William P Hobby, Houston (HOU / KHOU)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1693 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5881 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:35 planerad

07:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1628 Dallas (DAL) 07:10 planerad

08:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1 Dallas (DAL) 08:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2366 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1291 El Paso (ELP) 08:25 planerad

09:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

10:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1031 Boston (BOS) 10:41 planerad

11:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 108 Puerto Vallarta (PVR) 11:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 282 New York (JFK) 11:21 planerad

12:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 66°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1203 San Jose 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 378 Phoenix (PHX) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:22 planerad

13:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2239 Pittsburgh (PIT) 13:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5797 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4864 St Louis (STL) 13:35 planerad

14:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta 14:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5797 Dallas 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3005 Belize City (BZE) 14:25 planerad

15:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta (ATL) 15:35 planerad

16:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5977 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 109 Puerto Vallarta (PVR) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5977 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:34 planerad

17:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 23 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1808 Atlanta 17:12 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 581 New York (JFK) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5983 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 112 San Jose 17:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1808 Atlanta (ATL) 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5983 Dallas 18:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 932 Boston (BOS) 18:15 planerad

19:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 38 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 567 Atlanta 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 308 Cancún (CUN) 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5723 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 567 Atlanta 19:48 planerad

20:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 347 Denver 20:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2924 Atlanta 20:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2194 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad

21:00 14.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

22:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5830 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1577 Atlanta 22:55 planerad

23:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4948 Atlanta 23:15 planerad

00:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 165°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

01:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5120 Chicago (MDW) 01:30 planerad

02:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

03:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13L, 13R, 17

04:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

05:00 15.10.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 181°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5786 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Atlanta (ATL) 05:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 578 Baltimore (BWI) 05:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4962 St Louis (STL) 05:45 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31