Washington Dulles, Washington (IAD / KIAD)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m

ANKOMMANDE — 50
Väntningstid 1 - 7 min.
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1429 Portland (PWM) 11:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 123 London (LHR) 11:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1863 Orlando (MCO) 11:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3767 Harrisburg 11:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3782 Dayton (DAY) 11:12 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3924 Providence 11:12 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5103 Lewisburg 11:12 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2335 Nashville (BNA) 11:19 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5027 Plattsburgh 11:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2243 Pittsburgh (PIT) 11:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 735 Tampa (TPA) 11:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4865 St Louis (STL) 11:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 525 Boston 11:27 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3943 Huntsville (HSV) 11:28 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2167 Montreal 11:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2233 Newark (EWR) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2239 Kansas City (MCI) 11:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4972 Jacksonville (JAX) 11:31 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6028 Austin (AUS) 11:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1853 Fort Lauderdale (FLL) 11:32 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4610 Savannah (SAV) 11:34 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2049 Cleveland (CLE) 11:35 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2102 Rochester (ROC) 11:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3953 Norfolk 11:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4974 Rochester (ROC) 11:35 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2097 Richmond (RIC) 11:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1656 Atlanta 11:36 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1041 Houston (IAH) 11:36 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2125 Atlanta 11:37 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2121 Raleigh/Durham (RDU) 11:38 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2244 Knoxville 11:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 11:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4816 Louisville (SDF) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2220 Hartford (BDL) 11:42 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 632 Chicago (ORD) 11:43 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6075 Oklahoma City (OKC) 11:44 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2161 Charleston (CHS) 11:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3914 Greenville (GSP) 11:46 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2207 Columbus (CMH) 11:47 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3949 Wilmington North Carolina 11:47 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2124 Cincinnati (CVG) 11:49 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2237 New York (LGA) 11:49 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4696 Ottawa (YOW) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2231 Detroit (DTW) 11:50 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1074 Burlington 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2173 Charlotte (CLT) 11:50 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2231 Indianapolis 11:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4810 Buffalo (BUF) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2171 Toronto 11:52 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4129 Detroit (DTW) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Korean Air KE 94 Seoul (ICN) 11:50 planerad

12:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 777-300 Saudia SV 35 Jeddah 12:20 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 12:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Bogota (BOG) 12:26 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3183 Minneapolis (MSP) 12:46 planerad

AVÅGENDE — 59
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 12:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1656 Atlanta 12:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4611 Savannah (SAV) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4869 Cincinnati (CVG) 12:30 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4971 Jacksonville (JAX) 12:30 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1364 Denver (DEN) 12:30 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1366 Los Angeles 12:30 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1386 New York 12:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4904 Portland (PWM) 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5006 Plattsburgh 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5018 Staunton 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5047 Clarksburg 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6019 Charlotte (CLT) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6128 Syracuse (SYR) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 632 Los Angeles (LAX) 12:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 655 Boston (BOS) 12:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 735 Denver (DEN) 12:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3142 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3932 Toronto 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4691 Ottawa (YOW) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Ethiopian Airlines ET 1358 San Francisco (SFO) 12:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3961 Indianapolis 12:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4995 Ithaca 12:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 525 San Francisco (SFO) 12:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Las Vegas (LAS) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6167 Columbus (CMH) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Pittsburgh (PIT) 12:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 803 Tokyo (NRT) 12:35 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3936 Charleston (CHS) 12:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3767 Harrisburg 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Columbia (CAE) 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3823 International 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Greensboro (GSO) 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Dayton (DAY) 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3948 Fayetteville 12:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4950 Burlington 12:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4974 Richmond (RIC) 12:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6018 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6032 Detroit (DTW) 12:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6150 Austin (AUS) 12:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6201 Atlanta 12:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6237 Cleveland (CLE) 12:40 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4727 Greenville (GSP) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4747 Norfolk (ORF) 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 221 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3808 Roanoke (ROA) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3890 Charlottesville 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4104 Rochester (ROC) 12:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 530 Raleigh/Durham (RDU) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6007 Providence 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6014 Buffalo (BUF) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6055 New York (LGA) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6252 Hartford (BDL) 12:45 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 807 Beijing (PEK) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Knoxville 12:50 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7134 Harrisburg 12:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4810 Buffalo 12:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 484 Houston (IAH) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5320 Charlotte (CLT) 13:17 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 582 San Salvador 13:31 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 27 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3825 State College 13:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 543 Tampa (TPA) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1070 Detroit (DTW) 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5320 Charlotte (CLT) 13:48 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 13:52 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Bogota (BOG) 13:52 planerad

14:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 30 min.
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 304 Panama 14:05 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 914 Paris (CDG) 14:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Brussels (BRU) 14:35 planerad
Boeing 777 N219UA United Airlines UA 988 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1661 Atlanta 14:41 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1567 Mexico City (MEX) 14:45 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 195 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:47 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 93 Vienna (VIE) 14:55 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 217 London (LHR) 14:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 712 Denver (DEN) 14:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 316 Phoenix (PHX) 14:59 planerad

15:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 292°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 33
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1108 Los Angeles (LAX) 15:00 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 707 Doha (DOH) 15:00 planerad
Boeing 767-300 N667UA United Airlines UA 947 Amsterdam (AMS) 15:00 planerad
Boeing 767-400 N76062 United Airlines UA 53 Zurich (ZRH) 15:10 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 925 Copenhagen (CPH) 15:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3795 Charlottesville 15:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3963 Harrisburg 15:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 325 Tampa (TPA) 15:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 804 Tokyo (NRT) 15:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 291 San Francisco (SFO) 15:27 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7372 Toronto (YYZ) 15:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6191 Pittsburgh (PIT) 15:32 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 822 Sacramento (SMF) 15:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 107 Munich (MUC) 15:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6022 Minneapolis (MSP) 15:37 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3868 State College 15:39 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 919 London (LHR) 15:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3885 International 15:42 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6263 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1477 Miami (MIA) 15:44 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4748 Norfolk (ORF) 15:45 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6034 Kansas City (MCI) 15:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3890 Jacksonville (JAX) 15:46 planerad
Boeing 747-8 D-ABYL Lufthansa LH 418 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3921 Fayetteville 15:50 planerad
Boeing 787-9 PH-BHE KLM KL 651 Amsterdam (AMS) 15:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4458 Montréal (YUL) 15:52 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6063 Nashville (BNA) 15:54 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 659 Las Vegas (LAS) 15:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 15:56 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3862 Roanoke (ROA) 15:57 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4958 Ithaca 15:58 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 546 San Diego (SAN) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 583 San Salvador 15:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1661 Atlanta 15:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 195 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 305 Panama 15:29 planerad

16:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 55
Väntningstid 1 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4692 Ottawa (YOW) 16:00 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 119 Dublin (DUB) 16:00 planerad
Boeing 767-300 SWISS LX 3357 Houston (IAH) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Seattle (SEA) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1192 Houston (IAH) 16:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1020 Raleigh/Durham (RDU) 16:02 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4924 Portland (PWM) 16:03 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 3967 Buffalo (BUF) 16:04 planerad
Embraer RJ145 SAS SK 3972 St Louis (STL) 16:04 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6162 Columbus (CMH) 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3766 Cincinnati (CVG) 16:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 236 Atlanta 16:06 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 315 Fort Lauderdale (FLL) 16:07 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6053 New York (LGA) 16:07 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Montréal (YUL) 16:08 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3916 San Antonio (SAT) 16:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 324 Los Angeles (LAX) 16:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3763 Columbia (CAE) 16:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3787 Greensboro (GSO) 16:11 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4808 Albany 16:13 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6128 Syracuse (SYR) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6019 Charlotte (CLT) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6197 Toronto (YYZ) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3838 New Orleans (MSY) 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 SAS SK 3932 Detroit (DTW) 16:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6008 Austin (AUS) 16:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3861 Dayton (DAY) 16:16 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4927 Cleveland (CLE) 16:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4352 Rochester (ROC) 16:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4614 Savannah (SAV) 16:20 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4724 Greenville (GSP) 16:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 956 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3838 Minneapolis 16:23 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3786 Grand Rapids 16:23 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3911 Charleston (CHS) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4084 Huntsville (HSV) 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 511 Boston (BOS) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 326 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Boeing 737-900 South African Airways SA 7435 Denver (DEN) 16:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6007 Providence 16:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1992 Newark (EWR) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3851 Chattanooga (CHA) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Knoxville 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3947 Richmond (RIC) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4814 Louisville (SDF) 16:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4905 Indianapolis 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 495 Denver (DEN) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 498 Chicago (ORD) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5029 Plattsburgh 16:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6010 Hartford (BDL) 16:25 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 54 Paris (CDG) 16:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1087 Orlando (MCO) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1899 New York 16:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1670 Atlanta 16:51 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Abu Dhabi (AUH) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 16 - 21 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7373 Toronto (YYZ) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 542 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 894 Los Angeles 16:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1097 Los Angeles 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 16:26 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Montréal (YUL) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2060 Las Vegas 16:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3838 Minneapolis (MSP) 16:58 planerad

17:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2022 San Juan Bautista 17:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2289 San Francisco (SFO) 17:05 planerad
Southwest Airlines WN 1993 Los Angeles (LAX) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1067 Detroit (DTW) 17:17 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1445 H.S.Truman 17:27 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1084 San Francisco (SFO) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Air Tahiti Nui TN 1236 Los Angeles (LAX) 17:43 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 208 Orlando (MCO) 17:52 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2401 Denver (DEN) 17:52 planerad

AVÅGENDE — 91
Väntningstid 4 - 5 min.
Boeing 777-300 Saudia SV 36 Jeddah 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3895 Jacksonville (JAX) 17:05 planerad
Airbus A319 Air Canada AC 5635 New Orleans (MSY) 17:05 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2160 Ottawa (YOW) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2162 Montreal 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2338 Nashville (BNA) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1303 Portland (PWM) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2119 Atlanta 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2225 Indianapolis 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 249 Houston (IAH) 17:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 340 San Francisco (SFO) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3879 Columbia (CAE) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3885 Huntsville (HSV) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3903 St Louis (STL) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4857 Savannah 17:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 495 New Orleans (MSY) 17:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6341 Oklahoma City (OKC) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2166 Toronto 17:06 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 4726 New York 17:06 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2230 Detroit (DTW) 17:10 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2232 New York 17:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2285 Richmond (RIC) 17:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1566 Mexico City (MEX) 17:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4924 Richmond (RIC) 17:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4633 Savannah (SAV) 17:15 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2026 Hartford (BDL) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2042 Buffalo (BUF) 17:15 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2229 Cincinnati (CVG) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1282 Greenville (GSP) 17:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1306 Knoxville 17:15 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2155 Charleston (CHS) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2772 Burlington 17:15 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 926 Copenhagen (CPH) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3805 International 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3874 Louisville (SDF) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3902 Columbus (CMH) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4808 Savannah (SAV) 17:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 719 Los Angeles 17:15 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 980 Denver (DEN) 17:15 planerad
Airbus A320 Copa Airlines CM 1085 Boston (BOS) 17:20 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1354 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3818 Rochester (ROC) 17:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3952 Greensboro (GSO) 17:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4926 Albany 17:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 502 Austin (AUS) 17:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 822 Boston (BOS) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2238 Kansas City (MCI) 17:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1086 Orlando (MCO) 17:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4958 Ithaca 17:25 planerad
Boeing 777 N219UA United Airlines UA 989 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 849 Seattle (SEA) 17:30 planerad
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2015 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2081 Norfolk (ORF) 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2242 Pittsburgh (PIT) 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2167 Charlotte (CLT) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3942 Providence 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3960 Wilmington North Carolina 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4084 Norfolk (ORF) 17:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4937 St. Louis 17:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 511 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6296 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1670 Atlanta 17:35 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1362 San Diego (SAN) 17:35 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1368 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Airbus A320 SAS SK 3955 Sacramento (SMF) 17:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2380 San Antonio (SAT) 17:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 267 Phoenix (PHX) 17:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 291 Sacramento (SMF) 17:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 326 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 915 Paris (CDG) 17:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 560 San Francisco (SFO) 17:36 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 118 Dublin (DUB) 17:40 planerad
Airbus A330-200 South African Airways SA 208 Johannesburg (JNB) 17:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 106 Munich (MUC) 17:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 461 Las Vegas (LAS) 17:40 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2048 Cleveland (CLE) 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2050 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 2618 Minneapolis (MSP) 17:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 360 Tampa (TPA) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3816 Roanoke (ROA) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Dayton (DAY) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3894 Charlottesville 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3907 Syracuse (SYR) 17:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4818 Harrisburg 17:45 planerad
Boeing 787-9 KLM KL 652 Amsterdam (AMS) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:46 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5017 Plattsburgh 17:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3355 Detroit (DTW) 17:52 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 52 Zurich (ZRH) 17:55 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Brussels (BRU) 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 589 Houston (IAH) 18:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4946 New York 18:29 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 645 Reykjavík (KEF) 18:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 309 San Francisco (SFO) 18:42 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 808 Beijing (PEK) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Southwest Airlines WN 1993 Denver (DEN) 18:00 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 94 Vienna (VIE) 18:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2232 Fort Lauderdale (FLL) 18:05 planerad
Boeing 747-8 D-ABYL Lufthansa LH 419 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:20 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 216 London (LHR) 18:25 planerad
Boeing 777-300ER Air France AF 55 Paris (CDG) 18:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 918 London (LHR) 18:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 946 Amsterdam (AMS) 18:30 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 708 Doha (DOH) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Air Tahiti Nui TN 1227 Los Angeles 18:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1077 San Francisco (SFO) 18:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1893 San Francisco (SFO) 18:53 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 505 Denver (DEN) 18:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2784 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

19:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-90 Air France AF 2079 Atlanta 19:02 planerad
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 218 Casablanca 19:15 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 7 Istanbul (IST) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 727 Toronto 19:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1664 Charlotte (CLT) 19:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1669 Punta Cana (PUJ) 19:36 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 925 London (LHR) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 737-900 SAS SK 3917 Los Angeles 19:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 208 Orlando 19:00 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 22 London (LHR) 19:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4965 New York 19:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 644 Reykjavík (KEF) 19:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2237 Atlanta 19:46 planerad

20:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 8 min.
Embraer RJ145 SAS SK 6774 Newark (EWR) 20:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4900 Newark (EWR) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1133 Cancun 20:04 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 580 San Salvador 20:10 planerad
Boeing 777 N797UA United Airlines UA 933 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:10 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2282 San Diego (SAN) 20:17 planerad
Boeing 777-200 Pakistan International Airlines PK 5007 Istanbul 20:20 planerad
Boeing 757-200 AVIANCA AV 2131 Houston (IAH) 20:23 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 321 Houston (IAH) 20:23 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3829 Charlottesville 20:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 652 Denver (DEN) 20:33 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 293 London (LHR) 20:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 653 Los Angeles (LAX) 20:40 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2089 Pittsburgh (PIT) 20:42 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 225 Chicago (ORD) 20:44 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6150 Austin (AUS) 20:46 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6261 New York (LGA) 20:46 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 487 Las Vegas (LAS) 20:47 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3912 Rochester (ROC) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1664 Charlotte (CLT) 20:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 728 Toronto 20:25 planerad

21:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 1 - 11 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2009 Orlando (MCO) 21:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3810 Columbus (CMH) 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6103 Toronto (YYZ) 21:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3950 Wilmington North Carolina 21:02 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6018 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2259 San Antonio (SAT) 21:03 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4420 Ottawa (YOW) 21:03 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6033 Raleigh/Durham (RDU) 21:03 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4873 St Louis (STL) 21:04 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2061 Detroit (DTW) 21:05 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6065 Cleveland (CLE) 21:05 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 727 San Francisco (SFO) 21:05 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2083 Norfolk (ORF) 21:06 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6017 Burlington 21:09 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2071 Indianapolis 21:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 352 Tampa (TPA) 21:10 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6104 Hartford (BDL) 21:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3831 Charleston (CHS) 21:11 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3917 Syracuse (SYR) 21:14 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4634 Savannah (SAV) 21:16 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4993 Newark (EWR) 21:19 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6011 Charlotte (CLT) 21:19 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3896 Jacksonville (JAX) 21:20 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 2025 Boston (BOS) 21:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1124 New Orleans (MSY) 21:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Chattanooga (CHA) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6176 Nashville (BNA) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6012 Atlanta 21:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 651 Charlotte (CLT) 21:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7374 Toronto (YYZ) 21:50 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1849 New York (JFK) 21:51 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3494 Detroit (DTW) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 787-8 Royal Air Maroc AT 219 Casablanca 21:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Abu Dhabi (AUH) 21:25 planerad

22:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 567 Miami 22:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1607 Atlanta 22:56 planerad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4687 Greensboro (GSO) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2069 Indianapolis 22:00 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2095 Richmond (RIC) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2106 Syracuse (SYR) 22:00 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2168 Toronto 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3800 Columbia (CAE) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4314 Cleveland (CLE) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4375 Richmond (RIC) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4815 Savannah 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6095 Burlington 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2051 Columbus (CMH) 22:05 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2136 New York (LGA) 22:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4860 St Louis (STL) 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6322 Atlanta 22:05 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 924 London (LHR) 22:05 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 932 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:05 planerad
Boeing 737-700 AVIANCA AV 2022 Boston (BOS) 22:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2340 Nashville (BNA) 22:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 352 Boston (BOS) 22:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3893 State College 22:10 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2296 Houston (IAH) 22:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2456 Chicago (ORD) 22:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4867 Fayetteville 22:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6234 Charlotte (CLT) 22:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 689 Orlando (MCO) 22:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1116 Raleigh/Durham (RDU) 22:25 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 861 São Paulo (GRU) 22:25 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4751 Norfolk (ORF) 22:30 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2134 Newark (EWR) 22:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1979 Pittsburgh (PIT) 22:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 399 Hartford (BDL) 22:30 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 292 London (LHR) 22:40 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 8 Istanbul (IST) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 27 min.
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2040 Denver (DEN) 23:03 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1507 Salt Lake City (SLC) 23:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2135 Denver (DEN) 23:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 833 Denver (DEN) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5438 Charlotte (CLT) 23:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1102 San Francisco (SFO) 23:50 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 488 Panama 23:52 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2457 Chicago 23:57 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4823 Chicago (ORD) 23:57 planerad

00:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 330°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 22 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1291 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3841 Minneapolis (MSP) 00:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 783 Los Angeles 00:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 517 San Francisco (SFO) 00:45 planerad

01:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 1 m/s   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 590 San Salvador 01:36 planerad

02:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 1 m/s   Moln/himmel few

03:00 19.01.2019

-7°C   Vindar: 1 m/s   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 591 San Salvador 03:15 planerad

04:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

05:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 303 Los Angeles 05:07 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2050 San Francisco (SFO) 05:31 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5708 Charlotte (CLT) 05:03 planerad

06:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 2 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 9 - 16 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1114 Los Angeles 06:00 planerad
Airbus A330-300 South African Airways SA 209 Johannesburg (JNB) 06:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 764 Seattle (SEA) 06:31 planerad
Boeing 737-900 Air China CA 7264 Los Angeles 06:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 584 Las Vegas (LAS) 06:34 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 860 São Paulo (GRU) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1092 Seattle (SEA) 06:53 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1821 Las Vegas (LAS) 06:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 25 min.
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1267 New York (JFK) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1881 San Francisco (SFO) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3353 Orlando (MCO) 06:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2617 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:36 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7375 Toronto (YYZ) 06:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 551 Charlotte (CLT) 06:58 planerad

07:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 12

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 2 - 6 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5019 Staunton 07:09 planerad
Boeing 737-900 Ethiopian Airlines ET 1367 Los Angeles 07:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 366 Orlando 07:13 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 308 San Francisco (SFO) 07:19 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1385 Raleigh/Durham (RDU) 07:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3918 Fayetteville 07:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 389 Boston 07:21 planerad
Bombardier CRJ Ethiopian Airlines ET 1373 Cleveland (CLE) 07:21 planerad
Airbus A320 Ethiopian Airlines ET 1389 Pittsburgh (PIT) 07:21 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 296 Hartford (BDL) 07:21 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3896 State College 07:21 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2052 Columbus (CMH) 07:23 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4686 Greensboro (GSO) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2070 Indianapolis 07:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3802 Columbia (CAE) 07:25 planerad
Embraer RJ145 Ethiopian Airlines ET 1387 Newark (EWR) 07:26 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3894 Harrisburg 07:26 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4998 Ithaca 07:28 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2107 Syracuse (SYR) 07:31 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2137 New York (LGA) 07:31 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2043 Buffalo (BUF) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1204 Greenville (GSP) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2172 Charlotte (CLT) 07:34 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2096 Richmond (RIC) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2767 Burlington 07:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3774 International 07:35 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4963 Albany 07:35 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2169 Toronto 07:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1089 Los Angeles (LAX) 07:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 670 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1617 Cancun 07:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1373 Seattle (SEA) 07:36 planerad

08:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 231 Dubai (DXB) 08:10 planerad
Boeing 777-300ER Ethiopian Airlines ET 500 Dublin (DUB) 08:15 planerad

AVÅGENDE — 61
Väntningstid 2 - 14 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2021 San Juan Bautista 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2160 Ottawa (YOW) 08:01 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2060 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2136 New York (LGA) 08:15 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2164 Montreal 08:15 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2448 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Boeing 737-900 South African Airways SA 7434 Denver (DEN) 08:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1439 Saint Martin (SXM) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3822 State College 08:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3953 Savannah (SAV) 08:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3956 Wilmington North Carolina 08:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 424 San Francisco (SFO) 08:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4850 Rochester (ROC) 08:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4963 Montréal (YUL) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6343 Hartford (BDL) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3142 Minneapolis (MSP) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1142 Montego Bay 08:19 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1443 H.S.Truman 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1661 Punta Cana (PUJ) 08:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2250 Newark (EWR) 08:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1699 San Jose 08:21 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1817 Providenciales 08:21 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1258 Grand Cayman Island 08:22 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1203 Aruba 08:23 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3832 Charleston (CHS) 08:25 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3891 Jacksonville (JAX) 08:25 planerad
Boeing 737-900 AVIANCA AV 2028 Seattle (SEA) 08:25 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2340 Nashville (BNA) 08:25 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 122 London (LHR) 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3849 Greenville (GSP) 08:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 389 Seattle (SEA) 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3951 Indianapolis 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4399 Chattanooga 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4422 Nashville (BNA) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6122 Cleveland (CLE) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 3864 New Orleans (MSY) 08:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3894 Harrisburg 08:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5094 Lewisburg 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6030 Raleigh/Durham (RDU) 08:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 762 Houston (IAH) 08:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6148 Nassau 08:31 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1283 San Jose del Cabo 08:34 planerad
Boeing 757-200 Azul AD 7054 Los Angeles (LAX) 08:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1785 Fort Lauderdale (FLL) 08:35 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2154 Los Angeles (LAX) 08:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 414 San Antonio (SAT) 08:35 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2087 Pittsburgh (PIT) 08:40 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2344 St Louis (STL) 08:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1154 Cancun 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1475 Miami (MIA) 08:40 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 345 Honolulu (HNL) 08:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6008 Austin (AUS) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 693 Cancun 08:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1161 Orlando (MCO) 08:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3766 Louisville (SDF) 08:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1740 Tampa (TPA) 08:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1763 San Francisco (SFO) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 357 Panama 08:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 347 Yampa Valley 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 45°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 12

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 21 min.
Boeing 777-300ER ANA NH 2 Tokyo (NRT) 09:15 planerad
Airbus A330-200 Air Namibia SW 8500 Addis Ababa 09:15 planerad
Bombardier CRJ China Southern Airlines CZ 1266 New York (JFK) 09:29 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 93 Seoul (ICN) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1071 San Francisco (SFO) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3354 Denver 09:50 planerad

10:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 28 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7370 Toronto (YYZ) 10:20 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 4416 Detroit (DTW) 10:48 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3863 State College 10:51 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3938 Greensboro (GSO) 10:56 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3792 Columbia (CAE) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 25 min.
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3456 Detroit (DTW) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3945 New York (JFK) 10:00 planerad
Boeing 777-300ER Ethiopian Airlines ET 501 Addis Ababa 10:00 planerad
Airbus A321 AVIANCA AV 581 San Salvador 10:10 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 232 Dubai (DXB) 10:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7371 Toronto (YYZ) 10:50 planerad
Boeing 777-300ER ANA NH 1 Tokyo (NRT) 10:55 planerad

Andra datum

January, 2019

18