:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1448 Los Angeles 22:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 168 Lisbon (LIS) 22:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 596 Newark (EWR) 22:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 689 Orlando (MCO) 22:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 843 San Francisco (SFO) 22:15 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 924 London 22:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1814 Nashville (BNA) 22:16 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3750 Cincinnati (CVG) 22:20 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 292 London 22:20 planerad
Boeing 777 N783UA United Airlines UA 932 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2087 Pittsburgh (PIT) 22:22 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 146 Edinburgh (EDI) 22:25 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2060 Detroit (DTW) 22:29 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2095 Richmond (RIC) 22:30 planerad
Airbus A350-900 United Airlines UA 8784 Munich 22:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2279 Norfolk (ORF) 22:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 399 Hartford (BDL) 22:30 planerad
Lufthansa LH 6770 Atlanta 22:40 planerad
Airbus A330-200 TAP Portugal TP 232 Lisbon (LIS) 22:40 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 1 - 12 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2249 Salt Lake City (SLC) 23:33 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1090 San Francisco 23:45 planerad
Airbus A319 Volaris Costa Rica Q6 4082 San Jose 23:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5438 Charlotte (CLT) 23:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4803 Minneapolis (MSP) 23:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2281 Los Angeles (LAX) 23:56 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2457 Chicago 23:57 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2317 Houston (IAH) 23:58 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1088 San Francisco (SFO) 23:59 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3883 Minneapolis 23:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 8 Istanbul (IST) 23:00 planerad
Boeing 737 Icelandair FI 648 Reykjavík (KEF) 23:50 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 8 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6634 Houston (IAH) 00:07 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 9576 Los Angeles 00:13 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1201 Atlanta 00:16 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3351 New York 00:16 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2639 Chicago 00:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1450 Denver (DEN) 00:23 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2000 Chicago (ORD) 00:26 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 488 Tocumen (PTY) 00:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 517 San Francisco (SFO) 00:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1291 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1035 Atlanta 00:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1530 Orlando 00:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7172 Tocumen (PTY) 00:55 planerad

01:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-1000 Cathay Pacific CX 869 Hong Kong (HKG) 01:20 planerad

02:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 403 Tocumen (PTY) 02:30 planerad
Airbus A319 Volaris Costa Rica Q6 4083 San Jose 02:57 planerad

03:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R, 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 33 min.
United Airlines UA 698 New York 03:01 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 404 Tocumen (PTY) 03:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7066 Tocumen (PTY) 03:42 planerad

04:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R, 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1600 Los Angeles (LAX) 04:59 planerad

05:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R, 30

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 2 - 28 min.
Boeing 787-9 EgyptAir MS 981 Cairo (CAI) 05:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2033 Denver (DEN) 05:11 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1365 Denver (DEN) 05:13 planerad
Boeing 737-900 Asiana Airlines OZ 6288 Los Angeles 05:14 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1641 Seattle (SEA) 05:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 303 Los Angeles 05:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1080 Seattle (SEA) 05:45 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1363 San Diego (SAN) 05:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1916 San Diego (SAN) 05:46 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 73 Tel Aviv (TLV) 05:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 35 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5708 Charlotte (CLT) 05:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1184 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:40 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2631 Chicago 05:44 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2395 Chicago (ORD) 05:45 planerad

06:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1095 Seattle 06:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 860 São Paulo (GRU) 06:10 planerad
Boeing 737-800 South African Airways SA 7409 Las Vegas 06:19 planerad
Airbus A330-300 South African Airways SA 209 Accra (ACC) 06:25 planerad
United Airlines UA 457 New York 06:30 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 344 Honolulu (HNL) 06:43 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1623 San Francisco (SFO) 06:46 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 9574 Los Angeles (LAX) 06:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 584 Los Angeles (LAX) 06:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1821 Las Vegas (LAS) 06:52 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2339 Phoenix (PHX) 06:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 10 - 12 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1520 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4201 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5110 New York (JFK) 06:00 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2446 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 319 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1294 Denver (DEN) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 6644 Houston 06:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8051 Toronto 06:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1070 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2219 Houston (IAH) 06:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2254 Tampa 06:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1108 Denver (DEN) 06:31 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1303 San Francisco (SFO) 06:43 planerad

07:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 37
Väntningstid 1 - 17 min.
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2124 Atlanta 07:00 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7123 Savannah (SAV) 07:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2096 Richmond (RIC) 07:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2034 Norfolk (ORF) 07:12 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3777 Cleveland (CLE) 07:13 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2099 Roanoke (ROA) 07:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3868 Harrisburg 07:17 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2253 Raleigh/Durham (RDU) 07:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 296 Hartford (BDL) 07:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2106 Newark (EWR) 07:19 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1116 Los Angeles 07:20 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2172 Charlotte (CLT) 07:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 308 San Francisco (SFO) 07:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2061 Detroit (DTW) 07:22 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2076 Harrisburg 07:22 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2088 Pittsburgh (PIT) 07:22 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1367 Los Angeles (LAX) 07:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3802 Columbia (CAE) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2767 Burlington 07:29 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1114 Los Angeles (LAX) 07:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3855 Manchester (MHT) 07:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2160 Charleston 07:31 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 411 Los Angeles (LAX) 07:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2223 Seattle (SEA) 07:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4686 Greensboro (GSO) 07:34 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2029 Seattle (SEA) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2124 Cincinnati (CVG) 07:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 262 Seattle (SEA) 07:34 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2107 Syracuse (SYR) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2137 New York (LGA) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2169 Toronto (YYZ) 07:35 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2648 Providence 07:35 planerad
Bombardier CRJ Ethiopian Airlines ET 1373 Cleveland (CLE) 07:35 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7133 Greenville (GSP) 07:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 389 Boston (BOS) 07:35 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1388 Los Angeles (LAX) 07:36 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 697 San Francisco 07:53 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 8 - 17 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2617 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5065 Charlotte (CLT) 07:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1067 San Francisco (SFO) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1697 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A320 Asiana Airlines OZ 6287 Los Angeles 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1881 San Francisco (SFO) 07:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1839 San Antonio (SAT) 07:17 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2660 Salt Lake City (SLC) 07:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1617 Cancún (CUN) 07:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 252 Los Angeles (LAX) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 150 Atlanta 07:45 planerad

08:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 40 min.
United Airlines UA 469 Miami 08:00 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 231 Dubai (DXB) 08:40 planerad
Boeing 777-300ER Ethiopian Airlines ET 500 Dublin (DUB) 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5516 Charlotte (CLT) 08:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3828 Detroit (DTW) 08:54 planerad

AVÅGENDE — 62
Väntningstid 3 - 14 min.
Embraer 175 Air Canada AC 3796 San Antonio (SAT) 08:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1032 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3971 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1661 Punta Cana (PUJ) 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4695 Ottawa (YOW) 08:01 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3931 Toronto (YYZ) 08:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4723 Greenville (GSP) 08:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4741 Knoxville 08:15 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4942 Montreal 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1216 Burlington 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1265 Cleveland (CLE) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1269 Charlotte (CLT) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1270 Columbus (CMH) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1271 Cincinnati (CVG) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1281 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1302 Providence 08:15 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1303 Portland (PWM) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2154 Charleston (CHS) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 2570 Nashville (BNA) 08:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2448 Chicago 08:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 122 London (LHR) 08:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1237 Atlanta 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1889 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2021 San Juan (SJU) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2034 Nashville (BNA) 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2250 New York 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Boeing 737-800 South African Airways SA 7408 San Francisco 08:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2154 Los Angeles (LAX) 08:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4609 Savannah (SAV) 08:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1239 Buffalo (BUF) 08:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1305 Rochester (ROC) 08:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2284 Richmond (RIC) 08:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 424 San Francisco (SFO) 08:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 796 Las Vegas (LAS) 08:20 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 6640 Houston (IAH) 08:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 849 Hartford (BDL) 08:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1443 H.S.Truman 08:26 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3891 Jacksonville (JAX) 08:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1298 Norfolk (ORF) 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1304 Raleigh/Durham (RDU) 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2619 Minneapolis (MSP) 08:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2667 Louisville (SDF) 08:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2679 St Louis (STL) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1785 Fort Lauderdale (FLL) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2002 Tampa (TPA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 641 Boston (BOS) 08:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 762 Houston (IAH) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 379 Orlando (MCO) 08:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3884 Huntsville (HSV) 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1300 Pittsburgh (PIT) 08:36 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2072 Kansas City (MCI) 08:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2117 Austin (AUS) 08:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1154 Cancún (CUN) 08:42 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3864 New Orleans (MSY) 08:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1089 Los Angeles (LAX) 08:45 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7490 Kansas City (MCI) 08:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1964 Seattle (SEA) 08:45 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 345 Honolulu (HNL) 08:50 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8175 Montréal (YUL) 08:55 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 1763 San Francisco (SFO) 08:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 229 San Diego (SAN) 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 31 min.
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1266 New York (JFK) 09:00 planerad
Lufthansa LH 6749 Pittsburgh 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3430 Detroit (DTW) 09:06 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta 09:08 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2447 Chicago 09:39 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2198 Chicago (ORD) 09:42 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7556 Toronto (YYZ) 09:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 719 Toronto 09:52 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8266 Toronto 09:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 32 min.
Boeing 737-800 South African Airways SA 7412 San Diego 09:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2278 Los Angeles (LAX) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5516 Charlotte (CLT) 09:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta 09:47 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1069 Detroit (DTW) 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1897 New York (JFK) 09:59 planerad

10:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 25 min.
United Airlines UA 2013 Grand Rapids 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1854 Orlando 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 10:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3474 New York (JFK) 10:30 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 7942 Tokyo (NRT) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1212 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:53 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 123 London 10:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1160 Atlanta 10:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 Qantas QF 3761 San Francisco (SFO) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 357 Tocumen (PTY) 10:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7126 Tocumen (PTY) 10:21 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8063 Toronto 10:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 720 Toronto 10:50 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 232 Dubai (DXB) 10:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 10:58 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2450 Chicago 10:58 planerad

11:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 50
Väntningstid 1 - 6 min.
Lufthansa LH 6778 Norfolk 11:00 planerad
Lufthansa LH 6779 Richmond 11:00 planerad
United Airlines UA 1502 Cleveland 11:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 416 Boston (BOS) 11:00 planerad
United Airlines UA 439 Dallas 11:00 planerad
United Airlines UA 445 Detroit 11:00 planerad
United Airlines UA 474 New Orleans 11:00 planerad
United Airlines UA 501 Tampa 11:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 525 Boston (BOS) 11:04 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1853 Fort Lauderdale (FLL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2338 Tampa (TPA) 11:14 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2167 Montreal 11:16 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 746 Newark (EWR) 11:19 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2624 Minneapolis (MSP) 11:19 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2077 Harrisburg 11:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2414 Nashville (BNA) 11:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1856 Kansas City (MCI) 11:21 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2094 Portland (PWM) 11:22 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Dayton (DAY) 11:22 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 93 Seoul (ICN) 11:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3792 Columbia (CAE) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2243 Pittsburgh (PIT) 11:26 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2082 Norfolk (ORF) 11:27 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2097 Richmond (RIC) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2207 Columbus (CMH) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3614 Detroit (DTW) 11:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Atlanta 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2049 Cleveland (CLE) 11:31 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2337 St Louis (STL) 11:31 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1074 Burlington 11:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1041 Houston (IAH) 11:31 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 6630 Houston (IAH) 11:32 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1949 Denver (DEN) 11:32 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Knoxville 11:32 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 9373 Jacksonville (JAX) 11:33 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 221 Orlando (MCO) 11:33 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2102 Rochester (ROC) 11:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2661 Raleigh/Durham (RDU) 11:34 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7447 Kansas City (MCI) 11:37 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2044 Buffalo (BUF) 11:41 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2171 Toronto (YYZ) 11:44 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2161 Charleston (CHS) 11:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1873 Hartford (BDL) 11:48 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2173 Charlotte (CLT) 11:49 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2449 Chicago 11:49 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 632 Chicago (ORD) 11:49 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2231 Detroit (DTW) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2237 New York 11:50 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2651 Providence 11:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington (LEX) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 19 min.
Boeing 777-300ER Ethiopian Airlines ET 501 Addis Ababa (ADD) 11:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 721 Chicago (ORD) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5195 New York 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1855 Tampa (TPA) 11:05 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 581 San Salvador 11:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1212 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1160 Atlanta 11:42 planerad

12:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 14 - 26 min.
United Airlines UA 451 Greensboro 12:00 planerad
United Airlines UA 455 Greenville 12:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1303 Atlanta 12:19 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 454 Denver (DEN) 12:20 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 35 Jeddah (JED) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3183 Minneapolis 12:29 planerad
Airbus A330-200 United Airlines UA 9903 Brussels 12:55 planerad

AVÅGENDE — 40
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-9 EgyptAir MS 982 Cairo (CAI) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3142 Minneapolis (MSP) 12:05 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 7941 Tokyo 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2974 Minneapolis (MSP) 12:25 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3936 Charleston (CHS) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4611 Savannah (SAV) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4727 Greenville (GSP) 12:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4747 Norfolk (ORF) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4869 Cincinnati (CVG) 12:30 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4971 Jacksonville (JAX) 12:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2057 Dayton (DAY) 12:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1811 New York 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3808 Harrisburg 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Greensboro (GSO) 12:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 632 Los Angeles (LAX) 12:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4685 Greensboro (GSO) 12:31 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1366 Los Angeles (LAX) 12:31 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3932 Toronto (YYZ) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4691 Ottawa (YOW) 12:35 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4709 Roanoke 12:35 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1350 Chicago (ORD) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 ANA NH 7554 New York (LGA) 12:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1112 Tampa (TPA) 12:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2388 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3811 Manchester (MHT) 12:35 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 6641 Houston (IAH) 12:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 231 San Diego (SAN) 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Columbia (CAE) 12:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1631 Raleigh/Durham (RDU) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1908 Denver (DEN) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2008 San Francisco (SFO) 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 221 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 655 Boston (BOS) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Orlando (MCO) 12:45 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 803 Tokyo (NRT) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1354 Orlando (MCO) 12:46 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 807 Beijing (PEK) 12:55 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 4503 Atlanta 12:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4739 Knoxville 12:58 planerad

13:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 11 min.
United Airlines UA 1010 Allentown 13:00 planerad
United Airlines UA 421 Buffalo 13:00 planerad
United Airlines UA 464 Orlando 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 723 Toronto 13:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5320 Charlotte (CLT) 13:13 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 939 Denver (DEN) 13:18 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 13:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Bogota (BOG) 13:26 planerad
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2040 Denver 13:29 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 43 Rome (FCO) 13:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2034 Las Vegas (LAS) 13:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1226 Denver (DEN) 13:40 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 8832 Frankfurt am Main 13:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 8 - 20 min.
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1070 Detroit (DTW) 13:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1303 Atlanta 13:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1915 Orlando (MCO) 13:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2245 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3792 Columbia 13:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 484 Houston (IAH) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3614 Detroit (DTW) 13:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1841 Austin (AUS) 13:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3500 Detroit (DTW) 13:21 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 94 Seoul (ICN) 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5320 Charlotte (CLT) 13:45 planerad

14:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 302°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 757-200 United Airlines UA 164 Madrid (MAD) 14:00 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 217 London 14:05 planerad
Boeing 777-300 United Airlines UA 7603 Beijing 14:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 360 Los Angeles (LAX) 14:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Brussels (BRU) 14:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta 14:26 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 660 Los Angeles (LAX) 14:27 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 93 Vienna (VIE) 14:30 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 3933 San Francisco (SFO) 14:30 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 582 San Salvador 14:31 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 947 Amsterdam (AMS) 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 14:42 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 53 Zurich (ZRH) 14:45 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1430 Los Angeles (LAX) 14:50 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 914 Paris (CDG) 14:50 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 975 Geneva (GVA) 14:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 712 Denver (DEN) 14:51 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2822 Colorado Springs (COS) 14:56 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 304 Tocumen (PTY) 14:59 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1849 New York (JFK) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 724 Toronto 14:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2034 Orlando (MCO) 14:21 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1227 Denver (DEN) 14:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 696 Denver (DEN) 14:40 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 14:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Bogota (BOG) 14:52 planerad

15:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 285°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 39
Väntningstid 2 - 6 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 369 Atlanta 15:00 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 21 London 15:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1108 Los Angeles (LAX) 15:05 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 141 Barcelona (BCN) 15:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1567 Mexico City (MEX) 15:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5042 New York (JFK) 15:06 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7088 Tocumen (PTY) 15:10 planerad
Boeing 777 N217UA United Airlines UA 988 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:10 planerad
Airbus A320 South African Airways SA 7423 Tampa 15:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1694 Cancún (CUN) 15:13 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 919 London 15:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7570 Toronto (YYZ) 15:21 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 542 San Francisco (SFO) 15:25 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2663 Raleigh/Durham (RDU) 15:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2025 Raleigh/Durham (RDU) 15:26 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3850 Charlottesville 15:28 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 8778 Minneapolis (MSP) 15:29 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 107 Munich (MUC) 15:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 147 Edinburgh (EDI) 15:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 167 Lisbon (LIS) 15:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 291 San Francisco (SFO) 15:30 planerad
Airbus A330-200 Aer Lingus EI 119 Dublin (DUB) 15:35 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 707 Doha (DOH) 15:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3693 Detroit (DTW) 15:37 planerad
Airbus A380-800 Air France AF 54 Paris (CDG) 15:40 planerad
Boeing 777-200 PH-BQE KLM KL 651 Amsterdam (AMS) 15:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3870 Greensboro (GSO) 15:40 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 3970 Orlando (MCO) 15:42 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4712 Roanoke (ROA) 15:44 planerad
Boeing 777-200 TAROM RO 9519 Paris (CDG) 15:50 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 804 Tokyo (NRT) 15:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 725 Toronto 15:52 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3795 San Antonio (SAT) 15:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 127 Dublin (DUB) 15:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2332 Minneapolis (MSP) 15:56 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 243 Denver (DEN) 15:56 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4748 Norfolk (ORF) 15:57 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7491 Kansas City (MCI) 15:59 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 316 Phoenix (PHX) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta 15:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 15:15 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 8833 Frankfurt am Main 15:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5333 New York 15:31 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5042 New York 15:36 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 3536 New York 15:38 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 369 Atlanta 15:40 planerad
Boeing 737-800 Brussels Airlines SN 8889 San Francisco (SFO) 15:47 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2825 Colorado Springs (COS) 15:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 894 Los Angeles (LAX) 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 285°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 51
Väntningstid 1 - 29 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 359 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:00 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 3972 St Louis (STL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3838 New Orleans (MSY) 16:01 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2451 Chicago 16:01 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 3967 Buffalo (BUF) 16:03 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 498 Chicago (ORD) 16:03 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Nashville (BNA) 16:03 planerad
Bombardier CRJ700 South African Airways SA 7457 New York (LGA) 16:04 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1992 Newark (EWR) 16:04 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Montréal (YUL) 16:05 planerad
Boeing 747-8 United Airlines UA 8827 Frankfurt am Main 16:05 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 2091 Houston (IAH) 16:05 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 6631 Houston 16:06 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3890 Jacksonville (JAX) 16:07 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3844 New York (LGA) 16:07 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Seattle (SEA) 16:07 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3478 Detroit (DTW) 16:08 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 511 Boston (BOS) 16:08 planerad
Airbus A319 South African Airways SA 7419 New Orleans (MSY) 16:09 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 255 Austin (AUS) 16:09 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3911 Charleston (CHS) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2220 Seattle (SEA) 16:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 546 San Diego (SAN) 16:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Portland (PDX) 16:13 planerad
Boeing 737-900 South African Airways SA 7437 Denver (DEN) 16:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 400 Tampa (TPA) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3766 Cincinnati (CVG) 16:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2035 Orlando (MCO) 16:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 667 Cleveland (CLE) 16:17 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 511 Minneapolis (MSP) 16:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 409 Denver (DEN) 16:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4614 Savannah (SAV) 16:21 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 236 Atlanta 16:22 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4692 Ottawa (YOW) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2305 Los Angeles (LAX) 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2379 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 315 Fort Lauderdale (FLL) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3763 Columbia (CAE) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3772 Louisville (SDF) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Huntsville (HSV) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3848 Harrisburg 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3851 Chattanooga (CHA) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3857 Manchester (MHT) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Knoxville 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 495 Denver (DEN) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 822 Sacramento (SMF) 16:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3911 Minneapolis (MSP) 16:26 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 768 Minneapolis (MSP) 16:26 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Abu Dhabi (AUH) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 235 Minneapolis (MSP) 16:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2022 San Juan (SJU) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7575 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 429 Mexico City (MEX) 16:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 542 Denver (DEN) 16:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1097 Los Angeles (LAX) 16:05 planerad
Boeing 777-300 United Airlines UA 7609 Beijing 16:05 planerad
Airbus A330 Alitalia AZ 619 Rome 16:15 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1308 Los Angeles (LAX) 16:18 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 583 San Salvador 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7103 Tocumen (PTY) 16:29 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 305 Tocumen (PTY) 16:31 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Montréal (YUL) 16:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3693 Detroit (DTW) 16:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 726 Toronto 16:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 511 Minneapolis (MSP) 16:57 planerad

17:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 285°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1093 Sacramento (SMF) 17:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1339 Los Angeles (LAX) 17:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1359 Miami (MIA) 17:10 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1307 San Francisco (SFO) 17:28 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1078 Seattle (SEA) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 100
Väntningstid 1 - 5 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2220 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 768 Orlando (MCO) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3479 Detroit (DTW) 17:00 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 36 Jeddah (JED) 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 465 Denver (DEN) 17:00 planerad
United Airlines UA 496 Rochester 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3884 Minneapolis (MSP) 17:03 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2035 Las Vegas (LAS) 17:04 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3895 Jacksonville (JAX) 17:05 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2162 Montreal 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2166 Toronto (YYZ) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2229 Cincinnati (CVG) 17:05 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1085 Boston (BOS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2119 Atlanta 17:05 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2142 Buffalo (BUF) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Austrian OS 7845 Charleston (CHS) 17:05 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 8757 Phoenix (PHX) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 8775 Minneapolis (MSP) 17:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2234 Nashville (BNA) 17:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 249 Houston (IAH) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3866 St Louis (STL) 17:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 822 Boston (BOS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3787 Savannah (SAV) 17:06 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2160 Ottawa (YOW) 17:07 planerad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 8962 Greenville (GSP) 17:07 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2236 New York (LGA) 17:08 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2666 Louisville (SDF) 17:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 359 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:09 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2167 Charlotte (CLT) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2225 Indianapolis (IND) 17:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3862 Richmond (RIC) 17:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1566 Mexico City (MEX) 17:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 939 Cleveland (CLE) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 409 Denver 17:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3870 Greensboro 17:13 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4743 Knoxville 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2230 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7828 Albany 17:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2454 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1924 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2244 Cleveland (CLE) 17:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2380 San Antonio (SAT) 17:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 251 Portland (PDX) 17:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 495 New Orleans (MSY) 17:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Kansas City (MCI) 17:15 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 8793 San Francisco (SFO) 17:16 planerad
Boeing 737-900 SAS SK 3917 Los Angeles (LAX) 17:18 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5635 New Orleans (MSY) 17:19 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 8777 Orlando (MCO) 17:19 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1282 Greenville (GSP) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2201 Columbus (CMH) 17:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2642 Providence 17:20 planerad
Airbus A330-200 Aer Lingus EI 118 Dublin (DUB) 17:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1922 Cleveland (CLE) 17:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Nashville (BNA) 17:20 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 915 Paris (CDG) 17:20 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2081 Norfolk (ORF) 17:21 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2242 Pittsburgh (PIT) 17:23 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2100 Rochester (ROC) 17:25 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2781 Charlottesville 17:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 106 Munich (MUC) 17:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1972 New York 17:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 989 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2196 Pittsburgh (PIT) 17:26 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2770 Harrisburg 17:30 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 7480 Orlando (MCO) 17:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 291 Sacramento (SMF) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3820 Lexington (LEX) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3840 Grand Rapids 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3879 Columbia (CAE) 17:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 400 Raleigh/Durham (RDU) 17:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 42 Rome 17:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 511 San Antonio (SAT) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 719 Los Angeles (LAX) 17:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2098 Roanoke (ROA) 17:35 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 94 Vienna (VIE) 17:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Brussels (BRU) 17:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 326 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 946 Amsterdam (AMS) 17:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 974 Geneva (GVA) 17:35 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2342 St Louis (STL) 17:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:40 planerad
Airbus A330-300 South African Airways SA 210 Accra (ACC) 17:40 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 163 Madrid (MAD) 17:40 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 980 Denver (DEN) 17:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1093 Atlanta 17:45 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1384 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Boeing 777-200 KLM KL 652 Amsterdam (AMS) 17:45 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 140 Barcelona (BCN) 17:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1947 Phoenix (PHX) 17:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2270 Kansas City (MCI) 17:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2274 Minneapolis (MSP) 17:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2303 San Diego (SAN) 17:45 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 340 San Francisco (SFO) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3772 Norfolk (ORF) 17:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 360 Tampa (TPA) 17:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2110 Phoenix (PHX) 17:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2232 Fort Lauderdale (FLL) 17:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 331 Atlanta 17:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3850 Syracuse (SYR) 17:55 planerad

18:00 25.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 307°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 516 San Francisco (SFO) 18:03 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1579 New York 18:14 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 6632 Houston (IAH) 18:32 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1084 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2389 Orlando (MCO) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3427 New York 18:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 461 Denver (DEN) 18:51 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 589 Houston (IAH) 18:51 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 236 Minneapolis (MSP) 18:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1910 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
United Airlines UA 407 Austin 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Orlando (MCO) 18:00 planerad
United Airlines UA 427 Columbia 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 448 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
United Airlines UA 456 Greenville 18:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 473 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 492 Denver (DEN) 18:00 planerad
United Airlines UA 502 Tampa 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 743 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Airbus A380-800 Air France AF 55 Paris (CDG) 18:05 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 52 Zurich (ZRH) 18:05 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 22 London (LHR) 18:10 planerad
Boeing 747-8 United Airlines UA 8826 Frankfurt am Main 18:15 planerad
Boeing 777-200 TAROM RO 9520 Paris (CDG) 18:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Dayton (DAY) 18:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3847 Charlottesville 18:15 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 918 London (LHR) 18:25 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 216 London (LHR) 18:30 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1304 San Francisco (SFO) 18:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1085 Seattle (SEA) 18:50 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19