Fort Wayne, Fort Wayne (FWA / KFWA)

Planespotter’s tidtabell

06:00 15.10.2019

+2°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 5180 m

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3260 Chicago 06:51 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4579 Atlanta (ATL) 06:58 planerad

07:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 49 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3889 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3281 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:49 planerad

08:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4909 Philadelphia (PHL) 08:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3643 Atlanta (ATL) 08:20 planerad

09:00 15.10.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 141°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 14

10:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3539 Chicago 10:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5244 Atlanta 10:46 planerad

11:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3539 Chicago 11:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5244 Atlanta (ATL) 11:21 planerad

12:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 162°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1608 Punta Gorda 12:28 planerad

13:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 181°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5224 Charlotte 13:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2999 Chicago 13:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 32 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1519 Punta Gorda 13:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5224 Charlotte (CLT) 13:45 planerad

14:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 181°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3230 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3170 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3174 Chicago 14:36 planerad

15:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 181°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3762 Atlanta 15:38 planerad

16:00 15.10.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2255 Orlando (SFB) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4263 Detroit 16:09 planerad

17:00 15.10.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4018 Chicago 17:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3944 Atlanta (ATL) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4018 Chicago 17:37 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2121 Orlando (SFB) 17:42 planerad

18:00 15.10.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 206°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

19:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

20:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4941 Philadelphia 20:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3741 Atlanta 20:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3299 Chicago 20:31 planerad

21:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4298 Detroit 21:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3249 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:51 planerad

22:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5040 Charlotte 22:13 planerad

23:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4112 Minneapolis 23:11 planerad

00:00 16.10.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 223°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

01:00 16.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27, 32

02:00 16.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27, 32

03:00 16.10.2019

+11°C   Vindar: 5 m/s @ 303°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 27, 32

04:00 16.10.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 291°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27, 32

05:00 16.10.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 291°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27, 32

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31