Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

17:00 24.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 16 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 361 Boise (BOI) 17:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Portland (PDX) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2272 San Diego (SAN) 17:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2390 Seattle (SEA) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2244 Seattle 17:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 29 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1588 Sacramento (SMF) 17:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1951 Salt Lake City (SLC) 17:06 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 533 Seattle (SEA) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 144 Boise (BOI) 17:40 planerad

18:00 24.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5819 Seattle (SEA) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 Sacramento (SMF) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2246 Seattle (SEA) 18:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2052 Boise (BOI) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 424 San Jose (SJC) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2347 Seattle (SEA) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2811 Portland (PDX) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 San Diego (SAN) 18:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5819 Seattle (SEA) 18:55 planerad

19:00 24.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 230°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2358 Portland (PDX) 19:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2192 Seattle (SEA) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 175 Aeromexico AM 4475 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2349 Seattle (SEA) 19:25 planerad

20:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 208°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 WestJet WS 7432 Seattle (SEA) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2076 Boise (BOI) 20:16 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 20:23 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1841 Minneapolis (MSP) 20:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2072 Boise (BOI) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 1597 Minneapolis (MSP) 20:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2254 Portland (PDX) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 336 Seattle (SEA) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2045 Portland (PDX) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2193 Seattle (SEA) 20:35 planerad

21:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 208°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 49 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2374 Seattle (SEA) 21:01 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2634 San Diego (SAN) 21:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1747 Seattle (SEA) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2249 Seattle (SEA) 21:25 planerad

22:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 208°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 37 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2046 Portland (PDX) 22:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2046 Chicago (ORD) 22:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1191 San Jose (SJC) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 694 Seattle (SEA) 22:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Phoenix (PHX) 22:53 planerad

23:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 208°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 25 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5748 Los Angeles (LAX) 23:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2088 Los Angeles (LAX) 23:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2764 Salt Lake City (SLC) 23:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1853 Oakland (OAK) 23:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2202 Denver (DEN) 23:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1979 Seattle (SEA) 23:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5917 Denver (DEN) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2221 Chicago (ORD) 23:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 486 Chicago (ORD) 23:40 planerad

00:00 25.06.2019

+12°C   Vindar: 0 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07, 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 10 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 698 Seattle (SEA) 00:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2356 Portland (PDX) 00:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1270 Las Vegas (LAS) 00:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2248 Seattle (SEA) 00:35 planerad

01:00 25.06.2019

+12°C   Vindar: 0 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07, 21

02:00 25.06.2019

+12°C   Vindar: 0 m/s @ 158°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07, 21

03:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

04:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

05:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 86°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 695 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Oakland (OAK) 05:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2357 Portland (PDX) 05:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2037 Portland (PDX) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Korean Air KE 6014 Seattle (SEA) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 634 Las Vegas (LAS) 05:30 planerad

06:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 590 Boise (BOI) 06:05 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 19 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2071 Boise (BOI) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 699 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1558 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6603 Burbank 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1260 Salt Lake City (SLC) 06:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2077 Boise (BOI) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2373 Denver (DEN) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5690 Los Angeles (LAX) 06:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 590 Phoenix (PHX) 06:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1729 Denver (DEN) 06:59 planerad

07:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2372 Seattle (SEA) 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2048 Portland (PDX) 07:28 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2072 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2078 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6577 Denver (DEN) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2635 San Diego (SAN) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 633 Seattle 07:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2805 Seattle (SEA) 07:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5683 Seattle (SEA) 07:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2369 Seattle (SEA) 07:55 planerad

08:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 18 - 20 min.
United Airlines UA 1587 Seattle 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2723 Boise (BOI) 08:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3646 Seattle 08:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2368 Seattle (SEA) 08:50 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5732 Seattle (SEA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 687 Boise (BOI) 08:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 829 Phoenix (PHX) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2807 Portland (PDX) 08:40 planerad

09:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 35 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 690 Seattle (SEA) 09:01 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1977 Salt Lake City (SLC) 09:08 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2992 Salt Lake City (SLC) 09:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Portland (PDX) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 835 Denver (DEN) 09:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 39 Minneapolis (MSP) 09:47 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 292 Minneapolis (MSP) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2070 Boise (BOI) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Portland (PDX) 09:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3646 Seattle 09:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5732 Sacramento (SMF) 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2371 Seattle (SEA) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2049 Portland (PDX) 09:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 292 Minneapolis (MSP) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 1996 Minneapolis (MSP) 09:56 planerad

10:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 American Airlines AA 304 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5686 Seattle (SEA) 10:41 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 430 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2234 Seattle (SEA) 10:54 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2378 Seattle (SEA) 10:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 502 Denver (DEN) 10:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 689 Seattle (SEA) 10:02 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1977 Salt Lake City (SLC) 10:32 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2379 Seattle (SEA) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 836 Sacramento (SMF) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2323 Seattle (SEA) 10:45 planerad

11:00 25.06.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2267 Phoenix (PHX) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Portland (PDX) 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2270 Seattle (SEA) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1350 Phoenix (PHX) 11:11 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1946 Seattle (SEA) 11:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5686 Seattle (SEA) 11:17 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Portland (PDX) 11:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2235 Seattle (SEA) 11:40 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 478 Phoenix (PHX) 11:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 6527 Phoenix 11:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1595 Denver (DEN) 11:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 257 Denver (DEN) 11:47 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 9251 Denver 11:52 planerad

12:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 27 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 12:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5837 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5859 Seattle (SEA) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2336 Portland (PDX) 12:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2350 Oakland (OAK) 12:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 990 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1484 Minneapolis (MSP) 12:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2329 Seattle (SEA) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 156 Denver (DEN) 12:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2187 Seattle (SEA) 12:45 planerad

13:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Airbus A320 American Airlines AA 455 Phoenix (PHX) 13:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Portland (PDX) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 3 - 25 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1948 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2053 Portland (PDX) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 13:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 247 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1774 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 149 Las Vegas (LAS) 13:50 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1484 Minneapolis (MSP) 13:51 planerad

14:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 38 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2438 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5680 Seattle (SEA) 14:38 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2504 Seattle (SEA) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Portland (PDX) 14:30 planerad

15:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2506 Seattle (SEA) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 294 Las Vegas 15:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2717 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5680 Seattle (SEA) 15:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2241 Seattle (SEA) 15:35 planerad

16:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 180°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2511 Las Vegas (LAS) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 946 Salt Lake City (SLC) 16:12 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1951 Seattle (SEA) 16:22 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1951 Salt Lake City (SLC) 16:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5714 Seattle (SEA) 16:29 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 396 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 543 Denver (DEN) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2721 Seattle (SEA) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Portland (PDX) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Oakland (OAK) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2147 Portland (PDX) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 946 Salt Lake City 16:50 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19