William P Hobby, Houston (HOU / KHOU)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

06:00 19.04.2018

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 12L, 12R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1636 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 269 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 357 Chicago (MDW) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 474 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1934 Phoenix (PHX) 06:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1439 Atlanta (ATL) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 983 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad

07:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2107 Oklahoma City (OKC) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1628 Dallas (DAL) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 153 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Corpus Christi (CRP) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1697 Birmingham (BHM) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1910 Tulsa (TUL) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 506 Harlingen 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 250 Austin (AUS) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 327 New Orleans (MSY) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 385 St Louis (STL) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1076 Nashville (BNA) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 San Antonio (SAT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 196 Tampa (TPA) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 187 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4539 New Orleans (MSY) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1817 Milwaukee (MKE) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6 Dallas (DAL) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 411 Chicago (MDW) 07:55 planerad

08:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1 Dallas (DAL) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3 Dallas (DAL) 08:35 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Southwest Airlines WN 1016 Los Angeles (LAX) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Las Vegas (LAS) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2366 Atlanta (ATL) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1953 San Diego (SAN) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1697 Oakland (OAK) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5141 New Orleans (MSY) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1080 Albuquerque (ABQ) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1910 Manchester (MHT) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 196 Portland (PDX) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 436 Austin (AUS) 08:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1076 Nashville 08:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1701 Boston (BOS) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1863 San Jose (SJC) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 327 San Jose (SJC) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 385 Phoenix (PHX) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 668 Oklahoma City (OKC) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 940 New York (LGA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1045 Phoenix (PHX) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1 Corpus Christi (CRP) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5038 New York (LGA) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5255 Mexico City (MEX) 08:55 planerad

09:00 19.04.2018

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 24°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1888 New York (LGA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 971 Fort Lauderdale (FLL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1728 Washington (DCA) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5 Dallas (DAL) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1597 Memphis (MEM) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Albuquerque (ABQ) 09:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 944 Mexico City (MEX) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1770 El Paso 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 7 Dallas (DAL) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 472 Baltimore (BWI) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1064 Indianapolis (IND) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1305 St Louis (STL) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1781 Newark (EWR) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1148 Chicago (MDW) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1655 San Antonio (SAT) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1810 Denver (DEN) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1071 Odessa 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1082 Phoenix (PHX) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1098 Indianapolis (IND) 09:55 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4146 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 12 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1187 San Jose (SJC) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5635 Portland (PWM) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1728 Hartford (BDL) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5 Denver (DEN) 09:45 planerad

10:00 19.04.2018

+19°C   Vindar: 7 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1589 Las Vegas (LAS) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 Dallas (DAL) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Baltimore (BWI) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 20 Boston (BOS) 10:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1031 Boston (BOS) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1993 Harlingen 10:50 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta (ATL) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 305 Cancun 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1655 Washington (DCA) 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5927 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1071 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1770 San Jose (SJC) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1082 New Orleans (MSY) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1098 Austin (AUS) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1781 Tampa (TPA) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 691 Liberia 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1148 San Antonio (SAT) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3006 San Jose del Cabo 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5475 Chicago (MDW) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 Pittsburgh 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1810 Pittsburgh (PIT) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1126 Montego Bay 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Tampa (TPA) 10:55 planerad

11:00 19.04.2018

+19°C   Vindar: 7 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 Dallas (DAL) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Corpus Christi (CRP) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 347 Nashville (BNA) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 371 Chicago 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5957 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1067 Los Angeles (LAX) 11:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5562 Albuquerque (ABQ) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 20 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 108 Puerto Vallarta 11:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 282 New York (JFK) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1993 Ontario (ONT) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2302 Mexico City (MEX) 11:40 planerad

12:00 19.04.2018

+19°C   Vindar: 7 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Dallas (DAL) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1681 Oklahoma City (OKC) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Charleston (CHS) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 New York (LGA) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1744 Chicago (MDW) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 St Louis (STL) 12:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1912 Atlanta 12:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1203 San Jose 12:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 Nashville (BNA) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6528 Phoenix (PHX) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 271 Atlanta (ATL) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 British Airways BA 5608 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1067 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1382 New Orleans (MSY) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1681 Minneapolis (MSP) 12:55 planerad

13:00 19.04.2018

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1813 Baltimore (BWI) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Denver (DEN) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 Pittsburgh (PIT) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1827 Chicago (MDW) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 854 Los Angeles (LAX) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Harlingen 13:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5530 Las Vegas (LAS) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1659 Sacramento (SMF) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Los Angeles (LAX) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6989 San Antonio (SAT) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1083 New Orleans (MSY) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5715 San Diego (SAN) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1078 Oakland (OAK) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1698 Tulsa (TUL) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 British Airways BA 4891 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Dallas (DAL) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 953 Mexico City (MEX) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 New York 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1744 Minneapolis 13:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1912 Atlanta (ATL) 13:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1670 Las Vegas (LAS) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1813 Portland (PDX) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Corpus Christi (CRP) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1584 Salt Lake City (SLC) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1827 New Orleans (MSY) 13:50 planerad

14:00 19.04.2018

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 27 St Louis (STL) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5256 Mexico City (MEX) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 496 Chicago (MDW) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Orlando (MCO) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1660 New Orleans (MSY) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1146 Las Vegas (LAS) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Tampa 14:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Dallas (DAL) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 854 Washington (DCA) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 British Airways BA 1736 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1571 Kansas City (MCI) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1659 Raleigh/Durham (RDU) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1698 Los Angeles (LAX) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3005 Belize City 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6989 Chicago (MDW) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 193 Baltimore (BWI) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Dallas (DAL) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5715 Baltimore (BWI) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 San Antonio (SAT) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 307 Cancun 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 496 Oakland (OAK) 14:50 planerad

15:00 19.04.2018

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 31 Dallas (DAL) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1102 Washington (DCA) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 New York (LGA) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4258 Tampa (TPA) 15:25 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 306 Cancun 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 405 Harlingen 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1714 Pittsburgh (PIT) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1743 Baltimore (BWI) 15:55 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4277 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 172 Phoenix (PHX) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 San Diego (SAN) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6526 Atlanta (ATL) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6160 Las Vegas (LAS) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Sacramento (SMF) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1035 Tampa (TPA) 15:40 planerad

16:00 19.04.2018

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Corpus Christi (CRP) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Washington (DCA) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1978 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1511 San Antonio (SAT) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2086 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 365 Kansas City (MCI) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 388 Oklahoma City (OKC) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5779 Boston (BOS) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1647 Portland (PDX) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 199 Odessa 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Raleigh/Durham (RDU) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Denver (DEN) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 46 Los Angeles (LAX) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 109 Puerto Vallarta 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 266 Phoenix (PHX) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3007 San Jose del Cabo 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 954 Mexico City (MEX) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 31 Denver (DEN) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6877 Orlando (MCO) 16:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta (ATL) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1102 New Orleans (MSY) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 405 Charleston (CHS) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 British Airways BA 5438 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Chicago (MDW) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 921 Nashville (BNA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 352 St Louis (STL) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Corpus Christi (CRP) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2086 Tulsa (TUL) 16:50 planerad

17:00 19.04.2018

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 638 St Louis (STL) 17:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 581 New York (JFK) 17:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3528 Dallas 17:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 41 Los Angeles (LAX) 17:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1390 Atlanta 17:57 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1511 Las Vegas (LAS) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1978 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 199 Oklahoma City (OKC) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2070 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 389 Las Vegas (LAS) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 112 San Jose 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1647 Chicago (MDW) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 365 New Orleans (MSY) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5779 Birmingham (BHM) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Los Angeles (LAX) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 46 Dallas (DAL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 266 Atlanta (ATL) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 964 Nashville (BNA) 17:45 planerad

18:00 19.04.2018

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1116 Montego Bay 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1807 Charlotte (CLT) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2831 Mexico City (MEX) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 45 Seattle (SEA) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 817 Liberia 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4939 New Orleans (MSY) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3656 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 932 Boston (BOS) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1306 New York (LGA) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 41 Sacramento 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 50 Chicago (MDW) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 943 Mexico City (MEX) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1390 Atlanta (ATL) 18:35 planerad

19:00 19.04.2018

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2057 Chicago (MDW) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1581 Seattle (SEA) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5756 Phoenix 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 58 Corpus Christi (CRP) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1675 San Jose (SJC) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5432 San Antonio (SAT) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 606 Los Angeles (LAX) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1300 Kansas City (MCI) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 396 Jacksonville (JAX) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1638 Las Vegas (LAS) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 253 Albuquerque (ABQ) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 El Paso 19:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1034 Orlando (MCO) 19:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1792 San Jose (SJC) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 49 Dallas (DAL) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5768 New Orleans (MSY) 19:40 planerad
Southwest Airlines WN 1882 Portland (PDX) 19:50 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4634 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1807 Portland (PDX) 19:15 planerad

20:00 19.04.2018

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 189 Atlanta 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5388 Nashville (BNA) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5595 New York (LGA) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1013 Belize City 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 308 Cancun 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 53 Detroit (DTW) 20:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1290 Atlanta 20:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1581 Washington (DCA) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 58 Dallas (DAL) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1675 Jacksonville (JAX) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 253 Nashville (BNA) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 396 San Diego (SAN) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1065 Indianapolis (IND) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1552 Orlando (MCO) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1792 Atlanta (ATL) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 421 Milwaukee (MKE) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 Las Vegas (LAS) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 270 Memphis (MEM) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1234 Fort Lauderdale (FLL) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 49 Corpus Christi (CRP) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5768 Tampa (TPA) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5386 Baltimore (BWI) 20:35 planerad

21:00 19.04.2018

+23°C   Vindar: 4 m/s @ 37°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 55 Dallas (DAL) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 858 Washington (DCA) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 64 Harlingen 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1462 Birmingham (BHM) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5807 Denver (DEN) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5383 Kansas City (MCI) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 Denver (DEN) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1036 New Orleans (MSY) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1494 San Francisco 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2110 Milwaukee 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1368 Chicago (MDW) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Memphis (MEM) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1097 Boston (BOS) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1256 Tulsa (TUL) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5466 Tampa (TPA) 21:55 planerad

22:00 19.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Dallas (DAL) 22:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2284 Atlanta 22:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2052 Baltimore (BWI) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1747 Washington (DCA) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 64 Dallas (DAL) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1036 Tulsa (TUL) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1494 San Francisco 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5383 Austin (AUS) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5466 Miami 22:30 planerad
Southwest Airlines WN 863 Phoenix (PHX) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1097 Oklahoma City (OKC) 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1256 New Orleans (MSY) 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 San Antonio (SAT) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1518 Los Angeles (LAX) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Chicago (MDW) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1422 El Paso 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1599 St Louis (STL) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Kansas City (MCI) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 900 Albuquerque (ABQ) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1369 Denver (DEN) 22:50 planerad

23:00 19.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 63 Dallas (DAL) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5549 Atlanta 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 611 Denver (DEN) 23:20 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4072 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:21 planerad
Southwest Airlines WN 1775 Chicago (MDW) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1865 Phoenix (PHX) 23:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1657 Baltimore (BWI) 23:55 planerad

00:00 20.04.2018

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1512 Las Vegas (LAS) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6595 Indianapolis (IND) 00:35 planerad

01:00 20.04.2018

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5478 Los Angeles (LAX) 01:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 120 Phoenix (PHX) 01:55 planerad

02:00 20.04.2018

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

03:00 20.04.2018

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

04:00 20.04.2018

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

05:00 20.04.2018

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 60°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5728 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 530 Baltimore (BWI) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1654 St Louis (STL) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1021 Orlando (MCO) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1253 Atlanta (ATL) 05:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1688 Las Vegas (LAS) 05:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1828 New Orleans (MSY) 05:55 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23