William P Hobby, Houston (HOU / KHOU)

Planespotter’s tidtabell

15:00 29.01.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 340°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 980 m   Uppskattad bana: 31L, 31R, 35

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1243 Chicago (MDW) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1389 Las Vegas (LAS) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 881 San José del Cabo (SJD) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 31 Dallas (DAL) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 461 Los Angeles (LAX) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 136 New York (LGA) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 40 Charleston (CHS) 15:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta (ATL) 15:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5764 San Antonio (SAT) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 42 Corpus Christi (CRP) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2049 Kansas City (MCI) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 36 Dallas (DAL) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5630 Orlando (MCO) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1226 New Orleans (MSY) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1159 Denver (DEN) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2301 Albuquerque (ABQ) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 202 Corpus Christi (CRP) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 214 Los Angeles 15:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5739 St Louis (STL) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 31 Dallas 15:50 planerad

16:00 29.01.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 340°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 980 m   Uppskattad bana: 31L, 31R, 35

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1775 Raleigh/Durham (RDU) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1843 Harlingen 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1496 Baltimore (BWI) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1581 Oklahoma City (OKC) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 579 Austin (AUS) 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2972 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1919 Washington (DCA) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 661 El Paso (ELP) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 35 Dallas (DAL) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1048 St Louis (STL) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1908 Tulsa (TUL) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 306 Cancún (CUN) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2321 Denver (DEN) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 109 Puerto Vallarta (PVR) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 40 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2137 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 136 New Orleans (MSY) 16:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1398 Atlanta (ATL) 16:14 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5764 Cleveland (CLE) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 42 Dallas (DAL) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 686 Nashville (BNA) 16:35 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2972 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2049 Baltimore (BWI) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1919 Oakland (OAK) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 661 Oklahoma City (OKC) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1843 Omaha (OMA) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1581 Denver (DEN) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1496 San Diego (SAN) 16:55 planerad

17:00 29.01.2020

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 340°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 980 m   Uppskattad bana: 31L, 31R, 35

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1328 Phoenix (PHX) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1598 Orlando (MCO) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 39 Dallas (DAL) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1013 Belize City (BZE) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3007 San José del Cabo (SJD) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4047 Kansas City 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 502 Albuquerque (ABQ) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5983 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:47 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 35 Nashville (BNA) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 44 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 965 Phoenix (PHX) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 112 San Jose 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 46 Dallas (DAL) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 327 Cancún (CUN) 17:50 planerad

18:00 29.01.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1808 Atlanta (ATL) 18:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5430 New Orleans (MSY) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 52 Corpus Christi (CRP) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 989 Memphis (MEM) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 43 Dallas (DAL) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 690 Austin (AUS) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2178 San Jose (SJC) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 262 Odessa 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5760 Burbank (BUR) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2088 San Antonio (SAT) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5772 El Paso (ELP) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 817 Liberia 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1251 Oklahoma City (OKC) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1401 Chicago (MDW) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5983 Dallas 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1598 Orlando 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1328 Chicago (MDW) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 39 New Orleans (MSY) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4047 Las Vegas (LAS) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 50 Dallas (DAL) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1808 Atlanta (ATL) 18:45 planerad

19:00 29.01.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 2807 Los Angeles (LAX) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1869 Denver (DEN) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 256 Las Vegas (LAS) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 47 Dallas (DAL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1903 Jacksonville (JAX) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1687 New Orleans (MSY) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 308 Cancún (CUN) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1933 Orlando (MCO) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 49 Dallas (DAL) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5723 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1882 Odessa 19:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 52 Dallas (DAL) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2178 Birmingham (BHM) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 43 Corpus Christi (CRP) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 262 Washington (DCA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5772 Memphis (MEM) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 503 Milwaukee (MKE) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5760 San Francisco 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 748 Austin (AUS) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2088 Chicago (MDW) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1251 El Paso (ELP) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 974 Orlando (MCO) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1383 Tulsa (TUL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2825 New York (LGA) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 363 Fort Lauderdale (FLL) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2807 Tampa (TPA) 19:45 planerad

20:00 29.01.2020

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 356°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 35

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 51 Dallas (DAL) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1596 Fort Lauderdale (FLL) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5747 New York (LGA) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5715 San Diego (SAN) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 641 Birmingham (BHM) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1016 Phoenix (PHX) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1623 Kansas City (MCI) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1431 Nashville (BNA) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1602 Harlingen 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4188 Oklahoma City (OKC) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5484 Tampa (TPA) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 868 Tulsa (TUL) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 446 New Orleans (MSY) 20:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 329 Atlanta 20:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2192 Denver (DEN) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 973 Las Vegas (LAS) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 58 Dallas (DAL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1860 Atlanta 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1688 New Orleans (MSY) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1933 Oklahoma City (OKC) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1852 Baltimore (BWI) 20:40 planerad

21:00 29.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1228 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5330 Los Angeles (LAX) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 55 Dallas (DAL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 805 Orlando (MCO) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 195 Chicago (MDW) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2089 Harlingen 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 60 Dallas (DAL) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 4565 Denver (DEN) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1602 Phoenix (PHX) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 409 Chicago (MDW) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2311 Albuquerque (ABQ) 21:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1017 Las Vegas (LAS) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 868 Los Angeles (LAX) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1551 Kansas City (MCI) 21:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 446 Austin (AUS) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1883 El Paso (ELP) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1597 San Antonio (SAT) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 55 New Orleans (MSY) 21:50 planerad

22:00 29.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5830 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 59 Dallas (DAL) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 644 New Orleans (MSY) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1171 Baltimore (BWI) 22:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1577 Atlanta 22:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 64 Dallas (DAL) 22:00 planerad

23:00 29.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04, 35

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 63 Dallas (DAL) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1648 St Louis (STL) 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1827 Fort Lauderdale (FLL) 23:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 215 Los Angeles (LAX) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 324 Chicago (MDW) 23:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 6522 Fort Lauderdale (FLL) 23:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2112 Phoenix (PHX) 23:50 planerad

00:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1387 Las Vegas (LAS) 00:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1497 San Diego (SAN) 00:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1540 Burbank 00:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 275 Denver (DEN) 00:35 planerad

01:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

02:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

03:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

04:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

05:00 30.01.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 47°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5786 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 144 Fort Lauderdale (FLL) 05:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 578 Chicago (MDW) 05:45 planerad

06:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1693 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1636 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1915 Denver (DEN) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 313 St Louis (STL) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2257 New York (LGA) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5734 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1604 San Diego (SAN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2032 Phoenix (PHX) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 921 Los Angeles (LAX) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2188 Oakland (OAK) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5752 Las Vegas (LAS) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1364 Denver 06:55 planerad

07:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1628 Dallas (DAL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 8 Corpus Christi (CRP) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5770 Nashville (BNA) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1845 New Orleans (MSY) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 439 Odessa 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1589 San Antonio (SAT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1864 Birmingham (BHM) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 162 Atlanta 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4332 Harlingen 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 201 Dallas (DAL) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2676 Tulsa (TUL) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 783 Oklahoma City (OKC) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2624 St Louis (STL) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 282 Austin (AUS) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5716 Memphis (MEM) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 4 Dallas (DAL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 887 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1503 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1841 New Orleans (MSY) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5442 Orlando (MCO) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1719 Tampa (TPA) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 6 Dallas (DAL) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 6572 Fort Lauderdale (FLL) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 168 Chicago (MDW) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1628 Nashville (BNA) 07:45 planerad

08:00 30.01.2020

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1 Dallas (DAL) 08:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4122 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3 Dallas (DAL) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 8 Dallas (DAL) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5749 Washington (DCA) 08:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2366 Atlanta (ATL) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 588 New Orleans (MSY) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 361 Indianapolis (IND) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2676 Tulsa 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4332 Atlanta (ATL) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2624 El Paso (ELP) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 282 Tulsa (TUL) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 909 Albuquerque (ABQ) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 201 Corpus Christi (CRP) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1337 Jacksonville (JAX) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 879 San Antonio (SAT) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1826 Austin (AUS) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 795 Oklahoma City (OKC) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 880 San José del Cabo (SJD) 08:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4122 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1590 Las Vegas (LAS) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 372 Denver (DEN) 08:55 planerad

09:00 30.01.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 2193 Baltimore (BWI) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5 Dallas (DAL) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 16 Washington (DCA) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 251 New York (LGA) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2180 Kansas City (MCI) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1930 Denver (DEN) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3966 New Orleans (MSY) 09:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta (ATL) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 7 Dallas (DAL) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1458 Albuquerque (ABQ) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1531 Indianapolis (IND) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 465 El Paso (ELP) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1301 Fort Lauderdale (FLL) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 326 Cancún (CUN) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 472 Chicago (MDW) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 12 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1 Los Angeles (LAX) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5428 St Louis (STL) 09:50 planerad

10:00 30.01.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ140 American AA 4117 Dallas 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1550 San Antonio (SAT) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 788 Las Vegas (LAS) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 761 Atlanta (ATL) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 9 Dallas (DAL) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2216 Phoenix (PHX) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 280 Tampa (TPA) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1142 Columbus (CMH) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 770 New Orleans (MSY) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 16 Dallas (DAL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2193 Washington 10:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1638 Atlanta (ATL) 10:25 planerad
Embraer RJ140 American AA 4117 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 465 San Diego (SAN) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1531 Indianapolis 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 691 Liberia (LIR) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1550 Oklahoma City (OKC) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3006 San José del Cabo (SJD) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1301 Columbus (CMH) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1961 Memphis (MEM) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 163 San Jose (SJC) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 305 Cancún (CUN) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 9 San Diego (SAN) 10:55 planerad

11:00 30.01.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 768 Denver (DEN) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1003 Harlingen 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 15 Dallas (DAL) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 244 Corpus Christi (CRP) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5731 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 258 Odessa 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1211 New Orleans (MSY) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 20 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 108 Puerto Vallarta (PVR) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2216 Louisville (SDF) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 280 New Orleans (MSY) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 582 Orlando (MCO) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5777 Washington (DCA) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 770 Phoenix (PHX) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3005 Belize City (BZE) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 768 Charlotte (CLT) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1003 Milwaukee (MKE) 11:50 planerad

12:00 30.01.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 2187 Fort Lauderdale (FLL) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 17 Dallas (DAL) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2122 Los Angeles (LAX) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 28 Milwaukee 12:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1973 Atlanta (ATL) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1838 Albuquerque (ABQ) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1203 San Jose (SJO) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 920 Charlotte (CLT) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 358 Chicago (MDW) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 615 Orlando (MCO) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 24 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5731 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 258 Denver (DEN) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 244 New York (LGA) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1211 Nashville (BNA) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2122 Charleston (CHS) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2187 Los Angeles (LAX) 12:55 planerad

13:00 30.01.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 468 Tampa (TPA) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 6654 Sacramento 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1313 Louisville (SDF) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1927 San Diego (SAN) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1125 Pittsburgh (PIT) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 21 Dallas (DAL) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4397 Atlanta 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1994 Oakland (OAK) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 639 Orlando 13:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 787 Oklahoma City (OKC) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1370 Milwaukee (MKE) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1552 Omaha (OMA) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 977 Harlingen 13:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4120 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:39 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1973 Atlanta (ATL) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 28 Dallas (DAL) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 17 Corpus Christi (CRP) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1838 Albuquerque 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 920 New Orleans (MSY) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 358 Fort Lauderdale (FLL) 13:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 468 Las Vegas (LAS) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1313 Tampa (TPA) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1927 Chicago (MDW) 13:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 307 Cancún (CUN) 13:55 planerad

14:00 30.01.2020

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 41°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2074 Nashville (BNA) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 449 Denver (DEN) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5630 Austin (AUS) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 27 Dallas (DAL) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1159 Phoenix (PHX) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1226 Little Rock (LIT) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2301 Phoenix 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 202 New Orleans (MSY) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 32 Dallas (DAL) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 883 Nashville (BNA) 14:10 planerad
Embraer RJ140 American AA 4120 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 663 Burbank (BUR) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1370 Orlando (MCO) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 977 Oklahoma City (OKC) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 787 Raleigh/Durham (RDU) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1552 El Paso (ELP) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 642 Kansas City (MCI) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 800 Phoenix (PHX) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1994 San Antonio (SAT) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2074 Little Rock (LIT) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 449 Tulsa (TUL) 14:40 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04