Greenville Spartanburg, Greenville (GSP / KGSP)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5551 Charlotte (CLT) 17:13 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3616 Newark (EWR) 17:19 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5551 Charlotte 17:43 planerad

18:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Miami (MIA) 18:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3615 Newark (EWR) 18:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3407 Miami (MIA) 18:52 planerad

19:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 23 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1282 Washington (IAD) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5390 Charlotte (CLT) 19:08 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2112 Orlando (SFB) 19:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5394 Philadelphia (PHL) 19:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1204 Washington (IAD) 19:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2194 Atlanta 19:37 planerad

20:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2199 Atlanta 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5446 Charlotte (CLT) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 13 min.
United Airlines UA 455 Washington 20:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2113 Orlando (SFB) 20:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5626 Charlotte 20:16 planerad

21:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 47 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3869 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3731 Chicago (ORD) 21:47 planerad

22:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2426 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:03 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2179 Atlanta 22:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5507 Charlotte (CLT) 22:53 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2055 Houston (IAH) 22:59 planerad

23:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3411 Miami (MIA) 23:56 planerad

00:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

01:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 57°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

02:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

03:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

04:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 29°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

05:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5344 Charlotte 05:56 planerad

06:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 53 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3152 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3446 Miami (MIA) 06:53 planerad

07:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 13 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2054 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1586 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5058 Charlotte 07:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3973 Chicago (ORD) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5486 Philadelphia (PHL) 07:44 planerad

08:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte (CLT) 08:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2129 Atlanta 08:00 planerad
Embraer RJ145 Aer Lingus EI 6843 Chicago (ORD) 08:00 planerad

09:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3997 Chicago (ORD) 09:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte 09:00 planerad

10:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Philadelphia (PHL) 10:15 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3161 Newark (EWR) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3997 Chicago (ORD) 10:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Philadelphia (PHL) 10:42 planerad

11:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 47°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
United Airlines UA 456 Washington 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 459 Chicago 11:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3160 Newark (EWR) 11:30 planerad

12:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 47°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3883 Chicago (ORD) 12:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Tampa 12:10 planerad

13:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 47°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5349 Charlotte (CLT) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3811 Chicago (ORD) 13:30 planerad

14:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 48°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 924 Atlanta 14:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5467 Philadelphia (PHL) 14:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 28 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5349 Charlotte 14:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 924 Atlanta 14:57 planerad

15:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 48°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5021 Charlotte (CLT) 15:27 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 58 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5165 Charlotte 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5340 Philadelphia (PHL) 15:58 planerad

16:00 20.03.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 48°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31