Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

14:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2184 Phoenix (PHX) 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2558 Portland (PDX) 14:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2438 Seattle (SEA) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Portland (PDX) 14:35 planerad

15:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2874 Seattle (SEA) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2184 Phoenix (PHX) 15:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2241 Seattle (SEA) 15:25 planerad

16:00 19.03.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 30°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2366 Seattle (SEA) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2875 Portland (PDX) 16:30 planerad

17:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
United Airlines UA 1588 Seattle 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2533 Seattle (SEA) 17:35 planerad

18:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Portland (PDX) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2248 Seattle (SEA) 18:25 planerad

19:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 31°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2270 Seattle (SEA) 19:40 planerad

20:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 486 Denver (DEN) 20:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2193 Seattle (SEA) 20:35 planerad

21:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2374 Seattle (SEA) 21:45 planerad

22:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 32 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2061 Chicago (ORD) 22:02 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2634 San Diego (SAN) 22:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2346 Portland (PDX) 22:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2690 Seattle (SEA) 22:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 699 Phoenix (PHX) 22:57 planerad

23:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 694 Seattle (SEA) 23:00 planerad

00:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2246 Seattle (SEA) 00:20 planerad

01:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

02:00 20.03.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

03:00 20.03.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

04:00 20.03.2019

+3°C   Vindar: 4 m/s @ 34°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

05:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2697 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2445 Seattle (SEA) 05:50 planerad

06:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 699 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2037 Portland (PDX) 06:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1801 Chicago (ORD) 06:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1729 Denver (DEN) 06:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2249 Seattle (SEA) 06:45 planerad

07:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 36°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2048 Portland (PDX) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 35 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2635 San Diego (SAN) 07:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5690 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 691 Seattle (SEA) 07:35 planerad

08:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
United Airlines UA 1587 Seattle 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2368 Seattle (SEA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Airbus A319 American Airlines AA 829 Phoenix (PHX) 08:03 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2807 Portland (PDX) 08:30 planerad

09:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2371 Seattle (SEA) 09:45 planerad

10:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2696 Portland (PDX) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2378 Seattle (SEA) 10:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 502 Denver (DEN) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Portland (PDX) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2323 Seattle (SEA) 10:45 planerad

11:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 07

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2171 Portland (PDX) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2871 Portland (PDX) 11:45 planerad

12:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 669 Salt Lake City (SLC) 12:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4005 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 780 Seattle (SEA) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2187 Seattle (SEA) 12:35 planerad

13:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 56°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03, 07

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4005 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 669 Salt Lake City (SLC) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 989 Seattle (SEA) 13:40 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02