Fort Wayne, Fort Wayne (FWA / KFWA)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3993 Chicago 10:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3519 Atlanta 10:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3993 Chicago 10:53 planerad

11:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4303 Detroit 11:29 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2753 Atlanta 11:20 planerad

12:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4303 Detroit 12:05 planerad

13:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3109 Charlotte 13:19 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5035 Chicago 13:38 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3107 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:49 planerad

14:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 261°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3230 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4990 Philadelphia 14:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3580 Chicago 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5003 Chicago 14:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3031 Charlotte (CLT) 14:48 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 890 Tampa 15:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3521 Atlanta 15:34 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4990 Philadelphia (PHL) 15:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3580 Chicago 15:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 7418 Detroit 15:59 planerad

16:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 32

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 891 Tampa 16:15 planerad

17:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 352°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4290 Detroit 17:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2264 Atlanta 17:31 planerad

18:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 96°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5011 Chicago 18:16 planerad

19:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 96°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3222 Charlotte 19:12 planerad

20:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 96°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2459 Atlanta 20:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4941 Philadelphia 20:14 planerad

21:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 14

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3648 Chicago 21:13 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4298 Detroit 21:28 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2643 Atlanta 21:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3249 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:47 planerad

22:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 14

23:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 114°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 14

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3366 Minneapolis 23:13 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5049 Chicago 23:16 planerad

00:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

01:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

02:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

03:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

04:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

05:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 81°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

06:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 8 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3639 Chicago 06:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3281 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:08 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2878 Atlanta (ATL) 06:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5034 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3005 Charlotte (CLT) 06:47 planerad

07:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 8 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4909 Philadelphia (PHL) 07:14 planerad

08:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 8 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1660 Punta Gorda 08:40 planerad

09:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 8 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5112 Chicago (ORD) 09:01 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1661 Punta Gorda 09:25 planerad

Andra datum

January, 2019

18