Spokane, Spokane (GEG / KGEG)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

04:00 19.04.2018

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 160°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21

05:00 19.04.2018

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 695 Seattle (SEA) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1002 Oakland (OAK) 05:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2339 Portland (PDX) 05:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 812 Denver (DEN) 05:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 318 Seattle (SEA) 05:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 699 Seattle (SEA) 05:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 623 San Francisco (SFO) 05:50 planerad

06:00 19.04.2018

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 388 Boise (BOI) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1260 Salt Lake City (SLC) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 846 Denver (DEN) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 392 Las Vegas (LAS) 06:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2141 Sacramento (SMF) 06:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2078 Los Angeles (LAX) 06:35 planerad

07:00 19.04.2018

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2136 Boise (BOI) 07:08 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2372 Seattle (SEA) 07:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2108 Portland (PDX) 07:34 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2072 Minneapolis (MSP) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 388 Las Vegas (LAS) 07:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2431 Seattle (SEA) 07:25 planerad

08:00 19.04.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 42 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2376 Seattle (SEA) 08:02 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 690 Seattle (SEA) 08:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5682 Seattle (SEA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 23 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2383 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2055 Portland (PDX) 08:07 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2369 Seattle (SEA) 08:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 401 Phoenix (PHX) 08:40 planerad

09:00 19.04.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 19 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2352 Portland (PDX) 09:22 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3526 Salt Lake City (SLC) 09:41 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2378 Seattle (SEA) 09:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2695 Portland (PDX) 09:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5682 Seattle (SEA) 09:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 689 Seattle (SEA) 09:40 planerad

10:00 19.04.2018

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1755 Dallas (DAL) 10:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5783 Seattle (SEA) 10:39 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2234 Seattle (SEA) 10:54 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2105 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2111 Portland (PDX) 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3526 Salt Lake City (SLC) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2373 Seattle (SEA) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2019 Phoenix (PHX) 10:55 planerad

11:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2350 Portland (PDX) 11:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 25 min.
Embraer 175 Air France AF 2859 Seattle (SEA) 11:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2235 Seattle (SEA) 11:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 415 Phoenix (PHX) 11:45 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 6527 Phoenix (PHX) 11:45 planerad

12:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 26 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2278 Seattle (SEA) 12:02 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 12:08 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 675 Denver (DEN) 12:34 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4832 Seattle (SEA) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1762 Sacramento (SMF) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 Oakland (OAK) 12:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 990 Seattle (SEA) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1484 Minneapolis (MSP) 12:48 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2243 Boise (BOI) 12:32 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2187 Seattle (SEA) 12:40 planerad

13:00 19.04.2018

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 5°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 03

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 United Airlines UA 5243 San Francisco (SFO) 13:02 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 456 Phoenix (PHX) 13:07 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 686 Sacramento (SMF) 13:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4832 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2005 Salt Lake City (SLC) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 185 Oklahoma City (OKC) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Lufthansa LH 9251 Denver (DEN) 13:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1771 Denver (DEN) 13:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 162 Amsterdam (AMS) 13:43 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 989 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5606 San Francisco 13:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 456 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:55 planerad

14:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 21 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2558 Portland (PDX) 14:05 planerad
Embraer 175 Air France AF 3059 Seattle (SEA) 14:12 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2438 Seattle (SEA) 14:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5785 Seattle (SEA) 14:42 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2355 Portland (PDX) 14:43 planerad

15:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2230 Boise (BOI) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2506 Seattle (SEA) 15:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2241 Seattle (SEA) 15:15 planerad

16:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Bombardier CRJ700 Air France AF 2958 Salt Lake City (SLC) 16:07 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4427 Seattle (SEA) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1253 Des Moines (DSM) 16:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 366 Seattle (SEA) 16:33 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 38 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2357 Portland (PDX) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2509 Seattle (SEA) 16:43 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3536 Salt Lake City (SLC) 16:51 planerad

17:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Phoenix (PHX) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1008 Boise (BOI) 17:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2354 Portland (PDX) 17:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2826 Seattle (SEA) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 28 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5777 Seattle (SEA) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1253 Oakland (OAK) 17:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 533 Seattle (SEA) 17:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Boise (BOI) 17:40 planerad

18:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5781 Seattle (SEA) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2358 Portland (PDX) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 33 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1009 San Diego (SAN) 18:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2149 Boise (BOI) 18:33 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2039 Portland (PDX) 18:37 planerad

19:00 19.04.2018

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 325°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 259 San Diego (SAN) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2190 Seattle (SEA) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Embraer 175 Aeromexico AM 5198 Seattle (SEA) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2349 Seattle (SEA) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 260 Las Vegas (LAS) 19:55 planerad

20:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 24 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5769 Seattle (SEA) 20:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2154 Sacramento (SMF) 20:06 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1855 Minneapolis (MSP) 20:30 planerad
Boeing 737-900 Lufthansa LH 9250 Denver (DEN) 20:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 255 New Orleans (MSY) 20:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2270 Seattle (SEA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2191 Seattle (SEA) 20:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5769 Seattle (SEA) 20:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2359 Portland (PDX) 20:46 planerad

21:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2356 Portland (PDX) 21:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 5687 Chicago (ORD) 21:55 planerad

22:00 19.04.2018

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2088 Los Angeles (LAX) 22:44 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2302 Salt Lake City (SLC) 22:53 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1183 San Francisco 22:54 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 583 Phoenix (PHX) 22:59 planerad
Airbus A319 Alaska Airlines AS 6561 Phoenix (PHX) 22:59 planerad

23:00 19.04.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 22 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 694 Seattle (SEA) 23:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2346 Portland (PDX) 23:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1982 Seattle (SEA) 23:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5513 Denver (DEN) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 United Airlines UA 5679 Chicago (ORD) 23:45 planerad

00:00 20.04.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 152 Oakland (OAK) 00:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 698 Seattle (SEA) 00:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 184 Las Vegas (LAS) 00:25 planerad

01:00 20.04.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 257°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21, 25

02:00 20.04.2018

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

03:00 20.04.2018

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 191°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24