Greenville Spartanburg, Greenville (GSP / KGSP)

Planespotter’s tidtabell

13:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5349 Charlotte 13:39 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1612 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4727 Washington (IAD) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 New York (LGA) 13:10 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2426 Chicago (ORD) 13:30 planerad

14:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1662 Atlanta 14:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4925 Philadelphia (PHL) 14:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 12 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5349 Charlotte 14:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1612 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:26 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 130 Munich (MUC) 14:35 planerad
Boeing 717-200 Air France AF 2380 Atlanta 14:35 planerad

15:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 17 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2057 Houston (IAH) 15:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5016 Philadelphia 15:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5021 Charlotte (CLT) 15:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3559 Detroit (DTW) 15:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3430 Detroit (DTW) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 23 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4925 Philadelphia (PHL) 15:17 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2056 Houston (IAH) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5016 Philadelphia 15:49 planerad

16:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 2 m/s @ 61°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1341 Atlanta 16:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3307 New York (LGA) 16:38 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1418 Tampa 16:46 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6070 New York (LGA) 16:47 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3616 Newark (EWR) 16:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5021 Charlotte 16:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1341 Atlanta 16:56 planerad

17:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2427 Chicago 17:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5024 Charlotte (CLT) 17:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Miami (MIA) 17:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1445 Kansas City (MCI) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer 175 Air France AF 2721 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3307 New York 17:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 1426 Tampa 17:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5132 Detroit (DTW) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3871 Chicago (ORD) 17:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5024 Charlotte 17:51 planerad

18:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 27 min.
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 8962 Washington (IAD) 18:29 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 178 Denver (DEN) 18:30 planerad
Boeing 717-200 Aeromexico AM 4328 Atlanta 18:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3333 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Miami (MIA) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1446 Atlanta 18:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2470 Atlanta 18:35 planerad

19:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 23 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5166 Charlotte 19:07 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1282 Washington (IAD) 19:14 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 131 Munich (MUC) 19:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2678 Atlanta 19:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3438 Chicago (ORD) 19:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3378 Miami (MIA) 19:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1576 Atlanta 19:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 22 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 879 Atlanta 19:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 179 Denver (DEN) 19:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3333 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:42 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4728 Washington (IAD) 19:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1650 Jackson (JAN) 19:59 planerad

20:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 42 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5394 Philadelphia (PHL) 20:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5446 Charlotte (CLT) 20:44 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2429 Chicago 20:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 31 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3438 Chicago (ORD) 20:00 planerad
United Airlines UA 455 Washington 20:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3378 Miami (MIA) 20:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5626 Charlotte 20:32 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1576 Atlanta 20:40 planerad

21:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 25 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1731 Atlanta 21:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5608 Washington (DCA) 21:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3869 Chicago (ORD) 21:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3731 Chicago (ORD) 21:45 planerad

22:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 864 Atlanta 22:25 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2007 Detroit (DTW) 22:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5507 Charlotte (CLT) 22:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2048 Detroit 22:59 planerad

23:00 26.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2055 Houston (IAH) 23:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1774 San Antonio (SAT) 23:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6141 New York (LGA) 23:27 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3151 Newark (EWR) 23:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3379 New York (LGA) 23:41 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3411 Miami (MIA) 23:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2426 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:59 planerad

00:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2043 Atlanta 00:46 planerad

01:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 1 m/s @ 315°   Moln/himmel overcast

02:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

03:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

04:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

05:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 16 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 689 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5344 Charlotte 05:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3446 Miami (MIA) 05:48 planerad

06:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 873 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7133 Washington (IAD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1586 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3406 New York (LGA) 06:26 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3152 Newark (EWR) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1923 Milwaukee 06:45 planerad

07:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1457 Atlanta 07:00 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2054 Houston (IAH) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5058 Charlotte 07:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5486 Philadelphia (PHL) 07:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3973 Chicago (ORD) 07:39 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2424 Chicago (ORD) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5031 Washington (DCA) 07:45 planerad

08:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 358°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte (CLT) 08:47 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1568 Atlanta 08:10 planerad

09:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 358°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4723 Washington (IAD) 09:41 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2368 Atlanta 09:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte 09:20 planerad

10:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 358°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5563 Philadelphia (PHL) 10:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4716 Washington (DCA) 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3369 Detroit 10:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5178 Charlotte 10:42 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3883 Chicago (ORD) 10:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 7 min.
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4121 Atlanta 10:29 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2368 Atlanta 10:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5563 Philadelphia (PHL) 10:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4716 Washington (DCA) 10:45 planerad

11:00 27.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 58°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 23 min.
United Airlines UA 456 Washington 11:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6142 New York (LGA) 11:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2052 Denver (DEN) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2963 Atlanta 11:49 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2425 Chicago 11:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6193 Detroit (DTW) 11:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5178 Charlotte 11:13 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3369 Detroit (DTW) 11:15 planerad

12:00 27.06.2019

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 58°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 19 min.
Lufthansa LH 6782 Charlotte 12:00 planerad
Lufthansa LH 6795 Atlanta 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5214 Charlotte (CLT) 12:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3376 New York (LGA) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 401 Houston (HOU) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2963 Atlanta 12:33 planerad
Boeing 717-200 Air France AF 2647 Atlanta 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5214 Charlotte 12:48 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19