Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

08:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 180 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2792 Seattle (SEA) 08:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 691 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2807 Portland (PDX) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1155 San Jose (SJC) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2371 Seattle (SEA) 08:45 planerad

09:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 180 m   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 18 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5787 Seattle (SEA) 09:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Portland (PDX) 09:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3672 Salt Lake City (SLC) 09:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2378 Seattle (SEA) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2073 Phoenix (PHX) 09:00 planerad
Embraer 175 Air France AF 2399 Seattle 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2673 Seattle (SEA) 09:45 planerad

10:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 218°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Denver (DEN) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2070 Boise (BOI) 10:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5810 Seattle (SEA) 10:39 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2234 Seattle (SEA) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 29 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Portland (PDX) 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3672 Salt Lake City (SLC) 10:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Boise (BOI) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2323 Seattle (SEA) 10:45 planerad

11:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 218°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 122 Las Vegas (LAS) 11:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 21 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5810 Seattle (SEA) 11:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2235 Seattle (SEA) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Portland (PDX) 11:45 planerad

12:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 218°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 14 - 18 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Portland (PDX) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 669 Salt Lake City (SLC) 12:14 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3059 Seattle (SEA) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4005 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:32 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2590 Seattle (SEA) 12:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 675 Denver (DEN) 12:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 122 Denver (DEN) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2187 Seattle (SEA) 12:45 planerad

13:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 218°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 30 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5243 San Francisco (SFO) 13:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2455 Minneapolis (MSP) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2092 Oakland (OAK) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2438 Seattle (SEA) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 14 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1948 Seattle (SEA) 13:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 669 Salt Lake City (SLC) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4005 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:21 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5606 San Francisco (SFO) 13:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2591 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2054 Denver (DEN) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2092 Las Vegas (LAS) 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2184 Phoenix (PHX) 14:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5853 Seattle (SEA) 14:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Portland (PDX) 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2506 Seattle (SEA) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2455 Minneapolis (MSP) 14:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Portland (PDX) 14:30 planerad

15:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1568 Phoenix (PHX) 15:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2874 Seattle (SEA) 15:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2027 Las Vegas (LAS) 15:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2184 Phoenix (PHX) 15:04 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1946 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2241 Seattle (SEA) 15:15 planerad

16:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 222°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2876 Salt Lake City (SLC) 16:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2077 Seattle (SEA) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1568 Oakland (OAK) 16:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Portland (PDX) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2509 Seattle (SEA) 16:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2026 Las Vegas (LAS) 16:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3676 Salt Lake City (SLC) 16:45 planerad

17:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2279 Sacramento (SMF) 17:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2390 Seattle (SEA) 17:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5703 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2153 Seattle (SEA) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1376 Sacramento (SMF) 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 19 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Portland (PDX) 18:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1951 Seattle (SEA) 18:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2610 Seattle (SEA) 18:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 40 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2073 Boise (BOI) 18:10 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3935 Seattle (SEA) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2611 Portland (PDX) 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 Boise (BOI) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2270 Seattle (SEA) 19:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3492 San Diego (SAN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2793 Seattle (SEA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 178 Boise (BOI) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 136°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2356 Portland (PDX) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2090 Boise (BOI) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 690 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 20:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2193 Seattle (SEA) 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 136°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 33 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2046 San Jose (SJC) 21:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 1597 Minneapolis (MSP) 21:22 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2271 Seattle (SEA) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 136°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 26 - 49 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2427 Chicago (ORD) 22:06 planerad
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 694 Seattle (SEA) 22:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5649 San Francisco 22:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Phoenix (PHX) 22:59 planerad

23:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 35 min.
Embraer 175 China Southern Airlines CZ 1125 Los Angeles 23:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1157 Denver (DEN) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1083 Las Vegas (LAS) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 670 Salt Lake City (SLC) 23:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2254 Portland (PDX) 23:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1685 Oakland (OAK) 23:55 planerad

00:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 780 Seattle (SEA) 00:04 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 698 Seattle (SEA) 00:25 planerad

01:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 107°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

02:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

03:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

04:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

05:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 695 Seattle (SEA) 05:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2037 Portland (PDX) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3218 Oakland (OAK) 05:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 812 Denver (DEN) 05:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 742 Seattle (SEA) 05:46 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 736 Salt Lake City (SLC) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 26 - 33 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2071 Boise (BOI) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 699 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3217 Denver (DEN) 06:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2078 Los Angeles (LAX) 06:53 planerad

07:00 19.01.2019

+2°C   Vindar: 5 m/s @ 155°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2048 Portland (PDX) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2501 Seattle (SEA) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2483 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 477 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3469 San Diego (SAN) 07:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5319 San Francisco (SFO) 07:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2272 Seattle (SEA) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3223 Las Vegas (LAS) 07:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 829 Phoenix (PHX) 07:40 planerad

Andra datum

January, 2019

18