Washington Dulles, Washington (IAD / KIAD)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1340 m   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 29 min.
Boeing 757 Aer Lingus EI 119 Dublin (DUB) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 54 Paris (CDG) 17:35 planerad
Boeing 737-900 N66831 United Airlines UA 1054 San Francisco (SFO) 17:40 planerad
Boeing 737-800 N981AN American Airlines AA 1339 Los Angeles (LAX) 17:45 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 131 Abu Dhabi (AUH) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 42
Väntningstid 5 min.
Boeing 777-300 Saudia SV 36 Jeddah (JED) 17:00 planerad
United Airlines UA 496 Rochester 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 465 Denver (DEN) 17:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3885 Huntsville (HSV) 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2119 Atlanta 17:05 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2225 Indianapolis 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 495 New Orleans (MSY) 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 249 Houston (IAH) 17:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1808 Nashville (BNA) 17:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1566 Mexico City (MEX) 17:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2285 Richmond (RIC) 17:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 980 Denver (DEN) 17:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3829 Ithaca 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3871 Portland (PWM) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3879 Columbia (CAE) 17:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3805 International 17:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2772 Burlington 17:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1282 Greenville (GSP) 17:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 822 Boston (BOS) 17:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1807 Hartford (BDL) 17:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 353 Cleveland (CLE) 17:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1972 New York 17:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 511 Chicago (ORD) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 849 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 340 San Francisco (SFO) 17:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3840 Grand Rapids 17:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 528 Portland (PDX) 17:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3831 Asheville (AVL) 17:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 326 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2167 Charlotte (CLT) 17:40 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 7228 Johannesburg (JNB) 17:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Dayton (DAY) 17:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Orlando (MCO) 17:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5672 Charlotte (CLT) 17:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1947 Phoenix (PHX) 17:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1910 Las Vegas (LAS) 17:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2232 Fort Lauderdale (FLL) 17:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2303 San Diego (SAN) 17:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 360 Tampa (TPA) 17:50 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2781 Charlottesville 17:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3816 Roanoke (ROA) 17:55 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 52 Zurich (ZRH) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1340 m   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 17 min.
Airbus A320 N364VA Alaska Airlines AS 1084 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 589 Houston (IAH) 18:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2389 Orlando (MCO) 18:19 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
United Airlines UA 407 Austin 18:00 planerad
United Airlines UA 427 Columbia 18:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 448 Las Vegas (LAS) 18:00 planerad
United Airlines UA 456 Greenville 18:00 planerad
United Airlines UA 473 New Orleans 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 492 Denver (DEN) 18:00 planerad
United Airlines UA 502 Tampa 18:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 743 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2380 San Antonio (SAT) 18:10 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 926 Copenhagen (CPH) 18:15 planerad
Boeing 777 N788UA United Airlines UA 989 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 946 Amsterdam 18:30 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 915 Paris (CDG) 18:35 planerad
Boeing 757 Aer Lingus EI 118 Dublin (DUB) 18:40 planerad
Airbus A330-300 KLM KL 652 Amsterdam (AMS) 18:40 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 106 Munich (MUC) 18:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1339 Los Angeles 18:46 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Brussels (BRU) 18:55 planerad

19:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1340 m   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R, 30

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 26 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 309 San Francisco (SFO) 19:09 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 645 Reykjavík (KEF) 19:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1669 Punta Cana (PUJ) 19:36 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 808 Beijing (PEK) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1077 San Francisco (SFO) 19:10 planerad
Boeing 747-8 United Airlines UA 8826 Frankfurt am Main 19:20 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 55 Paris (CDG) 19:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 918 London 19:30 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 708 Doha (DOH) 19:35 planerad

20:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1133 Cancún (CUN) 20:04 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 7 Istanbul (IST) 20:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2282 San Diego (SAN) 20:33 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 225 Chicago (ORD) 20:38 planerad
Boeing 777 N222UA United Airlines UA 925 London (LHR) 20:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 321 Houston (IAH) 20:42 planerad
Boeing 737-800 N38446 United Airlines UA 653 Los Angeles (LAX) 20:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2009 Orlando (MCO) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 644 Reykjavík (KEF) 20:45 planerad

21:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 10 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1204 Greenville (GSP) 21:00 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 672 Denver (DEN) 21:01 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2767 Burlington 21:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 203 Hartford (BDL) 21:05 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 580 San Salvador 21:10 planerad
Boeing 777 N225UA United Airlines UA 933 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Tampa (TPA) 21:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2259 San Antonio (SAT) 21:12 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2407 Eagle 21:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 487 Las Vegas (LAS) 21:12 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2162 Charleston (CHS) 21:17 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1124 New Orleans (MSY) 21:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2136 Boston (BOS) 21:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 288 Nashville (BNA) 21:19 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2292 Richmond (RIC) 21:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1139 Newark (EWR) 21:20 planerad
Airbus A350-900 B-LRQ Cathay Pacific CX 866 Hong Kong (HKG) 21:25 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 293 London 21:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5095 Charlotte (CLT) 21:37 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2126 Atlanta 21:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 1503 Cleveland 21:00 planerad
United Airlines UA 403 Minneapolis 21:00 planerad
United Airlines UA 415 Nashville 21:00 planerad
United Airlines UA 432 Dayton 21:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 442 Hartford (BDL) 21:00 planerad
United Airlines UA 446 Detroit 21:00 planerad
United Airlines UA 458 Indianapolis 21:00 planerad
United Airlines UA 470 Omaha 21:00 planerad
United Airlines UA 475 Kansas City 21:00 planerad
United Airlines UA 477 Memphis 21:00 planerad
United Airlines UA 479 St. Louis 21:00 planerad
United Airlines UA 485 Pittsburgh 21:00 planerad
United Airlines UA 498 Louisville 21:00 planerad
United Airlines UA 741 Milwaukee 21:00 planerad

22:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 358°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01C, 01L, 01R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5123 New York 22:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2135 Denver (DEN) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 15 min.
Delta Air Lines DL 7258 Detroit 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1296 Tampa (TPA) 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1448 Los Angeles (LAX) 22:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1826 Houston (IAH) 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 689 Orlando (MCO) 22:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1843 New Orleans (MSY) 22:15 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 130 Abu Dhabi (AUH) 22:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1116 Raleigh/Durham (RDU) 22:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1936 Pittsburgh (PIT) 22:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Boston (BOS) 22:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 399 Hartford (BDL) 22:30 planerad

23:00 19.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 14 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2672 Salt Lake City (SLC) 23:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5438 Charlotte (CLT) 23:33 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1102 San Francisco (SFO) 23:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 283 Chicago (ORD) 23:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 787-8 United Airlines UA 924 London (LHR) 23:05 planerad
Boeing 777 N222UA United Airlines UA 932 Frankfurt-am-Main (FRA) 23:05 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 126 Dublin (DUB) 23:10 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 861 São Paulo (GRU) 23:25 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 8784 Munich 23:30 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 292 London (LHR) 23:40 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 8 Istanbul (IST) 23:55 planerad

00:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 783 Los Angeles (LAX) 00:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7172 Tocumen (PTY) 00:52 planerad

01:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 517 San Francisco (SFO) 01:21 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 861 Hong Kong (HKG) 01:15 planerad

02:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 590 San Salvador 02:31 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 7065 Tocumen (PTY) 02:29 planerad

03:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
United Airlines UA 698 New York 03:01 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7066 Tocumen (PTY) 03:30 planerad

04:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 155°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 AVIANCA AV 591 San Salvador 04:15 planerad

05:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 14 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1114 Los Angeles (LAX) 05:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2033 Denver (DEN) 05:14 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5708 Charlotte (CLT) 05:13 planerad

06:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 13 min.
United Airlines UA 457 New York 06:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 344 Honolulu (HNL) 06:43 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 860 São Paulo (GRU) 06:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 584 Los Angeles 06:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2617 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5065 Charlotte (CLT) 06:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8051 Toronto 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 319 Los Angeles (LAX) 06:45 planerad

07:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 262 Seattle (SEA) 07:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1821 Las Vegas (LAS) 07:07 planerad
Boeing 777-300ER Air India AI 103 New Delhi (DEL) 07:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1632 Pittsburgh (PIT) 07:16 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2253 Raleigh/Durham (RDU) 07:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 296 Hartford (BDL) 07:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3841 Ithaca 07:26 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2160 Charleston 07:27 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3802 Columbia (CAE) 07:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 308 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 2782 Charlottesville 07:31 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3774 International 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2172 Charlotte (CLT) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1089 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 252 Los Angeles (LAX) 07:12 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1617 Cancún (CUN) 07:30 planerad

08:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 469 Miami 08:00 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1269 Charlotte (CLT) 08:15 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1271 Cincinnati (CVG) 08:15 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1281 Detroit (DTW) 08:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1237 Atlanta 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1475 Miami (MIA) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2154 Los Angeles (LAX) 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2250 Newark (EWR) 08:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 374 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 379 Orlando (MCO) 08:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1889 Denver (DEN) 08:18 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1071 San Francisco (SFO) 08:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1443 H.S.Truman 08:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1661 Punta Cana (PUJ) 08:20 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1209 Hartford (BDL) 08:25 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2154 Charleston (CHS) 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3766 Louisville (SDF) 08:25 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1239 Buffalo (BUF) 08:30 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1298 Norfolk (ORF) 08:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 229 San Diego (SAN) 08:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 762 Houston (IAH) 08:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1154 Cancún (CUN) 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1763 San Francisco (SFO) 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2002 Tampa (TPA) 08:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2117 Austin (AUS) 08:40 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 345 Honolulu (HNL) 08:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3846 Lexington (LEX) 08:40 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1216 Burlington 08:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2284 Richmond (RIC) 08:45 planerad

09:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 37 min.
Airbus A380-800 Emirates EK 231 Dubai (DXB) 09:00 planerad
Boeing 777-200LR United Airlines UA 7200 Dublin (DUB) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 719 Toronto 09:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 34 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1235 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 122 London (LHR) 09:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5360 New York 09:59 planerad

10:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 144°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 777-300ER United Airlines UA 7942 Tokyo (NRT) 10:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8266 Toronto 10:20 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 93 Seoul (ICN) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 42 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 721 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7126 Tocumen (PTY) 10:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8063 Toronto 10:50 planerad

11:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 10 min.
United Airlines UA 1502 Cleveland 11:00 planerad
United Airlines UA 416 Nashville 11:00 planerad
United Airlines UA 439 Dallas 11:00 planerad
United Airlines UA 445 Detroit 11:00 planerad
United Airlines UA 474 New Orleans 11:00 planerad
United Airlines UA 501 Tampa 11:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2338 Tampa (TPA) 11:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3782 Dayton (DAY) 11:12 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1631 New Orleans (MSY) 11:22 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Orlando (MCO) 11:27 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3792 Columbia (CAE) 11:27 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2244 Knoxville 11:33 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington (LEX) 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 11:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1041 Houston (IAH) 11:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 632 Chicago (ORD) 11:43 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 471 Atlanta 11:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 746 Newark (EWR) 11:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2220 Hartford (BDL) 11:46 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2173 Charlotte (CLT) 11:47 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 2161 Charleston (CHS) 11:49 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2207 Columbus (CMH) 11:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 31 min.
Boeing 777-200LR United Airlines UA 7201 Addis Ababa (ADD) 11:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 581 San Salvador 11:10 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 232 Dubai (DXB) 11:10 planerad
Boeing 777-300ER Air India AI 104 New Delhi (DEL) 11:25 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 1841 Austin (AUS) 11:56 planerad

12:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
United Airlines UA 455 Greenville 12:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 123 London (LHR) 12:05 planerad
Boeing 777-300 Saudia SV 37 Riyadh (RUH) 12:20 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300ER United Airlines UA 7941 Tokyo (NRT) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5317 Charlotte (CLT) 12:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2008 San Francisco (SFO) 12:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Columbia (CAE) 12:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 655 Boston (BOS) 12:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 778 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1811 New York 12:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 231 San Diego (SAN) 12:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2388 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3787 Ithaca 12:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1505 Eagle 12:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3823 Milwaukee 12:40 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7622 Providence 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2338 Hartford (BDL) 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Lexington 12:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3808 Roanoke (ROA) 12:45 planerad
Boeing 777-300ER Korean Air KE 94 Seoul (ICN) 12:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 632 Los Angeles (LAX) 12:50 planerad

13:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 26 min.
United Airlines UA 1010 Allentown 13:00 planerad
United Airlines UA 421 Buffalo 13:00 planerad
United Airlines UA 464 Orlando 13:00 planerad
Airbus A319 AVIANCA AV 246 Bogota (BOG) 13:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6667 Bogota (BOG) 13:26 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 939 Denver (DEN) 13:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Airbus A320 United Airlines UA 484 Houston (IAH) 13:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1908 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 803 Tokyo (NRT) 13:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 221 Chicago (ORD) 13:36 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 807 Beijing (PEK) 13:45 planerad

14:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 582 San Salvador 14:31 planerad
Boeing 777-300 United Airlines UA 7603 Beijing (PEK) 14:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 359 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1567 Mexico City (MEX) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 894 Los Angeles (LAX) 14:45 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 247 Bogota (BOG) 14:52 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6668 Bogota (BOG) 14:52 planerad

15:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 2 - 18 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1108 Los Angeles (LAX) 15:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 947 Amsterdam 15:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 316 Phoenix (PHX) 15:03 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7088 Tocumen (PTY) 15:05 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 53 Zurich (ZRH) 15:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1694 Cancún (CUN) 15:28 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 914 Paris (CDG) 15:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Brussels (BRU) 15:35 planerad
Boeing 777 N209UA United Airlines UA 988 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Portland (PDX) 15:53 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3885 International 15:54 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 9821 Vienna 15:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3843 Ithaca 15:56 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 15:57 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3870 Greensboro (GSO) 15:57 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 546 San Diego (SAN) 15:57 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1477 Miami (MIA) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 359 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:31 planerad

16:00 20.03.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 143°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 12, 19C, 19L, 19R

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 1 - 9 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 707 Doha (DOH) 16:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 2091 Houston (IAH) 16:07 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8172 Montréal (YUL) 16:08 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 236 Atlanta 16:14 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 925 Copenhagen (CPH) 16:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 127 Dublin (DUB) 16:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3771 Cincinnati (CVG) 16:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3763 Columbia (CAE) 16:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3772 Louisville (SDF) 16:16 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 419 Seattle (SEA) 16:16 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 353 San Antonio (SAT) 16:17 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 255 Austin (AUS) 16:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 498 Chicago (ORD) 16:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 325 Tampa 16:19 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 956 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 21 London (LHR) 16:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2305 Los Angeles (LAX) 16:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1992 Newark (EWR) 16:23 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1986 Hartford (BDL) 16:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2379 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3851 Chattanooga (CHA) 16:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Knoxville 16:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 511 Boston (BOS) 16:25 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 804 Tokyo (NRT) 16:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 822 Sacramento (SMF) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 495 Denver (DEN) 16:26 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 107 Munich (MUC) 16:35 planerad
Boeing 787-8 United Airlines UA 919 London (LHR) 16:40 planerad
Boeing 787-9 PH-BHM KLM KL 651 Amsterdam (AMS) 16:45 planerad
Boeing 747-8 United Airlines UA 8827 Frankfurt am Main 16:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 12 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 429 Mexico City (MEX) 16:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1097 Los Angeles (LAX) 16:10 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 583 San Salvador 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5038 Charlotte (CLT) 16:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7103 Tocumen (PTY) 16:29 planerad
Boeing 777-300 United Airlines UA 7609 Beijing (PEK) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8173 Montreal 16:40 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02