Piedmont Triad, Greensboro (GSO / KGSO)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 150 m   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2047 Atlanta 11:40 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2415 Chicago (ORD) 11:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3805 Charlotte 11:14 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3759 New York (LGA) 11:30 planerad

12:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 150 m   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 33 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2176 Charlotte (CLT) 12:04 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4114 Detroit (DTW) 12:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5242 Washington (DCA) 12:42 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5280 New York (LGA) 12:44 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 834 Tampa 12:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 16 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2047 Atlanta 12:20 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3298 Newark (EWR) 12:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2176 Charlotte 12:46 planerad

13:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 24 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2011 Atlanta 13:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 490 Orlando (MCO) 13:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5419 Charlotte (CLT) 13:41 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Washington (IAD) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2391 Detroit (DTW) 13:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5242 Washington (DCA) 13:07 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2418 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 835 Tampa 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5294 New York (LGA) 13:47 planerad

14:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 14:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3883 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:51 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Philadelphia (PHL) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 3 - 6 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 491 Orlando (MCO) 14:04 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2011 Atlanta 14:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5419 Charlotte 14:11 planerad

15:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 249°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Charlotte (CLT) 15:31 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3299 Newark (EWR) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 28 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3787 Washington (IAD) 15:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 15:04 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5433 Philadelphia (PHL) 15:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3883 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:36 planerad

16:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 42 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2016 Atlanta 16:14 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2417 Chicago (ORD) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 28 - 30 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Charlotte 16:01 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3154 Newark (EWR) 16:28 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4948 Newark (EWR) 16:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2016 Atlanta 16:58 planerad

17:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 11 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3741 New York (LGA) 17:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 17:13 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1829 Detroit (DTW) 17:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4857 New York (LGA) 17:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5574 Charlotte (CLT) 17:33 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2420 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3741 New York (LGA) 17:32 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4118 Detroit (DTW) 17:41 planerad

18:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 14 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1997 Atlanta 18:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Washington (DCA) 18:31 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3155 Newark (EWR) 18:39 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3952 Washington (IAD) 18:39 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 41 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5574 Charlotte 18:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4088 New York (LGA) 18:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1997 Atlanta 18:56 planerad

19:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5468 Charlotte (CLT) 19:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4395 Philadelphia (PHL) 19:26 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 30 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Washington (DCA) 19:08 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3158 Newark (EWR) 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5468 Charlotte 19:40 planerad

20:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 39 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3815 New York (LGA) 20:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5617 Charlotte (CLT) 20:45 planerad

21:00 18.01.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 29 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2419 Chicago (ORD) 21:04 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5556 Washington (DCA) 21:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2004 Atlanta 21:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3924 Chicago (ORD) 21:19 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4030 New York (LGA) 21:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3754 Miami (MIA) 21:58 planerad

22:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2030 Atlanta 22:36 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1865 Detroit (DTW) 22:37 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3975 Charlotte (CLT) 22:58 planerad

23:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 29 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4687 Washington (IAD) 23:19 planerad
Embraer 170 Air Canada AC 3157 Newark (EWR) 23:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3867 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2038 Atlanta 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 134°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

01:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

02:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

03:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 139°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 14

04:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 128°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

05:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 128°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3257 Detroit (DTW) 05:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Philadelphia (PHL) 05:48 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3631 Charlotte 05:59 planerad

06:00 19.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 128°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2004 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4686 Washington (IAD) 06:15 planerad

07:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 11 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3565 Miami (MIA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5384 Charlotte 07:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3930 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3931 New York (LGA) 07:30 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2414 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4125 Chicago (ORD) 07:46 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5173 Washington (DCA) 07:52 planerad

08:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3830 New York (LGA) 08:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2118 Atlanta (ATL) 08:20 planerad

09:00 19.01.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 09:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer 170 Air Canada AC 3443 Newark (EWR) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 09:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3938 Washington (IAD) 09:45 planerad

10:00 19.01.2019

+7°C   Vindar: 5 m/s @ 141°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5432 Philadelphia (PHL) 10:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3466 Charlotte 10:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5432 Philadelphia (PHL) 10:48 planerad

Andra datum

January, 2019

18