Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

04:00 14.10.2019

+6°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2290 m

05:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 35 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 695 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2037 Portland (PDX) 05:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 829 Phoenix (PHX) 05:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2073 Seattle (SEA) 05:45 planerad

06:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2019 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2071 Boise (BOI) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 484 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4673 Oakland (OAK) 06:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1260 Salt Lake City (SLC) 06:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2635 San Diego (SAN) 06:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5690 Los Angeles (LAX) 06:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1729 Denver (DEN) 06:55 planerad

07:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 17°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2372 Seattle (SEA) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2061 Portland (PDX) 07:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2072 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 633 Seattle (SEA) 07:15 planerad

08:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 35°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2789 Seattle (SEA) 08:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2369 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2807 Portland (PDX) 08:30 planerad

09:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 35°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Portland (PDX) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2070 Boise (BOI) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2785 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2049 Portland (PDX) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2371 Seattle (SEA) 09:55 planerad

10:00 14.10.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 35°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2644 Portland (PDX) 10:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 274 Denver (DEN) 10:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2762 Seattle (SEA) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2379 Seattle (SEA) 10:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2645 Portland (PDX) 10:50 planerad

11:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 147°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Portland (PDX) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2761 Seattle (SEA) 11:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 257 Denver (DEN) 11:47 planerad

12:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 147°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 9 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 12:32 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 873 Phoenix (PHX) 12:41 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 990 Seattle (SEA) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2231 Boise (BOI) 12:30 planerad

13:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 147°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 950 Minneapolis (MSP) 13:02 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 11 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 13:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 873 Phoenix (PHX) 13:31 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 247 Seattle (SEA) 13:40 planerad

14:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Portland (PDX) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 950 Minneapolis (MSP) 14:02 planerad

15:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2502 Seattle (SEA) 15:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2230 Boise (BOI) 15:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 973 Seattle (SEA) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Portland (PDX) 15:35 planerad

16:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 180°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 396 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Portland (PDX) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2357 Seattle (SEA) 16:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 974 Seattle (SEA) 16:50 planerad

17:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 171°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2026 Las Vegas (LAS) 17:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2512 Seattle (SEA) 17:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 29 - 30 min.
United Airlines UA 1588 Seattle 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2073 Boise (BOI) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 533 Seattle (SEA) 17:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2029 Las Vegas (LAS) 17:59 planerad

18:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 171°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2062 Portland (PDX) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2390 Seattle (SEA) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2811 Portland (PDX) 18:15 planerad

19:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 171°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2436 Seattle (SEA) 19:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2349 Seattle (SEA) 19:15 planerad

20:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2256 Seattle (SEA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 20:28 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2072 Boise (BOI) 20:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2257 Portland (PDX) 20:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 304 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 336 Seattle (SEA) 20:50 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1841 Minneapolis (MSP) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2251 Seattle (SEA) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2045 Portland (PDX) 20:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2193 Seattle (SEA) 20:45 planerad

21:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 2046 Chicago (ORD) 21:46 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2374 Seattle (SEA) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2249 Seattle (SEA) 21:20 planerad

22:00 14.10.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 60°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 23 - 25 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1747 Seattle (SEA) 22:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2634 San Diego (SAN) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 678 Seattle (SEA) 22:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5748 Los Angeles (LAX) 22:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2038 Portland (PDX) 22:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Phoenix (PHX) 22:55 planerad

23:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 42 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2764 Salt Lake City (SLC) 23:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4093 Oakland (OAK) 23:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5825 Seattle (SEA) 23:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 486 Chicago (ORD) 23:40 planerad

00:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2248 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03

02:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 47°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03

03:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 47°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 03

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31