Piedmont Triad, Greensboro (GSO / KGSO)

Planespotter’s tidtabell

12:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 360°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 26 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2415 Chicago 12:14 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6276 Detroit (DTW) 12:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4690 New York (LGA) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3298 Newark (EWR) 12:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1311 Atlanta 12:20 planerad

13:00 26.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 360°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 16 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1749 Atlanta 13:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4685 Washington (IAD) 13:46 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3838 Washington (IAD) 13:58 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 490 Orlando (MCO) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 14 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4690 New York (LGA) 13:15 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6276 Detroit (DTW) 13:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3869 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2418 Chicago (ORD) 13:30 planerad

14:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4800 Philadelphia (PHL) 14:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 14:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 14:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 21 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1749 Atlanta 14:09 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3870 Washington (IAD) 14:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 491 Orlando (MCO) 14:38 planerad

15:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 9 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5670 Charlotte (CLT) 15:28 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 857 Cincinnati (CVG) 15:34 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 670 Atlanta 15:40 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3299 Newark (EWR) 15:49 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Moline (MLI) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 39 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4800 Philadelphia (PHL) 15:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3619 Chicago (ORD) 15:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4561 Philadelphia (PHL) 15:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5670 Charlotte 15:58 planerad

16:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 6 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 857 Atlanta 16:14 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 670 Atlanta 16:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3472 Charlotte 16:22 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3154 Newark (EWR) 16:26 planerad

17:00 26.06.2019

+31°C   Vindar: 2 m/s @ 10°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 1 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4816 New York (LGA) 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3634 New York (LGA) 17:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3840 Chicago (ORD) 17:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5605 Philadelphia (PHL) 17:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5574 Charlotte (CLT) 17:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3860 Chicago (ORD) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3332 Detroit (DTW) 17:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5786 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:08 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1829 Detroit (DTW) 17:23 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6273 Detroit (DTW) 17:26 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 2 - 9 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3634 New York (LGA) 17:31 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3861 Chicago (ORD) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5273 Charlotte 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5448 Philadelphia (PHL) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5574 Charlotte 17:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5786 Dallas 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3332 Detroit (DTW) 17:41 planerad
Embraer 175 Air France AF 2468 Detroit (DTW) 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6273 Detroit (DTW) 17:51 planerad

18:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 8 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 517 Atlanta 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4347 Miami (MIA) 18:04 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3155 Newark (EWR) 18:12 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 29 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4802 New York (LGA) 18:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4347 Miami (MIA) 18:37 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 517 Atlanta 18:45 planerad

19:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3616 New York (LGA) 19:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1814 Atlanta 19:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5468 Charlotte 19:18 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3741 New York (LGA) 19:38 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 6 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1814 Atlanta 19:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5468 Charlotte 19:48 planerad

20:00 26.06.2019

+32°C   Vindar: 1 m/s @ 37°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05L, 05R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 1 - 2 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5617 Charlotte (CLT) 20:50 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4030 New York (LGA) 20:52 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1571 Atlanta 20:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 min.
United Airlines UA 140 New York 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 451 San Francisco (SFO) 20:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3741 New York (LGA) 20:13 planerad

21:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 23L

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 27 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3882 Chicago (ORD) 21:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 797 Atlanta 21:16 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5156 Charlotte 21:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4796 New York (LGA) 21:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3924 Chicago (ORD) 21:53 planerad

22:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 23L

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 35 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5390 Detroit (DTW) 22:03 planerad
Embraer 175 Air France AF 2868 Detroit (DTW) 22:08 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Jet Airways (India) 9W 5365 Atlanta 22:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2740 Atlanta 22:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3340 New York (LGA) 22:47 planerad

23:00 26.06.2019

+26°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 14, 23L

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 31 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3754 Miami (MIA) 23:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3975 Charlotte (CLT) 23:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4675 Philadelphia (PHL) 23:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4687 Washington (IAD) 23:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4915 Philadelphia (PHL) 23:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2729 Atlanta 23:59 planerad

00:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2940 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:06 planerad

01:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L

02:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 226°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L

03:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 32

04:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 32

05:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 32

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 867 Atlanta 05:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3631 Charlotte 05:35 planerad

06:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 331°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 17 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2939 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3150 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4369 Philadelphia (PHL) 06:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3442 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4686 Washington (IAD) 06:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5229 Charlotte 06:25 planerad

07:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 331°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3931 New York (LGA) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2547 Atlanta 07:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3565 Miami (MIA) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5384 Charlotte 07:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6280 Detroit (DTW) 07:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3830 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3315 New York (LGA) 07:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3930 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5173 Washington (DCA) 07:43 planerad

08:00 27.06.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 331°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 08:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3337 New York (LGA) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1400 Atlanta 08:15 planerad

09:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 738 Fort Lauderdale (FLL) 09:07 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 514 Atlanta 09:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5118 Charlotte 09:29 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1119 Tampa (TPA) 09:47 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 514 Atlanta 09:59 planerad

10:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3805 Charlotte (CLT) 10:06 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3422 Charlotte (CLT) 10:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3758 New York (LGA) 10:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5278 New York (LGA) 10:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3519 New York (LGA) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 16 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3335 New York (LGA) 10:42 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2416 Chicago (ORD) 10:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3779 New York (LGA) 10:59 planerad

11:00 27.06.2019

+24°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05L, 05R, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1311 Atlanta 11:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5278 New York (LGA) 11:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3805 Charlotte 11:20 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19