Greenville Spartanburg, Greenville (GSP / KGSP)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 90 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4846 New York (LGA) 11:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2092 Atlanta 11:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 17 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2919 Detroit (DTW) 11:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5178 Charlotte 11:13 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3160 Newark (EWR) 11:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4880 Newark (EWR) 11:30 planerad

12:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 90 m   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 7 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2425 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5214 Charlotte (CLT) 12:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1168 Pittsburgh 12:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4265 New York (LGA) 12:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2092 Atlanta 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5214 Charlotte 12:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 San Antonio 12:45 planerad

13:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5349 Charlotte (CLT) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2426 Chicago (ORD) 13:00 planerad

14:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 21 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4727 Washington (IAD) 14:17 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2102 Atlanta 14:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5467 Philadelphia (PHL) 14:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5349 Charlotte 14:27 planerad

15:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1612 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 178 Denver (DEN) 15:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5021 Charlotte (CLT) 15:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Washington (DCA) 15:33 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 22 min.
Bombardier CRJ700 Air Canada AC 4724 Washington (IAD) 15:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Air France AF 2768 Atlanta 15:22 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 130 Munich (MUC) 15:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5165 Charlotte 15:29 planerad

16:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 202°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta 16:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2110 Tampa 16:40 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2427 Chicago (ORD) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 26 - 40 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5245 Philadelphia (PHL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1612 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:12 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 179 Denver (DEN) 16:12 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Washington (DCA) 16:52 planerad

17:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 187°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2374 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5551 Charlotte (CLT) 17:16 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2084 Atlanta 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 797 Atlanta 17:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2428 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5551 Charlotte 17:46 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2918 Detroit (DTW) 17:50 planerad

18:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 187°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 14 - 21 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3616 Newark (EWR) 18:09 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4918 Newark (EWR) 18:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4019 Miami (MIA) 18:23 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 131 Munich (MUC) 18:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 5421 Atlanta 18:26 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1282 Washington (IAD) 18:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3615 Newark (EWR) 18:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4019 Miami (MIA) 18:48 planerad

19:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 187°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 33 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5398 Charlotte 19:09 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1712 Fort Lauderdale (FLL) 19:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5394 Philadelphia (PHL) 19:46 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2194 Atlanta 19:10 planerad

20:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 127°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2199 Atlanta 20:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5446 Charlotte (CLT) 20:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5626 Charlotte 20:23 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1713 Fort Lauderdale (FLL) 20:27 planerad

21:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 127°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5608 Washington (DCA) 21:33 planerad

22:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 127°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3731 Chicago (ORD) 22:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2426 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:02 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2429 Chicago (ORD) 22:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2179 Atlanta 22:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1108 Atlanta 22:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5507 Charlotte (CLT) 22:47 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2055 Houston (IAH) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 34 min.
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2007 Detroit (DTW) 23:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3784 New York (LGA) 23:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3411 Miami (MIA) 23:55 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3151 Newark (EWR) 23:59 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2431 Chicago (ORD) 23:59 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4919 Newark (EWR) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2187 Atlanta 00:40 planerad

01:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 102°   Moln/himmel broken

02:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

03:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

04:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

05:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5344 Charlotte 05:57 planerad

06:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1204 Washington (IAD) 06:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1567 Atlanta (ATL) 06:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1586 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3446 Miami (MIA) 06:49 planerad

07:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 04

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 20 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2054 Houston (IAH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5110 Atlanta (ATL) 07:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5058 Charlotte 07:25 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2424 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5486 Philadelphia (PHL) 07:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1485 Atlanta (ATL) 07:45 planerad

08:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte (CLT) 08:42 planerad

09:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2681 Detroit (DTW) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5360 Charlotte 09:23 planerad

10:00 19.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 103°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3849 Washington (IAD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5178 Charlotte 10:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 14 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2430 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3997 Chicago (ORD) 10:14 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2070 Atlanta (ATL) 10:20 planerad

Andra datum

January, 2019

18