Washington Dulles, Washington (IAD / KIAD)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 19.04.2018

0°C   Vindar: 5 m/s @ 320°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 38
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 2160 Charleston 07:00 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2096 Richmond (RIC) 07:04 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5019 Staunton 07:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5068 Clarksburg 07:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1114 Los Angeles (LAX) 07:09 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2085 Philadelphia (PHL) 07:09 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1389 Pittsburgh (PIT) 07:09 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1385 Raleigh/Durham (RDU) 07:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4840 Charlottesville 07:13 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1373 Cleveland (CLE) 07:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 606 Hartford (BDL) 07:16 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2076 Harrisburg 07:17 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2589 Cincinnati (CVG) 07:17 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1383 Columbus (CMH) 07:17 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2137 New York (LGA) 07:20 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1387 Newark (EWR) 07:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1630 Norfolk (ORF) 07:27 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2061 Detroit (DTW) 07:28 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2107 Syracuse (SYR) 07:28 planerad
Boeing 737-900 SAS SK 3921 Los Angeles (LAX) 07:28 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3802 Columbia (CAE) 07:28 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 411 Los Angeles (LAX) 07:28 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2070 Indianapolis 07:31 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3866 State College 07:31 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2172 Charlotte (CLT) 07:32 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4870 Knoxville (TYS) 07:33 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4612 Savannah (SAV) 07:34 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4730 Greenville (GSP) 07:34 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2169 Toronto 07:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 389 Boston (BOS) 07:34 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2124 Atlanta (ATL) 07:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3901 Fayetteville 07:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3925 Charleston (CRW) 07:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3955 Roanoke (ROA) 07:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4853 Greensboro 07:34 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4963 Albany 07:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 697 San Francisco (SFO) 07:43 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4674 Montreal 07:48 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7375 Toronto (YYZ) 07:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1208 New York (JFK) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 382 Los Angeles (LAX) 07:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2569 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2240 Salt Lake City (SLC) 07:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1697 Atlanta (ATL) 07:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1617 Cancun 07:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1151 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad

08:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 14 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 231 Dubai (DXB) 08:40 planerad
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 500 Dublin (DUB) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 08:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3537 Detroit (DTW) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 59
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1785 Fort Lauderdale (FLL) 08:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6283 Minneapolis (MSP) 08:05 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 5443 Chicago (ORD) 08:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 08:06 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4668 Montréal (YUL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3829 Cincinnati (CVG) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3931 Toronto 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4741 Knoxville 08:15 planerad
Boeing 757-200 Azul AD 7052 San Francisco 08:15 planerad
Embraer RJ145 South African Airways SA 7488 Indianapolis 08:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1460 Atlanta (ATL) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2002 Tampa (TPA) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2021 San Juan Bautista 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2288 San Antonio (SAT) 08:15 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3866 Charleston (CHS) 08:15 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4801 Columbus (CMH) 08:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4998 Harrisburg 08:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 539 San Francisco (SFO) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6130 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6255 New York (LGA) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6299 Rochester (ROC) 08:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 641 Boston (BOS) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 796 Las Vegas (LAS) 08:15 planerad
Boeing 737-900 South African Airways SA 7434 Denver (DEN) 08:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 122 London (LHR) 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 403 Denver (DEN) 08:20 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 762 Houston (IAH) 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 849 Hartford (BDL) 08:20 planerad
Embraer RJ145 South African Airways SA 7406 Newark (EWR) 08:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 229 San Diego (SAN) 08:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3880 Nashville (BNA) 08:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3905 Greenville (GSP) 08:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3921 Wilmington North Carolina 08:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4911 Newark (EWR) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6079 Charlotte (CLT) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6224 Raleigh/Durham (RDU) 08:25 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3891 Jacksonville (JAX) 08:30 planerad
Airbus A320 South African Airways SA 7410 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1661 Punta Cana (PUJ) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 389 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4841 Harrisburg 08:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4956 Buffalo (BUF) 08:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4961 Cleveland (CLE) 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6071 Philadelphia (PHL) 08:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3775 Charlottesville 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6110 Pittsburgh (PIT) 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6333 Kansas City (MCI) 08:35 planerad
Boeing 737-700 South African Airways SA 7474 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1708 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2283 Austin (AUS) 08:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3932 Norfolk (ORF) 08:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4853 Richmond (RIC) 08:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4939 St Louis (STL) 08:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 470 Los Angeles (LAX) 08:44 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3758 New Orleans (MSY) 08:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1154 Cancun 08:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4606 Savannah (SAV) 08:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1089 Los Angeles (LAX) 08:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 379 Orlando (MCO) 08:55 planerad

09:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 57 Boston (BOS) 09:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta (ATL) 09:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aerolineas Argentinas AR 7010 Atlanta 09:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7370 Toronto (YYZ) 09:15 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1351 Chicago (ORD) 09:15 planerad
Boeing 777-200LR ASKY KP 1103 Addis Ababa 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1266 New York (JFK) 09:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 719 Toronto 09:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1763 San Francisco (SFO) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 09:16 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 859 Seattle (SEA) 09:30 planerad
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1069 Detroit (DTW) 09:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2578 Atlanta (ATL) 09:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7371 Toronto (YYZ) 09:45 planerad

10:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5509 Charlotte (CLT) 10:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 210 New Orleans (MSY) 10:15 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 2 Tokyo (NRT) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1556 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:49 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 123 London (LHR) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 56 Boston (BOS) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 357 Panama 10:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4098 New York (JFK) 10:14 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 721 Chicago (ORD) 10:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5139 Charlotte (CLT) 10:49 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 232 Dubai (DXB) 10:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 720 Toronto 10:55 planerad

11:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 52
Väntningstid 1 - 5 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3838 Dayton (DAY) 11:06 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3934 Harrisburg 11:06 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3863 New Orleans (MSY) 11:09 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2243 Pittsburgh (PIT) 11:09 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Orlando (MCO) 11:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1853 Fort Lauderdale (FLL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 735 Tampa (TPA) 11:12 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7583 Richmond (RIC) 11:12 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4876 Richmond (RIC) 11:12 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2086 Philadelphia (PHL) 11:15 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3792 Columbia (CAE) 11:16 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1369 Miami (MIA) 11:17 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2121 Raleigh/Durham (RDU) 11:19 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4875 Norfolk (ORF) 11:19 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2233 Newark (EWR) 11:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 525 Boston (BOS) 11:20 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 93 Seoul (ICN) 11:20 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7111 Columbus (CMH) 11:20 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3910 Columbus (CMH) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4972 Jacksonville (JAX) 11:25 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2576 Nashville (BNA) 11:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6028 Austin (AUS) 11:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aerolineas Argentinas AR 7044 Atlanta 11:27 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3770 Charlottesville 11:28 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3868 Greensboro (GSO) 11:29 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4850 Portland (PWM) 11:29 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6075 Oklahoma City (OKC) 11:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2044 Buffalo (BUF) 11:31 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4695 Greenville (GSP) 11:31 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2102 Rochester (ROC) 11:32 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2167 Montreal 11:33 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1622 Orlando (MCO) 11:33 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2239 Kansas City (MCI) 11:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2624 Minneapolis (MSP) 11:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3949 Wilmington North Carolina 11:34 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1041 Houston (IAH) 11:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1160 Atlanta 11:37 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 778 Atlanta 11:38 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2231 Detroit (DTW) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2171 Toronto 11:41 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 632 Chicago (ORD) 11:44 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3771 Savannah (SAV) 11:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6040 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2173 Charlotte (CLT) 11:46 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1873 Hartford (BDL) 11:46 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2124 Cincinnati (CVG) 11:47 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2684 St Louis (STL) 11:47 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2049 Cleveland (CLE) 11:48 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2651 Providence 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2237 New York (LGA) 11:52 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2244 Knoxville 11:54 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3874 Charleston (CHS) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 777-200LR Ethiopian Airlines ET 501 Addis Ababa 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 211 Atlanta (ATL) 11:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 581 San Salvador 11:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1556 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1369 Miami (MIA) 11:57 planerad

12:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 35 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2231 Indianapolis 12:07 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3183 Minneapolis (MSP) 12:09 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1407 New York (JFK) 12:17 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3608 Detroit (DTW) 12:19 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 37 Riyadh 12:20 planerad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 515 Brussels (BRU) 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5338 Charlotte (CLT) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 57
Väntningstid 2 - 5 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1160 Atlanta (ATL) 12:17 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3936 Charleston (CHS) 12:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 455 Denver (DEN) 12:20 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 1 Tokyo (NRT) 12:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4666 Portland (PWM) 12:21 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4611 Savannah (SAV) 12:25 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4691 Ottawa (YOW) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4869 Cincinnati (CVG) 12:30 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1358 San Francisco 12:30 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1362 San Diego (SAN) 12:30 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1386 New York 12:30 planerad
Boeing 737-800 ANA NH 7114 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1140 Seattle (SEA) 12:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 231 San Diego (SAN) 12:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3933 Providence 12:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3944 Roanoke (ROA) 12:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4669 Greensboro (GSO) 12:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4944 Burlington 12:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5047 Clarksburg 12:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 525 Boston 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6241 Indianapolis (IND) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 735 Denver (DEN) 12:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 778 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3932 Toronto 12:35 planerad
Airbus A319 Ethiopian Airlines ET 1350 Chicago (ORD) 12:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Chicago (ORD) 12:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3948 Fayetteville 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6030 Syracuse (SYR) 12:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 803 Tokyo 12:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3780 Columbia (CAE) 12:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3940 Buffalo (BUF) 12:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4846 Greenville (GSP) 12:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6018 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6055 New York (LGA) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6099 Detroit (DTW) 12:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3796 Knoxville 12:42 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3142 Minneapolis (MSP) 12:44 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4803 Harrisburg 12:45 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4833 Charleston (CRW) 12:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4935 Hartford (BDL) 12:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6167 Columbus (CMH) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Pittsburgh (PIT) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4747 Norfolk (ORF) 12:50 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1366 Los Angeles (LAX) 12:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4906 Rochester (ROC) 12:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4995 Cleveland (CLE) 12:50 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6152 Philadelphia (PHL) 12:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 632 Los Angeles (LAX) 12:50 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 807 Beijing (PEK) 12:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1308 New York (JFK) 12:52 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3864 New Orleans (MSY) 12:53 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3867 Chicago 12:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 484 Houston (IAH) 12:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6042 Atlanta (ATL) 12:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6150 Austin (AUS) 12:55 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6211 Raleigh/Durham (RDU) 12:55 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6336 Kansas City (MCI) 12:55 planerad

13:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 290°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 33 min.
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2040 Denver (DEN) 13:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 939 Denver (DEN) 13:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1851 Orlando (MCO) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 725 Toronto 13:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1070 Detroit (DTW) 13:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3774 Richmond (RIC) 13:00 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 94 Seoul (ICN) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5493 Charlotte (CLT) 13:34 planerad

14:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 10 m/s @ 310°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 747-400 British Airways BA 217 London (LHR) 14:05 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Brussels (BRU) 14:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 582 San Salvador 14:16 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2354 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta 14:29 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 93 Vienna (VIE) 14:30 planerad
Boeing 737 Aeromexico AM 622 Mexico City (MEX) 14:35 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 817 Beijing (PEK) 14:35 planerad
Boeing 767-300 N667UA United Airlines UA 947 Amsterdam (AMS) 14:35 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 914 Paris (CDG) 14:40 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 14:43 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Bogota (BOG) 14:43 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 975 Geneva (GVA) 14:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5031 Charlotte (CLT) 14:46 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 21 London (LHR) 14:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 326 Orlando (MCO) 14:51 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 304 Panama 14:52 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1108 Los Angeles (LAX) 14:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2231 Denver 14:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1851 Denver (DEN) 14:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 696 Denver (DEN) 14:31 planerad

15:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 10 m/s @ 310°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 46
Väntningstid 2 - 10 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3712 New York (JFK) 15:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 316 Phoenix (PHX) 15:00 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 925 Copenhagen (CPH) 15:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 43 Rome (FCO) 15:00 planerad
Boeing 767-300 N657UA United Airlines UA 53 Zurich (ZRH) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 400 San Francisco (SFO) 15:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1567 Mexico City (MEX) 15:05 planerad
Boeing 777 N223UA United Airlines UA 988 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1694 Cancun 15:15 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 919 London (LHR) 15:15 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 107 Munich (MUC) 15:20 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3838 New Orleans (MSY) 15:21 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4866 Richmond (RIC) 15:28 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7372 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 167 Lisbon (LIS) 15:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2268 Philadelphia (PHL) 15:33 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2625 Minneapolis (MSP) 15:34 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3918 Roanoke (ROA) 15:34 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2577 Nashville (BNA) 15:35 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 119 Dublin (DUB) 15:35 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 707 Doha (DOH) 15:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3839 State College 15:38 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2613 Kansas City (MCI) 15:40 planerad
Boeing 777-200 PH-BQM KLM KL 651 Amsterdam (AMS) 15:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4807 Harrisburg 15:42 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4748 Norfolk (ORF) 15:44 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3890 Jacksonville (JAX) 15:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Pittsburgh (PIT) 15:45 planerad
Bombardier CRJ SAS SK 3967 Buffalo (BUF) 15:45 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 127 Dublin (DUB) 15:45 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 804 Tokyo (NRT) 15:45 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 408 San Francisco (SFO) 15:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 546 San Diego (SAN) 15:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 157 Boston (BOS) 15:49 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4607 Greensboro (GSO) 15:49 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 54 Paris (CDG) 15:50 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 3972 St Louis (STL) 15:52 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 315 Fort Lauderdale (FLL) 15:54 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3939 Columbus (CMH) 15:55 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6030 Syracuse (SYR) 15:56 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1455 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:56 planerad
Boeing 767-300 SWISS LX 3357 Houston (IAH) 15:58 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 3934 Raleigh/Durham (RDU) 15:58 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1011 Houston (IAH) 15:58 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3804 Charleston (CRW) 15:58 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4975 Rochester (ROC) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 33 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 726 Toronto 15:00 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2541 Dallas 15:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta (ATL) 15:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5141 Charlotte (CLT) 15:18 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1097 Los Angeles (LAX) 15:51 planerad

16:00 19.04.2018

+13°C   Vindar: 10 m/s @ 310°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 40
Väntningstid 1 - 8 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4610 Savannah (SAV) 16:00 planerad
Boeing 747-8 D-ABYK Lufthansa LH 418 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6241 Indianapolis 16:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Portland (PDX) 16:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3820 Grand Rapids 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6252 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4942 Albany 16:01 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4947 Cleveland (CLE) 16:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 822 Sacramento (SMF) 16:03 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4889 Hartford (BDL) 16:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 498 Chicago (ORD) 16:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3763 Columbia (CAE) 16:06 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6326 Charlotte (CLT) 16:07 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3766 Cincinnati (CVG) 16:09 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4879 Providence 16:09 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2292 San Antonio (SAT) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3910 Toronto 16:12 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4724 Louisville (SDF) 16:12 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Montréal (YUL) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6053 New York (LGA) 16:14 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3825 Fayetteville 16:16 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Seattle (SEA) 16:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 360 Los Angeles (LAX) 16:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4702 Portland (PWM) 16:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1194 Atlanta 16:21 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3911 Charleston (CHS) 16:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1566 Austin (AUS) 16:22 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4692 Ottawa (YOW) 16:23 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 511 Boston (BOS) 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 236 Tampa (TPA) 16:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3864 Knoxville (TYS) 16:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3902 Greenville (GSP) 16:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4895 Burlington 16:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5512 Denver (DEN) 16:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1992 Newark (EWR) 16:33 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 712 Denver (DEN) 16:35 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 4432 Minneapolis (MSP) 16:39 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Abu Dhabi (AUH) 16:40 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 1924 San Jose (SJC) 16:48 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1093 Atlanta 16:49 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7373 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 156 Boston (BOS) 16:00 planerad
Boeing 737 Aeromexico AM 623 Mexico City (MEX) 16:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 894 Los Angeles (LAX) 16:05 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 16:13 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Bogota (BOG) 16:13 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 583 San Salvador 16:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3959 New York 16:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 542 Denver (DEN) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 305 Panama 16:25 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 818 Beijing (PEK) 16:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 560 San Francisco 16:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Montréal (YUL) 16:45 planerad

17:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 311°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 29 min.
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 4094 Detroit (DTW) 17:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5502 Charlotte (CLT) 17:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2022 San Juan Bautista 17:05 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1084 San Francisco (SFO) 17:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1329 Atlanta 17:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 856 Los Angeles (LAX) 17:44 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 461 Denver (DEN) 17:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 208 Orlando (MCO) 17:54 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 516 San Francisco (SFO) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Air Tahiti Nui TN 1236 Los Angeles (LAX) 17:58 planerad

AVÅGENDE — 91
Väntningstid 4 - 5 min.
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1372 Cleveland 17:00 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 38 Riyadh 17:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3786 Syracuse 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 917 Phoenix (PHX) 17:00 planerad
Boeing 737 Air Canada AC 3895 Jacksonville (JAX) 17:05 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2162 Montreal 17:05 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2166 Toronto 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2236 New York (LGA) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1085 Boston (BOS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2119 Atlanta (ATL) 17:05 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2285 Richmond (RIC) 17:05 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 94 Vienna (VIE) 17:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1455 Jacksonville (JAX) 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 251 Portland (PDX) 17:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3820 Greenville (GSP) 17:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3879 Columbia (CAE) 17:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4611 Huntsville (HSV) 17:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4921 Albany 17:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6341 Oklahoma City (OKC) 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 822 Boston (BOS) 17:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3918 Roanoke (ROA) 17:06 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4609 Savannah (SAV) 17:10 planerad
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2015 Chicago (ORD) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2230 Detroit (DTW) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2238 Kansas City (MCI) 17:10 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2155 Charleston (CHS) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2571 Nashville (BNA) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2772 Burlington 17:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3878 Buffalo (BUF) 17:10 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 42 Rome (FCO) 17:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 511 Chicago (ORD) 17:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2026 Hartford (BDL) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 4433 Minneapolis (MSP) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 5635 New Orleans (MSY) 17:15 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2229 Cincinnati (CVG) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2167 Charlotte (CLT) 17:15 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 118 Dublin (DUB) 17:15 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1354 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1374 Indianapolis 17:15 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1382 Columbus (CMH) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Asiana Airlines OZ 6287 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 926 Copenhagen (CPH) 17:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1567 Cincinnati (CVG) 17:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 325 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4942 Albany 17:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6084 Austin (AUS) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5512 San Antonio (SAT) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2160 Ottawa (YOW) 17:18 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1910 Norfolk (ORF) 17:18 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1384 Raleigh/Durham (RDU) 17:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1566 Mexico City (MEX) 17:20 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3864 Dayton (DAY) 17:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 400 Raleigh/Durham (RDU) 17:20 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 915 Paris (CDG) 17:20 planerad
Boeing 777 N228UA United Airlines UA 989 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2240 Philadelphia 17:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 106 Munich (MUC) 17:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1972 New York 17:25 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4848 Louisville (SDF) 17:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1093 Atlanta (ATL) 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2618 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2642 Providence 17:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3915 Fayetteville 17:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6296 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 980 Denver (DEN) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5521 Charlotte (CLT) 17:34 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 1901 Austin (AUS) 17:34 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 3824 San Antonio (SAT) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1352 Tampa (TPA) 17:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 291 Sacramento (SMF) 17:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 316 San Antonio (SAT) 17:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 340 San Francisco 17:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 360 Tampa (TPA) 17:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4800 Charlottesville 17:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Brussels (BRU) 17:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 974 Geneva (GVA) 17:35 planerad
Boeing 777-200 PH-BQM KLM KL 652 Amsterdam (AMS) 17:35 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3862 Greensboro (GSO) 17:38 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 4415 Detroit (DTW) 17:38 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2242 Pittsburgh (PIT) 17:40 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2678 St Louis (STL) 17:40 planerad
Airbus A330-300 South African Airways SA 210 Johannesburg (JNB) 17:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2232 Fort Lauderdale (FLL) 17:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3924 Wilmington North Carolina 17:40 planerad
Boeing 767-300 NA United Airlines UA 52 Zurich (ZRH) 17:40 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 946 Amsterdam (AMS) 17:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 284 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3870 Harrisburg 17:45 planerad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 516 Brussels (BRU) 17:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2303 San Diego (SAN) 17:55 planerad

18:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 311°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 2695 Dallas 18:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2357 Miami (MIA) 18:22 planerad
Airbus A330-300 Pakistan International Airlines PK 5007 Istanbul 18:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1307 New York (JFK) 18:31 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 589 Houston (IAH) 18:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4987 New York 18:44 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 26 Paris (CDG) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 777-300ER Air France AF 55 Paris (CDG) 18:05 planerad
Boeing 747-8 D-ABYK Lufthansa LH 419 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1368 Seattle (SEA) 18:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 326 Seattle (SEA) 18:14 planerad
Boeing 737-700 SWISS LX 3356 Houston (IAH) 18:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 249 Houston (IAH) 18:20 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 22 London (LHR) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1329 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1077 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 216 London (LHR) 18:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1893 San Francisco (SFO) 18:52 planerad
Boeing 737-800 Air Tahiti Nui TN 1227 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad
McDonnell Douglas MD-82 American Airlines AA 1544 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 505 Denver (DEN) 18:56 planerad

19:00 19.04.2018

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 311°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1591 Denver (DEN) 19:00 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 645 Reykjavík (KEF) 19:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2775 Atlanta 19:06 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 7 Istanbul (IST) 19:25 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 414 Munich (MUC) 19:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2064 Los Angeles (LAX) 19:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5286 Charlotte (CLT) 19:33 planerad
Boeing 737-900 Azul AD 7051 San Francisco 19:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 753 San Francisco (SFO) 19:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1669 Punta Cana (PUJ) 19:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 925 London (LHR) 19:40 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 808 Beijing (PEK) 19:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 727 Toronto 19:55 planerad
Boeing 777 N791UA United Airlines UA 933 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2357 Miami (MIA) 19:02 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 719 Los Angeles (LAX) 19:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 356 Boston (BOS) 19:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aerolineas Argentinas AR 7011 Atlanta (ATL) 19:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4965 New York 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 973 Denver (DEN) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 9182 San Francisco (SFO) 19:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 712 San Francisco (SFO) 19:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2415 Atlanta (ATL) 19:46 planerad

20:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1133 Cancun 20:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1590 San Diego (SAN) 20:12 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 293 London (LHR) 20:20 planerad
Boeing 757-200 AVIANCA AV 2131 Houston (IAH) 20:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 321 Houston (IAH) 20:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 727 San Francisco (SFO) 20:30 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3872 Buffalo (BUF) 20:31 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6015 Pittsburgh (PIT) 20:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 357 Boston (BOS) 20:37 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4829 Harrisburg 20:42 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4843 Charlottesville 20:42 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 653 Los Angeles (LAX) 20:42 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 7487 Seattle (SEA) 20:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 260 Seattle (SEA) 20:44 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4900 New York 20:47 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6222 Kansas City (MCI) 20:47 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6150 Austin (AUS) 20:48 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3814 Syracuse (SYR) 20:48 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4948 Columbus (CMH) 20:48 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3950 Wilmington North Carolina 20:49 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6261 New York (LGA) 20:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 Chicago (ORD) 20:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2015 Atlanta 20:52 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 678 Raleigh/Durham (RDU) 20:56 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4694 Ottawa (YOW) 20:58 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 7519 Denver (DEN) 20:58 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1915 Norfolk (ORF) 20:58 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6319 Philadelphia (PHL) 20:58 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 652 Denver (DEN) 20:58 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 286 San Antonio (SAT) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte 20:05 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 708 Doha (DOH) 20:25 planerad
Boeing 757-300 Icelandair FI 644 Reykjavík (KEF) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 728 Toronto 20:50 planerad

21:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 1 - 16 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6011 Charlotte (CLT) 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 487 Las Vegas (LAS) 21:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6344 Minneapolis (MSP) 21:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4980 Providence 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6148 Burlington 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3757 New Orleans (MSY) 21:02 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3904 Toronto 21:02 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6258 Detroit (DTW) 21:04 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4618 Cleveland (CLE) 21:06 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2254 Cincinnati (CVG) 21:07 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6018 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:08 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4888 Albany 21:09 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3831 Charleston (CHS) 21:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 580 San Salvador 21:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4957 Indianapolis 21:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2009 Orlando (MCO) 21:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2265 Tampa (TPA) 21:13 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4672 Montreal 21:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6188 Hartford (BDL) 21:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4614 Savannah (SAV) 21:16 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6176 Nashville (BNA) 21:16 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4858 St Louis (STL) 21:18 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3914 Fayetteville 21:19 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2136 Boston (BOS) 21:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4661 Huntsville (HSV) 21:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4993 Richmond (RIC) 21:20 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5014 Chicago 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6012 Atlanta 21:29 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2289 Jacksonville (JAX) 21:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7374 Toronto (YYZ) 21:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5127 Charlotte (CLT) 21:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 777-200 Air France AF 27 Paris (CDG) 21:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1808 New York (JFK) 21:12 planerad

22:00 19.04.2018

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 24 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2240 Detroit (DTW) 22:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1353 Fort Lauderdale (FLL) 22:25 planerad
Embraer RJ145 TAP Portugal TP 8498 New York 22:29 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4990 Portland 22:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2135 Denver (DEN) 22:38 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2352 New York 22:47 planerad

AVÅGENDE — 52
Väntningstid 3 - 5 min.
Embraer 175 AVIANCA AV 2168 Toronto 22:00 planerad
Airbus A330-300 Pakistan International Airlines PK 5008 Istanbul 22:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 126 Dublin (DUB) 22:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3800 Columbia (CAE) 22:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4843 Greensboro (GSO) 22:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4970 Albany 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6234 Charlotte (CLT) 22:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 861 São Paulo (GRU) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2136 New York (LGA) 22:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1448 Los Angeles (LAX) 22:03 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2051 Columbus (CMH) 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2069 Indianapolis (IND) 22:05 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2075 Harrisburg 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2106 Syracuse (SYR) 22:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4774 St Louis (STL) 22:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4886 Cleveland (CLE) 22:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4888 Columbus (CMH) 22:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6285 Nashville (BNA) 22:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6322 Atlanta (ATL) 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2084 Philadelphia (PHL) 22:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2298 Houston (IAH) 22:10 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Abu Dhabi (AUH) 22:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1556 Norfolk (ORF) 22:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3859 Charleston (CRW) 22:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4829 Harrisburg 22:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4964 Jacksonville (JAX) 22:10 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5021 Staunton 22:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 795 Newark (EWR) 22:10 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 932 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:10 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3912 Charleston (CHS) 22:15 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3766 Charlottesville 22:15 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4826 Fayetteville 22:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6383 Minneapolis (MSP) 22:15 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 924 London (LHR) 22:15 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3750 Cincinnati (CVG) 22:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2060 Detroit (DTW) 22:20 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 292 London (LHR) 22:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 168 Lisbon (LIS) 22:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Boston (BOS) 22:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 413 Tampa (TPA) 22:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 552 Chicago (ORD) 22:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2087 Pittsburgh (PIT) 22:25 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 7530 San Francisco (SFO) 22:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 San Francisco (SFO) 22:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2254 Pittsburgh (PIT) 22:25 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2095 Richmond (RIC) 22:26 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4613 Savannah (SAV) 22:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2164 Montreal 22:30 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 415 Munich (MUC) 22:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 799 Orlando (MCO) 22:33 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1116 Raleigh/Durham (RDU) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1220 Hartford (BDL) 22:35 planerad

23:00 19.04.2018

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2249 Salt Lake City (SLC) 23:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1507 New York (JFK) 23:39 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 956 Seattle (SEA) 23:50 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2515 Minneapolis (MSP) 23:51 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5503 Charlotte (CLT) 23:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1240 Chicago (ORD) 23:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 8 Istanbul 23:00 planerad

00:00 20.04.2018

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5440 Denver (DEN) 00:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1261 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1201 Atlanta 00:12 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2116 Miami (MIA) 00:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 517 San Francisco 00:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 783 Los Angeles (LAX) 00:43 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 488 Panama 00:52 planerad

01:00 20.04.2018

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 317°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

02:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 319°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

03:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 319°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

04:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 319°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1148 Las Vegas (LAS) 04:30 planerad

05:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 12 min.
Airbus A320 China Airlines CI 9666 San Francisco 05:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 381 Los Angeles (LAX) 05:37 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1775 Las Vegas (LAS) 05:39 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1363 San Diego 05:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1916 San Diego (SAN) 05:47 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 30 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5399 Charlotte (CLT) 05:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 850 Denver (DEN) 05:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2886 Atlanta (ATL) 05:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 731 Los Angeles 05:50 planerad

06:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 6 m/s @ 320°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 16 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 452 Denver (DEN) 06:15 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 860 São Paulo (GRU) 06:20 planerad
Airbus A330-200 South African Airways SA 207 Johannesburg (JNB) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1369 Seattle (SEA) 06:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 584 Los Angeles (LAX) 06:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1532 San Francisco (SFO) 06:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4119 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1267 New York (JFK) 06:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 453 Denver (DEN) 06:00 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2201 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4933 Newark (EWR) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4401 Minneapolis (MSP) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 984 Fort Lauderdale (FLL) 06:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5089 Charlotte (CLT) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1881 San Francisco (SFO) 06:45 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23