Piedmont Triad, Greensboro (GSO / KGSO)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 17:17 planerad

18:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3155 Newark (EWR) 18:22 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 52 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 18:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 6914 Atlanta 18:56 planerad

19:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1118 Tampa (TPA) 19:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4395 Philadelphia (PHL) 19:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 49 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3158 Newark (EWR) 19:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 743 Fort Lauderdale (FLL) 19:49 planerad

20:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2206 Orlando (SFB) 20:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5617 Charlotte (CLT) 20:48 planerad

21:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3882 Chicago (ORD) 21:07 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3924 Chicago (ORD) 21:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2207 Orlando (SFB) 21:06 planerad

22:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 57 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3754 Miami (MIA) 22:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3975 Charlotte (CLT) 22:57 planerad

23:00 19.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3157 Newark (EWR) 23:52 planerad

00:00 20.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3867 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:01 planerad

01:00 20.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

02:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

03:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

04:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 62°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

05:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Philadelphia (PHL) 05:43 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3631 Charlotte 05:57 planerad

06:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

07:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 14 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3565 Miami (MIA) 07:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3930 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5384 Charlotte 07:18 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3931 New York (LGA) 07:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4125 Chicago (ORD) 07:42 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5173 Washington (DCA) 07:53 planerad

08:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3801 Chicago (ORD) 08:00 planerad

09:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 09:01 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 09:31 planerad

10:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 23°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 42 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3817 Charlotte (CLT) 10:11 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5395 Philadelphia (PHL) 10:11 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3444 Newark (EWR) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5395 Philadelphia (PHL) 10:49 planerad

11:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3805 Charlotte 11:12 planerad

12:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3298 Newark (EWR) 12:15 planerad

13:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 32°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 490 Orlando (MCO) 13:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3869 Chicago (ORD) 13:30 planerad

14:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 14:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3883 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Philadelphia (PHL) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 39 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 491 Orlando (MCO) 14:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3870 Washington (IAD) 14:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 14:56 planerad

15:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Charlotte (CLT) 15:33 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3299 Newark (EWR) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Philadelphia (PHL) 15:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3883 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:32 planerad

16:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Charlotte 16:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3154 Newark (EWR) 16:30 planerad
Boeing 717-200 Korean Air KE 6914 Atlanta 16:50 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02