Newark Liberty, Newark (EWR / KEWR)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 700 m   Uppskattad bana: 11, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 21 min.
Boeing 737-900 N267AK Alaska Airlines AS 556 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A350-900 9V-SGG Singapore Airlines SQ 22 Singapore (SIN) 06:00 planerad
Boeing 737-900 N581AS Alaska Airlines AS 592 San Francisco (SFO) 06:15 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 362 Honolulu (HNL) 06:36 planerad
Airbus A319 N768UA United Airlines UA 726 San Francisco (SFO) 06:45 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 25 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7649 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 31 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 27 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 521 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1286 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 1483 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3479 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 581 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2037 Houston (IAH) 06:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2106 Washington (IAD) 06:05 planerad
Delta Air Lines DL 2956 Minneapolis (MSP) 06:10 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1753 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 993 Las Vegas (LAS) 06:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1984 Santo Domingo (SDQ) 06:28 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1282 Boston (BOS) 06:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2001 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 118 Toronto 06:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2988 Atlanta (ATL) 06:59 planerad

07:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 700 m   Uppskattad bana: 11, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 16 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1695 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1232 Washington (IAD) 07:16 planerad
Boeing 777 N214UA United Airlines UA 415 Los Angeles (LAX) 07:16 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2005 Halifax (YHZ) 07:17 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1078 Boston (BOS) 07:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1976 Phoenix (PHX) 07:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1583 Las Vegas (LAS) 07:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1849 Raleigh/Durham (RDU) 07:37 planerad
Airbus A320 N213UA United Airlines UA 1796 San Francisco (SFO) 07:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2417 Portland (PDX) 07:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 876 Charlotte (CLT) 07:52 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 887 Lima (LIM) 07:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3433 Charleston (CHS) 07:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 473 New Orleans (MSY) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2728 Dallas 07:00 planerad
United Airlines UA 1721 Chicago 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3600 Pittsburgh (PIT) 07:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 800 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 585 Calgary (YYC) 07:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 774 Chicago (ORD) 07:13 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 363 San Francisco (SFO) 07:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6275 Detroit (DTW) 07:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1183 Fort Myers (RSW) 07:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1449 New Orleans (MSY) 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 225 Houston (IAH) 07:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2316 Austin (AUS) 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2320 Boston (BOS) 07:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 282 Denver (DEN) 07:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 475 Atlanta 07:30 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 205 Los Angeles (LAX) 07:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 602 Salt Lake City (SLC) 07:35 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 977 Chicago (ORD) 07:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 139 Orlando (MCO) 07:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 356 Savannah (SAV) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 120 Toronto 07:55 planerad

08:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 12 min.
Air Canada AC 1522 Montreal 08:00 planerad
Air Canada AC 1622 Toronto 08:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3724 Louisville (SDF) 08:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3509 Portland (PWM) 08:04 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7644 Toronto (YYZ) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 539 Atlanta 08:06 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3593 Cincinnati (CVG) 08:07 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6273 Raleigh/Durham (RDU) 08:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6137 Boston 08:12 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3446 Atlanta 08:17 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3687 Savannah (SAV) 08:17 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3452 Pittsburgh (PIT) 08:28 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2077 Boston (BOS) 08:40 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 130 Orlando (MCO) 08:51 planerad
Boeing 757 N587UA United Airlines UA 746 San Francisco (SFO) 08:52 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 663 Charlotte (CLT) 08:56 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2126 Raleigh/Durham (RDU) 08:57 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3428 Columbus (CMH) 08:59 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3717 Indianapolis (IND) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 767-300 United Airlines UA 1523 San Juan (SJU) 08:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3431 Raleigh/Durham (RDU) 08:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 645 Minneapolis (MSP) 08:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1575 Charlotte (CLT) 08:15 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 497 San Francisco (SFO) 08:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2227 Orlando (MCO) 08:23 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3516 Key West (EYW) 08:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1489 West Palm Beach (PBI) 08:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1886 Houston (IAH) 08:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2315 Atlanta (ATL) 08:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 529 Nashville (BNA) 08:30 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 934 London (LHR) 08:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1063 Mexico City (MEX) 08:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1040 Oranjestad (AUA) 08:37 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7651 Toronto (YYZ) 08:40 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 363 Honolulu (HNL) 08:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3678 San Antonio (SAT) 08:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 875 Charlotte (CLT) 08:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1514 Punta Cana (PUJ) 08:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3419 Detroit (DTW) 08:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6137 Boston (BOS) 08:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3493 Kansas City (MCI) 08:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 643 West Palm Beach (PBI) 08:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 122 Toronto 08:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1049 Chicago (ORD) 08:59 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1078 Fort Lauderdale (FLL) 08:59 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3544 Rochester (ROC) 08:59 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3663 Cleveland (CLE) 08:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 592 Tampa (TPA) 08:59 planerad

09:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 4 - 17 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2501 Savannah (SAV) 09:00 planerad
Boeing 777-300ER A6-ECU Emirates EK 223 Dubai (DXB) 09:00 planerad
United Airlines UA 132 Houston 09:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2279 Boston (BOS) 09:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 636 Chicago 09:09 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 674 Cleveland (CLE) 09:13 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 244 West Palm Beach (PBI) 09:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 897 Nashville (BNA) 09:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3721 Milwaukee (MKE) 09:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2165 Boston 09:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 123 Toronto 09:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 840 Miami (MIA) 09:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2250 Washington (IAD) 09:48 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7646 Toronto (YYZ) 09:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1060 Miami (MIA) 09:50 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2032 Orlando (MCO) 09:53 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2019 Fort Lauderdale (FLL) 09:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3609 Pittsburgh (PIT) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 6 - 13 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 791 Seattle (SEA) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 539 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6297 Raleigh/Durham (RDU) 09:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2138 Las Vegas (LAS) 09:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3425 Pittsburgh (PIT) 09:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 703 Nashville (BNA) 09:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 426 Chicago 09:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3423 Minneapolis (MSP) 09:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1050 Cancún (CUN) 09:23 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2310 Boston (BOS) 09:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2280 Boston (BOS) 09:41 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2371 Phoenix (PHX) 09:45 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1936 Denver (DEN) 09:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3456 Charlotte (CLT) 09:45 planerad

10:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 296°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1319 Cincinnati (CVG) 10:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1834 Chicago (ORD) 10:00 planerad
United Airlines UA 133 Toronto 10:00 planerad
United Airlines UA 14 Boston 10:00 planerad
United Airlines UA 145 Indianapolis 10:00 planerad
United Airlines UA 2001 Albany 10:00 planerad
United Airlines UA 30 Columbus 10:00 planerad
United Airlines UA 7 Hartford 10:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 776 Cleveland (CLE) 10:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1240 Chicago 10:09 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 819 Beijing (PEK) 10:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1472 Santo Domingo (SDQ) 10:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3610 Oklahoma City (OKC) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 125 Toronto 10:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2007 New Orleans (MSY) 10:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2121 Houston (IAH) 10:29 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 712 Houston (IAH) 10:34 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 715 San Antonio (SAT) 10:42 planerad
Bombardier CRJ200 Elite Airways 7Q 30 Vero Beach 10:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2028 Orlando (MCO) 10:48 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 233 Minneapolis (MSP) 10:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1649 Orlando (MCO) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 811 Fort Myers (RSW) 10:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2513 Savannah (SAV) 10:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1037 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1480 Nassau (NAS) 10:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1702 Los Angeles (LAX) 10:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2415 Portland (PDX) 10:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 746 San Francisco 10:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1624 Santiago 10:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3537 Detroit (DTW) 10:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3742 Havana (HAV) 10:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 124 Toronto 10:10 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 149 Orlando (MCO) 10:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1671 Orlando (MCO) 10:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 897 Phoenix (PHX) 10:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7653 Toronto (YYZ) 10:25 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 21 Singapore (SIN) 10:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1470 Santo Domingo (SDQ) 10:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2075 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 663 Houston (IAH) 10:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1834 Chicago (ORD) 10:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2317 Austin (AUS) 10:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3497 Minneapolis (MSP) 10:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3643 Charlotte (CLT) 10:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7739 Montréal (YUL) 10:50 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 86 Shanghai (PVG) 10:50 planerad

11:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22L, 22R, 29

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1199 Boston (BOS) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2934 Atlanta 11:01 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 817 Austin (AUS) 11:04 planerad
Boeing 767-300 N677UA United Airlines UA 883 London (LHR) 11:05 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1195 Chicago (ORD) 11:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1637 Fort Lauderdale (FLL) 11:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3460 Raleigh/Durham (RDU) 11:29 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 22 Dublin (DUB) 11:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3406 Atlanta 11:35 planerad
Boeing 767-400 N76055 United Airlines UA 71 Amsterdam (AMS) 11:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1812 Denver (DEN) 11:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1906 Port of Spain 11:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 574 Tampa (TPA) 11:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1766 New Orleans (MSY) 11:44 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8854 Ottawa (YOW) 11:45 planerad
Boeing 767-400 N671UA United Airlines UA 80 Manchester (MAN) 11:45 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 522 Fort Lauderdale (FLL) 11:50 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 56 Paris (CDG) 11:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1382 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6200 Detroit 11:56 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 408 Houston (IAH) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1337 Cincinnati (CVG) 11:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1060 Miami (MIA) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 126 Toronto 11:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3523 Kansas City (MCI) 11:05 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 79 Tokyo (NRT) 11:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1890 Tampa (TPA) 11:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2120 Fort Lauderdale (FLL) 11:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1849 Atlanta (ATL) 11:29 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1877 Santa Ana (SNA) 11:29 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1527 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1794 Las Vegas (LAS) 11:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2127 Halifax (YHZ) 11:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2321 Boston (BOS) 11:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 927 Orlando (MCO) 11:37 planerad
Bombardier CRJ200 Elite Airways 7Q 31 Vero Beach 11:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2934 Atlanta (ATL) 11:46 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 327 Houston (IAH) 11:47 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 234 Minneapolis (MSP) 11:50 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 224 Dubai (DXB) 11:50 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 89 Beijing (PEK) 11:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1415 Miami (MIA) 11:59 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 645 Nashville (BNA) 11:59 planerad

12:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22L, 22R, 29

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1211 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 998 Brussels (BRU) 12:00 planerad
Boeing 767-300 N674UA United Airlines UA 957 Geneva (GVA) 12:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2193 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Boeing 757-200 N21108 United Airlines UA 39 Edinburgh (EDI) 12:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1298 West Palm Beach (PBI) 12:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2394 Boston 12:23 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7650 Toronto (YYZ) 12:29 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1639 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:29 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3741 Raleigh/Durham (RDU) 12:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 129 Toronto 12:30 planerad
Boeing 767-300 N643UA United Airlines UA 963 Berlin (TXL) 12:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2487 Atlanta 12:35 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 31 Munich (MUC) 12:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5874 Boston 12:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2312 Charleston (CHS) 12:49 planerad
Airbus A330-300 LN-RKM SAS SK 909 Copenhagen (CPH) 12:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 627 Denver (DEN) 12:56 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 457 Knoxville (TYS) 12:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 128 Toronto 12:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2080 San Francisco 12:00 planerad
United Airlines UA 404 Atlanta 12:00 planerad
Boeing 777-300ER Air India AI 144 Mumbai (BOM) 12:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8855 Ottawa (YOW) 12:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1289 Fort Lauderdale (FLL) 12:27 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3416 Pittsburgh (PIT) 12:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1990 Boston (BOS) 12:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 355 Houston (IAH) 12:30 planerad
Boeing 777-300 Air China CA 820 Beijing (PEK) 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6200 Detroit (DTW) 12:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2121 Denver (DEN) 12:45 planerad

13:00 14.10.2019

+19°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 22L, 22R, 29

ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A321 La Compagnie B0 100 Paris (ORY) 13:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1688 Fort Lauderdale (FLL) 13:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2203 Savannah (SAV) 13:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3606 Rochester (ROC) 13:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2158 Miami (MIA) 13:02 planerad
Boeing 767-400 N69063 United Airlines UA 135 Zurich (ZRH) 13:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 28 Orlando (MCO) 13:13 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3436 Washington (DCA) 13:14 planerad
Airbus A330-300 LN-RKN SAS SK 907 Oslo (OSL) 13:15 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 15 London 13:15 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6284 Raleigh/Durham (RDU) 13:19 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2374 Orlando (MCO) 13:23 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 65 Lisbon (LIS) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 131 Toronto 13:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2297 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3734 Greenville (GSP) 13:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1489 Charlotte (CLT) 13:37 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7652 Toronto (YYZ) 13:40 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 18 Milan (MXP) 13:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3401 Charlotte (CLT) 13:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2379 Boston 13:50 planerad
Boeing 767-300 OE-LAE Austrian OS 89 Vienna (VIE) 13:50 planerad
Boeing 787 N12006 United Airlines UA 121 Barcelona (BCN) 13:50 planerad
Boeing 787 N16009 United Airlines UA 961 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1990 San Juan (SJU) 13:54 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2212 Atlanta 13:55 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 180 Hong Kong (HKG) 13:55 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 576 Denver (DEN) 13:56 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 34 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:57 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1600 Phoenix (PHX) 13:57 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2034 Nashville (BNA) 13:57 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1204 Santo Domingo (SDQ) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1333 Phoenix (PHX) 13:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1382 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2023 Los Angeles (LAX) 13:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 377 New Orleans (MSY) 13:00 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7655 Toronto (YYZ) 13:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 590 Tampa (TPA) 13:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2487 Atlanta (ATL) 13:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5874 Boston (BOS) 13:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 755 Chicago (ORD) 13:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 893 Santiago 13:29 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2072 Charlotte (CLT) 13:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 991 Orlando (MCO) 13:30 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 791 Myrtle Beach (MYR) 13:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1652 Atlanta (ATL) 13:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2159 Raleigh/Durham (RDU) 13:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3732 Jacksonville (JAX) 13:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1827 Orlando (MCO) 13:58 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6251 Cincinnati (CVG) 13:59 planerad

14:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3409 Detroit (DTW) 14:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3564 Cincinnati (CVG) 14:00 planerad
United Airlines UA 5 Atlanta 14:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 695 Boston (BOS) 14:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 965 Nápoli (NAP) 14:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 548 Las Vegas (LAS) 14:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 743 Tampa (TPA) 14:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2206 Fort Myers (RSW) 14:19 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6266 Cincinnati (CVG) 14:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 353 Atlanta 14:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 133 Toronto 14:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1929 Seattle (SEA) 14:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1003 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:33 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 169 Venice (VCE) 14:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3413 Cleveland (CLE) 14:35 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 41 Rome 14:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 446 Orlando (MCO) 14:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 751 San Diego (SAN) 14:40 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 398 San Salvador 14:45 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 24 Limerick (SNN) 14:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 54 Portland (PDX) 14:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 772 San Diego (SAN) 14:55 planerad
Airbus A330-300 LN-RKT SAS SK 903 Stockholm (ARN) 14:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1079 San Jose 14:58 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 757-200 United Airlines UA 1978 San Francisco 14:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2045 Boston (BOS) 14:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3463 Columbus (CMH) 14:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3503 Detroit (DTW) 14:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3705 Kansas City (MCI) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 132 Toronto 14:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7657 Toronto (YYZ) 14:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3414 Charleston (CHS) 14:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3524 Omaha 14:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2215 Fort Lauderdale (FLL) 14:29 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2380 Boston (BOS) 14:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1489 Charlotte (CLT) 14:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1534 Houston (IAH) 14:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 730 Orlando (MCO) 14:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1596 Las Vegas (LAS) 14:31 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2212 Atlanta (ATL) 14:40 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 886 Lima (LIM) 14:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 239 Nashville (BNA) 14:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3561 Portland (PWM) 14:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2328 New Orleans (MSY) 14:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6231 Raleigh/Durham (RDU) 14:59 planerad

15:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1551 Boston (BOS) 15:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3664 Sarasota/Bradenton (SRQ) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 557 Houston (IAH) 15:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 687 San Francisco (SFO) 15:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1885 New Orleans (MSY) 15:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3410 Detroit (DTW) 15:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3427 Charlotte (CLT) 15:03 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 496 Atlanta 15:04 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 17 London (LHR) 15:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7740 Montréal (YUL) 15:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4143 Chicago (ORD) 15:23 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 512 Los Angeles (LAX) 15:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1985 Santo Domingo (SDQ) 15:27 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 135 Toronto 15:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1221 Charlotte (CLT) 15:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 609 Chicago (ORD) 15:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 577 San Francisco (SFO) 15:31 planerad
Airbus A330 Aer Lingus EI 101 Dublin (DUB) 15:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1069 Bogota (BOG) 15:35 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 247 Los Angeles (LAX) 15:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1942 Atlanta 15:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1022 Tocumen (PTY) 15:48 planerad
Delta Air Lines DL 2169 Detroit (DTW) 15:50 planerad
Boeing 747-8 D-ABYC Lufthansa LH 402 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2429 Las Vegas (LAS) 15:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3658 Minneapolis (MSP) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1992 Washington (IAD) 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2394 Los Angeles (LAX) 15:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3424 Minneapolis (MSP) 15:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3454 Burlington (BTV) 15:00 planerad
United Airlines UA 402 Atlanta 15:00 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 583 San Francisco 15:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1062 Fort Myers (RSW) 15:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2329 Pittsburgh (PIT) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 134 Toronto 15:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1783 Tampa (TPA) 15:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 34 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:13 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 179 Hong Kong (HKG) 15:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1805 Atlanta (ATL) 15:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1973 Tampa (TPA) 15:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1666 Boston (BOS) 15:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 327 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3418 Detroit (DTW) 15:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 422 Chicago (ORD) 15:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3434 Washington (DCA) 15:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3657 Milwaukee (MKE) 15:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1021 Tocumen (PTY) 15:49 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7741 Montréal (YUL) 15:50 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 53 Portland (PDX) 15:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1944 Austin (AUS) 15:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3669 Raleigh/Durham (RDU) 15:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4143 Chicago (ORD) 15:59 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2124 Cleveland (CLE) 15:59 planerad

16:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 1 - 14 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 601 Tampa (TPA) 16:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3462 Raleigh/Durham (RDU) 16:01 planerad
TAP Portugal TP 201 Lisbon (LIS) 16:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3558 Key West (EYW) 16:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2130 West Palm Beach (PBI) 16:18 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1002 Santa Ana (SNA) 16:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1682 Charleston (CHS) 16:19 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7686 Toronto (YYZ) 16:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3541 Pittsburgh (PIT) 16:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3605 Omaha 16:27 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2373 Minneapolis (MSP) 16:28 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1913 Fort Lauderdale (FLL) 16:29 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 340 San Francisco (SFO) 16:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1724 Salt Lake City (SLC) 16:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 137 Toronto 16:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1866 Halifax (YHZ) 16:30 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 2418 Los Angeles (LAX) 16:33 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1891 Charlotte (CLT) 16:35 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 78 Tokyo (NRT) 16:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1506 Miami (MIA) 16:37 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 812 Fort Myers (RSW) 16:44 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 8 Seattle (SEA) 16:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1580 Phoenix (PHX) 16:46 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3565 Kansas City (MCI) 16:46 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 548 Vancouver (YVR) 16:47 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2449 Atlanta 16:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 748 Houston (IAH) 16:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1601 Orlando (MCO) 16:50 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 295 San Francisco (SFO) 16:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 513 Denver (DEN) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 343 Los Angeles (LAX) 16:00 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 399 San Salvador 16:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1885 New Orleans 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 751 Los Angeles (LAX) 16:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 687 Houston (IAH) 16:01 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 136 Toronto 16:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2102 Charlotte (CLT) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1942 Atlanta (ATL) 16:27 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 905 Fort Lauderdale (FLL) 16:29 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 11 Seattle (SEA) 16:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5941 Boston 16:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1216 Phoenix (PHX) 16:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3445 Pittsburgh (PIT) 16:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 434 Orlando (MCO) 16:45 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 84 Tel Aviv (TLV) 16:50 planerad
Delta Air Lines DL 2169 Detroit (DTW) 16:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1180 Chicago (ORD) 16:59 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1584 San Francisco 16:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2429 Denver (DEN) 16:59 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3597 Cincinnati (CVG) 16:59 planerad

17:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6183 Raleigh/Durham (RDU) 17:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 88 Beijing (PEK) 17:05 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 140 Orlando (MCO) 17:14 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1539 Nassau (NAS) 17:15 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 85 Tel Aviv (TLV) 17:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7742 Montréal (YUL) 17:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 230 Chicago (ORD) 17:18 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 786 San Jose (SJC) 17:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3601 Minneapolis (MSP) 17:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 928 Orlando (MCO) 17:22 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 1173 San Juan (SJU) 17:25 planerad
Boeing 787-8 LOT - Polish Airlines LO 17 Rzeszow 17:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1425 Boston 17:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3714 San Antonio (SAT) 17:33 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 2065 San Francisco (SFO) 17:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 139 Toronto 17:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2411 Nashville (BNA) 17:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 628 West Palm Beach (PBI) 17:38 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2304 Los Angeles (LAX) 17:42 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 550 Tampa (TPA) 17:44 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2375 Orlando (MCO) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1800 Atlanta 17:48 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3586 Pittsburgh (PIT) 17:48 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2337 Las Vegas (LAS) 17:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1518 Punta Cana (PUJ) 17:52 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1770 Salt Lake City (SLC) 17:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3437 Washington (DCA) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7661 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1600 Los Angeles (LAX) 17:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1222 San Jose 17:01 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1068 Bogota (BOG) 17:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2373 Minneapolis (MSP) 17:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 138 Toronto 17:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1923 Miami (MIA) 17:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3420 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Airbus A330 Aer Lingus EI 100 Dublin (DUB) 17:20 planerad
Airbus A330-300 LN-RKT SAS SK 904 Stockholm (ARN) 17:20 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 40 Rome 17:20 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1891 Charlotte (CLT) 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1511 Fort Myers (RSW) 17:29 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1506 Miami (MIA) 17:29 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1002 Houston (IAH) 17:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2322 Boston (BOS) 17:30 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 30 Munich (MUC) 17:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3637 Jacksonville (JAX) 17:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3759 Indianapolis (IND) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2449 Atlanta (ATL) 17:33 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 375 San Francisco (SFO) 17:35 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 910 Copenhagen (CPH) 17:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 543 West Palm Beach (PBI) 17:38 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1724 Salt Lake City (SLC) 17:40 planerad
Boeing 767-300 Austrian OS 90 Vienna (VIE) 17:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6183 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 70 Amsterdam (AMS) 17:45 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 773 San Diego (SAN) 17:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2693 Chicago (ORD) 17:50 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 962 Berlin (TXL) 17:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7743 Montréal (YUL) 17:55 planerad

18:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 293 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3633 Kansas City (MCI) 18:03 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 87 Shanghai (PVG) 18:05 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1049 Cancún (CUN) 18:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6234 Detroit (DTW) 18:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1370 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 546 Los Angeles (LAX) 18:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3408 Charleston (CHS) 18:21 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2335 Fort Lauderdale (FLL) 18:22 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1972 Washington (IAD) 18:29 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3402 Charlotte (CLT) 18:29 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 266 San Francisco (SFO) 18:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3743 Havana (HAV) 18:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1625 Santiago 18:38 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 642 Los Angeles (LAX) 18:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 141 Toronto 18:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1552 Phoenix (PHX) 18:45 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 753 San Francisco (SFO) 18:50 planerad
Airbus A350-900 Lufthansa LH 412 Munich (MUC) 18:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6251 Cincinnati (CVG) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 747-8 D-ABYC Lufthansa LH 403 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:00 planerad
TAP Portugal TP 202 Lisbon (LIS) 18:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 110 London 18:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 2006 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2145 New Orleans (MSY) 18:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 275 Los Angeles (LAX) 18:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 956 Geneva (GVA) 18:00 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 184 London (LHR) 18:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3533 Pittsburgh (PIT) 18:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 227 Orlando (MCO) 18:07 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 887 Fort Lauderdale (FLL) 18:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1035 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3521 Minneapolis (MSP) 18:15 planerad
Boeing 787-9 Air Canada AC 549 Vancouver (YVR) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 140 Toronto 18:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 783 San Jose (SJC) 18:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1293 Cleveland (CLE) 18:29 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3517 Milwaukee (MKE) 18:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 485 Denver (DEN) 18:30 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 999 Brussels (BRU) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1800 Atlanta (ATL) 18:35 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 134 Zurich (ZRH) 18:35 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 19 Milan (MXP) 18:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2015 Denver 18:35 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 57 Paris 18:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1550 Seattle (SEA) 18:45 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 247 Fort Lauderdale (FLL) 18:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3749 Louisville (SDF) 18:45 planerad
Airbus A330-300 SAS SK 908 Oslo (OSL) 18:55 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 170 Venice (VCE) 18:55 planerad

19:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 3 - 12 min.
Boeing 757-200 Icelandair FI 623 Reykyavik 19:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 443 Houston (IAH) 19:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 1995 Chicago (ORD) 19:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 792 Atlanta 19:07 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1039 Oranjestad (AUA) 19:10 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 941 London (LHR) 19:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1537 Las Vegas (LAS) 19:12 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1714 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:15 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 1 London (LHR) 19:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2340 Pittsburgh (PIT) 19:20 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 749 Denver (DEN) 19:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1202 Boston 19:26 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3673 Minneapolis (MSP) 19:26 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1473 Santo Domingo (SDQ) 19:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1279 Austin (AUS) 19:30 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 792 Myrtle Beach (MYR) 19:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6258 Detroit (DTW) 19:35 planerad
Boeing 777 British Airways BA 189 London (LHR) 19:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1066 Mexico City (MEX) 19:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1944 West Palm Beach (PBI) 19:47 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 143 Toronto 19:50 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 535 San Francisco (SFO) 19:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3481 Detroit (DTW) 19:56 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7658 Toronto (YYZ) 19:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1754 New Orleans (MSY) 19:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2378 Orlando (MCO) 19:59 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3588 Raleigh/Durham (RDU) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 31
Väntningstid 5 - 13 min.
Airbus A321 La Compagnie B0 101 Paris (ORY) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6234 Detroit (DTW) 19:00 planerad
United Airlines UA 101 Norfolk 19:00 planerad
United Airlines UA 115 Richmond 19:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 14 London 19:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2304 San Diego (SAN) 19:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2411 Sacramento (SMF) 19:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 748 San Francisco (SFO) 19:00 planerad
United Airlines UA 83 Harrisburg 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1370 Charlotte (CLT) 19:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3458 Portland (PWM) 19:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3646 Omaha 19:15 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 81 Manchester (MAN) 19:20 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 331 Los Angeles (LAX) 19:25 planerad
Boeing 787-8 LOT - Polish Airlines LO 12 Warsaw (WAW) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 142 Toronto 19:25 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 23 Dublin (DUB) 19:25 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 325 San Francisco (SFO) 19:30 planerad
Boeing 787 United Airlines UA 120 Barcelona (BCN) 19:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2323 Boston (BOS) 19:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 856 Washington (IAD) 19:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3575 Pittsburgh (PIT) 19:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6227 Cincinnati (CVG) 19:40 planerad
Boeing 787 N12003 United Airlines UA 960 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2142 Atlanta (ATL) 19:47 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1572 Portland (PDX) 19:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1537 Miami (MIA) 19:55 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 51 Madrid (MAD) 19:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1784 Kansas City (MCI) 19:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2337 Nashville (BNA) 19:59 planerad
United Airlines UA 400 Atlanta 19:59 planerad

20:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 1 - 10 min.
Airbus A330-300 HB-JHE SWISS LX 18 Zurich (ZRH) 20:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2382 Chicago (ORD) 20:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1843 Nashville (BNA) 20:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 410 Atlanta 20:22 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3582 Columbus (CMH) 20:28 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3585 Pittsburgh (PIT) 20:29 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 510 Los Angeles (LAX) 20:38 planerad
Airbus A330-200 Mega Maldives Airlines LV 8009 Paris (ORY) 20:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3578 Indianapolis (IND) 20:48 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1927 Santa Ana (SNA) 20:49 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2319 San Francisco (SFO) 20:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3527 Detroit (DTW) 20:51 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2271 Las Vegas (LAS) 20:52 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2163 San Diego (SAN) 20:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 145 Toronto 20:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3752 Omaha 20:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1125 Houston (IAH) 20:58 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3713 Kansas City (MCI) 20:58 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3644 Raleigh/Durham (RDU) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 757 United Airlines UA 1257 San Francisco (SFO) 20:00 planerad
United Airlines UA 128 Tampa 20:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 25 Limerick (SNN) 20:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 628 Los Angeles (LAX) 20:00 planerad
United Airlines UA 78 Orlando 20:00 planerad
United Airlines UA 8 Nashville 20:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 82 New Delhi (DEL) 20:00 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 90 Tel Aviv (TLV) 20:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 341 Houston (IAH) 20:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6222 Raleigh/Durham (RDU) 20:10 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 48 Mumbai (BOM) 20:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1611 Chicago (ORD) 20:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 230 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3532 Oklahoma City (OKC) 20:15 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 36 Edinburgh (EDI) 20:15 planerad
Boeing 757-200 Icelandair FI 622 Reykyavik 20:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 538 New Orleans (MSY) 20:29 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 144 Toronto 20:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1149 Orlando (MCO) 20:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 421 Boston (BOS) 20:30 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 64 Lisbon (LIS) 20:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 127 Orlando (MCO) 20:32 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3659 Washington (DCA) 20:40 planerad
Airbus A350-900 Lufthansa LH 413 Munich (MUC) 20:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3421 Indianapolis (IND) 20:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1071 Aguadilla 20:49 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 159 Orlando (MCO) 20:55 planerad

21:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1878 Atlanta 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 331 Denver (DEN) 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 791 Charlotte (CLT) 21:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 921 London (LHR) 21:10 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 209 Athens (ATH) 21:20 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7193 Rome 21:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1200 Phoenix (PHX) 21:27 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1070 Chicago (ORD) 21:29 planerad
Delta Air Lines DL 1658 Minneapolis (MSP) 21:31 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7744 Montréal (YUL) 21:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6250 Raleigh/Durham (RDU) 21:44 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 2239 San Francisco (SFO) 21:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1814 Tampa (TPA) 21:47 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2066 Fort Lauderdale (FLL) 21:52 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1076 Fort Myers (RSW) 21:56 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 894 Santiago 21:58 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2074 Tampa (TPA) 21:59 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 479 Los Angeles (LAX) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7605 Toronto (YYZ) 21:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 137 Tokoname (NGO) 21:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 1526 San Francisco 21:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 16 London (LHR) 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1791 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2144 Halifax (YHZ) 21:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3489 Atlanta 21:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 443 Charlotte (CLT) 21:15 planerad
Boeing 787-9 El Al LY 26 Tel Aviv (TLV) 21:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1552 West Palm Beach (PBI) 21:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2217 Denver (DEN) 21:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3633 Savannah (SAV) 21:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 305 Fort Lauderdale (FLL) 21:31 planerad
Airbus A321 La Compagnie B0 103 Paris (ORY) 21:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3504 Louisville (SDF) 21:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1727 Houston (IAH) 21:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3530 Detroit (DTW) 21:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3531 Minneapolis (MSP) 21:45 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 144 Porto (OPO) 21:50 planerad
Airbus A330-300 SWISS LX 19 Zurich (ZRH) 21:55 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3677 Cincinnati (CVG) 21:55 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 979 Buenos Aires (EZE) 21:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2062 Boston (BOS) 21:59 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 210 San Francisco 21:59 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2333 Raleigh/Durham (RDU) 21:59 planerad

22:00 14.10.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 291°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 757 La Compagnie B0 200 Nice (NCE) 22:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2828 Orlando (MCO) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3301 Chicago (ORD) 22:09 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 890 Hong Kong (HKG) 22:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 147 Toronto 22:10 planerad
Delta Air Lines DL 1354 Detroit (DTW) 22:16 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1423 Boston 22:16 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2447 Atlanta 22:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7688 Toronto (YYZ) 22:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 613 San Francisco 22:36 planerad
Airbus A330-300 XL Airways France SE 10 Paris (CDG) 22:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 322 Miami (MIA) 22:48 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2794 Charlotte (CLT) 22:51 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 504 New Orleans (MSY) 22:59 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 299 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
United Airlines UA 720 Chicago 22:00 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 940 London (LHR) 22:00 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 149 São Paulo (GRU) 22:15 planerad
Airbus A330-200 Mega Maldives Airlines LV 8010 Paris (ORY) 22:40 planerad

23:00 14.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 3 - 16 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 704 Houston (IAH) 23:02 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 150 Orlando (MCO) 23:07 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6140 Boston 23:08 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 149 Toronto 23:10 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 584 Calgary (YYC) 23:11 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 279 Orlando (MCO) 23:11 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 314 Denver (DEN) 23:14 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 596 Washington (IAD) 23:30 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 204 Las Vegas (LAS) 23:44 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 2044 San Francisco 23:47 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 794 Minneapolis (MSP) 23:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1354 Chicago (ORD) 23:58 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 14 Seattle (SEA) 23:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 701 Austin (AUS) 23:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7196 Barcelona (BCN) 23:00 planerad
Boeing 757 La Compagnie B0 105 Paris (ORY) 23:30 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air Shuttle DY 7194 Rome 23:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1905 Port of Spain 23:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 210 Athens (ATH) 23:55 planerad

00:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1512 Fort Myers (RSW) 00:05 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2718 Charlotte (CLT) 00:13 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1960 Los Angeles (LAX) 00:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1867 Houston (IAH) 00:32 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2415 Atlanta 00:37 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 213 San Francisco 00:39 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1471 Santo Domingo (SDQ) 00:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1035 Santo Domingo (SDQ) 00:59 planerad

01:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 334°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2814 Dallas-Fort Worth (DFW) 01:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 428 Orlando (MCO) 01:39 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1586 Houston (IAH) 01:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Airbus A330-300 XL Airways France SE 11 Paris (CDG) 01:00 planerad
United Airlines UA 457 Washington 01:30 planerad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 899 Hong Kong (HKG) 01:55 planerad

02:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

03:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

04:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 329°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 04L, 04R, 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 777-300ER United Airlines UA 91 Tel Aviv (TLV) 04:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 83 New Delhi (DEL) 04:55 planerad

05:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 14 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1479 Santa Ana (SNA) 05:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 395 San Diego (SAN) 05:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 329 Denver (DEN) 05:23 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1036 Santo Domingo (SDQ) 05:27 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1439 Phoenix (PHX) 05:28 planerad
Boeing 777-300ER United Airlines UA 49 Mumbai (BOM) 05:30 planerad
Boeing 777 United Airlines UA 148 São Paulo (GRU) 05:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1945 Sacramento (SMF) 05:37 planerad
Boeing 787-9 El Al LY 27 Tel Aviv (TLV) 05:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1162 Aguadilla 05:45 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 978 Buenos Aires (EZE) 05:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 760 Las Vegas (LAS) 05:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1203 Santo Domingo (SDQ) 05:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1389 San Juan (SJU) 05:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1150 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 573 Tampa (TPA) 05:38 planerad
Delta Air Lines DL 1506 Detroit (DTW) 05:50 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01