Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

13:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2846 Minneapolis (MSP) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2346 Portland (PDX) 13:28 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 12 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5691 Seattle (SEA) 13:08 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1336 Salt Lake City (SLC) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1493 San Jose (SJC) 13:25 planerad
Airbus A320 American AA 2085 Phoenix (PHX) 13:36 planerad

14:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5692 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1381 Phoenix (PHX) 14:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2504 Seattle (SEA) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2561 Seattle (SEA) 14:00 planerad

15:00 29.01.2020

+5°C   Vindar: 7 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3362 Seattle (SEA) 15:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2213 Boise (BOI) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 17 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5692 Seattle (SEA) 15:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2214 Las Vegas (LAS) 15:20 planerad
Embraer 175 Alaska AS 2407 Portland (PDX) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2249 Seattle (SEA) 15:25 planerad

16:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 28 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4111 Seattle (SEA) 16:17 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4108 Salt Lake City (SLC) 16:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2350 Portland (PDX) 16:21 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2562 Seattle (SEA) 16:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2213 Oakland (OAK) 16:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3332 Los Angeles (LAX) 16:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4111 Seattle (SEA) 16:49 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4108 Salt Lake City (SLC) 16:49 planerad

17:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2438 Seattle (SEA) 17:48 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2851 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2811 Portland (PDX) 17:45 planerad

18:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 198°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 32 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5682 Seattle (SEA) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2354 Portland (PDX) 18:16 planerad
Embraer 175 Alaska AS 3426 Seattle (SEA) 18:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 13 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2854 Seattle (SEA) 18:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5682 Seattle (SEA) 18:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2073 Boise (BOI) 18:55 planerad

19:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 24 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2072 Boise (BOI) 19:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1807 Sacramento (SMF) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2304 Seattle (SEA) 19:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska AS 3427 Seattle (SEA) 19:30 planerad

20:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 23 - 36 min.
Embraer 175 Alaska AS 2254 Portland (PDX) 20:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 20:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2374 Seattle (SEA) 20:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1807 Boise (BOI) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2355 Portland (PDX) 20:40 planerad

21:00 29.01.2020

+4°C   Vindar: 5 m/s @ 208°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 38 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2892 Everett (PAE) 21:10 planerad
Boeing 737-900 Alaska AS 752 Seattle (SEA) 21:48 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2046 Portland (PDX) 21:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2195 Seattle (SEA) 21:25 planerad

22:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 30 min.
Airbus A319 United UA 2046 Chicago (ORD) 22:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1218 Las Vegas (LAS) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1991 San Jose (SJC) 22:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3333 Los Angeles (LAX) 22:42 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2634 San Diego (SAN) 22:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5733 Los Angeles (LAX) 22:56 planerad

23:00 29.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1459 Phoenix (PHX) 23:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 889 Denver (DEN) 23:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2914 Seattle (SEA) 23:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1914 Oakland (OAK) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2788 Salt Lake City (SLC) 23:38 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 691 Seattle (SEA) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 486 Chicago (ORD) 23:25 planerad

00:00 30.01.2020

+3°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3368 Portland (PDX) 00:04 planerad
Embraer 175 Alaska AS 3412 Seattle (SEA) 00:31 planerad

01:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21, 25

02:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21, 25

03:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 239°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21, 25

04:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

05:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3339 Portland (PDX) 05:00 planerad
Embraer 175 Alaska AS 3411 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 333 Oakland (OAK) 05:20 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1126 Seattle (SEA) 05:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2823 Salt Lake City (SLC) 05:50 planerad

06:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 193°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2071 Boise (BOI) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5688 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2789 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2915 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1717 Denver (DEN) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1926 Denver (DEN) 06:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2693 Minneapolis (MSP) 06:55 planerad

07:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2372 Seattle (SEA) 07:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5762 Boise (BOI) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3328 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska AS 2037 Portland (PDX) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 691 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4086 Las Vegas (LAS) 07:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2891 Everett (PAE) 07:40 planerad

08:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2352 Portland (PDX) 08:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4065 Seattle (SEA) 08:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2619 Seattle (SEA) 08:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2369 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2635 San Diego (SAN) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 3066 Boise (BOI) 08:35 planerad
Airbus A319 American AA 2876 Phoenix (PHX) 08:35 planerad

09:00 30.01.2020

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2070 Boise (BOI) 09:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4038 Salt Lake City (SLC) 09:36 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2621 Seattle (SEA) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2807 Portland (PDX) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2371 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4065 Seattle (SEA) 09:12 planerad

10:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 22 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2803 Portland (PDX) 10:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1387 Denver (DEN) 10:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4135 Seattle (SEA) 10:47 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 1984 Seattle (SEA) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 47 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2049 Portland (PDX) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2947 Seattle (SEA) 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4038 Salt Lake City (SLC) 10:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1387 Sacramento (SMF) 10:55 planerad

11:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 30 min.
Airbus A320 United Airlines UA 318 Denver (DEN) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3648 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:27 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3329 Los Angeles (LAX) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2806 Portland (PDX) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2370 Seattle (SEA) 11:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4135 Seattle (SEA) 11:17 planerad

12:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 19 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 5854 Las Vegas (LAS) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1336 Salt Lake City (SLC) 12:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5691 Seattle 12:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1902 Oakland (OAK) 12:50 planerad
Airbus A320 American AA 455 Phoenix (PHX) 12:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska AS 2852 Seattle (SEA) 12:53 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 38 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 247 Seattle (SEA) 12:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3648 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3361 Seattle (SEA) 12:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 257 Denver (DEN) 12:53 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 368 Denver (DEN) 12:55 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19