William P Hobby, Houston (HOU / KHOU)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 90 m

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2124 New Orleans (MSY) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 826 Memphis (MEM) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 Dallas (DAL) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2072 Nashville (BNA) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 245 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1031 Boston (BOS) 10:44 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Southwest Airlines WN 347 Los Angeles (LAX) 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2230 Atlanta 10:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5776 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2335 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 691 Liberia 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1228 Oklahoma City (OKC) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1319 San Antonio (SAT) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 168 Louisville (SDF) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1796 Harlingen 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 826 Tampa (TPA) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 New Orleans (MSY) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1687 Charlotte (CLT) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3006 San Jose del Cabo 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 305 Cancun 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3998 San Diego (SAN) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2116 San Jose (SJC) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2124 Chicago (MDW) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 652 Birmingham (BHM) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1640 Memphis (MEM) 10:55 planerad

11:00 18.01.2019

+16°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 90 m

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5575 Chicago (MDW) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 Dallas (DAL) 11:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2208 Atlanta 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1662 Corpus Christi 11:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1705 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Harlingen 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 679 Tampa (TPA) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 647 Washington 11:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 282 New York (JFK) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 108 Puerto Vallarta 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 20 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2072 Pittsburgh (PIT) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2302 Mexico City (MEX) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 245 Columbus (CMH) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 St Louis (STL) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 442 Chicago 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 171 Oklahoma City (OKC) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 716 Atlanta 12:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 768 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Dallas (DAL) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Phoenix (PHX) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2186 New Orleans (MSY) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1203 San Jose 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Dallas (DAL) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 354 Tulsa (TUL) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 929 Jacksonville (JAX) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2208 Atlanta 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1662 New York (LGA) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5575 Washington (DCA) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4929 Austin (AUS) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1706 Phoenix (PHX) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 442 Las Vegas (LAS) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 647 Fort Lauderdale (FLL) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Nashville (BNA) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Corpus Christi (CRP) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 953 Mexico City (MEX) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 722 San Antonio (SAT) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1685 Santa Ana (SNA) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1656 Oakland (OAK) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Dallas (DAL) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 292 Pittsburgh (PIT) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 591 Harlingen 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1733 Milwaukee (MKE) 13:30 planerad
Southwest Airlines WN 2290 Austin (AUS) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 860 San Diego (SAN) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Chicago (MDW) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 368 Louisville (SDF) 13:35 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4634 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:48 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Dallas (DAL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 769 Denver (DEN) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2186 Columbus 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 New Orleans (MSY) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 354 Tulsa 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 722 San Antonio 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1685 Tulsa (TUL) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 307 Cancun 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1471 St Louis (STL) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Charleston (CHS) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5256 Mexico City (MEX) 14:10 planerad
Southwest Airlines WN 27 Dallas (DAL) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1710 Orlando (MCO) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1782 Baltimore (BWI) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 29 Dallas (DAL) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 787 Denver (DEN) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 279 Albuquerque (ABQ) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 32 Dallas (DAL) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3005 Belize City 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 591 Harlingen 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 781 Boston (BOS) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 860 Las Vegas (LAS) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 142 New Orleans (MSY) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Kansas City (MCI) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 368 Buffalo 14:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5880 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:28 planerad
Southwest Airlines WN 1939 Baltimore (BWI) 14:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Dallas (DAL) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1657 San Jose (SJC) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1471 Raleigh/Durham (RDU) 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2217 Atlanta 15:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1125 New York (LGA) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 New Orleans (MSY) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 31 Dallas (DAL) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1002 Columbus (CMH) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 Phoenix (PHX) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Corpus Christi (CRP) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 637 Austin (AUS) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2194 Chicago (MDW) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1030 Oklahoma City (OKC) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2217 Washington (DCA) 15:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3212 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Dallas (DAL) 15:00 planerad
Southwest Airlines WN 27 Orlando (MCO) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2258 Baltimore (BWI) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1782 Chicago (MDW) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 256 Denver (DEN) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Dallas (DAL) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 279 Charleston (CHS) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1437 Corpus Christi (CRP) 15:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2217 Atlanta 15:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1125 St Louis (STL) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Jacksonville (JAX) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1163 Nashville (BNA) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1846 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2248 San Antonio (SAT) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2296 Denver (DEN) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1436 Charlotte (CLT) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 310 Kansas City (MCI) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Harlingen 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1966 Baltimore (BWI) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 299 Raleigh/Durham (RDU) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 550 Boston (BOS) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 306 Cancun 16:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 16:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2082 Las Vegas (LAS) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Los Angeles (LAX) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 267 New Orleans (MSY) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Dallas (DAL) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 954 Mexico City (MEX) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2159 New Orleans (MSY) 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3212 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1002 Phoenix (PHX) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Dallas (DAL) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 637 Albuquerque (ABQ) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1031 Nashville (BNA) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2217 Boston (BOS) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2248 Baltimore (BWI) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 109 Puerto Vallarta 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3007 San Jose del Cabo 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 48 St Louis (STL) 17:05 planerad
Southwest Airlines WN 41 Dallas (DAL) 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3025 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:51 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2291 Atlanta 17:56 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 581 New York (JFK) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1101 Oakland (OAK) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1436 Denver (DEN) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 310 Las Vegas (LAS) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 550 Washington (DCA) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1118 San Francisco 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 112 San Jose 17:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 17:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 300 New Orleans (MSY) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 678 Chicago (MDW) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Oklahoma City (OKC) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1968 San Diego (SAN) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 267 Denver (DEN) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Charlotte 17:30 planerad

18:00 18.01.2019

+22°C   Vindar: 8 m/s @ 201°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 914 Fort Lauderdale (FLL) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1637 San Diego (SAN) 18:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4522 Miami (MIA) 18:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1839 New Orleans (MSY) 18:15 planerad
Southwest Airlines WN 2233 San Jose (SJC) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 52 Corpus Christi (CRP) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2284 Albuquerque (ABQ) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2831 Mexico City (MEX) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 355 Austin (AUS) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 120 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 158 Memphis (MEM) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 799 San Antonio (SAT) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1388 Phoenix 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 200 Los Angeles (LAX) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 El Paso 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 105 Chicago (MDW) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 San Jose (SJC) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Dallas (DAL) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1226 Orlando (MCO) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 817 Liberia 18:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 16 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 48 Dallas (DAL) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1231 New Orleans (MSY) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3025 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 943 Mexico City (MEX) 18:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 932 Boston (BOS) 18:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2291 Atlanta 18:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1100 New York (LGA) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5629 Nashville (BNA) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 122 Denver (DEN) 19:30 planerad
Southwest Airlines WN 965 Odessa 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 308 Cancun 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 49 Dallas (DAL) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1161 Baltimore (BWI) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1936 New Orleans (MSY) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4930 Austin (AUS) 19:50 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4146 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 52 Dallas (DAL) 19:00 planerad
Southwest Airlines WN 1053 Fort Lauderdale (FLL) 19:20 planerad
Southwest Airlines WN 1064 Tulsa (TUL) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1639 Harlingen 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1840 Oklahoma City (OKC) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Birmingham (BHM) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Corpus Christi (CRP) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 Memphis (MEM) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 588 Austin (AUS) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 757 Orlando (MCO) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 897 Odessa 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 105 Chicago 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1085 Tampa (TPA) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1596 San Antonio (SAT) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1707 New Orleans (MSY) 19:30 planerad
Southwest Airlines WN 876 Washington (DCA) 19:50 planerad

20:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1013 Belize City 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1663 New York (LGA) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 51 Dallas (DAL) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1901 Harlingen 20:25 planerad
Southwest Airlines WN 1088 Tampa (TPA) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1945 New Orleans (MSY) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 286 Oklahoma City (OKC) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1378 Nashville (BNA) 20:50 planerad
Southwest Airlines WN 1538 Orlando (MCO) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2093 Atlanta 20:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 262 Birmingham (BHM) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 348 Fort Lauderdale (FLL) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 122 Baltimore (BWI) 20:25 planerad

21:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 197°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1575 Tulsa (TUL) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2125 Chicago (MDW) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Kansas City (MCI) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 416 Washington (DCA) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 55 Dallas (DAL) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 198 Los Angeles 21:25 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4277 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 921 New Orleans (MSY) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 60 Dallas (DAL) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1378 Denver (DEN) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1945 Nashville (BNA) 21:40 planerad
Southwest Airlines WN 1433 Phoenix (PHX) 21:45 planerad
Southwest Airlines WN 1538 Chicago 21:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 332 Albuquerque (ABQ) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Orlando 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1575 New Orleans (MSY) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2125 Kansas City (MCI) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 416 San Antonio (SAT) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5969 St Louis (STL) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 205°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 850 Denver (DEN) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Amarillo 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1285 Baltimore (BWI) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2263 San Francisco (SFO) 22:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2294 Atlanta 22:39 planerad
Southwest Airlines WN 484 San Jose (SJC) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1731 New Orleans (MSY) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3540 Nashville (BNA) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4546 Phoenix (PHX) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 St Louis (STL) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 64 Dallas (DAL) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 198 Austin (AUS) 22:05 planerad

23:00 18.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 205°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 63 Dallas (DAL) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2175 Denver (DEN) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2292 Las Vegas (LAS) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Chicago (MDW) 23:35 planerad

00:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 205°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17, 22

01:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

02:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

03:00 19.01.2019

+21°C   Vindar: 8 m/s @ 220°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

04:00 19.01.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

05:00 19.01.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5786 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3285 Baltimore (BWI) 05:45 planerad

06:00 19.01.2019

+19°C   Vindar: 8 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 22

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4708 Miami (MIA) 06:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2307 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3263 Fort Lauderdale (FLL) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 893 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3310 Atlanta (ATL) 06:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5734 Dallas 06:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Denver (DEN) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3294 Chicago (MDW) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3336 Washington (DCA) 06:50 planerad
Southwest Airlines WN 3321 Orlando (MCO) 06:55 planerad

07:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5530 Harlingen 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4565 San Antonio (SAT) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5206 Corpus Christi (CRP) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5527 Austin 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4940 St Louis (STL) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5450 Oklahoma City (OKC) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2326 Atlanta 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4005 New Orleans (MSY) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2510 Nashville (BNA) 07:40 planerad
Southwest Airlines WN 3879 Memphis (MEM) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3280 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3265 Los Angeles (LAX) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3303 Phoenix (PHX) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3272 Dallas (DAL) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3343 New Orleans (MSY) 07:45 planerad

08:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3352 Dallas (DAL) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3813 Chicago (MDW) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5450 Fort Lauderdale (FLL) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5527 Baltimore (BWI) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5530 Nashville (BNA) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2840 Phoenix (PHX) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2909 St Louis (STL) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3246 San Diego (SAN) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2510 Oakland (OAK) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3332 Albuquerque (ABQ) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4092 Austin (AUS) 08:30 planerad
Southwest Airlines WN 3879 Denver (DEN) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 317 Cancun 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4569 San Antonio (SAT) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5255 Mexico City (MEX) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3295 New Orleans (MSY) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30L, 30R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2863 Dallas (DAL) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1923 Albuquerque (ABQ) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4428 Raleigh/Durham (RDU) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2975 Washington (DCA) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4555 San Antonio (SAT) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 944 Mexico City (MEX) 09:30 planerad
Southwest Airlines WN 3181 Fort Lauderdale (FLL) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5019 Tulsa (TUL) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 132 Odessa 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 282 New Orleans (MSY) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1970 Omaha 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2372 Austin (AUS) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2885 Kansas City (MCI) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1687 El Paso 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2257 New York (LGA) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3066 Denver (DEN) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2717 Baltimore (BWI) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3752 Orlando (MCO) 09:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5776 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2878 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3326 Corpus Christi (CRP) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2329 Santa Ana (SNA) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3813 Phoenix (PHX) 09:40 planerad
Southwest Airlines WN 3319 Chicago (MDW) 09:50 planerad

Andra datum

January, 2019

18